Yaratıcı Alan Adı Barındırma Nasıl Seçilir – Fiyatlandırma ve Planları Karşılaştır – Mayıs 2020

Harika bir iş fikriniz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Harika! Başlamadan önce, yaratıcı ve akılda kalıcı bir alan adı bulmaya çalışmak için biraz zaman harcamak isteyebilirsiniz. Üzerinde biraz zaman geçirin, çok fazla değil. Çok fazla insan bu mükemmel alan adını bulmaya ve fikirlerinden asla memnun kalmaya çalışmak için çok fazla zaman harcıyor. O rutuna takılmayın. Aslında, mükemmel alan adınızı oluşturmanıza yardımcı olması için bu altı ipucunu ve altı aracı kullanmanız daha iyi olabilir.


Alan Adınızı Oluştururken Altı İpucu.

İlk olarak, beyaz bir sayfa ve bir kalem vererek başlayın. Alan adınız için kullanmak isteyebileceğiniz tüm adları düşünün. Hepsini yaz. Tamamlandığında, bu kısa kontrol listesini gözden geçirin ve bu altı noktalı ipucu listesini geçmeyenleri geçmeye başlayın.

1. kolaylaştırmak

Kolaylaştır. Adınızın hecelenmesi, söylemesi ve dili yuvarlaması kolay olmalıdır. Bir web sitesi oluşturmanın amaçlarından biri, orada insanların paylaşmak istediği içeriğe sahip olmaktır. Kullanıcılar alan adınızı heceleyemiyorsa veya alan adınızı kolayca söyleyemiyorsa, içeriğinizin bu kadar kolay paylaşılma olasılığı düşüktür.

2. benzersiz hale

Sadece benzersiz kılın demek yeterli değildir. Benzersiz dediğimizde, orada başka bir şey gibi görünmesini istemiyoruz. Alan adınızı başka biriyle aynı adı kaydedemeyeceğiniz zaten belli. Ancak, web sitenize “Microsoft” veya bunun gibi başka bir ad gibi görünen adomain adını kaydetmeniz akıllıca olmaz. Çok kolay yanlış anlaşılacak.

3. Com Domain İsimleri Orada Olanlar Değil

“.COM” adlarını her zaman kabul etmeyin. Aslında, ABD dışında ikamet ediyorsanız, “CO.UK” gibi ülke merkezli bir alan adınızın olması daha iyi olabilir. Ayrıca, COM’un ne anlama geldiğini unutmayın. COM reklam için kısa, ORG organizasyon için kısa, MIL askeri için kısa, GOV hükümet için kısa ve TV televizyon tabanlı web siteleri için kısa. Dahası da var – oluşturmaya çalıştığınız site türüne uygun bir uzantı kullanın. Teknoloji çevrelerindeyseniz, “.io” alan adı bitişi yaygın olarak kullanılır. Bu garip bir TLD (üst düzey alan) sonu, çünkü İngiliz Denizaşırı Hint Okyanusu Toprakları’na ait. Aslında adanın sadece askeri sakinleri var, bu yüzden biraz anomali. Yaygın olarak kullanılan bir diğer “.com” uzantısı “.co” dur. .Com’a çok yakın ve çoğu insan tarafından kapatılmayacak. Bu giderek daha yaygın hale geliyor. Ayrıca keşfedilecek “.xyz”, “.ninja”, “.guru” ve diğer tonlar da var.

4. Kitlenizi Düşünün.

Alan adınızı kaydetme söz konusu olduğunda, bu en gözden kaçan sırlardan biridir. Kitlenizi düşündüğünüzde, ne beklediklerini düşünüyorsunuz. Kendi markanızı olmak için kendi adınızı mı kullanacaksınız, örneğin NathanBarry.com? Yoksa kendi markanız mı olacaksınız, aynı zamanda Pat Flynn’in SmartPassiveIncome.com? Bir şirket oluşturmaya mı çalışıyorsunuz ve sadece bir web sitesiyle mi başlayacaksınız? Web sitesi adının ve şirket adının her zaman aynı olması gerekmediğini hatırlamak önemlidir, ancak kesinlikle yardımcı olur. Basit bir WordPress sitesinin ötesine geçerek bunu genişletme beklentileriniz varsa, kendinizi çok özel bir isimle dolandırmayın. Sonunda büyük bir ulusal genel pazarlama ajansı olmak istiyorsanız, sitenizi HundredDollarBacklinks’i aramak muhtemelen iyi bir fikir değildir. Connect2020 veya SimpleSurge gibi isteklerinizi karşılayan bir şey seçin (her ikisi de oluşur).

5. Yaratıcı Olun

Adınız alınırsa, kısaltmayı, sonuna slogan eklemeyi veya adı değiştirmeyi düşünün. [YouTube] gibi kelimeleri birleştirmeyi, [24seven] gibi bir ifade kullanarak, [Flickr] gibi bir kelimeyi değiştirmeyi veya hatta bir öneki [Shopify] gibi bir sonekle birleştirmeyi deneyebilirsiniz.

6. Kısa ve Basit Tutun

Her şeyden önce, kısa ve basit tutun. Alan adınızı yazım için aşırı karmaşık, söylemesi çok karmaşık veya ezberlenmesi zor yapmayın. Kısa ve akılda kalıcı olmalı.

Alan Adınızı Keşfetmenize Yardımcı Olacak Altı Araç

Bu kurallar harika. Yaratıcı ve benzersiz bir alan adı bulmanıza yardımcı olabilirler. Bununla birlikte, hala sıkışıp kalabileceğinizin farkındayız. Alan adınızı keşfetmenize yardımcı olacak altı aracı bir araya getirdik.

Yalın Alan Adı Arama

Bu, benzersiz bir ad bulmanıza yardımcı olacak bir alan adı oluşturucusudur. Ön ekleri ve sonekleri kullanma ve bir araya getirme konusunda uzmanlaşmıştır. Bunun da ötesinde, kullanılabilirliği için bulduğu isimleri kontrol edecektir.

Leandomainsearch.com

GoSpaces

Bu, bir anahtar kelimeye dayanan başka bir ücretsiz alan adı oluşturucusudur. Tek yapmanız gereken bir anahtar kelime yazıp, işletmeniz ve alan adınız için benzersiz fikirler bulmasına izin vermektir..

Gospaces.com

NameStation

Tıpkı GoSpaces gibi, NameStation gönderilen anahtar kelimeye dayanan birkaç ücretsiz ve benzersiz fikir ortaya çıkaracaktır. Niş konunuz gibi istediğiniz bir anahtar kelimeyi girin ve NameStationgo’nun çalışmasına izin verin.

Namestation.com

Domaintyper

NameStation, GoSpaces veya Lean Domain Search’ten benzersiz ad fikrinizi aldıktan sonra Domaintyper’da kullanılabilir olup olmadığını kontrol edin. Bu, çalışmalarınızda iki veya üç seçiminiz olan fikirlerinizi daraltmanın mükemmel bir yoludur..

Domaintyper.com

Alan Güvercini

Bu, arama motoru sonuçlarını araştıran mükemmel bir araçtır. Sadece nişinizi alın ve insanların ne aradığını öğrenin. Bu şekilde, anahtar kelimeleri doğrudan alan adınıza ekleyebilirsiniz.

Leandomainsearch.com

Domainr

Bu, adınızı “hacklemenize” yardımcı olacak düzgün ve benzersiz bir araçtır. Web sayfasını ilk ziyaret ettiğinizde, “acme çiçekçi” gibi bir şey arayarak hizmeti denemenizi teşvik eder. Hemen 15 benzersiz ad bulur ve size hangi alan adlarının kullanılabilir olduğu ve hangilerinin park edildiği gibi bilgiler verir.. Domainr.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map