Shqyrtime të SiteGround maj 2020 – 100+ përdorues nuk mund të jenë të gabuar

Unë jam në dashuri me SiteGround.


Unë i kam përdorur për vite me radhë, ua kam rekomanduar atyre të gjithë klientëve të mi, dhe ata vazhdojnë të bëjnë përshtypje.

A nuk e doni një histori të mirë nënujore, ku personi nën të cilin bëhet në të vërtetë bëhet më i miri në biznes? Kjo është SiteGround.

vendi i heroit në terren

Unë do të thotë, ata ishin filluar nga një avokat në Sofje, Bullgari të të gjitha vendeve – të cilët do të mendonin se do të vinin për të kapur zemrat dhe mendjet e pronarëve të faqeve në të gjithë botën.

Ata janë më të mirë sepse punojnë më shumë. Ata janë një kompani e pavarur që u jep përparësi klientëve (tingëllon si Amazon ose Nordstrom), dhe ata nuk kanë çmime të aksioneve dhe overlords të korporatave për t’iu përgjigjur.

Me 450,000 domene në të gjithë botën me qendrat e të dhënave në Sh.B.A, Hollandë, Sh.B.A dhe Singapor ato janë marrëveshje e vërtetë, jo një fillim i mprehtë.

Contents

Cilat janë Karakteristikat kryesore të Hosting SiteGround?

Unë do të pres në ndjekje, këto janë gjërat që ju intereson me mbajtjen në internet, dhe SiteGround jep:

 1. Shërbimi i Klientit:
  Po e vendos këtë numër një sepse shërbimet e tyre për klientët janë të jashtëzakonshme. Ata i përgjigjen biletave të mbështetjes brenda disa minutash dhe jo disa orë. Dhe mbështetja është e detajuar dhe miqësore. Ata shkojnë sipër e më tej.
 2. çmimi: Në të vërtetë më pëlqen që çmimi i tyre është i lirë, por jo super i lirë. Arsyeja është që unë e di se ata po shesin me çmime të qëndrueshme dhe ata mund ta marrin atë fitim për të ri-investuar në platformën e tyre. Guess what, nëse ju jeni duke paguar një kompani tjetër 1 $ / muaj për pritjen e saj është ose i papërpunuar ose do të rriteni në një datë të mëvonshme.
 3. Features: Ata ishin një nga hostet e parë që u përqëndruan në faqet e WordPress (së bashku me WP Engine), dhe kështu ata dinë si të përputhen me tregun. Plani i tyre GoGeek vjen me tipare epike: skenë, mbështetje prioritare dhe kopje rezervë premium (do ta dëshironi këtë).

Gjëra të tjera mbresëlënëse përfshijnë 99,99% garanci në kohë, instalim të lehtë të WordPress, çertifikatë falas SSL përmes Letry Encrypt, dhe më shumë.

Reallyshtë me të vërtetë një host i shkëlqyeshëm për blogerët, pronarët e faqeve të e-commerce dhe pronarët e biznesit njësoj, me mjete të përparuara dhe miqësore për fillestarët.

Dobësitë e faqes në SiteGround përfshijnë ruajtje të kufizuar dhe kosto të tjera të fshehura, të cilat ne i mbulojmë më poshtë. Shih Faqen Zyrtare

Rishikimi Redaktues i faqes tonë të faqes

SiteGround ka mbështetje të mahnitshme dhe staf shumë të dobishëm. Dhe për çmimin, domeni juaj vjen me një mjet të dobishëm që hostet e tjerë nuk i ofrojnë. Në përgjithësi, SiteGround është një opsion me çmim të mirë dhe të lehtë për t’u përdorur për ata që nuk kërkojnë një ton të bandës për faqen e tyre. Por nëse jeni përdorues i energjisë me një bazë të dhënash të madhe dhe po planifikoni për përdorim të rëndë të funksioneve të skenimit dhe SG-Git, duhet të merrni kohë për të krahasuar hostet para se të tërhiqni zinxhirin.

Pjesa më e mirë? Blerja juaj fillestare është 60% + e zbritur (me lidhje).

Karakteristikat më të mira të Hosting SiteGround

SiteGround e troket jashtë parkut për shumicën e përdoruesve. Përzierja e përsosur e një pritjeje të lirë dhe mbështetje të shkëlqyeshme – ajo pothuajse nuk merr më mirë se kjo.

Përdoruesit e energjisë do t’i shtyjnë tiparet deri në kufijtë e tyre dhe mund të funksionojnë në disa çështje poshtë vijës.

veçoritë në terren

1. Shërbimi i Klientit i SiteGround: Koha e shkëlqyeshme e reagimit

Shpejtësia me të cilën SiteGround u përgjigjet biletave është e pashembullt.

Ju do të shtypeni fort për të gjetur një kompani pritëse që mund të rrahë kohën e tyre mesatare të përgjigjes 15-minuta.

Ata nuk kanë një mundësi bisede, por është e vështirë të shihet se si diçka për t’i provuar ato kur ata zakonisht përgjigjen në bileta mbështetëse brenda disa minutash me një përgjigje të menduar dhe të dobishme.

Mbështetja e bisedës ju jep një njohje të menjëhershme, të sigurt, por shkurtësia e qenësishme e këtij formati mund ta bëjë të vështirë përçimin e problemeve komplekse dhe marrjen e përgjigjeve të tyre përkatësisht komplekse.

Për shembull, GoDaddy ju shtyn të telefononi linjën e telefonit të tyre të mbështetjes, gjë që mund të thotë shumë kohë e kaluar në pritje.

Dhe Rackspace mesatarisht ka më shumë se një kohë për 30 minuta përgjigje të biletave. Por ekipi i SiteGround 24/7 arrin në fund të problemit tuaj shpejt dhe me efikasitet.

2. Gmimet e SiteGround: Zhurmë e Madhe për Buck Your

Një tjetër shtrirje e shërbimit të tyre të klasit botëror, në fazën e blerjes një përfaqësues i shitjeve SiteGround do të marrë kohën për të kuptuar me të vërtetë nevojat tuaja dhe për të bërë rekomandime të arsyeshme.

Ata nuk do t’ju shesin me veçoritë dhe hapësirën e ruajtjes për të cilën nuk keni nevojë.

Pse jo? Sepse shumica e çdo veçoritë që pronari mesatar i faqes së internetit do të duhej ndonjëherë është përfshirë tashmë në çmimin bazë: tipare të intimitetit, rezervë automatik, cPanel, qasje në FTP, emër falas të domain, siguri standarde, Joomla, Drupal, dhe shumë më tepër.

SiteGround është vetëm pak më i shtrenjtë se konkurrenti me emër të madh HostGator, por mbështetja, veçoritë dhe siguria e bashkangjitur janë shumë më superiore.

3. Pajtueshmëria e WordPress me WordPress

Nëse tashmë keni një uebfaqe të WordPress, SiteGround do të lëviz faqen tuaj falas. Shtë një proces i lehtë, një herë, që nuk kërkon udhëzime.

Ato gjithashtu ofrojnë shumë burime për të ndihmuar fillimin e blogerëve.

Për më tepër, stafi mbështetës i SiteGround është jashtëzakonisht i ditur për WordPress dhe mund t’ju ndihmojë për çdo pyetje që mund të keni në procesin e ndërtimit të faqes tuaj..

Marrëdhënia e SiteGround WordPress është një marrëdhënie e qetë që duhet t’u japë përdoruesve të gjatë të WordPress pa asnjë pauzë.

4. Prmimet në të vërtetë janë me të vërtetë të përballueshme me marrëveshje të shpeshta

Po ne po e përsërisim veten, por në një mënyrë tjetër. Ky është një azhurnim në marrëveshjet e tyre të fundit.

Ata po bëjnë disa lëvizje serioze atje në Sofje. Ata kanë qenë duke rënë çmimet e tyre kohët e fundit, me 70% zbritje pas regjistrimit për një dajak 3,95 $ / muaj për të filluar (si i këtij shqyrtimi). Kjo është disa çmime seriozisht të mira.

Nëse jeni duke u përpjekur të kurseni sa më shumë kedër të jetë e mundur, por prapëseprapë dëshironi tipare të forta – njeriu – ky është një ekuilibër i shkëlqyeshëm.

Do të mendonit me tiparet mbresëlënëse që ato përfshijnë si parazgjedhje në planet e tyre, dhe mbështetje të mahnitshme të klientit që do të ishin shumë më të shtrenjta sesa pëlqimet e Bluehost ose Hostgator.

Jo ashtu.

Ata duket se kanë optimizuar sistemet e tyre në atë mënyrë që të mund të ofrojnë çmime të nivelit të poshtëm dhe përfitime të vrasësve. Vetëm dobësi: ju duhet të regjistroheni për 3 vjet. Por po ju them, nuk do të doni të shkoni me askënd tjetër!

5. Skena me një klikim është kursimi i jetës që ju nevojitet…

… Se kurrë nuk e keni ditur se keni dashur. Seriozisht. Nëse jeni sipërmarrës, tregtar ose zhvillues fillestar që po redaktoni faqen, me siguri ju jeni një kodues i kaubojit. Cfare eshte kjo? Dikush që redakton faqen live.

Zhvilluesit e më shumë përvojë në internet po qeshin me ju, por sidoqoftë, ju keni aftësi njerëzore

Jo, gjëja është, ju nuk dëshironi të rregulloni motorin tuaj gjatë ngasjes në autostradë. Po kështu, ju dëshironi të redaktoni faqen tuaj në një zonë testimi (skenë) dhe jo në faqen live (prodhimi).

SiteGround e bën të lehtë suuuuuper me skenë me një klik. Redaktoni sitin, pastaj shtypni për të jetuar. Done.

6. Domain falas Pas regjistrimit

Me plane të caktuara ju merrni një emër falas domain pas regjistrimit. Hej ia vlen vetëm 12 dollarë, por do ta marrim!

Ata e bëjnë atë të thjeshtë për t’u regjistruar. Ju nuk keni nevojë të mbizotëroni te GoDaddy për një domain, thjesht merrni tërë paketën me ta. Fatkeqësisht do të duhet të paguani për të rinovuar për vitet në vijim, por viti një tingëllon mjaft i mirë!

7. Mjete të shkëlqyeshme të shpejtësisë së faqes për të mbajtur shpejt pritjen

SiteGround ka mjetin e tyre Supercacher me katër nivele të shpejtësisë dhe karakteristikave të caching në varësi të planit ku jeni.

Vetëm planet super elitare super dhe më lart marrin mbështetjen e memorimit HHVM, por të shkosh në Memcache është goxha solide (krijuar nga inxhinierët në Facebook).

Ata gjithashtu mbështesin mjetin e caching të Google PageSpeed ​​si një alternative, si dhe integrimin e drejtpërdrejtë me Cloudflare. Ata gjithashtu do t’ju japin një zbritje të përsëritur në Cloudflare nga çmimi i listës.

Këto mundësi mund të bëhen goxha mbingarkuese, por nuk kanë frikë. Thjesht bisedoni me mbështetjen e tyre miqësore, bëni 100 pyetje si unë, dhe ata do të zgjidhin problemin tuaj!

karakteristikat 2

8. Këto janë Shërbime Hosting të Menaxhuar

Ok, kush nuk do të blinte pritjen e menaxhuar? Unë nuk do të bëj ndonjë azhurnime të serverit, as nuk di si t’i bëj. Unë kam gjëra më të mira për të bërë.

Por SiteGround kujdeset për të gjitha gjërat super të teknologjisë që djemtë e IT me ponytail duan të bëjnë. Ato ofrojnë menaxhimin e menaxhuar të WordPress, si dhe për platforma të tjera – Magento, Drupal, Joomla, etj.

Dobësitë e Hosting SiteGround

Nëse jeni me një buxhet shumë të rreptë, ose më shumë përdorues të energjisë, atëherë do të dëshironi të krahasoni me të vërtetë tiparet e planeve pritëse të SiteGround-it përpara se të tërhiqni zërin. Disa aftësi të nivelit më të lartë vijnë me kosto të fshehura për të cilat mbase nuk i keni buxhetuar.

1. Planet e SiteGround: Vetëm Vjetor

Megjithëse çmimi në muaj është përgjithësisht i ulët, të gjitha planet e SiteGround kërkojnë një kontratë vjetore.

Për shumicën, nuk ka asnjë ndryshim të paguani $ 48 / vit ose 4 $ / muaj. Por nëse plani juaj do të provonte një shumëllojshmëri të vendeve brenda një periudhe të shkurtër kohe, marrja me një kontratë vjetore mund të mos jetë në interesin tuaj më të mirë.

Dhe disa nga planet më të avancuara mund të mbajnë një kosto të konsiderueshme në front. Plani GoGeek, për shembull, kushton një $ 15 të arsyeshme në muaj. Por hedhja e 180 $ vetëm për të filluar mund të ndjehen si një angazhim shumë i madh.

Ndoshta arsyetimi i SiteGround është që pagesa në prag të pengojë disa klientë të cilët mund të marrin shumë kohën e tyre të mbështetjes vetëm për të hipur në anije në disa muaj. Përsëri, kjo nuk është një çështje për të gjithë.

Por mungesa e fleksibilitetit mund të jetë përfundimisht një ndërprerje e marrëveshjeve në projekte afatshkurtra.

2. Kufijtë e fshehur në skenë me një klikim

Një nga çështjet më zhgënjyese që shfaqet me SiteGround është skenimi i tyre me 1 klik.

Në mënyrë që faza të funksionojë si duhet, SiteGround zbaton një kufi të dhënash prej 100MB për pritjen e përbashkët.

Kjo mund të duket një kufi i arsyeshëm për koston, por kufiri nuk është shprehur qartë për përdoruesit kur regjistrohen në planet e tyre të përbashkët të pritjes.

Nëse keni një faqe WordPress, ekzistojnë disa shtojca atje (ahem, Redirection) që mund t’ju shtyjnë shumë shpejt mbi kufirin tuaj 100MB pas vetëm disa muajve të përdorimit.

Kjo mund të jetë shumë zhgënjyese për përdoruesit e ndërmjetëm, të cilët mund të kenë hyrë vetëm në rrjedhën e tyre të punës vetëm për të duhet ta ndryshojnë atë kur godasin kufirin e ruajtjes..

Skena me 1 klikim është një pikë e madhe shitje për SiteGround kundrejt konkurentëve të tyre, por nuk përmendet ky kufizim derisa të arrini atje.

3. Kufizimet e hapësirës inode

Një çështje e dytë zhgënjyese është se nëse përdorni më shumë se 80% të hapësirës tuaj inode, nuk mund të krijoni një depo git.

Përdorimi i hapësirës në disk të SiteGround Git

Përdorimi i hapësirës në disk të SiteGround Git Kufizimet e inode mund të jenë shumë të bezdisshme!

Përsëri, nuk u deklarua përpara, derisa të jeni shumë të thellë. Fatmirësisht, stafi i tyre është jashtëzakonisht i shpejtë për t’u përgjigjur dhe shumë i dobishëm. inode-git-përdorimi

Por gjithashtu, nuk do të jeni në gjendje të krijoni një server në skenë, nëse i afroheni buzë. Ka kuptim, por është një zhgënjim tjetër.

4. Migrimi i sitit rrethues: Kufizimi 1 GB

Nëse po përpiqeni të migroni nga një host tjetër, ekziston një Kufiri i migracionit 1 GB në faqet e internetit.

Nëse dëshironi shërbimin e tyre premium të migrimit, do t’ju duhet të mbledhni $ 50 për të lëvizur gjithçka.

Sigurisht, kjo nuk është një tarifë e tepruar për të pasur një profesionist të migrojë të dhënat tuaja në mënyrë që të jetë i sigurt dhe i garantuar.

Por disa njerëz janë të njohur me këtë proces dhe do të kenë mundësi të bëjnë vetë. Ështja kryesore këtu është se kjo rregullore e fshehur nuk është deklaruar para.

Kjo mund të jetë irrituese kur nuk keni buxhet për të ose jeni më se të aftë ta bëni vetë.

Nëse keni një sasi të mirë fotografish, videosh dhe mjete të tjera të mëdha mediatike, me siguri do ta arrini atë kufi. Por bisedoni me mbështetjen e tyre dhe shikoni se çfarë mund të bëjnë për ju.

5. Magazinimi i SiteGround: Vetëm 30 GB

30 Gigabajtë e ruajtjes tingëllojnë si shumë.

Dhe nëse po drejtoni një blog të thjeshtë në WordPress është mirë.

Por nëse jeni duke pritur faqe të shumta në SiteGround – që është një avantazh i madh për të shkuar me ta – atëherë çështjet fillojnë të lindin me 30 GB.

Dua të them, vjen me $ 1 / muaj (promo) e GoDaddy që fillon pritjen 100 GB e ruajtjes! Kjo nuk do të thotë që GoDaddy është më i mirë, por shpresoj që SiteGround të ngrejë lojën e tyre atje. Unë ende do të shkoja me SiteGround gjatë GoDaddy çdo ditë të javës, por 30 GB mund të jenë kufizuese.

Nëse faqja juaj ka shumë foto me cilësi të lartë (çdo faqe duhet të ketë këto ditë), dhe filloni të krijoni disa kopje skenike të faqes për siguri, atëherë kjo do të fillojë të ekzekutoni në kufizime.

Jini të paralajmëruar, ky është një kufizim.

Nëse unë do të isha unë do të filloja me planin themelor ose GoGeek të SiteGrounds dhe atëherë vetëm nëse e dini nëse faqja juaj bëhet mjaft e madhe, do të duhet të rifreskoni në pritjen e tyre në Cloud në të ardhmen.

6. SiteGround Security: Mbështetja hacking është mungesë

Ndërsa gjuha në faqen e tyre të marketingut mund të sugjerojë ndryshe, siguria e SiteGround mungon në disa departamente.

Marketingu flet në faqen e tyre vallet për faktin se, ndërsa ata janë plotësisht në top kur bëhet fjalë për rregullimin e sulmeve të serverëve, hakerat e faqeve individuale janë të ulëta në listën e tyre të përparësive.

Në fakt, ata as nuk do t’ju njoftojnë nëse faqja juaj bëhet e hakuar. Ata thjesht do ta marrin atë offline dhe do të presin që ju ta kuptoni dhe t’i kërkoni ndihmë.

Për më tepër, rikuperimi nga një hakerim nuk është falas. Mund të blini një shërbim të sigurisë prej 99 – 199 $ pasi të hakohet faqja juaj, por mbështetja nga kjo skuadër është e dobët në krahasim me shërbimin e tyre të përgjithshëm të klientit.

Ata punojnë orë normale, jo 24/7, dhe kështu shpesh mund të duhen deri në 48 orë për të rikthyer gjithçka në normale. Kjo është një shumë e të ardhurave të humbura për faqet ecommerce.

7. SiteGround Endështjet e Fundit të Fundit

Shumë ndërmarrje fundosin një shumë të madhe parash në marketingun e tyre dhe investime të tjera, shpesh në dëm të zhvillimit dhe infrastrukturës së tyre..

Sigurisht që asnjë kompani apo ofrues pritjeje nuk është perfekt, dhe e njëjta gjë mund të thuhet për SiteGround, çështjet e të cilave shfaqen kur zhyten më thellë në aftësitë e tyre të përparuara.

Dorëza lindin kur përpiqen të krijojnë dhe fshijnë kopjet skenë të një faqeje, dhe përdoruesit e SG-Git shpesh vërejnë fantazma të nëndomeneve të fshirë që vazhdojnë ditë pas fshirjes – të dyja mund të jenë çështje serioze kur bëhet fjalë për kufizimet e ruajtjes. Në të dyja këto raste, përgjigjet e mbështetjes kanë pranuar se këto probleme janë çështje të përfundimit që nuk janë zgjidhur ende.

Vija e poshtme

Për shumë faqe të vogla të internetit dhe pronarë të faqeve të internetit që kanë nevojë për mbështetje fantastike me një çmim të shkëlqyeshëm, Pritja e SiteGround është mënyra për të shkuar.

Mbështetja është miqësore, e shpejtë dhe do të tejkalojë thirrjen e tyre të detyrës për t’ju dhënë këshilla të shkëlqyera dhe t’ju ndihmojë të zgjidhni problemin ose t’ju drejtojmë në drejtimin e duhur.

Nëse jeni duke kërkuar diçka përtej pritjes së pazakontë që ka më shumë karakteristika, SiteGround është ndoshta basti juaj më i mirë.

Pajtueshmëria e SiteGround WordPress është e nivelit të lartë, dhe çmimi i SiteGround është konkurrues dhe përfshin shumë karakteristika të dobishme.

Për përdoruesit më të ndërmjetëm dhe të përparuar, vendimi duhet të hulumtohet me kujdes përpara se të blini.

Nëse nuk do të ishte për mbështetjen e tyre yjore të klientit, shumë nga çështjet e përshkruara më lart mund të jenë pengesa kryesore për ata që kërkojnë aftësi të përparuara.

Ne ju rekomandojmë të kontrolloni A2 Hosting nëse ju pëlqen tingulli i SiteGround por keni disa rezerva në lidhje me çështjet që kemi ngritur këtu.

Mendimi ynë është që me një infrastrukturë të përmirësuar, më të fortë të sfondit, SiteGround mund të shmangë shumë nga këto çështje të thjeshta të ruajtjes.

Do të ishte një fitore për të gjithë të përfshirë: kosto më pak e pritur për konsumatorin, më pak kohë e humbur për ekipin e mbështetjes së klientit.

Planet Pritëse të SiteGround

SiteGround ofron plane pritëse nga një pritje e lirë e lirë deri në një host të dedikuar. Ne do të prekim shpejt disa nga nivelet më të larta.

SiteGround Hosting i Ndarë

faqja e internetit e përbashkët e pritjes

Niveli i nivelit të hyrjes së SiteGround varion nga 3,95 dollarë deri në 11,95 dollarë në muaj (çmimi promovues). Kjo e vendos atë në fund të lirë të web hosting, ndërsa nuk është shqetësuese e lirë. Realiteti është që kur të shihni që çmimet janë shumë të ulëta (siç janë 0,99 dollarë në muaj), ju e dini që nuk do të jetë e qëndrueshme.

Edhe pse i lirë, pritja e përbashkët e SiteGround përfshin këto karakteristika kryesore:

 • Mbështetje 24/7 përmes telefonit, bisedës ose postës elektronike – Mbështetja teknike e SiteGround është me të vërtetë e nivelit të lartë, dhe më e mira që do të gjeni me këtë çmim
 • Faqet e shpejta – SiteGround përfshin nivele të shumta të optimizmit të shpejtësisë duke përfshirë PHP 7 dhe mjetet e tyre të shpejtësisë
 • SSL falas
 • Rezervime falas ditore (kjo është e madhe)
 • Planet e GrowBig dhe GoGeek përfshijnë karakteristika shtesë siç janë mbështetja premium dhe faqet e pakufizuara.

Ne rekomandojmë të shkoni me Plani i GrowBig duke filluar nga 5,95 $ / muaj. Vlen dy dollarë shtesë për të pritur faqet e pakufizuara.

SiteGround WordPress Hosting

vendpushimi i fjalëve për fjalë

Pritja në WordPress e SiteGround është e njëjta me hostimin e tyre të përbashkët, kështu që ne do të veçojmë disa veçori të përqendruara në WordPress më poshtë.

 • Instalim automatik falas i WordPress – e kam provuar dhe është shumë e lehtë
 • Shtojcë migracioni falas nga hosti juaj aktual i WordPress
 • Autopërditë e WordPress – kjo është thelbësore për sigurinë.
 • Planet GrowBig dhe GoGeek përfshijnë:
  • Shërbimi i migracionit profesional
  • Supercaching WordPress
  • Skenë me një klikim të WordPress me 1 klik (kjo është e madhe për zhvilluesit)

Nëse po planifikoni të rritni faqen tuaj në WordPress, ju rekomandojmë të shkoni me Plani GoGeek duke filluar nga 11,95 $ / muaj për të përfituar nga mbështetja e përparësisë dhe Git, së bashku me më shumë fuqi të serverit.

SiteGround Cloud Hosting

mbajtja e re e faqes në sit

Duke punuar me një klient të kohëve të fundit, kemi vërejtur se ka pasur disa goditje të mëdha sezonale të trafikut, dhe kemi dashur që kapaciteti shtesë i serverit të shkallëzojë kërkesat sipas nevojës. Në vend që të na ngarkojë pagesa të tepruara nga përdoruesi si disa hoste, SiteGround ofron mjete të arsyeshme për të shkallëzuar me një klikim të kërkesës. Karakteristikat kryesore:

 • Adresë IP e përkushtuar
 • Burimet e garantuara
 • Shkallëzim i lehtë me shkallë automatike gjatë pikave të trafikut

Ndërtoni konfigurimin tuaj të reve këtu

SiteGround Hosting Dedikuar

site dedikuar për sit

Bizneset më të mëdha që kanë nevojë për burime të forta pritjeje dhe garanci kanë nevojë për host të dedikuar. SiteGround ofron premium të menaxhuar me premium të menaxhuar me një çmim që nuk e prish buxhetin tremujor.

 • Mimet nga 269 $ / muaj
 • Duke filluar nga 480 GB SSD dhe 10 Bandwidth TB
 • Mbështetje 24/7 VIP
 • Menaxhim i plotë premium me konfigurimin, monitorimin dhe rregullimet e serverit të serverit

Shikoni planet e dedikuara këtu

Shqyrtime të përdoruesve të SiteGround

Tani për tani, ne kemi kapërcyer vetëm shenjën e vlerësimit të 100 përdoruesve për SiteGround. Ata janë larg dhe larg hosti më i rishikuar në faqen tonë si nga vëllimi ashtu edhe nga cilësia. Ju nuk mund të debatoni me këtë vlerësime të shumta me 5 yje. 

Rishikimi Redaktues i SiteGround 4.8 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (254 vota) Shikoni çmimet rekuizitë

 1. Mbështetje mahnitëse e shpejtë
 2. Mime të shkëlqyera
 3. Ton tipare
 4. Përputhshmëria me WordPress SiteGround

Cons

 1. Kufizimet e fshehura
 2. Vetëm çmimet vjetore
 3. Kufizimet e hakimit / sigurisë

SummarySiteGround është një nga hostet kryesorë të rekomanduar për tregtarët, zhvilluesit dhe pronarët e faqeve që po kërkojnë një bilanc të mirë të çmimit dhe vlerës. Gmimet e SiteGround përfshijnë të gjitha mjetet falas që pronari mesatar i faqes mund të ketë nevojë. Ju po merrni një ekip mbështetës kryesisht me qendër në Bullgari, por kjo nuk është çështje për shumicën e qytetarëve që flasin anglisht në botë. Stafi i tyre i ndihmës është disa nga më të shpejtë, i cili përgjigjet brenda 5-15 minutash në çdo orë. Hosting-i i SiteGround WordPress përmban karakteristika skenike dhe funksionesh të WordPress që shumë hoste të volitshëm nuk i ofrojnë. Mbështetje5Speed4.5Feature5Value5Transparenca4.5 Shikoni Më shumë Karakteristika

Krahasoni SiteGround vs host të tjerë

Po kërkoni të krahasoni SiteGround me hostet e tjerë? Ne kemi krijuar një grup të gjerë krahasimesh, në mënyrë që të vendosni saktësisht se për cilin host nevojiten.

SiteGround vs WP Engine

SiteGround është më shumë pritës me vlera të larta, me kosto të ulët për të gjithë, ndërsa WP-Engine është një host më i lartë i cili çmimet fillojnë me gati 10 herë atë që fillon SiteGround..

Për bizneset e vërteta, kostoja nuk është faktori kryesor, por për profesionistët e pavarur është një punë e madhe.

Shikoni krahasimin WP Engine vs SiteGround

Pyetjet e mbajtjes së pyetjeve të Faqes

Farë e veçon SiteGround larg nga hostet e tjerë?

SiteGround ka krijuar disa pjesë të reja të teknologjisë për t’u dhënë klientëve të tyre mbështetjen dhe shërbimin më të mirë të mundshëm. SiteGround ka fituar disa çmime të industrisë për një pritje të përballueshme, pritje të buxhetit, host për shitësin dhe shërbimin ndaj klientit.

Whatfarë planesh të përbashkët të pritjes ofron SiteGround?

SiteGround ka tre plane të ndara pritjeje të ndara, të cilat fillojnë me 3,95 dollarë në muaj për planin themelor StartUp, i cili është ideal për dyqane të vogla dhe site që kanë më pak se 10,000 vizitorë unikë çdo muaj. Shtë e shkëlqyeshme për një sit, pasi ofron 10 GB hapësirë.

Planet e tyre të përbashkëta ofrohen në kontrata një, dy ose tre-vjeçare, në vend se opsione muaj pas muaj.

Të gjitha planet e SiteGrounds përfshijnë thelbësore të Uebsajtit si:
● Një emër domain falas, konfigurimi dhe transferimi
Back Rezervime falas ditore
Ser HTTP / 2 serverë të aktivizuar
Access qasje cPanel dhe SSH
Storage Ruajtja e SSD
● CDN CloudFlare Falas
● Le të Encrypt SSL
Em E-mail dhe data të pakufizuara

Për më tepër, secili plan përfshin emra falas të domain, konfigurimin dhe transferimin, një ndërtues të faqes në internet dhe mbështetje teknike 24/7.

Plani i GrowBig fillon me 7.95 dollarë çdo muaj, dhe është krijuar për klientët që duan të gjitha faqet e tyre në një llogari. Shton gjithashtu në kopje rezervë të faqes në internet, tregti elektronik premium, mbështetje dhe siguri, faqet e pakufizuara të faqeve të internetit, caching të Joomla dhe WordPress dhe shpejtësi më të shpejtë.

Plani i lartë, GoGeek, fillon me 14,95 $ në muaj, dhe u bë për të trajtuar uebfaqe me trafik të lartë, burime të larta, Uebfaqe për tregti elektronik dhe pajtueshmëri PCI të serverit. Serverët që presin faqet e internetit në këto plane janë të kufizuara, do të thotë se burimet ndahen midis më pak përdoruesve.

Plansfarë planesh të dedikuar të pritjes ofron SiteGround?

Kompania ofron qendra të të dhënave në Shtetet e Bashkuara, Evropë dhe Azi-Paqësor, dhe lejon klientët të zgjedhin vendndodhjen më të afërt gjeografike. Të tre planet e sistemit operativ të bazuar në Linux përfshijnë gjerësinë e brezit 5TB, mbështetje VIP 24/7, dhe menaxhimin e plotë që përfshin konfigurimin, azhurnimet dhe monitorimin e vazhdueshëm.

Programi i Hyrjes Server kushton 229 dollarë çdo muaj, dhe zhvillon CPU Intel Xeon E3-1230.
Clock Shpejtësia e orës së CPU 3.2GHz
● 4 bërthama CPU
Threads 8 fije CPU
C 8 MB cache CPU
AM RAM 4 GB DDR3
HD 500 GB SATA II HDD

Plani i Serverit të Energjisë së SiteGround, i cili kushton 329 dollarë, zhvillon CPU Intel E3-1270, me shpejtësi ora 3.5GHz CPU. Karakteristikat e tjera përfshijnë:
● 4 bërthama CPU
Threads 8 fije CPU
C cache CPU prej 8MB
AM RAM 16 GB DDR3
HD HDT 1TB SATA II

Plani i Enterprise Server kushton 429 dollarë, dhe siguron nivelin më të lartë të funksionalitetit. Programi shkon dy CPU Intel Xeon E5-2620, me shpejtësi orësh 2.00GHz.
● Dy 6 bërthama CPU
● Dy 12 fije CPU
Cache e CPU 15MB
AM RAM 16 GB DDR3
● Katër 500 GB SATA III / RAID 10 HDD

A ofron SiteGround hosting shitësin?

Nëse jeni një zhvillues ose projektues dhe po kërkoni për çmime të mira, shpejtësi të shpejtë dhe shërbim të përgjegjshëm ndaj klientit, programi unik i kreditit i SiteGround ofron të tre në planin e tyre të shitësit.

Do kredi është e barabartë me një vit të pritjes, dhe ndërsa blini më shumë kredi, çmimi bie. Një deri në katër kredi kushtojnë 49 dollarë secila kredi; pesë deri në dhjetë kredi kushtojnë 45 dollarë për kredi, dhe 11 ose më shumë kredi kushtojnë 42 dollarë për kredi. Rishitësit mund të fillojnë duke blerë pesë kredi, të cilat kurrë nuk skadojnë.

Llogaritë e shitësit konsiderojnë një numër faktorësh dhe ofrojnë 10 GB hapësirë ​​në internet, transferim të pakufizuar të të dhënave, rezervë falas të llogarive ditore dhe email, dhe është perfekt për rreth 10,000 vizita. SiteGround garanton një 99.99 për qind uptime, cPanel pa markë dhe azhurnime private DNS, të cilat lejojnë shitësit të japin klientëve të tyre programe dhe shërbime më të mira të mundshme. Rishitësit mund të vendosin çmimet e tyre për të ndihmuar bizneset e tyre të rriten.

Po në lidhje me përfitimet e bashkëpunimit?

SiteGround u jep bashkëpunëtorëve të tyre një paketë bujare të kompensimit, e cila paguan komisione javore dhe ka një periudhë të shkurtër mbajtjeje prej 30 ditësh midis shitjes dhe komisionit.

Bashkëpunëtorët që bëjnë ndërmjet një dhe pesë shitje fitojnë 50 dollarë secila shitje; gjashtë deri në dhjetë shitje gjenerojnë $ 75 për shitje; 11 deri 20 shitjet fitojnë 100 dollarë për shitje; dhe 21 ose më shumë shitje fiton filialin 125 dollarë për shitje.

SiteGround ofron ndjekje në kohë reale për bashkëpunëtorët e tyre, gjë që u lejon atyre të monitorojnë shitjet dhe komisionet e tyre, të rishikojnë historinë e tyre të pagesave dhe të shohin rezultatet e fushatave të ndryshme. Ato ofrojnë një shumëllojshmëri të mjeteve të marketingut dhe shitjeve, si reklama banerësh, logo, lidhje të thella, dhe përmbajtje dhe lajme në kohë, dhe ofrojnë menaxherë të besueshëm, përgjegjës të llogarive.

Programsfarë programesh të tjera pritëse ofron SiteGround?

SiteGround ka një larmi shërbimesh të ndryshme dhe shërbime të pritjes së aplikacioneve

Planet e pritjes së shërbimit fillojnë me 3,95 dollarë çdo muaj.

 • Pritja e postës elektronike ofron një larmi mësimesh me email, klientë të Webmail, llogari falas dhe email në emrin e domain. Konsumatorët mund të krijojnë dhe menaxhojnë llogari të pakufizuara të postës elektronike në fushat e tyre, të pritur në serverët e SiteGround. Ata ofrojnë protokolle të sigurta të postës elektronike, ekzekutojnë Spam Assassin me MailFoundry dhe SpamExperts dhe ofrojnë menaxhim cPanel. Ndërfaqet përfshijnë RoundCube, Horde dhe SquirrelMail, dhe ato kanë përputhshmëri me Outlook, Thunderbird dhe MacMail.
 • FTP hosting u jep klientëve mundësinë për të punuar me çdo klient FTP, me llogari të pakufizuar dhe pa kufij madhësie për skedarët. Ata ofrojnë FTP anonim, dhe përfshijnë rezervë domene dhe domene si pjesë standarde e planeve të tyre. Protokolli i transferimit të skedarëve SSH lejohet në të gjitha planet e SiteGround, si dhe transferimin e sigurt mbi TLS / SSL.
 • PHP hosting u siguron klientëve që përdorin këtë gjuhë skriptimi me faqet e internetit më të shpejtë dhe më të sigurt. Ata ofrojnë pesë versione PHP (PHP 7, PHP 5.6, PHP 5.5, PHP 5.4 dhe PHP 5.3). Ekzistojnë më shumë se 70 module PHP, dhe ato do të punojnë me klientët që kanë nevojë për një modul që nuk është pjesë e planeve të tyre standarde.
 • Pritja MySQL u jep klientëve baza të të dhënave të pakufizuara të MySQL, një menaxher phpMyAdmin dhe baza të të dhënave më të sigurta. Kanë një disk të veçantë për MySQL dhe ekzekutoni një cache të brendshme të pyetjes MySQL.
 • hostimi i cPanel sjell lëkurë të përshtatshëm, të lehtë për t’u përdorur, dhe lejon klientët të menaxhojnë me shpejtësi skedarët dhe dosjet e faqes në internet, si dhe të kryejnë një sërë detyrash administrative. Partneritetet me Softaculous, CloudFlare CDN, SpamExperts dhe 1h.com rrisin performancën, dhe SiteGround SuperCacher rrit shpejtësinë.

SiteGround është shumë mbështetës i aplikacioneve falas; si rezultat, është një zgjedhje e shkëlqyeshme për blogerët dhe projektuesit. Ata ofrojnë një përzgjedhje të gjerë të modeleve Joomla dhe WordPress për t’i ndihmuar përdoruesit të fillojnë. Planet e pritjes së aplikacioneve gjithashtu fillojnë me 3,95 $ në muaj.

 • Veglat WordPress përfshijnë një instalues ​​me një klikim, auto-azhurnues dhe WP-CLI në secilin plan. Dy planet e tyre të para ofrojnë gjithashtu SuperCacher, i cili sjell shpejtësi më të larta, skenë WordPress dhe një ndërfaqe Git. Për shkak të shërbimit të tyre, WordPress i ka dhënë SiteGround një rekomandim zyrtar. Ky partneritet u ka lejuar atyre të ofrojnë WordPress të menaxhuar në çdo llogari. SiteGround funksionon nga serveri për t’u dhënë klientëve përvojën më të mirë të mundshme, duke u kujdesur për problemet që vijnë me azhurnime dhe kopjoni të dhënat.
 • Joomla hosting është i lehtë dhe me kosto efektive për tu realizuar. SiteGround siguron një instalim me një klik, dhe transferime falas, shabllon dhe instalime, dhe një emër domain. Konsistenca e tyre eleminon joproduktin. Ekzistojnë 30 kopje rezervë ditore të secilës faqe Joomla dhe llogaritë janë të izoluara për mbrojtje të mëtutjeshme. Joomla ka emëruar SiteGround si një host zyrtar dhe një sponsorizues të ngjarjeve.
 • Planet e hostimit Magento janë ideale për dyqanet në internet, me Cloudflare CDN dhe Railgun, transferime dhe instalime të thjeshta, dhe disqe SSD. SiteGround u jep klientëve të tyre rregullime të sigurisë në nivelin e serverit, integrimin e Git dhe mbrojtje nga llogaritë e hakuara.
 • Planet e pritjes Drupal përfshijnë shumë nga të njëjtat karakteristika si planet e tjera të pritjes së aplikacioneve, si dhe Drush të paracaktuar, një ndërfaqe falas e linjës së komandës të vendosur që ju lejon të punoni shpejt dhe lehtë me kodin tuaj Drupal për modulet, temat dhe profilet.
 • PrestaShop hosting është përshtatur për të përmirësuar shërbimin dhe performancën, duke u dhënë dyqaneve dhe klientëve të tyre përvojën më të mirë të mundshme. Ata gjithashtu ofrojnë mbështetje për oscommerce.
A ka ndonjë program specifik të industrisë së hostimit me SiteGround?
 • SkaDate Hosting: Nëse doni të drejtoni një rrjet shoqëror, zgjidhja për krijimin e bërë me dorë të SiteGround ishte krijuar për të optimizuar faqen tuaj të datimit.
 • WP eCommerce e pritur në serverët e SiteGround është e garantuar të funksionojë në mënyrë të përsosur, me një nivel të lartë sigurie dhe mbështetje.
 • Institutet arsimore mund të përfitojnë nga ofertat speciale të SiteGround për organizatat akademike. Ndër të tjera, kompania vendos një vlerë të lartë në arsim, duke sponsorizuar kurse në Virginia Intermont College, MACC dhe DePaul University. Studentët marrin llogari me ruajtje prej 10 GB, FTP, SSH dhe Git, e-mail falas, bazat e të dhënave të pakufizuara të MySQL dhe rezervave automatike ditore, për 1.99 dollarë çdo muaj. Instruktorët mund të marrin një llogari falas, si dhe instalim falas LMS për klasat e tyre dhe studentët. Faqja e regjistrimit përfundohet brenda një dite, dhe studentët mund të marrin një pritje falas në internet me të gjitha tiparet, megjithëse faqja e instruktorit.
 • Folësit spanjollë mund të marrin instalimin dhe konfigurimin e tyre në gjuhën e tyre amtare, dhe gjithashtu mund të marrin mbështetje në spanjisht. SiteGround ofron mësime dhe libra elektronikë për t’i ndihmuar klientët e tyre të arrijnë potencialin e tyre maksimal me burime të lehtë për t’u kuptuar.
Si është mbështetja e klientit SiteGround?

Kompania planifikon modelet e tyre të stafit në zyrën e tyre evropiane, e cila merret me shërbimin e klientëve, për t’u siguruar që klientët kanë shumë pak pritje kur kërkojnë mbështetje. Mesatarisht, biletat marrin një përgjigje brenda 15 minutave, dhe klientët presin më pak se një minutë për mbështetjen e telefonit dhe bisedës.

Mbikëqyrësit dhe menaxherët kontrollojnë rregullisht dhe vlerësojnë performancën dhe shpejtësinë e secilit punonjës, dhe ndjekin performancën e ekipit në mënyrë që ata të sigurojnë që klientët të marrin sa më mirë. Për më tepër, SiteGround investon në mbështetje të shpejtë dhe efikase për teknologjinë e tyre. Ata nxjerrin në pah përfaqësuesit e tyre më të mirë të mbështetjes çdo muaj në blogun e tyre, duke ndarë numrin e saktë të klientëve të shërbyer nga përfaqësuesi, si dhe përqindjen e klientëve të lumtur.

Drejtuesit e SiteGround krenohen me krijimin e një mjedisi që i bën punonjësit të lumtur, duke vërejtur që shkalla e kënaqësisë së punonjësve rrit nivelin e kënaqësisë së klientit. Ato zhvillojnë takime dhe trainime të rregullta të ndërmarrjeve në selitë që përfshijnë tabela pishinash, dhoma për video konferenca, një zonë rekreacioni me një tryezë tenisi, dhe ngjyra dhe dizajne me qëllim të frymëzimit dhe motivimit të punonjësve. Themeluesit shënojnë në blogun e tyre se kur punonjësit ndjehen të qetë dhe në shtëpi, ata u përgjigjen klientëve sikur të ishin familjarë ose miq.

Përfaqësuesit marrin trajnime në aplikacione specifike, inkurajohen të marrin kurse të arsimit të vazhdueshëm dhe janë në gjendje të ofrojnë ndihmë të thelluar, nga shtesat e shkrimeve dhe shtojcat deri tek modelet dhe situatat që lidhen me aplikacionin. Të tjerët kanë shkruar mësime të hollësishme për të ecur klientët përmes nevojave të përbashkëta. SiteGround ka një bazë të kërkimit të njohurive që përfshin më shumë se 1.740 artikuj informues dhe udhëzues. Ata kanë krijuar një seri webinar me demonstrime praktike dhe një magjistar të ngritur për të ndihmuar çdo klient të ri të gjejë informacionin dhe udhëzimet e nevojshme. Sitet mund të vendosen brenda disa minutave përmes procesit të tyre të efektshëm dhe efektiv.

Konsumatorët që duhet të arrijnë një përfaqësues mund të kontrollojnë kohën e pritjes në Uebfaqen e SiteGround, ku ata do të shënojnë sa minuta është koha e pritjes për thirrje, biseda dhe bileta. Shumë raportojnë se përgjatë gjithë spektrit, nga klientët e ardhshëm deri tek klienti afatgjatë, me ndonjë nivel përvoje ose ekspertize, përfaqësuesit e SiteGround ofruan një nivel të lartë mbështetjeje dhe kujdesi. Pyetjeve iu përgjigjën pothuajse gjithmonë në thirrjen e parë, dhe përgjigjet e kompanisë ishin pro-aktive në përcjelljen e pyetjeve më komplekse.

Për t’i ndihmuar klientët të qëndrojnë të azhurnuar në lidhje me ngjarjet e kompanisë, ata mbajnë një blog që flet jo vetëm për mjedisin e korporatës, por edhe për përmirësimet e sistemit, zhvillimet dhe tendencat në industri që mund të ndikojnë në faqet e klientëve, situatat me ndonjë shtojcë ose aplikacione dhe lajme interesante. Blogu azhurnohet disa herë në muaj, dhe klientët vlerësojnë informacionin dhe përgjigjet që marrin duke komentuar në postime të ndryshme në blog.

A ka SiteGround një garanci në kohë?

SiteGround është një ofrues solid, me lidhje të besueshme. Shumica e ushtrive promovojnë një kohë të gjatë 99.9 përqind; SiteGround premton 99,99 përqind kohë, të cilën ata e ofrojnë, me kohëzgjatjet e tyre duke arritur në 100 përqind herë pas here. Zhvilluesit dhe projektuesit mund të kontrollojnë shpejt shkallën e ngritjes së faqeve të tyre në Uebfaqen e SiteGround.

SiteGround zgjodhi kontejnerë Linux, të cilët janë shumë efikas dhe të qëndrueshëm. Zhvilluesit e kompanisë kanë shkruar copat e tyre të Kernel, të cilat janë miratuar në kodin zyrtar të Kernel Linux. Anëtarët e ekipit zhvillimor hartuan gjithashtu një program monitorimi të brendshëm të serverëve që jo vetëm i paralajmëron ata për problemet e statusit të serverit, por i riparojnë ato. Ai gjithashtu analizon situatën për të parashikuar dhe parandaluar problemet e mundshme në të ardhmen.

Ata kanë një mesatare të ulët të ndërprerjes, me ndërprerje prej rreth tre minutash. Megjithatë, shumë recensues vunë re që me kohën kur faqet e tyre të realizuara ishin në rënie, SiteGround tashmë po punonte për t’i rikthyer ato.

Sa të sigurta janë qendrat e të dhënave të SiteGround?

Qendrat e të dhënave të SiteGround janë në Chicikago, Amsterdam dhe Singapor; një vend i dytë evropian u hap në Londër më parë në 2016. Ata partnerë me shumë transportues të mëdhenj për t’u dhënë klientëve disponueshmërinë dhe shpejtësinë më të mirë. Centerdo qendër e të dhënave ka më shumë se një energji elektrike, gjeneratorë dhe teknologji UPS. Për më tepër, qendrat e të dhënave janë gjithmonë të mbrojtura nga rojet e sigurisë, dhe ata kërkojnë kontrollimin biometrik për të hyrë. Ka lobi antiplumb dhe mbikëqyrje video për të siguruar një nivel më të lartë të monitorimit.

Ata gjithashtu shtuan dhe azhurnuan qendrat e tyre të të dhënave në Chicikago në vitin 2014, në një strukturë të sapo përfunduar të drejtuar nga partneri i tyre SingleHop. Përmes kësaj lëvizje, e cila rriti në masë të madhe shpejtësinë e rrjetit, ata ishin në gjendje të përmirësojnë organizimin duke lëvizur serverët në kabinete private. Teknikët e vjetër të qendrës së të dhënave janë të vetmit që u lejohet të punojnë në serverët SiteGround.

Në vitin 2015, Siteground lëshoi ​​sistemin e tyre rezervë, për të cilin ata thonë se ka ndihmuar në rivendosjen e të dhënave deri në katër herë më shpejt sesa me programin e tyre të mëparshëm.

SiteGround ishte një adoptues i hershëm i izolimit të llogarisë së sigurt në serverat e përbashkët, duke përdorur programin në vitin 2008. Opsionet e sigurisë së serverëve janë të gjera, me SpamAssassin dhe SpamExperts, Leech Protect HackAlert monitorimin për një tarifë shtesë, dhe integrimin në CloudFlare, duke i dhënë faqeve mbrojtje shtesë dhe shpejtësi. Integrimi i tyre Softaculous siguron që nuk ka asnjë keqkuptimë që funksionon në faqen tuaj ose brenda kodifikimit. Për çmimet, sasia e karakteristikave të sigurisë e bën SiteGround një zgjedhje ideale për bizneset e vogla dhe individët ose kompanitë që fillojnë me faqet e tyre të internetit.

Kindfarë lloj teknologjie përdor SiteGround për të siguruar që shtojcat e mia të jenë të azhurnuara?

SiteGround ka vendosur një numër mjetesh për t’u siguruar që faqet ngarkohen në mënyrë të vazhdueshme dhe të shpejtë, me kohë shumë të shpejtë të ngarkesës. Eachdo server i ndarë dhe plani i cloud përfshin teknologjinë SSD, e cila shumëfishon kohën e hyrjes dhe të daljes me më shumë se 1.000. SiteGround ofron Le të Encryptojmë çertifikatat SSL për t’iu mundësuar klientëve të aktivizojnë protokollin e rrjetit HTTP / 2.

Planet e përbashkëta dhe të cloud përdorin gjithashtu teknologjinë e serverëve NGINX si standard; planet e dedikuara të serverëve mund të azhurnohen për të përfshirë përforcuesin. Bazuar në aftësitë e programit, SiteGround ndërtoi SuperCacher, i cili optimon shpejtësinë e shpejtësisë Drupal, Joomla dhe WordPress.

Ndërsa CloudFlare CDN është një mjet i shkëlqyeshëm për sigurinë e sitit, ai gjithashtu kontribuon në faqet me ngarkim më të shpejtë.

Kindfarë lloj politikash për kthimin e parave ka SiteGround?

Klientët e SiteGround që nuk janë të kënaqur me shërbimin e tyre mund të anulojnë brenda 30 ditësh për planet muaj pas muaji. Në përgjithësi, disa konsumatorë të këqij kanë gjetur me SiteGround, megjithëse, nuk kanë qenë të mjaftueshme për të tejkaluar shërbimet e jashtëzakonshme të klientit dhe opsionet e sigurisë që ata ofrojnë klientëve. Më shumë në SiteGround.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map