Dreamhost vs A2 Hosting: Hangisi Daha İyi? Hosting – Fiyatlandırma ve Planları Karşılaştır – Mayıs 2020

Size tüm barındırma web sitelerinin incelemelerini getirmek ve hangilerinin hepsinin en iyi özelliklerine ve avantajlarına sahip olduğunu söylemek için hiç bitmeyen bir görevimiz var. Her taksitte, iki ana bilgisayara bakıyoruz ve hangisinin açık kazanan olduğunu görebilmeniz için çeşitli şekillerde nasıl istiflendiklerini görüyoruz. Bu durumda, Dreamhost ve A2 Hosting’e bakıyoruz. Her ikisi de standart barındırma konusunda uzmanlaşmıştır, bu da sunucularında bir web sitesi oluşturduğunuz anlamına gelir. Bu nedenle, her birinin faydaları ve dezavantajları vardır, bu yüzden onu yıkalım ve hangisinin üstte ortaya çıktığını görelim.


Fiyatlandırma

Her türlü hizmette olduğu gibi, maliyet sınırlayıcı bir faktör olabilir. Web siteniz için ödeme yapmayı göze alamıyorsanız, ne tür özelliklere veya işlevselliğe sahip olduğunuz önemli değildir, bu yüzden her zaman önce buna bakarız. Bununla birlikte, özellikle iki ev sahibi gibi benzer fiyatlandırma yapılarına sahip olduğunda değer kararınızda büyük bir rol oynayabilir. Hem A2 hem de Dreamhost nispeten ucuzdur, bu nedenle toplam maliyete dayalı bir seçim yapmanız gerekmez. İşte her birinden ne bekleyebilirsiniz.

A2 Paylaşımlı Hosting

 • Hafif: Ayda 3,92 ABD doları (7,99 ABD doları olur)
 • Swift: Ayda 4,90 ABD doları (sonra 9,99 ABD doları olur)
 • Turbo: Ayda 9,31 ABD doları (sonra 18,99 ABD doları olur)

Dreamhost Paylaşımlı Hosting

 • Ayda 10,95 $
 • Bir yıl boyunca faturalandırıldığında 9,95 $ / ay (119,40 $)
 • Üç yıl için faturalandırıldığında 7,95 ABD doları / ay (286,20 ABD doları)

A2 VPS Barındırma

 • Yönetilmeyen: Aylık 5,00 ABD doları
 • Yönetilen (kök erişimi yok): $ 32.99
 • Çekirdek (kök erişimli): $ 32.99

Dreamhost VPS Barındırma

 • Temel Plan: 15 $ / ay
 • Yükseltilmiş Plan: 30 $ / ay
 • 4 GB RAM Planı: 60 $ / ay
 • 8 GB RAM Planı: 120 $ / ay

A2 Özel Sunucu Barındırma

 • Yarı Adanmış: $ 9.31 / ay (sonra 18.99 $ olur)
 • Yönetilmeyen Esnek: 99.59 $ / ay (daha sonra 119.99 $ olur)
 • Yönetilen Flex (kök erişimi yok): $ 141.09 / ay (sonra 169.99 $ olur)
 • Core Flex (kök erişimli): $ 141.09 / ay (sonra 169.99 $ olur)

Dreamhost Dedicated Sunucu Barındırma

 • Dört Temel Plan: $ 149 / ay
 • Oniki Çekirdek Planı: 229 $ / ay

Gördüğünüz gibi, her türlü ihtiyacınıza yönelik hosting planları var. İkisi de bulut barındırma çözümleri sunar ve Dreamhost’un WordPress işlevselliği de vardır. Her bir planla birlikte gelen özelliklerle ilgili daha ayrıntılı bilgi vereceğiz, ancak temel pakete bakarken A2’nin Dreamhost’tan daha fazla seçeneği var. Bunun nedeni Dreamhost’un sadece bir plana sahip olmasıdır, bu nedenle daha sonra yolda yükseltmek zorunda kalmadan en iyi özelliklerin tümünü elde edersiniz. Bu nedenle, ikisini karşılaştırmanın en iyi yolu, A2’nin Turbo planının Dreamhost’un standart planına göre nasıl biriktiğini görmek olacaktır. Bu durumda, Dreamhost üste çıkıyor.

Kazanan: Dreamhost

Para iade garantisi

Herhangi bir hosting planı ile gelmesi gereken bir şey fikrinizi değiştirirseniz geri yeteneği. Bir web sitesi oluşturmak zaman aldığından ve bunun gerçekleşmesi için çeşitli programlara ve araçlara güvenmeniz gerektiğinden, iyi çalışmayan bir şey için ödeme yapmak zorunda kalmazsınız. Aylık olarak öderseniz, iptal etmek kolay olabilir, ancak bir yıl veya daha fazla bir süre için ön ödeme yaparsanız, fikrinizi değiştirirseniz bu parayı geri almak çok büyük bir acı olabilir.

Neyse ki, birçok barındırma hizmeti para iade garantisi sunar, böylece bu olursa, yatırımınızı kaybetme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Bu durumda, A2 oldukça standart bir 30 günlük garanti ile birlikte gelirken, Dreamhost fikrinizi değiştirmeniz için size 97 gün verir. Bu oldukça etkileyici bir anlaşma, çünkü Dreamhost’un ürününe ne kadar inandığını gösteriyor.

Kazanan: Dreamhost, uzun bir atışla

Müşteri desteği

Değerden bahsederken, yalnızca sayılara ve verilere bakmak istemiyoruz. Bunun nedeni, depolama alanı ve çalışma süresi derecelendirmeleri gibi şeylerden çok fazla bilgi toplayabilmenizdir. Bu nedenle, bir işletmenin en iyi önlemlerinden birinin, bir şeyler ters gittiğinde onlarla ne kadar iyi iletişim kurabileceğinize ve onu düzeltmek için yardıma ihtiyacınız olduğuna inanıyoruz. Her bir ana bilgisayarın müşteri hizmetleri puanının daha kapsamlı bir görünümünü elde etmek için, dört ana kategoriye ayıralım: telefon, sohbet, e-posta ve forumlar. İşte bulduklarımız.

Telefon Desteği

Para iade garantisi gibi, saygın herhangi bir işletme her zaman telefon üzerinden kullanılabilir olmalıdır. Bu, bugünlerde en temel iletişim şeklidir, bu yüzden Dreamhost’un bir destek üyesine ulaşmak için bir yöntem olarak sunmaması çok rahatsız edicidir. Aslında, geri aranmak istiyorsanız, ayrıcalık için ayda 14,95 $ ekstra ödeme yapmanız gerekir. Kendini mükemmellikten gurur duyan bir şirket için (en azından sitelerine göre), bu tür bir hizmetin ulaşamayacağı bir şey olmayacağını düşünürsünüz.

Kazanan: A2

Canlı sohbet

Telefonda biriyle konuşmak neredeyse varsayılan iletişim yöntemi olsa da, bu günlerde canlı sohbet özelliğini kullanmak daha kolay ve daha yararlı olabilir. Bu şekilde beklemede kalmanıza gerek kalmaz ve sorununuzu e-posta yanıtlarını beklemek yerine gerçek zamanlı olarak sıralayabilirsiniz. Neyse ki, her iki hosting sitesi de bu özelliği sunuyor, ancak A2 genellikle Dreamhost’tan size geri dönme konusunda daha iyi. Bu günün saatine bağlı, bu yüzden yoğun zamanlarda birine ulaşmaya çalışıyorsanız, Dreamhost’ta biraz daha beklemek zorunda kalacaksınız..

Kazanan: A2

E-posta

Telefon desteği ile birlikte, bu tüm çevrimiçi web sitelerinin sahip olması gereken varsayılan değerdir. Bu eksik olsaydı, hizmetin meşru olup olmadığı konusunda ciddi şüphelerimiz olurdu. Her iki sunucunun da bir e-posta bilet sistemi vardır ve her ikisinin de yanıt vermesi aynı zaman alır. Bununla birlikte, Dreamhost’un gurur duyduğu bir şey, destek personelinin her birinin bir çağrı veya e-posta merkezinde çalışan insanlar yerine gerçek bir Dreamhost çalışanı olmasıdır. Bu iddianın ne kadar geçerli olduğunu söyleyemeyiz, ancak doğru gibi görünüyor. Bununla birlikte, her iki site de e-postalara hızlı ve etkili bir şekilde geri dönme konusunda oldukça iyi.

Kazanan: bir kravat

Forum

Son olarak, gittikçe öğrenmeyi sevenler için, herkesle konuşmak zorunda kalmadan kendi başınıza anlayabilmeniz için ortak sorunların ve çözümlerin üzerinden geçen bilgi veritabanlarına erişmeniz yararlı olur. Her iki ev sahibinin de iyi bir forum hizmeti var, ancak Dreamhost ekstra öğreticiler ve öğrenme ekranları ile yukarıda ve öteye gidiyor. Çoğunlukla, A2 yalnızca temel malzemeleri kapsar, Dreamhost sitenizde ortaya çıkabilecek daha karmaşık sorunları ele alır. Sonuç olarak, Dreamhost’a hafif bir kenar vermeliyiz.

Kazanan: Dreamhost

hız

Değer kadarıyla tartışmak için başka bir şey, sitenizin yükleme hızıdır. Bu günlerde kullanıcılar bir açılış sayfasını beklemek için birkaç saniyeden fazla zaman harcamak istemiyor, bu nedenle barındırıcınız yüksek hızlar sağlamazsa, çok fazla iş kaybedebilirsiniz.

Hizmetin en hızlı ana bilgisayarlardan biri olmaktan gurur duyduğu gibi, A2’nin geliştiği bir arenadır. Böyle inanılmaz sonuçlar elde etmek için daha premium bir paket almak zorunda olmanıza rağmen, hemfikir olmalıyız. Bununla birlikte, her iki ev sahibinin de iyi bir sicile sahip olduğunu söylemeliyiz. Her ikisi için de bu bulduk. Bir not olarak, bu standart barındırma planları ile ilgilenmektedir, bu yüzden VPS veya adanmış sunucular gibi diğer seçeneklerle biraz değişebilir.

A2 Hosting

 • En iyi zaman: 30ms
 • En kötü zaman: 10 saniye
 • Ortalama: 9 saniye

Dreamhost

 • En iyi zaman:24 saniye
 • En kötü zaman:34 saniye
 • Ortalama:10 saniye

Gördüğünüz gibi A2, en iyi yükleme sürelerine bakarken bile Dreamhost’tan çok daha düşük ortalama hız ile net bir avantaja sahiptir. Genel olarak, sitenizin hızlı olmasını istiyorsanız, A2 en iyi seçiminiz olmalıdır.

Kazanan: A2

Kesinti / Uptime

Hızla birlikte, çalışma süresi, ev sahibinizin sağlığını ve canlılığını gösteren bir başka önemli kriterdir. Sitenizin sunucu veya ağ sorunları nedeniyle kapanmasını istemediğiniz düşünülürse, derecelendirmenizin olabildiğince% 100’e yakın olmasını istersiniz. Bazı durumlarda, bazen siteden (Dreamhost gibi) bir garanti alabilirsiniz, yani kesinti süresi yaşarsanız, gerçekleşen her gün için site kredisi almaya hak kazanırsınız. Dreamhost böyle bir garanti sunsa da A2 sunmuyor. İşte her ikisi için ortalama.

 • A2 Hosting: % 98
 • dreamhost:% 98

Genel olarak, Dreamhost’un A2’den biraz daha fazla salınımı var, ancak sitenin% 100 garanti sunduğu gerçeği göz önüne alındığında, onlara avantaj sağlamak zorundayız..

Kazanan: Dreamhost

Özellikleri

Son olarak, her bir ana bilgisayarın nit cesuruna gireceğiz ve plan seçeneklerinizle ne elde ettiğinizi göstereceğiz. Zaten önemli şeylerin çoğunu aştığımızdan, bunları özetleyeceğiz, böylece kendi karşılaştırmanızı yapabilirsiniz.

A2 Paylaşımlı Hosting

 • Basit Plan: 1 web sitesi, 5 veritabanı, sınırsız depolama alanı, ücretsiz SSL
 • Swift: Sınırsız web sitesi, depolama alanı ve veritabanları, ücretsiz SSL
 • Turbo: Sınırsız web sitesi, depolama alanı, veritabanları ve Turbo Hız (20 kata kadar daha hızlı)

Dreamhost Paylaşımlı Hosting

 • Standart Plan: ücretsiz alan adı, sınırsız depolama alanı, bant genişliği ve veritabanları, ücretsiz SSL

A2 VPS Barındırma

 • Yönetilmeyen: 1 Çekirdek, 20GB depolama, 512MB RAM
 • Yönetilen: 4 Çekirdekli, 75GB depolama, 4GB RAM
 • Çekirdek: 4 Çekirdekli, 75GB depolama, 4GB RAM (ayrıca root erişimi)

Dreamhost VPS Barındırma

 • İlk Plan: 1GB RAM, 30GB Depolama, sınırsız bant genişliği ve alan adları
 • İkinci Plan: 2GB RAM, 60GB depolama alanı, sınırsız bant genişliği ve etki alanları
 • Üçüncü Plan: 4GB RAM, 120GB depolama alanı, sınırsız bant genişliği ve etki alanları
 • Dördüncü Plan: 8GB RAM, 240GB depolama alanı, sınırsız bant genişliği ve etki alanları

Sonuç

Genel olarak, hız ve kullanım kolaylığı arıyorsanız, A2 Hosting muhtemelen daha iyi bir seçenektir. Hem Linux hem de Windows ile kullanılabilir (Windows fiyatlandırması biraz farklı olsa da) ve kontrol paneli yaygın olarak popüler cPanel, Dreamhost’un özel bir sürümü var. Ancak, biraz daha etli bir şey arıyorsanız veya bazı üst düzey siteler geliştirmek istiyorsanız, Dreamhost en iyi bahistir. Sonunda, A2’nin alt giriş çubuğunun onu genel olarak daha iyi bir seçenek haline getirdiğini söylemeliyiz.

Kazanan: A2 Hosting

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map