Shqyrtime InMotion: Më e mira për WordPress, VPS, Biznes? Maj 2020

Shqyrtime InMotion: Më e mira për WordPress, VPS, Biznes? Maj 2020

Shqyrtime InMotion: Më e mira për WordPress, VPS, Biznes? Maj 2020

Contents

Farë është InMotion Hosting?

InMotion është një kompani pritjeje në internet me qendër në Los Angeles që ka rreth e rrotull që nga viti 2001. Ata presin më shumë se 300,000 fusha në të gjithë botën dhe zotërojnë një qendër të dytë të të dhënave në Virginia Beach. Një zgjidhje pak më e lartë e pritjes së fundve që tregton mbështetjen e klientëve të tyre dhe shërbimet e projektimit në masë të madhe, klientët e InMotion janë shpesh ata të korporatave që shkallëzojnë të përdorin VPS dhe shërbimet e tyre të dedikuara për server. Kompania gjithashtu posedon një host më të bloger-dhe të vogël biz-centrike të quajtur WebHostingHub.


Sa të mira janë planet e lëvizjes?

InMotion shkëlqen në katër nga kategoritë kryesore që kërkojmë në një kompani të mirë pritëse: shërbimin ndaj klientit, shpejtësinë, sigurinë e të dhënave dhe kohën e duhur. Ata janë me të vërtetë të besueshëm, të arritshëm dhe do të rivendosin kopjen rezervë të rregullt të faqes tuaj pa asnjë pagesë shtesë. Por ka disa dobësi të dukshme, të tilla si koha e ngadaltë e aktivizimit dhe planet mashtruese të çmimeve, që mund të jenë të mjaftueshme për t’i kaluar ato.

Më shumë mbi Shqyrtimet e InMotionHosting.com InMotion 3.7 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (0 vota) Pro

 1. Shpejtësia e shpejtë & Uptime të besueshme
 2. Rikthim i rregullt i të dhënave & Rivendos falas
 3. Shpejtësia e transferimit të shpejtë
 4. WordPress i lehtë & Integrimi cPanel
 5. Mbështetja më e lartë në nivel

Cons

 1. Kufijtë e përdorimit të paqartë
 2. Hosting i kufizuar i domenit
 3. Periudha e ngadaltë e aktivizimit të faqeve
 4. Struktura konfuze e cmimeve

SummaryInMotion ka shumë gjëra për ta, veçanërisht nëse jeni një biznes ecommerce duke kërkuar besueshmëri nga hosti juaj në internet. Ata performojnë në mënyrë të qëndrueshme në shpejtësi, kohë, mbështetje dhe siguri. Por kujdes nga kufizimet e të dhënave dhe mungesa e transparencës në çmimet. Gjithashtu, përgatituni të prisni kur të vendoset faqja juaj. Support4Speed4Features4Value3.5Transparency3

Rishikimi ynë Zyrtar i Pritjes së Lëvizjeve

InMotion është një kompani pritëse me bazë në SH.B.A. me apel të vërtetë dy-bregdetar, me qendra pritëse të të dhënave si në Kaliforni ashtu edhe në Virxhinia. Themeluar në vitin 2001, InMotion ka një reputacion të gjatë për të ofruar mundësi biznesi specifike të pritjes për bizneset e të gjitha madhësive, madje duke ofruar plane të personalizueshme dhe të përshtatura posaçërisht për llogari më të mëdha biznesi.

Karakteristikat më të mira të Pritjes InMotion

Me një pikë fillestare modeste të çmimit dhe shumë karakteristika që konkurrojnë me shërbime të tjera të përbashkëta me çmime më të larta, InMotion ka shumë për të ofruar për përdoruesit e biznesit në kërkim të një pritjeje të përballueshme dhe të fuqishme në internet. Këtu janë disa nga arsyet që do t’ju rekomandojmë:

Pritja e të dhënave SSD

Në përgjithësi, shumica e botës së teknologjisë po zhvendoset te Disqet e ngurta të Solid State nga HDD më të vjetër, dhe InMotion ka adoptuar aftësi të plotë SSD për pritjen e të dhënave të tyre. Sipas pretendimeve në faqen e tyre të internetit, pritja SSD siguron deri në 20 herë shpejtësinë e transferimit të pritjes së rregullt të HDD. Dhe ndërsa është thjesht e pamundur të kryhet një test i izoluar që krahason të dy, pasi InMotion nuk ofron ndonjë host të dhëna HDD për referencë, është e sigurt të thuhet se teknologjia SSD është më e shpejtë dhe është e ardhmja e ruajtjes së të dhënave çdo fushë.

Integrimi i thjeshtë i WordPress

Për shumë pronarë të afarizmave të vegjël që kërkojnë të ndërtojnë një faqe në internet plotësisht operative, WordPress shërben si një platformë e shkëlqyeshme me funksionalitet të gjithanshëm dhe gati potencial të pafund të projektimit të internetit. Dhe InMotion i drejtohet përdoruesit të WordPress posaçërisht duke përfshirë një funksion të instalimit me një klik për të marrë faqen tuaj të WordPress-it shpejt dhe me lehtësi në serverat e tyre. Përveç instalimit të thjeshtë, InMotion gjithashtu ka një numër të madh të mësimeve WordPress në faqen e tyre për të ndihmuar pronarët e bizneseve pa përvojë shumë të dizajnuar në internet të përfitojnë sa më shumë nga platforma. Përfaqësuesit e tyre të shërbimit ndaj klientit i njohin edhe gjërat e jashtme të WordPress, kështu që ata madje mund t’ju ndihmojnë për çdo çështje që mund të keni, të cilat nuk lidhen posaçërisht me pritjen. Kjo na sjell në pikën tjetër.

Shërbimi i Klientit InMotion është Super i besueshëm

InMotion bën një pikë për të nxjerrë në pah mbështetjen e klientit dhe teknik në faqen e tyre të internetit, duke pretenduar se secili prej përfaqësuesve të tyre të mbështetjes ka një mesatare prej 4 vjet përvojë në industrinë e web hosting. Secili prej menaxherëve të tyre gjithashtu ka një mesatare prej 10 vjet përvojë me web hosting, që do të thotë se kur thirrni për ndihmë, duhet të merrni dikë që e di se çfarë po bëjnë në anën tjetër të linjës. Për më tepër, InMotion siguron programe rigoroze të trajnimit të brendshëm për të gjithë stafin e tyre mbështetës për të garantuar cilësinë e mbështetjes. Ajo që shton gjithçka është koha e mbështetjes së shpejtë dhe një ekip mbështetës i ditur, të cilat janë tipare tepër të dobishme për pronarët e biznesit. Plus, ju mund t’i arrini ato përmes mediave të ndryshme 24x7x365: mbështetje telefonike, bisedë live, biletat e postës elektronike dhe forume të ndihmës së përdoruesve (të cilat janë shumë gjithëpërfshirëse). Disa kompani të shkëlqyera pritjeje me mbështetje tjetër fantastike, bien shumë në këto zona. Për shembull, Dreamhost nuk ka një linjë mbështetëse telefonike, dhe gurusët WordPress në Flywheel punojnë vetëm orë të rregullta pune.

Performanca e shkëlqyeshme në Uptime dhe ngarkesë faqe

Të gjitha tiparet argëtuese dhe mbështetja e dobishme nuk kanë rëndësi nëse faqja juaj po zvarritet për të ngarkuar ose është vazhdimisht në rënie. InMotion Hosting nuk zvogëlohet në këto zona kryesore, duke ruajtur një rekord të shkëlqyeshëm prej 99.96% në kohën e duhur dhe të ngarkimit të faqeve që janë të paktën një e treta më shpejt se mesatarja. Ne do t’i rekomandojmë ata bazuar në besueshmërinë e tyre vetëm.

Kopje rezervë automatike & Rivendos falas

Shumica e opsioneve të hosteve të përbashkëta kryejnë një lloj kopje rezervë të rregullt, por shumë do t’ju paguajnë shtesë për t’i rivendosur ato. Për shembull, HostGator rezervon faqen tuaj një herë në javë por kërkon që ju të paguani 19 dollarë për të marrë kopjen më të fundit. Me InMotion, mund të keni paqe në mendje duke ditur që rivendosja e faqes tuaj nuk kushton më shumë. Kapja e vogël këtu është se ato nuk krijojnë kopje rezervë të skedarëve më të mëdhenj se 10MB, kështu që do t’ju duhet të ruani filmat tuaj me metrazh të gjatë me gjatësi tjetër. Ne do ta diskutojmë këtë dobësi, nëse e konsideroni si të tillë, në pjesën tjetër.

freebies & Prekje të tjera të këndshme

Ka shumë gjëra të vogla që duhen pëlqyer edhe për InMotion. Ato përfshijnë një shtojcë falas Sucuri me planin tuaj të pritjes, e cila është një kompani mjaft e mrekullueshme e sigurisë që heq malware dhe skanon për dobësitë e sigurisë në faqen tuaj. Ata integrojnë cPanel në pultin tuaj, kështu që nuk keni nevojë të keni hyrje të shumta. Shkallëzimi deri në një VPS ose server i dedikuar është mjaft i thjeshtë. Ata bëjnë përpjekje të mëdha për të zvogëluar përdorimin e energjisë dhe janë krenarë që pretendojnë për qendrën e parë të gjelbër të Los Anxhelosit. Ata hedhin një emër domain falas me regjistrohu. Bashkimi i këtyre prekjeve të këndshme me besueshmërinë e tyre të lartë, i bën ata të lehtë për tu rekomanduar.

Dobësitë e Hosting InMotion

Përkundër të gjitha këtyre karakteristikave të besueshme, InMotion ka disa të meta që kërkojnë vëmendje. Ne do t’i rekomandojmë akoma për shumë njerëz, por disa nga këto kundër mund të bëjnë ndryshimin për disa.

Kufijtë e përdorimit të paqartë

InMotion ofron ruajtje të pakufizuar në disk dhe ndarje të gjerësisë së bandës për përdoruesit e tyre, por me një paralajmërim të rëndësishëm: të gjitha përdorimet duhet të jenë në përputhje me “modelet normale të përdorimit”. Ata rreptësisht ndalojnë çdo aktivitet që çon në “përdorim të tepërt”, por nuk bëjnë një punë shumë të mirë për të përcaktuar se çfarë sasie të tepruar dhe të rregullt përdorimi në lidhje me serverat e tyre. Disa përdorues e kanë gjetur veten të ndërprerë nga shërbimet e pritjes me pak shpjegime përveç që ata janë përfshirë në sjellje “përdorimi të tepruar”, por pa një përcaktim të rreptë të asaj që do të thotë, do të ishte e vështirë të shmanget një humbje e mundshme e shërbimit.

Në disa raste, kufijtë e përdorimit janë përcaktuar shumë qartë, si dhe krejtësisht të arsyeshëm. Për shembull, vetëm skedarët më pak se 10MB do të mbështeten, dhe rivendosjet janë falas për sa kohë që nuk i tejkaloni 3 rikthimet në vit. Por për fat të keq, në rastin e gjerësisë së bandës, mund të jetë e vështirë të vlerësoni çfarë saktësisht përbën përdorim të tepërt.

Hosting i kufizuar i domenit

Këto ditë, pritja e pakufizuar e domain-ve në një llogari të përbashkët po bëhet gjithnjë e më standarde, por InMotion akoma vendos kapele të rrepta në numrin e domeneve që secili përdorues mund të presë. Për planin bazë të Lansimit, përdoruesit mund të presin vetëm dy emra domenesh. Për planin Pro me çmime më të larta, përdoruesit mund të presin deri në 25 domene. Shumë përdorues nuk do të kenë ndonjë problem me këto kufij, pasi pronarëve të bizneseve të vogla zakonisht do t’ju duhet vetëm një ose dy emra domain për qëllimet e tyre sidoqoftë. Sidoqoftë, fakti që InMotion ka kufij të tillë të rreptë në pritjen e domain-it pasi industria lëviz drejt modeleve më të pakufizuara është një pengesë e caktuar për disa webmasterë.

I ngadalshëm për tu aktivizuar pas bordit

Pasi të regjistroheni me InMotion, ata kërkojnë verifikimin e telefonit, dhe në disa raste një ID fotografie, përpara se faqja juaj të shkojë në internet. Ky proces mund të zgjasë mbi 48 orë ndonjëherë, veçanërisht për klientët që ndodhen jashtë SH.B.A. Megjithëse ne nuk e dënojmë këtë praktikë pasi shton një shtresë shtesë të sigurisë që është plotësisht e kuptueshme dhe madje e lavdërueshme, kjo kohë vonesë mund të jetë një ndërprerje e marrëveshjes për ata që duhet të futen menjëherë në internet.

Prmimet InMotion kanë transparencë, Vetëm Faturimi Vjetor

Prmimet e ulëta hyrëse prej 5,99 $ / muaj të reklamuar në të gjithë faqen e internetit InMotion vlen vetëm nëse paguani përparësi për dy vjet. Kjo nuk është marrëveshja më e keqe përreth, veçanërisht nëse keni parasysh që DreamHost ju kërkon të paguani për tre vjet në front për të marrë marrëveshjen më të mirë, por prapëseprapë mund të ndjehet disingenuous. Për më tepër, ndryshe nga DreamHost, ata nuk ofrojnë ndonjë plan faturimi nga muaji në muaj. Të gjitha planet e InMotion për pritjen e përbashkët duhet të paguhen në copëza për një vit.

Linja e Fundit:

InMotion ofron shërbime të lustruara dhe të besueshme të mbajtjes në internet që kanë për qëllim të ndihmojnë bizneset të rriten. Ne do t’ua rekomandonim lehtësisht atyre profesionistëve që duan të gjitha bazat e tyre të mbuluara me shumë potencial për të shkallëzuar. Për blogerët që kërkojnë diçka fleksibël për ju, mund të jeni më të lumtur me një shërbim si SiteGround, ose kompaninë motra të InMotion WebHostingHub.

Më shumë në InMotionHosting.com

Pyetjet dhe përgjigjet e lëvizjes

Me teknologjinë këto ditë, shërbimet e mbajtjes së faqes në internet po bëhen shpejt dhe më të zakonshme se kurrë më parë. Ndërsa në ditët e vjetra të internetit ju është dashur të mbështeteni në një ose dy lojtarë kryesorë, tani mund të regjistroheni me një nga dhjetëra faqet e ndryshme të pritjes, secila prej tyre me oferta joshëse dhe stimuj.

Por si e dini cili është më i miri? Ju nuk mund ta kaloni tërë kohën tuaj duke provuar çdo host për të gjetur një që i plotëson nevojat tuaja, as nuk mund të pastroni internetin për të gjetur të gjitha kritikat e klientëve për të marrë një pamje të plotë të faqes në fjalë.

Fatmirësisht, pse, kjo është arsyeja pse ne ofrojmë një Q të plotë&Një nga faqet më të vlerësuara të pritjes në internet. Në këtë rast, ne kemi InMotion Hosting, e cila është një qendër energjetike në këtë industri dhe ka një nga programet më të respektuar të pritjes që mund të gjeni kudo.

Por mos e merrni fjalën tonë për këtë, shikoni disa nga pyetjet më të shpeshta në lidhje me InMotion për të parë nëse ai ka gjithçka që ju nevojitet ose ndërmarrja juaj. Kur është fjala për web hosting në internet, vetëm më të mirët do të bëjnë, prandaj sigurohuni që të futeni me sytë tuaj të hapur.

Përmbledhja e lëvizjeve

Para se të zhyten në Q tonë&Një seancë, së pari duhet t’ju japim një pasqyrë të kompanisë. InMotion u themelua në 2001 kur interneti ishte akoma në adoleshencën e tij. Ajo që bie në sy në lidhje me këtë kompani të veçantë pritëse është se ajo është në pronësi të të punësuarve, sesa për krijimin e korporatave tradicionale. InMotion ka dy lokacione kryesore; një në LA dhe tjetri në Virginia Beach, VA. Për shkak se ato kanë dy faqe, ju mund të zgjidhni atë që është më e mira për ju, në varësi të vendit ku janë klientët tuaj. Në këtë mënyrë, nuk do të duhet të shqetësoheni për periudha të konsiderueshme vonesash për shkak të gjendjes në një zonë të ndryshme kohore.

Pyetjet kryesore në lidhje me mbajtjen e lëvizjeve

Systemfarë sistemi operativ përdor përdorimin e lëvizjes?

Për dallim nga shumica e shërbimeve të pritjes, InMotion operon vetëm në Linux, që do të thotë se nëse kompania juaj përdor Mac ose Windows, nuk jeni në gjendje t’i përdorni ato.

Sa Plane Hosting Ofrohen?

Kur regjistroheni me InMotion, ju keni katër mundësi të ndryshme nga të cilat mund të zgjidhni.

Hosting i Biznesit: nëse doni një rrjet të qëndrueshëm dhe të besueshëm për biznesin tuaj, atëherë kjo është paketa për të marrë. Shtë pak themelore, por i ka të gjitha tiparet që ju nevojiten për ta mbajtur kompaninë tuaj të funksionojë pa probleme.

VPS Hosting: për ata që kanë një biznes më të fuqishëm që po pëson një rritje të madhe, një plan VPS do të jetë një mundësi më e mirë. Ky plan ka shumë më tepër mjete për të vlerësuar zgjidhjet e rrjetit tuaj në mënyrë që të mos përjetoni shumë në rrugën e rritjes së dhimbjeve.

Serverë të përkushtuar: nëse keni një biznes të madh në internet që ka shumë trafik, do të dëshironi të krijoni një server të dedikuar në mënyrë që të premtoni besueshmëri dhe lidhje të sigurta me klientët tuaj. InMotion e lehtëson mirëmbajtjen e një prani të madhe në internet.

Reseller Hosting: për ata që duan të fillojnë faqen e tyre të pritjes, InMotion ju jep mjetet që ju nevojiten për të krijuar dhe shitur domene për bizneset e tjera, duke e bërë më të lehtë ngritjen dhe funksionimin.

Isfarë është Përqindja e Uptime e InMotion?

Sipas faqes, ju mund të prisni një kohë të garantuar 99,99%, e garantuar. Kur i provuam shërbimet, zbuluam se kjo ishte mjaft e saktë. InMotion ka një staf të përkushtuar që është aty 24/7 për të monitoruar problemet që mund të ndodhin dhe për t’i rregulluar ato në fluturim. Si rezultat, ju merrni një shërbim të shpejtë, të qëndrueshëm pa ndërprerje.

Inshtë Inovacioni plotësisht i tepërt?

Kurdoherë që flisni për shërbime të pritjes, teprica është gjithmonë një shqetësim i madh. Në fund të fundit, ju nuk dëshironi të mbeteni në një humbje sepse rrjeti po përjeton probleme. Për fat të mirë, InMotion është fantastik në ndërtimin e sistemeve të pasakta për të mbajtur faqet tuaja në funksion dhe pa marrë parasysh çfarë. Në fakt, të gjithë serverët e tyre janë të rezervuar çdo 36 orë për siguri.

Kindfarë lloj mbështetje ofron InMotion?

Një nga fushat kryesore në të cilën lulëzon InMotion është mbështetja e klientit. E thënë thjesht, nëse keni një problem, duhet të jeni në gjendje ta zgjidhni atë brenda një periudhe relativisht të shkurtër, pavarësisht se sa e madhe apo e vogël është çështja. Këtu janë disa shembuj të sistemeve mbështetëse që mund të prisni me InMotion.

 • Tutorials: nëse keni ndonjë pyetje ose keni nevojë për të zgjidhur ndonjë aspekt të rrjetit tuaj, kompania ofron mësime të shumta të thelluara në mënyrë që ju ose ekipi juaj i IT të mund të menaxhoni sistemin tuaj pa qenë e nevojshme të telefononi InMotion për çdo çështje.
 • Artikuj informues: për ata që nuk janë aq të aftë teknikisht, InMotion ka një bibliotekë me artikuj informues dhe të dobishëm, të cilat mund t’i shfletoni për të gjetur informacionin që ju nevojitet në një postim të thjeshtë, të lexueshëm.
 • Qasja direkte: nëse keni urgjencë dhe keni nevojë për diçka për t’u kujdesur menjëherë, InMotion ka një ekip të madh mbështetës që mund të kontaktoni me email, chat live ose me telefon. Pavarësisht se ku jeni apo koha e ditës, mund të gjeni dikë që t’ju ndihmojë të rregulloni problemin tuaj shpejt dhe pa sherr.
 • Mediat sociale: një mënyrë tjetër për të arritur tek InMotion për mbështetje është përmes mediave sociale. Megjithëse është e preferueshme t’i kontaktoni ato përmes kanaleve zyrtare, prapëseprapë mund të shihni se çfarë duhet të ofrojnë ata në Facebook, Twitter dhe Google+ në lidhje me këshillat ose përgjigjet e pyetjeve tuaja.
Ka qenë hacked ndonjëherë InMotion më parë?

Fatkeqësisht, në vitin 2011, kompania përjetoi një hack të madh që preku mbi 700,000 përdorues. Fatmirësisht, problemi u lehtësua nga sistemi i sigurisë i InMotion dhe hack u korrigjua brenda disa orësh. Që atëherë, nuk ka pasur shkelje të identifikuara të sigurisë në sistemin e tyre.

Kindfarë lloj kontrolli u ofron klientëve blerje?

Kur regjistroheni në një plan pritës, mund të merrni akses në Panelin e Kontrollit Cpanel 11. Nga atje, ju mund të vendosni llogari të postës elektronike, informacione për hyrjen në FTP dhe konfigurimin, konfigurimin e DNS tuaj, shkrimet e domain dhe shtesat, si dhe aplikacionet dhe veçoritë e Google.

Në përgjithësi, ju mund të menaxhoni pothuajse gjithçka që ju nevojitet me Panelin e Kontrollit Cpanel 11, duke e bërë më të lehtë të kujdeseni për rrjetin tuaj të biznesit dhe të qëndroni në krye të çdo çështje që mund të lindë.

A Ofron InMotion ndonjë shtesë ekskluzive?

Për fat të mirë, kur regjistroheni në një Plan të Pritjes së Biznesit, ju merrni mjaft veçori dhe shpërblime shtesë që mund t’ju ndihmojnë të shfrytëzoni sa më shumë rrjetin tuaj. Para së gjithash, ju merrni njëqind dollarë në kreditë e Google Adwords, së bashku me shtatëdhjetë e pesë dollarë kredi për Bing dhe Yahoo! Kërkimet gjithashtu.

Për më tepër, ju do të merrni sistemin e pronarit Fantastico, i cili ju lejon të eksperimentoni me shkrime të ndryshme për t’ju ndihmuar në maksimumin e potencialit tuaj. Skriptet e theksuara përfshijnë WordPress, Joomla, Geeklog, Drupal, ndër të tjera. Ju gjithashtu keni mundësinë për të ekzekutuar Magneto nëse blini një Server të Dedikuar ose Planin e Hosting VPS.

Më në fund, ju gjithashtu keni akses tek krijuesi i faqes në internet të InMotion, i cili mund t’ju ndihmojë të krijoni një uebsajt në kërkim profesional me shabllone, butona dhe gjithçka tjetër që ju nevojitet për ta bërë atë unik dhe të paharrueshëm për klientët tuaj. Ju madje mund të përfshini animacione Flash dhe zgjidhje E-Commerce në faqen tuaj me lehtësi. Ka mbi pesëqind tema dhe shabllone të ndryshme që mund të përdorni për ta bërë faqen tuaj të dalë nga turma.

Farë është Politika e Anullimit të InMotion?

Duke folur teknikisht, InMotion nuk ofron një provë falas, që do të thotë që nëse regjistroheni, do të duhet të anuloni nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimin (në krahasim me mohimin e një anëtarësimi të plotë para se skadimi i gjykimit tuaj).

Thënë kjo, kompania ofron një garanci të kthimit të parave nëntëdhjetë ditë nëse blini një Plan të Klasë së Biznesit (minimumi një deri në dy vjet) ose një Plani Virtual i Dedikuar (minimumi gjashtë deri në dymbëdhjetë muaj). Paketat e tjera gjithashtu kanë një garanci për kthimin e parave, por do të zgjasë vetëm deri në tridhjetë ditë.

Ashtu si me faqet e tjera të pritjes, ju nuk do të merrni tarifën tuaj të përpunimit të domenit, dhe ju mund të goditeni me një shtesë nëse përdorni mbi 500mb të bandës, përpara se të anuloni.

Gjëja tjetër që duhet të merret parasysh është se kompania ka një metodë shumë specifike për anulimin e shërbimeve. Kjo do të thotë që ju thjesht nuk mund të bëni një kërkesë me mbështetjen e klientit. Përkundrazi, duhet të ndiqni udhëzimet e dhëna në faqen e anulimit për të siguruar që llogaria juaj të përfundojë siç duhet.

A ka ndonjë kosto ose tarifë të fshehur?

Për fat të mirë, InMotion ka një reputacion për integritet, që do të thotë se nuk do të duhet të shqetësoheni për ndonjë tarifë shtesë që vihet re në ciklin tuaj të faturimit. Sapo të hyni në një plan, ju do të paguani të njëjtën sasi përgjithmonë (ose derisa ato të rritin çmimet e tyre).

Nëse merrni një Plan Hosting, Do të keni një Domain Falas?

Nëse regjistroheni me InMotion dhe merrni një plan një ose dy vjeçar, atëherë do të merrni një emër domain falas për një vit.

Languagefarë gjuhe programuese përdor përdorimi i lëvizjes?

Serverët e kompanisë përdorin versionet më të fundit të MySQL, Apache dhe PHP. Për më tepër, ata mund të komunikojnë me programe të tjera si Ruby, Perl5 dhe Python, ndër të tjera. E vetmja gjuhë për të cilën nuk flasin është Windows, për fat të keq.

A Ofron InMotion një Plan Affiliate?

Nëse dëshironi të jeni në gjendje të analizoni dhe të gjurmoni të dhënat e faqes tuaj, atëherë mund të blini një plan shoqërie përmes kompanisë. Ju gjithashtu mund të shtoni faqet e uljes dhe komisionet e personalizuara në planin tuaj për lehtësinë tuaj.

Doesfarë ofron lëvizja për sa i përket sigurisë?

Kompania ka një ekip të dedikuar sigurie që monitoron kërcënimet 24/7. Ata gjithashtu kanë një ekip mbështetës që do të sigurojë që llogaria juaj të mbrohet nga hakerat dhe malware. Për më tepër, ata ofrojnë certifikata SSL. Mund të merrni SSL të përbashkët ose të blini vetë nëse dëshironi. Më në fund, ato ofrojnë mbështetje teknike për t’ju ndihmuar të siguroheni që rrjeti juaj të jetë sa më i sigurt që të jetë e mundur.

Whatfarë lloj zgjidhjesh të tregtisë elektronike ofrohen?

Ekzistojnë dy mundësi kryesore që ju mund të zgjidhni për faqet e E-Commerce. E para është PrestaShop Hosting, e cila ju jep një bollëk mjetesh dhe veçorish për të rregulluar përvojën e blerjes së biznesit tuaj. Ka mbi 270 karakteristika të ndryshme për t’ju ndihmuar të përfitoni sa më shumë nga faqja juaj.

Së dyti, InMotion ofron OpenCart Hosting, e cila është ideale për bizneset e vogla që kanë nevojë për diçka të thjeshtë dhe të thjeshtë për tu vendosur. OpenCart përfshihet falas me të gjitha planet e përbashkëta të pritjes, dhe mund të instalohet në një hap për lehtësinë tuaj.

A Ofron InMotion ndonjë Plan Programesh Pritëse të Pritjes?

Në fakt, InMotion siguron një shërbim të quajtur Moodle, të cilin mund ta përdorni për të ngritur klasa në internet dhe për të menaxhuar të dhëna dhe shërbime arsimore. Ju mund të krijoni kurse, të planifikoni ngjarje dhe madje edhe studentë të klasës, përmes këtij programi gjithanshëm.

Nëse kam një sit të WordPress tashmë, A mund ta transferoj atë në InMotion?

Po, kompania e bën të lehtë transferimin e materialit që tashmë keni vendosur në internet. Pjesa më e mirë është se është shumë e lehtë për tu bërë dhe është e lirë të transferohet, do të thotë që ju mund të konsolidoni prezencën tuaj në internet në mënyrë efektive dhe pa sherr..

A ka InMotion një shumë opsione ruajtjeje?

Po, kjo është një fushë tjetër ku shkëlqen InMotion. Të gjitha planet e tyre të hostimit vijnë me hapësirë ​​të pakufizuar në disk, që do të thotë se nëse keni ton të imazheve, logot ose dokumentet për faqen tuaj, mund t’i ngarkoni ato pa pasur nevojë të shqetësoheni për mbarimin e hapësirës.

Cilat opsione pagese janë të disponueshme?

InMotion është jashtëzakonisht fleksibël kur bëhet fjalë për pagesa për planin tuaj. Ju mund të përdorni çdo kartë krediti kryesore, PayPal, apo edhe kontrolle dhe porosi të parave. Pavarësisht se si dëshironi ta vendosni, InMotion e lehtëson menaxhimin e llogarisë tuaj.

A ka InMotion ndonjë kapak në ruajtje ose bandwidth?

Duke folur teknikisht, ata jo. Në lidhje me drejtimin e një biznesi, ju keni ruajtje të pakufizuar të të dhënave dhe gjerësinë e bandës, por nëse tejkaloni atë që konsiderohet një shumë “normale”, mund të goditeni me një shtesë. Nëse jeni të shqetësuar për përfundimin, atëherë mund të kontaktoni mbështetjen e klientit dhe të shihni nëse jeni afër të merrni shtesë shtesë. Sidoqoftë, në pjesën më të madhe, ata nuk duan që të abuzoni me sistemin duke ngarkuar me mijëra skedarë dhe të dhëna që nuk kanë lidhje me drejtimin e një biznesi.

Më shumë në InMotionHosting.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector