Engine vs Hostgator: Hangisi Daha İyi? Hosting – Fiyatlandırma ve Planları Karşılaştır – Mayıs 2020

Engine vs Hostgator: Hangisi Daha İyi? Hosting – Fiyatlandırma ve Planları Karşılaştır – Mayıs 2020

Engine vs Hostgator: Hangisi Daha İyi? Hosting – Fiyatlandırma ve Planları Karşılaştır – Mayıs 2020

Devam eden misyonumuz, size web’deki en iyi barındırma karşılaştırmalarını sunmaktır ve bir sonraki taksitimiz, en sevdiğimiz WordPress sunucumuzu sektördeki en iyi sitelerden biri olan Hostgator ile dolduruyor. Bununla birlikte, incelememize dalmadan önce, bu makale hakkında bazı açıklamalar sunmak zorundayız. WP Engine, yalnızca WordPress ile ilgilenen bir hizmettir, yani bu sistemin dışında bir site oluşturmak istiyorsanız, onlarla yapamayacağınız anlamına gelir. Tersine, Hostgator, çok çeşitli barındırma seçenekleri sunarak, WordPress’i sevmeyen veya önemsemeyen herkes için harika bir seçim haline getirir. Bu nedenle, bu incelemeyi olabildiğince objektif tutmak için, yalnızca iki ana bilgisayarı WordPress planlarına göre karşılaştırıyoruz. Hostgator, özel sunucular veya VPS planları gibi diğer barındırma çözümleri sunarken, bu konuda ikisini karşılaştırmak yanıltıcı olacaktır. Bunun yerine, Hostgator için yalnızca WordPress barındırma odaklanıyoruz, böylece birbirlerine nasıl yığıldığı hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz..


Fiyatlandırma Tüm incelemelerde olduğu gibi, maliyetle başlıyoruz. Birçok yeni web sitesi kullanıcısı, çevrimiçi başlamak için yeteneklerini yaratabileceği veya bozabileceği için çoğunlukla bu faktörle ilgilidir. Olduğu söyleniyor, bu ev sahiplerinin her ikisi de farklı nedenlerle iyi bilinir, bu yüzden fiyatlandırma modelleri arasında çok fazla tutarsızlık olacaktır. Hostgator çoğunlukla yenilere hitap ettiğinden, WP Engine kadar işlevselliği yoktur. Daha sonra spesifikasyonlara gireceğiz, ancak bu sayılara bakarken akılda tutulması gereken bir şey.

Hostgator

 • Başlangıç ​​Planı: Aylık 5,95 ABD doları
 • Standart Plan: Aylık 7,95 USD
 • İş planı: Aylık 9,95 ABD doları

WP Motoru

 • Kişisel Plan: Aylık 29 $
 • Mesleki Plan: Aylık 99 $
 • İş planı: Aylık 249 $

Gördüğünüz gibi, iki site arasında büyük bir fark var. Yine, bunun her hizmette WordPress ile ne kadar yapabileceğiniz nedeniyle bir nedeni var, ancak sistemde yeniyseniz veya bir ton ekstra programlama yapmayı planlamıyorsanız, Hostgator’ın açık kazanan olduğu açıktır.

Kazanan: Hostgator

Para iade garantisi Bir siteyi işletmenin ilk maliyeti karar verme sürecinizin önemli bir bileşeni olsa da, işlerin planladığınız şekilde işe yarayıp yaramadığını geri alabileceğinizi bilmenize yardımcı olur. Birçok barındırma hizmeti, ihtiyacınız olan her şeyi sağlamayan bir hizmetle sözleşmenizde kalmamanız için bir tür geri ödeme seçeneği sunar. Buradaki endüstri standardı otuz gündür, ancak bu ev sahiplerinin her ikisi de bundan daha fazlasını sağlar. Hostgator size kırk beş gün verirken WP Engine size altmış gün verir. Bu, her şeyi kontrol etmek ve doğru seçimi yaptığınızdan emin olmak için daha fazla zamanınız olduğu anlamına gelmez, aynı zamanda her bir hizmetin ürünlerinin arkasında ne kadar durduğunu da kanıtlar. Size tam bir geri ödeme talebinde bulunmak için bir aydan fazla zaman ayırdığınızda, her ikisinin de alanlarında olağanüstü olduğunu belirtmeniz gerekir. Bununla birlikte, bu bağlamda, WP Engine bir mil kazanır.

Kazanan: WP Motoru

Müşteri desteği Hostgator web yeni başlayanlarla çalışmak üzere tasarlandığından ve WP Engine’in çok farklı işlevleri olduğundan, her iki sistemde de desteğe başvurmanız kaçınılmazdır. Kontrol paneliyle ilgili bir sorun olsa da veya sayfanızda bir şey ayarlama konusunda sorunuz varsa, birisiyle konuşabilmeniz ve hemen yanıt alabilmeniz zorunludur. Sonuçta, sitenizle bir kriz yaşıyorsanız, sorunun çözülmesi için saatlerce veya günlerce beklemek istemezsiniz. Bunu göz önünde bulundurarak, destekle iletişime geçmenin çeşitli yollarına bakalım ve her bir hizmetin nasıl sunduğunu görelim.

Telefon Desteği Acil sorunlar için, sorununuzu derhal çözmenize yardımcı olabilecek birisine telefonla ulaşmak her zaman iyidir. Bununla birlikte, bir destek hattını sadece saatlerce beklemeye çağırmak amacı yener, bu yüzden kısa bir süre içinde bir kişiye ulaşmak istersiniz. Neyse ki, her iki site de mükemmel yanıt sürelerine sahip ve sizi çok uzun süre bekletmeyecek.

Kazanan: bir kravat

Canlı sohbet

Bu günlerde, bir sohbet servisi üzerinden birisiyle telefonda konuşmaktan çok daha fazla tercih edilir, böylece anında geri bildirim ve sorun giderme almaya devam ederken düşüncelerinizi açıkça yoğunlaştırabilirsiniz. Yine, cevap beklerken başparmaklarınızı döndürmemeniz için hızlı bir yanıt almak istersiniz. Ayrıca, web sitenizde gece geç saatlerde çalışmanız durumunda günün her saatinde biriyle iletişime geçmeniz önemlidir. Yine, her iki sunucu da takdire şayan bir performans sergiliyor ve 7/24/365 çözümler sunuyor. Her iki sitede de asla birkaç dakikadan fazla beklemek zorunda kalmazsınız ve sorunlarınızın hızlı ve etkili bir şekilde çözülmesini sağlayabilirsiniz..

Kazanan: bir kravat

E-posta

Son olarak, destekle bağlantı kurma konusunda, bazen sorununuzu düzeltmek için ihtiyacınız olan tek şey hızlı bir e-postadır. Sorun hemen olmadığında veya anında ilgilenilmesi gerekmediğinde, bu mükemmel bir yoldur. Bununla birlikte, bir yanıt için hala bir günden fazla beklemek zorunda değilsiniz. Bu bağlamda, her iki ana bilgisayar da e-posta sorgularına hızlı bir şekilde geri döner, çoğu bekleme süresi sekiz saatten azdır.

Kazanan: bir kravat

Forum Araştırma yapmayı ve sorularınızın cevaplarını kendi başınıza bulmayı tercih eden kişi sizseniz, ihtiyacınız olanı bulmak için ayrıntılı eğitimlere ve SSS sayfalarına erişmeniz yararlı olacaktır. Her iki ana makinenin de parmaklarınızın ucunda geniş bilgi var, ancak WP Engine her şeyi daha kolay okunur bir formatta ortaya koyuyor. Bu nedenle, problem çözme tekniklerine kolay erişim sağlamada biraz daha iyidirler.

Kazanan: WP Motoru, ama sadece biraz

hız

Bir sitenin değeri hakkında konuşurken, bunun büyük bir kısmı sunucunun kitlenize ne kadar iyi sonuçlar verebileceğidir. Hız, daha düşük sayfalar daha yüksek hemen çıkma oranıyla sitenizin itibarının önemli bir bileşenidir. Basitçe söylemek gerekirse, görüntüleyenleriniz nerede olursa olsun sitenizin sitenizin sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olmanız gerekir, böylece sayfalarınızın yüklenmesi için dakikalar beklemezler. Bu günlerde sabır, birçok insanın, özellikle de çevrimiçi olduğu bir erdem değildir. Bunlar her iki hizmet için bağımsız hız testlerinden elde edilen sonuçlardır.

Hostgator

 • Değerlendirme: 75/100
 • Yük Hızı: 916 ms
 • Ortalama sürat: 5 saniye

WP Motoru

 • Değerlendirme: 73/100
 • Yük Hızı:86 saniye
 • Ortalama sürat: 2 saniye

Gördüğünüz gibi, ikisi arasında büyük bir fark yok, ancak kenar Hostgator’a gidiyor. Bunun nedeni, Hostgator’un daha fazla sunucuya sahip olması ve daha verimli veri aktarabilmesidir, ancak bunun nedeni WordPress sitelerinizin WP Engine kadar işlevselliğe sahip olmamasıdır. Sonunda, ona yıkama diyebiliriz, ancak bu kazancı ne olursa olsun Hostgator’a vereceğiz.

Kazanan: Hostgator

Kesinti / Uptime

Sayfa hızı ve yükleme süresinin yanı sıra, sitenizin herhangi bir nedenle çökmeyeceğinden de emin olmak istersiniz. Birçok ana makine “kesintisiz çalışma garantisi” sunar. Bu, sayfanız önemli bir süre boyunca kapanırsa, bir tür tazminat alma hakkınız olduğu anlamına gelir. WP Engine böyle bir garanti sunarken Hostgator sunmuyor. Bununla birlikte, ikisini karşılaştırırken, açık bir kazanan görmek zor.

Hostgator

 • En iyi sonuçlar: 100%
 • En Kötü Sonuçlar: % 97
 • Ortalama:% 99

WP Motoru

 • En iyi sonuçlar: 100%
 • En Kötü Sonuçlar:% 51
 • Ortalama:% 98

Gördüğünüz gibi, WP Engine ile biraz daha fazla tutarsızlık var, ancak ortalamalar yaklaşık aynı. Ayrıca, WP Engine bir garanti sunarken, düşük dönemlerde bile teknik zorluklarla karşılaştığınız için ödüllendirilebileceğiniz anlamına gelir. Yine, bir yıkama olabilir, ancak yine de Hostgator’ı burada kazanan olarak iddia edeceğiz.

Kazanan: Hostgator

Özellikleri Pekala, bu iki ana makinenin geniş vuruş anlamında neler sunabileceğini gördük, ancak yan yana nasıl yığılıyorlar? Her hizmetten elde ettiğiniz değeri daha iyi anlayabilmek için, her planda hangi seçeneklerin ve özelliklerin sağlandığını göreceğiz. Yine, Hostgator başka birçok seçenek sunmasına rağmen, sadece WordPress barındırma işine bakıyoruz.

Hostgator

 • Başlangıç ​​Planı: bir web sitesi, ayda 25 bin ziyaretçi, 50 GB depolama alanı, sınırsız e-posta adresi
 • Standart Plan: iki web sitesi, ayda 200 bin ziyaretçi, 150 GB depolama alanı, sınırsız e-posta adresi
 • İş planı: üç web sitesi, ayda 500 bin ziyaretçi, sınırsız depolama alanı ve e-posta adresi

WP Motoru

 • Kişisel Plan: bir web sitesi, ayda 25 bin ziyaretçi, 10 GB depolama alanı, sınırsız veri, SSL güvenliği
 • Mesleki Plan: on web sitesi, ayda 100 bin ziyaretçi, 20 GB depolama alanı, sınırsız veri, SSL güvenliği
 • İş planı: 25 web sitesi, ayda 400 bin ziyaretçi, 30 GB depolama alanı, sınırsız veri, SSL güvenliği

Burada dikkat edilmesi gereken bir şey, WP Engine’in ayda milyonlarca ziyaretçiye ve 150 web sitesine kadar izin veren Premium ve Enterprise planlarına sahip olmasıdır. Gördüğünüz gibi, iki hizmeti karşılaştırırken, Hostgator’un depolama ve ziyaretçiler hakkında sunabileceği çok şey var. Her hizmetin temel planlarına baktığınızda, genel olarak Hostgator ile daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Ayrıca, WP Engine kadar kapsamlı güvenlik ve veri sağlamasa da, planınızla birlikte ek güvenlik özellikleri elde edersiniz. Bu ikisi arasındaki en büyük fark, kaç siteyi çalıştırabileceğiniz ve sayfanıza kaç ziyaretçinin gelebileceğidir. WP Engine’de yukarı çıktıkça, planların parladıkları yüksek trafikli siteler için tasarlandığını görebilirsiniz. Ancak, ayda milyonlarca ziyaretçi almayı planlamıyorsanız, bu kadar servise ihtiyacınız olmayabilir..

Kazanan: Temel planlar için Hostgator, ileri düzeyler için WP Engine

Sonuç Sonunda, WordPress barındırma söz konusu olduğunda, Hostgator, sayfalarında tonlarca programlama ve işlevselliğe ihtiyaç duymayan herkes için daha iyi bir seçenektir. Hardcore bir WordPress kullanıcısı değilseniz, hizmet başarılı olmak için ihtiyacınız olan her şeyi size vermelidir. Bu nedenle, bunun genel olarak daha iyi bir seçim olduğuna inanıyoruz.

Genel Kazanan: Hostgator WP Engine’in GoDaddy’yi yenip yenemeyeceğini görmek için WP Motor ve GoDaddy yayınımıza göz atın. A2 Hosting üst HostGator olabilir mi? A2 Hosting ve HostGator yazılarımızı okuyarak öğrenin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector