DreamHost vs InMotion Hosting Barındırma – Fiyatlandırma & Planları Karşılaştır – Mayıs 2020

DreamHost ve InMotion Hosting, web barındırma hizmetleri sunan tanınmış ve kurulmuş şirketlerdir. Bu şirketlerin her ikisi de internet yıllarında neredeyse sonsuza kadar var (InMotion Hosting 14 yaşında ve DreamHost 20!) Webhosting sunan birçok şirket olduğundan, hangi şirketin ürünlerini sunduğunu bilmek zor olabilir , fiyatlandırma ve sizin için en uygun hizmetleri sunar. Bu şirketlerden biriyle devam etmeyi düşünüyorsanız, hangisinin daha iyi bir seçim olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Neyse ki, size bu konuda yardımcı olabiliriz. Aşağıdaki bilgiler, hangisinin paranın karşılığını en iyi şekilde verdiğini anlamak için DreamHost ve InMotion Hosting’i çok çeşitli özelliklerle karşılaştırdığımız için bilinçli bir karar vermeye yaklaşmanıza yardımcı olacaktır..


Özellik Karşılaştırması

Bu bölümde, herhangi bir web barındırma hizmetinden bekleyebileceğiniz bazı temel özelliklere bakacağız, bu iki şirketin birbirine nasıl yığıldığını göreceğiz.

 • Fiyat

Herkesin bir webhosting hizmetinde aradığı en büyük şeylerden biri sonuçtur – hepsi ne kadara mal olacak? Hem DreamHost hem de InMotion Hosting, her biri kendi fiyatlandırmasına sahip farklı hizmet seviyeleri sunar. DreamHost için, temel bir web barındırma hizmeti ayda 10,95 dolardan başlar. Bununla birlikte, bir yıl boyunca ödeme yapmak bu fiyattan bir para kazanabilir ve aynı anda üç yıl boyunca ödeme yapmak, fiyatı ayda 7,95 dolara indirir.

InMotion Hosting, temel web barındırma paketini ayda 7,99 $ ile sunuyor. DreamHost gibi, bir yıl önceden ödeme yapmak size ayda bir dolar indirim verir ve ayrıca iki yıl boyunca ödeme yapma seçeneği sunulur, bu da toplamı ayda 5,99 dolara indirir.

Her iki hizmet de VPS (sanal özel sunucular) ve özel sunucu barındırma da dahil olmak üzere başka ürünler de sunmaktadır. Tabii ki, bu ekstra hizmetler daha yüksek, ancak karşılaştırılabilir bir fiyat etiketi ile birlikte gelir.

 • WordPress Barındırma

WordPress Hosting arayanlar için her iki şirket de bu hizmeti sunuyor. DreamHost, temel paketini ayda 7,95 dolardan, InMotion Hosting ise ayda 5,99 dolardan başlıyor. Her iki şirket de ihtiyaçlarınıza bağlı olarak kademeli hizmet düzeylerine sahiptir. InMotion Hosting, üç farklı hizmet seviyesine sahiptir – daha önce bahsedilen temel paket ve diğer iki hizmet seviyesi, WordPress Hosting’in “Pro” seviyesi için 13.99 $ ‘dır. DreamHost ayda “DreamPress” adını 16.95 $ karşılığında sunuyor, ancak bu hizmetin temel WordPress Hosting seçeneklerinden beş kat daha hızlı olduğunu ve özellikle tüm veri ve bant genişliği sorunlarını ele almak için oluşturulduğunu iddia ediyor.

 • Özellikler – Benzerlikler

Tabii ki, bir kova veya ayda iki fark uzun vadede ihmal edilebilir; ancak, gerçekten önemli olan, bu para için elde ettiğiniz şeydir. Bu bakımdan, her iki hizmet de çok çeşitli hizmetler ve özellikler sunmaları bakımından çok benzerdir. Hem DreamHost hem de InMotion Hosting, başarılı ve harika görünümlü bir web sitesi oluşturmanıza ve çalıştırmanıza yardımcı olabilecek çeşitli özellikler sunar. Her iki hizmet de seçebileceğiniz ve daha sonra özel gereksinimlerinize göre özelleştirebileceğiniz önceden hazırlanmış web şablonları sunar. Her ikisi de size sıfırdan bir site oluşturma olanağı sunar ve her ikisi de size çevrimiçi içeriğiniz için sınırsız depolama kapasitesi sağlar. WordPress web sitenizi barındırmak için bir hizmet arıyorsanız, tahmin edin ne oldu? Hem DreamHost hem de InMotion Hosting de bunu sunuyor. Kısacası, her iki şirket de ihtiyaçlarınızı karşılamaya yardımcı olacak uzun bir araç ve hizmet listesine sahiptir.

 • Özellikler – Farklar

Bununla birlikte, bazı farklılıklar vardır. DreamHost, bulut sunucuları ve bulut depolama gibi çoklu bulut tabanlı çözümler sunar. Dahası, sitenizi DreamHost’ta ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz – yalnızca gerçekten yayınlamaya karar verdiğinizde ödeme yaparsınız. Bu, yalnızca sitenizi hazır hale getirmek için ihtiyaç duyduğunuz kadar zaman harcayabileceğiniz anlamına gelmez, aynı zamanda sundukları her şeyi görürken sizden ücret almazlar.

DreamHost’a avantaj sağlayan başka bir özellik de, kötü amaçlı yazılımları web sitelerinizle iletişim kurmadan önce tespit etme ve ortadan kaldırma taahhüdüdür. Otomatik kötü amaçlı yazılım taramaları ve “cloudflare entegrasyonu” olarak bilinen bir süreç sayesinde DreamHost, içeriğinizi ve işinizi yırtıcılardan korumak için çalışır.

Aslında kendi sitenizi oluşturma sürecinden geçmek istemiyorsanız veya herhangi bir nedenle sağlanan web tasarımı oluşturma araçlarını nasıl kullanacağınızı öğrenmek istemiyorsanız, InMotion Hosting aslında web sitenizi sizin için oluşturmayı teklif eder . İhtiyaçlarınızla ilgili bazı temel sorular sorarak, InMotion Hosting aslında sizin için web sitenizi tasarlayacak ve oluşturacak, daha sonra uygun gördüğünüz şekilde özelleştirebilirsiniz. Buna ek olarak, InMotion Hosting, mevcut Google web sitenize kolay Google Apps ve sosyal medya entegrasyonu da sağlar. InMotion Hosting ayrıca Magento ve Woo Commerce gibi ticaretle ilgili web siteleri için özel olarak tasarlanmış bazı uygulamalar da sunar..

 • Müşteri desteği

Hem DreamHost hem de InMotion Hosting, hattın diğer ucunda kalifiye bir uzmanla iletişim kurma yeteneği ile 7/24 müşteri desteği sunar. Bununla birlikte, DreamHost 7/24 desteğin esas olarak e-posta ve Twitter üzerinden yapıldığını bildirirken, InMotion Hosting, arayabileceğiniz bir telefon numarası veya canlı sohbet seçeneğini kullanarak gerçek bir kişiyle konuşmayı da kolaylaştırır.

 • hız

Her iki ana bilgisayar (elbette) hizmetlerini süper hızlı hızlarda sunduğunu iddia ediyor ve her ikisi de barındırılan sitelerinizin modern teknolojinin izin verdiği kadar hızlı çalışacağını iddia ediyor. Her iki durumda da, bu iddialar doğru gibi görünmektedir. DreamHost ve InMotion Hosting SSD’leri (Katı Hal Sürücüleri) kullanır. Bu teknoloji web sitelerinin, verilerin ve önbelleklerin daha hızlı yüklenmesini sağlar, bu da kullanıcılarınıza genel olarak daha hızlı bir web deneyimi sağlar.

 • Kesinti / Uptime

Her iki hizmet de çalışma süresi ile ilgili garantiler sunar. DreamHost,% 100 kesintisiz çalışma garantisine sahip olduklarını belirtmektedir; bu, web sitenizin her zaman çalışır durumda ve tam olarak çalışır durumda olacağı garanti edildiği anlamına gelir. InMotion Hosting, neredeyse% 100 kadar iyi bir% 99,9 sunucu çalışma süresi garantisine sahiptir. Pek değil. Ama neredeyse.

 • Para İade Garantileri

DreamHost, şaşırtıcı bir 97 günlük para iade garantisi sunar. Bu, sundukları her şeyden tamamen memnun olduğunuzdan emin olmak için tam üç aydır. Tamamen geçmemek için InMotion Hosting 90 gün garanti veriyor. Bu ekstra hafta DreamHost’a bu açıdan avantaj sağlıyor, ancak her iki şekilde de baktığınızda, bu şirketlerden memnun olduğunuzdan emin olmak için uzun bir deneme süresi. Daha önce de belirtildiği gibi, 97 günlük ücretsiz denemeniz hemen başlamıyor – web sitenizi ilk oluşturup oluşturduğunuzda, bunu ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Böylece 97 günlük deneme, siz dalışa girip sitenizi yayınlayana kadar başlamaz. Yani, gerçekte, DreamHost’un gitmek istediğiniz barındırma hizmeti olduğundan emin olmak için çok uzun zaman alıyorsunuz. Bu, InMotion Hosting’in eşleşemeyeceği bir iddia.

 • değer

Tüm bilgilere baktığınızda, değer kategorisinde net bir kazanan seçmek zor görünebilir. Bu webhost hizmetlerinin her ikisi de zor kazanılan paranın karşılığını bir sürü sunuyoruz. İster ilk web sitenizi oluşturuyor olun, isterse çevrimiçi perakendede bir sonraki büyük şeyi başlatıyor olun, DreamHost ve InMotion Hosting çok yönetilebilir fiyatlarla etkileyici bir dizi hizmet sunuyor. Her iki durumda da, aylık priminizle kesinlikle iyi bir değer elde edersiniz.

Yani, Hangisi Kazandı??

Eğer durum buysa, hangi barındırma hizmeti kazanır? Bu gerçekten zor bir çağrı. Birçok yönden çok benzer olduklarından, şeytan, dedikleri gibi, ayrıntılarda gizlidir. Her iki şirket de benzer olsa da, birkaç farklılıkları var ve paramız için, bu ayrıntılara dayanan kazanan InMotion Hosting’tir..

Neden? Site uzmanlığınız ne olursa olsun, InMotion Hosting size yardımcı olacak daha iyi bir çözüme sahip görünüyor. Yeni ve deneyimsiz kullanıcı için, her iki şirket de neredeyse sonsuza kadar özelleştirilebilir çok çeşitli hazır web şablonları sundu. Ancak, isterseniz InMotion Hosting’in siteyi sizin için gerçekten oluşturacağını sevdik. Sizi ve yakında çıkacak sitenizin benzersiz ihtiyaçlarını dinleyerek InMotion Hosting, çevrimiçi işlevselliğinizi en üst düzeye çıkarmak için ihtiyacınız olan tüm özelliklerle sizin için bir site oluşturabilir.

Daha deneyimli kullanıcılar için InMotion Hosting daha kapsamlı bir hizmet yelpazesi sunuyor gibi görünüyor. Çevrimiçi satış yapmak istiyorsanız, InMotion Hosting’in birçok endüstri standardı e-ticaret aracına entegrasyonu web sitenizi bir perakende satış merkezine dönüştürmek için gerçekten yardımcı olur.

Ve her düzeyde hizmet InMotion Hosting’in müşteri hizmetleri, birçok farklı iletişim kanalından kolayca elde edilebildiği için açıkça kazanıyor – DreamHost’un iddia edemediği bir şey.

Bu öne çıkan özellikler nedeniyle InMotion Hosting’e bu kafa kafaya ince ama çok net bir kazanç sağlıyoruz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map