Shqyrtime HostPapa – A është HostPapa Hosting E Drejta për Faqen tuaj?

Contents

Farë është HostPapa?

HostPapa është një uebfaqe kanadeze me bazë në Kanada e themeluar në vitin 2009. HostPapa është një nga faqet e internetit më të lira eko-miqësore në treg, duke fuqizuar serverët e tyre, qendrat e të dhënave dhe zyrat me 100% energji të rinovueshme. Si dhe planet e përbashkëta të pritjes, ato gjithashtu ofrojnë shërbime VPS dhe shitës.


Sa e mirë është HostPapa Hosting?

Për një kompani pritjeje të ndërgjegjshëm për mjedisin, HostPapa është shumë e përballueshme dhe ofron gjithçka që mund të kenë nevojë për më shumë administratorë të rinj. HostPapa është ideal për klientin me mendje për mjedisin, i cili dëshiron të krijojë një faqe në internet të thjeshtë dhe nuk parashikon një ton të trafikut ose aftësive të postës elektronike. Por një sërë tarifash dhe kufizimesh të fshehura mund të jenë zhgënjyese për çdo webmaster që planifikon të ketë më shumë duar me faqen e saj të internetit. Ndërsa ata ofrojnë plane të azhurnuara që mund të bëjnë punën, çmimi i HostPapa nuk është i lirë, dhe plani bazë lë shumë për të dëshiruar.

Shih Shqyrtimet e Faqes Zyrtare të HostPapa 2.9 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (3 vota) Pro

 1. Garanci 99,99% Uptime
 2. Një nga hostet më të lirë të gjelbër në dispozicion
 3. Fushat e pakufizuara
 4. Mbështetje në anglisht, frëngjisht dhe spanjisht
 5. Regjistrim falas i Emrit të Domainit me pajtim një viti

Cons

 1. Tarifat e shtrenjta të anulimit
 2. Server i ngadaltë
 3. Mbështetja 24/7 nuk është me të vërtetë 24/7
 4. Kufizimet serioze të postës elektronike
 5. Asnjë plan i shkallëzuar i hostimit

Support2.5Speed3Features3Value3.5Transparency2.5

Rishikimi ynë Zyrtar i HostPapa

HostPapa është i paketuar në retorikë me mend ndërkombëtarisht dhe miqësor ndaj mjedisit që është pa dyshim tërheqës për shumë klientë. Dhe ato mbulojnë të gjitha bazat, me një bandë të pakufizuar, dhe garanci në kohë, dhe mbështetje në gjuhë të shumta për të filluar. Por HostPapa i mungon seriozisht shkallëzueshmërisë kur bëhet fjalë për planet e tyre të përbashkëta të pritjes, me shumë karakteristika dhe konsiderata të rëndësishme që mungojnë nga plani i tyre themelor ose janë të arritshme vetëm duke paguar tarifa të fshehura. Lexoni më tej për të vendosur nëse shërbimet e tyre janë të përshtatshme për ju.

Karakteristikat më të mira të HostPapa Hosting

Së fundi! Një webhost i gjelbër që është në të vërtetë i përballueshëm! Nëse dëshironi të keni pak paqe në lidhje me gjurmën e karbonit në faqen tuaj të thjeshtë, çmimet HostPapa i bën ato një zgjedhje e thjeshtë. Plani më themelor i HostPapa kushton vetëm 6 dollarë në muaj, ku konkurrenti GreenGeeks kushton 10 dollarë. Kompanitë e tjera si A2 Hosting dhe Dreamhost marrin pjesë në programet e kompensimit të karbonit, por HostPapa është plotësisht e gjelbër për një çmim shumë të përballueshëm.

100% Mundësuar nga Burimet e Ripërtëritshme të Energjisë

Kohët e fundit më shumë kompani pritëse kanë filluar të diskutojnë përpjekjet e tyre për të promovuar një shërbim më eko-miqësor, qoftë kjo duke u dhënë punonjësve të tyre mundësinë e punës nga shtëpia ose shitjen e planeve speciale për pritjen e gjelbër. Megjithatë, HostPapa është e vetmja kompani pritëse që njohim se integron vërtet qëndrueshmërinë në misionin e tyre të korporatave. Nga laptopët e punonjësve të tyre deri tek serverët që faqja juaj është pritur, gjithçka është mundësuar nga 100% burime të rinovueshme të energjisë. Plus, të gjithë klientët e tyre kanë mundësinë e shfaqjes së shënjave të energjisë së gjelbër në faqet e tyre. Këto përpjekje janë të lavdërueshme për të qenë të sigurt, dhe padyshim i bëjnë ato një përshtatje të shkëlqyeshme për çdo faqe në internet me një prirje mjedisore.

Garancia e orarit

HostPapa ofron një garanci 99.99 përqind në kohë, dhe shumica e vlerësimeve të Hostpapa tregojnë se kjo është pak a shumë e vërtetë në praktikë. Sidoqoftë, ata nuk duket se kanë një proces aktual për të kompensuar përdoruesit e tyre kur bie në kohë poshtë nivelit të garantuar. Ju mund të keni nevojë të telefononi shërbimin e klientit për të kërkuar një rimbursim nëse niveli juaj i uptime bie nën garancinë.

Fushat e pakufizuara & Bandwidth

Plando plan i përbashkët pritjeje që HostPapa ofron karakteristika të brezit të pakufizuar, i cili është një bonus i bukur i shtuar që do t’ju japë paqe mendore në rast se faqja juaj e internetit ndonjëherë shkon virale. Plani më i lirë ofron vetëm 2 fusha (akoma më mirë se shumë pritës të buxhetit), por planet e tyre të azhurnuara ofrojnë fusha të pakufizuara. Plus, do të merrni një emër domaini plotësisht falas me një abonim një vjeçar në shërbimet e tyre, një aftësi e shkëlqyeshme që thjeshton procesin e ngritjes dhe funksionimit të faqes suaj të internetit.

HostPapa WebMail përfshin Mbrojtje të Spam / Virus të fuqishëm

Plani më themelor i HostPapa përfshin 100 adresa të postës elektronike, dhe planet e azhurnuara përfshijnë ato të pakufizuara. Kjo është pak a shumë standarde në mesin e webhosteve, por HostPapa bën një punë të shkëlqyeshme me veçoritë e tyre të sigurisë së postës elektronike që vijnë përfshirë edhe me planin e tyre themelor. Disa konkurrentë të mëdhenj të emrave bien seriozisht të shkurtër në këtë drejtim (Ne po shohim ty, HostGator!).

Mbështetje HostPapa në gjuhë të shumëfishta

HostPapa ofron mbështetje të klientëve në anglisht, frëngjisht dhe spanjisht. Uebfaqja e tyre gjithashtu mund të përkthehet plotësisht në spanjisht. Ndoshta kjo nuk ka rëndësi për ju nëse i gjithë stafi juaj flet rrjedhshëm anglisht, por kjo karakteristikë mund të jetë një përfitim i madh për çdo biznes me një prani ndërkombëtare..

VPS shkallëzuar & Opsionet e Planit Rishites

Për njerëzit që dëshirojnë të azhurnojnë faqen e tyre të internetit dhe të rritin biznesin e tyre, HostPapa ofron tre, plane VPS të bazuara në Linux dhe Windows të bazuar. Ata gjithashtu ofrojnë pesë nivele të ndryshme të opsioneve të llogarisë rishitëse. Secili plan lejon fusha të pakufizuara, bazat e të dhënave të MySQL, 3 adresa IP dhe çmimet fleksibël të varura nga sasia e hapësirës së diskut që ju nevojitet.

Rrjetet poshtë të HostPapa Hosting

Prmimi i hostPapa mund të jetë i shkëlqyeshëm për një shërbim të tillë të gjelbër, por kur i krahasoni çmimet e tyre me tiparet që ofrojnë ofruesit e tjerë të pritjes, ato bien në shumë fusha. Për më tepër, webmasterët duhet të kujdesen për tarifat e fshehura.

Tarifat e shtrenjta të anulimit

HostPapa ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore. Sidoqoftë, ka tarifa të fshehura bashkangjitur kësaj sipas kushteve të tyre të shërbimit. Duket se ata janë duke përfituar nga regjistrimi falas i emrit të domain nëse anuloni – do t’ju kushtojë 24,95 $ për regjistrimin e emrit të domain plus një tarifë konfigurimi një herë 19,95 $. Kjo do të thotë që nëse paguani për dy vjet në front, e cila kushton 118 dollarë, ju humbni mbi 40 dollarë menjëherë.

Mbështetja e HostPapa nuk është me të vërtetë 24/7

HostPapa reklamon duke patur mbështetje 24/7, por kjo nuk është plotësisht e vërtetë. Mbështetja është 24 orë gjatë ditëve të javës, por në fundjavat përsëritjet e shërbimit ndaj klientit janë vetëm në dispozicion nga ora 6 e mëngjesit – 07:00. Plus, ka pasur raste që kemi pritur mbi 10 minuta për një përgjigje përmes mbështetjes së tyre të bisedës live. Me atë kohë përgjigjeje, ne gjithashtu mund të kemi dërguar një email.

Integrimi i WordPress në HostPapa – Nuk ka WordPress të Menaxhuar

HostPapa integrohet me WordPress, Joomla dhe sistemet më të njohura të managmenet të përmbajtjes. Sidoqoftë, ato nuk ofrojnë ndonjë plan të menaxhuar të WordPress. Kjo është diçka për të mbajtur në mend nëse planifikoni të shkallëzoni.

Kufizimet serioze të postës elektronike në planin themelor

Sigurisht, 100 adresa të postës elektronike mund të jenë mjaft për një biznes të vogël, por kjo duket si një numër bosh kur kapaciteti aktual i serverit të postës elektronike është kaq i ulët. Konsumatorët kanë raportuar arritjen e kufijve të kutive të tyre postare pasi dërgojnë sa më pak 300 postë elektronike në ditë. Me një kapak kaq të ulët, mund të puthni çdo plan për një lamtumirë të fortë në listën e postave. Ju mund të jeni në gjendje të keni 100 adresa emaili për biznesin tuaj, por punonjësit tuaj do të duhet të kufizojnë komunikimet e tyre në 3 postë elektronike në ditë secila. Për të shmangur këto kufij, do të duhet të paguani për një plan të azhurnuar. Për pothuajse të njëjtin çmim në muaj, Site5 ofron mundësi të vërtetë të fuqishme të postës elektronike që janë perfekte për menaxhimin e listave tuaja të postimeve.

Vija e poshtme

Në sipërfaqe, HostPapa duket tërheqëse si një kompani pritëse. Ata kanë një vlerësim A + me BBB, e marrin seriozisht përgjegjësinë e korporatës dhe kanë një reputacion të pashtershëm në përgjithësi. Ne e rekomandojmë me gjithë zemër HostPapa për klientët me mendje mjedisore, të cilët synojnë të krijojnë një faqe të thjeshtë, e cila nuk merr një menaxhim të madh. Por nëse jeni duke kërkuar për karakteristika më të forta, ka shumë pritës të tjerë që mund të ofrojnë më shumë për më të lirë.

Shikoni Më shumë Karakteristika

Karakteristikat kryesore

 • Mbështetje e shpejtë
 • Cmime te arsyeshme
 • Ton tipare

Vizitoni faqen zyrtare të internetit

5 hostet kryesorë

 • Shqyrtime SiteGround
 • Shqyrtime të motorit WP
 • Shqyrtime për hostet A2 (të vjetra)
 • Rishikimi Bluehost
 • Shqyrtime të Menaxhuara të GoDaddy për WordPress

Pyetje për Hosting Papa

Cila është garancia për kthimin e parave të HostPapa?

Ju mund ta anuloni porosinë tuaj me HostPapa brenda 30 ditëve nga blerja juaj. Disa tarifa dhe regjistrime domain mund të mos kthehen, për shkak të politikës. Nëse nuk vendosni një njoftim që doni të anuloni, nuk do të keni të drejtë të merrni një rimbursim të blerjeve tuaja.

Cili është procesi i mbështetjes së klientit si në HostPapa?

HostPapa përmban një mundësi bisede live për mbështetjen e klientit, e cila është zakonisht mënyra më e shpejtë për të arritur dikë. Ju gjithashtu mund të dërgoni një email ose telefonatë për t’ju ndihmuar për çdo problem që keni me faqen tuaj të internetit. Kur vendosni biletën tuaj, do të shihni se ku jeni në radhë. Ju mund të vendosni biletën tuaj dhe do të jeni në gjendje të shihni kur numri juaj po vjen përmes uebfaqes. HostPapa ofrojnë mbështetje në frëngjisht, anglisht dhe spanjisht. Ndërsa ata ofrojnë mbështetje 24/7, kohët e reagimit kanë tendencë të jenë më të gjata gjatë orarit të punës.

A funksionon HostPapa në celular?

HostPapa ofron një aplikacion për pajisjet iOS dhe Android. Ndërsa përdorni aplikacionin, nuk do të duhet të regjistroheni përmes internetit. Pamja në pajisjet është shkurtuar pak nga faqja e internetit e rregullt, dhe do t’ju duhet të regjistroheni në faqen e internetit nëse keni nevojë për shërbime selektive. Përndryshe, duhet të jeni në gjendje të përdorni aplikacionin për qasje themelore në lëvizje.

Ku janë të vendosur serverët HostPapa?

Selia kryesore e HostPapa është në Toronto, Kanada. Ata kanë siguri të lartë arti për të mbrojtur pronën dhe sigurinë e shkëlqyer në internet për çdo klient.

Productsfarë produktesh ofron HostPapa?

HostPapa ka plane pritëse për individë dhe biznese njësoj. Ata ofrojnë një larmi produktesh dhe shërbimesh, duke përfshirë: mbajtjen në internet, shitësin e shitësit, shërbimet e internetit për celular, pritjen dhe ndërtuesit e Aplikacioneve të Google, sigurinë dhe çertifikimin e sitit të faqes, CloudFlare dhe zgjidhjet e marketingut me email. Ju mund t’i përshtatni shërbimet tuaja për nevojat tuaja për të drejtuar në mënyrë të efektshme faqen tuaj të internetit.

Si mund të rinovoj fushën time?

Për të rinovuar domenin tuaj, do t’ju duhet të regjistroheni në llogarinë tuaj HostPapa. Mund të zgjidhni opsionin “Domain” nga menyja dhe pastaj zgjidhni ato që dëshironi të rinovoni. Pastaj zgjidhni “Opsionet e Rinovimit”, ku mund të klikoni në “Rinovo Tani” dhe pastaj të paraqisni. Do t’ju çojë në një faqe ku mund të konfirmoni zgjedhjet tuaja dhe më pas të përpunoni pagesën tuaj.

A do ta humbas fushën time nëse nuk rinovoj?

Nëse domeni juaj skadon para se të keni mundësinë për të rinovuar, keni disa mundësi. Ju keni një dritare pesë-ditore për të rinovuar domenin tuaj pas datës së skadimit, pas së cilës, çdo njoftim do të ndalet. Nëse nuk e rinovoni domenin tuaj, ai skadon dhe konsiderohet i braktisur. Ju keni të paktën 31 ditë pas skadimit të provoni ta kërkoni atë nga periudha e mbajtjes, por mund të blihet nga një palë e tretë, në të cilën do të humbni të drejtat për domain. Sidoqoftë, nëse pas 44 ditësh, nuk është blerë, ajo do të hyjë në një Periudhë Grace 30-ditore Redemption, ku mund të blini përsëri domainin. Shtë më e shtrenjtë të shkosh në këtë rrugë, por është e mundur të rikuperosh fushën nëse nuk e rinovon atë.

Doesfarë do të thotë nëse domeni im është në "shpengim"?

Periudha e shëlbimit mund të zgjasë 30 ditë pas periudhës fillestare të hirit të rinovimit. Ju mund të kërkoni domain, dhe përfshin një tarifë prej $ 70 dhe një tarifë normale rinovimi. Meqenëse është më e kushtueshme të provosh të kërkosh një domain, është më mirë të rinovosh përpara se të skadojë. Ju mund të vendosni rinovimin automatik për të siguruar që mos të humbisni kurrë një pagesë.

A ka një mundësi rinovimi automatik për domenin tim?

Po, kjo është një veçori e sigurisë që vjen si një opsion i paracaktuar me çdo blerje domain. Nëse nuk e doni funksionin e ripërtëritjes automatike në domenin tuaj, do t’ju duhet ta ndryshoni manualisht. Ajo parandalon që domenet të skadojnë aksidentalisht, në mënyrë që të mos humbni faqen tuaj të internetit. 15 ditë para se një domain të skadojë, rinovimet automatike i faturohen informacionit të lidhur që keni dhënë.

12. A mund të shtoj më shumë CPU, RAM ose ruajtje në llogarinë time WordPress

Ju mund ta bëni këtë përmes lidhjes “Shto Burime” nën skedën “Shtesa” në panelin e kontrollit HostPapa. Ekziston një kosto shtesë për produkte të caktuara që do t’ju duhet t’i merrni parasysh. Nëse keni nevojë të minimizoni, mund të shkoni gjithashtu në atë rrugë, veçanërisht nëse jeni duke paguar për produkte që nuk i përdorni.

Farë do të thotë OHWM?

OHWM është një akronim për Optimized Hosting për WordPress. Shtë një shërbim i menaxhuar i WordPress hosting përmes HostPapa. Shtë ideal për të optimizuar përvojën e WordPress dhe ofron produkte të shpejtë dhe të sigurt. Shtë një mënyrë e shkëlqyeshme për të përdorur WordPress për çdo platformë në blog.

Farë është ManageWP?

ManageWP është një program i përdorur nga HostPapa që lejon përdoruesin të përdorë faqe të shumta në WordPress. Ju mund të përdorni programin nga Paneli i Kontrollit, ose Uebfaqja e Menaxhimit të Menaxhimit të Kontrollit. Ka shumë mjete dhe veçori për të përmirësuar përvojën tuaj me WordPress dhe për të sjellë më shumë trafik në faqen tuaj.

Nëse faqja ime në internet zbret, llogaria ime do të transferohet në një server tjetër?

Nëse një server është i fikur, HostPapa do të punojë për të rikthyer serverin dhe drejtuar sa më shpejt të jetë e mundur. Shtë e rrallë që serverët të zbresin, dhe zhvendosja e faqes tuaj në një server tjetër do të zgjasë më shumë sesa nëse thjesht do të prisnit për ne për të rivendosur serverin. Për më tepër, nëse një server po mbështetet, do të ishte e pamundur për ne që të përdorim sitin tuaj në mënyrë që ta transferojmë atë në një server tjetër. Ndërsa HostPapa kërkon falje për bezdi, nuk do të ishte më e lehtë apo e shpejtë për ta transferuar faqen tuaj në një server tjetër në kohën e duhur.

Kur janë planifikuar zakonisht azhurnimet?

Kur është planifikuar një azhurnim, HostPapa do të dërgojë njoftime me email për çdo klient. Situatat e urgjencës mund të ndodhin gjatë ditës, të cilat do të mbyllin serverët. HostPapa do të punojë shpejt dhe me efikasitet për të siguruar që serverët mirëmbahen siç duhet. HostPapa merr në konsideratë sasinë e trafikut të mundshëm për të siguruar që nuk do të pengojë numrin maksimal të konsumatorëve në ndonjë faqe në internet.

Farë është një pemë rindërtimi?

Një pemë rindërtimi është një server i përbashkët i programeve në internet që përmban miliona skedarë të ndryshëm. Kur ka një vëllim të lartë trafiku në një server të përbashkët, korrupsioni mund të ndodhë në sit. Kontrolli i rindërtimit të sistemit të skemave ose skedarëve rregullon korrupsionin, dhe ky proces mund të zgjasë diku nga një deri në katër orë. Në raste të caktuara, është e mundur që sistemi mund të zgjasë deri në tetë.

Më shumë në HostPapa.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map