Një Shqyrtime të Vogla Portokalli maj 2020 – Prmimet Pritëse dhe Planet

Sa e mirë është një mbajtës i vogël portokalli?


Një përmbledhje e vogël portokalli 3 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (2 vota) Pro

 1. Disa plane të përbashkëta për të zgjedhur
 2. Adresat e pakufizuara të emailit nga secila domen
 3. Mbështetje e shkëlqyeshme
 4. Ofroni të gjitha llojet e hostimit

Cons

 1. Hapësira e diskut dhe Bandwidth i kufizuar në të gjitha planet
 2. Nuk mund të krijoni faqe mobile

Support3Speed2.5Features3.5Value2.5Transparency3.5

Zyrtari ynë “Një Portokalli e Vogël” Rishikimi i hostimit

Një Portokalli i Vogël është një ofrues i vogël, por megjithatë i fuqishëm i mbajtjes në internet me shumë mundësi dhe karakteristika të ngurta. Ndërfaqja e tyre është e lehtë për t’u përdorur dhe opsionet e tyre të hostimit e bëjnë edhe më të lehtë gjetjen e asaj që po kërkoni. Reallyshtë me të vërtetë e bukur të gjesh një kompani pritëse që nuk përpiqet të të nikelojë dhe të qetësojë.

Karakteristikat më të mira të ‘Një portokalli të vogël‘ Pritja

Si një nga kompanitë e pakta që kanë më shumë para se sa kundër tyre, Një Portokall i Vogël paketon pikërisht atë që prisni nga një kompani pritëse – me disa çifte shtesë në krye.

Disa plane të përbashkëta për të zgjedhur

Një Portokalli i Vogël bën një punë të shkëlqyer duke u përpjekur të siguroheni që të merrni atë që paguani. Në vend që të kishin planet standarde të vogla, të mesme dhe të mëdha, ata i ndanë ofertat e tyre për t’u përpjekur t’iu përgjigjen nevojave tuaja. Nëse keni nevojë vetëm për një uebfaqe të vogël sepse doni vetëm të strehoni disa fotografi nga pushimet e vitit të kaluar për të parë pjesën tjetër të familjes, atëherë nuk keni nevojë të paguani aq shumë për pritjen tuaj, si djali tjetër që po fillon një uebfaqja e tregtisë elektronike.

Hosting i ndershëm në ueb

Ka shumë për të thënë për qëndrueshmëri. Një dredhi marketingu që kam parë njerëz që përdorin përsëri kohë dhe kohë është të nënpromise dhe mbingarkesë. Kjo mund të funksionojë në disa raste, por një Portokalli i Vogël nuk pajtohet. Ata ofrojnë pikërisht ato që premtojnë pa u përpjekur të të mbikëqyrin mbi gjërat që nuk të duhen. Për më tepër, ata përdorin burimet e tyre më mirë se disa nga konkurrentët e tyre. Nëse paguani një sasi të caktuar burimesh për një server, kjo është saktësisht ajo që do të merrni – pa sakrifikuar cilësinë nëse maksimalizoni atë që përdorni.

Të gjitha llojet e hostimit

Një Portokall i Vogël ka një plan për pothuajse të gjithë. Ata kanë standarde të përbashkëta, VPS dhe plane të dedikuara për pritje, por ato gjithashtu kanë disa opsione brenda secilit plan. Për më tepër, ata kanë një kategori të veçantë për pronarët e bizneseve që janë duke u përpjekur të fillojnë një faqe interneti për tregti elektronike. Planet e biznesit përfshijnë një çertifikatë falas SSL me çdo plan. Oh, po – ata gjithashtu kanë host host hosting.

Adresat e pakufizuara të emailit nga secila domen

Adresat e postës elektronike duhet të jenë standarde për shumë ofrues të pritjes. Sidoqoftë, nuk janë. Në fakt, kam parë disa kompani pritëse që nuk ofrojnë as email fare. Shtë bukur të shohësh që Një Portokall i Vogël jo vetëm që ofron email, por ato ofrojnë një sasi të pakufizuar adresash emaili për secilën domen. Kjo do të thotë nëse filloni një uebfaqe të tregtisë elektronike, secili punonjës mund të ketë adresën e tij / saj të postës elektronike, të plotë me letrat kredenciale të tyre..

Përzgjedhja fantastike e aplikacioneve në internet

Kjo është ajo ku një Portokalli i Vogël shkon sipër dhe përtej aftësive normale dhe përgjegjësive të kompanive pritëse. Kur regjistroheni me një Portokall të Vogël, mund të instaloni WordPress me një klik të vetëm. A doni një kalendar? Zgjedhje e shkëlqyeshme! Instaloni kalendarin tuaj, programin e shportave të blerjeve dhe më shumë me përzgjedhjen fantastike të A Orange Small të aplikacioneve në internet.

Mbështetje e shkëlqyeshme

Stafi i tyre mbështetës është i ditur dhe i shpejtë. Ju keni akses në mbështetjen e telefonit dhe e-mail 24/7. Ata gjithashtu kanë biseduar live, por kjo nuk është në dispozicion gjatë fundjavave. Sidoqoftë, edhe mbështetja e tyre në fundjavë është e shpejtë. Plus, ata vërtet dalin nga rruga e tyre për të zgjidhur të gjitha çështjet tuaja.

Kompania e përkushtuar për të shkuar gjelbër

Një Portokall i Vogël përputhet me 150 përqind të konsumit të tyre të energjisë me certifikata të energjisë së rinovueshme. Për më tepër, ata lejojnë punonjësit e tyre të telekomunikojnë – ata punojnë nga shtëpia. Kjo do të thotë se ata nuk duhet të paguajnë për një sasi të madhe të hapësirës për zyra, plus që mban më shumë makina jashtë rrugës. Punonjësit që telekomunikojnë kanë tendencë të kenë një moral më të lartë dhe janë më të lumtur – dhe kjo tregon në shërbimin e tyre për klientët.

Zbritjet në ‘Një portokalli e vogël‘ Pritja

Me të drejtë kur menduam që Një mbajtje e vogël në Portokalli ishte e përsosur, gjetëm disa gjëra që menduam se mund të përmirësoheshin. Ja çfarë gjetëm.

Hapësira e diskut dhe Bandwidth i kufizuar në të gjitha planet

Ata vendosin një kapak të të dhënave për të gjitha planet e tyre. Kur një ofrues pritës ofron një hapësirë ​​të pakufizuar të bandës dhe hapësirë ​​në disk, ata nuk presin që klientët e tyre të përdorin një sasi të turpshme burimesh. Sidoqoftë, duke i vendosur këto kufizime te njerëzit, është më shumë një pengesë mendore që mund të shtojë një faktor stresi, duke i bërë njerëzit të mbajnë një orë të ngushtë se sa bandwidth dhe hapësira e diskut në të vërtetë po përdorin.

Nuk mund të krijoni faqe mobile

Një Portokall i Vogël ofron një softuer ndërtimi në internet. Sidoqoftë, ajo që ata nuk e bëjnë është të sigurojë ndonjë softuer që mund t’i ndihmojë njerëzit të ndërtojnë versione celularë në faqet e tyre të internetit. Me gjithnjë e më shumë njerëz që shfletojnë Internetin duke përdorur pajisje celulare, do të mendonit se Një Portokall i Vogël do të kuptonte që do të ishte në interesin e tyre më të mirë të ofroni një mënyrë të thjeshtë për njerëzit që të ndërtojnë faqe interneti celular.

Vija e poshtme

Një Portokall i Vogël shkon lart e më tej për t’u siguruar që ata kanë jo vetëm atë që u nevojiten klientëve të tyre, por ato që dëshirojnë. Nga këndvështrimi i një klienti, kjo me të vërtetë mund të funksionojë në favor të tyre. Sidoqoftë, kur zbulojmë se ne nuk mund të krijojmë faqe mobile, në të vërtetë na bën të dëshirojmë të kërkojmë diku tjetër.

Karakteristikat kryesore

 • Mbështetje e shpejtë
 • Cmime te arsyeshme
 • Ton tipare

Vizitoni faqen zyrtare të internetit

5 hostet kryesorë

 • Shqyrtime SiteGround
 • Shqyrtime të motorit WP
 • Shqyrtime për hostet A2 (të vjetra)
 • Rishikimi Bluehost
 • Shqyrtime të Menaxhuara të GoDaddy për WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map