WP Engine vs SiteGround Hosting: Özellikler, Hız, Artıları ve Eksileri 2020

WP Engine ve SiteGround’u karşılaştırmak, harika özelliklere ve inanılmaz desteğe sahip süper şarjlı WordPress barındırma arayanlar için çok yaygındır.


Bir yandan, Teksas, Austin merkezli WP Engine, yönetilen WordPress barındırma devrimini başlattı ve yerleşik bir juggernaut haline geldi.

Öte yandan, Bulgaristan merkezli SiteGround, neredeyse tüm diğer hosting şirketlerini patlatan ekonomik bir fiyata inanılmaz özelliklere sahip.

Fiyat karşılaştırması: Affordable vs Premium

WP Motor Fiyatlandırması – Premium

WP Engine iki tür plan sunar ve plana bağlı olarak beklediğinizden çok daha fazla ödeme yapabilirsiniz. Kişisel planları için ayda 29,99 $ ve profesyonel plan için ayda 99,99 $ ödemeyi bekleyebilirsiniz. Yeni başlıyorsanız ve çevrimiçi varlığınızla kendinizi kurmaya çalışıyorsanız ideal değil.

Bunu unutmayın: gerçek işletmeler için ayda 10 ABD doları olan hosting ile aylık 50 ABD doları olan hosting arasındaki fark önemsizdir. Ancak, yeni başlayan bir blog yazarı için, bir siteyi başlatmak ile değil arasındaki fark budur. Eğer büyüyen bir iş iseniz, burada kuruşları sıkıştırmayın. Tamamen resme bakın, tüm özelliklere bakın.

SiteGround Fiyatlandırması – Uygun Fiyatlı

Biraz para kazanmak istiyorsanız, SiteGround, inanılmaz değer elde ettiğiniz özellikler için.

Başlangıç ​​planları, planınızı üç yıla kadar uzatma seçenekleri ile ayda 3.95 dolardan başlıyor. Grow Big planları aylık 7,95 dolardan başlıyor ve fiyat değişikliği olmadan üç yıla kadar uzayabilecek planları içeriyor.

Kazanan: SiteGround

Fiyata bakmak hangi hosting sitesinin sizin ve ihtiyaçlarınıza daha uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır. SiteGround, planları için birçok seçenek sunar ve çok pahalı değildir. SiteGround bu turun galibi.

Müşteri Desteği: Her ikisi de mükemmel

WP Motoru: 24/7 ABD Tabanlı Destek

WP Engine başından beri özel desteği için göze çarpıyordu. Müşteri hizmetlerinin şirketleri için gerçekten önemli olduğuna inanıyorlar ve müşteri destekleri nasıl çalıştıklarını gösteriyor. 

En iyi bölüm, doğrudan barındırma yöneticisi arayüzünden kendi temsilcisi ile sohbet ederken küçük zil.

Disk yazma koruması, disk yazma sınırlamaları ve yedeklemeler sağlar. Bir bilgi tabanına, e-posta desteğine ve telefon hizmetine erişebilirsiniz.

SiteGround: Süper Hızlı, Üstü ve Ötesi

SiteGround, müşteri desteği söz konusu olduğunda son derece şaşırtıcı.

Müşteri hizmetleri temsilcileri dünyanın her yerinde 7/24 hizmet vermektedir. WP Engine’in sunmadığı 7/24 onları arayabilirsiniz.

Kazanan: Kravat

Her iki şirket de mükemmel müşteri desteğine sahiptir, ancak özellikle WordPress’e odaklanmanız gerekiyorsa, kenar WPE’ye gider. WPE ayrıca bazı kontroller yapmanız gerektiğinde erişebileceğiniz bir bilgi tabanı içerir. Bir bilgi tabanına sahip olmak konusunda çılgın değilseniz, SiteGround, web sitenizle ilgili herhangi bir sorunu çözmenize yardımcı olacak bol miktarda bilgi sunar.

hız

WPE

Hız herhangi bir web sitesi için iyi olsa da, çok yavaş gitmeyen bir barındırma şirketinizin olduğundan emin olmanız gerekir. WPE mükemmel bir hıza sahiptir ve sayfalar yaklaşık 1,3 saniye içinde yüklenerek ziyaretçilerin siteyi hızla çekmesini sağlar. Bu, mükemmel yanıt sürelerine sahip bir barındırma sitesine ihtiyaç duyanlar için pratiktir.

SiteGround

SiteGround, 1.3 saniyede saat hızıyla mükemmel bir hıza sahiptir. Bununla birlikte, daha hızlı bir hıza sahiptiler, ancak kaydolduğu müşterilerin akışı nedeniyle sunucular üzerinde küçük bir ücret aldı. SiteGround’un 250.000’den fazla müşteriyi desteklediği düşünüldüğünde, SiteGround’un neden daha yavaş çalıştığı anlaşılabilir. Başka ülkelerde daha hızlı hız oluşturmalarına yardımcı olacak sunucuları var.

kazanan

Her iki şirket de mükemmel hızlar sunarken, bir kazanan sizseniz, WPE kazanır. Sistemden aşağıya düşen çok fazla insan yok, bu da hızınızı daha da hızlandırabilir. 250.000’den fazla WPE ile rekabet etmediğiniz için SiteGround’dan biraz daha hızlı olacak.

değer

WPE

Web siteniz için neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak, diğer özellikleri daha değerli olarak değerlendirebilirsiniz. WPE’nin planlarında 10 veya 20 GB disk alanı vardır, kendi panellerini içerir ve mükemmel müşteri desteği sağlar. Bu iyi olsa da, planlarla birlikte iri fiyat etiketlerini de düşünmelisiniz.

SiteGround

Paranızın karşılığını en iyi şekilde arıyorsanız, SiteGround kesinlikle planınız için birçok özel özellik sunar. Bir cPanel, 10 veya 20 GB disk alanı ve ücretsiz bir alan içerir. Müşteri desteklerini dahil edin ve SiteGround mükemmel bir seçimdir. Sadece birçok özellik içermiyorlar, aynı zamanda fiyatları da son derece rekabetçi.

kazanan

Herkes değeri SiteGround ile elde ettiğiniz öğe sayısına göre farklı bir şekilde belirler, ancak en iyi değeri sunar. Paranız için çok daha fazlasını elde edersiniz ve temel özellikler için çok fazla şekel çıkarmanıza gerek yoktur. Yalnızca SiteGround’u değer sütunu için kazanan yapar.

Özellikleri

WPE

WPE’nin özellik bölümü idealdir, ancak yalnızca WordPress kullanıcıları için. Diğer barındırma sitelerinde bulamayacağınız birçok özellik var. WordPress, önbellekleme teknolojisi, SSL ve CDN’ye hazır ve özel önbellekleme teknolojisine özel programlara erişebileceksiniz. Özel bir hosting şirketi için fena değil.

SiteGround

SiteGround, WordPress için uygun özellikler de dahil olmak üzere birçok özellik sunar. Planları arasında e-postalar, site aktarımı veya kurulumu, tek tıklamayla kurulum ve 7/24 müşteri desteği bulunmaktadır. Alan adları da ömür boyu ücretsiz olup, herkes için pratik hale getirir.

kazanan

Her iki barındırma sitesi de WordPress kullanıcıları için iyidir ve hangi sitenin daha iyi olacağına karar vermekte zorlanabilirsiniz. Her iki seçenek de iyi ve bu turun net bir kazananı yok. Bu bir kravat, ama burada bir kravat olması sorun değil. Her iki şirket de web sitenizi pop yapacak mükemmel özellikler sunuyor.

Kesinti / Uptime

WPE

Bir web sitesi çalıştırırken mükemmel çalışma süresi sağlayan bir barındırma sitesine ihtiyacınız vardır. WPE, son çeyrekte bazı tutarsızlıklar göstermiştir, ancak WPE% 99,9 kesintisiz çalışma süresi ilan etmektedir. Bu yılın Şubat ayında, bir hafta boyunca önemli kesinti süreleri yaşadılar, ancak kesinti süresine neden olabilecek birçok faktör var.

SiteGround

SiteGround ayrıca% 99,9 kesintisiz çalışma süresini garanti eder ve son çeyrek için rakamlar bunu kanıtlamıştır. WPE’den daha fazla kesinti yaşadılar, ancak bu kesintiler kısa sürdü. Bir kez daha, sunucularında sahip oldukları müşteri sayısından kaynaklanıyor olabilir.

kazanan

Bir web sitesine sahip herkesin güçlü bir çalışma süresine ihtiyacı vardır ve her iki şirket de% 99,9 çalışma süresi sağlar. Bakım ve kesinti gibi şeyler bir web sitesini engelleyebilir, ancak birçok faktör olabilir. Daha kısa kesinti süreleri veya daha az, ancak kapsamlı kesinti süreleri ile başa çıkabileceğinize bağlı olarak, biri diğerinden daha iyi olabilir. Bu tur bir kravat.

Kimin için?

Pazarlamacılar

Pazarlama yaparken, yaklaşık yüzde 100 oranında iyi çalışan bir barındırma sitesine ihtiyacınız var. SiteGround, sık sık kapalı kalma süreleri yaşayabilmelerine rağmen daha iyi bir seçenektir, ancak uzun sürmezler. Sadece bu da değil, sonsuza kadar sürecek bir alan adınız olacak, bu da marka bilinci oluşturmayı planlıyorsanız ihtiyacınız olan güzel bir özelliktir. Sadece bu değil, aynı zamanda rekabetçi fiyatları herhangi bir pazarlamacıyı SiteGround’a aşık edecek.

Geliştiriciler

Web sitenizi geliştirmek istediğiniz hemen hemen her şeyi kullanabileceğiniz için geliştiriciler WordPress’i kullanmayı seviyorlar. WPE ile dahili önbellekleme ve evreleme mevcuttur ve tüm işlerinizi kaydetmenizi sağlayan günlük yedeklemeler içerir. Daha pahalı olsa da, WPE ile yine de kalite elde edeceksiniz. WordPress’in WPE ile kullanımı kolaydır ve bir geliştiriciyseniz WPE kullanmak SiteGround’dan daha fazla yardımcı olacaktır. SiteGround birçok mükemmel seçenek sunmasına rağmen, WPE aracılığıyla geliştiriciler için daha iyi olan daha fazla şey var. WPE’nin sizin için uygun olduğundan emin olmak için mevcut seçenekleri nasıl kullanmanız gerektiğini belirlemelisiniz.

Küçük İşletme Sahipleri

Küçük işletme sahipleri, web sitelerini çalıştırmak ve çalıştırmak için yeterli zamana sahip olmayabileceğinden, SiteGround onlar için mükemmel bir seçimdir. Bir web sitesi oluşturmak kolaydır, mükemmel çalışma süresine, birçok harika özelliğe sahip olursunuz ve sürekli olarak güncellenmesi gerekmez. Küçük bir işletme sahibi olarak, her şeyi ayarlayabilir ve bırakabilirsiniz. Barındırma sitesinin daha teknik şeyleri işlemesine izin vermek, küçük işletme sahiplerine daha fazla zaman kazandırabilir.

E-ticaret Şirketleri

E-ticaret şirketleri çok büyük ve kendi müşterilerine hitap sağlayan bir hosting sitesine sahip olmak çok büyük. WPE, e-ticaret şirketleri için mükemmel bir seçimdir, çünkü web sitesi belirli pazarlara hitap edebilir ve bir e-ticaret şirketinin rekabetçi kalması için daha fazla seçenek vardır. Ancak, WPE ile çok fazla kesinti olduğunu tespit ederse, SiteGround mükemmel bir alternatiftir. Sadece bu değil, aynı zamanda WPE’den daha ucuzdurlar, çok fazla dikkat gerektirmezler ve farklı önbellek seviyeleri kullanırlar. E-ticaret şirketiniz ürünlerini daha fazla kişiye ulaştırmaya çalışıyorsa, bu mükemmeldir. İkisi de korkunç bir karardır ve her hosting şirketinin fiyatına düşebilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map