Alan Adı Barındırma için En İyi 10 Alan Adı Kayıt Şirketi (Mayıs 2020)

Alan Adı Barındırma için En İyi 10 Alan Adı Kayıt Şirketi (Mayıs 2020)

Alan Adı Barındırma için En İyi 10 Alan Adı Kayıt Şirketi (Mayıs 2020)

Yani bir alan adı kaydetmek ve kiminle gideceğiniz hakkında hiçbir fikriniz yok.


Godaddy reklamlarını gördünüz.

Arkadaşın sana Namecheap’ten bahsetti.

Ama en iyisi ne?

En iyi-alan-kayıt

Alan Adı Kayıt Kuruluşları için alışveriş yapmadan önce bilinmesi gereken şartlar

Alan Adı Barındırma veya Alan Adı Barındırma: Çoğu zaman, alan adınızı kaydettiğiniz yer alan adınızın barındırıldığı yerdir. Ama her zaman değil. Alan adı adınızı barındırarak kayıt defterini aynı tutarken web barındırma sağlayıcınıza aktarabilirsiniz. Örneğin, etki alanınızı Namecheap’e kaydedebilir ve ardından etki alanı adını SiteGround’da barındırabilirsiniz. Ve net olmak gerekirse, web hosting alan adı hosting farklıdır. Alan adı barındırmayı posta adresiniz olarak düşünün – bazen evinizle (kayıt şirketinizle) aynıdır ve bazen bir P.O kullanırsınız. (alan adı barındırma şirketi). Metafor çalışıyor, biraz.

ICANN: Atanmış İsimler ve Numaralar için Internet Corporation’ın kısaltmasıdır. Internet’in ad alanları ve sayısal alanlarıyla ilgili çeşitli veritabanlarının bakım ve prosedürlerini koordine etmekten ve ağın istikrarlı ve güvenli çalışmasını sağlamaktan sorumlu, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olabilir.

Kim: alan adına ilişkin kime, iletişim bilgilerine vb. ilişkin temel bilgiler sağlar (alan adı gizliliği olarak da bilinir)

en kötü kayıt memurları

Alan Adı Kayıt Kuruluşları nedir

Bir web sitesinin büyüsü gerçekleşmeden önce, bir alan adının kaydedilmesi gerekir. Google.com gibi bir web sitesinin klasik .com uzantısı olarak düşündüğümüz üst düzey alanların (TLD’ler) varyantları, kayıt şirketi adı verilen şirketler tarafından satılmaktadır. Web sitenizin alan adını kaydettirmek için binlerce seçenek vardır. Bir isim satın alırken uğraşabileceğiniz en büyük 10 taneye yakından bakalım.

2019’dan Satın Alınacak En İyi Alan Adı Kayıt Kuruluşları

En popüler kayıt şirketi her zaman en iyisi değildir. GoDaddy on yıl önce – ya da öyle mi??

1) namecheap

NameCheap gittikçe artan bir alan adı kayıt kuruluşu olarak görülüyor. Şirketin en büyük gücü, yılda 10,99 $ karşılığında .com alan adları satması ve maliyet açısından bilinçli olanlar için daha uzun vadeli bir seçenek haline gelmesidir..

Namecheap’in en iyi kısmı? ÜCRETSİZ Whois gizliliği

Etki alanınızın kime ait olduğunu ve nerede yaşadığınızı bilen Joe Shmoe ister misiniz? Öyle düşünmemiştim. Bu ücretsiz gizliliği edinin.

Ayrıca, içine çok fazla düşünce konmuş temiz ve çekici bir kullanıcı arayüzü var. Bu hizmetlerin yanı sıra, “alanınız için gizlilik koruması sağlayan, hassas verilerinizi güvende tutan bir hizmet” olan WhoisGuard’ı da ücretsiz olarak sağlıyorlar. Olumsuz tarafı, müşteri desteği mevcudiyeti biraz daha sınırlıdır. Firma, doğrudan telefon desteği üzerinden canlı sohbet ve e-posta biletlerini tercih ediyor. Bununla birlikte, ilk kez alıcılara pazarlamada daha agresif hale geldi ve 0.48 $ ‘a kadar düşük fiyatlar sunuyor.

NameCheap ayrıca .mobile ve .studio gibi benzersiz üst düzey uzantılar için pazarda yoğunlaştı ve genellikle mevcut pazarı aşırı fiyatlandırılmış ve aşırı satılmış bulan insanlara hitap ediyor. Göreceli maliyet etkinliği göz önüne alındığında, NameCheap, alan adlarını diğer kayıt şirketlerinden aktarmak isteyen kişiler arasında popüler hale geldi.

2) Google

Büyük arama devinin parmağında bulunmadığı bir ürünü veya hizmeti düşünmek zor, bu nedenle Google’ın şimdi alan adları pazarında dolaştığını görmek sürpriz değil. Şirket, kendisini en iyi alan adı sağlayıcısı olarak tanıtmak için kendi yolundan gitmiyor, ancak yılda 12 ABD dolarından başlayan .com alan adları sunuyor. Google ayrıca, satın alma işlemini daha uzun vadede yüksek oranda teşvik eden ve 120 yıla kadar 10 yıla kadar vaat eden bir fiyat yapısı sunar. Google, WHOIS gizlilik koruması (alan adı gizliliği) satın alımlarında ek ücret ödemeden dahil olmak isteyen kişiler arasında özellikle popülerdir.

Kullanımı kolay, hızlı ve basitlik ve hızda öncelik veriyor. Google Alan Adları, Google Dokümanlar ve YouTube gibi diğer Google Hizmetleriyle çakışır ve yüzlerce farklı alan adı uzantısından ücretsiz özel kayıtlar sunar. Bir alan adına kaydolduğunuzda, e-postalar için bir G-suite almayı kolaylaştırırlar.

3) duraksamak

İşletmedeki en eski isimlerden biri olan Tucows’a ait olan Hover, ana şirketi tarafından yeniden markalaşma ve pazarda alaka düzeyini yeniden kurma girişimidir. Görünüşte endüstri standardı yıllık 12,99 ABD doları için bir .com alan adı alabilirsiniz ve WHOIS gizlilik koruması dahil edilecektir. Hover, barındırma hizmetleri gibi ek ürünlerin satışından nefret edenler için en iyi alan adı kaydedicisidir. Onlar reklam sonra vurulduktan endişelenmenize gerek kalmadan bilmeniz gereken her şeyi size söyler. Bu nedenle, bir alan adı kaydetmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Aşağı yönde, telefon desteği her günün sadece bir kısmı için mevcuttur ve livechat, kullanılabilirlik açısından sivilceli. Ayrıca, web barındırma hizmeti sunmazlar.

4) Dynadot

Bir yığın ücretsiz ekstra arıyorsanız, Dynadot kesinlikle herhangi bir alan adı kaydedicisine paraları için bir çalışma verecektir. Birinci yıl .com adları 8.40 dolara satılıyor ve yenilemeler sadece 11.20 Dolar. Şirketin Web Sitesi Oluşturucu paketi ücretsiz duyarlı tek sayfalık bir tasarım içerir. Bu site ayrıca, alan adınıza bağlı daha profesyonel görünümlü e-postalara sahip olmak istiyorsanız harika bir e-posta barındırma hizmeti sunar. Pazarı örneklemek isteyen herkes için büyük bir satış noktası, kaydettirdikten sonraki 5 gün içinde bir alan adı döndürmenize izin veren Grace Deletion seçeneğidir..

5) NameSilo

NameSilo, güvenebileceğiniz bir etki alanı kaydedicisidir ve fiyatlandırmayla şeffaftır. NameSilo’ya kaydolursanız, gizli ücretler veya transfer ücretleri gibi herhangi bir fiyat taktikiyle şaşırmayacaksınız. Ayrıca, ihtiyacınız olmayan hizmetler için ödeme yapmanızı sağlamayacaktır. NameSilo, ilk yıl için dokuz dolarlık bir alan adı sunuyor.

NameSilo, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz birçok farklı özelliğe sahiptir. Bu özellikler, alan adı iletme, kayıt defteri kilidi, DNS yönetimi, portföy yönetimi ve e-posta iletmeyi içerir. Diğer alan adı kayıt şirketleri genellikle bu tür hizmetler için sizden ücret alır, ancak bunlar NameSilo ile ücretsizdir. NameSilo’da gezinmek zor olabilir, bir sayfada çok fazla metin var, çok meşgul olabilir. Sitenin biraz tarihli olduğundan bahsetmiyorum bile.

Tamam Alan Adı Kayıt Kuruluşları:

Bu alan adı kayıt siteleri özellikle iyi değil, aynı zamanda düpedüz kötü de değil. Bazıları onları sever, bazıları onlardan nefret eder, neden aşağıda.

6) GoDaddy

Kolayca bloktaki en büyük isim GoDaddy’dir. GoDaddy, bir zamanlar yeni isim kayıtları hakkında düzenli fırsatlar sunmaya istekli olması nedeniyle hardcore alan adları arasında güçlü bir takibe sahipti, ancak kupon kodlarının yeniden kullanılmasını önemli ölçüde azalttı. Refakatçi fiyat artışları, standart bir .com kaydı için yıllık ücreti 7,99 dolardan 14,99 dolara yükseltti, ancak yeni alıcılar hala 99 sent aralığında ilk yıl indirimleri alabilir. Godaddy ayrıca birçok yurtdışı seçeneği de dahil olmak üzere çok sayıda farklı TLD’ye erişim sunuyor.

Ve bunu al – geçen gün beni suçladılar $ 17.99 bir yenileme için – kilitli olduğumu biliyorlardı çünkü yenileme tarihine yakındım.

Biliyor musunuz, onlara o kadar güvenmiyorum – benden faydalanmaya çalışıyorlar.

GoDaddy, 17 milyondan fazla kişi ve kuruluş adına alan adlarını yönetmektedir. Şirket, 7/24 telefon kullanılabilirliği sayesinde müşteri desteği talep edenler için en iyi alan adı kayıt kuruluşudur..

Neden GoDaddy ile gitmelisiniz – tüm alan adlarınız zaten varsa, onları bir arada tutmak için yılda birkaç dolar daha ne olur?.

AYRICA – 7/24 oldukça sağlam müşteri desteğine sahipler.

Başka bir bonus – çok fazla alan satın alırsanız, büyük indirimler için bir alan adı alıcı kulübü var – Amazon Prime gibi.

7) Gandi

Gandi, teklifleri açısından diğer alan adı kayıt şirketlerinden biraz farklı bir yol izliyor. Gandi, güneş altındaki her TLD’ye erişim sağlamak yerine, en popüler olan belirli tekliflere odaklanır. Firma, hacmi ödüllendiren bir fiyatlandırma yapısı kullanır, bu nedenle onlarla birlikte yılda 12.000 dolardan fazla alışveriş yapan sahipler, yılda 8.80 $ gibi dik indirimler alır. Başlangıç ​​fiyatı bir .com için yıllık 15 ABD dolarıdır, bu nedenle şirket sadece az miktarda iş yapmak veya sadece bir avuç alan adı kaydetmek isteyen insanlar için katil bir seçimi temsil etmez. Bununla birlikte, yüksek hacimli alan adı satıcıları ve alıcıları için mükemmel bir seçimdir.

Alan adı kaydınıza web siteniz için iki ücretsiz barındırılan web sayfası, bir “Gandi Blogu” (Gandi’nin bloglama web şablonu), bir yıllık SSL sertifikası, e-posta ve çok daha fazlası dahildir. Gandi’nin merkezi Fransa’dadır, bu nedenle Fransızca akıcı olmadıkça müşteri destekleri size büyük hizmet vermeyecektir. Telefonla arayabileceğiniz canlı sohbet desteği veya telefon numarası yoktur, bu nedenle yalnızca e-posta yoluyla bunlardan yararlanabilirsiniz.

8) Hostgator

2002 yılından bu yana, HostGator kendini bir alan adı satıcısı yerine bir web barındırma hizmetleri sağlayıcısı olarak gören bir iş. Şirket, alan adlarını bir işletme olarak zorlamak konusunda özellikle ağır değil, ancak bir .com için yıllık 12,95 dolar fiyat oldukça rekabetçi. Bu sağlayıcı rekabetçi tutmak yardımcı olan bir büyük özelliği, wordpress hosting sunuyoruz. Aşağı yönde, alan sahipleri satılmaya hazır olmalıdır. Ancak bu, bir hosting şirketinin tüm bir web sitesi kurmalarına yardımcı olmasını isteyen göreceli acemiler için yararlı olabilir.

9) Bluehost

Bluehost ücretli bir web barındırma planı yanında ücretsiz bir alan adı sunan oyunda başka bir katılımcı. Bluehost ayrıca WordPress barındırma hesabı olan herkese ücretsiz bir SSL sertifikası sunarak ante’yi yükseltir. Ayrıca dinamik web içeriği barındırmak isteyen kişiler için PHP seçenekleri de sunarlar. Bluehost’un ilk kayıt ücreti 11,99 ABD doları, yıllık 15,99 ABD doları yenileme ücreti gibi kolayca yenilebilir..

Düpedüz Kötü – En Kötü Kayıt Şirketleri:

Hayır – bunları sevmiyoruz.

Onlar eski okul, pahalı ve müşterileri için iyi değil. Bunları kendi pahasına satın alın – sizi uyardık!

10) name.com

Name.com muhtemelen çoğu alan adının yayınlanacağı ilk şirket değildir, ancak her WordPress barındırma planının yanı sıra belirli bir kitleye çekici olması için ücretsiz bir alan adı teklifi sunar. Şirketin TLD listesi, gezinmek için düpedüz bir zihin bozucu ve bu sadece .COFFEE veya .EQUIPMENT alan adına sahip olan alıcı için kesin bir artı. Birinci yıl .com alan adları 8,99 dolara satılıyor ve yenileme ücretleri makul bir şekilde 12,99 dolardan başlıyor.

Firma, müşteri hizmetleri açısından en iyi alan adı sağlayıcısı değildir. Name.com pazartesiden cumaya telefon desteği sunar ve günün her günü canlı sohbet mevcuttur.

11) 1ve 1

1and1, 99 sentte agresif bir birinci yıl kayıt teklifi ile dikkatinizi çekmeye çalışıyor. Ne yazık ki, yenileme fiyatı hızlı bir şekilde 15 dolara çıkıyor. Gelecek yıl bir alan adı satın almak ve başka bir alan adı kayıt kuruluşuna alan adı transferi yapmak isteyen kişiler için iyi bir seçimdir. Tek bir alan adı kayıt şirketi ile yerleşmek istiyorsanız, 1and1, eşlik eden web hosting yükselişlerinin standart litanının yanı sıra çok fazla şey yapmıyor.

İptal penceresini daha iyi anlamak için sözleşmelerinin ince metnini okuduğunuzdan da emin olmanız önemlidir. İptal etmek istediğinizi düşünüyorsanız, kolay olmayacak ve geri ödeme yapmayı reddedecek veya vermeyeceklerdir. Ayrıca, 1&1 İnternet, premium DNS veya alan adlarını güvenli hale getirmenin başka bir yolunu sunmaz. Sundukları temel bir şeydir ve onları diğer alan adı kayıt şirketlerine göre seçmenizi sağlayacak benzersiz veya çekici bir şey yoktur..

12) Ağ Çözümleri

Ugghh – Ağ Çözümleri en kötüsü.

 hala var olmalarının tek nedeni çünkü bir zamanlar kaydolacak yer oldular. Ve o zamandan beri ölmekte olan müşterilerini terk ediyorlar.

Onlar yenilemek için $ 30 + ‘dan kuzey – daha fazla çift diğer kayıt memurlarının ücreti. Şeytanlar!

Web.com’un edindiği bir varlık olan bu alan adı kayıt şirketi, temel müşteri desteği özelliklerini içeren birçok farklı plan sunar. Harika görünen ve her gün göz atabileceğiniz bir web sitesi olmasına rağmen, bu şirket bir BT danışmanı olarak çok başarılıydı, ancak o zamandan beri 1990’lardan bu yana tartışmalardan oldukça etkilendi.

Canlı sohbet veya bilet sistemi olmadan destek de çok yetersizdir; sadece arayabileceğiniz bir telefon numarası. Premium destek için ödeme yapabilirsiniz. Doğru. Diğer önemli şeylerin yanı sıra transferler, taşıma işlemleri, SSL kurulumu konusunda size yardımcı olması için onlara ödeme yapmanız gerekir.

Ayrıca, para iade garantisi sunmazlar. Sizin için ne ödeme memnun değilseniz, onlar da size taş tekme söyleyebilir. Geri ödeme seçeneği olmadan, bunun size herhangi bir şekilde fayda sağlayabileceği bir yol yoktur..

13) Web.com

Web.com güvenilir ve uygun fiyatlı web hosting sunduğunu iddia ediyor. Çoğunlukla kişisel ve özel kişilerin üzerindeki tüzel kişilere ve işletmelere hitap ederler. İşletmelerin potansiyel müşteriler ve pazarlama çözümleri üretmesine yardımcı olan hizmetler sunarlar. Hatta arama motoru optimizasyonlarıyla ilgili yardım alabilirsiniz. Ancak, bu gerçekten pozitiflerin Web.com ile başlayıp bittiği yer.

Yenileme fiyatları da aşırı. Yenileme için yılda 35 dolar ödemeniz gerekecek. Bu dikkate alındığında, iyi uzun vadeli planlar için başka bir yere bakmak daha iyi bir fikirdir.

Web.com sitesinde çok kalitesiz yardım makaleleri bulunmaktadır. Yardım sayfaları genellikle belirli sorunları veya endişeleri olan kişiler için herhangi bir fayda sağlayamayacak kadar belirsizdir. Örneğin, web sitenizi taşıma konusunda yardım arıyorsanız, taşınmayla ilgili hiçbir şey bulunmaz.

14) eNom

eNom alan adı kaydında mükemmel değildir ve daha çok kullanılan diğer alan adlarını yeniden satarak adını alır. Bu nedenle, onlarla çalışırken sorunlu olabilir. Bir el diğerinin ne yaptığını bilmiyor.

Bayiniz alan adınızın süresinin dolmasına izin veriyorsa, eNom yeni ve uzun vadeli bir anlaşma için çok para ödemenizi sağlayabilir.

Alan Sınırları

En sevdiğiniz alan adı başka biri tarafından alındı ​​- gerizekalı!

Yani hepsi kayboldu? Şart değil. İstediğiniz ad, adı kullanmayan ancak yine de kayıt ücretini ödeyen biri tarafından bir serseri gibi çömeliyorsa, çözümünüz: backordering.

Bir alan adını korumak kusursuz değildir, ancak o alan adını zamanında alma şansınız çok yüksektir. Backorder işe yaramazsa? Yeni bir isim oluştur…

Alan Adı Üreticileri

Gelenek .com ile birlikte yeni bir TLD (.co, .us, .guru) ile “yunus” gibi kısa bir alan adıyla gitmeniz veya “trydolphin” gibi yaratıcı olmanız konusunda çok fazla tartışma var..

Her ikisini de tartışmak, artılarını ve eksilerini beklemektedir, ancak başlamak için neden saniyeler içinde onlarca alan adı fikri oluşturmuyorsunuz? İşleyebileceğinizden daha fazla fikir edinmek için hile yapan 22 alan adı üreticisinin bir listesini hazırladık. Sıkma için al!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector