Domain Sınırları: En İyi Backorder Hizmetleri için Nihai Kılavuz

Az önce mükemmel alan adını düşündünüz.


Akılda kalıcı, dahilik ve işletmenizin ihtiyacı olan şey.

Ama alındı. Kalbin battı. Biraz üzülüyorsun ve ne yapacağını bilmiyorsun. Siteyi kontrol edin ve kullanılmadığını görüyorsunuz, bu da daha da kötüleşiyor. Alan adını iyi bir şekilde kullanmanız gerekir!

Korkmak zorundasın, bir çözümü var. Hızlı veya ucuz olmasa da, bir alan adı geri yükleme hizmeti sorununuzun cevabı olabilir.

Domain Backorder Nedir??

Alan adı siparişi, birisinin kayıt için uygun hale geldikten sonra alan adı edinmeye çalışmasına yardımcı olan bir hizmettir. GoDaddy.com gibi web etki alanı kayıt siteleri aracılığıyla bir etki alanı geri yükleme hizmeti kullanmak, etki alanı izleme üyeliği, web sitesinin kendisi aracılığıyla etki alanı açık artırmaları (yani, GoDaddy.com) üyeliği, bir etki alanı için ilk açık artırma tekliflerine belirli bir miktar kredi içerebilir. ve en az bir yıllık alan adı kaydı.

Belirli bir alan adını gerçekten isteyenler ve alan adı için alan adının kesinlikle olduğundan emin olmak isteyenler için bir alan adının düzenlenmesi önerilir. Bir alan adının sipariş edilmesi, bir kişinin alan adının durumunu izlemesine olanak tanır (bir alan adı için farklı durum türleri ve bunların nasıl değiştirileceği hakkında daha fazla bilgi bu kılavuzda daha sonra verilecektir). Bir alan adının ön siparişi verilmesi, aynı zamanda alan adı siparişini veren kişiye, bu alan adı için bir açık artırma başlamak üzereyken bildirim gönderileceği anlamına gelir.

Bir Etki Alanını Düzenlemek Ne Anlama Gelir?

Bir alan adını korumak, web siteniz için istediğiniz ancak zaten başka birine ait olan bir alan adına teklif vermek anlamına gelir. Bu alan adı için, mevcut sahibin kayıtlarını ve sahipliğini yenilemeyeceğini ve yakında yakalanacak ve sahip olacağınızı umarak bir teklif vermiş olursunuz..

Bir alan adının sınırlandırılması, o alan adını gerçekten istediğiniz anlamına gelir. Başka birine ait olsa bile, bunun sizin ve web siteniz için mükemmel bir alan adı olduğunu biliyorsunuz. Bir arka plan yerleştirmek, alan adının ne zaman sona erme ve olası yenileme sürecinden geçtiğini ve ne zaman yeni bir sahip altında kayıt için resmi olarak kullanılabilir olacağını bileceğiniz anlamına gelir. Etki alanına bir geri sıra yerleştirmek, istediğiniz etki alanı adının ne zaman serbest bırakıldığını ilk bilenlerden biri olması anlamına gelir. Bir alan adının ön siparişinin alınması, kullanılabilir hale geldiğinde teklif vermeye başlayabileceğiniz ve birçok alan adı tescil kuruluşunun sitesinde açık artırmaya çıkabileceğiniz anlamına gelir ve böylece bu alan adını başarıyla alma şansınızı artırır..

Alan Adı Yaşam Döngüsü

Bu yazının sulu kısımlarına geçmeden önce, alan adı yaşam döngüsünün nasıl çalıştığını anlamak önemlidir.

alan adı yaşam döngüsü

alan adı yaşam döngüsü Görüntü kaynağı: DomainSherpa

Domain Backorder Hizmetleri

Birçok alan adı tescil sitesi, kullanıcıların alan adlarının durumunu izlemelerini ve süreleri dolduktan ve açık artırma için kullanılabilir hale geldiklerinde teklif vermelerini kolaylaştıran alan adı sipariş hizmetlerine sahiptir. Örneğin GoDaddy.com gibi birçok alan adı tescil sitesi, bir yıllık GoDaddy Müzayede üyeliği ve bir kullanıcının ilk açık artırma teklifine 10 ABD doları kredi gibi alan adı sipariş hizmetleri için avantajlar sunar. Birçok hizmet aynı zamanda “tedavi yok, ödeme yok” politikası, belirli alan adları veya ilgili anahtar kelimeler için kişisel uyarılar ve diğer alan adı izleme özelliklerini içerir. Tüm bu hizmetler, alan adı sınırlarının yerleştirilmesini ve geri sıralanan alan adlarının güvenliğini sağlamayı ve daha az zaman harcamayı ummaktadır. Bu hizmetler müşterilere çok zaman kazandırır ve ayrıca süresi geçmiş bir alan adını başarıyla koruma şanslarını artırır. Ayrıca, çoğu alan geri sipariş hizmeti en son dropcatching teknolojisini kullanarak çalışır.

En iyi alan adı geri yükleme hizmetlerine sahip çevrimiçi şirketlerin listesi için daha fazla bilgi edinin.

En İyi Domain Backorder Şirketleri

Kayıt sitelerinin çevrimiçi olarak bulunduğu birkaç alan adı şirketi var, ancak hangileri mahsulün kremi? Hangileri en iyi hizmet ve incelemelere sahiptir ve hangisinin sizin için en iyisi olduğunu nasıl bilirsiniz??

Anlaşılması gereken kilit kavramlardan biri büyük üç: SnapNames, NameJet ve Go Daddy Müzayede. 

Aşağıda alan adı sınırları için mevcut en iyi şirketlerin ve web sitelerinin bir listesi bulunmaktadır.

1. SnapNames

SnapNames, en popüler ve bilinen üç web etki alanı kayıt kuruluşundan biridir. SnapNames, yalnızca web sitelerinde bulunan özel alan adları listelerini, alan adları için günlük fırsatları ve piyasadaki en popüler süresi dolmuş alan adlarının listelerini içerir. Ayrıca, kullanıcıların hangi alan adlarının alındığını veya kullanılabilir olduğunu görmelerini sağlayan arama özellikleri ile birlikte gelir ve hatta bir kişinin işi için doğru alan adını bulmayı daha kolay ve daha verimli hale getiren farklı alan adları için kategorileri vardır. Kategoriler eğlence, teknoloji, ev ve bahçe, yiyecek ve içecek, finans ve sağlık içerir. SnapNames özellikle işletmeleri ve markaları için mükemmel alan adı arayan kişiler için önerilir.

SnapNames, izleme alanlarını kolaylaştıran çok sayıda arama işlevine ve uyarısına sahiptir. İlgilendikleri alan adının süresinin 30 gün içinde dolması ve kullanıma sunulması durumunda da kullanıcılar uyarılır. Yine, müşteriler yalnızca sipariş ettikleri alan adı kendileri için başarıyla güvenceye alınmışsa ödeme yapmak zorundadır. Müşteriler ayrıca, sıralı alan adları için premium alan adı açık artırmalarına erişebilir. SnapNames’teki etki alanı destekleme hizmeti sayesinde müşteriler, çevrimiçi alışverişin tüm kolaylığı ve rahatlığıyla küresel etki alanı adı pazarlarına erişebilecek. Birçok iş ortağı ve yüksek kaliteli dropcatching teknolojisi sayesinde, SnapNames düşük fiyatlarla yaklaşık 30 milyon alan adı içeren harika bir seçim sunarak, işletmeler için, özellikle de web alanlarını oluşturmaya çalışan sıkı bütçelere sahip yeni başlayanlar için idealdir..

2. NameJet

NameJet ayrıca en popüler ve iyi bilinen üç web etki alanı kayıt kuruluşundan biridir. yakında bir alan adının ne zaman kullanıma sunulacağını belirtir. NameJet ayrıca, zaten kendi alan adı kayıt şirketi ortaklarının sitelerinde bulunan, önceden yayınlanmış özel alan adlarına da sahiptir; bu, başka hiçbir yerde açık artırma için kullanılamayacakları anlamına gelir. Ayrıca gizli ücretler yoktur ve bir alan adının en yüksek teklifi veren için bir yıla kadar ücretsiz kayıt yapılır. NameJet, müşterileri için süresi dolmuş alan adı kazanma konusunda en başarılı alan adı geri ödeme şirketlerinden biridir.

3. GoDaddy Müzayedeleri

GoDaddy.com tartışmasız en popüler ve tanınmış web etki alanı kayıt kuruluşudur. GoDaddy’de alan adlarını desteklemek hızlı ve kolaydır. Kullanıcılar geri sipariş kredisi satın aldıktan sonra, kullanmak için geri siparişi vermek için tek yapmanız gereken hesaplarına giriş yapmak, “Ürünlerim” bölümündeki “Alan Adı Sınırları” sekmesini tıklamak ve kullanıcının alan adına uygulamaktır istiyor. GoDaddy’deki alan sınırları, kayıt maliyetleri de dahil olmak üzere her biri 24,98 ABD dolarıdır ve ayrıca ücretsiz günlük alan izleme ve bir yıla kadar ücretsiz üyelik ile birlikte gelir. GoDaddy, .com’dan .biz’e kadar her farklı alan adıyla da çalışır.

Tüm sıralı alanlar bir açık artırma sürecinden geçtiğinden, GoDaddy otomatik teklif verme ile gelir. Belirli bir alan için bir geri sipariş veren ilk kişiye, geri ödeme satın alma yoluyla ek bir ücret ödemeden açılış teklifi verilecektir. Aynı alan adına birden fazla kişi ilgi duyup teklif verirken ve alan adı sona erdiğinde ve açık artırma için kullanılabilir olduğunda kullanıcılar anında bilgilendirilir.

GoDaddy ayrıca kullanıcılara bir alan adını korumak veya tekrar denemek için birden fazla şans verir. Sıralı alan adları, teklif veren tek kişi sizse otomatik olarak birisine verilecektir, ancak daha yüksek teklif vermeleri durumunda, daha yüksek bir teklif vermek veya geri ödeme kredilerini başka bir alana taşımak istediklerinde bilgilendirilecektir. GoDaddy.com’da geri ödeme kredilerinin süresi asla dolmaz.

GoDaddy aynı zamanda mükemmel gizlilik koruma özellikleriyle de popülerdir. Kullanıcılar kimliklerini önceki etki alanı sahiplerinden ve bilgisayar korsanları gibi siber güvenlik tehditlerinden gizleyebilirler. Kullanıcıların kişisel kayıtlarının genel WHOIS veritabanında listelenmesini engellemelerine izin vermek için sınırlarına Özel Kayıt ekleme seçeneği vardır. GoDaddy aracılığıyla alan adı kaydı, arka alan adlarının daha güvenli ve daha güvenli olmasını sağlar.

4. DropCatch

2008 yılında kurulduğundan bu yana, DropCatch kullanıcıları için bir milyondan fazla yedekli alan adı güvence altına almak için dropcatching teknolojisini kullanmıştır. DropCatch ile sınır yerleştirmek ücretsizdir. Müşteriler yalnızca, sipariş verilen alan adı kendileri için başarıyla güvenceye alınmışsa ücretlendirilir. DropCatch ayrıca, müşterilerin değerli alan adlarını aramasını ve durumlarını kontrol etmesini kolaylaştırmak için süresi dolmakta olan alan adları, indirilebilir raporlar ve arama özelliklerinin günlük listesiyle birlikte gelir.

Bir kullanıcının DropCatch’ta bir etki alanını sınırlaması için iki olası sonuç vardır. Bu kullanıcı bir alan adında tek sipariş veren kullanıcıysa, 59 ABD doları öder ve alan adı kendisidir, ancak birden çok kişi aynı alan adına sınır koyarsa alan genel açık artırmaya gider. Açık artırma 3 gün sürecek ve en yüksek teklif veren kazanacak.

5. BackorderZone

Şimdi NamePal altında listelenen BackorderZone, kullanıcıların alan açık artırmaları yoluyla kullanılamayan alan adları için proxy teklifleri vermesine olanak tanır. Geri sipariş hizmetleri, anahtar kelime izleme özellikleri, beklemedeki alan adı istatistikleri ve alan adlarını toplu olarak ekleme yeteneği ile birlikte gelir. NamePalBackorderZone ayrıca kullanıcıların alan adlarını daha iyi yönetmelerine olanak tanır. Alan adı sipariş paketi hizmetlerinin bir parçası olan alan adı yönetimi hizmetlerinin, NS ve WHOIS alan adı kayıtları ve teslimat sonrası faturalandırma için otomatik güncellemeleri vardır.

En yeni dropcatching teknolojisini kullanan NamePalBackorderZone, her gün açılan binlerce yeni süresi dolmuş alan adının yanı sıra, sitelerinde şu anda etkin olan açık artırmaların sayısını takip eder. Bu şekilde, kullanıcılar daha fazla zaman kazanacak ve kullanılabilir olduklarında süresi dolmuş bir alan adını koruma olasılıklarını artıracaktır..

Kullanıcılar hiçbir ücret ödemeden istedikleri sayıda alanı yeniden sıralayabilir. NamePalBackorderZone, süresi dolmuş bir alan adını kullanıcı için başarıyla güvenli hale getirdiğinde yalnızca ödeme yapmak zorundadırlar. Hesap sahipleri, sınırlar alan adı geri ödeme piyasası için en iyi bireysel fiyatlara geldiğinden aylık ücret ödemek zorunda değildir.

6. CatchTiger

Sıradaki CatchTiger. Açık artırmalar halka açık ve her gün yeni bir tane var. Hesaplar ücretsizdir ve bir yıllık ücretsiz alan adı kaydı ile birlikte gelir. Tüm alan adı açık artırması için başlangıç ​​teklifi 35 lira (43,70 ABD doları) olup tedavisi yok, ödeme politikası yok. Tedavi yok, ödeme yok, CatchTiger süresi dolmuş alan adını başarıyla yakalayamazsa kullanıcıların ödeme yapması gerekmeyeceği anlamına gelir.

Süresi dolmuş alan açık artırmalarına katılmanın yanı sıra, CatchTiger kullanıcıların alan adlarını Market Place platformu aracılığıyla potansiyel alan adı alıcılarının alakalı bir kitlesine satmalarına olanak tanır. İngiltere merkezli bir alan adı geri yükleme hizmeti sağlayıcısı ve şirketi olmasına rağmen, AB ülkeleri ve hatta Yeni Zelanda dahil olmak üzere birçok farklı uluslararası alan adıyla çalışır.

Son olarak, CatchTiger, kullanıcıların favori alan adlarının ne zaman kullanılabilir olduğunu ve açık artırma için kullanabileceklerini bildiren kişisel uyarılar sunar. Tüm kullanıcıların yapması gereken, CatchTiger’e hangi etki alanı adını ve alakalı anahtar kelimeleri dikkat etmeleri gerektiğini bilmesidir. Kullanıcılar ilk önce tercih ettikleri alan adı kullanılabilir hale geldiğinde bir e-posta alacak, zamandan tasarruf edecek ve mükemmel rüya adlarını başarıyla koruma şanslarını artıracaktır. Kullanıcılar CatchTiger.com’daki hesaplarına sınırsız sayıda kişisel uyarı ekleyebilir.

7. DomainMonster

DomainMonster’ın Backorder hizmeti, kullanıcıların en çok aranan alan adlarını izler ve kullanılabilir olduklarında onları kendi adlarına kaydeder. DomainMonster ayrıca, her gün sona eren yüz binlerce alan adının kaydını tutar ve kullanıcıların bunları süresi dolmuş alan sayfalarında aramalarına ve izlemelerine olanak tanır..

Küçük kayıt ücretlerinin yanı sıra DomainMonster üzerinden sınır koyma ücretsizdir. Ayrıca tedavi yok, ödeme politikası yok. Ayrıca, alan adı başına yalnızca bir geri sipariş alırlar ve yalnızca kullanıcının kendileri için güvenliğini sağlamak amacıyla çalışmak üzere geri sipariş alanlarını açık artırmazlar. Tüm kullanıcıların yapması gereken, web sitesinin arama kutusunda seçtikleri alanı aramaktır ve kullanılamıyorsa, izlemeye başlamak için “Geri Sipariş” bağlantısını tıklayın. Bir kullanıcının geri sipariş ettiği alan adının süresi dolduğunda ve kullanılabilir olduğunda, DomainMonnster onu yakalar ve kullanıcının adı altında güvenliğini sağlamak ve kaydetmek için özenle çalışır..

Bir Alan Adını Sıralamanın En İyi Yolu

Bir alan adını geri sipariş etmenin en iyi yollarını gözden geçirmeden önce, bir alan adı geri siparişi vermenin alanın kullanılabilir hale geldiğinde alan adını alacağını garanti etmediğini belirtmek önemlidir..

Pek çok değişken, bir alan adını eski haline getirme sürecini etkiler. Örneğin, kayıtlı alan adının şu anki sahibi kaydı yenileyebilir ve bu nedenle şimdilik yeni sahiplik için kullanılabilir olmasını engelleyebilir veya GoDaddy gibi alan adı geri yükleme hizmetleri olan web siteleri, kayıt için birisine kayıt verme girişimlerinde başarısız olabilir. istedikleri alan adı.

Diğer değişkenler, etki alanı adı için herkese açık veya özel bir açık artırmaya katılmak zorunda kalmayı içerir; burada başka birinin sizin gibi etki alanı adının sahipliğini başarıyla alma şansı vardır..

Şimdi, bir alan adını geri sıralamanın en iyi yolları nelerdir? İlk olarak alan adlarının süresi nasıl dolar? Bir alanı nasıl sıralarsınız? Etki alanı adını başarıyla sipariş etme şansınızı nasıl artırabilirsiniz??

Popüler inanışın aksine, alan adlarının süresi dolar ve çoğu zaman bunu söylemeden önce. Alan adı, mevcut sahibinin son kullanma tarihine kadar yenilenmemesi durumunda “sona erer”. Alan adı, daha sonra alan adının tüm hizmetlerinin kapatıldığı kırk günlük yetkisiz kullanım süresine tabi tutulur, ancak alan adının mevcut sahibinin, alan adı web alanı hizmet sağlayıcısı üzerinden standart bir yenileme ücreti karşılığında alan adını yenileme şansı hala vardır..

Alan adı buna girdikten sonra kırk günlük ödemesiz dönem, mevcut sahibin bunu tamamen yenileme olasılığı yüksektir. Aksi takdirde, mevcut sahip alan adını yenilemeyi ve saklamayı planlıyor olsaydı, kayıtlarını son kullanma tarihinden önce yenilediğinden emin olurlardı. Bununla birlikte, sahibin sadece tembel veya erteleniyor olması muhtemeldir, bu nedenle alan adı kayıtlarını ceza olmadan ve bu alan adının alma için ücretsiz olmasını isteyen insanların talihsizliğine devam edebilirler..

Ardından, kırk gün geçtikten ve yetkisiz kullanım süresi sona erdiğinde, alan adı, mevcut sahibinin kayıtlarını yenilemesinin (daha pahalı yenileme ücretleri ve diğer cezalar gibi) zorlaştığı bir “itfa dönemi” nden geçer ve alan adının yeni sahiplik ve kayıt için ücretsiz olma şansı daha da yüksektir. Bu “itfa süresinden” sonra, alan adı yaklaşık beş gün süren bir silme aşamasından geçmeden önce “kilitlenir”. Tüm süreç, alan adının ilk sona erme tarihinden yaklaşık 75 gün sonra gerçekleşir ve işlem sona erdiğinde, alan adı resmi olarak isteyenler için kayıt yaptırır, böylece sınırlar için uygun hale gelir.

Ancak, alan adı kayıt için kullanılabilir hale geldiğinde bir alan adının eski haline getirilmesi işlemi, eskisi kadar basit değildir. İlk önce gelirdi, ilk önce kısa süre önce sona ermiş ve son derece istenen bir alan adına kaydolmak için en hızlı kişinin onu alan kişi olacak.

Artık GoDaddy.com gibi web etki alanı adı tescil şirketleri, süresi dolmuş etki alanı adları için açık artırmalar yürütmektedir. Bu şekilde, bu alan adı tescil şirketleri ekstra kazanç elde eder ve alan adı en hızlı ve en şanslı alan adı avcısı yerine en yüksek teklif verene gider.

Süresi dolmuş alan adlarını kaydetmeye ilişkin bu eski işlem, yalnızca süresi dolmuş bir alan adı açık artırmayla ilgiliyse ancak isteklilerden yoksun bırakıldıysa gerçekleşir. Bu genellikle gerçekleşmez ve eğer gerçekleşirse, birçoğu bu kılavuzda daha önce listelenen alan adı geri yükleme şirketlerinde ve hizmetlerinde sunulan otomatik bir “dropcatching hizmeti” üzerinden geçer..

Bir sipariş vermek ve kullanılabilir olduğunda alan adı için teklif vermeye başlamak için uygun alan adı kayıt müzayede evine bir sipariş vermeniz gerekir. Bunun, alan adının kayıtlarının sona erme tarihine ulaşmasından önce veya alan adı kayıt kuruluşuna bağlı olarak potansiyel olarak 45 güne kadar sürebilen “süresi dolmuş” süresinin bitiminden önce yapılması gerekir. Etki alanı kayıt müzayede evi sitesinde, istediğiniz etki alanı adının kullanılabilir olacağı bir hesap için kaydolmanız gerekir..

Ancak şu anda çevrimiçi olarak yüzlerce alan adı tescil şirketi ve açık artırma sitesi var. Hangisinin aradığınız alan adına sahip olacağını nasıl bilebilirsiniz??

İlk olarak, alan adı kaydedicisini belirleyin. Çoğu alan adı tescil şirketinin, yalnızca kullandıkları bir açık artırma ortağı vardır, bu nedenle alan adınızın altında bulunan kayıt kuruluşunu bilmek, alan adınız için teklif verme zamanı geldiğinde hangi açık artırma sitesinin gideceğini bileceğiniz anlamına gelir. İstediğiniz alan adıyla bir WHOIS araması yapın ve adın kayıt kuruluşunu bulmak için bilgileri inceleyin.

Ardından, alan adınızın mevcut kaydedilmiş kayıt şirketi tarafından kullanılan açık artırma ortağı iş ortağını bulmak için 2. Adım “Açık Artırma Ortağını Belirleyin” altında listelenen grafiği kullanın. Çoğu alan adı tescil şirketinin özel olarak kullandığı üç büyük açık artırma evi vardır: GoDaddy Müzayede, NameJet ve SnapNames. Süresi dolan alan adını edinmek için en iyi şanslardan biri, kayıt şirketi tarafından kullanılan açık artırma sitesi sitesinde süresi dolan alan adının durumunu ve ilerlemesini düzenli olarak takip etmektir..

Şimdi Git Alan Adınızı Alın!

Web siteniz için istediğiniz alan adı zaten başka biri tarafından alındığında yeterince kötü, ancak bu adın süresinin dolmasını ve kullanılabilir olmasını beklemek de aynı derecede kötü olabilir.

Zor ve sinir bozucu ve zaman alıcı olabilir ve alan adını bile garanti etmezsiniz. Ancak süresi dolmuş bir alan adının her zaman istediğiniz yeni sahibi olmak imkansız değildir.

Bir alan adını korumak, süresi dolduğunda rüya alan adınızın yeni sahibi olma şansınızı artırmanın en iyi ve en kolay yollarından biridir. Tüm süreçten çok fazla kafa karışıklığı ve karışıklığı ortadan kaldırır.

Alan sınırları, istediğiniz alan adının durumunu izlemeyi kolaylaştırır; böylece süresi dolduğunda ve kullanılabilir olduğunda veya mevcut sahibi tarafından yenilenip yenilenmediğini veya açık artırmaya çıkıp çıkmayacağını daha kısa sürede bilirsiniz. mevcut kayıt şirketinin açık artırma ortak sitesi. Etki alanı sınırlarının, web siteleri için doğru web alanını arayan insanlar için böyle popüler bir hizmet ve yaygın uygulama olması şaşırtıcı değildir..

Tüm bilgileri aldınız mı? Şimdi gidin alan adınızı alın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map