iPage vs Amazon Web Hosting: Hangisi Daha İyi? Hosting – Fiyatlandırma ve Planları Karşılaştır – Mayıs 2020

Web hosting söz konusu olduğunda, web sitenizi çevrimiçi almak için kullanabileceğiniz iki ana yöntem vardır. Birincisi, sayfanızı düşük bir oran için bir sunucuya yerleştirecek ve sınırlı kaynaklar sunacak tüketici sınıfı siteler kullanmaktır. Birçok web sitesinde, işlerini yapmak için üst düzey programlama veya işlevselliğe sahip olmak zorunda olmadığından bu, çoğu insan için iyi çalışır. Örneğin, bir blog çalıştırıyorsanız, ihtiyacınız yoksa, veritabanları ve disk alanı gibi şeyler için fazladan ödeme yapmak istemezsiniz. Öte yandan, bir geliştiriciyseniz, sitelerinizin sizin için en iyi şekilde çalışması için birçok farklı bileşene ihtiyacınız vardır. Özel sunucular, entegre programlama ve bulut yetenekleri gibi şeyler, web sitesi geliştiricileri için kursa uygundur, bu yüzden daha kapsamlı barındırma seçenekleri aramaları gerekecektir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, spektrumun her iki tarafında bulunan iki barındırma platformunun bir karşılaştırma incelemesini sunuyoruz. Tüketici barındırma, iPage ve geliştirici barındırma için Amazon Web Services anlamına gelen AWS var. Yani, hatırlanması gereken bir şey, bu iki ana bilgisayarı fiyatlandırma ve özellikler gibi şeylerle karşılaştırdığımızda, farklı kullanıcı türleri için tasarlandıklarıdır..


Fiyatlandırma Tüketici barındırma web sitelerinin çoğunu karşılaştırırsanız, çoğunun sizi kapıda tutmak için rekabetçi fiyatlandırma sunduğunu görürsünüz. Bu durumda, iPage’in neredeyse herkes için uygun olan harika bir tanıtım fiyatı var. Bununla birlikte, genellikle paranız için hangi değeri elde ettiğinizi görmek çok daha önemli olduğundan, insanları daha düşük bir maliyetin daha iyi olduğunu düşünmekten caydırırız. Amazon söz konusu olduğunda, çok daha fazla özellik ve avantaj elde edersiniz, bu da onları elde etmek için ekstra ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelir. Bu nedenle, bu ev sahiplerinin her ikisi için taban fiyat tamamen farklıdır.

  • iPage: Ayda 1,99 $ (daha sonra 10,99 $ ‘a kadar çıkar)
  • Amazon: değişir, ancak birkaç yüz dolara kadar 19 $ / ay kadar az olabilir

Kazanan: Yalnız fiyata gidersek, iPage’in üst eli var. Bununla birlikte, AWS’ye bakarken, bir fiyat noktasını kilitlemenin zor olmasının nedeni, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı seçenek olmasıdır. Temel bir web sayfasını barındırmak kadar basit bir şey bile, fiyatı inanılmaz derecede hızlı şişirebilen birden fazla hizmet seçeneğine sahiptir.. Fiyatlandırma yapısı Bu iki hizmet arasındaki önemli bir ayrım, farklı şekillerde faturalandırmalarıdır. İPage, bir yıl boyunca kaydolmaya dayalı bir aylık ücret sunarken, AWS, yalnızca geçici barındırma ihtiyacınız varsa çok daha düşük maliyetli olabilecek bir “kullandıkça öde” yapısı kullanır. Ayrıca, iPage her şeyi tek bir planda toplar, yani ihtiyaç duymayabileceğiniz hizmetleri satın alırsınız, AWS yalnızca kullandığınız ürünler ve programlar için ücret alır. Sonunda, ne yaptığınızı biliyorsanız ve nasıl ödeme yaptığınız konusunda stratejik iseniz, AWS’den paranızdan çok daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Kazanan: AWS

Müşteri desteği İster acemi bir web tasarımcısı, isterse deneyimli biri olun, bir sorunu çözmek için birisiyle iletişime geçmeniz gereken bir zaman gelecek. Web sayfanızla ilgili olabilir veya faturalandırma sorusu kadar önemsiz bir şey olabilir, ancak sorunun derhal çözülmesini sağlamak için birisini derhal ele geçirmeniz zorunludur. Bu nedenle, farklı destek yöntemlerini karşılaştırırken, ilk dörte odaklanacağız: telefon, sohbet, e-posta ve forumlar. Bununla birlikte, başlamadan önce, AWS’nin kapsamlı destek sistemleri için ekstra ücret alırken, iPage bunu taban fiyatınıza dahil ettiğini belirtmek önemlidir. Bununla birlikte, AWS’nin standart barındırma sisteminizle birlikte gelen temel bir paketi var. Bu nedenle, AWS’de bulabileceğiniz ek seçenekler yerine bu destek sistemlerini karşılaştıracağız.

Telefon Desteği Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Amazon, telefonlara cevap vermek ve bekleme sürelerini azaltmak konusunda her zaman harikadır. AWS’nin destek ekibiyle iletişime geçerseniz, birkaç dakikadan fazla beklemeyeceksiniz. iPage’in benzer bir kurulumu var, ancak yoğun saatlerde arama yaparsanız, biraz daha uzun süre beklemeniz gerekebilir.

Kazanan: AWS

Live Sohbet Birisiyle konuşmak zorunda kalmadan anında sonuç almak isteyenler için, canlı sohbet sizin için harika bir kaynaktır. Her iki barındırma hizmeti de bir sohbet işlevi sunar, ancak AWS temel pakette biraz eksiktir. Yükseltme yaparsanız, günün her saatinde kişiselleştirilmiş yardım alabilirsiniz, ancak standart sistemde kalırsanız daha uzun bekleme süreleri bulabilirsiniz. iPage genel olarak çok daha duyarlı, ancak yoğun saatlerde hala bazı sorunları var.

Kazanan: iPage E-posta E-posta desteğine bakarken, ikisini karşılaştırmanın en iyi yolu bir yanıtın ne kadar sürdüğünü görmektir. Hem iPage hem de AWS’nin standart bir bilet sistemi var, ancak AWS genel olarak daha hızlı geri dönüyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, genel olarak,.

Kazanan: bir kravat Öğreticiler / Forum Bir sorunu kendiniz nasıl çözeceğinizi öğrenmek isteyen kişi sizseniz, kimseyle konuşmak zorunda kalmadan genel sorunları çözmenize yardımcı olabilecek zengin bilgilere erişmek istersiniz. Bu bağlamda, iPage’in temel üyeler için daha iyi bir sistemi vardır ve AWS’ye üstünlük sağlar. Bununla birlikte, destek planınızı Amazon ile yükseltirseniz, eğiticilere ve forumlara çok daha geniş erişiminiz olur, bu yüzden bunu da unutmayın.

Kazanan: iPage

hız Günümüz modern dünyasında, insanlar özellikle çevrimiçi ortamda anlık sonuçlar beklemektedir. Yıllar önce bir sayfanın yüklenmesi için dakikalar beklemiş olsanız da, bu günlerde kitlenizin sitenizde ne olduğunu bile görebilmesi için 0,001 saniyeden uzun bir süre geçmesi gerekiyorsa hemen çıkacaktır. Sonuç olarak, sitenizin her zaman gecikme konusunda endişelenmenize gerek kalmaması için ana makinenizin en iyi hıza ve güvenilirliğe sahip olduğundan emin olmak istersiniz. Bu durumda, hem AWS hem de iPage yüksek yük hızlarına sahiptir, ancak AWS’nin biraz daha fazla uyuşmazlığı vardır. Bazı durumlarda, sonsuza kadar sürebilirken, diğer zamanlarda hızlı yanıp sönüyor gibi görünebilir. Ne yazık ki, tutarlılık önemlidir, bu yüzden iPage’in avantajı vardır.

Kazanan: iPage

uptime Bakmak için başka bir şey, sitenizin herhangi bir nedenle düşme riski olup olmadığıdır. Bu, çalışma süresi veya kesinti süresi olarak bilinir ve çoğu barındırma hizmeti, sayfanızın asla kilitlenmeyeceğini garanti eder. Bu ikisini karşılaştırırken iPage, Amazon’un sahip olduğu altyapıya sahip değildir, yani çalışma süresi yüzdeleri kadar güvenilir değildir. Bununla birlikte, fark yüzde oranının bir kısmıdır, bu yüzden iPage’in AWS’ye kıyasla her zaman çöktüğünü düşünmeyin.

Kazanan: AWS, ancak hafif bir farkla değer Şimdi her servisin somun ve cıvatalarına giriyoruz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, AWS geliştiriciler ve ciddi web tasarımcıları için üretilmiştir, iPage ise web sitesi oluşturma hakkında çok şey bilmeyen ortalama tüketiciniz içindir. Bununla birlikte, iPage’in sunabileceği çok fazla özelliği var, bu nedenle tüm işlevlerinizi korurken gezinmek biraz daha kolay bir şey arıyorsanız, o zaman mükemmel bir seçim olabilir. Her hizmetin neler sunduğuna kısa bir genel bakış. iPage Aralarından seçim yapabileceğiniz tek bir temel plan olduğundan, yükseltmek zorunda kalmadan en iyi özelliklerin tümünü elde edersiniz. Daha fazla ödeme yapmanız gerekebilecek tek şey bant genişliğidir, ancak bu, sitenizin trafiğine ve çevrimiçi varlığınız büyüdükçe ihtiyaçlarınıza bağlıdır. iPage, başlamanıza ve sayfalarınızı ve düğmelerinizi oluşturmanıza yardımcı olacak programlar sunduğundan, herkesin bir web sitesi oluşturmasını süper kolaylaştırır. Ayrıca, e-ticaret işlevlerini entegre edebilir ve sayfanızı iPage’in sistemi üzerinden pazarlayabilirsiniz. Genel olarak, ağır kaldırmanın çoğunu sizin için halleder ve basit ve kullanımı kolay bir platform sunar.

AWS Bu sitenin en büyük gücü aynı zamanda en büyük zayıflığıdır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla seçenek olduğu için, neye ihtiyacınız olduğunu anlamak zor bir görev olabilir, yani web sitesi oluşturma konusunda yeniyseniz, karışıklık içinde kaybolmak kolaydır. Bunu göz önünde bulundurarak, deneyimli ve neyi arayacağınızı biliyorsanız, AWS planınızı özelleştirmenizi ve ihtiyacınız olan her şeye sahip bir sistem oluşturmayı kolaylaştırır. İster özel sunucular, daha yüksek bant genişliği veya daha fazla depolama alanı isteyin, AWS sizin için çok çeşitli seçeneklere sahiptir. Bu aynı zamanda web sitesi programlama ve oluşturma için de geçerlidir. Kısacası, iPage işin çoğunu sizin için yaparken, AWS size kendi başınıza çalışmak için ihtiyacınız olan araçları sağlar. AWS’nin DreamSost vs AWS barındırma karşılaştırma yayınımızda diğer rakiplere karşı nasıl durduğunu görün.

Kazanan: Burada bir kazanan seçmek zor çünkü ikisi de çok farklı. Ancak, basitlik açısından, iPage’in daha deneyimli kullanıcılara özelleştirilebilir çözümler sunarken çok daha kullanıcı dostu olduğunu söylemeliyiz. AWS’nin genel olarak sunacak çok daha fazlası olsa da, neye ihtiyacınız olduğunu ve sıfırdan nasıl bir plan oluşturabileceğinizi bilmek zor olabilir.

Sonuç Sonuçta hangi hizmet daha iyi? Performansın akıllıca olduğunu söylemek zorundayız, AWS ideal seçimdir, eğer kolaylık ve basitlik size daha fazla baskı yapıyorsa, iPage çok daha iyi bir seçenektir.

İPage’in diğer barındırma hizmetleriyle nasıl eşleştiğini görmek için iPage vs. A2 Hosting karşılaştırma yayınımıza göz atın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map