1and1 Shqyrtime: A është 1 & 1 Ionos Hosting më mirë në maj 2020?

Contents

Cila është 1&1 Ionos Hosting?

1&1 Ionos hosting është një version i ri-reklamuar i 1and1 – një kompani gjermane web hosting dhe regjistruesi i domain. Të themeluar në vitin 1988, ato janë ndër kompanitë më të vjetra të mbajtjes në internet që janë akoma në operacione sot.


Me qendrat e të dhënave në të gjithë Evropën dhe gjithashtu në Lenexa, Kansas, SHBA, 1and1 është një nga kompanitë më të mëdha të pritjes në botë.

Në fund të vitit 2018, 1and1 u ri-konfirmua që të bëhet 1&1 Jon.

Kështu që ka një emër të ri – a ka ndonjë të mirë?

Sa e mirë është 1and1 Hosting?

1and1 është ndër markat më të njohura dhe më të gjata të mbajtjes në internet. Ata kanë qenë rreth e rrotull që para se të ekzistonte Google – e vjetër.

Mbaj mend duke parë 6 faqet e tyre të reklamave të revistave të suvatuara në revista biznesi – dhe i mbaj mend që dukeshin aq të lezetshëm sa nuk do t’i prekja kurrë.

Ata duket se janë rritur, dhe mbase ia vlen të shtrihet për vitin 2019 dhe më gjerë.

Një faqe në shtëpi krenare që ju tregon një milion opsione.

Por përveç kësaj njohjeje, nuk ka shumë për t’i veçuar ato nga qindra hostet e tjerë të internetit me çmime konkurruese dhe të paraqitura unike në treg sot. Ndërsa ka një pjesë të vogël të gjërave që vijnë me regjistrimin me 1and1, përvoja e përdoruesit është zhgënjyese dhe besueshmëria e tyre nuk është asgjë për tu mburrur.

Shih Faqen Zyrtare 1and1 Shqyrtime 3.3 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (5 vota) Pro

 1. Supermimet hyrëse super të lira
 2. Hapësirë ​​e pakufizuar në disk, faqet e internetit dhe opsionet e gjerësisë së bandës
 3. Mjet për rikuperimin e të dhënave nga gjashtë ditët e mëparshme
 4. Menaxhoni domenin 1and1 dhe hostimin në një llogari

Cons

 1. Asnjë mbështetje chat live
 2. Konfuzion i tryezës me porosi pa cPanel
 3. Nuk ka mundësi të shitësit
 4. Performanca e shpejtë dhe e shpejtë është më pak se konkurruese

PërmbledhjeMe çmime kaq të ulta hyrëse (0,99 $ / muaj për vitin e parë) dhe faqet e internetit dhe hapësirat e pakufizuara, 1and1 Hosting mund të jetë mjaft joshëse. Por me disa mangësi të performancës serioze dhe përvojës së përdoruesit, ju ndoshta nuk do të jeni të lumtur pasi që viti i parë të dalë dhe raftet e çmimeve të kthehen në normat normale. Support3.5Speed3.5Features3Value3.5Transparency3

Rishikimi ynë zyrtar 1 dhe1 për strehimin

Ka aftësi të caktuara për të zgjedhur një korporatë të madhe dhe të gjatë si një host në internet, dhe në disa mënyra 1&1 Ionos mund të ketë avantazhin e emrave të tjerë të mëdhenj si GoDaddy.

Kjo tha, shumica e gjërave të mira në lidhje me 1and1 hosting nuk janë asgjë për t’u hedhur poshtë. Ka pak që ata ofrojnë që i bën ata unikë ose një udhëheqës në çdo kategori. Dhe për më tepër, ne kemi gjetur që përvoja e përdoruesit të jetë çmenduri kufitare, mbi shpejtësinë nën mesatare dhe performancën në kohë. Ne i rekomandojmë ata nëse tashmë keni një domen 1and1, ose nëse keni përparësi të lartë shtesash si kreditë e AdWords, ose mbase nëse keni nevojë të organizoni një bandë faqesh në internet për shumë të lira. Përndryshe, ka dhjetëra kompani të tjera që ofrojnë shërbime vërtet yjore pa aq shumë zhgënjime.

Karakteristikat më të mira të 1and1 Hosting

Ne madje mund të shkojmë deri aty sa të themi se të gjitha tiparet më të mira të 1and1 janë me të vërtetë vetëm zona ku ato janë thjesht të përshtatshme. Por një ndarje tipar nga tipari i planit të tyre më themelor në të vërtetë mund të tregojë se ata kanë avantazh ndaj markave të tjera të mëdha si GoDaddy dhe HostGator.

Këtu janë standardet e industrisë që 1and1 i plotëson pa ndonjë problem:

1) Prmimet super të ulta hyrëse

1and1 ofron atë që është ndoshta marrëveshja më e mirë për klientët e vitit të parë në tregun e web hosting. Ndërsa plani i tyre më themelor i përbashkët i pritjes së kostove kushton pak më shumë se 7.99 $ mesatare në muaj pas vitit të parë, viti juaj i parë i hostimit kushton vetëm 0,99 $ në muaj. Kjo madje rreh WebHostingPad të hostit ultra-buxhetor (të paktën për një vit).

2) Bandwidth i pakufizuar, faqet e internetit, dhe hapësira në internet

Sidomos kur merret parasysh krahas çmimeve të veçanta hyrëse, premtimi për kaq shumë aftësi të pakufizuara është tepër joshëse. Një rast përdorimi në të cilin do të rekomandonim absolutisht 1and1 do të ishte nëse do të kishit nevojë për të pritur një bandë në internet të ndryshme për një kohë të shkurtër në një buxhet të rreptë. Në teori, ju mund ta bëni këtë me 1and1 Hosting për nën një dollar në muaj. As GoDaddy ose HostGator nuk mund ta bënin këtë për ju.

Sigurisht, premtimi për një bandwidth të pakufizuar është po aq i mirë sa edhe infrastruktura që e mbështet atë. Dhe do të kemi shumë më tepër për të thënë në lidhje me performancën e 1and1 në fushat e shpejtësisë dhe shpejtësisë pak më vonë. Për një plan tjetër të pakufizuar me një pikë çmimi të ngjashme me çmimet e rregullta (jo-prezantuese) të 1and1, shikoni DreamHost.

3) Domain vjen falas, mund të menaxhohet nën një llogari

1and1 hedh një emër domain kompliment me secilën paketë të blerë në internet. Për më tepër, 1and1 është një nga regjistruesit e domain-ve më të përdorur në internet. Nëse keni blerë ndonjëherë emra domenesh prej tyre më parë, mund t’i strehoni pa mëdyshje ato faqe pa krijuar një llogari ose hyrje shtesë.

4) Paketa të shkëlqyera të biznesit

Pothuajse çdo kompani pritëse ofron një lloj pakete bonusi të orientuar nga biznesi. Paketat e ofruara nga 1and1 hosting konkurrojnë më të mirët. Jo vetëm që do të merrni kredi falas për Google AdWords, Facebook, Bing dhe Yahoo, por gjithashtu do të merrni një çertifikatë SSL falas. 1and1 ofron mbi njëqind mjete të njohura të faqeve, si karrocat e blerjeve, slideshow dhe ndërtuesit e faqeve, të gjitha këto marrin një klik për të instaluar dhe janë përfshirë në planin tuaj. Kjo është një vështirësi shumë e mirë për të marrë në shtrat me një korporatë të madhe – ata kanë lidhje dhe mund të përballojnë t’ju japin shumë freebies.

5) 1and1 merr pjesë në Përpjekjet e Green Hosting

Këto karakteristika nuk kanë të bëjnë asgjë me përvojën tuaj me 1and1 hosting, por ju mund të jeni të lehtë duke e ditur që jeni duke punuar me kompaninë që vlerëson ndikimin e saj në mjedis. Qendrat e tyre të të dhënave janë instaluar me një burim të rinovueshëm të energjisë dhe praktikojnë faturimin plotësisht pa letër – një veçori që shumë njerëz gëzojnë. Ata nuk janë HostPapa, por ne mund t’i vlerësojmë mendjemadhësinë e tyre për operacionet e gjelbërta të biznesit.

Ata kanë shkuar pak më të pasura se e kaluara e tyre e lezetshme.

Përmbajtjet e 1and1 Hosting

Por nuk e bën një shërbim të shkëlqyeshëm të pritjes! Këtu janë disa çështje të mëdha që na pengojnë të rekomandojmë me gjithë zemër mbajtjen 1and1.

1) Shërbimi ndaj klientit është i shpejtë, por jo shumë i dobishëm

1and1 ofron 24/7 mbështetje përmes telefonit dhe postës elektronike, dhe për pjesën më të madhe ata janë shumë të shpejtë për t’u përgjigjur. Problemi është se përgjigjet e tyre nuk kanë një njohuri teknike ton, dhe kjo tregon me të vërtetë kur i merrni në telefon. Nëse keni mundësinë që t’i përshkoni ato dhe të përshkruani në mënyrë të duhur çështjen tuaj, do të kurseni shumë kohë dhe mbrapa. Por realiteti është që shumica e klientëve nuk i dinë problemet e jashtme të mbajtjes në internet ose saktësisht se çfarë çështje e mban faqen e tyre të internetit poshtë, ata thjesht e dinë që diçka është prishur dhe duhet të rregullohet.

Departamentit të shërbimit të klientëve 1and1 gjithashtu i mungon një veçori mbështetëse e bisedës live. Shtë pak e çuditshme që një kompani kaq e madhe me kaq shumë burime do të mungonte një metodë kaq e përshtatshme dhe e përdorur gjerësisht për mbështetje.

Meqenëse 1and1 ka qenë rreth e rrotull për kaq kohë dhe u shërben kaq shumë klientëve, në internet është mbushur me vlerësime të tmerrshme për ta. Pjesa më e madhe e këtyre kritikave negative tregojnë, për çuditërisht, departamentin e shërbimit të klientëve. Reputacioni i 1and1 i vazhdon me të vërtetë, dhe vlerësimet nuk janë përmirësuar me kalimin e viteve. Kjo na çon të besojmë se shërbimi ndaj klientit është diçka e pasojës për ta.

2) Jo cPanel, dhe Pulti i tyre është Konfuziv

1and1 zgjedh të heqë dorë nga standardi i industrisë për panelet e backend-it, cPanel. Kjo nuk është domosdoshmërisht një koncept në vetvete. Shumë hoste shumë të rekomandueshëm si Flywheel dhe Dreamhost përdorin një pultë personal. Mbi të gjitha, cPanel nuk është aplikacioni më i lëmuar përreth dhe mund të jetë pak më i lehtë për të lundruar. Ështja është se pulti personal 1and1 në të vërtetë arrin të jetë më pak tërheqës dhe shumë më konfuz se cPanel. Së pari, zona më e spikatur e tabelës në vetvete është një meny e ngritjes së shitjeve. Së dyti, asnjë nga funksionet themelore, më të përdorura (si Drejtoria e Dosjeve ose Instalimet e WordPress) nuk është në pamje të qartë. Të paktën me cPanel, përdoret aq shumë sa që ekzistojnë shumë burime në internet që mund t’ju ndihmojnë të kuptoni se çfarë të bëni. Kjo nuk është në të vërtetë rasti me 1and1, dhe thirrja e shërbimit të klientit për të zgjidhur një çështje të thjeshtë si, “Si mund të shtoj një domain tjetër në llogarinë time?” bën një humbje të madhe kohe me shumë mundësi për tu zhgënjyer më tej.

3) Uptime jo impresionuese & shpejtësi

Të gjitha çështjet në lidhje me shërbimin ndaj klientit dhe një pult ngatërrues mund të falen nëse 1and1 dëshmohet të jetë tepër i besueshëm dhe i shpejtë. Por realiteti është se ato janë thjesht mesatare, mbase edhe pak më shumë se mesatarja e kohës. Kohët e ngarkimit të faqes 1and1 ulen në intervalin 700-800ms, gjë që i vendos ato në anën e ngadaltë të kurbës së kambanës. Dhe ndërsa ata qëndrojnë të vërtetë për garancinë e tyre 99.9%, ata nuk janë askund afër radhëve të ushtrive ultra të besueshme si Siteground ose A2 Hosting.

 

Vija e poshtme

Shtë e vështirë të thuash jo në faqet e internetit të pakufizuar dhe gjerësinë e brezit për më pak se një dollar në muaj, por 1and1 jep mjaft arsye të tjera për të thënë jo. Ju mund të merrni shumë zhurmë për kokën tuaj nëse tashmë zotëroni shumë fusha me ta, por zhgënjimet në lidhje me shpejtësinë e tyre, përvojën e përdoruesit dhe shërbimin e klientit ende do të vazhdojnë.

1&1 onmimet e hostimit të Jononit & planet

Cilat janë opsionet tuaja për 1&1 Ionos hosting?

Confshtë konfuz sepse çdo host në internet e paraqet atë ndryshe. Nevojat tuaja do të ndryshojnë në bazë të llojit të faqes që po ndërtoni.

Ajo që duam për 1&1 Ionos është se ata i parashtrojnë planet në mënyrë të qartë. Ata janë të thjeshtë dhe për pikë.

Tabela e çmimeve 1 dhe 1

Këtu keni një përmbledhje të shpejtë të opsioneve:

thelbësorbiznesekspert
Çmimeve$ 4 / month$ 8 / month$ 14 / month
Domain falaspopopo
Certifikata SSLpopopo
24/7 Mbështetjepopopo
faqet e internetit1Deri në 5Deri në 50
ruajtje10 GB100 GB500 GB
Bazat e të dhënave 10 (1 GB SSD)25 (1 GB SSD)50 (1 GB SSD)
Llogaritë e postës elektronike1025500
Domain falaspopopo
Performanca Fillestare LvlthemelorLvl 1Lvl 3
Mbrojtje nga malware i SiteLockpo
Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes (CDN)po
Më e mira përFillimi qëndronProjekte të mëdha në internetShumë projekte të mëdha në internet

Mendimi ynë ekspert? Planet janë të përshtatshme, por nëse jeni në një platformë specifike si WordPress, këto plane pritjeje janë mjaft themelore dhe mund të mos kenë të gjitha tiparet që dëshironi.

Por nëse doni mbajtjen themelore, shkoni për këto!

Dhe wow ata hyjnë në detaje nëse e dëshironi vërtet, ja ku po lëvizni nëpër faqe:

Rrotullat 1 & 1 të joneve

Shikoni Më shumë Karakteristika

1&1 Hosting Q&A-së

1&1 është një sit pritës që pëlqen të punojë me individë dhe biznese njësoj. Nëse zotëroni një biznes të vogël ose blog, mund të keni hulumtuar disa site të ndryshme pritjeje në dispozicion. Kjo kërkon disa nga pyetjet më të shtruara në lidhje me 1&1, duke ju dhënë më shumë informacion për të vendosur në lidhje me një sit pritës.

Ku bën 1&1 kanë zyra?

1&1 ndodhet në të gjithë botën. Ato kanë zyra të vendosura në Austri, Gjermani, Francë, Spanjë, MB, Poloni, Kanada, Itali, Meksikë dhe Shtetet e Bashkuara. Selia kryesore e tyre është në Chesterbrook, PA në Shtetet e Bashkuara. Qendra e të dhënave është në Lenexa, KS në një strukturë të gjelbër. Ata mbajnë të gjitha pajisjet që lejojnë përdoruesit të kenë gjithçka që u nevojitet.

Doesfarë bën Windows hosting 1&1 ofertë?

1&1 siguron pritjen për Windows dhe Linux për secilin përdorues. Ju mund të përdorni 1&1 për t’ju ndihmuar të përcaktoni se cila rrugë do të ishte më e mirë për ju. Nëse keni ndonjë pyetje, ndjehuni të lirë për të arritur deri në 1&1 për ndihmë.

A ka ndonjë garanci në kohë?

1&1 siguron një garanci në kohë. Ata garantojnë një kohëzgjatje prej 99,99%. Nëse bie nën përqindjen e uptime, ju mund të kërkoni kredi për kohën e humbjes. Në varësi të kohërave të joproduktive, ju do të merrni një kredi për joproduktive.

A është e mundur të mbash faqe të shumta dhe domene në një llogari?

Po ti mundesh. Uebfaqet e pakufizuara janë në dispozicion për shumicën e 1&1 plane, megjithëse numri i bazave të të dhënave mund të ketë një kufi. Kjo mund të ndikojë në sa faqe që dëshironi të krijoni. Planet e WordPress kanë më shumë kufizime, dhe planet më pak të shtrenjta i kufizojnë klientët në 1 ose 5 faqe.

Cilat janë opsionet e mbështetjes?

1&1 ofron mënyra të ndryshme të mbështetjes për klientët e tyre. Mbështetja teknike 24/7 është në dispozicion përmes telefonit, bisedave të drejtpërdrejta dhe emailit. GoToAssist i tyre është një formë e ndihmës në distancë. Kërkon që programi të instalohet në kompjuterin tuaj dhe 1&1 mund të hyjë në kompjuterin tuaj nga zona e tyre.

A ka garanci për kthimin e parave?

Ekziston një garanci për 30 ditë kthim parash për ata që dëshirojnë të ndërpresin shërbimin. Jo të gjithë pritja në cloud ka të drejtë të marrë një garanci për kthimin e parave, kështu që do të duhet të konsultoheni me 1&1 nëse doni të ndërprisni shërbimin për të parë nëse kualifikoheni.

A ka instalues ​​me një klik të disponueshëm?

Po atje jane. Nëse jeni duke përdorur Linux, ai ka Klik&Ndërtoni, një paketë instaluese me një klik. Ai përfshin mbi 120 skripta dhe aplikacione në internet për klientët e tyre. Nëse shkoni me këtë plan, ajo vjen me WordPress, Joomla, Drupal, Magento, TYPO3, phpBB, dhe Moodle.

Do 1&1 migroni një faqe interneti ekzistuese?

Fatkeqësisht, 1&1 nuk do të migroj një faqe interneti ekzistuese falas. Ju mund ta bëni vetë, ose të keni 1&1 bëni atë për një tarifë. Pajisjet 1&1 përdorime i kushton një kosto, e cila është arsyeja pse ata nuk mund të migrojnë një faqe në internet falas.

Cila është kontrata minimale për përdorimin e 1&1?

Kur jeni duke kërkuar opsione të kontratës, 1&1 ka një afat minimal prej një muaji të shumicës së planeve të tyre. Shtë ideale për ata që duan të kalojnë nëse nuk dëshirojnë ta përdorin atë. Nëse nuk përdorni 1&1 për 30 ditët e plota, ju mund të keni të drejtë të merrni një rimbursim të plotë në llogarinë tuaj.

Cili është paneli i kontrollit që vjen me planin?

Kur regjistroheni për një plan me 1&1, ai do të ketë panelin e tij të kontrollit. CPanel ofrohet, por vetëm për planet e pritjes së cloud. Nëse jeni përdorues i Windows, ju keni Plesk për opsionet e panelit tuaj të kontrollit. Mund të flisni me një përfaqësues për çdo pyetje që keni.

Do 1&1 të jetë i përshtatshëm për një faqe në internet ecommerce?

Absolutisht. Ata kanë plane pritëse të drejtuara drejt faqeve të internetit të tregtisë elektronike. Ka skriptet dhe aplikacionet e tregtisë elektronike. Kjo është pjesë e Klikimit&Ndërtoni paketën 1&1 oferta Nëse keni nevojë për një certifikatë SSL, 1&1 do të sigurojë certifikatën për blerje. Ju mund të përdorni aplikacione të hapura si Magento, PrestaShop, osCommerce, ose Zen Cart për platformën tuaj të e-commerce.

Është 1&1 e mirë për pritjen e imazheve dhe galeritë?

Po ata jane. Hapësira e diskut e pashpirtruar dhe gjerësia e brezit ofrohen për çdo plan. Klikimi&Ndërtoni paketën e instaluesit me një klikim ka disa lloje të skenarëve të galerisë së fotografive. Nuk duhet të jetë problem, përveç nëse ka skedarë të mëdhenj që duhet të shkarkohen. Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me paketën tuaj, mund të arrini tek 1&1 për përgjigje.

A mund të marr një CDN përmes 1&1?

Po ti mundesh. CloudFlare është falas me disa nga paketat e pritjes, përfshirë edhe mbajtjen e WordPress. Mirage dhe Railgun janë përfshirë me paketën, dhe nëse doni të merrni një paketë pro CDN, është në dispozicion.

Cilat pako janë më të mirat për 1&1 mbajtës themelor në internet?

Ka shumë paketa themelore të mbajtjes në internet me 1&1. Ata janë miqësorë ndaj përdoruesve dhe të thjeshtë për të ngritur uebfaqen tuaj ideale. Paketa e nivelit të hyrjes është ideal për zhvilluesit e uebit që duan të fillojnë nga një biznes i vogël në një kompani që lulëzon, duke siguruar mjete për të krijuar faqe të thjeshta dhe operative të bazuara në HTML. 1&1 ofron një paketë të nivelit të mesëm që është më e fuqishme, ka performancë më të mirë dhe ruajtje maksimale, duke lejuar një prani profesionale në internet. Paketa premium e ofruar nga 1&1 ka performancë dhe ruajtje superiore, dhe përfshin hapësirë ​​të pakufizuar në internet, dhe duke pritur shumë site në të njëjtën kohë. Ai përfshin një Mbështetje të Aplikacionit të Ekspertëve që ju lejon të përfitoni sa më shumë nga programi i zhvillimit.

Do 1&1 ofroni mbështetje për zhvillim, pasi të filloni pritjen?

1&1 është i përkushtuar për të punuar me klientët e tyre, dhe ata kanë mënyra të shumta për t’ju ndihmuar të zhvilloni dhe rritni faqen tuaj të internetit. 1&1 Ndërtuesi i Uebfaqes ju jep mundësinë të krijoni uebfaqen tuaj ideale. Ndërfaqja e thjeshtë dhe intuitive ju ndihmon të krijoni faqen tuaj të internetit mahnitëse dhe funksionale. Ekzistojnë modele profesionale të disponueshme për zgjedhjen dhe redaktimin e pajisjeve të desktopit dhe celularit. NetObjects Fusion lejon përdoruesin të ketë kontroll të plotë dhe kreativitet për faqen e tij të internetit. 1&1 do të ndihmojë në uebfaqen tuaj të kapë sytë e njerëzve përmes 1&1 Vegël e Gazetës, prodhimi i mediave sociale dhe 1&Mjeti SEO 1 për të tërhequr vëmendjen e njerëzve. Mjetet e fuqishme të analizës ju lejojnë të shihni se si po funksionon faqja juaj e internetit, dhe se si vizitorët po përdorin faqen tuaj të internetit.

Bën 1&1 siguroni një plan falas për mbajtjen në internet?

Fatkeqësisht, 1&1 nuk ka në dispozicion një plan hosting falas të një plani. Shumica e klientëve që duan një faqe interneti profesionale që funksionon 24/7, dhe pajisjet 1&1 përdorime janë disa nga më të mirat. Paketat e pritjes përfshijnë një domen unik, që përputhen me llogari të postës elektronike për klientët e tyre, dhe mbështetje për gjuhë të ndryshme dhe bazat e të dhënave, të gjitha janë të përballueshme. Muaji i parë është falas, dhe mund të zgjasë për disa muaj. Nëse vendosni të keni një kontratë, muajt e parë janë falas, dhe pagesa do të fillojë, pa ndonjë tarifë të fshehur. Nëse vendosni të mos nënshkruani një kontratë, çmimi i rregullt do të fillojë, por prapë do të merrni 30 ditët e para falas. Nëse doni të anuloni planin tuaj brenda 30 ditëve të para, do të merrni rimbursimin tuaj. Shtë një mënyrë për të parë nëse ju pëlqen paketa për të parë nëse do të ishte e përshtatshme për ju.

Cilat masa sigurie janë vendosur?

Siguria është e rëndësishme për çdo klient, dhe 1&1 përpiqet të sigurojë që çdo faqe në internet është e mbrojtur. Qendra e të dhënave me performancë të lartë ka teknologjitë më të fundit. Ata kanë 300 Gbit / s të lidhjes (nga jashtë), dhe besueshmëri të lartë për mbajtjen e faqeve në internet. Mbrojtja e zgjeruar SSL përfshin një firewall të jashtëm, i cili parandalon sulmet e jashtme. Rimëkëmbja e hapësirës në internet siguron të dhëna të vlefshme për hostimin Linux. Nëse ka një sulm, administratorët mund të rivendosin të dhënat deri në 6 ditë nga kopjet rezervë të faqes në internet. Filesdo skedar individual në dosje të veçantë janë gjithashtu të afta të restaurohen. 1&1 SiteLock bën skanime mujore në aplikacione, SQL, skanime injeksioni dhe skriptim kryq të faqeve. Anydo dobësi është fikse para se hakerat të kenë një shans për t’i shfrytëzuar ato. Nëse shkoni me 1&1 Pako SiteLock Premium, ajo do të skanojë deri në 500 faqe, duke i dhënë biznesit tuaj një paqe mendore.

Optionsfarë opsionesh janë në dispozicion për zgjerim?

Ytdo herë që doni të zgjeroni faqen tuaj të internetit, 1&1 ka plane fleksibël në dispozicion. Nëse nevojiten mundësi më të mëdha për ruajtje dhe performancë, një azhurnim i thjeshtë është gjithçka që kërkohet. Serverat gjeo-tepricë 1&1 përdorime janë teknologjia dhe softueri i fundit. Karakteristikat në dispozicion deri në 1&1 është i azhurnueshëm në çdo kohë, përfshirë 1&1 SiteLock Basic dhe 1&1 CDN. SEO Pro, Marketingu i motorëve të kërkimit dhe ListLocal janë të gjitha pjesë e paketave themelore të pritjes. Ju mund të shtoni ndonjë veçori shtesë që mund t’ju duhet, duke ju ndihmuar që të mbani kostot tuaja të ulëta dhe mirëmbajtjen në minimum. Aplikacionet me burim të hapur, si WordPress, Joomla! dhe Drupal ju lejojnë të shtoni veçoritë në të ardhmen. Ata kërkojnë vetëm disa klikime të thjeshta të miut për të instaluar.

Cilat janë sistemi mbështetës për mbajtjen në internet 1&1 oferta?

1&1 është i ngazëllyer për t’u shërbyer mbi 13 milion klientëve, dhe përvoja e tyre ka ofruar shumë ndihmë për çdo klient. Ekspertët e tyre teknikë janë shumë të trajnuar dhe ofrojnë mbështetje telefonike dhe email 24/7 për çdo ndihmë që ju nevojitet. Anydo pyetje në lidhje me produktet e tyre u përgjigj menjëherë, dhe ju mund të gjeni produktin e duhur kur biznesi juaj po rritet. 1&1 ka qenë në biznes që nga viti 2001, dhe ata janë një nga udhëheqësit e faqeve të pritjes së faqeve. Shërbimi i tyre për klientët është njohur për çmime pritëse dhe rekomandimet e klientëve të gjithë rekomandojnë 1&1. Edhe nëse keni punuar me hostimin në uebfaqe, 1&1 mund t’ju ofrojë çdo ndihmë që ju dëshironi. 1&1 është këtu për t’ju ndihmuar të përmirësoni faqen tuaj dhe ta rritni biznesin tuaj në një sukses.

Si mund të kontaktoj me 1&1 për ndihmë?

Ka disa mënyra të ndryshme me të cilat mund të kontaktoni 1&1 për çdo ndihmë që ju kërkoni. Anydo pyetje ose vështirësi që keni, mund të kontaktoni ekspertët direkt në 1-866-991-2631. Sa i përket pyetjeve të faturimit, mund të kontaktoni 1-877-300-8316 për ndihmë. Do urdhër për mbajtjen në internet, ju mund ta bëni atë në internet ose me telefon përmes departamentit të shitjeve në 1-844-871-2631. Më shumë në 1and1.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map