Namecheap vs GoDaddy İnceleme Hosting – Fiyatlandırma & Planları Karşılaştır – Mayıs 2020

Namecheap vs GoDaddy İnceleme Hosting – Fiyatlandırma & Planları Karşılaştır – Mayıs 2020

Namecheap vs GoDaddy İnceleme Hosting – Fiyatlandırma & Planları Karşılaştır – Mayıs 2020

Günümüz modern dünyasında, bir web sitesi oluşturmak ve kurmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. İster müşterilerinize ulaşmak isteyen küçük bir işletme olun, ister para kazanmak için özel bir blog başlatmak isteyin, bir web sitesi oluşturmak, nereye bakacaklarını bilmeleri koşuluyla neredeyse herkesin yapabileceği bir şeydir.


Ne yazık ki, orada farklı barındırma siteleri böyle bir oburluk olduğundan, hangisinin ihtiyaçlarınız için en iyi olduğunu belirlemek zor olabilir. Hepsini bir kerede karşılaştıramasak da, bunu bugün en çok oy alan iki ana bilgisayarla yapacağız; Namecheap ve Godaddy.

Bu iki ana bilgisayarı karşılaştırırken, bunları aynı özelliklere ve avantajlara göre ölçeceğiz ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak hangisinin sizin için daha iyi olduğunu göstereceğiz..

Fiyatlandırma

Maliyetler göz önüne alındığında, bakılması gereken en önemli şey, yeni bir alan adı kaydetmenin ne kadar olduğudur. Bir web sitesi oluşturmakla ilgili başka yükseltmeler olsa da, işleri basitleştirmek için bir alan adının fiyatına ve yenilenmeye bakacağız. Sitenizi uzun süre etkin tutmak istediğinizi varsayarsak, sitenizi canlı ve erişilebilir tutmak için yılda bir kez yenilemeniz gerekir..

Namecheap

 • Değer Paketi: Kurulumu 9.88 $, ilk yıldan sonra yenilenmeler 38.88 $
 • Profesyonel Paket: İlk yıl için 19,88 dolar ve yenileme için 78,88 dolar
 • Ultimate Paket: 29.88 $ ayarlamak ve yenileme maliyeti yıllık 129.88 $
 • Business Pro: Aylık 19,88 USD

Godaddy

 • Ekonomi: Ayda 1 $ / sonra $ 7.99
 • Deluxe: Aylık 5,99 ABD doları / sonra 10,99 ABD doları
 • Ultimate: Ayda 9,99 ABD doları / sonra 16,99 ABD doları

Kazanan: Namecheap önde daha pahalı olabilir, ancak sitenizi yıllarca hazırlamayı planlıyorsanız, bu ev sahibine giderek paradan tasarruf edersiniz.

Müşteri desteği

Bir teknoloji gurusu olsanız bile, kaçınılmaz olarak bir sorunu çözmek için desteğe başvurmanız gereken zamanlar olacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak, ev sahibinin herhangi bir sorunla onlarla iletişim kurmanız ve mümkün olan en kısa sürede size geri dönmeniz için yeterli kanallar sağlaması zorunludur. Üç ana müşteri desteği türü vardır, bu nedenle bu ev sahiplerinin neler sunduğunu görelim.

7/24 Erişim

Bu durumda, Namecheap, hafta sonları da dahil olmak üzere gündüz veya gece herhangi bir sorunla onlarla iletişime geçmenizi sağlar. Godaddy’ye gelince, sadece pazartesiden cumaya sorgulara cevap veriyorlar, yani hafta sonu bir sorunla karşılaşırsanız, çözülmesini beklemek zorundasınız..

Kazanan: Namecheap, bariz nedenlerle.

Canlı sohbet

Sorununuzu gerçek zamanlı olarak çözmenize yardımcı olmak için birçok ev sahibi, yardım isteyebileceğiniz ve hemen bir cevap alabileceğiniz ücretsiz bir sohbet odası sunacaktır. Hem Namecheap hem de Godaddy canlı sohbet özelliklerine sahiptir, ancak Namecheap 7/24 kullanılabilir ve bağlanması uzun sürmez. Godaddy ile bir sohbet oturumuna katılabileceğiniz belirli saatler var, yani sorunları istediğiniz zaman çözemeyeceksiniz.

Kazanan: Tekrar Namecheap

Telefon Desteği

Çoğu insan bu gün e-posta veya metin yoluyla iletişim kurmayı tercih etse de, bazen canlı bir kişiyle konuşmak sorununuzu zamanında ele almanın en iyi yoludur. Bu ev sahiplerinin her ikisinin de arayabileceğiniz bir telefon numarası vardır, ancak Godaddy’nin onlarla iletişime geçebileceğiniz sınırlı saatler vardır ve olasılıklar diğer uçtaki bir kişiye ulaşmak için daha uzun süre beklemek zorunda kalacağınızdır..

Kazanan: Namecheap

hız

Web sitenizin herhangi bir zamanda herkes tarafından erişilebilir olmasını istediğinizi varsayarsak, düzenli olarak gecikme süreleriyle karşılaşmamak için yeterli hız sağlayan bir ana bilgisayar edinmeniz çok önemlidir. Hemen hemen her ev sahibi% 99.99 çalışma süresi sunduğunu iddia etse de, çoğu durumda durum böyle değildir, yani hangisinin daha iyi performansa sahip olduğunu bulmak için bunları kendiniz test etmeniz gerekir..

Bağımsız hız test cihazı hostbenchmarker.com’a göre, bu sitelerin her ikisi için de sonuçlar.

Namecheap: ortalama yükleme hızı 3,4 saniyedir, en hızlı süre 2,85 saniyedir ve en yavaş 72,7 saniyedir..

Godaddy: Ortalama hız 3,14 saniyedir, en hızlı 2,38 ve en yavaş 37,97 saniyedir..

Kazanan: Gördüğünüz gibi, Godaddy Namecheap’i hem ortalama hem de düşük hızlarla düşürüyor. Bunun bir kısmı, Godaddy’nin çok daha fazla kullanıcıya sahip olması ve sonuç olarak bunları barındırmak için daha hızlı sunuculara sahip olmasıdır..

uptime

Daha önce de belirttiğimiz gibi, çoğu barındırma sitesi neredeyse% 100 çalışma süresini garanti eder, yani sitenizin herhangi bir nedenle kapanmaması gerekir. Yine, bu ev sahiplerinin birbirlerine karşı nasıl yığıldığını görmek için hostbenchmarker.com’a baktık.

Namecheap: Ortalama çalışma süresi yüzdesi% 99.93, en düşük% 92.92.

Godaddy: Ortalama çalışma süresi% 99,95 olup en düşük% 94,72’dir.

Kazanan: Yine, daha fazla kullanıcıya sahip olmak, Godaddy’nin Namecheap’ten daha iyi bir altyapıya sahip olduğu ve genel olarak daha güvenilir çalışma süreleriyle sonuçlandığı anlamına gelir. Ayrıca her iki ana makinenin bazen% 100 çalışma süresi sağladığına dikkat etmek gerekir, bu yüzden bunu da dikkate alın.

değer

İki ana bilgisayarı karşılaştırırken, aldığınız değeri aboneliğinizle karşılaştırmanız gerekir. Çoğunlukla, bu değer kaç alanınız olabileceğine, ne kadar sabit disk alanınız olduğuna ve toplam kaç veritabanına sahip olduğunuza göre belirlenir..

Namecheap

 • Değer Planı: 3 alan adı, 20 GB disk alanı, 50 veritabanı ve 50 e-posta hesabı.
 • Profesyonel: 10 alan adı, 50 GB disk alanı, 100 veritabanı ve 100 e-posta hesabı
 • Ultimate: 50 adede kadar alan, sınırsız disk alanı ve sınırsız bant genişliği
 • Business Pro: Sınırsız alan, 20 GB disk alanı ve 5000 GB bant genişliği

Godaddy

 • Ekonomi: 1 alan, sınırsız bant genişliği, 100 GB disk alanı
 • Deluxe: Sınırsız alan adı, depolama alanı ve bant genişliği
 • Ultimate: DNS yönetim aracı ve bir yıllık SSL sertifikası dahil olmak üzere Deluxe’ten her şey

Gördüğünüz gibi, yalnızca Namecheap ekstra alan adları ve e-posta hesapları gibi şeyleri içerir, yani bunlar sizin için değerliyse Namecheap daha iyi bir seçim olacaktır. Ancak, performans daha büyük bir satış noktasıysa, Godaddy en iyi seçeneğiniz olabilir. E-postalar Godaddy’nin planlarıyla birlikte gelmese de, aylık 5,99 $ gibi düşük bir fiyatla başa çıkabilirsiniz, bu da genel fiyatınızı daha da yükseltir.

Kazanan: E-postalar ve alanlar için Namecheap, hız ve performans için Godaddy

Özellikleri

Web barındırıcınızdan aldığınız değeri bilmekle birlikte, web sitenizi daha da kolay hale getirmek için hangi ek özellikleri sağladığını da bilmeniz gerekir. İşte bu ana bilgisayarların paylaştığı bazı ortak işlevler.

WordPress Barındırma

Bir hizmet olarak, WordPress hızla web sitesi oluşturucu haline geliyor. Hem Godaddy hem de Namecheap bu tarz bir barındırma sunar, yani bir ton programlama öğrenmek zorunda kalmadan web sayfanıza işlevsellik eklemenin yeterince kolay olması gerekir..

cPanel

Bu, herhangi bir web sitesi için en çok tercih edilen kontrol panelidir, çünkü içeriğiniz ve yedekleriniz üzerinde en fazla seçeneği ve kontrolü sağlar. Hem Godaddy hem de Namecheap tüm paketleri için cPanel sunuyor.

Ek Güvenlik

Her sanal köşede bilgisayar korsanları olduğunda, web sitenizin korunması zorunludur. Godaddy, Namecheap gibi Güvenli Yuva Katmanı (SSL) koruması sunar. Her iki sitenin de ihtiyaçlarınıza bağlı olarak seçebileceğiniz farklı güvenlik planları vardır.

Pazarlama

Web sitenizi oluşturduktan sonra sahip olacağınız en büyük engellerden biri, trafik çekmek ve sayılarınızı artırmak için onu tanıtmanız gerektiğidir. Godaddy, SEO optimizasyonu, e-posta pazarlaması ve reklamlar için yerel hedefleme gibi çeşitli pazarlama planları sunar. Namecheap’in henüz resmi pazarlama planları yok gibi görünüyor.

Online Ödemeler

E-ticareti birincil işlev olarak kullanacak bir site oluşturuyorsanız, bunu gerçekleştirmeniz için gereken tüm araçları size sağlayabilecek bir ana bilgisayarla gitmeniz zorunludur. Namecheap, ödeme yöntemleri sunan bir yazılım kullanmanıza izin verir, yani hiçbir zaman dijital bir mağaza oluşturabilirsiniz.

Kazanan: Genel olarak, Namecheap en iyi özelliklere sahiptir, ancak Godaddy pazarlama ve web tasarımı söz konusu olduğunda belirgin bir avantaja sahiptir. Aslında, sizin için web sitenizi ve markanızı oluşturması için Godaddy’ye ödeme yapabilirsiniz, yani kurmak için parmağınızı kaldırmanız neredeyse imkansızdır..

Kimler En Çok Yararlanır

Her iki sunucunun neler sunabileceğini gördük, ama bu sizin için ne ifade ediyor? İster pazarlama uzmanı olun isterse küçük işletme sahibi olun, bu barındırıcılar size ihtiyacınız olan hizmetleri ve özellikleri sağlarken nasıl karşılaştırıyor? Hadi yıkalım.

Geliştirici

Genel olarak, Godaddy’nin performans seviyesi Namecheap’den daha yüksektir, yani bir yazılım geliştiricisiyseniz Godaddy’yi kullanmak isteyebilirsiniz. Olduğu söyleniyor, bu sitelerin hiçbiri web geliştirme için optimize edilmemiştir, bu yüzden ne bulabileceğinizi görmek için başka bir yere bakmalısınız..

pazarlamacı

Etkinlikleri ve işletmeleri tanıtmanın bir yolu olarak siteler geliştirmeye çalışıyorsanız, zaten farklı web sitelerini pazarlamak için bir ağa sahip oldukları için Godaddy’yi kullanmak daha yararlı olabilir. Ancak, neler yapabileceğiniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istiyorsanız, Namecheap’i daha iyi bir seçenek olarak öneriyoruz. Yine, bu ana bilgisayarların hiçbiri bu tür şeyler için optimize edilmemiştir, bu yüzden unutmayın.

Küçük iş sahibi

Küçük bir işletmeniz olduğunu ve web siteniz aracılığıyla tanıtmak istediğinizi varsayarsak, Godaddy’nin pazarlama materyallerini ve ağını kendi yararınıza kullanmak daha iyi olacaktır. Ancak, kârınızı en aza indirmeye çalışıyorsanız, Namecheap uzun vadede size daha az mal olacak.

E-ticaret şirketi

Namecheap çevrimiçi ödemeler yapmanıza izin verdiğinden, bu seçenek tüm çevrimiçi işletmeler için idealdir. Hepsinden iyisi, Namecheap’ten aldığınız güvenlik ve destek düzeyi, tüm ödeme sorunlarını hemen halledebileceğiniz anlamına gelir.

GoDaddy diğer barındırma siteleriyle nasıl karşılaştırılır? Öğrenmek için GoDaddy ve HostGator karşılaştırma yayınımıza göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector