A2 Hosting vs BlueHost Hosting – Fiyatlandırma & Planları Karşılaştır – Mayıs 2020

İşletmeniz için doğru web barındırma hizmeti seçmek için birkaç temel unsurları vardır. İki web barındırma hizmeti şirketleri karşılaştırıldığında, fiyatlandırma, müşteri desteği ve kullanılabilir özellikler gibi unsurlara dikkat edin. A2 Hosting ve BlueHost’un bu karşılaştırmasına bir göz atın.


Kesinti / Uptime

Güvenilirlik karşılaştırması, Bluehost’un müşterilerine neler sunduğuna bir göz atarak başlar. Şirket, barındırma hizmetinin çalışır durumda kalmasını sağlayan gerçek bir yüzdeyi sağlamanın hemen ardından durur. Ancak, mevcut müşteriler hizmetlerinin yüzde 99,9 oranında kullanılabilir olduğunu belirtmektedir. Hizmette bir düşüş yaşandığında, geri yükleme hızlı bir şekilde gerçekleşir ve hemen yedeklenir ve çalışır hale gelirsiniz. SSL ve SSH şifrelemesi ile barındırma hizmetlerinin güvenilirliğini artırma fırsatına sahipsiniz.

A2 Hosting, barındırma hizmetlerinin yüzde 99,9 oranında kullanılabilir olduğunu belirtmekten çekinmiyor. Onlar barındırma hizmeti çevrimiçi geldi beri sunucularının ne kadar iyi performans gösteren geçmiş arka plan raporları sunuyoruz. Kaliteli hizmet sunmanın hiçbir şeyi gizli tutmak anlamına gelmediği öncülünde çalışırlar. Barındırma hizmeti, sorunlarla karşılaştığınızda bir web sitesini önceki bir hizmet noktasına geri yüklemenizi sağlayan bir geri alma aracı sunarak güvenilirliği bir adım daha ileri götürür. A2 sistemindeki tüm sunucular Michigan’da bulunuyor ve sıkı güvenlik önlemleri altında tutuluyor.

Özellikleri

BlueHost, hizmetlerinde sahip olduğunuz özellikler söz konusu olduğunda hayal kırıklığına uğratmaz. Her hesapta sınırsız disk depolama alanı, e-posta hesapları ve FTP hesapları bulunur. Ayrıca birkaç farklı alan adı web sitesine de ev sahipliği yapma şansınız var. BlueHost, herhangi bir zamanda yönetebileceğiniz alan sayısını sınırlamaz. PHP, Perl 5, Javascript ve Flash gibi farklı kodlama türleri için destek vardır. Bir e-ticaret sitesi işletiyorsanız, en son teknoloji ürünü alışveriş sepetlerini kullanabilirsiniz..

A2 Hosting, diğer hosting hizmeti kadar çok özellik sunmaz. Ancak, aldığınız şey etkileyici. Hizmetlerindeki her plan sınırsız veri aktarımı ve RAID-10 depolama alanı içerir. Aynı anda birden fazla alan üzerinde yönetim kontrolüne sahip olmanın yanı sıra, sitenizin ihtiyaç duyduğu sayıda e-posta hesabına sahip olabilirsiniz. Başka bir barındırma sitesinde oturan bir etki alanını A2 Hosting hesabınıza ücretsiz olarak getirebilirsiniz. Paketler, sitelerinizi de verimli bir şekilde kontrol etmek için bir CPanel’e sahiptir.

Müşteri desteği

Mevcut müşteri yorumlarına bakıldığında, BlueHost’un müşteri hizmetleri departmanında yapacak çok işi var. Barındırma hizmeti, canlı sohbetler, e-postalar ve telefon destek sistemleri aracılığıyla müşterilerine 7/24 açık olduğunu iddia ediyor. Basma sorunlarına yardımcı olmak için kullanılabilecek bir video eğitim kütüphanesi de vardır. Çoğu müşteri her şeyi farklı görür. Onlar bir servis teknisyeni ulaşmak kez barındırma hizmeti temas ve çok az destek sağlar bildirir. Müşteriler ayrıca video eğitimleri yoluyla çok az yardım alıyor.

A2 Hosting, müşteri destek departmanında parlıyor. Tüm servis teknisyenleri, dört ana zaman dilimi boyunca sohbetleri hazır hale getiren ABD dışında faaliyet göstermektedir. Barındırma hizmeti, destek isteğinizin diğer ucundaki geliştiricilere sağlayarak desteklerini bir adım daha ileri götürür. Bu kişiler, kod dilini ve sorununuzu açıklamayı kolaylaştırabilecek diğer teknik dilleri anlar. Destek hizmetleri canlı sohbetler, e-posta sohbetleri, telefon görüşmeleri ve çevrimiçi bir bilet sistemi aracılığıyla edinilebilir.

Fiyatlandırma

BlueHost’un fiyat yapısı, temel düzey ortak barındırma planları için aylık 3,95 dolardan başlıyor. Kalan paylaşılan barındırma planları ayda 13,95 dolara kadar uzanır ve en az 50 GB site alanı, 100 MB e-posta hesabı depolama alanı ve en az bir web sitesi alanının çalışmasını içerir. VPS Hosting paketleri aylık 29,99 $ ‘dan başlıyor ve 2GB RAM, hesap başına iki IP adresi ve 2 CPU Çekirdeği içeriyor. Bu barındırma hizmeti ile gözle görülür bir şekilde eksik fiyat özelliği mevcut bir para iade garantisi politikasıdır. Bir şeyler ters gittiğinde veya hizmetlerini kullanma konusunda fikrinizi değiştirdiğinizde, o noktaya ödediğiniz parayı kaybedersiniz.

A2 Hosting, fiyatlandırma departmanında daha iyi bir iş çıkarır. Paylaşımlı barındırma planları aylık 3,92 dolardan başlıyor ve ayda 9,31 dolara kadar çıkıyor. Bu fiyatlar için sınırsız depolama ve aktarma alanı, Ücretsiz SSD, beş veritabanı ve rekabetten 20 kat daha hızlı hizmet alırsınız. Diğer paketler arasında aylık 32,99 $ ‘dan başlayan VPS Hosting ve aylık 99,59 $’ dan başlayan Dedicated Server Hosting bulunmaktadır..

Öneri

A2 Hosting ve Bluehost, müşterileri için çok sayıda harika özellik sağlayan mükemmel hosting şirketleridir. Her iki barındırma hizmetleri uygun fiyatlandırma var ve web sitenizin çalışır durumda olacak süre konusunda güvenilir. A2 Hosting, detaylara ve en kaliteli müşteri hizmeti özelliklerine gösterdiği özen nedeniyle sonunda daha iyi bir seçenektir.

Kim daha iyi web hosting hizmeti, AWS veya A2 Hosting? AWS ve A2 Hosting karşılaştırma yayınımızı okuyarak öğrenin. Ayrıca, bu ana pazarlama barındırma hizmetlerinden hangisinin en iyi köpeğe geldiğini görmek için Bluehost ile GoDaddy yayınımızı okuyun.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map