Shqyrtime të Hostgator Maj 2020: E provova, më pëlqeu. Por lexoni këtë së pari.

Contents

Farë është Web Hosting HostGator?

E themeluar në vitin 2002, HostGator është një kompani në Houston, Teksas me bazë në webhosting që fuqizon 950,000+ fusha të regjistruara në të gjithë botën. Kompania siguron një pritje të përbashkët, VPS, Rishites, dhe Web të përkushtuar. Ata kanë zyra shtesë dhe qendra të të dhënave në Austin, Teksas, Indi dhe Brazil. HostGator ishte ndër grupi i parë i kompanive të mëdha të mbajtjes së faqeve në internet që morën pjesë në pritjen e gjelbër, e cila përfshin përdorimin e teknologjive eko-miqësore për të kompensuar karbonin dhe për të zvogëluar mbeturinat mjedisore.


Shqyrtime të hostgatorit

Nëse do të kishte një Wal-Mart të web hosting, ne do t’i tregojmë GoDaddy. HostGator atëherë, është më shumë si Target: mbase jo aq shumë gargantuan ose i njohur mirë, por me çmime të ngjashme dhe me një reputacion më të rafinuar të lidhur me markën e tyre. HostGator është një host i shkëlqyer zbritje për webmasterët e rinj.

Shih Faqen Zyrtare

Rishikimi ynë zyrtar i hostGatorit

HostGator është një nga shërbimet më të përdorura të pritjes në botë, dhe për arsye të shkëlqyera. Prmimet e HostGator janë disa nga më të ultat, dhe ato përfshijnë një përzgjedhje të madhe të mjeteve të ndërtimit të faqes në internet pa ndonjë kosto shtesë. Ata janë aq të sigurt në produktin e tyre saqë ofrojnë një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh, dhe ju lejojnë të provoni cPanel e tyre përpara se të blini. Mbështetja e HostGator është në dispozicion 24/7, përfshirë një veçori të bisedës live. Por ndërsa një përfaqësues mbështetës mund të jetë gjithmonë në majë të gishtave, ekipi mbështetës i HostGator nuk ka një reputacion për të qenë gjithmonë i dobishëm. Për të mos pasur frikë, me një sasi kaq të madhe klientësh, forume mbështetëse të krijuara nga përdoruesit janë tepër të fuqishme. Dhe për një kosto kaq të ulët, është e vështirë të ankohen. Në tërësi, HostGator është i lehtë për t’u përdorur dhe ka kohë të madhe, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për mjeshtrat e rishtar të internetit..

 

Karakteristikat më të mira të planeve të hostGatorit

Nëse jeni si shumica e mjeshtrave të uebit, përparësitë tuaja kryesore në një host të internetit janë ndoshta shërbime të lehta për t’u përdorur, mbështetje të gatshme për klientët dhe kohë të shpejtë – të gjitha për një vlerë të shkëlqyeshme. HostGator sigurisht i plotëson këto kritere dhe më pas disa. Këtu janë tiparet tona të preferuara të HostGator:

1. Mbështetja e HostGatorit – Bisedë live & më shumë

Shumica e kompanive më të mira të mbajtjes së faqeve në internet këto ditë ofrojnë mbështetje 24/7, por shumë kufizojnë kanalet e tyre të mbështetjes gjatë orëve të mbylljes. Mbështetja e HostGator është gjithmonë në dispozicion, në çdo medium që zgjidhni. Mbështetja e bisedës live është më e preferuara e këtyre metodave për përgjigjet e shpejta dhe efikase që mund të merrni për pyetje të shpejta dhe situata emergjente. Nëse jeni duke drejtuar një biznes, koha e humbjes ka pasoja të kushtueshme. Kur keni nevojë për ndihmë menjëherë, duke e ditur që ju do të keni mundësi të arrini personin live brenda disa sekondave është një aspekt jashtëzakonisht sigurues i shërbimeve të mbështetjes së HostGator. E-maili, natyrisht, është ende i disponueshëm për ato situata jo-emergjente. Por shanset janë që ju ndoshta mund të gjeni përgjigjen që po kërkoni në gjerësinë e HostGator forume të përdoruesit. Mbi të gjitha, ekziston një përfitim i madh për të përdorur të njëjtën platformë si miliona të tjerë – dikush ka të ngjarë që tashmë ka hasur dhe zgjidhur të gjitha problemet tuaja.

2. Prmimet e HostGatorit – Garancia për Paratë e Zgjeruara

Në një pikë kaq të ulët çmimi, do të ishte e vështirë për madje edhe më të zgjedhurit e webmasterëve të pretendojnë se nuk po marrin vlerën e parave të tyre. HostGator është mjaft i sigurt për të ofruar një garanci të kthimit të parave 45-ditore – e cila është 50% më e gjatë se standardi i industrisë prej 30 ditësh. HostGator jua lehtëson juve që t’i provoni pa bërë një angazhim të madh. Kur ndërmarrje të tjera, si SiteGround, ju ofrojnë vetëm kontrata një vjeçare, të cilat kërkojnë që të filloni mbi një masë parash në fillim, planet e ulëta të pagesës nga muaji në muaj i HostGator ju japin shumë fleksibilitet. Ky është një ideal ideal për dikë që po përpiqet të provojë disa projekte afatshkurtra menjëherë.

3. Pajtueshmëria e HostGator WordPress

Nëse tashmë keni një faqe WordPress, transferimi i saj tek HostGator është jashtëzakonisht i lehtë. Ata ndërtuan një mjet manual për migracionin që shumica e secilit mund ta kuptojë brenda pak minutash. Dhe nëse dëshironi që ajo të bëhet edhe më shpejt, ato madje përmbajnë një mjet me 1 klikim të migracionit të WordPress. Plus, HostGator vjen standard me cPanel, të cilin manuali i përdoruesit të WordPress shpesh supozon se jeni duke ekzekutuar. Si përmbledhje, marrëdhënia HostGator WordPress është e thjeshtë, duke e bërë atë një zgjedhje të lehtë për këdo që përdor WordPress CMS.

Përveç WordPress dhe cPanel, HostGator ofron një shumëllojshmëri të gjerë të aplikacioneve të tjera me një klik dhe me burim të hapur që do ta bëjnë projektimin dhe ndërtimin e faqes suaj të internetit një fllad. Ata ofrojnë 4500 modele falas, softuer për blogerë, karroca për blerje, wikis, CMS, dhe më shumë. Pjesa më e mirë është që të gjitha këto karakteristika vijnë standarde si pjesë e paketës tuaj. Nëse nuk doni të humbni kohë dhe energji mendore për blerjen e shtojcave dhe veçorive të ndryshme, HostGator mund të ndihmojë në lehtësimin e ankthit të procesit të marrjes së vendimeve. Pushohuni lehtë duke e ditur se kanë zgjedhur disa të shkëlqyera, dhe të gjithë ata janë tashmë të integruar.

4. Adresat e pakufizuara të postës elektronike

Pasi të blini një domen, mund të vendosni sa më shumë adresa emaili sa të dëshironi. Me të vërtetë! Sa më shumë që ju pëlqen!

5. Gjykimi Falas i HostGator cPanel

HostGator ju lejon të provoni cPanel dhe mjetet e tyre administrative, në mënyrë që t’i përjetoni ato vetë, përpara se të bëheni klient. Për më tepër, ju gjithashtu mund të shikoni mjetet e tyre të ndërtimit të faqeve dhe shabllone të tyre. Deri kur të merrni një vendim blerjeje, do të keni një ide mjaft të mirë nëse HostGator është i duhuri për ju. Ky gjyq nuk vjen me paketën e plotë që dëshironi të regjistroheni, por është shumë bujare duke konsideruar se disa hostë u japin blerësve të mundshëm ndonjë akses falas. Por nëse jeni duke kërkuar për një kompani pritëse që do t’ju japë një provë plotësisht falas për të gjitha shërbimet e tyre, shikoni Site5. Ata do t’ju lejojnë të filloni të pritni për 30 ditë pagesa të zgjuar.

 

Downsides e Hosting Hosting

Ne e kemi thënë më parë dhe do ta themi përsëri – asnjë kompani pritëse nuk është e përsosur. Edhe HostGator ka disa gabime që ata mund t’i lejojnë t’i rregullojnë nëse do të donin të ishin vërtet në krye.

1. Kopje rezervë të shpeshtë të serverëve

Ata vetëm kopjojnë serverët e tyre një herë në javë. Duke marrë parasysh që shumica e njerëzve kërkojnë opsionet e përballueshme të pritjes së përbashkët, kjo mund ose nuk mund ta bëjë këtë për ju. Për shumë njerëz, kjo mund të jetë e përsosur. Sidoqoftë, nëse keni nevojë të bëni kopje rezervë të faqes tuaj më shpesh sesa ajo me informacion kritik për misionin, mund të dëshironi të kërkoni një shërbim të palëve të treta ose plug-in WordPress që do të bëjë punën për ju.

2. Strehimi në re nuk ofrohet

Pritja në cloud do t’i lejojë kompanisë të sigurojë një plan hostimi shumë më të shkallëzuar, dhe kështu është turp që kjo nuk ofrohet. Nëse ata ofruan një plan të strehimit në re, ju do të keni mundësinë të paguani vetëm hapësirën dhe burimet që përdorni në vend të një tarife mujore të sheshtë. Për më tepër, pritja në cloud vlerësohet për tepricën e saj – informacioni juaj ruhet në disa serverë. Nëse diçka nuk shkon me një server, ata kanë kopje rezervë të integruar në mënyrë natyrale në sistem. Kjo do të ishte veçanërisht e dobishme duke pasur parasysh që HostGator tashmë vetëm rezervon bazën e të dhënave të tyre një herë në javë. Nëse jeni duke kërkuar të ruani një ton të informacionit jetësor, HostGator ndoshta nuk është hosti i duhur për ju. Kjo nuk është një marrëveshje e madhe nëse jeni pronar i një biznesi të vogël i cili pak a shumë thjesht ka nevojë për informacione themelore në internet. Por për çdo biznes apo kompani që kërkon bazën e të dhënave të tyre, mund të ketë më shumë kuptim blerja e një plani të pritjes që përfshin opsione si për programe të përbashkëta ashtu edhe për cloud.

3. Mungesa e spamit & Mbrojtje nga virusi

Ndërsa vlerësojmë aftësinë për të krijuar sa më shumë adresa emaili që ju nevojiten, mungesa serioze e mbrojtjes së spamit dhe virusit në programin e postës elektronike HostGator është një përvojë e madhe. Në një epokë kur posta junk shumëfishohet në mënyrë eksponenciale, dhe ku ne të gjithë jemi mësuar me filtrimin falas dhe të lehtë të programeve si GMail, mund të jetë e vështirë të shihet pse dikush do të punonte me dëshirë nga portali WebMail i HostGator. Konkurrenti A2 Hosting gjithashtu ofron adresa të pakufizuara të emailit, por platforma e tyre përfshin të integruar në mbrojtje ndaj spamit dhe virusit.

Linja e Fundit:

Me tarifa të ulëta mujore, pa tarifë konfigurimi dhe me të gjitha mjetet e tyre të ndërtimit të faqes në internet dhe opsionet e postës elektronike, nuk do të duhet të shikoni më tej sesa HostGator për nevojat tuaja themelore të pritjes. Ata bëjnë mirë me shërbimin ndaj klientit, kanë një ofertë të madhe të opsioneve të shërbimit dhe ju japin mundësinë t’i provoni ato para se t’i blini. Nëse vërtet po përpiqeshit të paguanit minimumin e zhveshur për një faqe në internet pa frills, ka mundësi më të lira si WebHostingPad. Sidoqoftë, HostGator është ndoshta vlera më e mirë në treg për pritjen e buxhetit. Ekziston një arsye që HostGator gjithnjë është renditur si një nga kompanitë më të mira të mbajtjes në internet.

Shikoni Më shumë Karakteristika Shqyrtime të hostgatorit 3.8 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (18 vota) Pro

 1. Garanci e zgjatur e kthimit të parave
 2. Zgjedhje e gjerë e mjeteve të shkëlqyera të faqes në internet
 3. Adresat e pakufizuara të postës elektronike
 4. 24/7 Mbështetje Chat

Cons

 1. Asnjë Hosting në Re
 2. Asnjë import me një hap WordPress
 3. Rikthime të shpeshta të rezervave të serverit
 4. Mungesa e spam-it të postës elektronike & mbrojtjet e virusit

SummaryHostGator është një zgjedhje e shkëlqyeshme për fillimin e webmasterëve që kërkojnë një plan pritjeje me kosto të ulët me karakteristika të lehta për t’u përdorur. Prmimet e HostGator janë disa nga më të ultat në treg, plus ato kanë ndërtim të shkëlqyeshëm në internet dhe mjete elektronike që vijnë falas si pjesë e paketës. Dhe me një garanci të kthimit të parave 45-ditore, ju keni mjaft kohë për të provuar planin tuaj përpara se të bëni një angazhim. Dhe me shërbimin e klientëve 24/7 përmes një larmie mediumesh, përfshirë bisedën live, mbështetja e HostGator është e shpejtë për t’iu përgjigjur çdo pyetjeje tuaj. Support3.5Speed4Features3.5Value4.5Transparency3.5

FAQ të Pritjes së HostGatorit

A është HostGator një mundësi e mirë për të pritur faqen time të WordPress?

Po, HostGator është një nga domenet më të përdorura të hosteve në internet për akomodimin e faqeve të internetit të WordPress. Do të gjeni që procesi i integrimit të jetë i qetë. Përputhshmëria e HostGator WordPress është shumë e thjeshtë, duke e bërë më të lehtë për ju që të merrni faqen tuaj dhe të funksiononi sa më shpejt të jetë e mundur.

A është e mundur të migrosh faqen time të tanishme të WordPress në HostGator?

Po! HostGator ju lejon të transferoni informacionin e faqes tuaj në një llogari HostGator pa ndonjë tarifë shtesë. Planet e përbashkëta të pritjes ju japin një transferim kompliment të këtyre të dhënave. VPS dhe planet e dedikuara të serverëve marrin mundësi të pakufizuara transferimi.

A ofron HostGator një program bashkëpunimi?

Po, HostGator ofron një program bashkëpunimi. Ata kanë një program pagese të komisionit të shitjeve. Pagesa që ju merrni është e barabartë me numrin e regjistrimeve që keni në llogarinë tuaj. Ndërsa ky numër rritet, pagesa e komisionit tuaj të shitjeve rritet.

Kur regjistroheni në HostGator, a është përfshirë një emër domain në atë proces? Ose është duke blerë një domain një transaksion të veçantë?

HostGator nuk ju siguron një emër domaini si pjesë e llogarisë tuaj të re të pritjes. Ju do të duhet të shkoni diku tjetër për të blerë domenin tuaj nëse nuk keni tashmë një të tillë. Sidoqoftë, nuk ka asnjë tarifë të regjistrimit të domain për të transferuar një emër domaini në serverët e HostGator.

A do të më lejojë HostGator të blej një regjistrim të vetëm të domain? A ofrojnë ata WHOIS regjistrimin e intimitetit?

Po, HostGator ju jep mundësinë të keni mundësi të plotë menaxhimi dhe blerjeje për çdo fushë të pavarur që dëshironi, me kusht që emri i domain të jetë i disponueshëm. Regjistrimi i privatësisë WHOIS është gjithashtu në dispozicion për një tarifë nominale.

A është HostGator një mundësi e mirë për sitin tim të tregtisë elektronike?

HostGator është një mundësi e shkëlqyeshme për uebfaqen tuaj të tregtisë elektronike. Ata ofrojnë çertifikata SSL për të gjitha faqet e internetit në serverat e tyre pritës, duke i bërë të sigurt transaksionet e faqes tuaj. Ju gjithashtu keni akses në një adresë IP private, si dhe mbështetje të plotë për shërbimin ndaj klientit, për të ndihmuar sa herë që keni nevojë për ndihmë shtesë. Përveç kësaj, ju do të merrni qasje në veçoritë e dyqaneve të tyre dhe bibliotekën e aplikacioneve që mund të përmirësojnë praninë tuaj në internet me pakicë.

A ofron HostGator Linux ose Windows hosting?

Specializimi kryesor i HostGator është në sisteme të bazuara në LAMP, të tilla si Linux, Apache, MySQL dhe PHP. Sidoqoftë, ata gjithashtu ofrojnë një sistem të bazuar në Windows për klientët e tyre personal dhe të llogarisë së biznesit.

A do të jem në gjendje të marr ndonjë shërbim të menaxhuar me llogarinë time HostGator?

HostGator ofron mundësi të plota të menaxhimit për klientët të cilët janë në një pritje të përbashkët, host për shitës, VPS dhe plane të dedikuara për mbajtje.

Kindfarë lloj opsionesh hostimi VPS ofron HostGator?

HostGator ju jep mundësinë që të keni një llogari të serverit VPS që përdor një sistem CentOS Linux. Ekzistojnë disa opsione të disponueshme të llogarisë që mund të zgjidhni dhe ai që zgjidhni varet nga lloji i shpejtësisë së performancës dhe tiparet që dëshironi.

Cilat gjuhë zhvillimi mbështesin HostGator?

HostGator mbështet një larmi gjuhësh të zhvillimit, kështu që pavarësisht se në cilën gjuhë po zhvillon faqja juaj, HostGator është ndoshta një bast i sigurt. Kur keni një llogari VPS ose server të dedikuar për server, ju jeni të lirë të përdorni gjuhën e zhvillimit të zgjedhjes suaj.

Për sistemin e tyre të pritjes Linux, ata mbështesin gjuhët e mëposhtme: MySQL; Baza e të dhënave me qasje PHPMyadmin; CGI; CGI e shpejtë; PHP 5; Ruby në shina; Perl; Python dhe SSI

Për sistemin e tyre të Windows hosting, ata mbështesin gjuhët e mëposhtme: ASP, ASP Net 2.0, ASP Net 3.5; ASP Net 4.0; ASP Net 4.5; PHP, Python dhe SSI.

A mund të përdor HostGator për të pritur imazhe ose galeri të vetme në faqen time?

HostGator jua lehtëson përdorimin e llogarisë tuaj të pritjes për të shfaqur imazhe dhe galeritë e figurave në faqen tuaj të internetit. Ju keni qasje në disa lloje të aplikacioneve të galerisë së imazheve përmes programit të SoftGatorit QuickInstall Softuer që është në seksionin e panelit të kontrollit të llogarisë tuaj. Të gjithë llogaritë e planit të përbashkët të HostGator kanë hapësirë ​​të pakufizuar për ruajtjen e figurave.

Si e kthen rezervë HostGator-in në faqen time?

HostGator siguron një program automatik rezervë për llogari të përbashkëta, shitëse dhe VPS të hostimit që janë nën 20 GB dhe kanë 100,000 inode të pranishme. Kopjimi bëhet një herë në javë. Ata nuk ofrojnë një program automatik rezervë për llogaritë e dedikuara të serverit. Sidoqoftë, ju keni mundësinë e disponueshme për të krijuar planin tuaj rezervë për këtë lloj llogarie pritjeje.

Sa adresa emaili për të marrë me një llogari të HostGator? A ka ndonjë kërkesë për hapësirë ​​për këto adresa të postës elektronike?

Nëse keni një plan të përbashkët pritjeje, ju merrni një numër të pakufizuar të llogarive të adresave të postës elektronike. Ju gjithashtu keni hapësirë ​​të pakufizuar në disk në dispozicion për pritjen e këtyre llogarive. Nëse keni një VPS ose një plan të dedikuar për mbajtjen e serverëve, ju merrni llogari të adresave të pakufizuara gjithashtu. Sidoqoftë, kufizimi i hapësirës së diskut është ekuivalent me kufizimin specifik të hapësirës në disk për planin tuaj të saktë të hostimit.

Pse kam marrë një njoftim nga HostGator se faqja ime në internet po keqpërdor burimet e serverit? Coursefarë kursi veprimi duhet të ndërmarr për të zgjidhur këtë çështje?

Njoftimi që keni marrë adreson një situatë ku faqja juaj e internetit e veçantë po përdor më shumë sesa pjesën e saj të burimeve të serverit të përbashkët të HostGator. Kjo mund të jetë zhgënjyese sepse nuk njoftoheni kur filloni t’i afroheni kufirit, vetëm pasi të keni hequr dorë tashmë. Kursi juaj më i mirë i veprimit është të rishikoni kërkesat e limitit të HostGator për zonat kryesore të faqes suaj të internetit, përfshirë kufijtë e llogarisë, përdorimin e burimeve të CPU dhe kufijtë e pritjes së adresës së postës elektronike. Të gjitha këto informacione janë lehtësisht të arritshme në portalin mbështetës të HostGator.

Kursi juaj i ardhshëm i veprimit do të jetë të punoni për problemin dhe të gjeni një mënyrë për të zvogëluar sasinë e burimeve të serverit që faqja juaj e internetit duhet të funksionojë siç duhet. Shërbimi i klientëve të HostGator me kënaqësi do t’ju ndihmojë në identifikimin e problemit dhe të punoni me ju për të zgjidhur çështjen dhe për të hequr llogarinë tuaj nga pezullimi.

Pse nuk po funksionon ende emri im i regjistruar rishtazi? A ka hapa shtesë që duhet të ndërmarrë së pari përpara se të funksionojë me faqen time të internetit?

Nëse blini emrin e domain, së bashku me llogarinë tuaj të serverit HostGator, mund të duhen disa minuta shtesë për të lidhur të dy artikujt së bashku. Do të duhet të prisni që përhapja e DNS të bëhet përpara se emri të shfaqet në llogarinë tuaj të pritjes. Procesi i përhapjes së DNS mund të zgjasë diku nga 24 deri në 48 orë për të filluar punën siç duhet.

Nëse emri juaj i domain dhe llogaria e pritjes së serverit HostGator janë blerje të ndara, do t’ju duhet të siguroni që emri i domain të shoqërohet siç duhet me paketën e llogarisë së pritjes. Rishikoni cilësimet e emrit të domain në drejtorinë WHOIS për të parë se si konfigurohet konfigurimi i emrit të domain. Ju dëshironi të siguroheni që serverat e emrit tregojnë llogarinë tuaj të re të serverit HostGator. Ekipi i shërbimit të tyre për klientët mund t’ju ndihmojë në zgjidhjen e kësaj çështje nëse është e nevojshme.

Dua të konfiguroj cilësimet DNS për llogarinë time të rishitësit. Farë është një server me emrin privat?

Një server me emrin privat është një version i serverit standard DNS që shumica e faqeve të internetit kërkojnë të funksionojnë siç duhet. Serveri me emrin privat për llogarinë tuaj të rishitësit do të tregojë drejt një emri të veçantë të pritjes së domain që nuk lidhet me llogaritë e serverit HostGator. Ju mund të përdorni vetëm një server me emrin privat në një hostGator VPS, shitës ose llogari të dedikuar të serverit. Nuk është i disponueshëm për llogaritë e tërheqjes, të bebeve ose të biznesit të HostGator.

Cili plan i HostGator është më i miri për uebfaqen time të veçantë?

HostGator ofron katër lloje kryesore të llogarive të pritjes së serverëve. Këto mundësi përfshijnë: hostimin e përbashkët, hostin e shitësit, hosting VPS dhe serverin e dedikuar të serverëve. Secili vjen me grupin e vet të avantazheve dhe disavantazheve. Thjesht duhet të vendosni se cilat karakteristika janë më të rëndësishmet për përvojën tuaj në web hosting dhe të zgjidhni opsionin e hostimit që përputhet më mirë me ato nevoja.

Këtu është një përmbledhje e shkurtër e opsioneve të llogarisë suaj të pritjes.

 • Shared: Mund të keni më shumë se një faqe interneti operative në të njëjtën kohë. Ju shërbeni si administratori i faqes në internet për secilën faqe me HostGator të disponueshëm për ndihmë sipas nevojës.
 • reseller: Ju shërbeni si kompani pritëse duke i lejuar të tjerët të presin faqen e tyre në internet nga llogaria juaj e pritjes. Ju jeni përgjegjës për veprimet e tyre dhe trajtimin e llogarisë.
 • VPS: Ju keni qasje në më shumë instalim softuerësh me këtë llogari pritës. Shtë një azhurnim nga një llogari pritjeje e përbashkët ose e shitësit.
 • përkushtuar: Ju keni një gamë të lirë se si funksionon faqja juaj e internetit, informacionet që ai përmban dhe kush ka qasje në llogari. Isshtë popullor për kompanitë më të mëdha që kanë nevojë për mbajtje në internet.

Përfaqësuesit e shërbimit të klientit HostGator mund t’ju ndihmojnë të përcaktoni se cila llogari pritëse përputhet më mirë me atë që ju nevojitet për faqen tuaj të internetit specifike.

Kindfarë lloj garancie në kohën e duhur ka HostGator?

HostGator ka një garanci në kohë 99.9%, e cila përkthehet në një kompensim prej 8.76 orë joproduktive në vit. Më shumë në HostGator.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map