2020 için En İyi 22 Alan Adı Jeneratörü

“Ama web siteme ne isim veriyorum !?”


“Tüm iyi alanlar alınır!”

“Fikirlerim bitti!”

hogwash.

Bir web sitesi oluşturmakta ve katil bir isim arıyorsanız, sizinkini aldık.

Yıllar boyunca çok sayıda alan adı incelemesi yaptım ve muhtemelen çok fazla alan adı satın aldım.

Şu anda Namecheap ve GoDaddy hesaplarımda çürüyen 30+ “dahi alanım” var.

Ama sorun değil, çünkü bu senin hakkında.

Yeni bir web sitesi oluşturuyorsun.

tebrikler.

Eminim adımlarınız şu anda şöyle:

1. Adım: Ad

2. Adım: Alan adı

Aşama 3: ???

4. Adım: Kâr!

Ben çocuk, aslında seninle gerçekten gurur duyuyorum, bu büyük bir adım.

İnsanoğlunun bildiği en iyi alan adı üreticilerinin süper gizli listemi açmadan önce, bir alan adı üreticisinden ne istediğinizi hızlı bir şekilde özetleyelim:

 1. Süper hızlı olmalı – bütün gün yok
 2. Doğru olmalı – rastgele kelimeler istemiyorsun
 3. Gerçek zamanlı olmalıdır – ve size gerçekten kullanılabilir olan alanları gösterir
 4. Yaratıcı olmalı – ve aklınıza gelmediği şeyleri göstermelisiniz
 5. Satın almayı kolaylaştıracak – tek bir tıklama ve yapılan

Şimdi bu jeneratörlerin hepsi mükemmel işaretlerle hepsini vurmayacak, ancak tavsiye ettiğim tüm testleri test edip sizin için neyin işe yaradığını bulmayacak.

Bonus!: aslında, aşağıda göreceğiniz gibi, bir alan adı üreticisi de bir işletme adı üreticisidir. Birçok yeni web şirketi aynı anda hem alan adını hem de işi düşündüğünden, el ele giderler. Shopify seçeneğiyle aşağıda gördüğünüz gibi, özellikle bunu çağırıyorlar, ancak bu seksi işletme adını oluşturmak için bunlardan herhangi birini kullanabilirsiniz.

1. Yalın Alan Adı Arama

Yalın Alan Adı Arama

Yalın Alan Adı Arama ile yalnızca bir anahtar kelimeyle başlayabilir ve ardından alan adı seçeneklerinizi arayabilirsiniz. Arama sonuçlarınız, blogunuz veya web siteniz için binlerce olmasa bile yüzlerce olası alan adını gösterir. Bu sonuçların tümü “.com” alan adlarında kullanılabilir. Yalın Alan Adı Arama ile alan adlarını alfabetik, uzunluk veya popülerliğe göre filtreleyebilirsiniz; favori alan adlarınızı kaydedin, arama geçmişinizi takip edin, arama sonuçlarınızı paylaşın ve “.com” adlarının bulunup bulunmadığını görmek için anında kendi fikirlerinizi arayın.

Lean Domain Search, alan adınız için kullanmak istediğiniz anahtar kelimelerle ilgili bir fikriniz varsa, ancak blogunuz veya web siteniz için tam bir alan adı için bazı yeni fikirlere ihtiyacınız varsa kullanılacak alan adı oluşturma aracıdır.

2. Shopify İşletme Adı Oluşturucu

Shopify İşletme Adı Oluşturucu

Bu alan adı oluşturucusunun adı, aracın yalnızca işletmeler için ad fikirleri oluşturmayı önerebilmesine rağmen, Shopify İşletme Adı Oluşturucu ayrıca web alan adları için harika ve kullanılabilir ad fikirleri sunabilir. Alan adınıza dahil etmek istediğiniz herhangi bir anahtar kelimeyi seçerek başlayabilirsiniz ve Shopify İşletme Adı Oluşturucu yüzlerce olası ve mevcut öneriyle gelir. Shopify İşletme Adı Oluşturucu, önerdikleri alan adını kullanarak onlarla bir Shopify mağazası oluşturmanızı teşvik etse de, web adresinin haklarını satın almak istediğiniz başka herhangi bir yere gidebilirsiniz. Shopify İşletme Adı Oluşturucu’nun yalnızca “.com” uzantısını kullanarak alan adları önereceğini unutmayın; bu nedenle “.net” veya “.org” gibi başka bir uzantı kullanmanız gerekiyorsa, bu alan adı oluşturucu olmayabilir senin için araç.

3. Büstü bir isim 

Büstü bir isim

Bust A Name, tüm özel ihtiyaçlarınızı karşılayan en kaliteli bir etki alanı adı bulmanıza yardımcı olmak için birçok farklı filtreleme aracıyla birlikte gelen bir etki alanı oluşturma aracıdır. Sadece anahtar kelimeleri filtreleyerek başlayın, ardından anahtar kelimenizi kullanarak “başlangıç” veya “bitiş” gibi seçenekleri belirleyin. Daha sonra alan adınızın görünmesini istediğiniz gerçek, yaratıcı veya doğal olarak filtrelenebilirsiniz. Ayrıca, kendi karakter sınırınızı seçebilir veya alınan ve kullanılamayan alan adlarını göstermenin yanı sıra “.com,“ .org ”,“ .net ”vb. Uzantılara göre filtreleme de yapabilirsiniz. Sayfanızın alt kısmında denemek için benzer anahtar kelimeler için öneriler de görürsünüz. Herhangi bir nedenden dolayı aklınızda bir anahtar kelime yoksa, fikirleri, yaratıcılığı ve ilhamı artırmak ve kullanılabilir bir alan adı yakalamak için “Rastgele Bir Alan Yap” düğmesini tıklayın. Alan adı olduğunu düşündüğünüz bir alan adı bulursanız, daha sonra kullanmak üzere kaydedebilir veya GoDaddy.com gibi alan adı kayıt şirketlerine bağlantılar yoluyla satın alabilirsiniz. Son olarak, Bust A Name ile, beğendiğiniz ve ortak alan adınızın kullanılabilir olup olmadığını görmek için sitede bir alan adı araması yapabilirsiniz..

4. Kafes adı 

Kafes adı

Name Mesh, bir süredir benim alan adı oluşturma uygulamalarımdan biri oldu.

Kullanımı çok basit ve çok sezgisel.

Name Mesh (artıları) hakkında sevdiğim:

 • Hızlı
 • Yaratıcı
 • Alanlar için bir ton farklı kategori gösterir (ortak, yeni, kısa vb.)
 • Bir süre benim için çalıştı!

Name Mesh’in geliştirebileceği yerler (eksileri):

 • Göğüs A Adı gibi anahtar kelime gruplarını belirtmenize izin vermez
 • Bir kerede bir ton fikir toplu olarak girilemiyor

Aklınızda birkaç anahtar kelime varsa, Ad Mesh sizin için etki alanı adı oluşturma aracıdır. Arama kutusuna girmek için en fazla 2 veya 3 anahtar kelime seçmenizi ve ardından önerilen ve kullanılabilir alan adları için kişiselleştirilmiş listenizi oluşturmanızı sağlar. Name Mesh, beş kategoriye dayanan fikirler önerecektir: ne kadar yaygın, ne kadar yeni, ne kadar kısa, ne kadar benzer ve SEO sıralamalarını artırma olasılığı. Anahtar kelimelerinizi arama kutusuna ekledikten sonra, sonuçlarınızı alan adı uzantısına, maksimum uzunluğa ve hala kaydedilmemiş alanlara göre filtreleyebilirsiniz. Name Mesh, daha önce aradığınız anahtar kelimelere göre arama yapmanız için başka anahtar kelimeler de önerecektir.

5. NameStall

NameStall

NameStall, mükemmel ve kullanılabilir bir alan adı aramanıza yardımcı olacak çok çeşitli araçlar ve özellikler sunan bir alan adı üreticisidir. Bu özellikler arasında benzer bir alan adı öneri aracı, anında alan adı arama aracı, marka özellikli alan adı listesi ve yüksek ücretli anahtar kelimeler arama aracı bulunur. Aramanıza, anahtar kelime ve popüler anahtar kelimeler, temel İngilizce kelimeler, sektör kategorileri veya konuşma bölümleri gibi kullanmak istediğiniz diğer filtrelerle arama yapmanıza yardımcı olacak alan adı oluşturma aracıyla başlayabilirsiniz. Anahtar kelimenizi başlangıçta veya sonda olduğu gibi alan adında nereye yerleştirmek istediğinizi veya tirelenmiş bir alan adı istiyorsanız da seçebilirsiniz. Ayrıca uzantıya göre de filtreleyebilirsiniz. Öyleyse, hem kullanılabilir hem de alınmış, kaydedilmiş veya henüz kaydedilmemiş seçeneklerin bir listesini alırsınız. Resmi olarak almak için istediğiniz alan adının yanındaki “kayıt ol” bağlantısını tıklayın.

6. Nameboy 

Nameboy

Nameboy, yalnızca seçtiğiniz anahtar kelimeleri temel alan mevcut alan adlarını bulmanıza yardımcı olacak bir alan adı üreticisidir. Arama başına en fazla iki anahtar kelime girebilirsiniz; Nameboy, bu anahtar kelimeleri kullanarak önerilen alan adlarının bir listesini anında yayınlar. Öneri çizelgeleri, hangi uzantıların kullanılabilir ve hangilerinin zaten alınmış olduğunu belirlemeyi kolaylaştırır. Ayrıca hangi alan adlarının yeniden satışa sunulduğunu görebilir ve tireli önerilere veya kafiyeli anahtar kelimelere izin verebilirsiniz. Nameboy, kullanmak istedikleri anahtar kelimeler hakkında zaten bir fikri olan, ancak bu anahtar kelimelerin farklı sürümleri veya varyasyonları hakkında öneriler arayanlar için iyi çalışan bir araçtır.

7. Domain Puzzler 

Domain Puzzler

Domain Puzzler, blogunuz veya web siteniz için mükemmel bir etki alanı adı geliştirmek için birçok seçenek ve özellik ile birlikte gelen basit ve kullanımı kolay bir etki alanı adı oluşturma aracıdır. “Kolay” sürümle başlayın ve ideal anahtar kelimelerinizi ekleyin, alan adı uzantılarınızı seçin ve seçtiğiniz ölçütlere göre alan adı fikirleri arayın. Domain Puzzler harika bir araçtır, çünkü sizi bu listedeki diğer alan adı oluşturma araçlarının çoğu gibi bir veya iki ile sınırlamak yerine çok sayıda anahtar kelime eklemenize izin verir. Ayrıca, anahtar kelimelerinizi birçok farklı varyasyonda birleştirir. Favori alan adları listenize sonuçlar ekleyebilir veya daha gelişmiş ve spesifik bir arama yapmayı deneyebilir, ayrıca birçok farklı alan adının SEO sayfa sıralamalarını karşılaştırmak için aracı kullanabilirsiniz..

8. Etki Alanları Botu

Etki Alanları Botu

Domains Bot, hem alan adı öneri aracı hem de alan adı arama aracı olarak çalışır. Alan adınız için istediğiniz bir anahtar kelimeyi arayarak başlayabilirsiniz ve Alanlar Botu, o anahtar kelimeye, birleşik anahtar kelimelere veya benzer anahtar kelimelere dayalı olarak mevcut tüm alan adı fikirlerini gösterir. Aksi takdirde, zaten aklınızda bulundurduğunuzda istediğiniz alan adını arayabilirsiniz. İstediğiniz ve aklınızda bulunan alan adı mevcutsa, çeşitli alan adı kayıt şirketlerine bağlantılar yoluyla satın alabilir ve kaydedebilirsiniz. Domains Bot, benzer alan adlarına dayalı öneriler de gösterir. Domains Bot ayrıca alan adlarını uzantıya ve dile göre filtrelemenize ve kendi eş anlamlılarınızı, ön eklerini veya son eklerini eklemenizi sağlar.

9. İsim İstasyonu 

İsim İstasyonu

E-postanız veya Facebook hesabınızdan yapabileceğiniz Name Station ile ücretsiz bir hesap açarak çevrimiçi markanız için mükemmel ve kullanılabilir alan adını aramaya başlayabilirsiniz. Name Station ile alan adı oluşturucularına, anahtar kelime önerilerine, anında kullanılabilirlik denetleyicilerine ve herkese açık alan adı yarışmalarına erişeceksiniz. Alan adı sonuçlarını uzantı, ad uzunluğu, vb. Ölçütlere göre filtreleyebilirsiniz. Bununla birlikte, anahtar kelimeler için herhangi bir fikriniz yoksa, markanız veya işletme sektörünüz tarafından bazı anahtar kelime fikirleri için arama yapmayı deneyin. Name Station ayrıca Mashable, SEOMoz, TechCrunch ve daha pek çok sitede de yer almayı sağlar ve Name Station’a kontrol edilmeye değer bir çok güvenilirlik sağlar.

10. Panabee

Panabee

Panabee, hepsi bir arada olan bir alan adı arama aracı, alan adı üreticisi ve işletme adı üreticisidir. Yalnızca iki anahtar kelimeyle başlayıp bu iki anahtar kelimeye dayalı alan adı önerileri arayarak Panabee’yi kullanmaya başlayabilirsiniz. Blogunuz veya web siteniz için istediğiniz alan adı zaten alınmışsa, istediğiniz alan adının diğer kullanılabilir uzantılarını görebileceğiniz GoDaddy.com gibi alan adı kayıt şirketlerini ziyaret edebilirsiniz. Bununla birlikte, Panabee’nin size sunduğu önerileri beğenmezseniz, Panabee arayabileceğiniz anahtar kelimelerinizle ilgili terimleri sunar. Uygun ve kayıtlı olmayan alan adlarını göstermenin yanı sıra Panabee, ideal alan adınızın sosyal medyada kullanıcı adı olarak kullanılıp kullanılmadığını da gösterecektir..

11. Domainhole

Domainhole

Domainhole, klavyeniz olsun ya da olmasın, blogunuz, web siteniz veya markanız için mükemmel olan alan adını bulmanıza yardımcı olabilecek yedi beyin fırtınası aracıyla birlikte gelen bir alan adı oluşturma aracıdır. Domainhole, son zamanlarda süresi dolan alan adlarını aramanıza veya akılda kalıcı, yaratıcı ve telaffuzu kolay rastgele alan adları oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Domainhole ayrıca blogunuzun veya web sitenizin web adresi için tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu bulmanıza yardımcı olmak için tüm alan adı uzantılarını kontrol etmenize olanak tanır. Domainnhole ayrıca Killer Startups, PR Web ve SlapStart gibi sitelerde de yer aldı, bu da ona biraz güvenilirlik sağladı ve incelemeye değer hale getirdi. Son olarak, Domainhole bir mobil uygulama olarak indirilebilir, bu da blogunuz veya web siteniz için doğru alan adını ve web adresini seçmeyi meşgul ve her zaman hareket halindeyseniz daha kolay ve daha kolay hale getirir.

12. Domainr 

Domainr

Domainr, en yaygın uzantıların ötesinde olası tüm alan adı fikirlerini keşfetmenizi sağlayan bir alan adı oluşturma aracıdır: “.com”, “.net” ve “.org”. Başka bir deyişle, Domainr daha az yaygın ancak yine de meşru uzantılar bulmanıza yardımcı olarak mükemmel alan adınızın ve web adresinizin kullanılabilir bir sürümünü bulmanızı sağlayacaktır. Bu benzersiz alan adı oluşturma özelliği, Domainr’i yeni ve ilginç alan adı fikirleri ve olasılıklarını keşfetmek için de mükemmel kılar. Domainr, aramaları anonim olarak kaydederek ve 200’den fazla akredite alan adı ve web adresi kayıt kuruluşunda kayıt için kullanılabilen binlerce üst düzey alan adını ve genel TLD’yi izleyerek çalışır. Domainr ayrıca istemci tarafı uygulaması ve alan adıyla ilgili diğer web hizmetleri için iki farklı harici API ile birlikte gelir.

13. imkânsızlık!

İmkansızlık!

Bu listedeki diğer alan adı üreteçleriyle karşılaştırıldığında, İmkansızlık! blogunuz veya web siteniz için mükemmel web adresini bulmak için biraz farklı ve daha benzersiz bir yaklaşım kullanır. Girdiğiniz anahtar kelimeyi bulup, anahtar kelimenizin başına veya sonuna isim, fiil veya sıfat eklemeyi seçmenize izin vererek başlar. Bu seçenekler dikkatlice seçilir, böylece kayıt dışı ve kullanılabilir bir alan adı bulmak ve benzersiz ve ilginç bir alan adı oluşturmak sizin için daha kolaydır. Ayrıca, dört harfli, beş harfli ve hatta altı harfli kelimeler arasında seçim yapma seçeneği ve yalnızca seçtiğiniz anahtar kelimenizle birlikte herhangi bir şeyi karıştırma seçeneği sunar. Bu sadece bir alan adı bulma deneyimini olduğundan daha kolay hale getirmekle kalmaz aynı zamanda eğlencelidir! İmkansızlık! Ayrıca, doğru etki alanı adını olabildiğince hızlı bulma konusunda sık sık sinir bozucu ve zaman alıcı bir işlem yapmak için birden fazla sunucu kullanır.

14. Alan Adı Typer

Domain Typer: Domain Typer

Domain Typer, hızlı, kullanımı kolay ve sezgisel bir alan adı oluşturma aracıdır. Tek yapmanız gereken sadece alan adınız için istediğiniz anahtar kelimeleri girmek ve Alan Adı Typer size bu alan adının satın alma ve kayıt için uygun olup olmadığını gösterecektir. Alan adınız için ne istediğinizi bilmiyorsanız, aynı zamanda sizin için rastgele alan adı fikirleri de üretecektir. Ve bir alan adı için ilk tercihinizin bulunmadığı durumlarda Alan Adı Typer, önerdiği alan adı saldırıları ve alternatiflerinin bir listesini görüntülemenize izin verir.

15. Domize

Domize

Domize, bir etki alanı adı oluşturma aracı olarak tam güvenlik, güvenlik ve hız sunar. Temelde Domize, şifrelenmiş bir ortamda iyi ve kullanılabilir alan adlarını aramanıza izin verirken, aynı zamanda bir alan adının daha önce kaydedilmiş, süresi dolmuş veya satın alınabilir olup olmadığını kontrol etmenizi sağlar. Anahtar kelimeleri arama işlevine yazarken bile anlık sonuçlar sağlayabilir.

16. Wordoid

Wordoid

Wordoid, alan adınız veya web adresiniz için tamamlanmış kelimeler oluşturan bir alan adı oluşturma aracı olduğu için reklam öğenizi gerçekten çalıştırmanıza olanak tanır. Bu uydurma kelimeler benzersizdir ve her kelime 10 harften uzun olmayacak şekilde hem harika görünecek hem de kulağa hoş gelecektir. Wordoid ayrıca beş farklı dil seçmenize ve hatta benzersiz, ilginç ve dikkat çekici bir kelime karışımı oluşturmak için bu dilleri karıştırıp eşleştirmenize izin verecektir. Wordoid, kalite seviyesini düşükten yükseğe değiştirmenize izin verir, bu da kalite ne kadar düşük olursa, kelime o kadar saçma ve açık bir şekilde yapılır, oysa kalite ne kadar yüksek olursa kelimenin daha doğal ve gerçek bir ses olduğu anlamına gelir. Tüm bu özellikler, Wordoid’i bir alan adı bulma sürecindeki stres ve hayal kırıklığının çoğunu ortadan kaldırmak için mükemmel kılar, çünkü yeni kelimeler oluşturmak ve birçok farklı dilden kelimeleri karıştırmak, daha önce alınmış bir alan adı bulma olasılığını azaltır..

17. NameTumbler 

NameTumbler

NameTumbler, istediğiniz herhangi bir anahtar kelimeyi birleştirerek ve NameTumbler’ın kendi veritabanından seçtiği bir anahtar kelimeyle birleştirerek size alan adları veren bir alan adı oluşturma aracıdır. Bu kelimeleri birleştirdikten sonra, anahtar kelime yerleşiminizi veya alan adınızın başında veya sonunda olduğu gibi web adresinizde anahtar kelimelerinizin nasıl sıralanmasını istediğinizi seçebilirsiniz. ayrıca, önerilen terimleri ve anahtar kelimeleri ayırmak, istediğiniz uzantıyı seçmek ve nasıl göründüklerini ve seslerini ve beğenip beğenmediklerinizi görmek için son sonuçları görüntülemek için kısa çizgiler kullanabilirsiniz..

18. Dot-O-mator 

Dot-O-mator

Bir etki alanı adı ile nereden başlayacağınızı bile bilmiyorsanız ve adların başlaması için kesinlikle hiçbir fikriniz yoksa, Dot-O-Mator sizin için doğru etki alanı adı oluşturma aracıdır. Dot-O-Mator, alan adınızın başlangıcı ve bitişi için renkler ve şekiller gibi iki kategoriden herhangi bir kelime listesini seçerek alan adı önerileri oluşturmanıza olanak tanır. Önerilerden beğendiğiniz bir alan adı görürseniz, ikisini birleştirebilir ve sonucu görebilirsiniz. Daha sonra sonuçlar, satın alma ve kayıt için uygun olup olmadığını kontrol etmek amacıyla “karalama kutusu” özelliğine taşınabilir. Dot-O-Mator, IOS’ta da indirilebilir, böylece blogunuz veya web siteniz için doğru alan adını ve web adresini seçerek meşgul ve her zaman hareket halindeyseniz daha kolay ve rahat hale getirebilirsiniz..

19. SuggestName

SuggestName

SuggestName, bir önek ve bir sonek seçip girmenize ve ardından sonuçta elde edilen etki alanı adının kullanılabilir olup olmadığını görmek için birleştirerek bir etki alanı adı oluşturmanıza yardımcı olan bir etki alanı adı oluşturucusudur. Ayrıca renkler, popüler Web 2.0 kelimeleri, teknik terimler ve daha fazlası arasından seçim yaparak alan adınızı özelleştirmek ve renklendirmek için birçok seçeneğiniz vardır. Elde edilen alan adlarını “karalama tahtası” özelliğine taşıyabilir ve ardından seçiminizi temizleyebilir veya kullanılabilirliğini kontrol edebilirsiniz.

21. Bulktopia 

Bulktopia

Bulktopia, tercih ettiğiniz anahtar kelimeler seçiminize bağlı olarak alan adları için öneriler sunan ve kayıt için kullanılabilecek potansiyel alan adlarını araştıran bir alan adı oluşturma aracıdır. Bu araştırma, yaş, sayfa sırası, geri bağlantılar, süre sonu ve sosyal medya hesabının kullanılabilirliği gibi önemli ölçütlere dayanmaktadır. Önerilen bir alan adı seçtikten sonra, “satın al” ı tıklayabilir ve çok çeşitli alan adı kaydedicileri aracılığıyla alan adını satın alabilirsiniz.. 

Ve sonunda,

22. İsmimi istiyorum 

İsmimi istiyorum

Adım İstiyorum blogunuz, web siteniz ve markanız için zaten bir alan adınız varsa en iyi çalışan bir alan adı arama oluşturucu aracıdır. İstediğiniz etki alanı adını ve web adresini girin. İstiyorum, Adım, kapma olup olmadığını veya önceden alınmış olup olmadığını size bildirir. Daha önce alınmışsa, Adımı İstiyorum size alternatif alan adları ve bunları farklı alan adı ve web adresi çevrimiçi kayıt şirketlerine kaydettirme fiyatları gösterecektir. Daha önce alınmış olan alan adlarını gizleyerek de arama sonuçlarını filtreleyebilirsiniz.

23. BatName

batname ekran-1

Tamam, BatName kesinlikle mühendisler tarafından yaratıldı.

Hızlı, verimli ve para kazanmaya çalışmıyorlar!

BatName aslında diğer jeneratörlere göre oldukça benzersiz.

Nasıl çalışır:

 • Birkaç anahtar kelime fikri girin
 • Arama
 • Bom – hızlı yapılır

Tamam ama gerçekten öne çıkaran şey bu hashtag’ler:

batname ekran-2

Dolayısıyla, hashtag’leri girdikten sonra, araç bunları bir gruplama olarak görür ve o kelimenin tüm eşanlamlılarını bulur.

Süper havalı.

Eşanlamlıları kendi başınıza düşünmeniz gerekmediğinden, alan adı aramanızın 10 katı.

Dezavantajı şu anda sadece .com’ları gösteriyor – ama sorun değil. Hala seviyoruz.

Bonus: Bir alan adını geri sıralamak mı istiyorsunuz? Bunun için bir rehberimiz var.

 

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map