000WebHost Shqyrtime maj 2020 – Prmimet dhe Plane Pritëse

Sa e mirë është 000WebHost Hosting?

Shumë njerëz mund të mendojnë se një ofrues i një web hosting që është i lirë ose do të jetë kufizues në karakteristikat e tij, të jetë plot me reklama, ose të mos jetë i besueshëm. Ahh – natyrisht. Ka disa dobësi në përdorimin e pritjes 000WebHost. Në fakt, të njëjtat dobësi mund të thuhet për çdo ofrues falas të mbajtjes së faqes në internet.


Shikoni Faqen Zyrtare 000WebHost Shqyrtime 1.8 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (6 vota) Pro

 1. Ata janë të lirë
 2. Ato janë pa reklama
 3. Ata ofrojnë një sistem mbështetjeje të denjë
 4. Ata ofrojnë disa tipare falas përtej Web Hosting

Cons

 1. Disa ankesa të përdoruesit
 2. Ata dalin si të pasigurt
 3. Ata dalin si një Mashtrim Marketingu

Support1.5Speed2.5Features2.5Value1.5Transparency1

Rishikimi ynë zyrtar i 000WebHost Hosting

Disa gjëra mund të tregohen rreth pritjes 000WebHost. Ata i marrin të tre zerat në emrin e tyre nga $ 0,00, dhe ato i thonë. Ata janë një ofrues falas për mbajtjen e faqes në internet dhe nuk do t’ju paguajnë asnjë monedhë për të pritur faqen tuaj të internetit.

Karakteristikat më të mira të 000WebHost Hosting

Shumë njerëz mund të mendojnë se një ofrues i një web hosting që është i lirë ose do të jetë kufizues në karakteristikat e tij, të jetë plot me reklama, ose të mos jetë i besueshëm. Kjo nuk duket të jetë rasti me pritjen 000WebHost.

Ata janë të lirë

Gjëja e parë që do të vini re rreth 000WebHost hosting është se ato janë falas. Ata nuk do t’ju paguajnë asnjë monedhë për shërbimet e tyre. Ata nuk kanë karakteristika të përmirësueshme me të cilat përpiqen të bëjnë nikel dhe të zhyten gjatë një përpjekje për t’ju paguar. Falas do të thotë falas. E vetmja mënyrë që ju do të paguani është nëse paketoni faqen tuaj të internetit dhe shkoni diku tjetër.

Ato janë pa reklama

Jo vetëm që ata nuk do të përmbytin faqen tuaj të internetit me reklama, por gjithashtu ju lejohet të presin reklamat tuaja në faqen tuaj. Për shumë njerëz, reklamimi është burim i të ardhurave. Duke parë sesi nuk nxjerrin të ardhura nga reklamat që ata i detyrojnë faqja juaj, mund të pyesni veten se si fitojnë para.

000WebHost hosting mund të përballojë operacionet e tyre sepse ato sponsorizohen nga Hosting24 – një kompani e paguar e mbajtjes së faqes në internet dhe një mundësi e azhurnimit duhet ta gjeni veten që ju nevojitet hosting i paguar.

Ata ofrojnë një sistem mbështetjeje të denjë

Vetëm se ata do të presin faqen tuaj falas falas nuk do të thotë se ata do të refuzojnë t’ju mbështesin. Tani, ata mund të mos ofrojnë shërbim telefonik 24/7 ose madje edhe bisedë të drejtpërdrejtë, por ato ofrojnë një sistem mbështetjeje të biletave të postës elektronike. Në përvojën time – unë kam për ta përdorur atë – jo vetëm që ata u përgjigjën shpejtë në hetimin tim, por ata ishin të ditur dhe më ndihmuan të zgjidhja çështjen time. Issueështja ime nuk ishte aq teknike sa disa nga njerëzit për të cilët kam lexuar, por fakti që unë nuk kam pse të tërheq dhëmbë për të marrë mbështetje për një shërbim falas ishte padyshim një plus. Me të vërtetë u ndjeva sikur ata kishin interesat e mia më të mira në mendje.

Ata ofrojnë disa tipare falas përtej Web Hosting

Vetëm për shkak se ata janë një ofrues falas i mbajtjes së faqes në internet nuk do të thotë se ata nuk janë gjilpërë të plotë me karakteristika. Ata do t’ju ofrojnë hapësirë ​​në disk me vlerë 1.5 GB, trafik me vlerë 100 GB, PHP, MySQL, FTP, cPanel, një krijues të faqes në internet, një instalues ​​automatik dhe më shumë.

Kur i krahasoni tiparet e tyre krah për krah me Hosting24, versionin e tyre të azhurnuar, mund të mos merrni aq sa mendoni, por – përsëri, kjo është falas. Karakteristika më e madhe që ju merrni për të patur një ofrues falas të mbajtjes së uebit është fakt që ata nuk e pengojnë përvojën tuaj të internetit duke detyruar reklama në faqen tuaj. Do gjë tjetër është paraprake – ju mund të ndërtoni faqen tuaj ashtu si dëshironi.

Dobësitë e 000WebHost Hosting

Ahh – natyrisht. Ka disa dobësi në përdorimin e pritjes 000WebHost. Në fakt, të njëjtat dobësi mund të thuhet për çdo ofrues falas të mbajtjes së faqes në internet.

Disa ankesa të përdoruesve rreth Internetit

Kur merrni diçka falas, njerëzit thonë se nuk duhet të jeni në gjendje të ankoheni. Sidoqoftë, nëse do të pengoni veten si një ofrues i besueshëm dhe falas i hostimit në internet, atëherë duhet të jeni në gjendje të dorëzoni. Njerëzit të cilët kanë pasur probleme me 000WebHost Web hosting janë ata ku mendojnë se ofruesi i pritjes nuk i ka ndjekur rregullat që ata përcaktuan për veten e tyre. Ata ankohen për skedarët e fshirë, pa mundësi rezervimi dhe më shumë.

Ata dalin si të pasigurt

Me të gjitha ankesat që janë atje, më e zakonshme është se ato nuk janë të besueshme. Kishte një ankesë që lexova në lidhje me atë se ku ata ishin vetëm duke përdorur 42MB me hapësirë ​​në disk dhe faqja e internetit e tyre u mbyll. Arsyeja fillestare për të marrë një ishte që ata po drejtonin një lloj mashtrimi. Sidoqoftë, duke pasur parasysh detajet e asaj që klienti duhej të thoshte dhe faktin që nuk ishte një faqe interneti tregtare, ju bën të mendoni dy herë. Pasi faqja u mbyll, ata nuk u konsideruan më si një klient i 000 000 hosteve host, i cili i bëri ata të papërshtatshëm për mbështetjen e klientit. Ishte një Catch-22 i përhershëm me klientin në skajin e hidhur të shkopit.

Ata dalin si një Mashtrim Marketingu

Tani, kjo nuk ishte përvoja ime, por ishte një ankesë e njerëzve. Shumë do të thonë se 000WebHost Web hosting vjen si një mashtrim. Ata thonë se kjo është për shkak se sa herë që ata kanë nevojë për mbështetje të klientit, zgjidhja e tyre ka qenë që ata të mund të azhurnohen dhe të paguajnë për mbajtjen në internet. Kjo i bën ata të dalin si një mashtrim marketing. A është falas deri sa të keni probleme dhe atëherë duhet të paguani?

Vija e poshtme

Për ofruesin e lirë të mbajtjes së faqes në internet, kam parë që ato janë mjaft të besueshme dhe të pëlqyeshme për të punuar me të. Sidoqoftë, do të më duhej të merrja gjithçka që ata thonë me një kokërr kripë thjesht sepse janë falas. Nëse do të ndërtoja një uebfaqe të tregtisë elektronike, nuk do të zgjidhja hostimin e 000WebHost. Sidoqoftë, nëse do të doja të hedhja disa fotografi së bashku për t’i ndarë ato, kjo do të ishte rruga për të shkuar.

Shikoni Më shumë Karakteristika

Karakteristikat kryesore

 • Mbështetje e shpejtë
 • Cmime te arsyeshme
 • Ton tipare

Vizitoni faqen zyrtare të internetit

5 hostet kryesorë

 • Shqyrtime SiteGround
 • Shqyrtime të motorit WP
 • Shqyrtime për hostet A2 (të vjetra)
 • Rishikimi Bluehost
 • Shqyrtime të Menaxhuara të GoDaddy për WordPress

Më shumë në 000WebHost.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map