Fotoğrafçılar için Web Sitesi Oluşturucuları: Site Oluşturmak için En İyi 4 Seçenek (2020)

Sen bir fotoğrafçısın, ama bir web siten yok.


Instagram’ınız güzel, ama kafan karıştı.

Bir fotoğraf sitesi oluşturmak ve barındırmakla nereden başlıyorsunuz??

Fotoğrafçıların başlaması için en iyi seçeneklerden dördüne bakalım.

bir web sitesi inşa fotoğrafçı

Bir fotoğraf işletmesi için web sitesi oluşturmak, ortalama sitenizden çok farklı.

Güzel fotoğrafçılığa odaklanmalı ve diğer her şey ikincil.

Ayrıca, görüntüler çok fazla depolama alanı kaplayabilir – böylece zayıf depolama sınırlarıyla başa çıkamazsınız.

fotoğraf web sitesi oluşturucu

Bu nedenle, bir fotoğrafçı olarak, farklı web sitesi oluşturucularından geçerken, çalışmalarınızı sergilemek ve hizmet seçeneklerinizi ayrıntılandırmak için doğru uygunluğu bulmak önemlidir..

Bir fotoğrafçı olarak plaka ayarlamak ve fotoğraf çekmek için zaten yeterli işiniz var; fotoğrafları düzenleme ve rötuşlama; ve bunları sunulabilir bir albümde organize etmenin.

Çoğu zaman fotoğrafçılar, sitelerini kolayca tasarlama ve oluşturmalarını sağlayan bir web sitesi istemezler. Bu özel yetenekler için, çok hızlı ve kolay bir site oluşturucu bulmak istiyorsunuz.

Yine de, sitenizi benzersiz tarzınıza göre uyarlayabilmeniz için özelleştirmeyle esnekliğe izin veren bir web sitesi istiyorsunuz.

bir web sitesi giden yolda fotoğrafçı

Ayrıca, ana makinenin çeşitli CMS seçenekleri ve resim galerisi seçenekleri sunmasını istersiniz, böylece istediğiniz görünümü elde ettiğinizden emin olabilirsiniz.

Bir web sitesi oluşturucu aramak için bir başka önemli kalite güvenilir depolama alanı yedekleme ve hızı. Çalışmanızı sergilediğiniz fotoğraf web siteleri, büyük, yüksek kaliteli ve düzenlenmiş fotoğrafların zorlu depolama gereksinimleri nedeniyle büyük miktarda depolama alanı gerektirir.

Yüksek miktarda depolama sıkıntısı çekmesine rağmen hızını ve yeteneklerini koruyan bir ana bilgisayarla git.

Her şeyden önce, sahip bir web sitesi oluşturucu seçmek istersiniz. mükemmel müşteri hizmeti ve kullanıcı desteği. Belirli bir puan ne kadar iyi olursa olsun, hizmetle ilgili sorunlar olabilir veya sadece belirli web sitesi işlevleri ile bazı rehberliğe ihtiyacınız olabilir. İyi bir müşteri destek ekibi çevrimiçi varlığınız için fark yaratabilir.

Fotoğrafçılar için en iyi barındırma web sitesi seçeneklerine bakalım.

1) Biçim: Portföy Üreticileri için En İyi

Biçim profesyonel portföylerini sergilemek isteyen sanatsal profesyoneller için özel olarak tasarlanmış bir web platformudur. Wisebuy.com tarafından 2016 yılında yapılan bir anket, Format’ın çevrimiçi portföy üreticileri arasında% 95 ile en yüksek müşteri memnuniyeti oranına sahip olduğunu buldu..

Format, sanatçıların ve fotoğrafçıların sitelerini, çalışmalarının temasına en uygun hissettiği bir tarzda uyarlamalarını ve özelleştirmelerini sağlar. Format, birçok yüksek profilli ve yarı zamanlı profesyonel fotoğrafçı için tercih edilen web platformudur.

Biçim son derece esnek ve özelleştirilebilir bir kullanımı kolay web oluşturucu sağlar müşterinin tasarım ihtiyaçları. Çevrimiçi satışların ve e-ticaretin bir bileşeni, Format’ın web barındırma planının her fiyat düzeyindedir. Fotoğrafçılar sürekli olarak içeriklerini ve sitelerinin tasarımını düzenlediğinden, Format tablet veya mobil cihaz aracılığıyla bile değişiklik ve ayar yapmayı çok acısız hale getirdi.

Biçim, sitelerinin tutarlı ve içerik açısından zengin bir blog bileşenini korumak isteyen fotoğrafçıların ihtiyaçlarını ayrıntılı olarak ele almaktadır. Güçlü görüntü tabanlı blogları, fotoğraf bloglarını hızlı, ağrısız, oluşturmak, gözden geçirmek ve düzenlemek için yapar.

Diğer pek çok web barındırıcısının web üreticisi bu bileşeni yeterince ele alamıyor. Biçim, fotoğrafçıların kullanması muhtemel özellikler için en değerli ana bilgisayarlardan biridir.

Biçim ayrıca dikkat çekici istemci prova özelliği işinizi müşteriler için uzmanca paketlemenizi sağlar.

Format’ın müşteri desteği faydalıdır ve verimlidir, çoğu müşterinin sorunları 23 saat içinde çözülür.

Format’ın tüm planlara dahil olan genel özellikleri şunlardır:

 • Hızlı ve kolay 7/24 destek
 • Galerileri biçimlendirme uygulaması
 • Adobe Lightroom formunu yayınlama ve güncelleme
 • İstemci provası
 • Akıllı Tipografi
 • Dinamik temalar
 • Esnek sayfalar ve düzen

Biçim barındırma seçenekleriniz şunlardır:

Meraklısı $ 6 / ay

 • 100 görüntü
 • 3 Mağaza Ürünleri
 • 15 sayfa

Pro $ 12 / ay

 • 1.000 Görüntü
 • 20 Mağaza Ürünleri
 • Sınırsız Sayfa ve Blog Yayını
 • 5.000 Prova Görüntüsü
 • Ücretsiz Alan Adı
 • Özel CSS ve HTML Düzenleme

Aylık sınırsız 25 $

 • Sınırsız Görüntü
 • Sınırsız Mağaza Ürünleri
 • Sınırsız Sayfa ve Blog Yayını
 • Sınırsız Prova Görüntüleri
 • Ücretsiz Premium Temalar
 • Ücretsiz Alan Adı
 • Özel CSS ve HTML Düzenleme

Tüm bu web hosting kendi web sitesi oluşturmak fotoğrafçılar için harika bir web hosting platformu sağlamak.

Hangi web barındırma gitmek karar vermeden önce ne istediğinizi ve sitenizden beklemek zorunda. Mevcut çalışmanızın bir envanterini çıkarmaya çalışın, çalışmanızın ne tür sanatsal kategoriye gireceğini anlayın. Bu, çalışmanızı nasıl sergilemek istediğinize ve ne tür kitleye ulaşmaya çalıştığınıza karar vermenize yardımcı olacaktır..

2) Kare: Başlaması Kolay ve Güzel Şablonlar

Squarespace profesyonel, zarif, yüksek kaliteli ancak basit web sitesi tasarımı için fotoğrafçılar arasında popüler bir seçimdir. Squarespace, sitelerinin estetiğine büyük önem veren serbest çalışanlar arasında yaygın olarak kullanılmaktadır..

Squarespace’in kullanıcılarına sunduğu önceden yüklenmiş tasarım şablonları, optimum estetik için çalışmanızı zarif bir şekilde sergileyen son derece yapılandırılmış bir temel sağlar. Çarpıcı şablonların üstünde, Squarespace web oluşturucunun kullanımı çok kolay ve fotoğrafçılar arasında popüler.

Squarespace, sanatsal çalışmalarınızı vurgulamak için tasarlanmış birçok özellik sunar. Bu iddialı özellikler arasında modern şablonlar, mobil web siteleri, özel CSS, özelleştirilebilir içerik düzeni, ücretsiz google yazı tipleri, grafik blokları ve video arka planlarında yerleşik bir stil düzenleyici.

Squarespace, sanatsal yetenekleri için birçok yaratıcı profesyonel tarafından tercih edilmesine rağmen, birçok yaratıcı serbest çalışan bunu kısıtlayıcı bulabilir. Squarespace, içerik düzeni, yazı tipleri ve stil açısından özelleştirilebilir, ancak birçoğu genel şablonların özel tasarım temalarına uymadığından şikayet eder. Bu profesyonel grup için, son derece özelleştirilebilir şablonlar sunan bir web oluşturucusuna sahip bir ana bilgisayar uygun olabilir.

Squarespace ayrıca bir 14 günlük ücretsiz deneme, Her ne kadar bu size SEO yetenekleri açısından web hosting ile deneme için çok fazla zaman vermese de, bu biçimi beğenip beğenmediğinizi görmek için Squarespace’in tasarım yönleriyle oynamanıza izin verecektir.

Squarespace fiyatlandırma, orta-orta-yüksek fiyat aralığında web hosting hizmetleri sunmaktadır. Çalışmanızı sadece kendiniz ve işiniz hakkında bilgi içeren bir fotoğraf galerisinde görüntülemek istiyorsanız, kişisel planı tercih etmek isteyebilirsiniz. Ancak orijinal baskılarınızı web sitenizden satmak istiyorsanız, işletme veya temel çevrimiçi mağaza seçeneği en iyi seçenek olabilir.

Kişisel Plan: $ 12 / ay

 • Sınırsız bant genişliği depolaması ve 2 katkıda bulunan sınırsız sayfa, galeri ve blog
 • Mobil cihazlar için optimize edilmiş web sitesi
 • Web Sitesi Metrikleri
 • Ücretsiz Özelleştirilmiş Etki Alanı SSL Güvenliği Dahil
 • 7/24 Müşteri Desteği

İş Planı: $ 18 / ay

 • Kişisel Planın tüm özellikleri
 • Google’dan profesyonel e-posta
 • Google AdWords kredisinde 100 ABD doları
 • Sınırsız ürün sat ve bağış kabul et
 • % 3 işlem ücreti
 • Tanıtım pop-up’ları
 • Tam entegre e-ticaret

Squarespace ayrıca akademik e-posta adreslerine kaydolan öğrenciler için ilk yıl% 50 indirim sunuyor.

3) WP Motoru + Örnek: Gelişmiş Fotoğrafçılar için En İyi Seçim

Standart bir değirmen web sitesi oluşturucusundan başka bir şey istemek?

Belki daha fazla kontrol ve özelleştirme istiyorsunuz, ancak sıfırdan kodlamak istemiyorsunuz.

Sizin için yeni bir çözümümüz var: Üst düzey güç için Spotify tasarımcısı Tobias Van Schneider’den Semplice temasını WP Engine ile eşleştirin.

Elde ettiğiniz her iki dünyanın da en iyisi.

Yüksek güçlü, süper hızlı barındırma işindesiniz ve sadece fotoğrafçılar için oluşturulmuş güzel bir temanız var.

semplice tema önizleme

Bu, daha fazla depolama, özelleştirme ve genel kontrole ihtiyaç duyan gelişmiş fotoğrafçılar için en iyisidir.

Bu kurulumu yeni başlayanlar için önermiyoruz – çünkü işleri karmaşıklaştırabilir ve ilerlemenizi yavaşlatabilir.

Birçok fotoğrafçı ve serbest çalışan, kullanım kolaylığı, aşinalık ve diğer avantajlar için bir WordPress platformu kullanmayı tercih ediyor. Bu gruba sığarsanız uzmanlaşmış web hosting şirketlerinin seçenekleri yepyeni bir dünya bulacaksınız WordPress Barındırma.

Fotoğrafçılara yönelik WordPress barındırma özel web barındırma WP Engine olması gerekir. Fotoğrafçılar için büyük bir sorun, içeriklerinin genellikle yüksek depolama talepleri gibi daha büyük yüksek çözünürlüklü fotoğraflar yoğun bir şekilde düzenlenmiş veya rötuşlanmış olabilirler.

Bu, web sitesinin hızını zorlayabilir ve bu da sitenin SEO yeteneklerini ciddi şekilde olumsuz etkiler. Bu nedenle, bütçe izin veriyorsa daha fazla depolama alanına sahip yüksek kaliteli hızlı bir ana makine tercih etmek daha değerli olabilir.

Her ne kadar WP Engine çok basit ve kullanımı kolay web oluşturucuya sahip olduğu bilinmese de, yüksek kalitesini vurgulamak için buraya koymaya değer ve profesyonel yetenekler.

Bu nedenle WP Engine profesyonel fotoğrafçılar tarafından büyük saygı görüyor ve kullanılıyor. WP motoru, çok sayıda depolama alanı ve yüksek hız ile yüksek kaliteli barındırma sunar. WP Engine’in ayrıca özel tasarım temanıza uyacak şekilde son derece esnek ve özelleştirilebilir olduğu bilinmektedir..

WP Engine, web hosting endüstrisindeki en yardım ve verimli müşteri destek ekibinden birine sahiptir. Başka bir web barındırma hizmetinden geçiş yapıyorsanız, ayrıca ücretsiz geçiş sunarlar.

WP motoru, başlangıç ​​planı için aylık 35 $ ‘dan pahalı olsa da, yüksek aylık trafik alırsanız kesinlikle ödeyecektir. Dik fiyattan emin değilseniz WP Engine 60 günlük para iade garantisi sunuyor, bu yüzden denerseniz ve hizmetin paranıza değer olduğunu düşünmüyorsanız, her şeyi geri alırsınız.

WP Motor Dağıtımı

WP Engine başlangıç ​​planında (35 $ / ay) aşağıdakiler bulunur:

 • 10GB Yerel Depolama
 • 50 GB bant genişliği
 • Geliştirme, Sahne, Ürün Ortamları
 • Aktarılabilir Siteler
 • PHP 7 için hazır
 • Büyük FS
 • Global CDN
 • Sayfa Performansı
 • Otomatik SSL sertifikaları
 • 7/24 sohbet desteği

Artı – bağlantımızla 3 ay ücretsiz

4) Wix: Kullanımı Kolay ama Dezavantajları Var

fotoğrafçılık web siteleri için wix

Wix, fotoğrafçılar arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. son derece özelleştirilebilir ve kullanımı kolay web oluşturucu. Wix’i istediğiniz sürece ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, ancak kendi alan adınız veya öncelik desteğiniz gibi profesyonel özelliklere ihtiyacınız varsa, beş premium planından birini seçmelisiniz. Ücretsiz Wix planı aşağıdakiler gibi birçok yararlı özellik sunar:

 • Geniş resim, klip sanat ve ikon koleksiyonumuza erişin. Tamamen özelleştirilebilir ve% 100 ÜCRETSİZ Wix sitenizde.
 • 500 MB depolama alanı ve 500 MB’a kadar bant genişliği
 • Tüm Wix Desteği’ne adım adım açıklamalı geçişlere, makalelere, video eğitimlerine ve daha fazlasına sınırsız erişim

Ücretsiz seçenek başlamak için harika ancak daha fazla trafik alırsanız ve daha fazla depolama alanına ve bant genişliğine ihtiyacınız varsa ve Wix reklamlarının sitenizde görünmesini istemiyorsanız, premium plana geçmeniz gerekir.

Yüksek trafikli ve yüksek depolama alanına sahip bir fotoğraf sitesi yönetiyorsanız, en değerli değere sahip premium plan 14 $ / aylık sınırsız plan. Bu plan sadece sınırsız bant genişliği ve WGB reklamları olmadan 10GB depolama alanı sunmakla kalmaz, aynı zamanda değerli SEO özellikleri sunar.

Orijinal baskılarınızı web sitenizde satmak istiyorsanız, Wix ile e-ticaret işlemleri yapmanıza izin verir. e-ticaret planları. Bu plan, çevrimiçi bir mağazanın avantajlarıyla birlikte size 20 GB depolama alanı sunar.

Özet: Birkaç Test Edin, Sonra Çıkarın

bir web sitesi inşa fotoğrafçı

Ne tür bir kitleye erişmek istediğinizi anladıktan sonra davranışlarını ve ne tür içerik kullanmak istediklerini anlayın. Tüm bu faktörleri dikkate aldığınızda, şüphesiz doğru ana bilgisayarı seçeceksiniz.

Kesin bir cevap vermek, Biçim her düzeyde fotoğrafçılar için en iyi ev sahibi için bizim seçimdir. Biçim, sanatçının çalışmasını vurgulamak için özel olarak tasarlanmıştır. Toplulukları ve destekleri, sanatçının eserlerini sergileme arzusu ve meselelerinde çok deneyimlidir.

Daha özel ihtiyaçları olan bir fotoğrafçı iseniz, diğer ev sahiplerini kullanmanın yararlı olduğunu söyleyebilirsiniz. Çalışmanızı sergilemek ve müşteri çekmek yerine doğrudan sitenizden yüksek hacimli satış yapmakla ilgileniyorsanız Squarespace iyi bir seçenek olabilir. Çok miktarda trafik bekleyen ve çok sayıda yüksek çözünürlüklü fotoğrafa sahip çok deneyimli ve son derece profesyonel bir fotoğrafçıysanız WP Motoru harika bir seçenek olabilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map