Shqyrtime të faqeve maj 2020: Më mirë se WP Engine dhe SiteGround?

Sa e mirë është të presë faqet?

Shqyrtime të faqeve 3.4 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (0 vota) Pro


 1. Mundësuar nga Amazon
 2. Aftësia për të Rregulluar Planin tuaj
 3. Premtimi i faqes – 100 Përqind Uptime
 4. Rezervime automatike ditore
 5. Mbështetje për WordPress
 6. Pamje / Vizitorë të Pafund të faqeve

Cons

 1. Asnjë Mbështetje e Bisedës Live
 2. Pa cPanel
 3. Asnjë garanci e periudhës gjyqësore ose e kthimit të parave
 4. Pamundësia për të blerë një domen

Support3Speed4Features3.5Value3.5Transparency3

Rishikimi ynë zyrtar i faqeve të strehimit

Pagely është një platformë Software-As-A-Service. Ka shumë për të pëlqyer në lidhje me Pagely. E vetmja çështje që shoh me Pagely është se ato janë specifike të ngrohta. Nëse bie në kamare të tyre, nuk është aspak çështje.

Karakteristikat më të mira të mbajtjes së faqeve

Nuk është me të vërtetë e drejtë të quash Pagely një shërbim pritës. Ata as nuk e quajnë veten kështu. Ata e quajnë veten një shërbim të menaxhuar të WordPress.

Mundësuar nga Amazon

Të gjithë e dinë për Amazon. Në fakt, nuk ka asnjë shpjegim. Duke parë se si Pagely vetë janë pritur nga Amazon, klientët mund të presin të njëjtën mendje nga Pagely sikur Amazon të ishte hosti i tyre.

Aftësia për të Rregulluar Planin tuaj

Në vështrimin e parë, mund të duket se Pagely ka vetëm tre plane. Kjo nuk eshte e vertete. Ata kanë disa plane të tjera që çojnë deri në një, ku mund të keni katër serverë virtualë privatë. Ajo që është vërtet e këndshme për Pagely është që ju nuk duhet të zgjidhni një nga planet e tyre të paracaktuara. Ata kanë një veçori ku ju mund ta rregulloni plotësisht planin tuaj me ta.

Premtimi i faqes – 100 Përqind Uptime

Premton 100 për qind në kohë. Për çdo kohëzgjatje që është përjetuar ndonjëherë, ata ofrojnë kredi pritëse. Duke parë se si ata janë pritur nga Amazon, unë nuk kam parë ndokush të ankohet për kohën e prishjes ose për të pasur kredi për shkak të joproduktive.

Rezervime automatike

Pagely do të kryejë një kopje të faqes tuaj të internetit çdo ditë. Me siguri të shkëlqyeshme të rrjetit, fakti që ata presin disa nga ndërmarrjet më të mëdha në planet dhe duke u pritur në serverët Amazon, klientët mund të shijojnë një mendje që të dhënat e tyre nuk do të humbasin kurrë.

Mbështetje për WordPress

Kjo shkon pa thënë. Duke parë sesi Pagely është më shumë një shërbim i menaxhimit të WordPress sesa një shërbim pritës, Pagely e njeh WordPress. Ata kanë një ekip të tërë ekspertësh të përkushtuar të gatshëm dhe të gatshëm t’ju ndihmojnë me ndonjë nga çështjet tuaja të WordPress. Për shumë njerëz, kjo thjesht do të thotë të filloni.

Pamje / Vizitorë të Pafund të faqeve

Disa kompani pritëse do t’ju kufizojnë në një numër shikimesh faqesh ose vizitorësh në muaj. Nuk janë të gjitha – ka edhe disa kompani të menaxhimit të WordPress që do të bëjnë të njëjtën gjë. Në të gjithë tabelën, zbuluam se Pagely nuk vendos një kapak në pamjet e faqeve ose vizitorët. Mënyra se si e vendosin është si kjo – pse dikush do të paguante për këtë?

Dobësitë e mbajtjes së faqeve

Pagely mungon në disa fusha. Ata mund të kenë shpejtësi të nivelit të lartë të pritjes dhe të ndezjes, por ata mund të përballojnë të rritin lojën e tyre gjithashtu.

Mbështetja e faqeve mungon

Njerëzit nuk u pëlqen fakti që Pagely nuk ofron mbështetje për biseda live. Epo, nuk është plotësisht e vërtetë. Në faqen e internetit ofron mbështetje të bisedës live – por vetëm nëse jeni të gatshëm të paguani minimumi 400 dollarë në muaj për planin VPS. Ata nuk ofrojnë mbështetje telefonike – ata qartë presin që njerëzit ta kuptojnë çështjen më parë, përpara mbështetjes së kontaktit. Ata kanë një sistem mbështetjeje biletash 24/7 dhe pretendojnë se i përgjigjen çdo hetimi brenda dy orësh. Sidoqoftë, nëse keni një plan VPS, biseda live është në dispozicion. Humbur besueshmëria për këtë është kjo faqe – Unë e kuptoj që disa njerëz mund të paguajnë më shumë, por çfarë e bën biznesin e tyre ndonjë më të rëndësishëm se ai? Nëse Pagely mund të lejojë të ofrojë shërbime të mbështetjes së bisedës drejtpërdrejtë për disa prej lojtarëve të mëdhenj, atëherë ata mund të përballojnë të ofrojnë shërbime të mbështetjes së bisedës live për bizneset më të vogla, si dhe.

Pa cPanel

Kjo nuk befason. Duke parë se si Pagely nuk është një kompani Web hosting vet, nuk ka asnjë arsye që ata të ofrojnë një cPanel. Sidoqoftë, ata ofrojnë një panel administrativ të tyre që ju ndihmon të bëni një gjë që ata bëjnë – të menaxhoni WordPress. Nga ky panel, ju jeni në gjendje të identifikoheni dhe të menaxhoni faqen tuaj WordPress nga platforma e tyre.

Asnjë garanci e periudhës gjyqësore ose e kthimit të parave

Mund të jetë e vështirë të përcaktoni nëse Pagely ka të drejtë për ju nëse nuk ofrojnë një periudhë prove ose garanci për kthimin e parave. Ata presin pagesa përpara në ditën e parë. Ata ju japin mundësinë për të biseduar me një ekip shitje, por ekipi i shitjeve ka një qëllim në mendje – t’ju bëjë që të blini një plan. Ekipi më i mirë i shitjeve në botë nuk do të jetë në gjendje të përcaktojë nëse Pagely ka të drejtë për mua. Kjo siguron një shkëputje të caktuar që mund të largojë njerëzit.

Pamundësia për të blerë një domen

Kjo gjithashtu nuk vjen si befasi. Si një shërbim i menaxhimit të WordPress, ata presin që ju të keni një domain tashmë në vend. Me fjalë të tjera, kjo nuk është për pronarët e bizneseve krejt të reja, të cilët thjesht përpiqen t’i lagin këmbët. Faqe është për profesionistët me përvojë, të cilët dinë se çfarë duan dhe dinë se çfarë bëjnë.

Vija e poshtme

Pagely është një shërbim fantastik – nëse ata mund të japin atë që ju po kërkoni. Ato janë shumë specifike të ngrohta dhe nuk ofrojnë shumë nga freebies që ju do të prisni nga shërbime të tjera pritëse të tilla si kredi reklamimi ose mjete ndërtimi në internet. Nëse keni një faqe në internet duke shkuar, ata do ta marrin atë në Pagely për ju – por jo domosdoshmërisht falas. Nëse blini një nga planet e tyre të biznesit, ata do të bëjnë falas. Përndryshe, ata do të paguajnë $ 100 për uebfaqe për të sjellë në faqe për ju.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map