Shqyrtime të hostimit në WebHostingHub Maj 2020: Pritëse e mirë apo e keqe?

Shqyrtime të hostimit në WebHostingHub Maj 2020: Pritëse e mirë apo e keqe?

Shqyrtime të hostimit në WebHostingHub Maj 2020: Pritëse e mirë apo e keqe?

Sa e mirë është Hosting në WebHostingHub?

WebHostingHub është një kompani e mirënjohur e mbajtjes së faqes në internet që ka si pozitive ashtu edhe negativë. Me një çmim konkurrues dhe karakteristikë të caktuar, ia vlen të kontrolloni. Karakteristikat nën-par përfshijnë përgjigje të ngadaltë të bisedës, marketing disi mashtrues dhe çështje të tjera.


Shqyrtime në WebHostingHub 3.3 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (2 vota) Pro

 1. Garancia e kthimit të parave
 2. CPanel standarde me Instalues ​​të Shkrimeve Softaculous
 3. Fushat e pakufizuara në planet e tyre të përbashkëta të strehimit
 4. 24/7 Mbështetje Telefonike me bazë në SH.B.A.

Cons

 1. Chatështja e bisedës live
 2. Vetëm në dispozicion të mbajtjes së hosteve
 3. Uptime më të ulët se konkurrentët
 4. Koha e reagimit të ngadaltë të mbështetjes së biletave

Support3.5Speed3Features3.5Value3.5Transparency3

Rishikimi ynë Zyrtar i WebHostingHub-it

WebHostingHub nuk është për bizneset e mëdha. Ata i drejtojnë shërbimet e tyre më shumë drejt fillestarëve që fillojnë së pari dhe atyre që duan të bëjnë asgjë më shumë sesa të mirëmbajnë një blog të vogël.

Karakteristikat më të mira të WebHostingHub

Shumë njerëz pohojnë se WebHostingHub është një nga kompanitë më të mira të ardhshme dhe të ardhshme në internet në treg dhe ja pse.

Garancia e kthimit të parave

WebHostingHub ka një garanci për kthimin e parave që përfshin gjatësinë e plotë të tre muajve. Kjo do të thotë nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimin e tyre për ndonjë arsye, pasi ato do t’ju kthejnë paratë tuaja – megjithëse nuk janë plotësisht. Në vend të kësaj, ata do të provokojnë rimbursimin tuaj nga koha kur jeni regjistruar në kohën që po anuloni.

CPanel standarde me Instalues ​​të Shkrimeve Softaculous

WebHostingHub ofron cPanel tuaj standard me instaluesin e shkrimeve Softaculous. Kur çiftëzoheni me liritë e tyre që do të shihni më poshtë, do të kuptoni se ato kanë mbi 300 aplikacione falas dhe të disponueshme me një instalim me një klik.

Fushat e pakufizuara në planet e tyre të përbashkëta të strehimit

WebHostingHub do t’ju lejojë të keni fusha të pakufizuara në planin e përbashkët të pritjes. Kjo është e shkëlqyeshme nëse jeni në biznesin e fushave që fluturojnë. E shihni, shumë kompani të mbajtjes në internet vetëm ju lejojnë të keni një fushë për llogari. Nëse doni të shtoni më shumë, do t’ju duhet të paguani më shumë. Nuk është rasti me WebHostingHub. Kjo do të thotë që ju mund të regjistroni një domen dhe ta parkoni atë, thjesht duke pritur për dikë që ka nevojë për të dhe është i gatshëm të paguajë për ju për ta lëshuar atë.

24/7 Mbështetje Telefonike me bazë në SH.B.A.

Mbështetja duket se është njëra nga ato gjëra që ose ndërmarrjet e mbajtjes së faqes në internet ose nuk i pranojnë. Kur njerëzit regjistrohen në Web hosting, ata do të kenë nevojë për mbështetje. Në të vërtetë nuk ka asnjë mënyrë përreth saj. Punësimi i njerëzve gjatë gjithë kohës për të siguruar mbështetje për klientët ndërkombëtarë është diçka nga të cilën mund të mësojnë ndërmarrje të tjera të mbajtjes së faqes në internet.

Më shumë se Freebies Standarde

WebHostingHub ofron 301 aplikacione të ndryshme falas që vijnë me pajtimin tuaj. Për më tepër, ata ofrojnë Instaluesin e Shkrimeve Softaculous në mënyrë që të mund të instaloni ndonjë prej këtyre aplikacioneve me një klik të vetëm. Dhe nëse kjo nuk do të ishte e mjaftueshme, ata ofrojnë mbi 200 dollarë kredi reklamuese për t’ju ndihmuar të dilni nga biznesi juaj.

Dobësitë e WebHostingHub

Me të gjitha gjërat që ofron WebHostingHub, mund të jetë e vështirë të shikosh përtej rrëmujës për të parë se për çfarë janë vërtet.

Taktikat e marketingut ndoshta mashtruese

WebHostingHub ka një lidhje në faqen e tyre kryesore që ju çon të rishikoni sitin, në mënyrë që të mund ta krahasoni WebHostingHub me aktorë të tjerë të tregut të mëdhenj. Më shumë se një person ka pretenduar se kjo veçori është plotësisht e njëanshme në favor të WebHostingHub. Ata citojnë faktin se ju nuk mund të gjeni një përmbledhje të vetme negative për atë që WebHostingHub në këtë sit shqyrtimi. Sidoqoftë, nëse shikoni përtej asaj një faqe rishikimi në faqet e tjera të rishikimit që do t’ju tregojnë për përvojën e tyre me WebHostingHub, rreth 38 përqind (në një sit të vetëm shqyrtimi) të tyre janë negativ.

Eksperiencë e tmerrshme e Bisedës Live

Shumicën e kohës, unë do të thoja që thjesht ofrimi i veçorisë së bisedës live do të jetë një gjë pozitive. Sidoqoftë, përvoja ime thotë që ata kanë disa nga bisedat më të këqia në internet që kam parë ndonjëherë. Kur u përpoqa t’i futa ato në internet, u vendosa në pritje për më shumë se 10 minuta. Pasi arrita t’i fusja në linjë, tekniku nga ana tjetër u duk i hutuar dhe nuk mund të vazhdonte me bisedën. Koha e pritjes midis përgjigjeve të tij në dukje të shkruara ishte në kohëzgjatje mbi pesë minuta.

Vetëm në dispozicion të mbajtjes së hosteve

Nëse keni plane të mëdha që faqja juaj e internetit të rritet, më mirë do të shërbeni diku tjetër. WebHostingHub nuk ofron asgjë përtej planeve të përbashkëta të pritjes. Farë do të thotë është se ata nuk ofrojnë VPS ose plane të dedikuara pritëse. Planet e përbashkëta të pritjes, edhe pse të shkëlqyera për fillestarët, do t’ju shërbejnë dobët kur faqja juaj e internetit duhet të shkojë për të trajtuar një audiencë më të madhe.

Uptime më të ulët se konkurrentët

Uptime është absolutisht kritike kur jeni duke punuar me një faqe interneti biznesi. Sa më gjatë që faqja e internetit e një klienti të jetë në rënie, ka më shumë të ngjarë që konsumatori të reagojë për shkak të potencialit të të ardhurave të humbura. Koha e pushimit nuk është e barabartë me një klient të lumtur. Edhe pse kohëzgjatja e tyre ishte 99,42 përqind, ajo metrikë është çuditërisht e ulët kur krahasohet me konkurrencën e tyre.

Koha e reagimit të ngadaltë të mbështetjes së biletave

Shtë mirë që WebHostingHub ofron linja mbështetjeje telefonike 24/7. Ajo që nuk është e mirë është që kur përdorni sistemin e tyre të ndihmës për biletat e postës elektronike, përgjigjet mund të zgjasin më shumë se 24 orë. Kur keni nevojë për mbështetje, duke pritur 24 orë mund të jetë ekuivalenti i të paturit më shumë se 24 orë joproduktive për faqen tuaj të internetit. Ofrimi i mbështetjes së shpejtë është thelbësore për mbijetesën e çdo kompanie që pret Web.

Vija e poshtme

Nëse jeni duke kërkuar të presin një blog të vogël ose një faqe interneti të bazuar në hobi, WebHostingHub është një opsion. Me ndërfaqen e lehtë për t’u përdorur, mbi 300 aplikacione që ata ofrojnë me instalimin me një klik dhe linjat e mbështetjes telefonike 24/7, po shikon një kompani konkurruese të mbajtjes në internet. Sidoqoftë, nëse po kërkoni të ndërtoni një biznes me Web hosting dhe veçori dhe mbështetje më të mirë në klasë, do t’ju shërbehen më mirë diku tjetër.

Karakteristikat kryesore

 • Mbështetje e shpejtë
 • Cmime te arsyeshme
 • Ton tipare

Vizitoni faqen zyrtare të internetit

5 hostet kryesorë

 • Shqyrtime SiteGround
 • Shqyrtime të motorit WP
 • Shqyrtime për hostet A2 (të vjetra)
 • Rishikimi Bluehost
 • Shqyrtime të Menaxhuara të GoDaddy për WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector