Shqyrtime mbi hostimin A2 maj 2020: a ka të drejtë web hosting A2 për faqen tuaj?

Contents

A A Hosting A2 është me të vërtetë më mirë?

Megjithëse një emër më pak i njohur në botën e web hosting, A2 Hosting ka ndërtuar një reputacion për veten e tyre si një nga shërbimet më të shpejta dhe miqësore të disponimit në dispozicion.


E themeluar në vitin 2001 në Ann Arbor, Michigan, A2 premton shpejtësi të shpejta të ngarkimit të rrufeve, kohën e patëmetë, të gjitha tiparet që faqja juaj mund të ketë nevojë ndonjëherë, dhe mbështetje e shkëlqyeshme e klientit për të ngritur.

Përditësimi: A2 Hosting ka një shitje pushimesh vrasës gjatë gjithë sezonit. Kyçje deri në 75% zbritje!

Sa e mirë është A2 Web Hosting?

Ne jemi të lumtur të raportojmë që shërbimet e mbajtjes së faqes në internet të A2 janë në përputhje me lidhjet. Motoja e tyre lexon “Shpejtësia jonë, suksesi juaj” dhe djali i japin ato. A2 është vazhdimisht kompani më e shpejtë pritëse në internet. Ata kërkojnë pritjen e tyre si të qenë 20 herë më shpejt sesa ajo e konkurrentëve të tyre, dhe aq e pabesueshme sa kjo tingëllon, kërkesa vazhdon.

A2 Hosting i sigurt premton shumë. Por si funksionojnë shërbimet e tyre?

Përtej kohërave super të shpejtë të ngarkimit, A2 nuk shkurton qoshet kur bëhet fjalë për përvojën e klientit. Me një ndërfaqe miqësore për përdoruesit që mund të vlerësohen nga newbies të mbajtura në internet dhe zhvilluesit profesionistë njësoj, migrim pa dhimbje, dhe një përzgjedhje të gjerë të veçorive në çmime të drejta, Shpejtësitë e A2 nuk janë e vetmja gjë që ia vlen të shkruani shtëpi.

Por ajo që me të vërtetë e dallon A2 si një kompani pritjeje në internet është ajo që ata ofrojnë një kombinim fitues i shërbimeve cilësore, çmime të mira dhe mbështetje e shkëlqyeshme ndaj klientit.

Përfundimi i një seleksionimi të ngurtë të planeve të pritjes me çmim mjaft të mirë dhe të pajisur mirë me disa nga më të shpejtë dhe gurus miqësor për mbështetjen e klientit do të keni ndonjëherë kënaqësinë të zgjidhni probleme me të, A2 është një kompani pritëse që di të fitojë besnikërinë tuaj. Dhe ata kanë një Vlerësim + nga Better Business Bureau për ta vërtetuar atë.

A2 Rishikimi Redaktues i Hosting 4.6 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (2 vota) Pro

 1. Mbështetje e pabesueshme e klientit
 2. Shpejtësia më e shpejtë në treg
 3. User-mirëdashësi
 4. Karakteristika të shkëlqyera për çmimin
 5. Heronët Lokalë

Cons

 1. Jo Uptime më të forta
 2. Jo për gjuetarët e pazareve
 3. Shërbimi i Konsumatorëve ka Ditët e Jashtme

SummaryA2 web hosting është aq i shpejtë dhe aq i besueshëm sa që ata me të vërtetë i tejkalojnë konkurruesit e tyre në këtë drejtim. Plus, ata kanë një ndjenjë moderne që bën një përvojë freskuese të pritjes. Nëse doni mjete zhvillimi që në të vërtetë kuptojnë rrjedhën tuaj të punës, dhe përfaqësues të shërbimit ndaj klientit, të cilët mund t’ju takojnë me të vërtetë atje ku jeni, A2 thjesht mund të jetë hosti për ju. A i përmendëm ata janë vërtet, me të vërtetë të shpejtë? Support5Speed5Features5Value4Transparency4

• Kush duhet të presë me A2?

Përvoja jonë me A2 Hosting do të na rekomandojë ne si ofruesin e pritjes për të gjithë. Por ne mendojmë se grupet e mëposhtëm të njerëzve kanë më shumë përfitime nga mbajtja e faqes së tyre me A2:

1. Marketerët dhe sipërmarrësit me planet për të azhurnuar ose përhapur faqet e tyre.

Për sa i përket shpejtësisë, veçorive dhe mbështetjes së klientit, A2 hosting ofron plane të përbashkëta të pritjes me një zhurmë të madhe për kokën tuaj. Dhe nëse keni plane të mëdha për të ardhmen, performanca e lartë e A2, pritja e menaxhuar me VPS dhe paketat e dedikuara të serverëve janë aty, nëse ju nevojiten ndonjëherë.

Paketat pritëse të A2 mund të mbështesin nevojat e biznesit tuaj ndërsa zhvillohen.

Nëse pritësi juaj i vjetër nuk mund të vazhdojë më shumë pasi faqja juaj fiton më shumë trafik dhe kërkon karakteristika më të avancuara, kaloni tek A2 dhe nuk do të shikoni më kurrë.

2. Ueb hostimi i të porsalindurve që dëshirojnë durimin, udhëzimin njerëzor.

Fillimi i faqes tuaj të parë? Jo super teknik-tru? A2 ka një ekip me të vërtetë të shkëlqyeshëm për mbështetjen e klientëve që do të mbajë dorën tuaj kur ju futeni në xhunglën e akronimeve të frikshme dhe zhargonit teknik që është në web hosting.

Ndërfaqja e përdoruesit e A2 është e qartë dhe e dizajnuar mirë, e tyre Njohuri baze është e gjerë, dhe përgjigjet e tyre të mbështetjes nuk kanë dëgjuar kurrë një pyetje marrëzie.

3. Të mirat që vlerësojnë një ekip mbështetës të klientëve që mund të mbajnë vetë.

Nëse tashmë jeni iniciuar në botën e web hosting, do të gjeni në A2 një ekip gurusish teknologjik të cilët mund të ju takojnë vërtet atje ku jeni. Ekipi i ndihmës së klientit të A2 i di gjërat e tyre dhe mund të ofrojë një pasqyrë të vlefshme dhe të shërbejë si një bord i tingullit të nivelit të ekspertëve për projektin tuaj të ardhshëm të zhvillimit të uebit.

• Kush duhet të duket diku tjetër?

Ne mendojmë se A2 Hosting është një zgjedhje solide për pothuajse këdo, por nëse vendosni theks të veçantë në pikat e mëposhtme të dhimbjes, mund të jetë me vlerë kur ju të bëni blerje për hostet e tjerë:

1. Ju thjesht po kërkoni diçka super të lirë.

Nëse thjesht dëshironi diçka themelore dhe, më e rëndësishmja, e lirë, A2 ndoshta nuk është për ju. A2 nuk është saktësisht i kushtueshëm, por Plani i tyre më i shtrenjtë i Liteve është larg nga paketa e lirë e pritjes në internet. Për më tepër, planet e tyre Lite dhe Swift nuk janë në të vërtetë optimizuar për shpejtësinë e vetëtimës që pretendon se fama e A2-së.

Alternativa juaj më e mirë

Ju mund të gjeni plane themelore më të lira me shpejtësi të krahasueshme në Bluehost ose Hostgator, për sa kohë që nuk do të humbisni shërbimin e klientit ose veçori shtesë që ofron A2.

2. seconddo sekondë i kohëzgjatjes llogarit.

A2 Hosting premton 99.9% në kohën e duhur, dhe në pjesën më të madhe ato ofrojnë. Sidoqoftë, disa lojtarë të tjerë të industrisë kanë norma të dokumentuara mirë të kohëzgjatjes mbi 99.95% dhe nuk bëjnë përjashtime për sulmet DDoS ose serverët e tjerë.

Dallimet në këto përqindje mund të duken si kikirikë, por ato përkthehen në 21 minuta shtesë të ndërprerjes në muaj. Në nivelet më të larta të tregtisë elektronike, 21 minuta mund të nënkuptojnë shumë shitje të humbura.

Alternativa juaj më e mirë

Nëse keni nevojë për sigurinë e kohës më të mirë të tregut, ne do ju rekomandojmë SiteGround për pako që janë të krahasueshme me A2 por me garanci më të besueshme në kohë prej 99,99%.

• Pro A2 Hosting

Këtu janë disa nga gjërat tona të preferuara në lidhje me këtë kompani super të shpejtë, pritëse me bazë në Ann Arbor.

1. Një Ekipi për Mbështetjen e Klientit që Do të dëshironi të përqafoni

A2 investon kohën, paratë dhe kujdesin që duhet për të ndërtuar një ekip mbështetës teknik të shkëlqyeshëm dhe të ditur. Zgjidhja e problemeve është zhgënjyese, por gurusët miqësorë të klientit të A2 shkojnë lart e më tej për ta bërë procesin sa më të dhimbshëm që të jetë e mundur.

Nëse keni pasur ndonjëherë dyshimin e poshtër që kërkesa juaj për mbështetje është dërguar në një qendër telefonike jashtë shtetit, do të jeni të lumtur të dini se A2 krenohet të ketë një staf mbështetës të klientit që është 100% anglisht-folës me qendër në SHBA dhe vendas.

Por, përtej apelit të tyre në shtëpi, ekipi mbështetës i A2 përbëhet nga zhvilluesit që dinë gjërat e tyre. Kjo i bën ata të jenë të dy barinj të durueshëm për udhëzuesit e nivelit të paditur dhe ekspertë për klientët më me përvojë.

Shumë klientë të A2 kanë raportuar që ekipi mbështetës madje arriti të zbulojë dhe zgjidhë çështje teknike që projektuesit apo zhvilluesit e tyre të internetit kishin humbur.

Zona e Klientit e A2 përfshin një pult dashamirës për përdoruesin, ku lehtë mund të mbani shënimet e të gjitha biletave tuaja të mbështetjes së kaluar dhe të vazhdueshëm.

 A2 ofron një shumëllojshmëri të mediumeve mbështetëse të teknologjisë 24/7, nga biseda në internet biletat e postës elektronike mbështetje telefonike. Kohët e reagimit janë minimale, dhe në kohën tuaj të nevojës, ju mund të mbështeteni në lidhjen e shpejtë me një qenie njerëzore të gjallë, frymëmarrjeje, miqësore e cila është e gatshme të ndihmojë.

2. Shpejtësia! Speed! shpejtësi!

Me kohën mesatare të ngarkimit të faqeve prej rreth 370ms, A2 është kampion i pakontestuar i pritjes së shpejtë. Dhe me pak më shumë se 9 dollarë në muaj, plani i tyre i përbashkët i hostimit Turbo nuk do t’ju kushtojë një krah dhe këmbë për shpejtësi që i lënë konkurruesit e tyre në pluhur.

Në mbajtjen në internet, nevoja për shpejtësi nuk ka të bëjë vetëm me të drejtat e lëvdimit. Kohët e shpejta të ngarkesës në faqe vijnë me një bandë të tërë përfitimesh bindëse (lexo: fitimprurëse) përfshirë normat më të ulëta të fryrjes, normat më të larta të konvertimit dhe rrit SEO.

Nëse ndërfaqja e faqes tuaj përfshin shumë imazhe, video ose karakteristika të tjera që zakonisht kërkojnë kohë të ngarkesës, serverët Turbo të A2 janë një zgjedhje e shkëlqyeshme.

A2 Hosting bën një çështje solide pse ngarkesa e faqeve dhe koha e përgjigjes janë thelbësore për suksesin e faqes tuaj. Shikoni tyre infografi e plotë këtu.

Si arrin A2 të tërheqë kohën më të shpejtë të ngarkesës në internet?

Përveç SSD-së më të artit, sekreti i suksesit të A2 është zotërimi i të gjithë serverëve të tyre dhe qendrave të të dhënave, nga Michigan në Arizona, nga Amsterdam në Singapor.

Sepse A2 zotëron dhe administron të gjitha objektet e tyre (në vend se thjesht të marrësh me qira hapësirën e serverit në depo të dikujt tjetër, siç është standardi i industrisë), ata kanë kontroll të drejtpërdrejtë mbi mjedisin teknik ku është pritur faqja juaj e internetit. Kjo do të thotë se ata janë më pak të ndjeshëm ndaj çështjeve të shkaktuara nga faktorë jashtë kontrollit të tyre dhe mund të ndërhyjnë shpejt nëse shfaqen ndonjë problem.

3. Miqësia e përdoruesit përmes dhe përmes

Duke pasur parasysh që industria ka qenë rreth 30+ vjet, mbajtja në internet duhet të jetë e lehtë. E megjithatë përvoja e përdoruesit mbetet një pasojë për shumë ofrues të pritjes së faqes në internet.

Jo aq me A2 Hosting, ndërfaqja moderne e të cilit është miqësor për përdoruesit, i lehtë për të lundruar, dhe i dizajnuar mirë. Kjo përvojë pozitive e përdoruesit shtrihet edhe në konvikt, faturim dhe zgjidhje teknike të klientit.

A2 bën një pikë për të thyer ndërveprimet tuaja të para me shërbimet e tyre. Migjeni në faqen tuaj të internetit nga një ofrues i vjetër i pritjes në A2 është aq pa dhimbje sa mund të jetë, kërkon vetëm disa minuta nga koha juaj dhe joproduktive minimale për sitin tuaj.

Kjo. është. i madh.

Nëse nuk jeni një zhvillues ose person teknik, migrimi i faqes suaj të internetit nga një host tek tjetri është një dhimbje e madhe. Ajo i ka shtyrë burrat e rritur në lot.

Kushdo që është përpjekur të migrojë një faqe në internet për herë të parë me siguri ka disa qime gri për t’u treguar për të. Ajo që duket e thjeshtë në sipërfaqe mund të zhvendoset shpejt në orë vonesash gjatë së cilës faqja juaj e internetit është jashtë linje. Mos luani me zjarr, lërini ekspertët e pritjes ta bëjnë këtë për ju.

Pasi të keni emigruar faqen tuaj të internetit, nuk do të keni nevojë të kërkoni shumë kohë për funksionalitetin që ju nevojitet në pultin e klientëve të shkëlqyeshëm dhe të qartë. Shumë funksione të rëndësishme në këtë panel kontrolli madje mund të kryhen me një një klik të vetëm, si krijimi i llogarive të reja të postës elektronike, rivendosja e kopjeve rezervë ose regjistrimi i domeneve të reja.

Zona e Klientit e A2 është çuditërisht e paplotësuar dhe ju jep qasje të shpejtë me një klik të vetëm për të gjitha funksionalitetet më të rëndësishme.

 Por mbase testamenti më i madh për përdorshmërinë e pabesueshme të A2 është Baza e tyre e Diturisë. Mbushur me artikuj ndihmës shumë informues dhe me shkrim të qartë kjo do t’ju mësojë gjithçka që ju duhet të dini në lidhje me mbajtjen në internet, madje nuk mund të keni nevojë as të keni kënaqësinë të ndërveproni me ekipin e mbështetjes së A2.

Të rejat dhe të mirat e njëpasnjëshme në internet do të gjeni një informacion të pasur, nga pyetjet themelore (“isfarë është PHP?”) Deri tek avancimi i mënyrave (“Si të përdorni një skedar të personalizuar php.ini për punë cPanel cron”). Për më tepër, çdo artikull në bazën e njohurive të A2 hapet me një përmbledhje të koncepteve themelore që duhet të dini para se të vazhdoni.

Baza e Njohurive e A2 është e strukturuar për mirëkuptim. Temat janë grupuar së bashku në një mënyrë të organizuar, dhe secila hyrje më e avancuar paracaktohet me lidhje me leximin e kërkuar.

4. Karakteristika të mrekullueshme për një çmim të mrekullueshëm

A2 Hosting është një marrëveshje e madhe. Ata mund të mos ofrojnë çmime të kazanëve, por klientët e A2 marrin absolutisht vlerën e parave të tyre për sa i përket cilësisë së shërbimit dhe një gamë të gjerë karakteristikash. Konsumatorët do të jenë të kënaqur të zbulojnë që A2 është në përputhje me shumë prej aplikacioneve më të respektuara CMS dhe të sigurisë nga WordPress te Joomla deri te Drupal te Cloudflare.

Këtu janë disa nga pikat kryesore:

 • Integrimi A2 i optimizuar i WordPress
 • cPanel
 • Përputhshmëria me Linux dhe Windows
 • Zgjedhja e vendndodhjes së serverit në N. Amerikë (MI ose AZ), Evropë (Amsterdam) ose Azi (Singapor)
 • DNS i përparuar
 • Serverë me SSD
 • Integrim falas në Cloudflare
 • Certifikatë falas SSL
 • Aplikacione falas të sigurisë si Patchman

WordPress i optimizuar me A2 do të thotë që konfigurimi është i automatizuar dhe gjithçka është konfiguruar paraprakisht me cilësimet optimale për shpejtësi dhe siguri. A2 është gjithashtu i pajtueshëm me sistemet e tjera të menaxhimit të përmbajtjes si Joomla dhe Drupal.

Raporti i çmimeve të palëkundshme të tipit A2 për veçori është një lajm i shkëlqyeshëm për këdo që ka në plan të shkallëzojë planin e tyre të pritjes ndërsa faqja e tyre rritet. A2 Hosting ofron plane për përputhen të gjitha nivelet e nevojave dhe buxheteve, nga pritja e përbashkët por me cilësi të lartë, e përbashkët, tek hostimi i shitësit, për të menaxhuar VPS, tek serverët e dedikuar.

Disa nga shumë opsione të njohura të certifikatave SSL mund t’i shfrytëzoni nëse vendosni të presë me A2.

 

5. Fuzat e ngrohta

A2 është një kompani e pëlqyeshme plotësisht. Dhe në një treg ku mbizotërohet kryesisht nga disa konglomerate të emrave të mëdhenj, mundësia nuk është diçka që duhet të merret si e mirëqenë.

Nëse ky përmbledhje e pritjes në A2 nuk ju ka bindur tashmë për meritat e kësaj kompanie, këtu janë disa nga gjërat e vogla për A2 që mund t’ju bëjnë të ndiheni të ngrohtë brenda:

 • A2 është a kompani e vogël me më pak se 200 të punësuar që po jep një kontribut të vlefshëm në ekonominë e Qytetit të Vogël, Amerikë. Ata e duan vendlindjen e tyre Ann Arbor dhe nuk kanë plan të zhvendosen në Silicon Valley.
 • A2 zotëron të gjitha qendrat e tyre të të dhënave dhe serverët.
 • A2 Hosting është NUK zotërohet nga Grupi Ndërkombëtar i Qëndrueshmërisë, një mega-korporatë e cila ka blerë 83 kompani vartëse të web hosting gjatë dy dekadave të fundit (Një Portokalli i Vogël, iPage dhe HostGator, vetëm për të përmendur disa, të gjitha i përkasin EIG).
 • A2 merr pjesë në një numër të nisma mjedisore. Ata kanë mbjellë mbi 50,000 pemë në zonën Ann Arbor dhe janë një partner i Carbonfund.org.
 • I gjithë ekipi mbështetës i A2 është i bazuar në vend dhe ata mos përdorni qendra telefonike jashtë shtetit.

• Cons Ams Hosting A2

Ka shumë për të pëlqyer në lidhje me A2, por disa klientë mund të hasin disa pengesa me këtë ofrues të mirëpritur ndryshe. Këtu janë disa ndërprerës të mundshëm që mund të dëshironi t’i konsideroni përpara se të regjistroheni në një llogari pritëse në A2:

1. Po kërkoni një Pritëse Absolute të Lirë? Shikoni gjetkë.

A2 Hosting është një marrëveshje e madhe për sasinë e karakteristikave dhe cilësinë e shërbimit që ata ofrojnë. Sidoqoftë, A2 është larg nga pritësi më i lirë në internet, dhe planet e tyre më themelore nuk kanë shumë karakteristika që blerësit e volitshëm mund të kërkojnë.

Planet e pritjes së A2 mos përfshini emra domainash falas, kështu që do të duhet ta llogaritni këtë çmim mbi çmimin e pritjes. Dhe ndërsa Plani Turbo i A2 përfshin shpejtësinë e shpejtë që flakëron në të cilën kompania bën tregti vetë, dy planet më themelore dhe më pak të shtrenjta të pritjes së përbashkët Lite dhe Swift në të vërtetë nuk janë optimizuar për shpejtësitë më të larta.

Nëse përparësia juaj është të paguani sa më pak të jetë e mundur për shërbimet gjithëpërfshirëse që janë thjesht të përshtatshme, planet e Lite dhe Swift të A2 ndoshta kushtojnë më shumë nga sa doni të paguani. Në vend të kësaj, ne do të rekomandojmë hoste të markave të mëdha si HostGator ose BlueHost. Mimet janë jashtëzakonisht të lira, faqet ngarkohen shpejt, dhe ju do të merrni një emër domain falas, por mos prisni të njëjtin nivel të kujdesit ose shkallëzim të përshtatshëm.

2. Mjerimet e pritjes

Niveli i afatit të A2, megjithëse i qëndrueshëm, nuk është më i miri në treg. Ata premtojnë 99.9% në kohën e duhur me një garanci për kthimin e parave, por bëjnë përjashtime për DDoS ose sulme të tjera në serverat e tyre (të cilat ju mund t’i shmangni, nga rruga, por duke përfituar nga opsioni i tyre i lirë për integrimin në Cloudflare). Procesverbali i rekordeve të A2 tregon se ata rrallë ulen nën këtë premtim 99.9%, megjithatë shumë kompani të tjera pritëse kanë arritur të ruajnë ritmet e kohës në kohë shumë më të larta.

Ju mund të kontrolloni statusin e ndërprerjeve të shërbimit në A2 Hosting’s Siti i statusit të sistemeve.

Nëse faqja juaj e internetit po funksionon në një nivel ku çdo sekondë e uptime është thelbësore, A2 mund të mos jetë opsioni më i mirë. Në vend të kësaj, ne do të rekomandojmë SiteGround, shërbimet dhe çmimet e të cilave janë të krahasueshme me atë të A2, por kanë një rekord gati të përsosur në kohën e duhur prej 99,99% dhe garanci për kthimin e parave për t’u ngritur.

3. Shërbimi i Konsumatorëve ka Ditët e Jashtme

Një nga pikat më të forta të shitjes së A2 është ekipi i tyre mbështetës super miqësor dhe i dobishëm. Por si një kompani e vogël me më pak se 200 të punësuar, nuk është e panjohur që klientët A2 të hasin çështje me mbështetje teknike që duket se gjurmojnë përsëri për të mos pasur gjithmonë njerëz të mjaftueshëm në staf që të merren me periudha të vëllimit të lartë.

Mos na gabo! Pjesa dërrmuese e vlerësimeve të pritjes në A2 janë me shkëlqim pozitiv në lidhje me shërbimin ndaj klientit. Por ka disa pika dhimbjeje me shërbimin ndaj klientit që ia vlen të merren parasysh:

 • Mbështetja Teknike është në dispozicion 24/7, por Departamentet e Faturimit dhe Shitjes janë në një orar normal pune. Kjo mund të ndikojë potencialisht në cilësinë e shërbimit që merrni nëse jetoni në një zonë të ndryshme kohore ose keni nevojë për të zgjidhur një çështje të faturimit gjatë fundjavës.
 • Raporti i biletave të paraqitura me pyetje të përgjithshme mund të marrin përgjigje automatike me lidhje me Bazën e Njohurive, të cilat mund të jenë kuptueshëm zhgënjyese.

Nëse jeni një nga ata pak të pafat që ka pasur një përvojë të pakënaqur të shërbimit ndaj klientit me A2 në të kaluarën, ne do ju rekomandojmë të regjistroheni për një llogari pritjeje me SiteGround si një alternative. Paketat e tyre janë të krahasueshme, shërbimet e tyre të shkëlqyera, dhe shërbimi i tyre ndaj klientit shqyrton jashtëzakonisht pozitive me përgjigje të vërtetë 24/7 për pyetjet e faturimit dhe shitjeve.

• Planet e strehimit A2 & Krahasimi i çmimeve

Ashtu si tingulli i A2 Hosting, por keni nevojë për ndihmë të vendosni se cilat nga paketat e tyre të hostimit janë të përshtatshme për ju? Këtu është një ndarje e tre niveleve të ndryshme të shërbimeve të pritjes së A2: pritje e përbashkët, menaxhoi hostimin e WordPress, dhe Host VPS

 Shërbime të përbashkëta të mbajtura WordPress HostingCore VPS
PërshkrimPritja më e shpejtë e përbashkët në tregOptimizuar dhe menaxhuar plotësisht WordPress hostMenaxhimi i VPS-ve të menaxhuar me Root Access
Duke filluar nga$ 3.92 / mo$ 11.99 / mo$ 32.99 / mo
Paneli i kontrollitcPanelPleskcPanel
ruajtjei pakufizuar10GB75GB

Planet e Ndarjes së Ndarjes së A2-së

A2 ofron shërbime të shkëlqyera pritjeje të përbashkëta me çmime konkurruese, midis 4 dhe 10 $ në muaj në varësi të paketës që ju zgjidhni. Të gjitha paketat përfshijnë ruajtje dhe transferim të pakufizuar, cPanel, një SSL dhe SSD falas, transferim falas të faqes dhe një garanci për kthimin e parave në çdo kohë.

litei shpejtëTurbo
çmim$ 3.92$ 4.90$ 9.31
# e faqeve1
Bazat e të dhënave5
Shpejtësitë Turbojojopo
Përshpejtuesi i sititjojopo

Planet e mbajtjes së WordPress të Menaxhuar nga A2

Planet e pritjes së përbashkët të A2-së mund të jenë të optimizuara për WordPress, por planet e tyre të menaxhuara të WordPress Hosting përfshijnë shpejtësinë e faqes Turbo, rezervimin e lehtë, skenimin e faqeve, një licencë të Jetpack falas dhe vijnë me WP-CLI të paravendosur.

1-Site3-Faqei pakufizuar
çmim$ 11.99$ 18.99$ 36,98
ruajtje10 GB25 GB40 GB

Planet e strehimit të menaxhuar VPS të A2

Paketat VPS me A2 përfshijnë më shumë fuqi dhe mbështetje sesa planet e tyre të përbashkëta të pritjes. Këto plane të menaxhuara përfshinin konfigurimin e serverit, mbështetje gjithëpërfshirëse të mësuesve 24/7, përmirësime automatike të sigurisë dhe instalimit, CDN falas CloudFlare, cPanel, dhe një harduer dhe rrjet të menaxhuar pa probleme.. 

pushtet+prestigj+majë+
çmim$ 32.99$ 46,19$ 65.99
ruajtje75 GB100 GB150 GB
RAM4 GB6 GB8 GB
transferim2 TB3 TB4 TB
CPU4 vCPU6 vCPU8 vCPU

• Në fund të fundit

A2 Hosting është një kompani e vogël me përfitime të mëdha. Ato janë opsioni më i shpejtë i përbashkët i pritjes në treg, ofrojnë shërbime të jashtëzakonshme për klientët dhe kanë plane pritëse që janë ndërtuar në shkallë. Regjistrohu për një llogari pritjeje me A2 për shpejtësinë e shpejtë dhe përvojën e përdoruesit të përsosur, dhe qëndro për shërbimin miqësor të klientit dhe dashurinë e biznesit të vogël. A2 mund të mos ofrojë çmimet më të lira ose kohën më të mirë në botë, por ato ofrojnë një kombinim fitues të shërbimeve të shkëlqyera dhe mbështetje të mahnitshme.

Pyetjet e mbajtura në internet A2

Kush është A2 Hosting më i përshtatshëm për?

A2 Hosting funksionon për këdo që ka nevojë për ndonjë nivel shërbimesh IT. Njerëzit që duan një faqe bazë WordPress mund të kenë A2 Hosting të shërbejë si pritës për një faqe në internet, pesë baza të dhënash dhe ruajtje të pakufizuar. Në fundin më të lartë të spektrit, hostimi i dedikuar u lejon bizneseve të kenë kontroll të plotë mbi serverin në internet, faqen e internetit dhe menaxhimin e të dhënave. Shumica e kësaj pune ndodh në distancë, në krahasim me personin. Kompanitë paguajnë tarifa mujore për shërbimet e A2 Hosting.

Isfarë është çmimi A2 Hosting si?

Pritja më themelore e WordPress fillon me 3.92 dollarë në muaj. Për këtë çmim, klientët marrin një faqe në internet, pesë baza të dhënash, ruajtje të pakufizuar, një garanci për kthimin e parave, transferim të pakufizuar dhe SSD falas. Pritja më e lartë e WordPress u jep përdoruesve faqet e internetit të pakufizuara, bazat e të dhënave, ruajtjen dhe transferimin së bashku me një garanci për kthimin e parave, një uebfaqe turbo që është 20 herë më shpejt sesa ofertat themelore të A2 Hosting, SSD falas dhe përshpejtuesi i faqes A2 për 9.31 $ në muaj.

Në përfundimin më të lartë, A2 Hosting i ka kushtuar pritjen që fillon me 99.59 dollarë në muaj. Për atë çmim, konsumatorët duhet të përshtatin nevojat e një serveri, të kenë izolim të plotë nga serverët e tjerë dhe të zgjedhin një nivel menaxhimi. Plani më i shtrenjtë që ofron kompania është një server i menaxhuar me 290.49 dollarë çdo muaj. Kjo i jep një klienti RAM 16 GB për përdorimin e serverit, 20 TB transferim, ruajtje prej 2 × 1000 GB, qasje në një server thelbësor Intel Xeon, qasje falas në cPanel, qasje në rrënjë dhe garanci për kthimin e parave. Këto nivele të qasjes u japin firmave dhe kompanive kontroll të plotë mbi serverin e tyre në internet.

A ofron A2 ulje për klientët që kthehen?

A2 Hosting nuk ofron zbritje për klientët e përsëritur, megjithëse disa klientë mund të kenë të drejtë për azhurnime falas brenda të njëjtit paketë serverësh. Zbritja në një paketë më të vogël kushton 25 dollarë për një tarifë të transferimit të të dhënave. A2 Hosting u jep organizatave jofitimprurëse një zbritje, të cilën duhet ta provojnë duke kontaktuar kompaninë përmes një bilete mbështetëse.

Cilat janë karakteristikat kryesore të A2 Hosting?

A2 Hosting miqësore për zhvilluesit e miqve, në mënyrë që njerëzit të krijojnë dhe menaxhojnë faqet e tyre të internetit, regjistrimin e domain-it kur dikush dëshiron të zotërojë një emër domain, transferimin e domain nga një host tjetër, certifikatat SSL për verifikimin e sigurisë së faqes në internet, një garanci 99.9 përqind në kohë, në çdo kohë garanci për kthimin e parave dhe pritjen e shpejtë të SwiftServers.

Klientët e mundshëm mund të kërkojnë në uebfaqen e A2 Hosting për të parë nëse një emër domain është në pronësi të një hosti tjetër përmes kontrolluesit të domenit. Përdoruesit thjesht shkruajnë deri në 20 emra të faqes në internet, kalojnë përmes protokollit të thjeshtë të sigurisë dhe klikoni Disponueshmëria e Kërkimit për të parë nëse A2 Hosting mund të mbajë emrin e domain-it për një klient.

Garancia kohore 99.9 përqind reflekton premtimin e besueshmërisë së A2 Hosting. Kompania përdor praktikat më të mira të industrisë, arna sigurie dhe qendra alternative të të dhënave për të siguruar që një uebsajt të mbetet aktiv sa më shumë që të jetë e mundur. Pritësi i faqes në internet pranon që kur një faqe në internet zbret, një klient humbet para.

Garancia e kthimit të parave në çdo kohë hyn në fuqi për 30 ditët e para të shërbimit. Në thelb, është një provë falas 30-ditore. Nëse një përdorues dëshiron të anulojë shërbimin për ndonjë arsye gjatë 30 ditëve të para, personi mund ta bëjë këtë pa penallti.

Levelfarë niveli i mbajtjes së faqes në internet ka nevojë për kompaninë time?

Niveli i mbajtjes së faqes në internet që i nevojitet një faqe në internet varet nga sasia e informacionit të ruajtur në server. Një uebfaqe e thjeshtë që thjesht liston shërbimet e një kompanie mund të ketë nevojë për planet me çmime më të ulëta, ndërsa faqet e tregtisë elektronike mund të përdorin plane të nivelit të mesëm. Nëse një firmë duhet të ofrojë video streaming për klientët, planet më të shpejta dhe çmimet më të larta janë mënyra për të shkuar.

Si e ruan një klient një uebfaqe rezervë?

A2 Hosting lejon kopje rezervë më të vjetër se 30 ditë dhe deri në 50 GB të dhëna për kushtet e shërbimit të kompanisë. Shërbimi plotësues i serverit Rewind ndalon të rezervojë çdo faqe në internet nëse klienti tejkalon 30 ditë në rezervë dhe 50 GB hapësirë ​​ruajtjeje.

Cilat janë shërbimet themelore që A2 Hosting mbulon në çdo plan?

A2 Hosting ka një kontroll të madh të shërbimeve për këdo që dëshiron të presë ose të zotërojë një faqe në internet. Zgjedhjet përfshijnë menaxhimin e reklamave, wikis, blogs, e-commerce, forume dhe rrjete sociale.

Pjesa e menaxhimit të reklamave përmban disa lloje të programeve të menaxhimit të reklamave, të gjitha këto lejojnë bizneset të krijojnë fushata reklamuese të synuara nga terreni. Këto shërbime janë disa nga paketat me çmimin më të ulët që përdor A2 Hosting.

Mbajtja e një forumi do të thotë që A2 Hosting ofron një platformë për njerëzit që të ndajnë ide, të postojnë mendime dhe të shkëmbejnë lirisht ide. Wikis i referohen hyrjeve informative të tipit enciklopedi që ofrojnë mënyra të krijuara nga përdoruesi për të modifikuar shënimet individuale në wiki.

Shërbime të tjera themelore të mbajtjes në internet përfshijnë programe pritjeje dhe programe për analitikë, mbështetje të klientit, mësimdhënie, mbajtjen e bazës së të dhënave, e-commerce, menaxhimin e dokumenteve, bibliotekën JavaScript, ruajtjen e muzikës, ruajtjen e videove dhe zhvillimin e uebit. Në përgjithësi, A2 Hosting ka 37 shërbime themelore që u ofron klientëve.

Si mund të kontaktoj A2 Hosting?

A2 Hosting ka një tipar bisede live, një funksion biletash mbështetjeje, një numër pa pagesë për klientët amerikanë dhe kanadezë dhe një formë për të kontaktuar me shitjet. Konsumatorët në Evropë, Brazil, Australi dhe Indi kanë numra të veçantë telefoni për të telefonuar. Kompania ka gjithashtu kanale të mediave sociale për Twitter dhe Facebook

Optionsfarë mundësish pagese ofron A2?

Konsumatorët mund të paguajnë për shërbime përmes PayPal, American Express, Visa, Mastercard dhe një kartë Discover. Konsumatorët mund të vendosin pagesa automatike çdo muaj.

Cili është programi i Filialit A2 Hosting si?

A2 Hosting u jep klientëve para për referime të suksesshme, të cilët regjistrohen përmes një lidhjeje partnere. Klientët fitojnë 85 dollarë për çdo klient të ri, dhe më pas 5 dollarë për çdo klient të ri që klienti origjinal i ri sjell në krah. Kompanitë fitojnë para për çdo klient të ri që blen një paketë pritëse.

Konsumatorët fitojnë 10 dollarë vetëm për t’u regjistruar në programin e filialeve. Filiali më i lartë fitoi më shumë se 100,000 dollarë në 2015. Në thelb, programi i filialeve është një shtytje e marketingut e bërë nga A2 Hosting si një mënyrë për të marrë më shumë klientë, por është shumë e lehtë të organizosh programin e filialit.

Ku ndodhet A2?

Zyra kryesore e Hosting A2 është në Ann Arbor, Michigan. Një qendër e dytë e të dhënave është në Singapor, dhe një e treta është në Amsterdam.

Cila është mbështetja e klientit A2 Hosting si?

Mbështetje për klientët gjatë orarit 24 të datës A2. Kjo do të thotë që klientët kanë akses në mbështetje teknike në çdo kohë.

Si e teston një klient shpejtësinë e serverit të tij?

Një klient shkarkon skedarët e testit të shpejtësisë për cilindo nga tre qendrat e të dhënave përmes faqes së internetit të A2 Hosting. Skedari zip është 100MB. Një test i shpejtësisë së palëve të treta verifikon në mënyrë të pavarur shpejtësinë e qendrës së të dhënave.

Në cilat shtete është A2 më popullor?

Shumica e klientëve të A2 Hosting vijnë nga e gjithë bota. Vendet më të njohura janë Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar, Kanada, India dhe Franca. Kompania rendit 26 vende ku klientët mund të mësojnë më shumë rreth shërbimeve të A2 Hosting.

Measuresfarë masash sigurie përmban qendra e të dhënave Ann Arbor?

Qendra e të dhënave Ann Arbor kontrollon parket pa statik, kontrollet e klimës prej 68 gradë Fahrenheit me nivele lagështie midis 30 dhe 40 përqind. Furnizimi me energji i tepërt përfshin një gjenerator dizel në rast se opsionet e energjisë parësore dështojnë. Masat e sigurisë fizike përfshijnë një parkim me porta të arritshme vetëm për punonjësit, hyrje të çelësit të sigurisë në ndërtesë, një çelës të veçantë sigurie të nevojshme për të hyrë në kasafortën e serverit dhe mbikëqyrjen e videos.

Servicesfarë shërbimesh të bazuara në cloud ofron A2 Hosting?

Shërbimet e pritjes në cloud fillojnë me 15 dollarë në muaj për deri në 10 GB ruajtje të të dhënave, dhe zgjedhja e nivelit të lartë është 25 dollarë në muaj me 25 GB ruajtje. A2 Shërbimet e pritjes së shërbimit cloud janë 300 përqind më shpejt se disqet e tjerë.

A ofron A2 Hosting VPS?

A2 Hosting shet server privat virtual (VPS) duke pritur deri në 75 GB depo dhe 2 TB transferim. Këto lloje të serverëve janë idealë për zhvilluesit dhe ekspertët e IT.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map