Shqyrtime të Domain.com Maj 2020 – Prmimet Pritëse dhe Planet

Sa e mirë është që Domain.com Hosting?

Një nga ofruesit më të mëdhenj në botë të emrave të domainëve dhe pritjes së faqeve, Domain.com ofron një gamë të gjerë të planeve, përfshirë VPS hosting, por specializohet në një pritje të përbashkët të përballueshme. Dobësitë nuk përfshijnë asnjë garanci në kohë, dhe me tiparet e saj kryesisht themelore, shtesat do t’ju kushtojnë më shumë.


Shih Shqyrtimet Zyrtare të Domain.com të 2.7 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (13 vota) Pro

 1. Koha e shpejtë e ngarkimit
 2. Shërbim i përgjegjshëm i klientit
 3. Vendosja e thjeshtë e faqes në internet
 4. Karakteristikat e sigurisë
 5. Shërbim i dobishëm i klientit

Cons

 1. Në vend të kësaj, asnjë Plan Mujor është Plani Vjetor
 2. Ekstra do t’ju kushtojë më shumë
 3. Asnjë garanci pa pagesë

SummaryDomain.com është shumë e ngjashme me shumë marka të tjera të përbashkëta me kosto të ulët, dhe nuk ofron shumë për karakteristika për ta dalluar atë nga të tjerët. Sidoqoftë, mund të jetë opsioni i duhur i përballueshëm për njerëzit që kërkojnë një shërbim të nivelit bazë të mbajtjes së faqes në internet që e bën të lehtë vendosjen e faqes në internet. Support2.5Speed3Features3Value2.5Transparency2.5

Rishikimi ynë Zyrtar për Domain.com Hosting

Nëse jeni duke kërkuar një destinacion themelor të mbajtjes së faqes në internet, Domain.com mund t’ju sigurojë ruajtjen, postën elektronike dhe mjetet e tjera për t’ju dhënë një themel, por nuk i mungojnë disa veçori dhe opsione çmimi që ofrojnë konkurrentët e saj. Ata janë në të njëjtën familje si Bluehost dhe HostGator, pjesë e Endurance International Group. 

Karakteristikat më të mira të Hosting Domain.com

Domain.com ofron veçori me një çmim të ulët që do t’ju fillojë me një host të nivelit të hyrjes. Ata me të vërtetë nuk kanë asgjë që veçohet … përveç zotërimit të Domain.com.

1. Shërbimet e domenit

Shërbimet e domenit të ofruara nga Domain.com janë disa nga më të mirat në dispozicion. Jo vetëm që ju merrni emrin e domain, por ju merrni shumë karakteristika për të komplimentuar faqen tuaj të internetit. Gjërat si bllokimi i transferimit, përcjellja e URL-së, përcjellja e postës elektronike dhe menaxhimi i DNS janë thelbësore për t’ju ndihmuar të merrni faqen tuaj të internetit dhe të funksiononi me efikasitet. Shumë shërbime të tjera të mbajtjes në internet ju bëjnë të paguani shtesën në faqen tuaj të internetit, e cila mund të shtohet, veçanërisht nëse planifikoni të qëndroni me kompaninë pritëse për një kohë të gjatë. Pasja e të gjitha shtesave në dispozicion mund të bëjë që faqja juaj e internetit të funksionojë në mënyrë më efikase dhe të përmirësohet në rritjen tuaj.

2. Vendosja e thjeshtë e faqes në internet

Domain.com ofron mjete të shumta për ndërtimin e një faqe në internet, përfshirë Weebly shumë të vlerësuar. Weebly përdor një funksionalitet tërheqës dhe tërheqës që ju lejon të ndërtoni një sit tërheqës që mund të përfshijë format e kontaktit, lidhjet e mediave sociale, dhe më shumë në një kohë të shkurtër. Domain.com gjithashtu ju lejon të krijoni uebfaqen tuaj të mundësuar me WordPress me ta. Shtë një proces i thjeshtë dhe pasi të instalohet, mund të krijoni postime dhe të instaloni shtesa si normale. Domain.com është optimizuar për të përmirësuar performancën e WordPress dhe lejon softuer automatik dhe azhurnime të shtojcave. Do të keni mundësinë të vendosni një llogari emaili brenda disa minutave thjesht duke vizituar zonën e postës dhe duke krijuar një emër përdoruesi dhe fjalëkalim.

3. mimet

Mimet për planet e tyre janë të përballueshme, dhe vijnë me gjithçka që ju nevojitet për ta bërë faqen tuaj të internetit të funksionojë mirë. Në qoftë se nuk po planifikoni të filloni menjëherë një uebsajt profesional, nuk do të duhet të shpenzoni shumë para për të marrë gjithçka dhe duke funksionuar. Për çmimin prej 9,99 dollarë në vit, një individ mund të krijojë uebfaqen e tyre personale. Kjo është ideale për ata që kërkojnë të fillojnë të vegjël dhe të ndryshojnë planin tuaj kur kompania juaj të fillojë të rritet. Ju nuk do të gjeni shumë kompani që ofrojnë më pak se një dollar në muaj për domenet e internetit. Shtë mirë për ata që sapo fillojnë, derisa të jenë gati për të azhurnuar planet e tyre.

4. Domainet Premium

Meqenëse janë përdorur shumë domene, ose tashmë në përdorim, marrja e një domeni premium është mënyra ideale për ta nxjerrë faqen tuaj te internetit për tu dalluar. com lejon përdoruesit të gjejnë një emër domain premium që dallon nga turma. Ndërsa nuk është e nevojshme të jetë e ndërlikuar, ato mund t’ju ndihmojnë të gjeni një emër domain premium që do të drejtojë trafikun në faqen tuaj të internetit. Pasi të gjeni emrin e domain-it tuaj premium, mund ta regjistroni menjëherë, e cila është ideale për ata që kanë nevojë të marrin faqen e tyre të internetit dhe të funksionojnë. Përdorimi i një emri domain premium është thelbësor për sjelljen e njerëzve, dhe emri unik është ideal për bizneset e vogla.

5. Shërbimet e marketingut

Kur një biznes i vogël sapo fillon, marrja e trafikut mund të jetë e vështirë. com ofron shërbime të shkëlqyera të marketingut për të ndihmuar biznesin tuaj të rritet. Ato ofrojnë shërbime të marketingut premium përfshirë dizajnimin e plotë të shërbimit dhe shërbimet e marketingut dhe dizajnit. Ata punojnë me Google Apps, Optimization of Engine Search, përpunimin e kartave të kreditit dhe marketingun e motorit të kërkimit. Ky është mjeti i përsosur për ata që kanë probleme në marketing në faqen e tyre të internetit. Përdorimi i këtyre mjeteve mund të ndihmojë që një uebsajt të hidhet në majë të një kërkimi Google, duke lejuar më shumë njerëz të vizitojnë faqen e internetit.

6. Shërbime Email

Domain.com punon me Google për të përmirësuar shërbimet e postës elektronike përmes Gmail. Domain.com do t’ju japë një email personal për uebfaqen tuaj, dhe do t’ju lejojë të përdorni markën tuaj si adresën tuaj të postës elektronike. Ju mund të bashkëpunoni Gmail dhe Google Drive tuaj, për të bërë gjithçka më të lehtë për ju. Ju mund të krijoni një ekip dhe të komunikoni me ta, dhe nuk keni pse të bëni shumë punë. Ju do të duhet të regjistroheni, por pasi të futeni, gjithçka do të jetë e vendosur dhe e gatshme që të shkoni. Mund të hyni në email nga çdo pajisje, duke ju lejuar të kontaktoni këdo me një shtypje të shpejtë të një butoni. Mimi fillon me 4,17 dollarë në muaj, duke e bërë atë të përballueshëm për këdo që kërkon të përmirësojë sistemin e tyre të postës elektronike.

7. Karakteristikat e sigurisë

Paketat e hostimit në internet të Domain.com vijnë me një numër karakteristikash të sigurisë. Do të merrni një direktori të mbrojtur me fjalëkalim dhe mbështetje SSL. Një çertifikatë SSL do të mbrojë informacione të vlefshme, siç janë transaksionet e kartave të kreditit dhe regjistrimet.

8. Shërbimi i dobishëm i klientit

Domain.com ka mbështetje telefonike në dispozicion 24/7. Ata gjithashtu ofrojnë një sistem biletash për kërkesa mbështetëse. Kërkesat urgjente duhet të bëhen me telefon, dhe kërkesat për biletat zakonisht iu përgjigjen brenda 24 orësh. Do të keni qasje në bazën e njohurive, e cila përfshin të gjitha bazat e mbajtjes së llogarisë, fjalëkalimet dhe aksesin. Ekziston gjithashtu një udhëzues përdorues dhe një sërë mësimesh. Stafi i shërbimit të klientit është miqësor, i lehtë për t’u kuptuar dhe me mjaft njohuri.

Downsides e Domain.com Hosting

Edhe pse Domain.com ofron krijimin e thjeshtë të faqeve dhe një ekip ndihmës të dobishëm, ka disa dobësi në shërbim.

1. Ofertat në Emrat e Domainit

Bota teknologjike është konkurruese dhe është e kuptueshme që Domain.com nuk mund të nxjerrë emra domaini majtas dhe djathtas. Ju duhet të regjistroheni paraprakisht për të pasur një shans në marrjen e një emri domain. Periudha e Qasjes së Hershme është e mirë për të filluar një kërcim, por kushton shtesë. Një gjë e mirë për të mos marrë domenin që ju dëshironi është që do t’ju kthehen paratë që vendosni për regjistrim. Ndërsa nuk është një sistem i përsosur, do të ishte mirë të dini cilat janë shanset tuaja për të marrë një emër domain.

2. Timeështja më e shpejtë e kohës së përgjigjes

Ështjet mund të dalin në çdo kohë, dhe është mirë të dini se ato mund të zgjidhen shpejt. Ndërsa Domain.com bën thirrje në çdo kohë, ata mund të fillojnë të ngadalësohen me disa çështje të ngutshme. Pavarësisht nëse është mungesë e njohurive në lidhje me produktet, ose një kohë e gjatë për t’iu përgjigjur një hetimi, disa çështje duhet të zgjidhen shpejt. Gjëra të tilla si mbyllja e emrave të domain nuk duhet të ndodhin, por ndonjëherë telat kryqëzohen. Ndodh, por nuk duhet të marrë një javë për të zgjidhur një çështje të thjeshtë të rivendosjes së fjalëkalimeve. Ndoshta një sistem më i mirë i biletave ose trainim mund të jetë i dobishëm.

3. Paneli më i keq i administratorit

Paneli i tyre admin duket se ka disa vjet prapa azhurnimeve, dhe përmirësimi i tij do të shkonte shumë përpara për ta bërë atë një sit më të efektshëm të pritjes. Duhet një kohë që faqet të ngarkohen, gjë që mund të jetë zhgënjyese për këdo që viziton faqen. Edhe pse ata ofrojnë mjaft emra domenesh, ata mund të përmirësojnë panelin e tyre të administratorit për ta bërë pritjen edhe më të lehtë për klientët e tyre. Ndërsa mund të funksionojë për disa njerëz, të tjerët që vozisin shumë trafik nuk mund të përballojnë të presin që njerëzit të ulen për të ngarkuar faqen.

4. Pa intimitet

Kur informacioni juaj privat zbulohet, ai mund të çojë në shumë probleme poshtë vijës. Nuk janë vetëm disa pjesë dhe informacione në lidhje me informacionin tuaj personal që janë zbuluar, por përkundrazi, është pothuajse gjithçka. Nëse nuk do të duhet t’i paguani ato shtesë për të fshehur informacionin tuaj personal, kjo do të ishte ideale. Fatkeqësisht, nëse nuk paguani për të fshehur informacionin tuaj, ju keni ngecur. Mund të çojë në shumë probleme brenda vijës, kështu që mund të jetë më mirë t’i paguani ato dhe t’i fshehni informacionet tuaja personale nga publiku. Jo ideal, por më mirë sesa të gjithë të zbulojnë ndonjë informacion në lidhje me ju.

5. Pa plane mujore

Domain.com nuk ofron mundësi të përbashkëta pritjeje të përbashkëta nga muaji për muaj. Ju duhet të zgjidhni një plan vjetor, dhe nuk ka asnjë ofertë për të kursyer para duke regjistruar një plan afatgjatë. Për shembull, ju do të paguani të njëjtën gjë nëse regjistroheni për një vit ose tre vjet. Kjo mund të jetë një çështje për njerëzit që preferojnë të mos bëjnë një angazhim një vjeçar, ose që do të preferojnë të ndajnë pagesat e tyre gjatë një viti.

6. Ekstra do t’ju kushtojë më shumë

Ndërsa plani bazë është i përballueshëm, ai nuk ofron një ton karakteristikash. Në kohën që ju të merrni atë që ju nevojitet nga pritësi në internet, mund të përfundoni duke paguar më shumë sesa do të bëni me një shërbim të ndryshëm. Domain.com tarifon një tarifë të transferimit të domainit nëse doni të transferoni një URL dhe shumë shërbime të tjera pritëse jo. Nëse keni nevojë për më shumë se 100 adresa të postës elektronike, do të duhet të përmirësoheni në një plan më të lartë. E-commerce themelore ka kufij në faqe dhe produkte dhe mungojnë veçoritë e tjera si faqet e parapamjes para se t’i botojnë ato. Për të hequr këto kufij, do të duhet të paguani për një version të azhurnuar.

7. Asnjë Garanci Uptime

Domain.com nuk publikon një garanci në kohë, dhe as nuk jep ndonjë të dhënë në lidhje me historinë ose performancën në kohën e duhur në faqen e saj të internetit. Ndërsa deklarojnë se marrin kopje rezervë, ata nuk sqarojnë kur merren kopje rezervë ose nëse ato janë të disponueshme për klientët. Domain.com deklaron se ata kanë një strukturë të nivelit 1 që ofron tepricë dhe monitorim 24/7. Sidoqoftë, shumë komente për përdoruesit flasin për kohën e dobët, ndërsa komente të tjera nuk kanë problem me ta, kështu që nuk u jep përdoruesve të mundshëm një pamje të qartë të kohërave të para.

Linja e Fundit:

Për ata që kërkojnë një shërbim të intervalit të vogël deri në mes, që ofron shumicën e funksionalitetit të nevojshëm për të pritur një faqe në internet me një kosto të ulët, atëherë ia vlen të hidhni një vështrim në Domain.com. Me fokusin e tyre kryesor që janë planet e pritjes së pritjes, pritja, çmimet dhe mbështetja janë të gjitha për mesataren dhe do të ndihmojnë përdoruesit bazë të marrin një faqe në internet dhe të funksionojnë brenda pak minutash. Edhe pse do të merrni mbështetje të mirë për pyetje të përgjithshme dhe çështje më pak të përparuara, përdoruesit më të përparuar mund të mos marrin gjithçka që dëshirojnë me Domain.com pasi që ata kanë tendencë të ofrojnë vetëm bazat.

Shikoni Më shumë Karakteristika

Pyetjet e Domain.com

Prezantimi

Domain.com është një sit pritës që ka shumë plane. Hasshtë vlerësuar si një nga faqet më të mira të mbajtjes së faqeve në internet, dhe është e lehtë të kuptosh pse kaq shumë klientë janë mbledhur tek ata. Nëse keni menduar të merrni një shërbim pritës dhe akoma nuk e keni gjetur një të tillë, mund të dëshironi të merrni parasysh përdorimin e Domain.com.

Ky përmbledhje do të shikojë kompaninë, çfarë shërbimesh ata ofrojnë dhe çfarë thonë klientët e tyre për to. Pasi ta keni lexuar këtë përmbledhje, duhet të kuptoni se çfarë e bën Domain.com një nga faqet më të mira të pritjes në dispozicion.

Isfarë është Domain.com?

Që nga viti 2000, Domain.com ka ndihmuar klientin e tyre të arrijë qëllimet e tyre në internet, dhe është një nga udhëheqësit në regjistrimin e domain dhe hostimin në internet. Produktet dhe shërbimet e tyre inovative kanë një vlerë të shkëlqyeshme dhe përpiqen t’i bëjnë klientët e tyre të lumtur. Misioni i tyre është të ofrojnë produkte cilësore me një çmim cilësor për klientët e tyre, dhe ata krenohen me këtë aftësi.

Ata specializohen në emra të përballueshëm të domain, në web hosting, në VPS hosting, email, çertifikata SSL, dizajnim në internet dhe shërbime të marketingut në internet. Shërbimet e tyre falas përfshijnë përcjelljen e URL-së, dërgimin e postës elektronike, bllokimin e transferimit dhe mjetet totale të menaxhimit të DNS. Këto produkte e vendosin klientin në vendin e shoferit për faqen e tij të internetit.

Domain.com ka parë një rritje ekstreme vitet e fundit, dhe nuk është mister ajo që i bën ata një nga vendet më të mira të pritjes në dispozicion. Ata kanë një mbajtje të shkëlqyeshme të klientit, e cila ka ndihmuar njerëzit të bashkohen me Domain.com për nevojat e tyre të pritjes.

Whatfarë e bën Domain.com të shkëlqyeshëm?

Jo vetëm që Domain.com ofron plane pritëse për të gjithë, shtesa e tyre përfshihet në shumicën e planeve. Gjëra të tilla si bllokimi i transferimit, përcjellja e URL-së, përcjellja e postës elektronike dhe Menaxhimi DNS përfshihen në pjesën më të madhe të planeve të tyre. Planet e tyre fillojnë me vetëm 9,99 dollarë, dhe përfshin gjithçka që përmendet më lart.

Planet e tyre të çmimeve ndryshojnë me secilin emër domain. Mimet e vendosura në 9,99 dollarë përfshijnë emrat e domain me .biz, .com dhe .me. Nëse jeni duke kërkuar për një URL profesionale, .aero, .përzgjidhni, .sijet, .museum dhe .tv janë në dispozicion, dhe ato plane variojnë nga 29.99-269.99 $. Ndërsa planet profesionale janë më të shtrenjta, ato ofrojnë të gjitha shërbimet që ju nevojiten për ta bërë faqen e tyre të suksesshme.

Përmbledhje fillestare

Nëse po filloni një biznes, ose po kërkoni të zgjeroni, Domain.com ofron plane të shumta për t’ju ndihmuar të rriteni rrjetin tuaj. Edhe nëse po krijoni një uebfaqe private, ato ju sigurojnë të gjitha mjetet që ju nevojiten për të pasur sukses. Ata kanë zbatuar faza të reja TLD që i bën ata më të mirë për ata që sapo krijojnë një faqe në internet.

Ndërsa mbetet akoma për të përfunduar, Domain.com duket se është një nga faqet më të mira të disponueshme për strehimin. Ju merrni të gjitha mjetet që ju nevojiten për të filluar, dhe planet e tyre përfshijnë shumë shtesa në të cilat faqet e tjera të mbajtjes në internet do t’ju ngarkojnë t’i përfshini ato në planin tuaj. Nëse po mendoni të merrni një shërbim të mbajtjes në internet, Domain.com është një nga kompanitë më të mira për të punuar me të.

Sayfarë thonë njerëzit për Domain.com

Shumë njerëz kanë folur për Domain.com, dhe është gjithmonë një ide e mirë të shikoni se çfarë po thonë masat. Në këtë pjesë, ne do të fillojmë me gjërat e mira që po thonë njerëzit dhe do të bëjmë vlerësime të paqarta.

E mira

“Oneshtë një nga shërbimet më të lehta të domain që kam përdorur ndonjëherë. Shtë një shërbim i thjeshtë që ofron mjetet që ju nevojiten për të pasur sukses. Kjo i bën shërbimet e tjera të hostimit të duken të rrëmujshme dhe të çorganizuara. Unë mund të përdor të njëjtën hyrje të domenit për gjithçka që kam nevojë në faqen time të internetit. ”

“Që kur kam filluar të përdorim Domain.com, kam vërejtur se sa e thjeshtë është të përdorësh veçoritë. WordPress i plotë, email-e me porosi dhe karakteristika të tjera për të krijuar një faqe në internet janë pikërisht atje në dispozicionin tuaj. Koha e tyre e reagimit në email, dhe rregullimi i çështjeve janë të shpejtë dhe të lehtë për t’u kuptuar. Ndërsa unë nuk jam tifoz i mbajtjes së informacionit personal të fshehur duke paguar një tarifë shtesë, ata shkëlqejnë në fusha të tjera. ”

“Kjo është një nga kompanitë më të mira pritëse. Shpejtësia e serverëve është e mahnitshme, faqet e internetit ngarkojnë shpejt, dhe mbështetja teknike është e ditur dhe e dobishme. Pricesmimet e tyre të shkëlqyera nuk mund të mposhten, dhe ata dinë të kujdesen për klientët e tyre. Unë gjithmonë rekomandoj Domain.com me miqtë dhe kolegët e mi, bazuar në çmimet e tyre dhe mbështetjen e klientit. “

“Karakteristikat e tyre janë si faqet e tjera të mbajtjes në internet, por ata dinë të mbajnë gjithçka dhe të funksionojnë. Edhe nëse keni fusha të shumëfishta, ato mund të mbajnë gjithçka të mbaruar dhe drejtuar. Një nga gjërat e mia të preferuara për Domain.com është se ata janë të gatshëm t’ju ndihmojnë, pa marrë parasysh sa është ora. Kjo është jashtëzakonisht e rëndësishme për mua, dhe unë e dua faktin që mund t’i telefonoj në çdo kohë dhe të ketë ndonjë çështje të rregulluar menjëherë. “

“Ndërsa Domain.com nuk i ka të gjitha tiparet që kanë faqet e tjera të mbajtjes në internet, ai është akoma një nga faqet më të mira të mbajtjes në internet. Ju mund të provoni të gjitha tiparet që ato ofrojnë për të maksimizuar potencialin e faqes tuaj. Domain.com ka gjithçka që ju nevojitet për të ngritur dhe mbaruar. Ju nuk duhet të humbni kohën tuaj me faqet e tjera të mbajtjes në internet kur Domain.com bën gjithçka dhe më pas disa. “

E keqja

“Paneli i administratorit lë shumë për të dëshiruar, dhe mund të përdorë rëndë një azhurnim. Paneli i tyre i vjetëruar i administratorit kërkon një kohë të gjatë për të ngarkuar, dhe faqja nganjëherë do të mbyllet pa ndonjë provokim. Ndërsa ata shkëlqejnë në emrat e domain, nëse jeni duke kërkuar për pritje, ju mund të dëshironi të shkoni në një drejtim tjetër. Ju duhet të merrni në konsideratë marrjen e një domeni prej tyre, dhe më pas përdorimin e një shërbimi të ndryshëm për pritjen. “

“Unë nuk jam i dhënë pas shërbimit të tyre ndaj klientit dhe regjistruesi i tyre duhet të ketë shumë punë. Kur paraqisni një pyetje të thjeshtë, mund të marrë një kohë për të marrë një përgjigje. Edhe nëse lidheni me një person, ata mund të mos dinë se për çfarë po flisni, dhe mund të jetë një kohë për të marrë telefonin. Unë do t’ju rekomandoja të shkoni me një shërbim të ndryshëm që ka më shumë njohuri për produktet e tyre dhe sa mirë mund t’ju ndihmojnë. “

“Kam marrë vendimin për të marrë një emër domain përmes Domain.com. Kur gjeta një që më pëlqeu, e futa në karrocën time, dhe kur shkova për të bërë blerjen, u shfaq një gabim. Unë u mbylla nga llogaria ime për dy ditë, dhe provova mjete të ndryshme për të kontaktuar me dikë. I dërgova me email, por nuk mora një përgjigje. Të nesërmen, i telefonova, prita që ata të kontrollonin postën time, por pa përgjigje. Më në fund, u bëra në kontakt me dikë që rivendoste fjalëkalimin tim dhe mund të kthehesha në faqen time të internetit. Unë nuk do ta rekomandoj këtë sit pritës për ata që kanë nevojë për shërbim të mirë të klientit. “

“Kur pronarët e mëparshëm shitën kompaninë e tyre në Domain.com, unë duhej të verifikoja pronësinë time mbi domenin tim. I kisha kontaktuar me ta për t’i njoftuar se do të jem jashtë qytetit pa hyrje në internet dhe isha siguruar që domeni im nuk do të pezullohej. Ata hoqën informacionin në regjistrin DNS, i cili nuk i zgjidh çështjet siç duhet. U deshën disa orë për ta rregulluar dhe funksionuar. Ishte një proces i tillë, që nuk mund ta përdorja më shërbimin e tyre. “

Aktgjykimi i formës së prerë

Ndërsa Domain.com ka pasur disa njerëz të ankohen për shërbimet e tyre dhe mbështetjen e klientit, ata kanë njerëz që e adhurojnë absolutisht shërbimin. Pasi të keni dëgjuar se çfarë u është dashur të thonë njerëzit për ta, të shikojnë produktet e tyre dhe të shohin se çfarë bëjnë mirë dhe çfarë mund të punojnë, duhet t’ju ndihmojnë të përcaktoni nëse Domain.com është i duhuri për ju.

Si mund të rinovoj fushat e mia?

Kur të jeni gati për të rinovuar fushat tuaja, mund të kaloni përmes Domain.com. Do të zgjidhni fushat që dëshironi të rinovohen dhe të ndiqni udhëzimet. Normat e rinovimit të domain do të postohen, duke ju lejuar të zgjidhni planin tuaj. Ashtë një kohë e mirë për të rinovuar nëse jeni gati. Mund t’i qaseni opsioneve përmes panelit të kontrollit.

Happensfarë ndodh me fushat që nuk rinovohen?

Nëse nuk doni të humbni emrat e domainit, duhet të merrni disa hapa për të mbrojtur fushat tuaja që doni të mbani. Do të merrni kujtesë 30 ditë para se të skadojë, dhe nëse pagesa nuk është bërë, domeni do të skadojë. Do të çaktivizohet dhe zëvendësohet në mesin e fushave të tjera të skaduara, së bashku me shërbimet e përfshira me plan. 30 pas skadimit, emri i domain do të hyjë në domenin publik, ku dikush tjetër mund të blejë. Nëse kalon 45 ditë pa u kërkuar, çdo akuzë mund të vihet në rinovimin e emrit të domain. Përfundimisht, nëse askush nuk e pretendon atë, emri i domain do të kthehet përsëri në domenin publik për shitje.

Doesfarë do të thotë nëse një domen është në “Shëlbim?”

Kur një emër domain dërgohet në shëlbim, ai mund të blihet nga një palë tjetër. Sidoqoftë, ju mund të riblerni domainin deri në 30 ditë. Ju do të duhet të regjistroheni në llogarinë tuaj dhe të paraqisni një biletë në sistemin e mbështetjes. Tarifat për një shëlbim janë 99,99 dollarë, dhe një tarifë normale e rinovimit do të duhet të paguhet, gjithashtu. Kur Periudha e Shëlbimit të mbarojë, ekziston një cikël fshirës pesë-ditor që do t’i lejojë secilit të regjistrohet dhe të marrë emrin e domain.

Po sikur të ketë gabime në informacionin e llogarisë time?

Nëse vëreni ndonjë gabim në llogarinë tuaj, mund t’i ndryshoni ato. Ju mund të korrigjoni çdo fushë të pasaktë përmes “Ndryshoni Informacionin e Llogarisë” dhe të vendosni informacionin e duhur. Nëse keni nevojë të ndryshoni adresën tuaj të emailit, shkoni te “Ndryshimi i Adresave të E-mail” dhe ndryshojeni atë në përputhje me rrethanat. Ju mund të keni disa çështje nëse keni më shumë se një fushë. Ju mund të ndryshoni secilën për t’ju ndihmuar të përfundoni ndryshimet tuaja të azhurnuara.

Farë është “rinovimi automatik”, dhe a mund ta ndryshoj atë?

Kur një emër është regjistruar rishtazi, masat paraprake të sigurisë vendosen për të rinovuar automatikisht. Ajo parandalon që pagesa juaj të mos mbarojë, duke ju bërë të humbni emrin e domain. Ju do të qëndroni në kontroll të plotë me sistemin e ripërtëritjes automatike, dhe ai faturohet 15 ditë para datës së skadimit. Nëse pagesa nuk kalon, një përpjekje e dytë do të bëhet pesë ditë para skadimit. Chargedo tarifë vendoset në kartën e kreditit që është në skedar kur regjistroheni. Ju mund të ndryshoni informacionin e kartës tuaj nëse skadohet përmes opsionit “Përditësoni informacionin e kartës së kreditit” nën ekranin tuaj të hyrjes. Ju mund ta vendosni rinovimin automatik për emrin e domain, kështu që nuk do ta humbni atë përmes faqes së informacionit të llogarisë suaj.

Happensfarë ndodh nëse rinovimi automatik dështon?

Arsyeja më e mundshme pse rinovimi i automjetit tuaj ka dështuar, është sepse karta e kreditit që keni pasur në skedar nuk është e vlefshme. Ju mund ta zgjidhni këtë çështje duke azhurnuar informacionin e kartës tuaj të kreditit përmes informacionit të llogarisë tuaj. Nëse është më pak se periudha e skadimit të 15-ditëve, mund t’ju duhet të rinovoni emrin e domain, gjithashtu.

Pse po marr njoftime rinovimi për domenet në adresa të ndryshme të postës elektronike?

Shpjegimi më i thjeshtë është se çdo domen ka një adresë të ndryshme emaili për secilin emër domain. Ju mund të konsolidoni të gjithë emrat e domain në një adresë emaili, ju duhet të siguroheni që informacioni juaj është i njëjtë për çdo emër domain. Ju mund të regjistroheni në llogarinë tuaj dhe të ndiqni udhëzimet për çdo domen që keni. Ju mund të ndryshoni adresën e postës elektronike kështu që ajo i dërgon vetëm atij që përdorni më shpesh. Ju mund të modifikoni adresat tuaja të postës elektronike dhe ta bëni atë më të përshtatshëm për ju. Më shumë në Domain.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map