Recenze Google Cloud Recenze květen 2020 – Hosting cen a plány

Recenze Google Cloud Recenze květen 2020 – Hosting cen a plány

Recenze Google Cloud Recenze květen 2020 – Hosting cen a plány

Jak dobrý je Google Cloud Hosting?


Recenze Google Cloud 3.3 / 5 Recenzent {{reviewsOverall}} / 5 Uživatelé (5 hlasy) Pros

 1. Vynikající výkon
 2. Účty v přírůstcích po minutách
 3. Vynikající interní síť datových center
 4. Snadno použitelná analýza velkých dat s BigQuery

Nevýhody

 1. Pouze tři datová centra
 2. Méně softwarových možností než AWS
 3. Ne pro začátečníka

Support3Speed3Features3.5Value4Transparency3

Naše oficiální recenze Google Cloud Hosting

Hosting Google Cloud je spíš službou IAAS – Infrastruktura jako služba. Google, masivní konglomerát údolí Silicon Valley, který jsme si všichni zamilovali a známe, poskytuje také hostovací služby.

Na základní úrovni Google tuto stránku Google nazývá. Vzdělávací a vládní sektor se dlouhodobě používá k vytváření jednoduchých webů a dokonce i jednodušších intranetů. V současné době se nesnaží konkurovat jiným webovým hostingovým platformám a poskytovatelům. Místo toho se snaží o ruku v průmyslu IAAS.

Nejlepší funkce Google Cloud Hosting

Mezi hlavní dva konkurenty společnosti Google patří Amazon Web Services (AWS) a hosting RackSpace. Jsou silně ovlivněny Linuxem – zejména variantou Linuxu Google. Ano – Google má svou vlastní variantu Linuxu.

Vynikající výkon

Platforma Google Cloud má vynikající výkon. Abychom to mohli otestovat, museli jsme porovnat minimálně dvě různé služby. V našem testu jsme použili RackSpace, protože RackSpace má tendenci předstírat své konkurenty z hlediska výkonu. V takovém případě Google Cloud překonal RackSpace. Když jsme testovali Google Cloud proti RackSpace, byli jsme schopni dosáhnout benchmarked čísel s jedním vCPU z platformy Google Cloud, zatímco RackSpace dvěma vCPU bylo dosaženo stejných čísel.

Účty v přírůstcích po minutách

Google má velmi sofistikovanou kalkulačku cen a dokonce své výpočtové algoritmy zveřejňuje – až po holý kód JSON. Se všemi těmito algoritmy bude Google účtovat vám v minutových úrovních. Definují měsíc jako 720 minut a pro účely benchmarkingu, pokud jste strávili celý měsíc benchmarkingem, bude vám vyúčtována 720 minut.

Když si zakoupíte jejich balíček IAAS, ceny začínají na 6092 USD ročně a začínají jejich balíčkem osmi serverů webové aplikace.

Vynikající interní síť datových center

To by nemělo být překvapením, ale síťový standard společnosti Google je prvotřídní. Po nastavení virtuálních počítačů můžete snadno a rychle vytvářet virtuální soukromé sítě. To zahrnuje veřejné a soukromé podsítě pro uspořádání vašich virtuálních počítačů. Získáte také přístup k bránám firewall, branám a směrovačům. Zjistíte, že je snadné je nastavit – pokud znáte příkazový řádek systému Linux. Procházení vaší cesty po platformě Google Cloud nevyžaduje zázemí v IT. Pokud však chcete tuto službu využít co nejlépe, je pravděpodobné, že ji nejlépe využijete.

Snadno použitelná analýza velkých dat s BigQuery

Cílovým publikem pro platformu Google Cloud nejsou jen mocní uživatelé. Používají rozhraní příkazového řádku, aby udrželi krok s ostatními konkurenty v průmyslu IAAS. Patří sem Microsoft Azure, Amazon Web Services, RackSpace Managed Cloud a IBM / SoftLayer, kteří se všichni zaměřují na lidi se zkušenostmi se správou IT – nejen na výkonné uživatele.

Pokud spadáte do této kategorie, platforma Google Cloud usnadňuje provádění každodenních úkolů, jako je přiřazení dočasných adres IP k rezervě adres IP.

Nevýhody Google Cloud Hosting

Zjistili jsme, že Google Cloud dokáže lépe. Zde je to, co jsme našli.

Pouze tři datová centra

Google Cloud má pouze tři datová centra – celosvětově. Jeden mají v Iowě ve Spojených státech, jeden v Belgii, Německu a jeden na Tchaj-wanu. Bez ohledu na to, jak dobře Google Cloud dokáže při testech srovnávání, váš web a vaše data půjdou tak rychle jako nejslabší odkaz. To je základní fyzika. Pokud mám Blu-ray přehrávač připojený k HDTV pomocí kabelu RCA, nebudu dodávat vysoké rozlišení. Vynucení videa pomocí kabelu RCA, kabel, který nedokáže zpracovat vysoké rozlišení, způsobí, že se moje video nebude přehrávat ve vysokém rozlišení. Slabým článkem by byl kabel RCA. Abych získal HDTV z Blu-ray přehrávače, musím mít Blu-ray přehrávač, kabel HDMI a HDTV. Každý odkaz musí být schopen zvládnout šířku pásma.

Stejný princip platí pro internet. Pokud má Google Cloud pouze tři datová centra, může samotná síť, na které je internet založen, zpomalit váš web. Kdokoli vaše nejpomalejší spojení je mezi vámi a vašimi prostředky, určuje uživatelský dojem.

Řeknu to pro platformu Google Cloud. Nedávno otevřeli datové centrum v Jižní Karolíně ve Spojených státech.

Méně softwarových možností než AWS

Pokud byste měli provádět srovnávání vedle sebe s webovými službami Amazon a platformou Google Cloud, zjistili byste, že platforma Google Cloud výrazně chybí. Amazon Web Services nabízí mnohem více možností a balíčků služeb než platforma Google Cloud.

Ne pro začátečníka

Platforma Google Cloud není pro nováčky. Zmíním se o tom zde, protože je to potenciální negativ a odvrátí lidi – i když to společnost Google udělala úmyslně. Chcete-li konkurovat největším hráčům ve hře IAAS, měli byste ze služby co nejlépe využít, pokud máte zkušenosti s administrací IT.

Sečteno a podtrženo

Když porovnáte platformu Google Cloud se všemi jejími konkurenty, řadí se na stejné úrovni jako Microsoft Azure. Pokud by byl virtuální stroj podle mého výběru založen na linuxovém jádru, určitě bych pro jeho kompatibilitu vybral platformu Google Cloud. Stejně tak bych si vybral platformu Microsoft Azure, kdyby byl Windows mým výběrem systému Windows. Obě jsou vynikající služby a vedle sebe hodnocená platforma Google Cloud předčí Microsoft Azure.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector