Wares Engine vs Squarespace Karşılaştırması: Hosting – Fiyatlandırma ve Planları Karşılaştır – Mayıs 2020

En iyi barındırma sitelerinin yüksek kaliteli incelemelerini sunmak için hiç bitmeyen bir görevimiz var ve bu bizim son taksitimiz. Bugün, kullanıcılarına içerik sağlama konusunda çok farklı yaklaşımları olan iki ana bilgisayara bakacağız, bu yüzden başlamadan önce bir sorumluluk reddi ile başlamalıyız. WP Engine, yalnızca WordPress ile ilgilenen bir hizmettir, Squarespace ise web oluşturmadan daha çok içeriğe odaklanmak isteyen yeni başlayanlar ve reklam öğeleri için tasarlanmıştır. Bunlar iki farklı kullanıcı segmentidir, bu nedenle hangi tür olduğunuza bağlı olarak bir veya diğerine yatkınlığınız olacaktır..


Bununla birlikte, ne sunduklarını öğrenebilmeniz için birbirlerine karşı nasıl istiflendiklerini ve nerede çakıştıklarını görelim. Buradaki başka bir feragatname, hangisinin “en iyi” olduğunu anlamak zor çünkü iki farklı ihtiyaca cevap veriyorlar, bu yüzden işleri mümkün olduğunca objektif tutmaya çalışacağız.

Fiyatlandırma

Tüm incelemelerimizde olduğu gibi, önce maliyet olarak ne bekleyebileceğinizi size bildirmek istiyoruz. Genellikle, insanlar bunu en önemli önceliklerinden biri haline getirecektir, bu nedenle herhangi bir hizmetin, barındırma veya başka bir şekilde engelleyici bir özellik olabileceğinin farkındayız. Bununla birlikte, bu durumda, kararınızı sadece fiyata dayandıracaksanız, bu biraz zor olacaktır çünkü her hizmet yaptıkları için çok şey sunmaktadır. Gördüğünüz gibi, WP Engine, Squarespace’den çok daha pahalıdır, ancak elde ettiğiniz değer miktarı, ekstra ücretleri buna değebilir. Bunu daha sonra ele alacağız, ama sadece neden böyle bir tutarsızlık olduğunu bilmeni istiyoruz.

Squarespace

 • Kişisel Paket: Ayda 16 $, yıllık faturalandırılırsa 12 $
 • İş Paketi: Ayda 26 $, yıllık faturalandırılırsa 18 $
 • Temel Çevrimiçi Mağaza: Ayda 30 ABD doları, yıllık olarak faturalandırılırsa 24 ABD doları
 • Gelişmiş Çevrimiçi Mağaza: Aylık 46 $, yıllık faturalandırılırsa 40 $

WP Motoru

 • Kişisel Plan: 29 $ / ay
 • Mesleki Plan: 99 $ / ay
 • İş planı: 249 $ / ay
 • Premium Plan: Fiyat isteyin

Squarespace’in fiyatlandırma departmanında avantajı olduğu açıktır, özellikle de aynı göreli aralıkta daha fazla seçeneğiniz vardır. Bu, çıplak kemikli bir site istiyorsanız, ihtiyacınız olandan daha fazla ödeme yapmamanız gerektiği anlamına gelir. Genel olarak, kazanmayı Squarespace’e vermemiz gerekiyor, ancak daha fazla işlevsellik arıyorsanız, WP Engine daha iyi bir seçim olacak.

Kazanan: Squarespace

Para iade garantisi

Bir barındırma hizmeti maliyetinin başka bir yönü ne kadar fikrinizi değiştirmek için verir. Bir web sitesi oluşturmak hızlı bir şekilde yapılabilecek bir şey değildir (nispeten konuşarak), bu nedenle son bir karar vermeden önce özelliklerinizi ve avantajlarınızı keşfetme ve oynama şansına sahip olmak istersiniz. Bu durumda, Squarespace hizmetlerini on dört güne kadar ücretsiz olarak denemenize izin verirken, WP Engine size tam bir geri ödeme istemek için altmış verir. Muhtemelen fark ettiğiniz gibi, Squarespace’in para istemediğinden ikisi arasında önemli bir fark var, ancak sunduğu tüm şeyleri görmek istiyorsanız sadece iki hafta olması yeterli değil. Genel olarak, WP Motor daha iyi bir anlaşma var.

Kazanan: WP Motoru

Müşteri desteği

Zaten maliyet üzerinden değerin önemini ve bir hizmetten ne kadar değer elde ettiğinizi belirlemenin en iyi yollarından birini müşterilerine ne kadar iyi davrandıklarını tartıştık. Bu durumda, hem Squarespace hem de WP Engine’in mükemmel tepki süreleri vardır, ancak biraz farklı şekillerde devam ederler.

Telefon Desteği

Birçok kişi için, telefonda biriyle konuşmak, sorunların çözülmesini sağlamanın en iyi yoludur, çünkü işlerin düzeltildiğinden memnun kalana kadar hatta kalabilirsiniz. Tek dezavantajı beklemede, ancak WP Engine müşterileri için bekleme sürelerini sınırlama konusunda oldukça iyi. Öte yandan, karenin bir telefon numarası yok, bu yüzden onları aramaya bile çalışmayın. Bu onların ulaşılamayacakları anlamına gelmez, ancak kimseyle konuşamazsınız.

Kazanan: WP Motoru

Canlı sohbet

Bu, herhangi bir Muzak veya garip sessizlik olmadan aynı düzeyde yakınlık sağladığı için bir telefon görüşmesi yapmanın bir sonraki en iyi şeyidir. Her iki sunucu da hızlı yanıt veren ve rekor sürede herhangi bir sorunun çözülmesine yardımcı olacak mükemmel sohbet hizmetlerine sahiptir..

Kazanan: bir kravat

E-posta

Bu iki ana bilgisayarı istiflerken, Squarespace WP Engine üzerinde parlar. Günün saatine bağlı olarak, WP e-posta yoluyla hemen size geri dönebilir veya gelmeyebilir. Bir bilet açmalı ve bir cevap beklemelisiniz. Aşırı derecede uzun sürmese de (genellikle birkaç saat kadar), Squarespace günün saatine bakılmaksızın bir saat içinde e-postaları yanıtlama taahhüdüne sahiptir. Böylece, hiçbir şey için cevap almak için asla çok uzun süre beklemek zorunda kalmayacaksınız.

Kazanan: Squarespace

Forum

Kendiniz için bir şeyler bulmayı seven kişi sizseniz, forumlar ve SSS’ler, herhangi biriyle iletişim kurmanıza gerek kalmadan hizmetin giriş ve çıkışlarını öğrenmenizi sağlayan en iyi yoldur. Her iki ana bilgisayar da bu tür kaynaklara sahiptir, ancak Squarespace yapabileceği şeylerle daha sınırlı olduğundan, bilgi WP Engine’de bulabileceğiniz kadar derin değildir..

Kazanan: WP Motoru

Sonunda, her iki ana bilgisayar da mükemmel müşteri hizmeti kayıtlarına ve deneyimine sahiptir, bu nedenle hangisini seçerseniz seçin, sorunlarınızın hızlı ve verimli bir şekilde çözüleceğinden emin olabilirsiniz, bu da iyi bir ev sahibinin harika bir işaretidir..

hız

Şimdi her ev sahibinin iddialı ayrıntılarına gireceğiz ve performans açısından neler sunabileceklerini göreceğiz. Web sayfanızın kilitlenmesini veya yüklenmesinin sonsuza kadar sürmesini de istemezsiniz. Bu durumda, kitlenizin sayfanızı her ziyaret ettiklerinde harika bir deneyim kazanması için bu hizmetlerin siteniz için en iyi sonuçları nasıl sağladığını görmek istiyoruz. Bunu yapmak için, hangisinin daha iyi olduğunu görmek için her iki sitenin ortalama derecelendirmelerine baktık. Ayrıca, Squarespace mobil cihazlar için otomatik olarak optimizasyon yaptığından, bunun için de bir puanımız var. Nasıl yaptıklarını görelim.

Squarespace

 • Masaüstü Değerlendirmesi: 70
 • Mobil Derecelendirme: 40

WP Motoru

 • Masaüstü Değerlendirmesi: 95
 • Mobil Derecelendirme: N / A

WP Engine’in bir mobil cihazda ne kadar hızlı olduğunu gösteren güvenilir veriler bulamadık, ancak masaüstünde ne kadar iyi performans gösterdiği göz önüne alındığında, bunun hala Squarespace’ten daha iyi olduğunu hayal etmeliyiz. WP Engine’in çok daha iyi olmasının nedenlerinden biri, Squarespace çoğunlukla estetik değer için tasarlanırken, form ve işleve odaklanmadır. Bu nedenle, hız için en iyi hizmetlerden biri değil.

Kazanan: WP Motoru

Kesinti / Uptime

Web sitesi işlevselliğinin diğer tarafı ise, kilitlenip kilitlenmeyeceğidir. Hem WP Engine hem de Squarespace, kapalı kalma süresini en aza indirmek için bulut barındırma özelliğini kullanır, bu da her ikisinin de istisnai performans kayıtlarına sahip olduğu anlamına gelir. Aslında, fark ihmal edilebilir% 0.01’dir, bu yüzden pratik olarak bağlanırlar.

Squarespace: % 99,99 çalışma süresi

WP Motoru: % 99,98 çalışma süresi

Gördüğünüz gibi, herhangi bir nedenle sitenizin kilitlenmesinden endişe etmenize gerek kalmayacak, bu nedenle her ikisini de yüksek kaliteli ana bilgisayarlar haline getirecek.

Kazanan: bir kravat

Özellikleri

Sonunda, her ev sahibinin özelliklerine ve değerine odaklanacağımızı söyledik, şimdi sundukları çeşitli şeylere dalmanın zamanı geldi. Ayrıca, her hizmetin farklı kullanıcı türlerine yönelik olduğu gerçeğinden bahsettik, bu nedenle her bir ana bilgisayarla elde ettiğiniz özelliklere ve avantajlara bakarken bunu aklınızda bulundurmanız gerekir..

Squarespace

 • Kişisel Paket: ücretsiz alan adı, 20 sayfa, sınırsız veri ve bant genişliği, SSL Güvenliği, E-ticaret özelliği
 • İş Paketi: ücretsiz alan adı, sınırsız sayfa, bant genişliği ve veri, SSL güvenliği, e-posta hesapları, E-ticaret yapabilir
 • Temel Çevrimiçi Mağaza: ücretsiz alan adı, sınırsız sayfa, bant genişliği ve veri, SSL güvenliği, işlem ücreti yok, stok takibi
 • Gelişmiş Çevrimiçi Mağaza: ücretsiz alan adı, sınırsız sayfa, bant genişliği ve veri, SSL güvenliği, işlem ücreti yok, stok takibi, muhasebe hizmetleri, nakliye hizmetleri

Nihayetinde, bu paketler bir e-ticaret mağazasını veya blogu kolayca ve sınırsız olarak başlatmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Kişisel veya İşletme paketlerinde işlem yaparsanız, Squarespace bir ücret alır, bu nedenle bunu unutmayın. Bununla birlikte, bir çevrimiçi mağaza açmayı mümkün olduğunca basit hale getiriyorlar.

WP Motoru

 • Kişisel Plan: bir web sitesi, ayda 25 bin ziyaretçi, 10 GB depolama alanı, sınırsız veri, SSL güvenliği
 • Mesleki Plan: 10 web sitesi, ayda 100 bin ziyaretçi, 20 GB depolama alanı, sınırsız veri, SSL güvenliği
 • İş planı: 25 web sitesi, ayda 400 bin ziyaretçi, 30 GB depolama alanı, sınırsız veri, SSL güvenliği
 • Premium Plan: 150 web sitesi, 1 milyon ziyaretçi, 100-300 GB depolama alanı, sınırsız veri, SSL güvenliği
 • Kurumsal Plan: 150 web sitesi, 5 milyon ziyaretçi, 400 GB-1 TB depolama alanı, sınırsız veri, SSL güvenliği

Bu planların size daha fazla işlevsellik ve trafik sağlamakla ilgili olduğunu görebilirsiniz. WP Engine ile, tüm WordPress programlarına ve şablonlarına da erişebilirsiniz, bu da web sitelerinizle düşündüğünüzden çok daha fazlasını yapabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, e-ticaret seçeneklerini eklemek kolaydır, bu da bu ev sahibini çevrimiçi mağazalar için ideal bir seçenek haline getirir.

Hangi sitenin diğerinden daha iyi olduğunu söylemek zor çünkü çok farklılar. Bir yandan Squarespace, reklam öğelerinin ve yeni başlayanların güzel görünen bir web sitesi oluşturmasını kolaylaştırırken, diğer yandan WP Engine size daha fazla işlevsellik sunuyor. Bununla birlikte, en fazla dikkat etmemiz gereken bir metrik performanstır ve WP Engine, Squarespace etrafında turlar yapabilir. Sonunda, siteniz muhteşem görünebilir, ancak bu kadar hızlı yüklenmez. Bu nedenle, başlığı WP Engine’e vermemiz gerekiyor.

Kazanan: WP Motoru

WP Engine’in diğer barındırma hizmetlerine karşı nasıl durduğunu görmek için WP Engine ile GoDaddy yayınımızı veya WP Engine vs HostGator Post’u kontrol edin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map