Rishikime të iPage Hosting: Pastrimi i lirë i papastërt me $ 1.99 / muaj – maj 2020

Rishikime të iPage Hosting: Pastrimi i lirë i papastërt me $ 1.99 / muaj – maj 2020

Rishikime të iPage Hosting: Pastrimi i lirë i papastërt me $ 1.99 / muaj – maj 2020

Contents

iPage: I lirë dhe i ndyrë

Në një farë mënyre, ne e duam sa e drejtpërdrejtë është iPage.


Them 1,99 dollarë në muaj për pritje?

Kjo është pothuajse falas.

screenshot i lirë për ipage

screenshot i lirë për ipage Dua të them që është mjaft e përballueshme.

Ju nuk mund ta prisni botën nga një host ky i lirë dhe nëse e bëni këtë, c’mon.

E themeluar në vitin 1998, iPage është një kompani pritjeje në internet e cila është fituar nga Endurance International Group (EIG) në vitin 2009. Kompania ka selinë në Burlington, Massachusetts. (Faktet e mërzitshme që mund të dëshironi të dini).

Tani sendet emocionuese – ia vlen?

Sa e mirë është iPage Hosting?

iPage nuk është veçanërisht i shpejtë ose i besueshëm, tiparet e tyre mund të jenë konfuze, dhe shërbimi i tyre për klientët nuk është i klasit botëror.

Por kjo tha, ato janë jashtëzakonisht të lira. Me 1.99 $ / muaj për planin e tyre më themelor (për 12 muajt e parë), është e vështirë të ankoheni shumë për ndonjë mangësi në shërbim. Ne pothuajse gjithmonë do të ju rekomandojmë të paguani pak më shumë për një produkt më të mirë, por nëse buxheti juaj është super i ngushtë, atëherë iPage thjesht mund të jetë hosti që ju nevojitet. Vetëm të jenë të përgatitur për të menaxhuar pritjet tuaja.

Shih Faqen Zyrtare

Rishikimi i Ekspertëve tanë për Hosting iPage

Shanset janë që ju të keni qenë të aktivizuar në iPage për shkak të çmimeve të tyre marramendëse të lirë prej 1.99 $ / muaj për host të përbashkët.

Wow – kjo është mjaft tërheqëse.

Për më pak se një orë e gjatë në muaj, ju jeni duke marrë një server në gjysmë të rrugës në të gjithë vendin që do të strehojë faqen tuaj te internetit për ju 24/7, i udhëhequr nga teknikë ekspertë.

Rëndësisht, ky është një pritje e lirë.

Sigurisht, çmimet super të ulëta janë aq të mira për një arsye për të blerë një plan pritës.

Varet nga ju si konsumator për të përcaktuar vlerën e produktit. Dhe varet nga ne për t’ju ndihmuar të peshoni të mirat dhe të këqijat! Me pak fjalë, ne mendojmë se iPage lë shumë për të dëshiruar përsa i përket shpejtësisë, besueshmërisë dhe mbështetjes. Por me një mori karakteristikash të pakufizuara dhe mjete ndërtimi në internet që janë perfekte për fillestarët, ajo çmime hyrëse e lirë mund të bëjë që kjo paketë të jetë pikërisht ajo që po kërkoni.

Karakteristikat më të mira të iPage Hosting

Ka pasoja të caktuara për të pritur me iPage përtej çmimeve hyrëse super të lirë, por le të fillojmë atje.

1) icingmimet iPage janë Stupid Cheap (me një zotim 3-vjeçar)

Ndërsa shumica e planeve standarde të pritjes së pritjes bien në intervalin 4-12 $ / muaj, regjistrimi me iPage kushton vetëm 1.99 dollarë në muaj për 3 vitet e para të pritjes. Kjo i vendos ata në të njëjtën pikë çmimi si WebHostingPad (1.99 $ / muaj, edhe pas 12 muajve të parë), megjithëse ne jemi të lumtur të raportojmë që shërbimet e iPage janë më të besueshme.

Kjo ofertë intro joshet në mijëra konsumatorë, por këta klientë mund të mos jenë aq të ngulitur pasi të jenë ngritur ato 36 muajt e parë. Plani Thelbësor është plani i tyre i vetëm i përbashkët i pritjes, dhe raketat deri në $ 7,99 / muaj në vitin e 4-të, i cili i vendos ato në mënyrë spektakolare në intervalin mes spektrit të përbashkët të pritjes.

Sidoqoftë, nëse po testoni projekte afatshkurtra, iPage në të vërtetë mund të jetë i përshtatshëm. Deri kur periudha e parë të ketë mbaruar, do të keni një ide të mirë nëse jeni mjaft i lumtur për të vazhduar më tej me shërbimet e tyre.

Plus, iPage në të vërtetë ju lejon të paguani çdo muaj, ku shumë host pret reklamimin e çmimeve të tyre muaj pas muaj, por kërkoni për një vit, ose dy vjet, ose tre vjet përpara. Krahasuar me pagimin e një viti përpara për 1and1, ose tre vjet përpara për DreamHost, faturimi nga muaji në muaj i iPage është shumë freskues për fobet e zotimeve atje..

2) Fushat e pakufizuara nën një llogari

iPage ju lejon të keni të regjistruar domene të pakufizuar nën një llogari të vetme. Për më tepër, ata ju japin një domain falas kur regjistroheni si një përdorues i ri. Nga atje, jeni i lirë të shtoni sa më shumë fusha nën një çati sa të doni. Për ta përdorur këtë veçori edhe më tej, mund të keni sa më shumë nënfusha nën secilën domen që dëshironi.

Ka shumë njerëz që janë në biznesin e fushave që fluturojnë. Për ta bërë këtë, domenet duhet të blihen dhe parkohen. iPage është i vetëdijshëm për këtë model biznesi dhe ju lejon të parkoni sa më shumë domene, siç e shihni të arsyeshme.

Dhe me 1.99 dollarë në muaj, sa më shumë fusha të presë, aq më e ëmbël bëhet marrëveshja. Kostoja juaj për domen mund të bëhet goxha e papërfillshme.

3) Opsionet e sigurisë iPage janë të ngurta

Plani i hostimit Evey iPage vjen i pajisur me softuer të sigurisë SiteLock. SiteLock bën gjithçka që ju nevojitet nga një shtojcë themelore e sigurisë, duke përfshirë firewalls, skanimin dhe heqjen e malware, mbrojtjen DDoS, dhe madje do të punojë për t’ju hequr nga listat e zeza. Plus, do të merrni kopje rezervë falas të përditshme që janë të lira për tu rikthyer. Ky është një bonus shumë i bukur për të cilin ngarkojnë shumë kompani. Me një kompani tjetër në pronësi të EIG, HostGator, rezervimet e bëra bëhen vetëm javore dhe ju paguajnë 15 dollarë për tu rikthyer.

4) Aplikacionet e palëve të treta të mbështetura + Freebies

iPage integrohet me një ton të aplikacioneve të njohura të palëve të treta në një mënyrë të qetë, duke i bërë ato një zgjedhje të shkëlqyeshme për fillestarët. Mund të përfshini lehtësisht aplikacione si Google Analytics, Paypal dhe WordPress dhe procesi i instalimit është i drejtpërdrejtë. Kjo ndoshta nuk është diçka që do të ndikojë në zhvilluesit me përvojë dhe webmasterët që bëjnë jetesën duke i vendosur këto gjëra, por ne duartrokasim iPage për bërjen e procesit jo frikësuese për të pa initiuarit.

Plus, regjistrimi me iPage përfshin një mori krediti reklamimi për Google, Yahoo dhe Bing; një marramendje e bukur, për të qenë e sigurt.

5) Vegla për ndërtimin e faqeve fillestare-miqësore Drag-And-Drop

Planet e hostimit iPage përfshijnë ndërtuesin e uebfaqes Weebly, e cila është një metodë e lehtë dhe intuitive tërheqëse dhe tërheqëse për të bërë një plan urbanistik. Ndërsa nuk keni nevojë të dini CSS për të shkarkuar një temë falas të WordPress, shumë webmasterë fillestar do të kishin mundësinë të bëjnë manualisht ndryshime live në paraqitjen e faqes së tyre të internetit. Përfshirja e Weebly në platformën e tyre e bën iPage një zgjedhje të shkëlqyeshme për webmasterët të cilët nuk janë tru super të teknologjisë, por duan të ushtrojnë një sasi të caktuar kontrolli mbi hartimin e faqes së tyre..

Ne e ndërpresim këtë mesazh me një deponim të dhënash për të gjitha tiparet.

Dobësitë e iPage Hosting

Shumica e këtyre dobësive janë të vështira të ankohen nëse po vlerësoni vetëm çmimet hyrëse. Por nëse planifikoni të qëndroni me iPage për më shumë se një vit, kushtojini vëmendje të kujdesshme këtyre çështjeve. Ata do të vazhdojnë edhe pasi plani juaj i pritjes të jetë ngritur me 600%.

1) Koha e ngadaltë e faqeve shumë të ngadalta

Rezultatet e iPage në pjesën e tretë të poshtme të të gjitha hosteve në internet që kemi rishikuar për herë të ngarkesës së faqeve, me rezultate mesatare midis 1,100 dhe 1.600ms (krahasuar me mesataren e industrisë prej 700ms). Dhe kjo nuk është punë e vogël. Numri befasues i vizitorëve do të kërcej nga faqja juaj nëse nuk arrin të ngarkojë shpejt, që është një vrasës i plotë nëse keni nevojë që ata të shpenzojnë para në faqen tuaj.

Kjo duhet të merret në konsideratë të kujdesshme nëse po mendoni të pritni faqen tuaj me iPage. Nëse jeni me të vërtetë në atë çmim hyrës, ne do të ju rekomandojmë 1and1 Hosting në vend të kësaj, të cilët kanë një paketë intro edhe më të lirë (0,99 $ / muaj) dhe herë më të ngarkesës së faqeve më afër mesatares. Por nëse vërtet i jepni përparësi shpejtësisë, ju rekomandojmë të shikoni në DreamHost (çmimi mujor i të cilit është i ngjashëm me normat e rinovimit të iPage) ose A2 Hosting (më i shpejtë në treg, me çmime konkurruese).

2) Nën mesataren e Uptime

Përveç shpejtësive të ngadalta të ngarkimit, iPage është ndër opsionet më pak të besueshme në dispozicion për sa i përket kohëzgjatjes. Ndërsa standardi i industrisë është 99,99% në kohë (duke përkthyer në 8.76 orë kohë të ndërprerjes në vit), iPage është në rënie gati tre herë më shpesh sesa shumica e pritësve të tjerë në treg. Ky është një lajm i tmerrshëm për faqet e e-commerce, ose me të vërtetë çdo sit që konverton vizitorët në para.

Koha e pushimit si kjo është një flamur i kuq për çdo host që pretendon të ofrojë fusha dhe disqe të pakufizuar. Nëse serverët e tyre as nuk mund të qëndrojnë lart me besueshmëri, atëherë nuk ka asnjë mënyrë që pajisja e tyre të jetë mjaft e fortë që ju të jeni në gjendje të shfrytëzoni hapësirën “e pakufizuar”. Në teori, ju kurrë nuk mund të kapërcej, por vetëm sepse shpërndarja do të ishte aq e ngadaltë që kurrë nuk do të kishit mundësinë për të arritur një limit.

3) Asnjë domen i regjistruar privat

Ne u befasuam kur zbuluam se ju nuk ishit në gjendje të regjistroni private domene me iPage hosting. Ajo që dyfishoi surprizën tonë ishte fakti që kaq shumë kompani të tjera pritëse ju japin këtë aftësi. Pa aftësinë për të regjistruar private fushat tuaja, ju nuk mund të shmangni renditjen në bazën e të dhënave WHOIS. Kjo e bën tërë operacionin tuaj shumë më të ndjeshëm ndaj spammers ose subjekteve të tjera të padëshiruara që mund të marrin me lehtësi dhe me lehtësi detajet e kontaktit tuaj nga baza e të dhënave.

4) Shërbimi i Klientit iPage Përjeton Ton të Ndërprerjeve

Ndërsa jemi të lumtur të raportojmë që shërbimi i klientëve iPage është mjaft miqësor dhe i dobishëm në bashkëveprimet tona me ta, jini të gatshëm të vihen në pritje. Në bisedën në internet dhe në telefon, vonesat në lidhje dhe ndërprerjet janë të shpeshta, dhe nganjëherë pyetjet e thjeshta mund të zgjasin deri në 20 minuta për të marrë një përgjigje të kënaqshme.

iPage pret mbi një milion faqe në internet, dhe vlerësimet e klientëve për to janë të bollshme. Ashtu si me shumë kompani të fituara nga EIG, ka tendencë të ketë një rritje të dukshme të ankesave në lidhje me shërbimin ndaj klientit pas blerjes. Vazhdoni me atë njohuri ashtu si dëshironi.

5) Përdor vDesk në vend të cPanel

Ndërsa cPanel nuk është aspak i përsosur, është standardi i industrisë për një arsye. Me një bollëk burimesh në internet se si të shfrytëzoni sa më shumë atë, dhe transferime pa probleme midis hosteve që e përdorin atë, është një zgjedhje e lehtë për mbajtjen në internet. Për fat të keq, iPage përdor vDesk si panelin e tyre të backend. vDeck është i ndërlikuar dhe më pak intuitiv, dhe gjithashtu ka më pak burime të disponueshme në internet për t’ju ndihmuar të zgjidhni problemet. Duke pasur parasysh tarifat e kushtueshme të rinovimit të tarifave iPage, është pak e bezdisshme që cPanel nuk vjen standard. Edhe WebHostingPad ultra të lirë ofron cPanel.

6) Ata me të vërtetë bëjnë vetëm Hosting Shared

Shikoni, ata ofrojnë disa plane të tjera, si hostimi VPS, hostimi i dedikuar dhe mbajtja e WordPress – por me të vërtetë përqendrimi i tërë faqes së tyre është që t’ju futin në atë plan të ëmbël të lirë prej 1.99 $ / muaj.

Një përpjekje e vogël në hostimin e WordPress.

Siç mund ta shihni më lart, ata kiiiindddaa përpiqen të ofrojnë WordPres hosting.

Por zemra e tyre nuk është në të.

Linja e Fundit:

Tregjet iPage për fillestarët, dhe ata me të vërtetë bëjnë një punë të shkëlqyeshme duke u siguruar që webmasterët fillestarë i kanë të gjitha mjetet që u duhen për të ngritur dhe funksionuar një uebfaqe pune.

Dhe me çmime kaq të ulëta hyrëse, nuk është çudi që kaq shumë njerëz mezi priten të hipin në bord me shërbimet e tyre. Por, në planin afatgjatë, normat e pjerrëta të rinovimit nuk ia vlen niveli i shërbimeve të ofruara. Ka hoste me shërbim më të mirë të klientit, shpejtësi, kohën e duhur dhe karakteristika për një pjesë të çmimit mujor standard të iPage.

Sigurisht, ata mund të mos jenë aq të lirë kur të regjistroheni, por ne ju rekomandojmë të paguani pak më shumë për të shmangur zhgënjimet afatgjata.

Rekomandimi ynë? Akoma mund të merrni çmimet me një dollar të ulët për 3 vitet e para me SiteGround – dhe të merrni veçori jashtëzakonisht më të mira.

Shih Shqyrtimet Zyrtare për iPage të faqes 3.5 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (2 vota) Pro

 1. Host super i lirë
 2. Domenet e pakufizuara në një llogari
 3. Freebies si emri i domain dhe kreditë e AdWords

Cons

 1. Regjistrohu çështje private fusha
 2. Domain i ndjeshëm ndaj spammers
 3. Përdor vDeck në vend të cPanel
 4. Koha e ngadaltë e ngarkesës në faqe, koha e pakënaqshme

Support3Speed3Features3Value4.5Transparency4

Pyetje për Hosting iPage & përgjigjet

Farë është pritja iPage?

iPage Hosting është një ofrues i shërbimit të pritjes në internet që u siguron përdoruesve mjetet e nevojshme për të krijuar një prani në internet për kompaninë e tyre. Ka shumë karakteristika të forta dhe të azhurnuara për të ndihmuar në krijimin e faqeve të internetit, duke lejuar udhëheqësit e biznesit të tregut më të mirë dhe të rritin kompanitë e tyre në botën e sotme dixhitale.

Cilat janë tiparet kryesore të iPage Hosting?

Pritja iPage ka shumë karakteristika kryesore, përfshirë

 • Një fushë e lirë “.com” për faqen e internetit të kompanisë suaj
 • Shërbimi ndaj klientit dhe mbështetja teknike 24/7
 • Trafik i pakufizuar në faqen tuaj të internetit, email dhe DB
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore
 • Rezervime falas ditore
 • Integrimi i WordPress
Sa njerëz po përdorin iPage hosting?

Deri tani, iPage hosting po pret mbi një milion faqe në internet për njerëzit dhe kompanitë në të gjithë botën.

Featuresfarë karakteristikash të veçanta marr kur bëj një llogari me hostin iPage?

Bërja e një llogarie me hostin iPage do të ketë zhvilluesit në internet, tregtarët ose udhëheqësit e biznesit shumë përfitime, përfitime dhe privilegje të veçanta. Planet me iPage hosting vijnë me një seri të plotë të veçorive të veçanta që janë krijuar jo vetëm për të ndihmuar në ndërtimin e faqeve të internetit, por për të ushqyer rritjen e një kompanie në peizazhin dixhital të biznesit. Me fjalë të tjera, llogaritë dhe planet me iPage hosting do të ndërtojnë dhe tregtojnë faqen e internetit të një kompanie në një larmi mënyrash dhe për lloje të ndryshme të bizneseve në internet, të tilla si rritja e kredive dhe renditjeve të motorit të kërkimit që do të përmirësojnë disqet e trafikut të ditës, dhe ndihmën e -bizneset e tregtisë rriten duke ndërtuar dyqane falas online për to.

Një llogari ose një plan me iPage hosting përfshin veçori thelbësore si:

 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Gjerësia e bandës
 • Lejohet numri i pakufizuar i emrave të domeneve
 • Baza e të dhënave të pakufizuar të MySQL
 • Domain falas për më shumë se një vit (deri në 14,99 $ në vlerë)

Grupe të tjera të veçorive të veçanta që vijnë me një llogari në hostimin iPage përfshijnë:

 • Projektimi dhe ndërtimi i mjeteve
 • Deri në 6 faqe në programin e zhvillimit të faqes në internet Weebly Web Builder
 • Ndërtues i faqes së optimizuar që punon për pajisjet mobile
 • Instalimi me një klikim për WordPress
 • Qindra tema dhe shabllone për të zgjedhur
 • Shërbime pritëse dhe cilësime
 • FileManager
 • Menaxher FTP
 • FTP i sigurt
 • Faqet e gabimit personal
 • Marketingu i faqes në internet
 • 100 $ Google Adwords ofrojnë (vetëm për Sh.B.A.)
 • 100 dollarë në kërkimin e kredisë për Bing
 • Lista falas në YellowPages.com
 • Një numër pa telefon (vetëm për SH.B.A.)
 • Qasja në qindra udhëzues të marketingut në internet
 • Shitje në internet
 • Punon me faqet e internetit të tregtisë elektronike
 • Dyqan falas online për shitësit me pakicë
 • Instalim i thjeshtë me një klik
 • Integrimi i PayPal
 • Shporta e blerjeve AgoraCart
 • Menaxhimi i postës elektronike: dërgimi dhe marrja
 • Adresa e personalizueshme e emailit që vjen me domenin tuaj të internetit
 • Kontrolloni email në internet ose përmes pajisjeve mobile me Webmail
 • Përcjellja e postës elektronike
 • Teknologji e klasit botëror dhe të azhurnuar
 • Suite e zgjeruar e sigurisë me një vlerë deri në 100 dollarë
 • Paneli i kontrollit vDeck
 • Monitorimi 24/7 i rrjetit
 • Statistikat e vizitorëve
 • Raportimi i trafikut të sitit
 • Shërbimi ndaj klientit dhe mbështetja teknike
 • Qendra e biletave dhe qendra e ndihmës në internet
 • Mësime hap pas hapi
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore
 • Mbështetje telefonike dhe bisede 24/7
Sa e shpejtë dhe e lehtë është të ndërtosh një faqe në internet në iPage hosting?

Shtë shumë e shpejtë dhe e lehtë për të ndërtuar një faqe në internet në iPage hosting. Zhvilluesit e internetit, marketerët dhe drejtuesit e biznesit mund të ndërtojnë shpejt faqet e internetit duke përdorur zhvillim të thjeshtë dhe programe të projektimit të përdorimit të lehtë, tërheqës dhe rënie të internetit si Weebly Web Builder. Ata gjithashtu mund të tërheqin më shumë vizitorë dhe të ndërtojnë më shumë trafik në faqen e tyre të internetit me një suitë të plotë dhe gjithëpërfshirëse të marketingut, dhe pritja plotësisht e ngarkuar madje vjen me një regjistrim falas të emrit të domain për të bërë të gjithë procesin e zgjedhjes dhe ndërtimit të një domaini shumë më pak të komplikuar dhe stresues.

Sa kushton të regjistrohesh për një plan ose llogari me hostin iPage?

Regjistrimi për një llogari dhe një plan me iPage hosting është çuditërisht i përballueshëm sa i përket planeve dhe ofruesve të pritjes së faqeve në internet. Normalisht, pritja iPage vjen me një abonim të rregullt mujor pa $ 11,95 në muaj por tani për tani hosting iPage po ofron një zbritje në internet deri në 1.99 dollarë në muaj.

Si mund të më ndihmojnë shërbimi ndaj klientit dhe ekipet e ndihmës teknike në iPage hosting në ndërtimin e faqes sime të internetit ose të kuptoj shërbimin e tyre?

Mbajtja e iPage është mbështetur me një ekip të veçantë dhe fitues të çmimeve të ekspertëve të kualifikuar të zhvillimit të uebit dhe të shërbimit të mbajtjes së uebit, të cilët mund të ndihmojnë zhvilluesit e faqeve të kompanisë, tregtarët dhe udhëheqësit e biznesit të përmbushin çdo sfidë kur bëhet fjalë për ndërtimin, zhvillimin dhe hartimin e faqeve të tyre të internetit dhe marketing dhe rritje të produkteve, markave ose shërbimeve të tyre në internet. Shërbimet e klientëve dhe ekipet e ndihmës teknike të hostimit të iPage mund të ndihmojnë përdoruesit me pothuajse gjithçka, nga llogaria dhe administrimi i domenit, deri te dizenjimi i faqes në internet, nga të kuptuarit se si të shfrytëzohen më së miri mjetet e disponueshme të marketingut SEO, sesi të tregtohen përmes postës elektronike, dhe shumë më tepër. Ato mund të arrihen në 877-472-4399.

Unë jam pronar i një biznesi të vogël. Mund të ndihmojë iPage hosting të rritem biznesin tim të vogël?

Pritja iPage mund të ndihmojë çdo lloj biznesi të rritet, qoftë i madh apo i vogël. Por pronarët dhe menaxherët e bizneseve të vogla marrin përfitime të veçanta pasi bizneset e vogla kanë nevojë për më shumë ndihmë për rritjen e biznesit të tyre. iPage hosting kupton që për pronarët e bizneseve të vogla, faqet e internetit shpesh janë mënyra e parë (dhe më e rëndësishmja) për t’u lidhur me klientët e mundshëm dhe se ndërtimi i një prani të fortë në internet është mënyra se si ato mund të shkojnë nga e vogla në të mëdha, kjo është arsyeja pse hostimi iPage siguron- krijimin e përmbajtjes së azhurnuar dhe të klasit botëror dhe mjete të tjera të zhvillimit të internetit dhe mjeteve të marketingut në internet për pronarët e bizneseve të vogla. Përmes këtyre mjeteve të krijimit të përmbajtjes, hostimi iPage do të ndihmojë pronarët e bizneseve të vogla të krijojnë përmbajtje që është e qartë, efektive dhe e përafruar me vizionin, zërin, qëllimet dhe misionin e kompanisë së tyre, në mënyrë që ata të krijojnë më shumë efektivitet një biznes të fortë dhe imponues në internet që do të tërheqë klientët e mundshëm, i bëjnë ata më të lidhur, dhe në fund të fundit ndihmojini ata të rriten dhe tregtojnë biznesin e tyre në internet.

Willfarë do të ndodhë nëse vendos të anuloj llogarinë time ose të planifikoj me hoseng iPage?

Nëse vendosni të anulloni llogarinë ose planin e pajtimit me iPage hosting, atëherë është e rëndësishme të vini re se çmimet hyrëse që janë të listuara për këto llogari dhe planet e pajtimeve janë vetëm për afatin e parë të shërbimit dhe për këtë arsye automatikisht do të rinovohen në çfarëdo norma e rregullt është. Nëse një person ose kompani ka regjistruar një domen të lirë përmes iPage hosting, dhe ata vendosin se duan të anullojnë llogarinë e tyre, atëherë do të duhet të paguajnë një tarifë të pakthyeshme prej $ 15 domain nëse dëshirojnë të mbajnë akoma fushën e tyre.

A ofrojnë hosting iPage të dy shërbimet e mbajtjes në internet me bazë Windows dhe Linux?

Jo, hostimi iPage ofron vetëm shërbime të mbajtjes në internet me bazë Linux.

A ofron serverë iPage të menaxhuar ose të dedikuar për iPage servera të dedikuar

Hostimi iPage ofron shërbime të menaxhimit të plotë dhe të dedikuar të serverëve në internet.

Unë jam student, ose kam një shkollë ose një organizatë jofitimprurëse. A ofron hosting iPage zbritje speciale ose shërbime të tjera dhe plane abonimi për mua?

Jo, uljet, promovimet dhe veçoritë dhe detajet e tjera të planit të pajtimit janë të përgjithshme dhe universale. Ata do të jenë të njëjtë për studentët, shkollat ​​dhe organizatat jofitimprurëse siç janë për drejtuesit me përvojë të biznesit ose bizneset dhe shërbimet më tradicionale tregtare.

Sa adresa emaili mund të mbështesin iPage hosting?

Sipas TOS-it të përgjithshëm, hostimi iPage lejon adresa dhe llogari të pakufizuara të postës elektronike, si dhe hapësirë ​​të pakufizuar për ruajtje në serverët e tyre të menaxhuar plotësisht dhe të përkushtuar në web hosting, që do të thotë që ju mund të strehoni dhe menaxhoni shumë faqe në internet për kompani të shumta në një server të vetëm, ose me shumëfish domenet (pasi që domenet janë gjithashtu të pakufizuara) pa pasur nevojë të shqetësoheni për mbarimin e hapësirës së ruajtjes ose adresave të postës elektronike dhe llogarive që mund të ndërtoni, zhvilloni dhe menaxhoni përmes hostimit iPage.

A ofron hoteli iPage shërbime mujore apo thjesht një kontratë minimale?

iPage hosting ofron plane abonimi mujore pa asnjë lloj kontrate, përfshirë kontratat minimale. Sidoqoftë, është e rëndësishme të theksohet se hostimi i iPage do të ofrojë çmime më të mira për kushte më të gjata të shërbimit.

A ofron ofrimi i shërbimeve iPage Server Virtual Private, ose VPS, shërbime?

Po, hostimi iPage ofron shërbime Virtual Private Private ose VPS me një larmi opsionesh që janë ndërtuar dhe krijuar për të kënaqur nevojat e çdo klienti, pa marrë parasysh sa unike apo komplekse.

Cilat gjuhë ofrohen nga shërbimi i klientit dhe mbështetja teknike e iPage hosting, dhe cilat gjuhë programimi i mbështesin shërbimet e tyre?

Edhe pse është një ofrues i shërbimit të mbajtjes së faqeve në internet që shërben faqet e internetit nga e gjithë bota, hostimi iPage ofron vetëm gjuhën angleze kur bëhet fjalë për shërbimin e tyre të klientit dhe mbështetjen teknike. Sa i përket gjuhëve të programimit, platforma dhe shërbimet e iPage hosting mbështesin si PHP dhe Perl.

Ku është selia e iPage me seli dhe ku janë të vendosura të dhënat e tyre?

Edhe pse është një platformë globale e mbajtjes së faqes në internet, pritja iPage është e vendosur në Shtetet e Bashkuara me selinë e tyre të vendosur në Burlington, Massachusetts. Gjithashtu, databazët e tyre, të cilët janë të gjitha, janë të vendosura dhe ekzekutohen në Boston, Massachusetts, i cili nuk është shumë larg nga qyteti i Burlington.

A posedon iPage ndonjë opsion rishitës që është në dispozicion të tyre?

Në varësi të asaj që klientët janë duke kërkuar në mënyrë specifike, hostimi iPage ofron një larmi opsionesh të shitësit për programet e mbajtjes së faqeve në internet që janë në dispozicion të të gjithë klientëve, pavarësisht nga planet e tyre të veçanta të pajtimit ose lloji dhe madhësia e biznesit të tyre.

A do të jenë në gjendje ekipet e shërbimit të klientit dhe të ndihmës teknike të iPage për strehimin, për të më ndihmuar në transferimin e një uebsajti ekzistues ose emri të domain në shërbimet e tyre?

Ndërsa shërbimet e klientëve dhe ekipet e ndihmës teknike të iPage hosting janë në gjendje t’i ndihmojnë klientët që të lëvizin plotësisht çdo skedarë për vetë-migrim, ata megjithatë nuk do të jenë në gjendje t’i ndihmojnë plotësisht ata për të gjithë procesin pasi hostet iPage aktualisht nuk kanë ndonjë uebfaqe të disponueshme dhe të specializuar dhe shërbimet e migrimit të emrit të domainit. Sidoqoftë, shërbimet për shërbimin ndaj klientit dhe ekipet e ndihmës teknike të iPage do të jenë në gjendje të ofrojnë mbështetje, një forum dhe një bazë të mjaftueshme njohurish për ndihmë të mëtejshme gjatë vetë procesit të migracionit.

Programsfarë programesh mbështet iPage hosting?

Domenet dhe serverët e iPage të hostimit mbështesin WordPress dhe Joomla, megjithëse për Joomla, skedarët do të duhet të migrohen personalisht dhe manualisht (për fat të mirë, ndihma mund të gjendet shpejt dhe lehtësisht përmes shërbimit të klientit dhe ekipeve të mbështetjes teknike, forume dhe mësimeve online në dispozicion). hostimi iPage nuk e mbështet Magento, por klientët ende mund të instalojnë Magento pasi parakushtet për instalimin e Magento janë në dispozicion në platformën e tyre. Pritja iPage është gjithashtu një host i përshtatshëm për faqet e internetit të tregtisë elektronike pasi ato ofrojnë shumë karakteristika specifike për faqet e internetit të tregtisë elektronike siç janë SSL, karrocat e blerjeve dhe përpunimi i pagesave përmes faqeve të sigurta si PayPal.

Whatfarë lloj opsionesh pagese ofron iPage dhe cilat lloje pagese do të pranojnë?

iPage hosting pranon kartat kryesore të kreditit si Visa, MasterCard, American Express dhe Discover. Ata gjithashtu pranojnë pagesa përmes PayPal.

A është e sigurt hostimi iPage? Sa e sigurt është hosting iPage?

Po, hostimi i iPage është shumë i sigurt dhe i sigurt për t’u përdorur. Pritja iPage ofron një veçori “të zgjeruar të sigurisë” për të gjitha planet, produktet dhe shërbimet e tyre. Pavarësisht se cili është lloji i tyre i llogarisë ose plani i pajtimit, klientët kurrë nuk do të duhet të shqetësohen për fushat e tyre që komprometohen, faqet e internetit të hakuara ose ndonjë kërcënim dhe shkelje tjetër të sigurisë kibernetike përmes iPage hosting.

A do të instalojë pro-norma iPage për kohëzgjatjen dhe a kanë ato një garanci në kohën e duhur?

Pritja e iPage ofron garanci për kthimin e parave bazuar në kënaqësinë e klientit, por ato nuk e kufizojnë këtë në mënyrë të qartë.

Si e krahason hosting iPage me platformat dhe ofruesit e tjerë të shërbimit të mbajtjes së faqes në internet?

Kur krahasohet me konkurentët e tyre të ofruesve të platformës së pritjes në — WebGround, BlueHost, Arvixe, Inmotion hosting, DreamHost dhe A2 Hosting hosting hosting iPage krahason shumë mirë, pasi është një nga ofruesit e platformave më të vlerësuara dhe më të vlerësuara më të mira midis klientëve.

A është e mundur të presësh një uebsajt që është i rëndë për imazhet në iPage hosting?

Po, është e mundur të organizoni një faqe në internet shumë vizuale ose të rëndë për imazhet përmes iPage hosting, falë politikës së saj të pakufizuar të bandës dhe hapësirës në disk. Shih Faqen Zyrtare

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector