WP Engine vs iPage: Hangisi Daha İyi? Hosting – Fiyatlandırma ve Planları Karşılaştır – Mayıs 2020

Ne zaman doğru web barındırma bulmak için, tüm zaman bireysel hizmetler bakarak, sundukları hangi özellikleri ve faydaları yazmak ve sonra ayrıntıları kendiniz karşılaştırın harcayabilirsiniz. Ya da, sizin için karşılaştırma yapmak ve biraz zaman kazanmak için bize güvenebilirsiniz. Birbirlerine karşı en iyi ana bilgisayarları çukurlaştıran, asla yan yana dizilmelerini görebileceğiniz, hiç bitmeyen bir dizi incelememiz var. Bu taksitte, WP Engine ve iPage Hosting’e bakıyoruz.


Burada dikkat edilmesi gereken nokta, WP Engine’in standart bir web barındırıcısı olmamasıdır. Çoğu hizmet size çeşitli türde web sayfaları sunarken, WP Engine yalnızca WordPress’e adanmıştır. Bu nedenle, bir WordPress sitesi oluşturmakla ilgilenmiyorsanız veya daha fazla seçenek istiyorsanız, başka bir yere bakmanız gerekir.

Ayrıca, WP Engine yalnızca WordPress siteleri için mevcut olduğundan, ikisini benzer özelliklere göre karşılaştıracağız. WP Engine’de karşılaştırılabilir bir şey olmadığı için iPage’den standart web sayfalarıyla ilgili fiyatları ve özellikleri listelemek adil olmaz. Bu nedenle, inceleme sürecimiz genellikle olduğundan biraz farklı olacak, ancak sonuçlar bu şekilde daha da olacak.

Fiyatlandırma

Her zaman olduğu gibi, önce maliyeti yoldan çıkarmak istiyoruz. Birçok kişi için fiyatlandırma engelleyici olabilir, bu nedenle her siteye daha derinlemesine dalmadan önce ne aldığınızı bildiğinizden emin olmak isteriz. Bununla birlikte, fiyatı öğrendikten sonra, her bir ana bilgisayar tarafından hangi değerin sağlandığını görmek istersiniz, böylece paranız için en fazla patlama olup olmadığını anlayabilirsiniz. Her iki site için standart fiyatlar aşağıda verilmiştir.

WP Motoru

 • Standart Barındırma: 29 $ / ay
 • Profesyonel Hosting: 99 $ / ay
 • İş Barındırma: 249 $ / ay
 • Premium Barındırma: Fiyatlar için iletişim

iPage

 • WP Başlangıç ​​Barındırma: Başlamak için ayda 3,75 ABD doları, ardından ayda 10,49 ABD dolarına kadar taşır
 • WP Essential Barındırma: Başlamak için 6,95 $ / ay, daha sonra 12,49 $ / ay’a gider

Gördüğünüz gibi, WP Engine iPage’den önemli ölçüde daha yüksek, yani daha ucuz seçenekle daha eğilimli olabilirsiniz. Bununla birlikte, daha sonra başlayacağımız gibi, fiyatlarla tutarsızlığın kritik bir nedeni var ve bu da yine değerle ilgilidir. Genel olarak, yüksek kaliteli bir WordPress sitesi oluşturma konusunda ciddiyseniz, WP Engine’in sunabileceği çok şey var. Ancak, yalnızca maliyete devam etmek iPage’in açık avantajı var.

Kazanan: iPage

Para iade garantisi

Fiyatlandırma ile ilgili olarak bakılması gereken bir diğer şey de, hizmeti beğenmediğinize karar verirseniz, bir ana bilgisayarın tam bir geri ödeme yapıp yapmayacağıdır. Bir web sitesi oluşturmak zaman aldığından ve birlikte çalışması gereken çok sayıda karmaşık parça olduğundan, bir hizmetle ilgili sorunlar kolayca görünmeyebilir, bu da siteniz bittikten sonra önemli bir ayrıntıyı kaçırdığınızı fark edebileceğiniz anlamına gelir. ve çalışıyor. Bu nedenle, birçok ev sahibi, her şeyin standartlarınıza uygun olduğundan emin olmak için önce hizmetleri test etmenizi sağlayan bir para iade garantisi sunar. Her iki ana bilgisayar da böyle bir garanti sunuyor, iPage fikrinizi değiştirmek için otuz gün sağlıyor ve WP Engine size altmış.

Hizmetin özellikleriyle oynamak için daha fazla zamana sahip olmak daha iyi değil, aynı zamanda uzun bir pencereye sahip olmak, WP Engine’in aldığınızdan hoşlanacağınızdan emin olduğunu da gösterir. İki ana bilgisayarı karşılaştırırken bu büyük bir bonus.

Kazanan: WP Motoru

Müşteri desteği

Değer söz konusu olduğunda, her ev sahibini sundukları özelliklere göre değerlendirmek önemli olsa da, bir şeyler ters gittiğinde nasıl tepki verdiklerini görmenin daha iyi olduğunu görüyoruz. Sitenizi ne kadar iyi inşa ederseniz edin, kaçınılmaz olarak sizi müşteri hizmetlerine başvurmaya zorlayan bir şey olacaktır, bu nedenle her seferinde duyarlı ve yardımcı olmaları zorunludur. Bununla birlikte, bir ev sahibinin destek sağlayabileceği dört farklı alan vardır, bu yüzden bunları her bakımdan karşılaştıralım.

Telefon Desteği

Hemen çözülmüş bir soruna ihtiyacınız varsa, genellikle en iyi yöntem size yardımcı olması için birini aramaktır. Web sitesi oluşturma hakkında konuşurken, gece geç saatlerde çalışıp bir sorunla karşılaşmanız durumunda günün herhangi bir saatinde biriyle iletişime geçmeniz her zaman daha iyidir. Bunu göz önünde bulundurarak, her iki ana bilgisayar da 7/24 telefon desteği sağlar ve hiçbiri sizi uzun süre beklemeyecektir.

Kazanan: bir kravat

Canlı sohbet

Bu, beklerken sıkıcı Muzak’ı dinlemek zorunda kalmadan anında sonuç almanıza izin verdiği için başka bir popüler seçenektir. Yine, burada önemli olan, gündüz veya gece temsilcisine ulaşabilmenizdir, böylece sorununuz hemen çözülebilir. Telefon desteğinde olduğu gibi, her iki ana bilgisayar da 7/24 erişim ve hızlı yanıt süreleri sağlar.

Kazanan: bir kravat

E-posta

Derhal ilgilenmeniz gerekmeyen bir sorununuz varsa, ancak yine de biriyle iletişim kurmak istiyorsanız, bir bilet açmak ve bir e-posta göndermek, çözümün çözülmesi için harika bir yoldur. Ancak, yanıt için günler beklemediğinizden emin olmak istersiniz; Aksi takdirde, tüm süreci tartışacaktır. Hem iPage hem de WP Engine’in bir bilet sistemi vardır ve biletinizin ne zaman açıldığına bağlı olarak genellikle aynı gün içinde veya en az 24 saat içinde bir yanıt bekleyebilirsiniz..

Kazanan: bir kravat

Forum / Öğreticiler

Son olarak, bir teknik destek uzmanına güvenmeden sorunları çözme hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için, birçok ana bilgisayar, ortak sorunlara cevap bulabileceğiniz ve bunları nasıl gidereceklerini öğrenebileceğiniz forumlara erişim sağlayacaktır. Bu bağlamda, her iki ana bilgisayarda da hayal edebileceğiniz neredeyse tüm konuları kapsayan kapsamlı makaleler ve öğreticiler vardır ve her ikisi de iyi organize edilmiştir, böylece zamanınızın yarısını doğru bilgileri bulmaya çalışmazsınız..

Kazanan: bir kravat

Gördüğünüz gibi, destek söz konusu olduğunda, hem iPage hem de WP Engine ile çok değer kazanıyorsunuz, yani hangisini seçerseniz seçin asılı kalmayacaksınız.

hız

Şimdi ev sahiplerinin daha teknik yönlerine girme zamanı. Baktığımız ilk şey, sitenizin yayınlandıktan sonra ne kadar hızlı olacağıdır, çünkü bu muhtemelen kitleniz için en önemli şeylerden biridir. Sayfanızın ne kadar iyi tasarlandığına veya ne kadar etkileşimli olduğuna bakılmaksızın, hızlı bir şekilde yüklenmezse, sayfada zaman geçirecek kadar insan bulamazsınız. Bu nedenle, yükleme sürelerinin hızlı olması zorunludur, yani her şeyin ortaya çıkması sadece birkaç saniye veya daha az sürer. Kitlenizin sayfanız için on veya yirmi saniye beklemesi gerekiyorsa, sayfada ne olduğunu görmek için uğraşmazlar.

WP Motoru

 • En İyi Yükleme Süresi:69 saniye
 • En Kötü Yükleme Süresi:94 saniye
 • Ortalama: 48 saniye

iPage

 • En İyi Yükleme Süresi: 965 milisaniye
 • En Kötü Yükleme Süresi: 30 saniye
 • Ortalama: 90 saniye

Gördüğünüz gibi, iPage daha iyi ortalama ve hıza sahip. Ancak, bu standart web sayfalarını temel alır ve WordPress sitelerini dikkate almaz. Bu nedenle, WP Engine’in ne kadar iyi performans gösterdiğini daha iyi anlamak için sadece diğer WordPress ana bilgisayarlarına bakmalıyız. Bunu yaparken, WP Motoru çoğudan daha iyidir, bazı ana bilgisayarların yüklenmesi 30 saniye kadar uzun sürer. Genel olarak, WordPress hosting gittikçe, WP Engine zirveye doğru.

Kazanan: Teknik olarak iPage, ancak WP Engine akranlarına göre sıralandığında daha iyi

Kesinti / Uptime

Hızdan sonra bakılması gereken bir sonraki şey çalışma süresidir. Bu, sitenizin açık kaldığı ve herhangi bir kilitlenme veya kesinti yaşamadığı yüzde oranıdır. Genellikle, toplantı sahipleri bu puan için bir garanti sunacaktır, yani çalışma süreniz belirli bir yüzdenin altına düşerse, bir tür tazminat alma hakkınız vardır. WP Engine,% 99,95’lik bir garanti sunuyor, ancak iPage’de bir tane yok. Her biri için ortalama yüzdeler.

 • WP Motoru: % 95
 • iPage: % 84

Her ne kadar WP Engine’in biraz daha iyi olduğunu görebilseniz de, fark yüzde olarak kesir olarak ölçüldüğünden, pratik olarak aynı olduklarını söyleyebiliriz. Ancak, WP Engine’in bir garanti sunduğu göz önüne alındığında, genel olarak daha iyi oldukları anlamına gelir..

Kazanan: WP Motoru

değer

Şimdi, her iki ana bilgisayarın ne kadar güvenilir olduğunu gördüğümüze göre, özellikler ve avantajlar kadar nasıl toplanıyorlar? Aylık fiyatınız için hangi hizmetleri alıyorsunuz? İşte her iki şirketten neler bekleyebileceğinize kısa bir genel bakış.

WP Motoru

 • Standart paket: 1 web sitesi, ayda 25 bin ziyaret, 10 GB depolama alanı, Sınırsız Veri, Ücretsiz SSL sertifikaları
 • Profesyonel Paket: 10 web sitesi, ayda 100 bin ziyaret, 20 GB depolama alanı, Sınırsız Veri, Ücretsiz SSL sertifikaları
 • İş Paketi: 25 web sitesi, ayda 400 bin ziyaret, 30 GB depolama alanı, Sınırsız Veri, Ücretsiz SSL sertifikaları
 • Premium Paket: 150 web sitesi, ayda 1 Milyon ziyaret, 100-300 GB depolama alanı, Sınırsız Veri, Ücretsiz SSL sertifikaları
 • Kurumsal Paket: 150 web sitesi, ayda 5 Milyon ziyaret, 400 GB-1 TB depolama alanı, Sınırsız Veri, Ücretsiz SSL sertifikaları

iPage

 • WP Başlangıç ​​Paketi: 1 Ücretsiz Etki Alanı, Sınırsız Disk Alanı, Sınırsız Posta Hesabı, Özelleştirilmiş Kontrol Paneli, Önceden Yüklenmiş Temalar ve Eklentiler
 • WP Temel Paketi: 1 Ücretsiz Alan Adı, Sınırsız Disk Alanı, Sınırsız Posta Hesabı, Ayda milyonlarca ziyaret, Uzman Desteği, Gelişmiş Güvenlik

Ne yazık ki, iPage aboneliğinizle elde ettiğiniz tüm ayrıntılar hakkında biraz belirsiz, bu yüzden koyduğumuzdan daha fazla ayrıntı sağlayamıyoruz. Ancak, gördüğünüz gibi, bunlar karşılaştırılabilir, iPage ayda sınırsız depolama ve daha yüksek ziyaret sayısı ile zirveye çıkıyor. WP Engine, daha fazla web sitesi oluşturmanıza izin verir ve her ikisi de temel bileşenler olan sınırsız bant genişliğine sahiptir..

Sonunda, iPage WordPress barındırma, sistemde yeni olan ve birden fazla iki site yapmak istemeyen herkes için ideal gibi görünüyor. iPage, eklentiler ve şablonlarla temel bir sayfa oluşturmanıza yardımcı olacak araçlar sağlayarak size yardımcı olur, bu nedenle başlamak çok daha kolaydır.

Ancak, WordPress konusunda bilgili iseniz ve tek bir siteden çok daha fazlasını yapmak istiyorsanız, WP Engine daha iyi bir yoldur. Sadece daha fazla kapasite elde etmekle kalmaz, aynı zamanda son teknoloji web siteleri oluşturmanıza yardımcı olacak ekstra özellikler de elde edersiniz. Diğer her şeyin hız, çalışma süresi ve müşteri hizmetleri konusunda eşit olduğu düşünüldüğünde, her iki sitenin de sunacak çok şeyi var gibi görünüyor.

Kazanan: Yeni başlayanlar için iPage, uzmanlar için WP Engine

Daha fazla barındırma seçeneği keşfetmek için WP Engine’in Squarespace vs. WP Engine yayınımızda nasıl Squarespace’e karşı durduğunu görün. WP Motoru Bluehost’u En İyiler mi? WP Engine ve Bluehost yayınımızda öğrenin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map