Shqyrtime për Hosting Greengeeks Maj 2020: A ia vlen Greengeeks?

Sa e mirë është Hosting Greengeeks?

Greengeeks përqendrohet në ofrimin e një pritje mjedisore me çmim të mirë. Ato ofrojnë shumë nga bazat dhe punojnë mirë me WordPress. Rikthim ditor dhe ndihma për migrimin e sitit është një plus i madh. Disa dobësi përfshijnë mbështetje që nuk është aq e mirë sa udhëheqësit e tjerë të industrisë, dhe posta elektronike e kontrolluar jashtë cPanel. Shikoni më poshtë për të parë nëse ato janë të përshtatshme për ju.


Shqyrtime Greengeeks 3 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (2 vota) Pro

 1. Kompania e Pritjes së Buxhetit në Web
 2. 24/7 Ndihma për klientin
 3. Rikthime të bëra ditore
 4. Hosting Pafund
 5. Falas për të vendosur dhe migruar
 6. Krijuar për WordPress

Cons

 1. Disa anë të këqija të Ndihmës së tyre për Klientin
 2. Disa tarifa të fshehura për rimbursime
 3. Ngarkoni kopje rezervë nëse nuk përgatitet
 4. Mungesa e mjeteve të krijimit të faqeve mobile
 5. Në pamundësi të menaxhimit të postës elektronike përmes cPanel

Support3Speed3.5Features3Value3Transparency2.5

Rishikimi ynë Zyrtar i Hosting Greengeeks

Mund të mendoni se për çfarë është i famshëm Greengeeks? Ata janë të famshëm për të bërë një ndikim mjedisor në industrinë e web hosting. Nga të qenit anëtar i Agjencisë së Mbrojtjes së Mjedisit deri në përdorimin e energjisë së erës për serverat e tyre, ata janë një kompani që mendon përpara duke e mbajtur në mendje planetin.

Karakteristikat më të mira të Hosting Greengeeks

Greengeeks është shërbim pritës i nivelit të buxhetit. Ata ofrojnë gjithçka që bëjnë djemtë e mëdhenj me një normë të zbritur. Për më tepër, ata e bëjnë këtë me mjedisin në mendje.

Greengeeks përqafon Nismën e Gjelbër

Greengeeks reklamon se ato janë 300 përqind të gjelbërta. Çfarë do të thotë kjo? Do të thotë që për çdo njësi të energjisë që harxhohet, ata do të blejnë tri herë atë sasi të energjisë në energjinë e erës. Ideja e tërë është që nëse përdorni Greengeeks, nuk do të keni vetëm një gjurmë të ulët të karbonit, do të keni një gjurmë negative të karbonit. Me fjalë të tjera, ju keni një ndikim pozitiv në mjedis.

Rikthime të bëra ditore

Jo çdo kompani pritëse bën kopje rezervë të faqes tuaj të përditshme. Greengeeks kupton saktësisht se sa të rëndësishme janë të dhënat tuaja për ju. Ata vendosin paratë e tyre atje ku është goja e tyre dhe kryejnë çdo ditë kopjime të serverëve. Nëse ndonjë gjë nuk ndodh me të dhënat tuaja, ju do të humbni vetëm një ditë punë të vlefshme për të.

Hosting Pafund

Të kesh fusha të pakufizuara është një veçori e bukur për një kompani Web hosting. Whatfarë do të thotë kjo është që ju mund të keni një numër të pakufizuar fushash të regjistruara nën një llogari. Kjo vazhdon të përfshijë një infinitenumber të nëndomenve dhe llogarive të postës elektronike gjithashtu. Nëse jeni në biznesin e fushave që fluturojnë, Greengeeks është një vend i shkëlqyeshëm për t’i parkuar ato.

Falas për të vendosur dhe migruar

E vetmja tarifë që ju duhet të paguani Greengeeks është tarifat mujore të shërbimit tuaj. Ata nuk do t’ju ngarkojnë të krijoni faqen tuaj të internetit në serverat e tyre dhe as nuk do t’ju ngarkojnë të migroni në Greengeeks. I njëjti parim zbatohet nëse dëshironi të transferoni të dhëna nga një fushë në tjetrin. Në këtë drejtim, migracioni i të dhënave është falas. E gjitha përfshihet në tarifën tuaj mujore.

Krijuar për WordPress

Greengeeks është krijuar për WordPress. Ata kanë një cPanel të shkëlqyeshëm (pa kontroll të postës elektronike, shiko më poshtë) dhe lejojnë instalimin me një klikim të WordPress dhe çdo plug-ins të pajtueshëm. Nëse do të eksploronit seksionin e ndihmës Greengeeks, do të gjeni një pjesë të tërë të dedikuar për t’ju ndihmuar me WordPress. Gjithashtu, kur përdorni WordPress me Greengeeks, Greengeeks do t’ju ofrojë një emër domain falas.

Ata do t’ju Keni Filluar

Greengeeks bën më shumë sesa nuk ju ofron shabllone që ju të ndërtoni faqen tuaj të internetit. Ata ofrojnë një shërbim të ndërtimit të faqes në internet falas. Duke përdorur një prej shablloneve të tyre, Greengeeks do të krijojë faqen tuaj të internetit me të gjitha informacionet tuaja, do të krijojë pesë adresa emaili bashkangjitur emrit të domainit dhe do të paraqesë faqen tuaj në drejtoritë e kërkimit të Google, Yahoo dhe Bing.

Shumë opsione të ndryshueshme

Kur të jeni gati, Greengeeks do t’ju lejojë të shkallëzoni faqen tuaj të internetit duke ofruar VPS ose mundësi të dedikuara për pritjen e serverëve. Të gjitha të mirat standarde vijnë me të – përfshirë certifikatat e dedikuara SSL. Certifikatat SSL të përkushtuara janë thelbësore për njerëzit që janë duke ekzekutuar uebfaqet e tyre të tregtisë elektronike, pasi kjo e bën transaksionin në internet më të sigurt.

Rrëshqitjet e Hosting Greengeeks

E mira dhe e keqja e mbështetjes së tyre për klientët

Greengeeks ofron mbështetje gjatë gjithë orarit të klientëve 24 orë në ditë. Megjithëse mbështetja e tyre në telefon nuk është 24 orë, mbështetja e bisedës për jetën e tyre është. Kjo është pjesa e mirë për politikën e tyre të shërbimit ndaj klientit. Pjesa për të cilën ne nuk ishim aq të sigurt ishte kur morëm mbështetje – kemi ndjenjën se përfaqësuesit e tyre për mbështetjen e klientëve mund të përdorin më shumë trajnime.

Disa tarifa të fshehura për rimbursime

Greengeeks ofron një garanci për 30 ditë kthim parash. Ajo që nuk ju thonë juve është se tarifat e tjera, si regjistrimi i emrit të domain, janë të pakthyeshme. Edhe pse kjo praktikë është standarde midis të gjitha kompanive pritëse, ne zbuluam se tarifat e regjistrimit të tyre ishin deri në tre herë më të larta se faqet e internetit të tjera ose nëse e kishim regjistruar vetë emrin e domain. Me fjalë të tjera, ndjehet sikur Greengeeks po bën fitim nga regjistrimi i emrit të domain dhe refuzon të ofrojë rimbursime nën maskën e thirrjes së regjistrimit të emrit të domain.

Mungesa e mjeteve të krijimit të faqeve mobile

Greengeeks nuk ofron mjete për t’ju ndihmuar në krijimin e faqeve celular. Ownerdo pronar i faqes në internet e di se ata duhet të kenë dy versione të faqeve të tyre – një për desktop dhe laptop, dhe një për pajisje të lëvizshme si smartphone dhe tablet. Megjithatë, ka vende të tjera ku mund t’i drejtoheni.

Në pamundësi të menaxhimit të postës elektronike përmes cPanel

Ne e hodhëm këtë atje atje sepse çdo kompani tjetër e hostimit në internet që ofron email ka mundësinë që të menaxhojë emailin e thënë përmes cPanel të tyre respektiv. Greengeeks nuk e siguron këtë. Ato kanë mjetet e menaxhimit të postës elektronike, por ato nuk janë të disponueshme përmes cPanel.

Vija e poshtme

Greengeeks është një kompani e shkëlqyeshme e pritjes së buxhetit në internet me kthesën e gjelbër. Ata e kuptojnë se si funksionon biznesi në ditën dhe epokën e sotme – se drejtohet nga Millennials. Mijëvjeçarët kanë një vend të butë për kompanitë që marrin një masë të përgjegjësisë së korporatës për t’u kujdesur për planetin.

Karakteristikat kryesore

 • Mbështetje e shpejtë
 • Cmime te arsyeshme
 • Ton tipare

Vizitoni faqen zyrtare të internetit

5 hostet kryesorë

 • Shqyrtime SiteGround
 • Shqyrtime të motorit WP
 • Shqyrtime për hostet A2 (të vjetra)
 • Rishikimi Bluehost
 • Shqyrtime të Menaxhuara të GoDaddy për WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map