Bir Web Host Barındırma Ultimate Guide – Fiyatlandırma ve Planları Karşılaştır – Mayıs 2020

Bir internet varlığını sürdürmek iş faaliyetlerinizin hayati bir parçasıdır. Web siteniz markanızın sanal temsili olarak işlev görür ve müşterilerinizin ve potansiyel müşterilerinizin size sağladığı avantajlarla ilgili sahip oldukları bilgileri artırmak için çalışır. İşiniz büyüdükçe, web barındırma ihtiyaçları sürecinde değişmesi muhtemeldir. Bir web sitesini yeni bir ana bilgisayara taşımak, sadece birkaç kutu ambalajlamak ve hareketli bir kamyon yüklemek kadar kolay değildir.


Sanal dünyada, web sitenizi bir barındırma hizmetinden diğerine taşımak için izlemeniz gereken birkaç adım vardır. Nihai amaç, müşterilerin ve potansiyel müşterilerin web sitenize bu süreçte erişemediği herhangi bir kesinti süresinin olmamasıdır. Bu adımları uygulayarak, sanal dünya değişikliği fark etmeden bu görevi gerçekleştirebilmelisiniz.

 1. Bir Web Host Sağlayıcısı bulun

Web hosting, işletmenizin internet bağlantısı olan herkesin erişebileceği bir web sitesine sahip olmasını sağlayan bir hizmettir. Bu nedenle, bir web barındırma sağlayıcısı web sitenizi çalıştırmak için gerekli dosyaları park etmek için kendi veritabanında yer veren şirkettir. Bir web barındırma sağlayıcısı seçmek hafifçe almanız gereken bir karar değildir. İşte bir web barındırma sağlayıcı ararken akılda tutulması gereken birkaç şey.

 • İşletim Sistemi Eşleşmesi

Bir yeni web sağlayıcı barındırma aramak için gereken en önemli unsurlardan biri yerinde işletim sistemidir. Eski web barındırma sağlayıcınızın kullandığı aynı sistem olduğundan emin olmanız gerekir. Aynı işletim sistemini korumak, hizmet kesintilerine neden olmadan taşıma işlemini kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Çoğu barındırma Linux sunucusundadır ve büyük ana bilgisayarların çoğu otomatik olarak bu işletim sisteminde barındırılır. Bununla birlikte, sunucuları için Windows’u kullanan ana bilgisayarlar vardır, bu nedenle geçiş yaparken bu uyumsuzluğa dikkat edin. Çoğu ana bilgisayar Linux’ta, ancak farkında olun.

 • Güvenilir Teknik Destek

İlk kurulum tamamlandıktan ve web sitesi sorunsuz bir şekilde çalıştıktan sonra bir web sitesinin bakımı oldukça kolaydır. Web sitenizde bulunan içerik bilgileri veya sayfalarda güncelleme yapmanız gereken durumlar olacaktır.

Sitenizin içeriğini ve ön uç kodunu güncellemek ve korumak bir şeydir, sunucuyu ve veritabanlarını korumak başka bir şeydir. WordPress web sitemin veritabanını yanlışlıkla silmenin acısını yaşadım ve geri yüklemek için barındırma şirketi ile yakın çalışmak zorunda kaldım. Benzer şekilde, kendi başınıza çözemediğiniz bir veritabanı veya ön uç hatasına neden olan eski WordPress veya Magento web sitenize yanlışlıkla eski eklentileri veya uzantıları ekleyebilirsiniz. Sorunu çözmek muhtemelen sahip olduğunuzdan daha fazla teknik bilgi gerektirecektir. Kendinizi gidermeye çalışırsanız, saatler veya günler sürebilir, Siteground’daki ekip gibi iyi bir barındırma destek ekibi dakikalar içinde düzeltebilir. Bu olduğunda, yerinde güvenilir teknik desteği olan bir web barındırma sağlayıcısı isteyeceksiniz. Canlı sohbet, e-posta veya telefon yoluyla teknik desteğe ulaşma yeteneği cankurtaran.

 • Disk Alanı Kullanılabilirliği

Web siteniz, önemli miktarda disk alanı gerektirir, böylece dosyalar ve diğer önemli bileşenler sahne arkasında çalışabilir. Her şeyin nasıl çalıştığını tam olarak anlayamasanız da, mevcut sağlayıcınızla aynı miktarda disk alanı sunan bir web barındırma sağlayıcısı seçmeniz gerekir. Web sitesini daha az kullanılabilir disk alanına sahip bir sağlayıcı hesabına taşıyamazsınız. Bunu yapmak web sitenizin düzgün çalışmamasına neden olur ve bu da web sitenizin kesinti süresine katlanmasına neden olabilir. Bu, sorunu çözene kadar müşterilerinizin ve potansiyel müşterilerinizin web sitenize erişmesini önler.

Bazı web barındırma sağlayıcısı disk alanı cömert bir miktar teklif bile, hala bazı gizli got-yas onlar hakkında size açık söylemiyorum. Örneğin, bir ana bilgisayar 30 GB disk alanı sunsa bile, birçoğu performans nedeniyle her zaman belirli bir miktarın kullanılabilir olmasını gerektirir.

Başka bir iyi baskı öğesi inode. İnotlar “dosya içeriği ve dosya adı hariç tüm dosya bilgileri veritabanı”. Bu biraz gelişmiş bir öğedir, ancak iyi bir ana bilgisayar bunları temizlemenize veya yönetmenize yardımcı olabilir. Web barındırmada çok sık konuşulmayan gizli bir öğedir.

 • Veri Aktarımı Kullanılabilirliği

Web sitesi veri alanı, disk alanı ile aynı şekilde çalışır. Web siteniz, düzgün çalışması için belirli sayıda veri dosyası içeriyor. Potansiyel web barındırma sağlayıcılarına bakarken, yeni sağlayıcının size sağladığı veri aktarımı kullanılabilirliğine dikkat edin. Transfer alanınız tükenmeden tüm sitenizi transfer edebilmeniz gerekir.

Bazı ev sahipleri sınırsız transfer sunacak, bazıları kaplayacak. Ana bilgisayarlar arasındaki özelliklerin farkına dikkat edin, çünkü genellikle biri sizi bir özellikle sınırlar, ancak diğeriyle sınırlamaz.

 • Veritabanı Kurulumu

Potansiyel bir web barındırma sağlayıcısının ne tür veritabanı kullandığını bilmek, web siteniz için iyi bir uygun olup olmayacağını belirlemek için gereklidir. Çoğu web barındırma sağlayıcısı, Windows işletim programlarında çalışan MS SQL veritabanlarını kullanır. Linux tabanlı bir işletim programında çalışan sağlayıcılar MySQL veritabanlarını kullanacak.

MySQL çok popülerdir ve çoğu web sitesi geliştiricisi veritabanının nasıl kullanılacağını bilemez. Orada herhangi bir sorun olmadığından emin olmak için ana bilgisayarları değiştirmeden önce buna dikkat edin.

 • Senaryo Dili

Komut dosyası dili, web sitenizin düzgün çalışması için gerekli olan çeşitli görevleri gerçekleştirmek için kullandığı iletişimi programlama yöntemidir. Perde arkasında gerçekleşen ve en iyi ihtimalle sizin tarafınızdan temel bir anlayış gerektiren bir şeydir.

Web sitenizin şu anda kullandığı komut dosyası dili türünün farkında olmanız gerekir. Siteniz PHP, CGI veya ASP gibi özel bir komut dosyası dili gereksinimi gerektiriyorsa, bu dillerin bu sitede kullanılabilir olduğundan emin olmak için yeni bir web barındırma sağlayıcısına danışmak isteyeceksiniz. Bunun yapılmaması, her şeyi yeni sağlayıcıya taşıdığınızda web sitenizin düzgün çalışmamasına neden olur.

Ana bilgisayarın sunucusundaki komut dosyasını ne sıklıkta güncelleyeceğine dikkat edin. Örneğin, WordPress gibi bazı eklentiler veya platformlar, PHP’nin son sürümüne sahip olmanızı gerektirir. Bazen host, PHP’yi güncel tutmaları için manuel olarak istemenizi isteyebilir. Bu, gelecekte bir gerilim kaynağına neden olabilir, bu yüzden dikkat edilmesi gereken bir öğe.

 • İyi performans

Web siteniz, düzgün çalıştığında ticari faaliyetlerinizin değerli bir yönüdür. Seçtiğiniz web barındırma sağlayıcısı, uçlarındaki sunucuların düzgün çalıştığından emin olunmasında önemli bir rol oynar. Bu sunucular çöktüğünde, web sitenize müşteriler ve potansiyel müşteriler erişemez hale gelir. Sunucularının ne sıklıkta çöktüğünü belirtmek için müşteri yorumlarını ve web barındırma sağlayıcı web sitesini okuyun. Çoğu sağlayıcı, sunucularının güvenilir olduğu sürenin bir yüzdesini sağlayacaktır.

İtibarını koruma konusunda ciddi bir e-ticaret şirketi veya markasıysanız, bu açıdan fiyatlandırmadan kaçınmak istemezsiniz. Bir toplantı sahibinin iyi bir çalışma süresi kaydı yoksa, bunlardan kaçınmanız veya işten çıkarmalar planlamanız gerekir. Kayıp satış veya marka itibarı zararı riskine değmez.

Web siteniz henüz yeni başlıyorsa veya bir ton hacminiz yoksa, çalışma süresi işlemleriniz için o kadar kritik olmayacaktır.

 • Güvenilir hizmet

Bir web barındırma sağlayıcısı seçmenin önemli bir yönü güvenilir hizmet sahip. Bir sağlayıcı seçmekten yalnızca, web sitelerinde vurguladıkları özellikleri ve olanakları sunmadıklarını bulmak için kaçınmak istersiniz. Web barındırma sağlayıcınızın bir sorunu çözmeniz veya yalnızca bir soru sormanız gerekip gerekmediği konusunda size yardımcı olmaya hazır ve hazır olması gerekir.

Yeni bir ana bilgisayar seçmeden önce, müşteri hizmetleri kanallarını gözden geçirmeli ve yanıt sürelerini test etmelisiniz. Canlı sohbet ve e-posta desteklerini test edin. Satış sorularına yanıt vermekte yavaş kalıyorlarsa, müşteri destek taleplerine yanıt verme olasılıkları yavaş olur.

 • Ölçeklenebilirlik

Bir web sitesi ilk kez oluşturduğunuzda, şirketiniz henüz başlangıç ​​aşamasında olabilir. Bu noktada, web hosting ihtiyaçlarınız en az düzeyde. Ancak, şirketiniz büyüdükçe, web sitenizin de artması gerekir. Bu nedenle, size web siteniz için büyüyen oda sağlayan bir web barındırma sağlayıcı seçmeniz gerekir. Mevcut seçeneklere bakarken, uzun vadeli düşünün ve sağlayıcının sunduğu en büyük paketin hizmetlerine bakın. Web sitenizin ihtiyaçlarını artırmak için yer olan ölçeklenebilirlik sunan bir web barındırma sağlayıcısı bulun.

Birçok girişim ve şirket, hızlı ölçeklendirme yetenekleri nedeniyle Amazon Web Services’e (AWS) geçiyor. Eğer bir başlangıç ​​veya yüksek büyüme yapan bir iş iseniz, bu kesinlikle dikkate alınması gereken en önemli özelliklerden biridir, çünkü şirketiniz için büyüme veya durgunluk anlamına gelebilir. Ölçeklendirilmemiş bir barındırma şirketine katılmak istemiyorsunuz.

 • Kolay Site Taşıma

Site taşıma, web sitenizin dijital dosyalarınızı ve ana makine konumunuzu bir ana makine sağlayıcısından başka bir ana makine sağlayıcısına taşıma işlemidir. Bu hizmet için sizden ücret talep edebilecek bir web barındırma sağlayıcısı konusunda dikkatli olun. En saygın web barındırma sağlayıcıları web sitenizin barındırma ihtiyaçları için onları seçtiğiniz için teşekkür etmek için bir yol olarak bu hizmeti ücretsiz sunuyoruz.

 • Kullanıcı Kontrol Paneli Sistemi

Web sitenizi kurmaya veya içeriği ve sayfaları güncellemeye çalışırken zamanınızın çoğunda web barındırma sağlayıcılarınızın hesabınızı sağladığı kontrol paneli sistemi gerekir. Bu, aşina olmanız ve çalışma konusunda bilgi sahibi olmanız gereken bir web sitesi yönetimi alanıdır. Potansiyel web barındırma sağlayıcılarına bakarken, bir cPanel sistemi mi yoksa WHM sistemi mi kullandıklarını belirleyin. Mevcut web barındırma sağlayıcınızın kontrol paneli sistemiyle eşleşen seçeneği aramak isteyeceksiniz. Bu, yeni bir sağlayıcıya geçişin daha kolay yönetilmesini sağlayacaktır.

Rackspace ve GoDaddy (eski) gibi bazı barındırma sağlayıcıları cPanel kullanmaz, ancak kendi kontrol paneli sistemlerine sahiptir. Zaten cPanel kullanıyorsanız, geçiş yapmak ve yeni bir arayüz öğrenmek acı verici olabilir.

 1. Alan Adı Sahipliğinizi Onaylayın

Web sitenizi yeni bir web barındırma sağlayıcısına geçirmek için çok önemli bir adım ilk olarak yerinde uygun alan sahipliğine sahip olmaktır. Alan adı, müşterilerin ve potansiyel müşterilerin web sitenize ulaşmak için tarayıcı çubuğuna yazdıkları web sitesi adresidir. Bu alan adının ve iletişim bilgileri ve ödeme yöntemi gibi tüm ilgili kayıt ayrıntılarının yıllık bazda sahipliğini korumanız gerekir.

Etki alanı sahipliği ayrıntılarınız yerinde olduğunda, etki alanı kaydını yeni web barındırma sağlayıcınıza aktaracağınızı veya yeni bir etki alanı adı sunucusuna geçip geçmeyeceğinizi belirlemeniz gerekir. Karar verme sürecinde yardımcı olacak her iki seçenek hakkında daha fazla bilgi.

 • Alan Adı Kaydını Aktar

Bir alan adı kaydını yeni bir web barındırma sağlayıcısına aktardığınızda, web sitenizin barındırma hizmeti ile ilgili her şeyi yeni şirkete taşıyorsunuz. Çoğu zaman bir saat içinde gerçekleşmesine rağmen, işlemin tamamlanması birkaç gün süren bir işlemdir. Eski web barındırma sağlayıcısına aşağıdaki bilgileri sağlamanız gerekir.

 • İletişim Bilgileriniz
 • Özel veya korumalı bir kayıt ayarının iptali
 • Alan adı transferini başlatma yetkisi
 • Yeni web barındırma sağlayıcısı bilgileri

İşlem tamamlandığında, önceki web barındırma sağlayıcınız aktarımın tamamlandığına dair elektronik bir onay gönderir.

 • Alan Adı Sunucularını Değiştirme

Web sitenizi yeni bir web barındırma sağlayıcısına geçirmeye çalışırken alan adı sunucularını değiştirmek daha kolay bir yoldur. Alan adı kaydına dokunulmaz ve orijinal alan adı sunucusu (DNS) sağlayıcınızla kalır. Popüler DNS şirketleri arasında GoDaddy, NameCheap ve Network Solutions bulunmaktadır. Bu şirketler, her ikisini de yapsalar da, alan adı tescil şirketi olmaları ile hosting firmalarından daha ünlüdür. Yeni web barındırma sağlayıcısı hesabınızla, eski barındırma şirketinden etki alanı adı sunucularını yeni web barındırma şirketinize yönlendirmeniz yeterlidir.

 1. Yeni Bir Web Hosting Hesabı Açın

Web barındırma ihtiyaçları için web barındırma sağlayıcıları çeşitli vardır. Her biri temel olarak web sitenizi sunucu konumlarına geçirirken aldığınız özellikleri ve olanakları sunar. Bazı daha önemli web sağlayıcıları barındırma aşağıdaki şirketleri içerir.

Liste sadece web kullanılabilir seçenekleri barındırma yüzeyini çizilmeye başlar. Şirketleri sağlayan web barındırma için bir arama yapmak ve tüm seçenekleri, özellikleri ve her biri sağladığı aktivite bir göz atın. Bu listeden sizin için en uygun görünen şirketi seçin. Bir barındırma hizmetine kaydolmak için temel iletişim bilgileri, ödeme yöntemi, alan adı ve alan adı kaydını transfer edip etmeyeceğiniz veya yalnızca alan adı sunucusunu değiştirip değiştirmeyeceğiniz.

Her web barındırma hizmeti, tipik tutar barındırma hizmetleri için aylık 4,95 $ 9,95 $ ile kendi fiyatını ayarlar. Ciddi bir şirketseniz, fiyat özelliklerinden kaçmayın. Nakit sıkıntısı çekiyorsanız ve yeni başlıyorsanız, saygın düşük maliyetli sağlayıcılarla başlamakta sorun yoktur.

 1. Eski Ana Makinenizden Veri Aktarın

Yeni barındırma hesabınız şimdi etkinken, eski web barındırma hizmeti hesabınızdan her şeyi aktarmaya başlamanın zamanı geldi. Tüm verileriniz ve ilgili bilgiler yeni barındırma hizmetine aktarılana kadar eski web barındırma hizmeti hesabınızı kapatmaktan kaçının. Eski hesabınızı kapattıktan sonra, barındırma sağlayıcısı tüm web sitesi verilerinizi ve ilgili bilgileri sunucularından siler. Bu noktada, bu sunucularda hala kalabilecek bilgilere erişiminizi kaybedersiniz.

Sıfırdan başlayarak ve yeni bir web sitesi temeli oluşturma ihtiyacı bırakarak, silme üzerine bu bilgileri almak mümkün bir yolu yoktur. Web sitesini yeniden oluşturma sürecinde değerli web sitesi erişim zamanınızı kaybedersiniz. Bu kayıp zaman, müşteriler ve potansiyel müşteriler web siteniz kapalı durumdayken web sitenize erişemediği için gelir kaybına ve potansiyel satış nesillerine eşit.

Bununla birlikte, yukarıdaki senaryoda bile web sitesi dosyalarınızı alabilmeniz için her zaman günlük olarak sitenizin yedeklerini almalısınız. Her şeyi güvende tutmak için birden fazla eklenti ve hizmet üzerinden yedekleme yapın.

 1. Yedek Dosyalarınızı İndirin

Her şeyi eski web barındırma sağlayıcınızdan yeni web barındırma sağlayıcınıza taşımaya başlamadan önce, mevcut tüm web sitesi verilerinizin bir yedek dosyasını oluşturmanız gerekir. Yeni web barındırma hizmetine aktarma işlemine başladığınızda bir şeyler ters giderse size bir koruma engeli verecektir.

Yedekleme işlemi, kullanıcı kontrol paneli sistemine giriş yapmanızla başlar. Bu noktadan sonra, ‘yedek’ etiketini veya benzer bir şeyi içeren kontrol paneli bölümüne erişmeniz gerekir. Tam dosya adı, kullandığınız her web barındırma hizmetine göre değişir. Bu bölümde ‘public_html’ klasörünü seçmek ve yedekleri indirme seçeneğini bulmak istiyorsunuz.

“Yedekleri indirme” bölümünü tıkladığınızda, kullanabileceğiniz yedekleme seçeneklerini görürsünüz. Tüm web sitesi yedekleme dosyalarınızı mı yoksa alt alan adı yedekleme dosyalarının bölümlerini mi indireceğinize karar verebilirsiniz. Tüm web sitesi yedekleme dosyalarınızı bir bütün olarak indirmeniz daha kolay bir işlemdir. Alt alan dosyalarına odaklanmak, web sitenizin düzgün çalışması için gereken kritik bir dosyayı yanlışlıkla gözden geçirme potansiyeli oluşturur.

Tüm yedek dosyalarınızı daha sonra yeni web barındırma sağlayıcısı sitenizdeki mevcut sunuculara yükleyeceğiniz sıkıştırılmış bir biçimde indirin. Yedekleme dosyalarınızı yüklerken yeni web barındırma sunucunuzun gerçekleştireceği otomatik işlem olduğundan, bu dosyaların herhangi birini açmaktan kaçının. İndirme işlemi tamamlandığında, dosyaları bilgisayarınıza kaydedin, bu kullanıcı kontrol paneli sisteminden çıkış yapın ve yeni web barındırma sağlayıcınızın kullandığı kullanıcı kontrol paneli sistemine geçin.

 1. Yedek Dosyalarınızı Yeni Hesaba Yükleyin

Bir web barındırma sağlayıcısıyla yeni bir hesap oluşturduğunuzda, alan adı hizmetinizle ilgili belirli bilgileri içeren bir e-posta alırsınız. Bu e-postadaki bilgiler, seçtiğiniz barındırma planı için alan adı sunucularını ve IP adresi ayrıntılarını sağlar. Yedek dosyalarınızı yeni web barındırma sunucularına yüklemek için bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

Yedekleme dosyası yükleme işlemi, yeni web barındırma hesabınızdaki kullanıcı kontrol paneli sistemine giriş yapmanızla başlar. Kontrol paneli ana sayfasında “yedek” bölüm etiketini veya buna benzer bir şey arayın. Bu bölümün altında, tam site yedek yüklemesi yapmak için dosya yükleme kutusunu bulmak istersiniz. Bu düğmeye tıkladığınızda, yedekleme dosyasını bilgisayarınızın sabit diskinde bulma ve yüklemek için bu dosyayı seçme fırsatına sahip olacaksınız..

Sunucu web sitesi yedek dosyalarınızı yüklemeye başladığında, ekranda bir durum güncellemesi görmeye başlayacaksınız. Yedeklemenizin her dosyası başarıyla yeni sunucu konumuna taşındığından, sunucu satır satır durumu görüntüler. Normal bir yükleme işlemi iki sayfa içerir ve ikinci sayfanın yüklenmesi bittiğinde işlemin tamamlandığını bilirsiniz. Ekranda, artık gerekli gördüğünüz herhangi bir web sitesi ayarlaması üzerinde çalışmaya başlayabileceğinizi bildiren bir durum güncellemesi görüntülenir..

 1. Veritabanı İşlevini Kontrol Edin

Sistem tüm web sitesi yedekleme dosyalarınızı yeni sunucu konumuna aktarmaya çalışırken, My SQL veritabanı hesabınızın bir parçası olan ilgili kullanıcı adı ve parola bilgilerini otomatik olarak atlar. Bu nedenle, ana kullanıcı kontrol paneli sistemindeki ilgili veritabanı kullanıcı bölümünü bulmanız ve bu bilgileri sisteme girmeniz gerekecektir..

Web barındırma sunucularınızın FTP hesabı bölümündeki kullanıcı adını ve diğer temel bilgileri de güncellemeniz gerekir. Bunu yapmak için, web sitesi IP adresi bilgileri aracılığıyla FTP hesabı veritabanına giriş yapmalısınız. Daha sonra kullanıcı adı, şifreler, web sitesi izinleri ve diğer ilgili bilgiler üzerinde gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Kontrol paneli sisteminin bu bölümünden çıkmadan önce değişikliklerinizi kaydettiğinizden emin olun. Sürecin bu bölümünde yaptığınız değişiklikler, web sitenizin sahne arkasındaki işlem unsurlarıdır.

 1. Alan Adı Sunucularınızı Değiştirme

Sahne arkası bilgileri düzgün bir şekilde çalışırken, müşterilerin ve potansiyel müşterilerin web sitenizin ana sayfasına ulaştıklarında gördükleri web sitesi bilgilerinin sunumuna odaklanmanız gerekir. Taşıma işleminin bu kısmı için alan adı sunucularınızın konumunu değiştireceksiniz. İşlem, web barındırma sağlayıcı hesabınızın kayıt kontrol paneline giriş yapmanızla başlar.

“Alan adı sunucuları” bölümünü veya benzer bir ada sahip bir şey arıyorsunuz. Bu bölümde gördüğünüz bilgiler bu bilgilere benzer.

 • Old-Webhost.com
 • Old-Webhost.com

Bu bilgileri, yeni web sitesi barındırma hesabınız için alan adı sunucusu bilgileriyle değiştireceksiniz. Bu işlemle ilgili değiştirme bilgileri, yeni sağlayıcıyla yeni bir web barındırma hizmeti hesabı açtıktan sonra aldığınız onay e-postasındadır. Alan adı sunucusu verilerinin “old-webhost.com” bölümünü new-webhost.com bilgileri ile değiştirerek değişiklikleri yapın. Tamamlandığında, değişiklikleri kaydedebilir ve kullanıcı kontrol paneli sisteminden çıkabilirsiniz.

 1. Web Sitesi Değişiklikleri Yapmaktan Kaçının

Yeni alan adı sunucusuna geçiş yaparken, web sitenizin içeriğinde veya düzeninde değişiklik yapmaktan kaçının. Sunucular istediğiniz değişiklikleri yapmaya çalıştıkça, eklediğiniz yeni bilgiler yeni web sitesi konumunuzda görünmeyebilir. Benzer şekilde, bu geçiş döneminde sildiğiniz tüm bilgiler, sunucu değişikliği tamamlandıktan sonra içerikte görünmeye devam edebilir.

Alan adı sunucusu değişikliklerinin geçerli olması 12 ila 24 saat sürebilir. Bu süre zarfında, müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz, ana sayfanıza geldiğinde aynı tanıdık web sitesi görünümünü görmeye devam edecektir. Gerçekleştirilen tüm çalışmalar perde arkasında gerçekleştiği için web siteniz satış jenerasyonuna açık kalacak ve potansiyel satış yakalama potansiyeli normal.

 1. Web Hosting Değişikliklerini Test Edin

Alan adı sunucusu değişikliği tamamlandığında, yeni web barındırma sağlayıcınızdan bir onay e-postası alırsınız. Bu noktada, artık web sitenizin yeni konumunda düzgün çalışması için her şeyin yerinde olduğuna dair güvenceye sahip olduğunuz için eski sağlayıcınızla web barındırma hizmetini iptal edebilirsiniz. Değişiklikler resmi olarak tamamlandığında, her şeyin düzgün çalıştığından emin olmak için web sitesini test etmek isteyeceksiniz.

Web sitenizi yeni konumunda test ederken, tüm harici ve dahili bağlantılarınızın düzgün çalıştığından emin olarak temel işlevleri kontrol edin. Blogunuza veya bülten abonelik hizmetlerinize bir test e-postası gönderin. Düzenin doğru göründüğünden ve tüm içeriğinizin yerinde olduğundan emin olmak için sayfalarınızın her birine bakın.

Son Düşünce

Bir web sitesi bir web barındırma sağlayıcısından başka bir web barındırma sağlayıcısına geçirme işlemi oldukça basittir, ancak aynı zamanda karmaşıklık ile bilmece olabilir. Bir şey mevcut işletme sağlayıcısı durumu iş aşar gibi her işletme sahibi kariyerinde en az bir kez geçer. Yol boyunca, bir bölüm değişikliğinin nasıl yapılacağını, yeni dosyaların nasıl yükleneceğini veya diğer ilgili değişikliklerin nasıl yapılacağını tam olarak anlamada hayal kırıklığı anları olabilir..

Bu nedenle, yerinde tamamen işlevsel bir teknik destek sistemi ile güvenilir bir web barındırma sağlayıcısı olması yararlıdır. Web sitenizi yeni bir ana makine sağlayıcısına geçirirken hatırlamanız gereken önemli şey, her seferinde bir adım atmaktır. Bir şeylerin yanlış gitmesi durumunda bir koruma bariyeri olarak bir yedek dosyasını hazır bulundurun. Göç süreci tamamlandıktan sonra rahat bir nefes alın ve yeni teknolojik başarınızla gurur duyun.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map