Shqyrtime të CoolHandle Maj 2020 – Prmimet Pritëse dhe Planet

Contents

CoolHandle: Një mikpritës përkatës në vitin 2020?

Kjo kompani pritëse u themelua në vitin 2001 nga një grup profesionistësh të IT që donin të futeshin në lojën e pritjes në faqen e internetit. Sajti u zhvillua në mënyrë të pavarur për disa vjet derisa u ble nga ProNetHosting në 2010 dhe që nga ajo kohë ka qenë pjesë e ekipit të ProNet. Sajti menaxhohet nga një grup mbështetës nga kompania origjinale, si dhe ajo e re. CoolHandle është me qendër në Los Angeles, CA.


Sa e mirë është HostH Coolle?

Kur krahasohet me shumë faqe të tjera pritëse atje, CoolHandle nuk bën asgjë revolucionare. Edhe pse skuadra origjinale kishte aspirata të mëdha për ndryshimin e lojës në internet (të paktën sipas bio-së së tyre), ata ende nuk duhet ta zbatojnë atë premtim. Sidoqoftë, ju merrni atë që paguani me këtë kompani, kështu që mos u përfshini duke menduar se do të bëjë asgjë më domethënëse sesa disa nga faqet e tjera të pritjes atje.

Shih Faqen Zyrtare Shqyrtime CoolHandle 3.1 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (1 votoni) Pro

 1. Shpejtësi e shpejtë
 2. VPS hosting në dispozicion
 3. E shkëlqyeshme në shkallëzimin e faqeve të internetit

Cons

 1. Ndihma për klientët po mbetet
 2. Më e shtrenjtë se vendet e tjera të ngjashme

SummaryCoolHandle është ekskluzivisht për sistemet operative të bazuara në Linux, që është diçka e një burimi krenarie për sitin. Ata ofrojnë tre plane për pritjen dhe tre plane për VPS. Ju gjithashtu mund të bëni shitje, dhe ata kanë një plan tjetër të tre niveleve gjithashtu. Do azhurnim ju jep më shumë karakteristika dhe shpërblime siç do të prisni, dhe gjithçka peshon bukur çdo herë. Në përgjithësi, një sit i mirë, nëse nuk është i jashtëzakonshëm. Support2.5Speed4Features3.5Value3Transparency2.5

Rishikimi ynë zyrtar i CoolHandleHosting

Për ata prej jush që janë ende të interesuar në CoolHandle, lexoni më tej për të parë të mirat dhe të jashtmet e kësaj kompanie pritëse.

Këtu do të mësoni rreth planeve dhe strukturës së tyre të çmimeve, si dhe do të shihni se çfarë funksionon dhe nuk është në mënyrë që të dini se çfarë të prisni.

Deri jashtë portës, ju do të jeni që CoolHandle nuk do të japë premtimin e tij për të prezantuar standarde të reja ari për shpejtësi dhe besueshmëri, në mënyrë që të mund të jetë diçka e një flamuri të kuq nëse shqetësoheni për kompaninë që qëndron pas fjalës së saj.

Në përgjithësi, kjo faqe duket se përpiqet të kujdeset për bizneset e vogla, por nuk bën një punë fantastike për të ndihmuar këdo që nuk e di tashmë se çfarë bëjnë. Mbështetja e klientit është ankesa më e madhe e kësaj faqe, prandaj mos prisni që problemet tuaja të zgjidhen sa më shpejt ose me efikasitet si me faqet e tjera.

Karakteristikat më të mira të CoolHandle hosting

Edhe pse ky shërbim pritës nuk ka asgjë vërtet të jashtëzakonshme, ka shumë përfitime të bashkimit. Kështu, nëse bëni përfundimin e nënshkrimit me CoolHandle, mund të prisni që të merrni gjithçka që paguani dhe më pas disa. Me këtë në mendje, këtu janë tiparet kryesore të kësaj faqe.

Shpejtësi të shpejta dhe të besueshme

Kur krahasohet me disa nga faqet pritëse atje, CoolHandle është më i shpejtë se shumica. Ju madje mund të jeni të impresionuar me shpejtësinë që merrni, e cila është një nga karakteristikat më të mira që merrni kur regjistroheni.

Arsyeja për nivelet e larta të shpejtësisë është se CoolHandle ka shumë të tepërta të integruara dhe ato përdorin disa nga rrjetet më të mira për të shmangur kohën e vonesës. Kompania ka selinë në LA së bashku me dymbëdhjetë nga ofruesit më të mëdhenj të vendit në vend, kështu që ju të merrni një sistem më të besueshëm nga sa do të prisni..

Gjithashtu, CoolHandle përdor shumë ofrues të rrjedhës së sipërme Tier-1, që do të thotë se mund të shmangë ndërprerjet dhe pikat në trafikun në internet për të siguruar që ju të merrni të njëjtin nivel shpejtësie dhe cilësi pa marrë parasysh se si është situata.

Aftësi e shkëlqyer e shkallëzimit

Kur është fjala për të funksionuar një faqe në internet, ju zakonisht filloni të vegjël dhe bëheni më të mëdhenj ndërsa gjeneroni më shumë trafik. CoolHandle bën një punë të shkëlqyeshme për t’ju lejuar të përmirësoni faqen tuaj në mënyrë graduale në mënyrë që të mund të vazhdoni me kërkesën. Për të filluar, paketat e pritjes janë në mënyrë të mrekullueshme, dhe pasi të jeni gati për të kaluar në VPS dhe host të dedikuar, mund ta bëni kaq të lehtë. Edhe pse secila seksion ka vetëm tre nivele për të zgjedhur, ju merrni sa më shumë që ju nevojitet me secilin shërbim.

Transferimi me shumicë i domenit

Nëse jeni në biznesin e blerjes dhe tregtimit të emrave të domain CoolHandle e bën shumë të lehtë ta bësh atë përmes tyre. Mimet janë të përshtatshme, dhe ndërmarrja di se si të trajtojë fusha, në mënyrë që të përfitoni shumë nëse kjo është diçka për të cilën ju intereson fare. Tani për tani, ju mund të regjistroheni deri në 18 domene me faqen.

Programet Bonus

Nëse drejtoni kompaninë tuaj në Linux, atëherë do të jeni më shumë se të kënaqur me veçoritë e programimit që ofrohen nga CoolHandle. Të gjithë përdoruesit e rinj marrin skenarin Fantastico falas, gjë që ju mundëson të ngarkoni WordPress, Image Gallery, dhe OSCommerce dhe programe të tjera. Sajti është gjithashtu i pajtueshëm me programe të tilla si Shporta Zen, Ruby on Rails, Python dhe PHP5. Ju mund të merrni edhe një paketë falas të optimizmit të motorit të kërkimit falas nëse do të ishit aq të prirur.

Gjëja tjetër që ju pëlqen në lidhje me CoolHandle është se ai përdor cPanel popullor për t’ju lejuar të menaxhoni uebfaqen tuaj, e cila është shumë më mirë sesa të përpiqeni të kaloni përmes një sistemi të pronarit.

Rrjetet poshtë të Hosting CoolHandle

Pavarësisht se sa i mirë është një faqe në internet ose shërbim, gjithmonë do të ketë negative të bashkangjitura me të. Në këtë rast, CoolHandle nuk ka shumë probleme. Sidoqoftë, çështjet që janë të përhapura mund të jenë të mjaftueshme për të larguar shumicën e njerëzve, kështu që mbani në mend para se të bashkoheni.

Shërbim i Kufizuar i Konsumatorëve

Një nga ankesat më të mëdha për këtë kompani është se shërbimi ndaj klientit nuk është në dispozicion shpesh dhe mund të jetë joefektiv herë pas here. Në uebfaqe, ajo shprehet se ka 24/7 ofrues të shërbimeve, por një provë e asaj pretendimi provon se është kryesisht e rremë.

Nga njëra anë, nëse telefononi ekipin mbështetës, zakonisht do të merrni dikë brenda një periudhe të shkurtër. Sidoqoftë, ku gjërat me të vërtetë shkojnë drejt greminës është në sistemin e biletave dhe bisedave të faqes. Anëtarët e ndihmës duket se hyjnë dhe fiken në momente të rastit, gjë që sugjeron që faqja nuk ka një ekip të madh të dedikuar për trajtimin e ndonjë problemi.

Në përgjithësi, mbështetja e klientit po përhapet në të mirë dhe e tmerrshme në rastin më të keq. Aspekti më zhgënjyes është se nuk duket se ka shumë qëndrueshmëri, kjo është arsyeja pse disa nga vlerësimet janë të kundërta. Nëse kontaktoni përkrahjen, ato mund të jenë miqësore dhe ndihmuese dhe zgjidhjen e problemit tuaj shpejt. Sidoqoftë, do të ketë raste kur nuk mund të merrni një përgjigje për një kohë të gjatë e cila mund të jetë zhgënjyese.

Më në fund, faqja ofron disa mësime video për të ndihmuar klientët të zgjidhin çështje të zakonshme, por biblioteka e informacionit është e kufizuar dhe nuk ndihmon me probleme komplekse, do të thotë që nëse e dini se çfarë jeni duke bërë, atëherë mund të keni një kohë të vështirë të rregulloni mete domethënëse.

Çmimeve

Ashtu si me të gjitha faqet e pritjes, CoolHandle ju shpërblen për regjistrimin për një qëndrim afatgjatë. Kjo do të thotë që nëse shkoni muaj pas muaji, do të paguani më shumë, por nëse vendosni një paketë gjashtë ose dymbëdhjetë muaj, atëherë mund të paguani shumë më pak në përgjithësi. Kur ju bëni një muaj në një kohë, çmimi i planit shkon nga 29,95 $ për paketën bazë në 49,95 $ për konfigurimin Pro. Kur bëhet fjalë për planet VPS, do të paguani të paktën 49,95 dollarë deri në 149,95 dollarë.

Sidoqoftë, nëse vendosni të blini një plan afatgjatë, mund të përfundoni duke paguar sa më pak 4,95 dollarë në muaj. Kjo është një pikë yjore e çmimeve, por kjo do të thotë që ju jeni të kyçur në shërbim për më gjatë, do të thotë që nëse keni ndonjë problem ose doni të ndërroni hoste, nuk keni fat..

Sajti gjithashtu ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore, por disa përdorues kanë raportuar probleme me marrjen e një rimbursimi ndërsa janë brenda asaj periudhe. Kjo është pjesërisht për shkak të ekipit të paqëndrueshëm të shërbimit të klientit, por është shqetësuese që një faqe në internet do ta kishte këtë problem në radhë të parë.

Në përgjithësi, struktura e çmimeve nuk është e tmerrshme, por është më e shtrenjtë se faqet e tjera që kanë karakteristika të ngjashme dhe sisteme më të mira mbështetëse.

Linja e Fundit:

Nëse do të duhej të zgjidhnit një shërbim pritës për faqen tuaj të internetit, me siguri do të bënit më mirë të kërkoni opsione të tjera dhe të krahasonit çmimet dhe veçoritë. Ndërsa nuk do të thotë që regjistrimi me CoolHandle është një ide e keqe, thjesht do të thotë që ka kaq shumë site të tjera pritëse që kanë shërbime më të mira dhe më shumë vlera saqë humbin qëllimin e këtij një. Nëse tashmë keni nënshkruar me këtë sit, nuk do të ndjeheni sikur të duhet të kaloni, veçanërisht nëse jeni të kënaqur me shërbimin e saj.

Me pak fjalë, CoolHandle është një shërbim i mirë për mbajtjen në internet, por ju mund të bëni më mirë.

Shikoni Më shumë Karakteristika

Pyetje për Hosting CoolHandle

Për t’ju ndihmuar sa më shumë informacione sa të jetë e mundur në lidhje me CoolHandle, ne kemi përpiluar një listë të pyetjeve që mund t’ju japin një pasqyrë shtesë në këtë shërbim në mënyrë që të mund të futeni me të dy sytë hapur. Nëse nuk shihni ndonjë pyetje këtu ku ju duhet të përgjigjeni, mund të kontaktoni direkt me CoolHandle në faqen e tyre të internetit për më shumë informacion.

Cilat janë planet e strehimit të ofruara nga CoolHandle?

Sajti ka tre nivele të ndryshme të pritjes: Starter, Business, dhe Pro. Ato ofrojnë secila karakteristika të njëjta, por ju merrni më shumë gjithçka, ndërsa rriteni. Këtu mund të shihni se çfarë mund të prisni nga secili nivel.

 • Starter: pesë domene, pesë fusha të parkuara, pesë nën-domain, pesë bazat e të dhënave MySQL, pesë kuti emaili dhe pesë llogari FTP. Ju gjithashtu merrni hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe gjerësi bandë.
 • Biznes: njëqind e secilit artikull duke përfshirë fushat, nënfushat, domenet e parkuara, bazat e të dhënave MySQL, llogaritë FTP dhe bazat e të dhënave PostgreSQL. Ju gjithashtu merrni një mijë llogari me email dhe hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe bandës së gjerësisë. Ekziston mundësia për të marrë një adresë IP të dedikuar dhe SSL private në këtë nivel.
 • Pro: ju merrni një sasi të pakufizuar të gjithçkaje. Ju gjithashtu mund të merrni një adresë të dedikuar IP dhe SSL private.

Sa i përket llogarive VPS, CoolHandle ka një sistem tjetër me tre nivele. Do nivel vjen me një emër domain falas dhe një adresë IP të dedikuar. Ato përshkruhen si më poshtë:

 • VPS 01: 512 MB RAM, 20 GB ruajtje dhe 500 GB bandwidth
 • VPS 02: Një GB RAM, 30 GB ruajtje dhe 1000 GB bandwidth. Ju gjithashtu merrni një server të menaxhuar me këtë paketë
 • VPS 03: Dy GB RAM, 60 GB depo dhe 2000 GB bandwidth. Përveç serverit, mund të merrni një adresë tjetër IP të dedikuar
A ofron CoolHandle server të dedikuar për server?

Po, ju mund të merrni atë lloj shërbimi përmes CoolHandle. Sajti ofron të gjitha paketat e dedikuara të serverëve si më poshtë: Procesori Intel 3GHz, dy GB RAM, 160 GB ruajtje (x2) dhe dy TB të bandës. Me serverë të dedikuar, ju gjithashtu merrni një adresë IP të dedikuar dhe një certifikatë private SSL.

A funksionon CoolHandle me Windows?

Ndërsa aktualisht funksionon, faqja ofron vetëm shërbime për sistemin operativ Linux. Sidoqoftë, mund të gjeni një lidhje me një shërbim të pajtueshëm me Windows të quajtur CoolWinHosting. Sidoqoftë, ajo faqe duket se është e ndryshme nga CoolHandle dhe ka shërbime dhe çmime të ndryshme.

A ofron faqja një garanci në kohë?

Po, CoolHandle premton se do të përjetoni 99.9% në kohën e duhur. Testimi i pavarur tregon se kjo është e saktë.

A mund ta gjej CoolHandle në mediat sociale?

Po, ekipi mbështetës është aktiv në Facebook dhe Twitter, dhe ata do të bashkëveprojnë me klientët që kontaktojnë ata përmes këtyre kanaleve.

A ofron CoolHandle një kthim të plotë nëse anuloj brenda dritares së garancisë?

Po, por vetëm nëse blini një paketë standarde. Nëse merrni ndonjë azhurnim ose shtesë shtesë, nuk do të paguheni për ato blerje. Kur krahasohet me faqet e tjera, kjo duket si një politikë standarde e kthimit.

A ofron faqja shërbime të shitjes?

Po, ju mund të bëni rishitje përmes CoolHandle. Sajti ka tre nivele shërbimesh, të cilat shkojnë nga 35 GB hapësirë ​​në disk dhe 250 GB bandwidth deri në 200 GB hapësirë ​​në disk dhe 1000 GB bandwidth, në varësi të nivelit tuaj. Ju gjithashtu merrni adresa të dedikuara IP dhe qasje në skriptet si PHP dhe WordPress.

A ka ndonjë tarifë për krijimin e një faqe në internet përmes kësaj kompanie?

Jo, nuk ka tarifa shtesë për të ngritur dhe drejtuar faqen tuaj. CoolHandle gjithashtu ofron një program falas për krijimin e faqeve të internetit për t’ju ndihmuar të filloni.

Kur ai thotë gjerësi të pakufizuar dhe hapësirë ​​në disk, është me të vërtetë i pakufizuar?

Ashtu si me të gjitha faqet e pritjes, ju kurrë nuk mund të merrni me të vërtetë të pakufizuar gjithçka. Si e tillë, do të kapeni siç e sheh ndërmarrja e arsyeshme, prandaj mos u habitni nëse zbuloni se plani i pakufizuar ka kufizime.

A mund të pres një sit me video streaming përmes CoolHandle?

Teknikisht, po. Sidoqoftë, do të duhet të siguroheni që të merrni burime të mjaftueshme për t’u siguruar që faqja juaj të mos mbetet. Fatmirësisht secili plan vjen me bandë të pakufizuar dhe hapësirë ​​në disk, por duhet të siguroheni që të përdorni një shtrirje video për të siguruar që rishikimi të jetë i besueshëm. CoolHandle ka një shtrirje FFMPEG në dispozicion, por nuk është e qartë se cilin shkallë do t’ju duhet për ta bërë atë të funksionojë në mënyrë efikase dhe pa asnjë vonesë.

A ka ndonjë program referimi të ofruar nga kjo faqe?

Po, CoolHandle ka një program shpërblimesh për klientët që i referohen biznesit të ri në sit. Themimet dhe shpërblimet e sakta nuk janë të listuara, por mund të kontaktoni kompaninë direkt për atë informacion.

A kam fusha falas përmes CoolHandle?

Po, ju merrni një domain falas me secilën paketë. Sidoqoftë, nëse doni të keni fusha të shumta, duhet të paguani për secilën shtesë përtej të parës.

A mund ta transferoj fushën time aktuale në këtë sit?

Po, CoolHandle ju lejon të transferoni fusha tek ata për një tarifë nominale. Mimi do të varet nga shtrirja, siç janë .com ose .net. Ata kanë një listë çmimesh të disponueshme në faqe.

A i mbështesin skriptet CoolHandle si Joomla, Magento dhe Drupal?

Ndërsa faqja nuk ka këto shkrime të disponueshme siç është, ju mund t’i mbështetni teorikisht ato përmes shërbimit pa ndonjë problem. Kuadri ekziston për ta bërë atë të ndodhë.

A ofron faqja shërbime rezervë?

Jo, nuk është ashtu. Sidoqoftë, klientët kanë qasje në mjete të cilat do t’ju lejojnë të krijoni kopjet rezervë tuaj ashtu siç e shihni të arsyeshme.

A ka shtuar CoolHandle karakteristika të sigurisë?

Po, siti ofron monitorim të sigurt të qendrës së të dhënave, i cili përfshin softuer antivirus dhe antispam. Përfshinë gjithashtu mbikëqyrjen e të dhënave 24/7.

Si mund të paguaj për shërbimet e ofruara nga CoolHandle?

Sajti merr të gjitha format kryesore të pagesës përfshirë kartat e kreditit si Visa dhe Mastercard si dhe PayPal.

A duhet të nënshkruaj një kontratë kur regjistrohem me faqen?

Jo, CoolHandle nuk kërkon asnjë përdorues të nënshkruajë një kontratë. Sidoqoftë, kur të keni një plan çmimi gjashtë ose dymbëdhjetë muaj, duhet të anuloni brenda periudhës 30-ditore për të marrë një rimbursim të plotë pasi ato plane zbriten.

Më shumë në CoolHandle.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map