Shqyrtime të Hosting24 Maj 2020 – Prmimet dhe planet e Hosting

Shqyrtime të Hosting24 Maj 2020 – Prmimet dhe planet e Hosting

Shqyrtime të Hosting24 Maj 2020 – Prmimet dhe planet e Hosting

Sa e mirë është Hosting24 Hosting?

Nëse jeni me një buxhet, ky është ndoshta një nga ofruesit më të mirë të pritjes që mund të kërkoni. Hosting24 përqendrohet më shumë në ofrimin e një çmimi më të ulët sesa ata duke siguruar një produkt cilësor.


Shqyrtime të Hosting24 2.6 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (1 votoni) Pro

 1. Bandwidth i pakufizuar dhe hapësira e diskut për planet e përbashkëta të strehimit
 2. Modeli i shkëlqyeshëm i çmimeve
 3. Regjistrim falas i domenit
 4. Shumë prej 12 planeve për të zgjedhur
 5. Uptime e shkëlqyeshme

Cons

 1. Opsione të kufizuara mbështetjeje
 2. Ofroni vetëm një sistem operativ
 3. Shërbimet e tyre të projektimit profesional kanë mungesë

Support2Speed2.5Features2.5Value2.5Transparency3.5

Rishikimi ynë Zyrtar për Hosting24

Hosting24 është një ofrues i web hosting-it që u themelua në vitin 2007. Ata garojnë në parimin se nëse kanë çmime të ulëta, ata do të marrin më shumë klientë. Deri në një pikë, kjo është e vërtetë. Sidoqoftë, ju do të merrni atë që paguani kur bëhet fjalë për këtë ofrues pritës.

Karakteristikat më të mira të Hosting24 Hosting

Nëse jeni me një buxhet, ky është ndoshta një nga ofruesit më të mirë të pritjes që mund të kërkoni. Edhe pse ju merrni atë që paguani, në disa zona, ju merrni më shumë se ato që paguani – si gjerësia e pakufizuar e bandës dhe hapësira e diskut..

Bandwidth i pakufizuar dhe hapësira e diskut për planet e përbashkëta të strehimit

Shtë gjithmonë e këndshme të shohësh një ofrues të mbajtjes së faqeve në internet të ofrojë hapësirë ​​të pakufizuar të bandës dhe hapësirës në disk. Edhe pse është mjaft e zakonshme, nuk është standarde. Ofruesit e tjerë të mbajtjes së faqes në internet do t’ju paguajnë në bazë të masës së bandës dhe hapësirës në disk që përdorni. Të paktën, nuk do të keni kurrë përdorues të ankohen se e tejkaloni gjerësinë e bandës mujore. Kur zhvendoseni në hosting VPS, ata vendosin kapele në hapësirën e bandës dhe hapësirën e diskut. Sidoqoftë, ato ofrojnë shuma bujare.

Modeli i shkëlqyeshëm i çmimeve

Për pritjen e përbashkët që fillon me 3,99 $, sigurisht që merrni vlerën e parave tuaja. Duke filluar me gjerësinë e pakufizuar të brezit dhe hapësirën e diskut, si një veçori, është gjithmonë e këndshme të shikoni që ato nuk kufizojnë veçori të tjera thjesht sepse ju paguani më pak. Kjo përfshin kopje rezervë javore, një garanci prej 99.9 përqind, dhe mbi 50 modele për të zgjedhur kur ndërtoni uebfaqen tuaj.

Regjistrim falas i domenit

Secili nga planet e tyre vjen me regjistrimin falas të emrit të domain plus rinovimin falas për sa kohë që ju mbeteni klient. Ky është një tipar premium që nuk ofrohet nga shumë ofrues të pritjes së faqes në internet.

Shumë prej 12 planeve për të zgjedhur

Hosting24 si 12 plane pritjeje për të zgjedhur, tetë prej të cilave janë plane VPS hosting. Jo të gjithë vijnë me hapësirë ​​të pakufizuar në disk ose bandwidth. Në fakt, të gjitha planet e tyre të hostimit të VPS kanë kufij. Sidoqoftë, duke marrë parasysh që këto kufij janë të mëdha, është e dyshimtë që do të hasni çështje. Në fakt, ndryshimi midis tetë planeve të ndryshme të hostimit të VPS është sasia e hapësirës në disk dhe gjerësisë së bandës që merrni. Duke filluar me planin nr. 1, ju merrni 10 GB gjerësi bande dhe 1TB hapësirë ​​në disk. Me secilin plan pasues, ju merrni 10 gigabajt të tjerë të bandwidth në një terabyte më shumë hapësirë ​​në disk – gjatë gjithë rrugës deri në 80 GB të bandwidth dhe 8TB hapësirë ​​në disk. Kjo është më se e mjaftueshme për shumë njerëz.

Uptime e shkëlqyeshme

Jo vetëm që ata kanë një garanci prej 99.9 përqind, por ato ofrojnë. Shumë përdorues raportojnë se monitorojnë vetë këtë metrikë dhe zbulojnë se është e vërtetë.

Kushtet e mira të strehimit

Edhe pse është mjaft standarde, është mirë të shihni se kushtet e tyre të pritjes janë mbi baza muaj-pas-muaj. Ata nuk përpiqen të vendosin kontratën tuaj, as nuk përpiqen t’ju bëjnë të paguani për një vit të parë. Mund të mos jetë e zakonshme të gjesh një ofrues të një web hosting që nuk e bën këtë, por ata janë atje.

Dobësitë e Hosting24 Hosting

Hosting24 përqendrohet më shumë në ofrimin e një çmimi më të ulët sesa ata duke siguruar një produkt cilësor. Ja çfarë gjetëm.

Opsione të kufizuara mbështetjeje

Hosting24 ka një sistem bisede live, i cili është i këndshëm për tu parë, por përtej një sistemi të postës elektronike dhe të biletave, ato nuk kanë shumë më tepër. Ata nuk ofrojnë mbështetje telefonike, por gjëja më interesante është se ata ofrojnë mbështetje përmes faksit. Nuk mund ta imagjinoj që sistemi i tyre i mbështetjes së faksit zvogëlohet nga përdorimi.

Vetëm një sistem operativ për të zgjedhur

Hosting24 ofron vetëm një sistem operativ. Ata ofrojnë Linux, dhe jo vetëm çdo Linux me aromë – ata ofrojnë CentOS. Megjithëse nuk ishte një zgjedhje e tmerrshme, unë uroj që të kisha parë zgjedhjen midis Windows dhe Linux. Fatkeqësisht, Hosting24 nuk e ofron këtë.

Shërbimet e tyre të projektimit profesional kanë mungesë

Shërbimet e dizajnit profesional të ofruara nga Hosting24 mungojnë rëndë. Ata ju japin një shabllon që ju të plotësoni. Kur të keni mbaruar, ju dërgoni modelin e kompletuar tek një projektues profesionist në internet. Ajo që ata bëjnë janë të marrin modelin tuaj, të hartojnë faqen tuaj të internetit dhe ta shtyjnë atë drejtpërdrejt. Ata nuk ju pyesin nëse jeni mirë me modelin apo si mund të ndjeheni për të. Ata thjesht marrin modelin tuaj në vlerën e fytyrës, i japin faqes tuaj në internet rreth dy orë me vlerë pune, dhe pastaj e shtyjnë të jetojnë. Unë vështirë se do ta quaja atë “profesionale”.

Vija e poshtme

Hosting 24 ofron një shërbim të besueshëm në internet. Sidoqoftë, ato mungojnë në fusha të tjera. Mundësia për të zgjedhur sistemin tuaj të ofruar duhet të jetë standarde. Hapësira e pakufizuar e diskut dhe bandës duhet të vijnë standarde me të gjitha planet. Mbi të gjitha, ata duhet të ofrojnë mbështetje telefonike. Pavarësisht nga mangësitë e tyre, nëse po filloni një faqe interneti krejt të re dhe mund të përdorni opsionet miqësore për buxhetin e ofruar nga Hosting24, atëherë ato me siguri ia vlen të shqyrtohen.  

Karakteristikat kryesore

 • Mbështetje e shpejtë
 • Cmime te arsyeshme
 • Ton tipare

Vizitoni faqen zyrtare të internetit

5 hostet kryesorë

 • Shqyrtime SiteGround
 • Shqyrtime të motorit WP
 • Shqyrtime për hostet A2 (të vjetra)
 • Rishikimi Bluehost
 • Shqyrtime të Menaxhuara të GoDaddy për WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector