Shqyrtime të GoDaddy: A është Web Hosti i GoDaddy i duhuri për ju?

Contents

Isfarë është GoDaddy Web Hosting?

GoDaddy është shërbimi më i madh i regjistrimit të domenit të internetit në botë, duke menaxhuar më shumë se 60 milion fusha. Që nga viti 2018, ata tani janë hosti më i madh në internet në botë, me 6.5% të tregut.


A i bën ata më të mirët për pritjen?

Jo domosdoshmërisht.

GoDaddy është përmirësuar jashtëzakonisht shumë që nga ditët e “reklamimeve në treg”, dhe ato janë një operator i shkëlqyeshëm që ka gjithmonë mbështetje.

Kjo duke u thënë, ka shumë gjëra që ju do të dëshironi të shikoni përpara se të tërheqni këmbëzën.

Shënim special: Për pjesën tjetër të vitit 2018, GoDaddy po ofron hostimin e tyre më të lirë duke filluar nga 1 dollarë në muaj me këtë lidhje.

Sa e mirë është që pret GoDaddy?

GoDaddy është diskutueshmëria më e mirë e domain dhe kompani pritëse. Falë reklamave të tyre provokuese dhe të paharrueshme në TV dhe Super Bowl, GoDaddy shpejt bëri një emër për veten e tyre. Reklamat e tyre shpesh kanë shfaqur gra të veshura paksa dhe shaka që Parsons vetë i ka cilësuar si “të papërshtatshme” dhe “të egra”. Ata janë ndoshta e vetmja kompani pritëse që mund të quhet një markë ndërkombëtare.

Kjo duke u thënë, GoDaddy është WalMart i emrave të domain dhe pritjes: e lirë, e kudogjendur dhe përkufizimi i askujt për klas. Ata historikisht janë mbështetur në çmime të ulëta dhe markë për blerësit e klientëve, por ndërsa pritjet e shumta të reja janë rritur gjatë viteve të fundit, ata kanë përmirësuar shërbimin e tyre të klientit dhe teknologjinë për të mbajtur avantazhin e tyre konkurrues.

Ata janë në epokën e pas-Parsons, ku ata po lëvizin përtej imazhit të tyre të diskutueshëm në një markë afatgjatë. Nëse sapo po filloni, GoDaddy ka të gjitha bazat që një webmaster tipik fillestar mund të ketë nevojë. Por nëse kërkoni karakteristika më të përparuara, mbështetje dhe mbase një markë më të rafinuar për t’u mbështetur, mund të dëshironi të kërkoni diku tjetër.

Shih Faqen Zyrtare

Rishikimi ynë zyrtar i GoDaddy

Shumë pak njerëz nuk kanë dëgjuar për GoDaddy. Ata ishin një lojtar i madh në epokën e dot-com të fillimit të viteve 2000. Ende përreth dhe ende një nga lojtarët më të fortë në tregun botëror, bindja dhe përparësia e pritjes së GoDaddy janë të pamohueshme.

Karakteristikat më të mira të Hosting GoDaddy

Ka shumë për të thënë për të qenë në gjendje të menaxhoni domenin tuaj, web hosting dhe email me të gjitha në një vend. Një pjesë e arsyes pse GoDaddy është kaq kololale është se ata e bëjnë këtë proces tepër të arritshëm për administratorin e përditshëm. Nëse jeni duke kërkuar mënyrën më të lirë, të shpejtë për të ngritur dhe funksionuar një faqe në internet, GoDaddy me siguri do të japë.

1) Karakteristikat e GoDaddy janë të bollshme

GoDaddy hosting ofron më shumë zgjedhje të nivelit të konsumatorit sesa pothuajse çdo ofrues tjetër hosting në treg. Ata kanë ndarë opsionet e serverëve, si dhe planet e dedikuara të serverëve dhe VPS. Ekzistojnë instalime me një klik për të gjithë emrat tuaj të preferuar si WordPress, Joomla dhe Drupal. Ata janë një kompani mjaft e madhe që ata mund të ofrojnë pothuajse çdo nivel shërbimesh hosting për çmime shumë konkurruese, dhe ju mund të bastit se asnjë karakteristikë nuk do të mungojë. GoDaddy ka një suitë të aplikacioneve me 1 klik që ato përdorin për të kryer disa nga funksionet më të zakonshme që mund të ju nevojiten në faqen tuaj të internetit. Nëse po krijoni një blog, ata kanë një kërkesë për të. Keni nevojë për një shportë blerjeje? Edhe ata e kanë atë. Album foto? Nuk ka problem.

2) Koha me ngarkesë të shpejtë & Uptime të ngurta

GoDaddy dikur ishte shumë e ngadaltë dhe të prirur për të rrëzuar, por vitet e fundit ata kanë bërë përmirësime të mëdha në të dyja këto zona. GoDaddy tani ka një mesatare prej 99,99% dhe shpejtësi mesatare për të rivalizuar konkurrencën e tyre në buxhet. Ata gjithashtu nuk kanë kufi të brezit; nëse faqja juaj ndonjëherë përfundon virale, fluksi i papritur i vizitorëve nuk do të rrëzojë faqen tuaj. Edhe nëse e bën këtë, GoDaddy do t’ju japë paratë tuaja për atë periudhë joproduktive. E cila na sjell në pikën tjetër …

2) Garancia për kthimin e parave pa datën e skadimit

Shumica e shërbimeve të pritjes ofrojnë një garanci të kthimit të parave 30-ditore. Pritja GoDaddy e merr atë një hap më tej duke ofruar një garanci për kthimin e parave që nuk skadon. Për çdo pagesë, gjithmonë mund të merrni një rimbursim për kohën që nuk e keni përdorur nëse vendosni të anuloni. Anulohet brenda 30 ditëve të para? GoDaddy do t’ju nderojë me një rimbursim të plotë.

3) Më shumë sesa për çfarë u bënë pazare – Google AdWords Credit

Për të ndihmuar pronarët e bizneseve të reja me koston e madhe të fillimit të një biznesi, GoDaddy ofron kredi falas për reklama që përfshijnë mbi 100 dollarë drejt Google AdWords për çdo 25 dollarë të shpenzuar. Për të hequr dorë, këto kredi përfshijnë gjithashtu 50 dollarë në reklama Bing dhe reklama në Facebook. Ashtë një shpërblim i mirë për të zgjedhur mbajtjen e GoDaddy; një avantazh i qartë i marrjes në shtrat me korporatë të madhe.

4) Më shumë se modele të thjeshta – Ata do të hartojnë uebfaqen tuaj (nëse dëshironi)

GoDaddy ofron një mori modelesh të ndryshme – përfshirë shabllonet e WordPress. Sidoqoftë, nëse askush prej atyre nuk e bën atë vërtet për ju, GoDaddy punëson një ekip të stilistëve profesionistë të faqeve të internetit të cilët do të jenë më shumë se të lumtur t’ju ndihmojnë të hartoni faqen tuaj të internetit dhe ta bëni atë personal vetëm për ju.

Shtë e shkëlqyeshme që ata ofrojnë për të hartuar faqen tuaj, dhe dyqanet shumë të vogla të mamasë dhe popit mund t’i përdorin ato, por shumë shpejt do të dëshironi të merrni profesionistë atje. Në fund të ditës GoDaddy është një organizëm global dhe ata nuk do të kalojnë shumë kohë me ju.

5) Integrimi i WordPress GoDaddy

GoDaddy ka një klikim të importeve të WordPress për faqet e vetë-menaxhuara, por gjithashtu ofron një plan të menaxhuar WordPress të menaxhuar. Ky plan i menaxhuar ofron përmirësime automatike dhe shumë përfitime të sigurisë, ndër të tjera.

6) Siguria e GoDaddy është e mrekullueshme për çmimin

GoDaddy i ka dedikuar një ton burimesh për të shkatërruar hakerat, spammers dhe scammers të të gjitha llojeve. Një pjesë e kësaj ka të bëjë me teknologjinë e tyre super të azhurnuar, dhe një pjesë është thjesht kujdesi i duhur si një korporatë e madhe. Por kjo tha, do të ishte e vështirë të gjesh një ofrues më të sigurt të pritjes për çmime kaq të ulta. Edhe në planet më të lira, ato i kopjojnë të dhënat tuaja çdo ditë. Kjo është ajo ku ne ndiejmë se ata fryjnë HostGator, konkurrencën e tyre të lartë në fushën e pritjes së buxhetit, jashtë ujit. HostGator rezervon vetëm të dhënat tuaja një herë në javë, dhe ka një mungesë shqetësuese të mbrojtjes ndaj spamit dhe virusit. Për të njëjtin çmim dhe me shumë nga të njëjtat karakteristika për të ofruar, GoDaddy është zgjidhja më e mirë për webmasterët e ndërgjegjshëm për sigurinë. Fusha kryesore e kësaj sigurie është se GoDaddy ka një ton politikash kufizuese në vend për të mbajtur jashtë spam, që ndonjëherë nënkupton që shtojcat, wikis, dhe madje edhe IMAP nuk funksionojnë gjithmonë ashtu siç bëjnë diku tjetër. Possibleshtë e mundur për të bërë këto gjëra, vetëm duhet punë rreth e rrotull që ndonjëherë mund të rezultojë në më shumë punë për ju. Por nëse siguria është me shumë rëndësi për ju, këto rrugëdalje janë vetëm një pjesë e shkëmbimit.

Shënim special: Për pjesën tjetër të vitit 2018, GoDaddy po ofron hostimin e tyre më të lirë duke filluar nga 1 dollarë në muaj me këtë lidhje.

Dobësitë e GoDaddy Web Hosting

Edhe nëse rregullisht blini në WalMart, shanset janë që të mos doni gjithçka për të. GoDaddy është një korporatë, dhe ndonjëherë mund të ndjehet sikur ka këtë ndriçim bruto fluoreshente të hedhur gjatë gjithë përvojës. Për një përvojë më të personalizuar ose inovative të hostimit, shkoni për një nga djemtë më të vegjël si SiteGround ose A2 Hosting.

1) Shërbimi i Klientit GoDaddy është duke u nënshtruar

Para se të hyj në detaje mbi shërbimin ndaj klientit, thjesht shikoni këtë koha e pritjes 35 minutësh mizore me mbështetjen e bisedës GoDaddy:

zoti 35 minuta kohë pritje në shije

Kjo është thjesht e tmerrshme. Pa asnjë arsye duhet të pres 35 minuta në bisedë.

Dhe 20 minuta më vonë …

gjatësia e bisedave të zotit

Biseda e bezdisur mund të jetë e keqe në 2018. Mund të marr përmes linjës në DMV më shpejt se kaq!

Kjo duke u thënë, GoDaddy është përgjithësisht mjaft i shpejtë në mbështetjen e telefonit. Ky është mekanizmi i tyre i paracaktuar për mbështetje – por le të jemi të sinqertë, ndonjëherë ju nuk dëshironi të bisedoni me shërbimin e klientit në telefon.

GoDaddy ofron mbështetje 24/7 të klientit, por një pjesë e të qenit një korporatë kaq e madhe me një sasi të madhe klientësh do të thotë që ka të ngjarë të hasni në shirita të kuq dhe formalitete në çdo hap të rrugës kur thirrni për mbështetje.

Përgjigjet e shërbimit të klientit GoDaddy në përgjithësi janë të shpejtë për t’u përgjigjur, por ata kanë tendencë t’ju referojnë juve në literaturën ekzistuese ose t’ju ecin nëpër të gjitha teknikat e zgjidhjes së problemeve që keni provuar tashmë përpara se ata të fillojnë vërtetimin.

Këto taktika marramendëse tregojnë vërtet kur ju telefononi për t’i dhënë fund shërbimit tuaj. Shërbimi i klientit GoDaddy nuk ju bën të lehtë largimin. Kjo nuk është një ndarje pa dhimbje ose e këndshme dhe mund të lërë një shije të keqe në gojën tuaj për tërë përvojën. Shqyrtimet e GoDaddy të lënë nga klientët e vërtetë tregojnë disa histori tmerri në lidhje me biletat e mbështetjes.

2) Plani i kufizuar i strehimit të ekonomisë

Ata kanë tre plane – Ekonomi, Deluxe dhe Pafund. Plani i Ekonomisë ju lejon të keni 90 nënfusha të lidhura me një domen të vetëm. E njëjta gjë vlen edhe për planet e tyre Deluxe dhe Pafund. Kështu që shumë kompani të tjera pritëse ju lejojnë të keni fusha të pakufizuara – pavarësisht se çfarë plani keni. Sidoqoftë, GoDaddy ju lejon të keni vetëm një fushë me planin e tyre të Ekonomisë. Nëse dëshironi ta tejkaloni atë, jeni të detyruar të azhurnoni. Shikoni Myhosting.com për fusha të pakufizuara.

3) shqetësime etike & Kontradiktat historike

Këto çështje mund ose nuk mund t’ju shqetësojnë, por GoDaddy ka hyrë në sasi të mëdha polemikash që nga fillimi i tyre. Bob Parsons dikur postoi një video të veten duke vrarë një elefant në një safari afrikan. Reklamat e tyre të SuperBowl, edhe kur nuk janë seksualisht të seksualizuara, kanë tendencë të kenë punkona të papërpunuara ose të pandjeshme. GoDaddy ishte gjithashtu një mbështetës i madh i korporatave për SOPA & PIPA, faturat që mbrojnë intimitetin e internetit në tërësi të tërbuar. Ata vetëm u mbështetën për të mbështetur faturat pasi kaq shumë nga klientët e tyre bojkotuan shërbimet e tyre. Kohët e fundit GoDaddy ka sanifikuar markën e tyre të një pjese të madhe të gjuhës dhe imazhit të mprehtë dhe të seksualizuar që ata së pari i përdorën për të fituar përparësi. Markat e tyre të reja i hedhin si kampionë për bizneset e vogla. Nëse e gjithë kjo polemikë historike ju ka fikur nga GoDaddy, shikoni në HostPapa eko-miqësor për një kompani që pret web që mund t’ju bëjë të ndjeheni mirë se ku po shkojnë paratë tuaja.

4) Prmimi më i lartë për Ripërtëritjet, Nikel dhe Diming

“Merrni domenin tuaj për 0,99 $!” 

Kështu ju lidhin. Ata ju futin në derë me çmime të lira në të dy fushat dhe hostet, dhe më pas tarifat e rinovimit janë të larta!

Rinovimet e domenit janë 14,99 dollarë, krahasuar me rreth 10 dollarë për NameCheap.

Pritja e pritjes mund të jetë e lirë me GoDaddy, por rinovimet do të jenë gjithashtu më të larta. Ata e dinë kur ju futin në sistem, ata mund t’ju bëjnë nikel dhe të zhyten!

Nëse jeni të organizuar dhe menaxhoni rinovimet tuaja si duhet, çmimi i lirë mund të shlyhet. Ose mund të përfitoni nga çmimet e tyre të ulëta dhe të ndërroni regjistruesit e domain më vonë. Por nëse nuk jeni teknik, kjo mund të jetë e vështirë të bëhet.

Vetëm të jenë të vetëdijshëm se ata ju bllokojnë.

 

5) PHP në GoDaddy Linux Hosting është i vjetëruar

Pritja standarde e përbashkët e GoDaddy aktualisht nuk lejon PHP 7. 

Ky është një problem me disa shtesa të WordPress, të tilla si Wordfence:

Kjo do të tregojë që pritja standarde e GoDaddy e përbashkët është prapa kohërave, dhe jo një zgjedhje e shkëlqyeshme për një pritje serioze në internet.

Linja e Fundit:

Kërcimi në shtrat me një korporatë të madhe vjen me një ton avantazhesh: pjesë të mëdha për çmime të ulëta, komoditet dhe një shtesë ekstra për të filluar. Mund të presësh që GoDaddy të ketë një zgjidhje të lehtë, me kosto të ulët dhe të përsosur të përshtatshme për çdo nevojë pritëse që mund të kesh. Sidoqoftë, shumë pak webmaster profesionistë do ta rekomandojnë ndonjëherë GoDaddy, nëse jo në parim, atëherë së paku sepse GoDaddy nuk është me të vërtetë i zhvilluar për zhvilluesit. Shtë një dyqan me një ndalesë që i bën përfitimet e tyre jo sepse ato ofrojnë shërbimin më të mirë ose më inovativ përreth, por sepse janë të lirë dhe kudo. Ndodh kështu që mbi 5 milion njerëz në të gjithë botën po kërkojnë pikërisht atë.

Shikoni më shumë Karakteristika Shqyrtime GoDaddy 3.4 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (26 vota) Pro

 1. Shumë karakteristika
 2. Shumë zbritje në bord
 3. Garanci për kthimin e parave
 4. Opsionet e aplikimit me 1 klik

Cons

 1. Jo shërbimi më i dobishëm i klientit
 2. Plani i kufizuar i strehimit të ekonomisë
 3. Qëndrimet polemike polemike dhe taktikat e marketingut

Përmbledhje Disa njerëz e duan GoDaddy, disa njerëz nuk do të shkojnë pranë tyre me një shufër prej 10 këmbësh. Historikisht, GoDaddy ka qenë gjithçka në lidhje me fusha dhe reklama me gra të veshura paksa. Megjithatë kohët e fundit, ata duket se përqendrohen në përmirësimin e veçorive dhe teknologjisë së tyre. Ka disa gjëra për të dashur, të tilla si shumë karakteristika dhe opsione pritëse dhe një garanci për kthimin e parave. Ekzistojnë gjithashtu shumë avantazhe siç janë mbështetja e vogël për klientët, një plan i kufizuar ekonomie dhe një ndjenjë e korporatave. Support3Speed3Features4Value3.5Transparency3.5

FAQ të Hosting të GoDaddy

A janë çmimet e rinovimit të GoDaddy më të larta se çmimi i hyrjes?

Po. Mesatarisht, çmimi hyrës në një plan pritës është midis 40-50% më i ulët se sa do të kushtojë kur të shkoni për të rinovuar. Sigurisht, zbritja hyrëse është më e madhe në planet më të shtrenjta.

A ka një kontratë minimale dhe sa shpesh duhet të paguaj?

Ekzistojnë lloje të ndryshme të kontratave në dispozicion, duke filluar kudo nga 3 deri në 60 muaj. Të gjitha pagesat bëhen në baza mujore, pavarësisht se cili është plani juaj.

Cilat gjuhë zhvillimi janë mbështetur nga GoDaddy hosting?

GoDaddy mbështet PHP 5.4, 5.3, 5.4 dhe 5.5 me porosi PHP.ini, PERL dhe Python.

Isfarë është garancia në kohë e GoDaddy?

GoDaddy ofron një garanci deri në 99.9%, e cila del në 8.76 orë pushim të lejuar të vitit në vit .. Nëse ata nuk arrijnë të ruajnë garancinë e shërbimit të tyre deri në një muaj të veçantë – duke mbajtur parasysh që mosrespektimi i tyre i shërbimit është të përcaktuara prej tyre – mund të kontaktoni GoDaddy dhe të kërkoni një kredi prej 5% të tarifës së pritjes së muajit tuaj për atë muaj të veçantë. Nëse mendoni se faqja juaj e internetit ka rënë për më shumë se pagesa mesatare, sigurohuni që të kontrolloni kushtet e tyre të shërbimit për të siguruar që jeni brenda të drejtës tuaj për të kërkuar atë kredi.

A janë menaxhuar apo përkushtuar serverët GoDaddy?

GoDaddy ofron të dy. Ekzistojnë disa plane për ata që janë në kërkim të një serveri plotësisht të menaxhuar privatisht, por ka edhe plane që përmbajnë një server Linux. Ekzistojnë mundësi të shumta planesh për secilin lloj konfigurimi të serverit.

A ofron GoDaddy plane VPS?

Ekzistojnë një numër i planeve të serverëve privatë të menaxhuar, të cilët mundësohen nga cPanel në dispozicion. Ju gjithashtu mund të zgjidhni nëse ai vetë-menaxhohet ose menaxhohet për ju, thjesht kini kujdes se cili do të dëshironit të bënit kur jeni duke zgjedhur planin tuaj.

Ku janë të vendosur serverët e GoDaddy?

GoDaddy është i vendosur brenda Shteteve të Bashkuara, me selinë e tij të vendosur në Scottsdale, Arizona. Qendra kryesore e të dhënave është e vendosur në Phoenix, Arizona.

A është GoDaddy një mundësi e mirë për të pritur shumë imazhe?

Nëse jeni në një plan pritjeje të nivelit të hyrjes, jeni i kufizuar në 100 GB, por planet e tjera nuk janë të kufizuara në të njëjtën mënyrë dhe shumë ofrojnë ruajtje të pakufizuar. Ndërtuesi i faqes GoDaddy ofron veçori që janë dizajnuar posaçërisht me imazhe në mendje, të tilla si galeritë e fotografive dhe video.

Cilat paketa duhet të zgjedh për transmetimin e videos?

GoDaddy ofron video streaming, por nuk është në dispozicion në planet e përbashkëta. Serverët e përbashkët mund të përdoren për të futur video nga burime të tjera si YouTube, por nëse dëshironi të përdorni serverët GoDaddy për të transmetuar videot tuaja, do t’ju duhet një plan i dedikuar i serverit.

A kam vërtet bandwidth dhe ruajtje të pakufizuar?

Asgjë nuk është me të vërtetë e pakufizuar, kështu që nuk është as gjerësia e ruajtjes së bandës suaj. Ju duhet të kontrolloni me kujdes termat dhe kushtet e kontratës suaj. Ashtu si hostet e tjerë të mëdhenj, GoDaddy nuk rezervon të drejtën të rishikojë llogarinë tuaj nëse zbulohet gjerësia e bandës së tepërt ose përdorimi i ruajtjes.

A ofron GoDaddy regjistrimin e domain? Nëse po, sa kushton dhe a mund t’i mbaj informacionet e mia private?

Si drejtues në industrinë e regjistrave të domain, GoDaddy ofron regjistrim domain. Mimet do të ndryshojnë pasi varet nga opsionet që zgjidhni. Sidoqoftë, GoDaddy ofron fusha falas me planet e saj të pritjes. Oferta vlen për planet 12, 24, 36 muaj, por nuk përfshin tarifën e ICANN prej 0,18 $. Do t’ju kushtojë 7.99 dollarë në vit, ose më shumë në varësi të kërkesave tuaja, për t’i mbajtur informacionet tuaja private.

A ka ndonjë zbritje në GoDaddy për studentë, shkolla ose jofitimprurës?

Nuk ka zbritje specifike të ofruara për studentë, shkolla ose jofitimprurëse, por GoDaddy ka disa programe të informimit në komunitet, të cilat janë krijuar për të ndihmuar organizatat bamirëse. Nëse mendoni se ju ose biznesi juaj kualifikohet si një nga organizatat brenda këtyre grupeve, mund të shikoni programin GoDaddy Cares për më shumë detaje.

A ka ndonjë lloj garancie për kthimin e parave në GoDaddy?

GoDaddy ofron një garanci të kufizuar të kthimit të parave prej 45 ditësh; megjithatë, ajo nuk vlen për të gjitha produktet dhe shërbimet. Nëse jeni i shqetësuar për kthimin e parave tuaja, duhet të lexoni shtypjen e mirë për çdo blerje që bëni përmes GoDaddy.

Si është mbështetja e GoDaddy? A ofrojnë ata mbështetje në shumë gjuhë?

GoDaddy ofron një linjë telefonike mbështetëse 24/7, por nuk përmban një mundësi të mbështetjes së bisedës në internet, e cila mund të jetë një problem për disa njerëz. Mbështetja e GoDaddy është në dispozicion në disa gjuhë, duke përfshirë: anglisht, spanjisht, portugalisht, frëngjisht, spanjisht, gjermanisht, turqisht, holandisht dhe disa të tjera.

Unë jam duke kërkuar për të transferuar faqen time në GoDaddy. Si është ky proces?

GoDaddy ofron mbështetje të kufizuar kur bëhet fjalë për uebfaqen dhe transferimet e domenit. Nëse keni probleme, ekziston një sasi e madhe dokumentacioni gjithëpërfshirës që mbulojnë të dyja këto procese në dispozicion në internet. Ekzistojnë edhe organizata të tjera private, të palëve të treta, që do t’ju ecin nëpër të ose do ta bëjnë atë për ju.

Do të transferojë automatikisht GoDaddy instalimet ekzistuese të Joomla nga hosti im aktual?

Ndërsa nuk ka mundësi të transferimit automatik, GoDaddy nuk ofron një udhëzues hap pas hapi për instalimet që keni në hostin tuaj aktual. Nëse keni nevojë për ndihmë shtesë për migracionin, dokumentacioni është në dispozicion në internet joomla.org.

A e mbështet GoDaddy Magento? A ofrojnë ata mbështetje transferimi për faqet ekzistuese Magento?

Ndërsa Magento mund të përdoret në GoDaddy, nuk rekomandohet. Kompania sugjeron me forcë që klientët të përdorin VPS ose serverë të dedikuar për të pritur faqet e tyre Magento. GoDaddy nuk ofron asnjë lloj mbështetje për migracionin, kështu që do të duhet ta zgjidhni vetë.

A është e shtrenjtë të presësh dhe menaxhosh më shumë se një faqe në internet me GoDaddy?

Një plan i nivelit të hyrjes mbështet vetëm një sit, por planet e tjera mund të trajtojnë më shumë. Kostoja e pritjes së faqeve të shumta në GoDaddy varet vërtet nga plani dhe tiparet e planit, ju përfundoni të zgjidhni.

A ofron GoDaddy softuer të thjeshtë për ndërtimin e faqeve? Po në lidhje me modele të personalizueshme?

GoDaddy ofron një program të lehtë për t’u përdorur me ndërtues faqesh dhe përmban qindra cilësime të personalizueshme. Ekzistojnë tre nivele planesh për këtë veçori me tema të ndryshme dhe modele të përshtatshme për celularin në varësi të planit që ju zgjidhni.

A është GoDaddy një zgjedhje e mirë për të pritur faqen time të WordPress?

GoDaddy ofron disa pako specifike të WordPress hosting, tre nga planet në dispozicion përfshijnë mbajtjen e menaxhuar. Meqenëse GoDaddy kryesisht mbështet dhe inkurajon përdorimin e WordPress si një sistem të menaxhimit të përmbajtjes, ato ofrojnë edhe një migracion të integruar, për ta bërë atë jashtëzakonisht të lehtë për ju që të lëvizni faqen tuaj të WordPress duke pritur në GoDaddy. Siç pritej me ofruesit e mëdhenj të pritjes së pritjeve, kishte disa incidente të publikuara shumë të sigurisë që përfshijnë GoDaddy në vitet e fundit. Si rezultat, GoDaddy është vazhdimisht duke azhurnuar dhe përmirësuar politikat e tyre të sigurisë.

A ofron GoDaddy ndonjë veçori të veçantë sigurie?

Përveç çertifikatave SSL dhe certifikatave të nënshkrimit të kodit, GoDaddy gjithashtu ofron sigurinë e faqes në internet të Sitelock e cila është krijuar për të identifikuar malware dhe monitoruar faqen tuaj.

A jam në gjendje të pres në tregun tim elektronik në faqen time në GoDaddy përmes programeve të tilla si Prestashop? A do të jem në gjendje të marr një certifikatë SSL, në mënyrë që të mund të pranoj karta krediti?

Prestashop mund të instalohet në platformat GoDaddy, si dhe zgjidhje të tjera alternative të tregtisë elektronike në varësi të planit tuaj specifik të pritjes. GoDaddy ofron një plan të certifikatës SSL duke filluar nga 59,99 $. Ekzistojnë gjithashtu një numër opsionesh të tjera nëse dëshironi të pranoni pagesa të kartave të kreditit, ose të krijoni një zgjidhje të plotë për tregtinë elektronike me përdorimin e planeve të pritjes së GoDaddy. Kartat kryesore të kreditit pranohen në të gjitha rajonet dhe monedhat e pranuara; megjithatë, nëse po planifikoni të përdorni PayPal ose Skrill, duhet të kontrolloni për të siguruar që monedha që përdorni do të pranohet. Ekziston gjithashtu mundësia për të marrë në dispozicion edhe shërbime profesionale për krijimin e tregtisë elektronike – përsëri, në varësi të planit tuaj të pritjes.

A ka ndonjë program shitës të ofruar nga GoDaddy?

GoDaddy ofron një numër opsionesh të shitësit. Ekzistojnë dy nivele në dispozicion, me 20-40% zbritje mbi çmimet e shitjes me pakicë, një dyqan i gatshëm i tregtisë elektronike, përpunimi i kartave të kreditit dhe mbështetja 24/7.

A ka GoDaddy një program bashkëpunëtor?

GoDaddy përmban një program të gjerë bashkëpunimi. Kompania ofron si programe domenesh ashtu edhe pritëse të programeve.

A u bashkua ndonjëherë GoDaddy me Google AdWords për të ofruar kredi reklamuese?

Periodikisht, GoDaddy do të bashkohet me Google për të ofruar kredi AdWord për përdoruesit e rinj.

Cila është Historia e GoDaddy?

Themeluar në 1997 nga Bob Parsons, GoDaddy është gjithashtu një kompani web hosting dhe ata pretendojnë të presin mbi 5 milion faqe interneti në të gjithë botën. Kompania ka selinë në Scottsdale, Arizona, por ka edhe disa zyra të tjera në të gjithë Shtetet dhe Indinë. GoDaddy ishte një nga kompanitë e para të regjistrimit të domain dhe regjistrit që e bëri atë të madh, menjëherë duke u bërë emri më i madh në këtë fushë pasi Zgjidhjet e Rrjetit nuk ishte më vendi i vetëm për nga emrat e domain në internet. Më shumë në GoDaddy.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map