Register.com Shqyrtime maj 2020 – Prmimet Pritëse dhe Planet

Sa e mirë është Regjistrohu Regjistrohu?


Regjistrimet e Register.com 2.3 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (0 vota) Pro

 1. Qasja në FTP
 2. Rezervime faqesh për 3 ditët e fundit
 3. 24/7 Mbështetje Telefonike dhe Email

Cons

 1. Shumë e shtrenjtë
 2. Ata ngarkojnë për mjetin e tyre për ndërtimin e faqeve
 3. Faqe konfuze të shitjeve
 4. Ata ngarkojnë ekstra për postë elektronike

Support2Speed2.5Features2.5Value2Transparency2.5

Rishikimi ynë Hosting i Regjistrit tonë Zyrtar

Register.com është një nga kompanitë origjinale të regjistrimit të emrave të domain ende në biznes sot. Ata kanë zgjeruar linjën e tyre të produkteve me Ueb hosting. Një zonë ku duket se shkëlqejnë është në zonën e tyre për mbështetjen e klientëve.

Karakteristikat më të mira të Hosting Register.com

Register.com ofron tre pako hostesh – të gjitha me mbështetje të shkëlqyeshme të klientit. Shkalla e tyre më e lartë – paketa e tregtisë elektronike – mbështet përpunimin e kartave të kreditit dhe veçoritë e karrocave.

Qasja në FTP

Shumë pak ofrues të pritjes ofrojnë qasje në FTP më. Edhe pse kjo është një zgjidhje më teknike, ajo gjithashtu lejon një shkallë më të madhe fleksibiliteti dhe personalizimi. FTP është një standard i Internetit që qëndron në File Transfer Protocol. Ky protokoll ju jep lirinë për të transferuar skedarë të çdo lloji mbrapa me radhë midis kompjuterit tuaj dhe serverit të tyre për personalizim të plotë.

Rezervime faqesh

Edhe pse kjo është një veçori standarde për disa nga ofruesit e pritjes, duket se mungon nga shumë të tjerë. Me Register.com, jo ​​vetëm që faqja rezervë, por ato ju japin mundësinë e përdorimit të një funksioni që ata e quajnë File Restore. Rivendosja e skedarëve ju lejon të ktheni përsëri versionin e faqes tuaj për të fshirë gabimet që mund të jenë bërë. Ne e gjetëm atë pak më të shkurtër se ai mban vetëm të dhënat tuaja për tre ditët e fundit, por fakti që ata i kishin këto fare është padyshim një plus.

24/7 Mbështetje Telefonike dhe Email

Kjo është ajo ku regjistron shkëlqen. Ata kanë mbështetje 24/7 gjatë gjithë vitit përmes telefonit dhe postës elektronike. Edhe pse ata nuk ofrojnë bisedë të drejtpërdrejtë, ne kemi zbuluar se kemi marrë një përfaqësues kompetent mbështetës në telefon sa herë që kemi thirrur – dhe kemi thirrur disa herë në ditë. Kjo është domethënëse për shkak të prirjes në biznes që i bën njerëzit të kalojnë kohë të gjatë për të arritur një agjent mbështetës live.

Dobësitë e Regjistrit.com Hosting

Fatkeqësisht, kishte më shumë për të mos pëlqyer në lidhje me Register.com, atëherë kishte për të pëlqyer – një dukuri e rrallë.

Shumë e shtrenjtë

Nëse e konsideroni faktin që Register.com ishte një nga regjistruesit origjinal të Uebit, kjo vjen si një surprizë e vogël. Për momentin, GoDaddy është regjistruesi më i përhapur në internet sot. Shumë ofrues të tjerë të pritjes përdorin veçorinë e regjistrimit të GoDaddy si të tyre. Sidoqoftë, Go Daddy ngarkon vetëm 14,99 $ për të regjistruar emrin e domain. Register.com tarifon 35 dollarë në vit për një adresë dot-com – një rritje prej 250 përqind nga regjistruesi më i popullarizuar i rrjetit.

Kjo është jashtëzakonisht e rëndësishme duke marrë parasysh që shumë njerëz përdorin ofruesin e mbajtjes së uebit për të parkuar domenet. Një rritje prej 250 përqind në regjistrimin e emrit të domain do të shtohet shpejt shpejt, duke e bërë Register.com një nga vendet më të këqija për t’u regjistruar dhe parkuar domenet.

Ata ngarkojnë për mjetin e tyre për ndërtimin e faqeve

Providerdo ofrues tjetër i pritjes që ofron mjete për të thjeshtuar përvojën tuaj të ndërtimit të uebit, ofron këto mjete falas. Regjistrimet tarifore.com për mjetet e tyre të ndërtimit të faqes. Pothuajse ndjehet sikur Register.com po përpiqet të ju najlojë dhe zhytë – duke u përpjekur të nxjerrë çdo qindarkë që mundet nga ju. WordPress ofron mjete më të mira për ndërtimin e faqeve me shabllone falas. Për më tepër, WordPress është më i lehtë për t’u përdorur, por regjistrimi.com insiston të ju ngarkojë për një mjet që çdo ofrues tjetër i pritjes ofron falas.

Faqe konfuze të shitjeve

Kurdoherë që të shihni vijën e parë që thotë, “Ne do të ndërtojmë faqen tuaj të internetit falas”, është sigurisht diçka që ia vlen të shikoni. Kush nuk do të donte të përfitonte nga një shërbim si ai?

Problemi me këtë është se shtypja e mirë do t’ju tregojë qartë se ata do t’ju paguajnë 94,95 $ në muaj për këtë shërbim. Edhe opsioni më i shtrenjtë i hostimit është më pak se 30 dollarë në muaj, pra cili është? A do ta ndërtojnë faqen tuaj falas falas ose do t’ju ngarkojnë afër 100 dollarë në muaj për të?

Pasi gërmova rreth kushteve të tyre të shërbimit, zbulova se ata ngarkuan 799 dollarë për shërbimin e tyre të ndërtimit të sitit, plus 94,95 dollarë në muaj. Nuk isha i sigurt nëse kjo do të thoshte të ishte mashtruese me qëllim ose nëse do të thoshin se ata nuk do të të ngarkonin para për 1139.40 dollarë që do t’ju kushtojë gjatë 12 muajve të ardhshëm.

Ata ngarkojnë ekstra për postë elektronike

Kjo kur e gjetëm pak qesharake. Providerdo ofrues tjetër i hostimit përfshin mbajtjen e postës elektronike si një pjesë e paketës së faqeve në internet. Register.com jo vetëm që këto dy karakteristika i ka të ndara, por nëse doni të menaxhoni emailin tuaj, duhet të regjistroheni në një portal të ndryshëm duke përdorur një seri të ndryshme kredencialesh për të menaxhuar emailin tuaj, atëherë ju bëni faqen tuaj të internetit. Asnjë nga tre paketat e pritjes nuk vjen me një adresë të vetme me email.

Ata mund të përpiqen ta bëjnë atë të përballueshëm me aksesin e portalit në webmail me 5MB hapësirë ​​ruajtjeje që ju kushton 9,99 dollarë në vit, por paketa e tyre më e shtrenjtë me 10 kuti postare dhe 100MB depo që kushtojnë deri në 99,99 dollarë në vit. Emaili nuk është një mall për tu shitur si ky – madje edhe Google ofron email të personalizuar me 10 herë më shumë karakteristika me një çmim më të përballueshëm.

Vija e poshtme

Në rastin më të mirë, regjistro.com pre pre injorancën e njerëzve. Web hosting i tyre mund të jetë i besueshëm dhe ata mund të kenë një shërbim yjor të klientit për të shkuar me të, por ata ngarkojnë shumë rrugë për shërbimet e tyre dhe ata nuk arrijnë të ofrojnë komponentët kryesorë – të tilla si email – që duhet të përfshihen me çdo paketë pritëse.

Karakteristikat kryesore

 • Mbështetje e shpejtë
 • Cmime te arsyeshme
 • Ton tipare

Vizitoni faqen zyrtare të internetit

5 hostet kryesorë

 • Shqyrtime SiteGround
 • Shqyrtime të motorit WP
 • Shqyrtime për hostet A2 (të vjetra)
 • Rishikimi Bluehost
 • Shqyrtime të Menaxhuara të GoDaddy për WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map