Recenze hostingu Namecheap květen 2020 – sdílené, EasyWP a VPS

Contents

Co je to Namecheap Hosting?

Pamatujte, když se GoDaddy dostal do potíží kvůli tomu, že jejich zakladatel střílel slony?


Namecheap si vzal morální výšinu a pomohl šokovaným zákazníkům přejít na jejich platformu.

Jsou na cestách, když chcete doménové jméno, ale co jejich hosting?

Tuto společnost založil v roce 2000 muž jménem Richard Kirkendall a je nezávisle vlastněn a provozován.

Pro první polovinu své existence Namecheap poskytoval pouze registrátory doménových jmen, ale od roku 2007 se rozšířili i na možnosti sdíleného hostování. Pobočky Namecheap jsou soustředěny v Los Angeles a dosud se mohou pochlubit seznamem klientů přes dva miliony.

Jak dobrý je Namecheap Hosting?

Jak název napovídá, tento web je známý svými levnými názvy domén.

Ale teď jsou to jezevci a prosazují svůj nárok na webhostingu.

Za pouhých 10 dolarů ročně.

Po více než patnácti letech si společnost získala pověst registrátora domén a služby webhostingu jsou v pořádku, i když nejsou tak pozoruhodné jako jiné weby. Celkově lze říci, že nejlepší věcí na Namecheap je cena, ale mají docela dobrý zákaznický servis a poskytují vše, co potřebujete k tomu, aby vaše webové stránky fungovaly. Pokud hledáte něco jednoduchého a přímočarého, pak Namecheap může být slušnou možností za předpokladu, že chcete ušetřit peníze. Pokud však potřebujete něco robustnějšího nebo chcete-li hostovat více webů nebo udělat něco velmi složitého, pak může Namecheap velmi omezovat.

Viz oficiální recenze hostingu Namecheap 3.6 / 5 Recenzent {{reviewsOverall}} / 5 Uživatelé (2 hlasy) Pros

 1. Nákladově efektivní
 2. Slušná zákaznická podpora
 3. Zkušený registrátor domény
 4. Uživatelsky přívětivé rozhraní
 5. Spolehlivé doby provozu
 6. Slušné obchodní funkce

Nevýhody

 1. Nabízené omezené funkce
 2. Hodnotové plány jsou mnohem omezenější
 3. Není ideální pro velké podniky nebo hostování mnoha webů
 4. Problémy se mohou rozšířit na poněkud pravidelném základě

Shrnutí Pokud jde o webhostingové služby, Namecheap rozhodně není na nejvyšší úrovni. Pro kohokoli, kdo hledá něco nákladově efektivního bez ozdůbek, by to mohla být dobrá volba. Cena je tím nejlepším, ale to nutně neznamená, že má velkou hodnotu. Support3.5Speed3Features3Value4.5Transparency4

Naše oficiální recenze hostingu Namecheap

Tuto společnost založil v roce 2000 muž jménem Richard Kirkendall a je nezávisle vlastněn a provozován. Pro první polovinu své existence Namecheap poskytoval pouze registrátory doménových jmen, ale od roku 2007 se rozšířili i na možnosti sdíleného hostování. Pobočky Namecheap jsou soustředěny v Los Angeles a dosud se mohou pochlubit seznamem klientů přes dva miliony. Namecheap má certifikaci ICANN.

Nejlepší vlastnosti Namecheap Hosting

Než se pustíme do četných problémů, které přicházejí s hostingem Namecheap (bohužel jich je docela málo), začněme tím, že se podíváme na věci, které se jim daří dobře. Být v podnikání tak dlouho a mít tolik zákazníků (tak říkají) znamená, že musí dělat pár věcí správně, takže bychom měli zdůraznit pozitivní aspekty, které přicházejí se získáním levné domény a webu z Namecheap.

1. Nákladově efektivní

Existují čtyři plány, ze kterých si můžete vybrat, a všechny jsou směšně levné ve srovnání s jinými weby. Kde Namecheap opravdu svítí, je ve svém úvodním stanovení ceny, které začíná u balíčku Value za 9,88 USD. Ceník je následující.

 • Hodnota: Začít s 9,88 $, obnovovat za 38,88 $ za rok
 • Profesionální: Zahájení 19,88 $, obnovení 78,88 $ za rok
 • Ultimátni: 29,88 $ na začátku, obnovovat na 129,88 $ ročně
 • Business Pro: 19,88 $ na začátku, 17,98 $ za měsíc na obnovu

Jak vidíte, můžete začít s velmi nízkou úvodní cenou. Ale dostanete za peníze hodně? Nepřesně. K tomu se však dostaneme později.

2. Rychlé a snadné nastupování

Kdykoli se zaregistrujete s novým webovým serverem, musíte získat všechny své informace a vše uvést do provozu. Některé weby to mohou zbytečně komplikovat, což znamená, že pokud nejste již s rozvržením obeznámeni, může to být matoucí a trvat déle, než je nutné. Namecheap naštěstí dělá palubní proces mimořádně jednoduchým. Jakmile se zaregistrujete, dostanete uvítací e-mail a ihned se můžete přihlásit. Vše je rozvrženo efektivně, což znamená, že se vůbec neobrátíte a budete muset zavolat zákaznickou podporu.

3. Podpora

Při pohledu na recenze zákazníků se zdá, že existuje určitý nesoulad se systémem podpory. Na jedné straně někteří uživatelé tvrdí, že jim bylo poskytnuto řešení, zatímco na druhé straně různí lidé tvrdí, že zákaznická podpora je na webu tou nejlepší věcí. S našimi omezenými zkušenostmi musíme říci, že celkově je poskytovaná služba mírně nadprůměrná, přičemž doba odezvy je relativně rychlá.

Jedna věc, kterou bychom upřednostnili, je, pokud má telefonickou podporu, ale můžete chatovat naživo, což znamená, že byste měli být schopni problém vyřešit do hodiny. Druhou možností je otevřít lístek, který může trvat od pěti hodin do celého dne, v závislosti na objemu zákazníků.

4. Správa webových stránek

Jak jsme zmínili výše, Namecheap je vhodný pouze pro každého, kdo na svou stránku nepotřebuje mnoho funkcí nebo funkcí. Většina stížností, které jsme viděli, byla od uživatelů, kteří chtěli integrovat do svých webových stránek spoustu přidaných aplikací a programů, což pro tohoto hostitele není ideální..

Jak již bylo řečeno, za předpokladu, že jednoduchost je vaše koncová hra, pak Namecheap vám věci zjednoduší. Jakmile začnete na svém webu, zadní část je velmi minimalistická a uživatelsky přívětivá, což znamená, že pro navigaci v nabídkách nepotřebujete vysokoškolské vzdělání v oboru informatiky. Někteří by dokonce mohli říci, že je to příliš jednoduché.

5. Možnosti zálohování

Kdykoli spravujete web, musíte se ujistit, že pravidelně zálohujete svůj materiál. Namecheap však tuto zátěž z vašich ramen sundá a vaše stránky zálohuje dvakrát týdně. Přestože doporučujeme, abyste to udělali sami, je to skvělá funkce, kterou nabízejí, takže pokud na to zapomenete, nejste z dlouhodobého hlediska zašroubovaní..

6. Funkce webových stránek

Zatímco další funkce, které Namecheap nabízí, jsou ve srovnání s jinými weby omezené, ty, které má, jsou docela dobré.

 • Softaculous: Pokud jde o instalaci skriptů a aplikací třetích stran, tento program usnadňuje práci tím, že umožňuje umístit vše jediným kliknutím.
 • CloudFlare: tento program třetích stran vám může pomoci zrychlit váš web a zvýšit vaši mobilitu. Namecheap umožňuje integraci s CloudFlare pro lepší výkon.
 • Google Apps: pro každého, kdo miluje Google, můžete nainstalovat aplikace společnosti na svůj web prostřednictvím Namecheap

7. Uptime

Když jdete na jakoukoli webovou stránku, všichni budou tvrdit, že zaručují přes 99% spolehlivosti dostupnosti. Pokud bychom mohli říct, Namecheap nevyjadřuje, co mohou nabídnout, pokud by procento pokleslo, což znamená, že jejich zárukou mohou být jen prázdné sliby.

Jak již bylo řečeno, neviděli jsme žádné významné problémy s provozuschopností, což znamená, že se zdá, že mají vše pod kontrolou. Většina stížností, které jsme viděli, byla s funkcemi a skripty, které nefungují správně, ale zdá se, že nikdo nemá tolik problémů s provozuschopností. Samozřejmě, že se někdy něco stane, ale celkově se zdá, že stránky splňují svůj slib.

8. Registrátor domény

Namecheap začal především jako registrátor domén, a proto je na tomto místě pozoruhodně dobře. Pokud chcete koupit doménu a nechat ji hostovat jinde, Namecheap je neuvěřitelně snadné tak učinit. Ve skutečnosti mnoho hlavních webů tuto službu používá a poté prochází jiným webovým serverem, protože je tak nákladově efektivní a snadno použitelný. Celkově lze říci, že i když nepoužíváte Namecheap k hostování webových stránek (pravděpodobně nebudete), může to být skvělá možnost nákupu domén..

Nevýhody hostingu Namecheap

Nyní, když jsme se podívali na pozitivní stránku Namecheap, měli bychom otočit minci a zjistit, co nefunguje. Bohužel v tomto případě špatný převáží nad dobrým, ale pokud potřebujete levný hosting a nemáte mnoho dalších požadavků, nemusíte se o nic z toho starat..

1. Omezené možnosti

Při prohlížení hostitelských služeb namecheap vložil omezení na počet domén a databází, které můžete mít. Samozřejmě, čím levnější je váš balíček, tím méně dostanete, ale v tomto případě jsou omezení větší, než byste očekávali. Zde je rozpis.

 • Hodnota balíčku: Tři domény, 20 GB místa na disku, padesát databází a padesát e-mailových účtů.
 • Profesionální: Deset domén, 50 GB místa na disku, 100 databází a e-mailové účty
 • Ultimátni: Padesát domén, 50 GB místa na disku, 100 databází a e-mailové účty
 • Business Pro: 20 GB místa na disku a 5 000 GB šířky pásma

Jak vidíte, za své peníze nedostanete tolik, kolik byste očekávali. Pokud však nevidíte žádný problém s pobytem pod těmito stropy, zjistíte, že Namecheap je mnohem nákladově efektivnější než konkurence. Stejně tak nebudete mít stejnou úroveň funkčnosti a výkonu, takže byste to měli mít na paměti.

Druhou věcí na těchto čepicích je, že nejsou tak přímočaré jako ostatní weby. Protože jste ve všech aspektech omezeni, znamená to, že byste mohli potřebovat upgradovat balíček z několika důvodů. Můžete mít například jeden web a doménu, ale pokud potřebujete více než 20 GB místa na disku, musíte upgradovat. Podobně, pokud potřebujete více databází, budete muset upgradovat atd. Ostatní hostingové služby poskytují prostor pro věci, takže upgradujete, když se zvětšujete a přidáváte další funkce. S Namecheap můžete pokračovat v provozování jediného webu a budete muset aktualizovat bez ohledu na to, jak velký je váš.

2. Rychlost

Dalším významným omezením Namecheap je rychlost načítání vaší stránky. Za předpokladu, že chcete, aby se lidé na váš web dívali, musíte se ujistit, že načítání nebude trvat dlouho; jinak se vaši zákazníci odrazí, než něco uvidí. Musíte tedy najít hostující službu, která zajistí, že se váš web objeví rychle, bez ohledu na to, jaké zařízení se používá.

V tomto ohledu není Namecheap tak velký. Opět platí, že pokud máte jednoduchou stránku bez mnoha grafických nebo složitých aplikací, pravděpodobně se nemusíte bát. Pokud však váš web začne mít další funkce nebo funkce, můžete mít potíže. Celkově lze říci, že Namecheap není při načítání stránky téměř tak rychlý jako konkurence.

3. Záruka vrácení peněz

I když to není vždy nejlepší ukazatel síly společnosti, jedním ze způsobů, jak získat představu o tom, jak spolehlivá bude firma, je, zda nabízejí záruku vrácení peněz. To znamená, že společnost stojí za svým produktem 100%, což dává zákazníkům pocit bezpečí a pohodlí.

S ohledem na tuto skutečnost Namecheap takovou záruku nabízí, ale její rozsah je velmi omezený. Většina hostingových webů, které nabízejí takovou dohodu, tak učiní po dobu třiceti dnů. Zde máte pouze dva týdny na rozhodnutí, zda je to pro vás to pravé, což v naší knize není dost času. Musíme to tedy uvést jako negativní, protože se zdá, že web doufá, že přiláká nováčky, kteří nevědí, že dva týdny jsou příliš krátké na to, aby bylo možné zhodnotit hostitelskou společnost. Pokud by Namecheap věřil ve své služby, nabídl by nejméně třicet dní.

4. Pouze Linux

I když toto omezení nemusí nutně stačit k odsouzení webu, stojí za zmínku, že Namecheap nabízí pouze služby pro Linux, což znamená, že uživatelé Windows nebo Mac mají smůlu. Co je pozoruhodné na tom je, že tento web se zdá být zaměřen na první uživatele webu, kteří s největší pravděpodobností nebudou používat Linux k nastavení své stránky. Nicméně, to je to, co web nabízí.

Sečteno a podtrženo

Celkově, když se podíváme na všechny klady a zápory, musíme říci, že jediná věc, kterou Namecheap usiloval, je to, že mají nižší ceny než konkurence. Pokud se chcete spoléhat na tuto společnost při držení vaší domény, pak důrazně doporučujeme, abyste tak učinili, protože to je to, co dělá nejlépe. Pokud však jde o hostingové služby, Namecheap má příliš mnoho problémů, aby z něj bylo proveditelné řešení.

Jak již bylo řečeno, pokud jste typ člověka, který se mnohem více zajímá o cenu než výkon, můžete Namecheap dát šanci. Nižší ceny však neznamenají lepší hodnotu, což znamená, že byste mohli získat mnohem lepší funkce a funkčnost za pouhých trochu více peněz, a nemusíte se dále potýkat s bolestmi hlavy v řadě..

Stručně řečeno, Namecheap začal jako vynikající registrátor domén a poté se rozhodl vyzkoušet si web hosting. Protože to však nebyl původní účel, web se specializuje na poskytování služeb hostingu, což znamená, že má nevýrazný výkon.

Sečteno a podtrženo, kupte si tu svou doménu, ale hostujte ji jinde.

Zobrazit další funkce

Namecheap Hosting FAQs

Pokud jste stále na plotě o Namecheapu nebo přemýšlíte o registraci s nimi, zde jsou některé běžné otázky, které lidé mají ohledně služby. Pokud zde nemůžete najít to, co hledáte, doporučujeme vám kontaktovat web přímo. Měli by být schopni odpovědět na všechny vaše otázky, i když byste měli mít na paměti, že se vám budou snažit prodat balíček, takže by to mohlo znít lépe, než ve skutečnosti je.

Můžete hostovat více webů prostřednictvím Namecheap?

Ano, můžete, i když počet je omezený. Jednou věcí je však mít na paměti, že jste omezeni na místo na disku a databáze, což znamená, že i když hostujete pouze dva weby, možná budete muset upgradovat na vyšší úroveň, aby bylo možné více ukládání dat. Namecheap vám však umožňuje hostit minimálně tři stránky a maximálně padesát.

Jaký typ hostingu je k dispozici?

Namecheap nabízí čtyři různé typy hostingových služeb. Sdílené, prodejce, VPS a dedikované servery.

Nabízí web bezplatné domény, pokud se zaregistrujete pro svůj hostingový plán?

Ne, Namecheap neposkytuje žádné bezplatné domény. Protože to začalo jako registrátor, musíte si domény zakoupit samostatně. Naštěstí jsou velmi efektivní z hlediska nákladů.

Existují skryté poplatky?

Naštěstí je Namecheap velmi náchylný k cenám a nákladům, což znamená, že byste neměli najít žádné poplatky, které nebyly uvedeny a zobrazeny vám před registrací.

Mohu hostovat svůj e-mail přes Namecheap, pokud nemám web?

Ano, web nabízí specializované služby hostování e-mailů. Můžete získat místo na disku a úložiště souborů pro e-maily a také ochranu před nevyžádanou poštou.

Nabízí Namecheap záruku vrácení peněz?

Ano, ale platí pouze čtrnáct dní (dva týdny). Pokud si však vyberete plán vyhrazeného serveru, nemáte tuto možnost. Pokud vám během prvních dvou týdnů vzniknou další poplatky, nebudou vám vráceny žádné poplatky.

Nabízí tento web různé struktury platebního plánu?

Ano, Namecheap je velmi různorodý, pokud jde o to, jak můžete za své služby platit. Můžete si vybrat, zda chcete platit měsíčně, ročně, dvakrát ročně nebo dokonce třikrát ročně, pokud chcete. Plán Business Pro je však k dispozici pouze pro měsíční obnovu, takže nemůžete platit předem na celý rok. Celkově platí, že čím více utratíte dopředu, tím více ušetříte v dlouhodobém horizontu.

Pokud jde o to, jak můžete platit, web bere všechny hlavní kreditní karty, stejně jako PayPal a dokonce i BitCoin.

Jaké typy možností zákaznické podpory má Namecheap?

Primární metoda kontaktování týmu podpory je prostřednictvím systému lístků nebo otevřením živého chatu. V současné době nemají žádnou telefonní službu. Můžete také projít znalostní databází webu a najít odpovědi na běžné problémy.

Kde jsou umístěna datová centra Namecheap?

Oni mají četná umístění v severní Americe, takový jako Dallas, Phoenix, a Atlanta. Sídlo tohoto webu je v Los Angeles. Namecheap má také datová centra ve Velké Británii a Evropě, pokud jste mimo USA.

Má Namecheap nadbytečnost pro svá datová centra?

Ano, stejně jako u všech webů hostingu, Namecheap má redundanci kvůli napájení, bezpečnostním funkcím a síťovým připojením.

Poskytuje web záruku za jeho provozuschopnost?

Pokud získáte sdílený nebo dedikovaný serverový plán, Namecheap poskytuje 100% záruku dostupnosti. Pokud získáte prodejce nebo plán VPS, pak toto procento klesne na 99,9%. Pokud se u vás vyskytne méně, můžete mít nárok na prodloužení cyklu. Musíte se však přihlásit do deseti dnů, abyste se kvalifikovali.

Nabízí Namecheap neomezené plány?

Ano, několik nabízených plánů má neomezenou šířku pásma a místo na disku. Ale musíte za to zaplatit prémii.

Má Namecheap vlastní systém ovládacího panelu?

Ne, web využívá cPanel, což je průmyslový standardní systém pro správu vašich webových stránek.

Zálohuje web moje data?

Ano, zálohujete se dvakrát týdně, i když stránky tvrdí, že se jedná pouze o „účely obnovy“. To znamená, že byste se měli zálohovat sami. Můžete zdarma požádat o další zálohy od Namecheap.

Jaký programovací jazyk je na tomto webu přijímán?

Namecheap umožňuje integraci mnoha standardních programů do vašeho webu. Nejvyšší jména jsou MySQL, Perl, Ruby on Rails a PHP.

Mohu převést svou doménu nebo web do Namecheap?

Ano můžeš. Tento web má tým pro přechod, který vám pomůže přenést na jejich servery všechna existující doménová jména a weby. Nejlepší ze všech, pokud váš starý hostitel měl jiné nastavení ovládacího panelu, Namecheap bude kompatibilní s cPanel. Můžete převést veškerý svůj existující materiál bez ohledu na plán, který si vyberete.

Pokud buduji nový web, nabízí Namecheap nástroje, které mi pomohou?

Ano, najdete mnoho průmyslových nástrojů, které vám pomohou snadno vytvořit váš web. Nejběžnější jsou WordPress, Joomla a Drupal. Vše můžete nastavit jediným kliknutím pomocí Softaculous. Tyto nástroje fungují, ať už spouštíte jednoduchý blog nebo nastavujete internetový obchod.

Jaké druhy zabezpečení poskytuje Namecheap?

Web dosud chrání vaše informace pouze pomocí brány firewall. Součástí webu je také vlastní bezpečnostní tým, který bude sledovat případné problémy.

Mohu na svém webu poskytovat streamování videa přes Namecheap?

Ano, ale musíte to udělat prostřednictvím plánu VPS nebo dedikovaného serveru. Pokud používáte sdílený hostingový balíček, nemůžete streamovat video, protože to ovlivní rychlost serveru.

Více na NameCheap.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map