Shqyrtime të Dot5Hosting Maj 2020 – Prmimet dhe Plane Pritëse

Shqyrtime të Dot5Hosting Maj 2020 – Prmimet dhe Plane Pritëse

Shqyrtime të Dot5Hosting Maj 2020 – Prmimet dhe Plane Pritëse

Sa e mirë është Dot5Hosting?

Ndërsa disa i referohen asaj si xhaxhai i vjetër i dehur i web hosting, Dot5Hosting ofron një qasje të të gjitha madhësive në të gjithë hostimin në ueb në atë që ata kanë vetëm një mundësi të planit të pritjes (jo lëvizjen më të zgjuar të biznesit). Ata përqëndrohen në sigurimin e pritjes për individë dhe pronarë të bizneseve që janë në kërkim të një web hosting që do t’i përshtatet buxhetit të tyre.


Ne nuk mendojmë se është nikoqiri më bindës atje, por vazhdoni të lexoni për të mësuar më shumë rreth asaj se si grumbullohen Dot5Hosting deri në konkurs.

Shqyrtime Dot5Hosting 2.4 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (1 votoni) Pro

 1. Histori e qëndrueshme
 2. Shumë ekstra
 3. Garancia e kthimit të parave
 4. Një madhësi i përshtatet të gjithëve
 5. Shumë tipare të pakufizuara
 6. Ndihma për klientët

Cons

 1. Funksionaliteti i panelit të kontrollit
 2. Tarifat e përfundimit
 3. Uptime / joproduktive
 4. Asnjë media sociale

SummaryDot5Hosting është një kompani pritjeje me përvojë që është në kërkim të ofrojë pritje për përdoruesit e përditshëm që janë në kërkim për të marrë më shumë zhurmë për përkuljen e tyre. Ata kanë vetëm një plan të pakufizuar që u ofrojnë klientëve të tyre që vijnë të mbushura me shtesa së bashku me garancinë e kthimit të parave të tyre. Ata kanë mbështetje 24/7 të klientit, por nuk shfrytëzojnë fuqinë e mediave sociale për të ndihmuar klientët. Ky host mund ose mund të mos funksionojë mirë për nevojat tuaja të veçanta. Support2.5Speed2Features2.5Value3Transparency2

Rishikimi ynë zyrtar i Dot5Hosting

Le të jemi të sinqertë – Dot5Hosting është ende duke u përpjekur të arrijë epokën moderne. Faqja e tyre është akoma e mbërthyer në fillim të viteve 00 (si 2002). Unë nuk e di gjithë historinë e tyre, por jam shumë e sigurt që ata nuk kanë ndryshuar shumë.

Nëse jeni tipi i djalit ose galit që ju pëlqen diçka mjaft e mirë, hey Dot5Hosting mund të jetë rruga për të shkuar.

Shtë si xhaxhai juaj i vjetër i pamartuar që ngjitet me të njëjtin pije të lirë nga dyqani i qosheve për pijen e tij të përditshme – është mjaft mirë për xhaxha Halin, kështu që pse të ndryshoni?

Dot5Hosting ka një treg të synuar të individëve dhe pronarëve të bizneseve që duhet të përshtaten në web buxhetin e tyre në një buxhet më të vogël sesa shumica e korporatave janë në gjendje ta kenë, dhe prapë konkurrojnë me faqet e internetit të financuara më mirë. Pyesni veten se sa mirë bëjnë? Vazhdoni të lexoni për të mësuar më shumë rreth tyre.

Disa nga pikat kryesore të shpejta të Dot5Hosting:

 • Magazinim i pakufizuar në disk
 • Domain falas me regjistrim
 • Nënfushat e pakufizuara
 • Siguria 24/7
 • Prmimi special për hyrje fillon me 5,95 $ / muaj

Disa gjëra jo aq të mira që kemi dëgjuar rreth uebit:

 • Mbështetja e klientit është e ngadaltë për t’u përgjigjur dhe jo në shkallë të lartë
 • Një nga ato kompani të fituara nga EIG (e fituar në vitin 2007) ka mbetur vetëm të kalbet
 • Pretendon se kartat e kreditit u ngarkuan shumë kohë pas anulimit (jo e madhe)

Ky është një përmbledhje editoriale bazuar në vlerësimet dhe vlerësimet e Dot5Hosting të disponueshme në internet. Sigurohuni që kur të merrni vendimin tuaj përfundimtar që lexoni mbi ato që thonë përdoruesit në lidhje me këtë shërbim dhe të ekzaminoni uebfaqen e tyre për më shumë informacion për të marrë një vendim të arsimuar.

Karakteristikat më të mira të Dot5Hosting

histori

Dot5Hosting ka një histori mjaft të qëndrueshme duke marrë parasysh që ka qenë në biznes që nga viti 2002. Ai është fituar nga EIG në 2007 (i cili gjithashtu zotëron Bluehost dhe HostGator).

pagesë shtesë

Shkuarja me Dot5Hosting si host juaj në internet do t’ju japë një grup të tërë shtesash që do të përfitojnë ju dhe biznesi juaj. Këto përfshijnë një emër domaini, kredi Google Adwords, kredi Yahoo, karrocat e blerjes, marketing të vazhdueshëm me email me email, ndërtues site, shabllone dhe shumë karakteristika të tjera.

Garancia e kthimit të parave

Ata ofrojnë një garanci për kthimin e parave nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimin e tyre të mbajtjes në internet gjatë 30 ditëve të para. Ata do t’ju kthejnë tarifat e pritjes, por vetëm nëse keni paguar me një kartë krediti. Nëse doni të mbani emrin e domain që keni regjistruar me ta falas, do t’ju duhet të paguani 15 dollarë për ta mbajtur atë. Kjo garanci për kthimin e parave ju jep një periudhë më të gjatë për të përcaktuar nëse jeni të kënaqur apo jo me shërbimin.

Një madhësi i përshtatet të gjitha planit

Fakti që ato ofrojnë një madhësi i përshtatet të gjithë planit është i mirë, por gjithashtu mund të jetë i keq në varësi të asaj që ju kërkoni të dilni nga përvoja juaj e web hosting. Plani i tyre një vjeçar është zakonisht pak nën 13 dollarë në muaj, dhe plani i tyre dy vjeçar është zakonisht nën 12 dollarë në muaj, por ato kryejnë çmime promovuese për t’ju prezantuar me shërbimin e tyre. Ka një ofertë speciale që pret vetëm 5,95 dollarë për të filluar.

Karakteristika të pakufizuara

Ka shumë karakteristika të pakufizuara të ofruara nën Dot5Hosting që mund ta bëjnë këtë shërbim pritës me një vështrim tjetër. Kjo përfshin ruajtjen e diskut, aftësinë për të pritur fusha të pakufizuara, kuti emaili POP3, bazat e të dhënave MySQL, domenet e parkuar, nëndominët, autoresponderët dhe dërgimin e llogarive të postës elektronike.

Ndihma për klientët

Mund të arrini mbështetjen e klientit përmes një numri të telefonit falas ose duke përdorur tryezën e ndihmës për të dërguar biletat e mbështetjes. Opsioni i telefonit është në dispozicion vetëm për klientët në Shtetet e Bashkuara. Ata gjithashtu ofrojnë një bazë të njohurive dhe udhëzues të përdoruesve në qendrën e ndihmës nëse jeni të interesuar të mësoni më shumë rreth mbajtjen në internet.

Dobësitë e Dot5Hosting

Funksionaliteti i panelit të kontrollit

Dot5Hosting përdor vDeck sesa cPanel, dhe disa përdorues mund të zbulojnë se kjo nuk ka të njëjtin funksionalitet. Mund të jetë gjithashtu më pak e lehtë në sy kur bëhet fjalë të mësoheni me të. Kam hedhur një vështrim dhe është në të vërtetë ndryshe nga një ndërfaqe standarde cPanel. Fillestarët nuk u interesojnë, por ekspertët mund të dëshirojnë qasjen standarde.

Tarifat e përfundimit

Ata kanë një tarifë përfundimi nëse dëshironi të mbyllni llogarinë tuaj para se të rritet afati i planit që zgjodhët nëse nuk anuloni brenda periudhës së garancisë për kthimin e parave.

Uptime / joproduktive

Nuk ka specifikime në uebfaqe që ofrojnë informacione mbi kohën e tyre / joproduktive. Nuk duket se ka shumë ankesa në lidhje me këtë çështje, por të kesh sa më shumë informata të jetë e mundur është gjithmonë e mirë për marrjen e vendimeve të arsimuara se cilat shërbime të zgjedhin.

Asnjë media sociale

Shumë kompani po ofrojnë mbështetje përmes mediave sociale, kështu që është pak e keq që edhe pse ata kanë një prani të mediave sociale, ato nuk po shfrytëzojnë në të vërtetë aq sa mund të krahasohen me konkurrencën e tyre. Kur nuk shoh media sociale, mendoj – mirë, kjo kompani nuk po provon as. Shtë një shenjë që ata nuk kanë rosat e tyre në një rresht, kështu që unë do të shmangja kompanitë si kjo.

Vija e poshtme

Ndëgjoni, mbase keni një mik me një llogari të vjetër Dot5Hosting dhe ai është si “është e shkëlqyeshme nuk kam probleme” – mirë që ai nuk di shumë për të pritur OSE ai është një zhvillues dhe mund të rregullojë problemet e tij.

Ne e shikojmë Dot5Hosting si një dinosaur që nuk ka ndryshuar, dhe thjesht po shkatërrohet. Baza e tyre e përdoruesve është duke u zvogëluar (sipas të dhënave të palëve të treta) dhe ato nuk duket se po bëjnë shumë.

Nëse doni të shkoni me ta, është mirë. Por nëse doni një host modern, të azhurnuar, shkoni me diçka si SiteGround, WP Engine, ose një markë tjetër EIG si HostGator. Do të jesh shumë më mirë në atë mënyrë.

Shkoni krahasoni disa kompani si Bluehost vs HostGator ose SiteGround vs WP Engine përpara se të krijoni mendjen tuaj.

Regjistri i azhurnimit

3/22/18 – Rreshti i ri i shkruar, pika të reja plumbash në prezantim me të mirat dhe të këqijat, disa ndryshime të tjera të vogla.

Karakteristikat kryesore

 • Mbështetje e shpejtë
 • Cmime te arsyeshme
 • Ton tipare

Vizitoni faqen zyrtare të internetit

5 hostet kryesorë

 • Shqyrtime SiteGround
 • Shqyrtime të motorit WP
 • Shqyrtime për hostet A2 (të vjetra)
 • Rishikimi Bluehost
 • Shqyrtime të Menaxhuara të GoDaddy për WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector