Shqyrtime të HostMonster maj 2020 – Prmimet dhe Planet Pritëse

Shqyrtime të HostMonster maj 2020 – Prmimet dhe Planet Pritëse

Shqyrtime të HostMonster maj 2020 – Prmimet dhe Planet Pritëse

Contents

Farë është HostMonster Hosting?

HostMonster është një kompani amerikane e pritjes në internet e themeluar në vitin 1996 e cila funksionon nën ombrellën e Endurance International Group.


Sa e mirë është HostMonster Hosting?

Ashtu si shumë kompani të tjera pronë EIG, HostMonster nuk arrin të ruajë ritmin me standardet e industrisë për shpejtësinë, kohën e duhur dhe shërbimin ndaj klientit. Ndërsa paketat e tyre të sigurisë dhe marka e thjeshtë, konservatore mund të jenë tërheqëse për shumë njerëz, performanca e tyre në shumicën e fushave të shërbimit vazhdimisht po nënkupton..

Shih Faqen Zyrtare Shqyrtime të HostMonster 2.3 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (4 vota) Pro

 1. Domain falas deri në një vit
 2. Domenet e Pafund, Nënfushat dhe Bandwidth
 3. Karakteristikat e ngurta të sigurisë

Cons

 1. Asnjë çmim muaj-në muaj
 2. Nën Mesataren në Shpejtësi dhe Uptime
 3. Reputacioni i dobët i shërbimit ndaj klientit
 4. Pa pagesë të prapambetur
 5. Shumë upsells

Support2Speed2Features3Value2.5Transparency2

Rishikimi ynë zyrtar i hostimit të hostit.

Përkundër statusit të tyre si veteranë të industrisë, HostMonster është për fat të keq edhe një rast tjetër i rënies së shërbimit dhe dështimit të inovacionit pas një blerjeje nga EIG. Ashtu si ndërmarrjet simotra iPage dhe FatCow, HostMonster bie seriozisht i shkurtër në të gjitha shenjat më të rëndësishme të një kompanie pritëse cilësore. Përkatësisht: Shpejtësia, kohën e duhur dhe mbështetja e klientit. Shtoni një strukturë konfuze të çmimeve, ngritje çmimesh dhe mungesë të një niveli të informuar të shitjeve, dhe duhet të themi që nuk do ta rekomandonim HostMonster.

Karakteristikat më të mira të HostMonster Hosting

Ndërsa sugjerojmë të kaloni në HostMonster, ia vlen të përmendni karakteristikat e tyre që mund t’ju kenë shtyrë t’i konsideroni ato në radhë të parë. Për një gjë, marka e tyre është e thjeshtë dhe konservatore, e cila mund të apelojë për ata që janë paksa të mërzitur nga kompani të teknologjisë më të shpejtë dhe gjuhë shumë teknike. Plus, bandwidth dhe domainet e pakufizuara është një gjë e bukur! Por më e rëndësishmja, ata ofrojnë një paketë sigurie shumë gjithëpërfshirëse, e cila edhe nga ne u impresionuan. Ja lugja

Ndërtues falas i faqes në internet

Ndërsa WordPress në përgjithësi është standardi për kompanitë pritëse, dhe ka burime të shumta për të ndihmuar edhe përdoruesit më të paktë të teknologjisë së informacionit të marrin një model dhe të funksionojnë, është ngushëlluese për disa që të kenë një Whatfarë ju shihni është ajo që ju merrni ndërtuesi i faqes në internet. HostMonster përdor Weebly, i cili është super intuitiv dhe vlerësohet mirë në industri. Vetëm mbani në mend se nëse një kompani vendos theks të madh për të ofruar një ndërtues falas të faqes në internet, demografia e tyre e synuar në përgjithësi nuk është turma e teknikës. Ju nuk duhet të jeni një krijues i faqes në internet për të shkarkuar një shabllon WordPress, i cili madje mund të jetë më i lehtë sesa të tërhiqni dhe të hidhni faqen tuaj në internet përmes Weebly. Kjo nuk është një gjë e keqe, por flet vëllime për thellësinë e njohurive që shumica e klientëve të tyre kanë pas regjistrimit në shërbimet e tyre.

Domain falas deri në një vit.

Një përqindje e mirë e ndërmarrjeve pritëse ofrojnë këtë marrëveshje, kështu që HostMonster nuk është aspak më i largët. Megjithatë kjo është një marramendje e bukur!

Bandwidth i pakufizuar, domenet, nënfushat, postat elektronike dhe ruajtja

Tingëllon shumë mirë për të qenë e vërtetë, apo jo? Kjo është padyshim një marrëveshje e mirë nëse planifikoni të pritni shumë faqe të vogla, të thjeshta. Por është e rëndësishme të mbani në mend se kur kompanitë pritëse thonë “të pakufizuara” në lidhje me planet themelore të përbashkët të pritjes, kjo nuk do të thotë që ju mund të ngarkoni të dhëna pafund në faqet e internetit të pafundme. Më shpesh sesa jo, dhe në rastin e HostMonster gjithashtu, ata vendosin një kapak në të gjitha të dhënat, ata thjesht nuk i reklamojnë ato. Për më tepër, faqja juaj mund të ngarkojë të dhëna vetëm aq shpejt sa mund të komunikojë me serverin. Cilësia e harduerit në fund është ajo që vërtet përcakton se sa “e pakufizuar” është plani juaj i pritjes. Nëse jeni të interesuar në një host të vërtetë të pakufizuar, ju rekomandojmë të shikoni në DreamHost.

Përfshirë siguri gjithëpërfshirëse

Një fushë ku HostMonster është përpara konkurrencës është në nivelin e sigurisë që ata ofrojnë në planet e tyre më themelore. Të përfshira në pritjet e përbashkëta janë çertifikatat SSL, mbrojtja e lidhjeve të nxehta, aksesi SSH, Spam Assassin, dhe më shumë. Këto shërbime adresojnë shumicën e dobësive kryesore të mbajtjes së faqes në internet, duke vendosur një themel të fortë mbrojtjeje për faqen tuaj.

Downsides e HostMonster Hosting.

Nëse HostMonster ju bëri thirrje për ndonjë nga arsyet e përmendura më lart, ne ju rekomandojmë të lexoni mbi çështjet që kemi hasur me ta. Ndërsa nuk ka asnjë kompani të përsosur pritëse, dhe vendimi juaj gjithmonë duhet të bazohet në nevojat tuaja unike, ka disa redflagje që duhet të jenë tregtar në çdo kompani. Fatkeqësisht, HostMonster nuk arrin të përmbushë standardet tona themelore në disa fusha.

Opsionet e çmuara të nivelit të hyrjes & Asnjë çmim muaj-në muaj

Prmimet në nivelin e hyrjes së HostMonster kanë të bëjnë me standardin e industrisë, por kjo është vetëm për regjistrimin fillestar. Përgatituni të shihni normat tuaja shumëfishohen nëse vendosni të qëndroni me ta pasi të ketë skaduar çmimet fillestare të nivelit tuaj të hyrjes. Për më tepër, ato nuk ofrojnë ndonjë çmim nga muaji në muaj. Për të marrë çmimin mujor të shpallur, ju duhet të paguani për 3 vjet të pritjes përpara. Ky është një angazhim i madh për një shërbim që nuk keni patur as një shans ta provoni akoma. Dhe garancia standarde e kthimit të parave 30-ditore nuk është mjaft e gjatë për të vendosur nëse jeni në rregull me një kontratë kaq të gjatë.

Nën Shpejtësinë Mesatare dhe Uptime

Shpejtësia dhe koha e pritjes janë të dy treguesit më të mëdhenj se sa i mirë është një kompani pritëse. Në fund të fundit, detyra e tyre është të presin faqen tuaj të internetit. Nëse ata nuk mund ta mbajnë atë dhe të funksionojnë ose të punojnë me shpejtësinë që përdoruesit presin, çfarë saktësisht po i paguan ato? Mjerisht, HostMonster thjesht nuk mund të dorëzojë në këtë fushë. Ndërsa ata nuk kanë rekordin më të keq që kemi parë, ato janë vazhdimisht nën standardin e industrisë në të dy fushat. Kur mesataret në mesin e kompanive të webhosting ulen në 99.94% në kohë dhe 700ms në kohë të ngarkesës së faqeve, HostMonster bie në krah të dy shënuesve me 99.91% uptime dhe rreth 880ms në kohën e ngarkesës së faqeve. Nëse këta faktorë janë me të vërtetë të rëndësishëm për ju (të cilët ata duhet të jenë), hidhini një sy A2 Hosting, udhëheqësit të industrisë në shpejtësi dhe në kohën e duhur. Një kompani tjetër që i merr seriozisht këto gjëra është JaguarPC, i cili do t’ju kthejë çmimin 10x për çdo orë të joproduktive përvojat e faqes tuaj..

Shpjegimet ngatërruese të karakteristikave & upsells

Uebfaqja e HostMonster bën një punë të dobët për të shpjeguar saktësisht se çfarë është përfshirë në paketat e tyre të përbashkëta të pritjes, një dëshmi tjetër për faktin se ata synojnë klientët pa shumë njohuri teknike. Kjo çon në një proces kontrolli vërtet konfuz në të cilin mund të përfundoni duke paguar ekstra për tiparet që besonit se ishin të përfshira. Faqja e karakteristikave fillestare mund t’ju bëjë që të besoni se merrni kopje rezervë falas të faqes (mjaft tipike në industri), por pasi të keni kuptuar e kuptoni që kjo kushton edhe $ 3 shtesë në muaj.

Shërbimi i klientëve që nënvizojnë

Ndërsa mund të prisni që shërbimi i klientit HostMonster do t’ju përgjigjet pyetjeve tuaja brenda një kohe të arsyeshme (rreth 10 minuta për t’u lidhur me bisedë të menjëhershme, dhe 2-3 minuta të tjera midis përgjigjeve), mos prisni ndihmën më të ditur. Këshillat standarde të zgjidhjes së problemeve shpesh ofrohen edhe kur pyetja juaj është shumë më specifike. Për më tepër, një kërkim i shpejtë në Google do të tërheqë një mori tregimesh të irrituara për shërbimin ndaj klientit. Kjo ka tendencë të jetë një model midis kompanive në pronësi të EIG, gjë që na çon të spekulojmë se përparësitë pas blerjes në përgjithësi nuk përfshijnë investime në mbështetjen e klientit.

Vija e poshtme

Ne nuk e rekomandojmë HostMonster, nëse vetëm për faktin se ato kanë çmime mbi mesataren por performojnë nën mesatare. Karakteristika e tyre e vetme e shëlbimit është siguria gjithëpërfshirëse si pjesë e pritjes së tyre fillestare të përbashkët. Sidoqoftë, në shumë raste, pagesa pak më shumë në muaj për një plan premium sigurie për faqen tuaj te internetit me një kompani tjetër në webhosting do të kushtojë e njëjtë dhe do të rezultojë në një përvojë më të mirë të klientit.

Shikoni Më shumë Karakteristika

Pyetje dhe përgjigje të hostit

Farë duhet të dini para se të regjistroheni

HostMonster ka qenë një opsion i popullarizuar për shumë individë që kërkojnë një pritje me çmim të ulët në Web. Si pjesë e grupimeve të shumëfishta të ndërmarrjeve – së pari si një treshe e kompanive pritëse, më pas pjesë e një korporate më të madhe – ka qenë një nga opsionet më pak të njohura. Ne jemi përgjigjur pyetjeve më të njohura që njerëzit kanë rreth HostMonster, kështu që ju të mund të merrni vendimin më të mirë kur jeni duke kërkuar për një kompani pritëse.

Kur filloi HostMonster?

HostMonster u nis në 1996, dhe është me qendër në Provo, Utah. HostMonster, Bluehost dhe FastDomain ishin në të njëjtën familje, të udhëhequr nga CEO Matt Heaton, i cili rregullisht i mbante klientët të azhurnuar në blogun e tij personal për zhvillimet në kompani dhe shërbimet e tyre.

Kompanitë u blenë nga EIG, konglomerati i mbajtjes së energjisë elektrike që tani ka më shumë se 40 kompani të ndryshme pritëse nën ombrellën e saj. Ashtu si me shumë prej tyre, pronësia nga Endurance International Group ka ndryshuar perceptimin e HostMonster në industri.

Në vitin 2011, Heaton shkroi një postim në blog, ku gjithashtu dha dorëheqjen publikisht si CEO, duke ia kthyer prapë skuadrës Dan Handy, i cili mbante pozicionin nga 2011 deri në 2015. James Grierson është CEO aktual i HostMonster, duke sjellë përvojë të gjerë në tryezë si bashkëthemeluesi dhe ndërtuesi i SimpleScriptts, dyqani i parë në internet i aplikacioneve për produkte me burim të hapur.

Cila është pretendimi për famë i HostMonster?

Sipas Uebfaqes në internet të HostMonster, kompania i është kushtuar besueshmërisë që kur filloi 20 vjet më parë. Ata specializohen në shërbimin cilësor të klientit dhe sigurojnë paketa premium që plotësojnë nevojat e klientëve me çmime të ulëta.

Ata i kanë bazuar planet e tyre në një paketë të thjeshtë që mund të përmirësohet për përfitime dhe karakteristika shtesë. Kompania ofron kopje rezervë të sigurt dhe shpejtësi të besueshme dhe kohën e duhur. Ato ofrojnë provizione të menjëhershme për serverat privatë virtualë dhe pritjen e dedikuar, aplikacione dhe opsione të shumëfishta sigurie dhe emra falas të domain me planet e tyre të reja.

Uebfaqja e tyre në internet ka përfitimet e mëposhtme për klientët:

 • Shërbimi më i lartë i klientit
 • Vendosja e veçorive kryesore në dispozicion
 • Pajisje cilësore
 • Rezervime të sigurta
 • Koha maksimale e garantuar
 • Mjete shumë funksionale për administrim
 • Praktikat e qëndrueshme dhe të ndershme të biznesit
Duke folur për kohën e duhur, si është në kohën e duhur HostMonster?

Kompania thotë se ata ofrojnë maksimumin e kohës së garantuar, por nuk ka asgjë në kushtet e tyre në lidhje me kohën e tyre ose garancinë nëse faqja juaj nuk plotëson përqindjen e kohës që ata deklarojnë.

Tani, kjo do të ishte mirë nëse ata merrnin përshtypje të shkëlqyera për kohën e duhur. Standardi i industrisë është 99.94 përqind në kohë, që do të thotë se për 99.94 përqind të muajit, Uebfaqja juaj është drejtpërdrejt, funksionuese dhe funksionale. Disa hostë në internet po garantojnë një kohëzgjatje prej 99.9 përqind. Koha e pushimit në këtë nivel është rreth 43 minuta çdo muaj. Shumë nga hostet në internet me këtë garanci në të vërtetë po vijnë me një 99,99 përqind të mrekullueshme – më pak se 4.3 minuta çdo muaj të joproduktive. Megjithatë, hostMonster nuk është njëri prej tyre. Pika mesatare e tyre prej një viti në 99.91 përqind, dhe ato tejkaluan industrinë vetëm pak më shumë se gjysmën e vitit.

Të tjerë, megjithëse, kanë gjetur qëndrueshmëri pak më të madhe, por gjatë një periudhe testimi një mujor.

Farë do të thotë HostMonster kur thonë “të pakufizuar”?

Sipas kushteve dhe politikave të tyre, HostMonster nuk përcakton një kapak arbitrar në burimet që klientët e vetëm mund të përdorin. Kjo do të thotë që, sa më shumë që ata të jenë në gjendje, ata do t’ju japin të gjithë ruajtjen, skedarët MySQL, transferimin e skedarëve, hostimin e domain dhe bandën e bandës që ju nevojitet për të fuqizuar me sukses faqen tuaj të internetit. Për faqen tuaj, kjo do të thotë që për sa kohë që ndiqni rregullat e tyre nuk do të shihni ndonjë pasojë negative ose shpejtësi të ngadaltë të faqes në internet. Sidoqoftë, është e rëndësishme të keni kujdes për përdorimin tuaj të burimeve të tyre, veçanërisht në periudha të rritjes së shpejtë, pasi mund të ketë reagime të kundërta ndaj sistemit në tërësi.

Ekzistojnë disa pragje të shënuara, megjithëse; më shumë se 200,000 skedarë, më shumë se 1000 tabela të bazës së të dhënave dhe më shumë se 2 GB MySQL ose PostgreSQL në një bazë të dhënash mund të shkaktojnë performancë negative dhe të ngadaltë të serverit, dhe nga ju mund të kërkohet të zvogëloni këto numra.

A ofron HostMonster rezervë të rregullt?

Ndërsa flasin për kopjen e tyre të sigurt, kushtet e HostMonster shprehen se ata herë pas here kryejnë kopje rezervë, por nuk kanë asnjë detyrim ta bëjnë këtë. Ata gjithashtu deklarojnë se nuk kanë përgjegjësi për dëmet ose humbjen e dosjeve, dhe se ata as nuk do të përpiqen të rezervojnë llogari që tejkalojnë 50,000 skedarë ose 30 GB hapësirë ​​ruajtjeje.

Si është shërbimi i klientit të HostMonster?

Kompania promovon shërbimin më të lartë për klientët, por përsëri, kjo është një fushë tjetër ku vlerësimet janë të larmishme. Një përqindje e klientëve interesojnë për kohën e shërbimit dhe përgjigjes së kompanisë. Ata kanë pasur biseda të shkëlqyera me përfaqësues të dobishëm të shërbimit, të cilët me të vërtetë kujdesen për përvojën e tyre të përgjithshme. Një kontigjent shumë më i madh, megjithatë, ka gjëra më pak se yjore për të thënë në lidhje me shërbimin e kompanisë.

Konsumatorët po raportojnë që faqet e tyre janë mbyllur pa paralajmërim, se faqet ishin gjysmë funksionale dhe se kompania nuk është në gjendje të mbështesë aplikacionet që ata vetë përfshijnë në paketat e tyre të pritjes.

Ata kanë llogari si në Facebook ashtu edhe në Twitter, megjithëse të dy nuk janë të vjetëruar. Postimi i fundit i Facebook ishte në vitin 2014 dhe tweet-i i fundit ishte i vetmi në vitin 2016, postuar në shtator.

Ata nuk ofrojnë kopje rezervë, por për sigurinë dhe mbrojtjen për sitin tuaj?

Disa studime tregojnë se sa më shumë 41 përqind e hacks të WordPress janë për shkak të situatave me kompaninë e tyre pritëse. HostMonster ka ndërmarrë hapa për të adresuar atë situatë duke u ofruar klientëve një shumëllojshmëri të veçorive të sigurisë, aplikacioneve dhe shtojcave.

Ata ofrojnë qasje në SSH, mbështetje SSL, Mbrojtje Hotlink dhe Spam Assassin. Ata ofrojnë certifikim të SiteLock për transaksionet e biznesit tuaj në internet Përveç kësaj, planet e dedikuara ofrojnë ruajtje të pasqyruar RAID 1, i cili shton një nivel shtesë mbrojtjeje për të dhënat tuaja dhe informacionin e llogarisë.

Kur HostMonster flet për karakteristikat kryesore të vendosura në dispozicion, çfarë kuptimi kanë ato?

Për çmimin e paketave, HostMonster ofron një listë të pabesueshme të gjatë të përfitimeve dhe veçorive për klientët e tyre. Ato përfshijnë instalimin e shpejtë për WordPress, megjithëse disa klientë kanë gjetur probleme me instalimin e disa prizave të WordPress. HostMonster e bën lidhjen Mojo Marketplace të lehtë, kështu që ju gjithashtu mund të zgjidhni nga një sistem i ndryshëm i menaxhimit të përmbajtjes, si Drupal ose Joomla.

 • Ju mund të përdorni një version të kufizuar dhe falas të Weebly Sitebuilder për të ngritur dhe drejtuar faqen tuaj.
 • CloudFlare është i integruar në planet e tyre. Proxy e kundërt ju jep më shumë mbrojtje nga DDOS dhe sulme brutale të forcës, si dhe një firewall. Aplikacioni gjithashtu ka një funksionalitet të gjerë caching për t’i dhënë faqes tuaj shpejtësi më të mirë të ngarkesës së faqeve.
 • HostMonster ka mjaft tipare të tregtisë elektronike për të funksionuar sitin tuaj të shitjes, duke përfshirë Agora, Cube Cart, dhe Shporta e blerjeve Zen Cart, çertifikata të krijuara falas dhe direktori të mbrojtura nga fjalëkalimi.

Për më tepër, ato përfshijnë veçoritë standarde, siç janë ngarkimi i FTP, posta elektronike, transmetimi dhe mbështetja reale e videos dhe audio, dhe një listë e gjerë e skenareve. Planet përfshijnë gjithashtu kreditë e reklamave të Google AdWords dhe Bing.

Kur HostMonster flet për pajisjet cilësore, çfarë kuptimi kanë ato?

Llogaritë e përbashkëta janë pritur në serverët e performancës quad-a të dyfishtë, me kopje rezervë të energjisë UPS dhe gjeneratorë dizelë për energji rezervë. Ata ofrojnë një sistem operativ Linux, me një server të personalizuar Apache Apache. Ata gjithashtu ofrojnë monitorim të rrjetit 24/7 dhe lidhje të shumëfishta 10 GB Ethernet.

Qendra e të dhënave e kompanisë është e vendosur në Provo, Juta, dhe ato ofrojnë versionet më të fundit të MySQL, CGI, Perl, PHP, Ruby on Rails dhe Python. ’Shtë i lidhur në sistemin më të fundit SONET, i cili përdor sinjale lazer për të transmetuar mbi linjat e fibrës optike.

Cilat janë mjetet mjaft funksionale për administrim?

HostMonster ekzekuton cPanel për panelin e tij të kontrollit. Lëkura duket pak më ndryshe, por fakti që ata e sigurojnë këtë për administratorët është një mundësi e shkëlqyeshme, sepse kushdo që kërkon të ndërrojë hostet mund ta bëjë këtë me lehtësi. cPanel është standardi i industrisë për panelet e kontrollit. Për shkak se është kaq e zakonshme, shumica e kompanive pritëse do të përfshijnë transferimin falas të faqeve për faqet që drejtojnë panelin.

Ato lejojnë klientët e ardhshëm të kontrollojnë përmirësimet e tyre në cPanel për të parë se çfarë mendojnë ata në faqen e tyre të internetit.

Po sikur të mos më pëlqejë HostMonster?

Shumica e kompanive pritëse ofrojnë një garanci 30-ditore të kthimit të parave, dhe HostMonster nuk është ndryshe. Ka disa që ofrojnë garanci shumë më të gjata, duke filluar nga 45 në 97 ditë, kështu që ndërsa HostMonster nuk është më i miri, sigurisht që është në mes të paketës. Kushtet e tyre rendisin mjaft pagesa të pakthyeshme, por këto shpesh janë në bashkëpunim me shërbimet e paguara për aplikime dhe shtesa të palëve të treta. Për sa kohë që anuloni brenda tre ditëve të para, do të ktheni të gjitha paratë tuaja, përveç tarifave të pakthyeshme dhe regjistrimit falas të emrit të domain prej 15,99 $ për emër.

Ando herë pas tre ditësh, ju do të merrni përsëri tarifat tuaja përveç tarifave të pakthyeshme, kostoja e emrit të domain prej 15,99 $ për emër, dhe tarifat e paguara për Postini ose për një IP të dedikuar. Pas 30 ditësh, tarifat e pakthyeshme dhe konfigurimi janë përjashtuar gjithashtu nga anulimet.

Kërkesat për anulim duhet të bëhen përmes telefonit ose bisedës online.

Doesfarë përfshin HostMonster në planet e tyre të përbashkëta, standarde?

Të tre planet e përbashkëta përfshijnë gjerësinë e brezit të pa-matur, performancën standarde dhe një domain të përfshirë.

 • Pritja themelore (4,95 $ / muaj, zakonisht 9,49 $ / muaj): Konsumatorët marrin një faqe në internet, 50 GB hapësirë ​​në internet dhe pesë llogari me postë elektronike. Eachdo llogari merr 100 MB për llogari. Ju merrni një domen të përfshirë, pesë fusha të parkuar dhe 25 nën-domen.
 • Plus hosting ($ 6,95 / muaj, normalisht 12,49 $ / muaj): Ju merrni 10 site me ekuacion me 150 GB hapësirë. Do llogari përfshin një domen të përfshirë, 20 domena të parkuar dhe 50 nënfusha. Llogaritë marrin 100 llogari me postë elektronike, me 500 MB për llogari. Këto plane përfshijnë gjithashtu 150 dollarë në ofertat e marketingut, 24 dollarë në vit në shtesë, dhe një llogari SpamExperts.
 • Kryeministri ($ 6,95 / muaj; normalisht 14,99 $ / muaj): Ky plan i përbashkët është vërtet i pakufizuar, pa kufij në Uebfaqe, fusha të parkuara, nën-domene, llogari të postës elektronike dhe ruajtje të postës elektronike. Ekziston hapësirë ​​dhe bandë e gjërë e faqeve në internet. Llogaria përfshin një domen të përfshirë. Kryeministri përfshin 200 dollarë në ofertat e marketingut, $ 80 çdo vit në shtesa, një SpamExperts, një intimitet domain dhe SiteBackup Pro.

Shtë e rëndësishme të theksohet se çmimet e ulëta janë vetëm për periudhën e parë, dhe se çmimet mund të rriten në mënyrë drastike pas rinovimit, siç raportohet nga disa klientë.

Si po mban VPS-në e HostMonster?

Përveç provizionit të menjëhershëm, pritja VPS përfshin shërbime të menaxhuara dhe burime të garantuara. Të gjithë vijnë me një emër domain falas dhe ekzekutojnë CentOS 6.5 (64-bit).

 • Standard (14,99 $ / muaj, normalisht 29,99 $ / muaj): Ju merrni thelb të dyfishtë, 2 GB RAM, 30 GB, 1 TB / muaj dhe një IP.
 • Zgjeruar (29,99 $ / muaj, normalisht 59,99 $ / muaj): Ju merrni thelb të dyfishtë, 4 GB RAM, 60 GB, 2 TB / muaj dhe dy IP.
 • Premium (44,99 $ / muaj, normalisht 89,99 $ / muaj): Plani përfshin bërthamë të trefishtë, 6 GB RAM, 120 GB dhe 3 TB / muaj, me dy IP.
 • Ultimate (59,99 $ / muaj, normalisht 119,99 $ / muaj): Plani përfundimtar është një plan katërfish, me 8 GB RAM, 240 GB dhe 4 TB / muaj. Kjo gjithashtu përfshin dy IP.

Ju keni akses të plotë rrënjë, aftësinë për të menaxhuar më shumë se një llogari nga hosti juaj cPanel dhe teknologjia Cloud si OpenStack dhe KVM.

Po në lidhje me pritjen e dedikuar përmes HostMonster?

Planet e përkushtuara kanë një garanci për kthimin e parave në çdo kohë, dhe ju lejon të shtoni ruajtjen e SAN kur të keni nevojë. Ata ofrojnë linja mbështetëse ekskluzive për klientët e dedikuar të serverëve, qasje në rrënjë dhe caching të zgjeruar. Ato gjithashtu përfshijnë të gjithë një emër domain falas dhe CentOS 6.4 (64-bit)

 • Standard (149,99 $ / muaj): procesor dual-core 2.3 GHz Intel Xeon procesor me 3 MB cache, 4 GB RAM dhe 500 GB (RAID 1). Ka 5 TB / muaj dhe tre IP.
 • Zgjeruar (199,99 $ / muaj): procesor katër-core 2.5 GHz Intel Xeon me 8 MB cache, 8 GB RAM, 1000 GB (RAID 1) dhe 10 TB / muaj, me katër IP.
 • Premium (249,99 $ / muaj): procesor katër-core 3,3 GHz Intel Xeon, cache 8 MB, 16 GB RAM, 1000 GB (RAID 1), 15 Tb / muaj dhe pesë IP.
A mund të paguaj çdo muaj?

HostMonster është një nga shumë kompani pritëse që nuk ofrojnë mundësi pagese mujore, dhe ofron çmimet më të ulëta të mundshme kur regjistroheni për kontrata të gjata. Zgjedhjet përfshijnë plane 12-, 24- dhe 36-muaj.

Më shumë në HostMonster.com

Karakteristikat kryesore

 • Mbështetje e shpejtë
 • Cmime te arsyeshme
 • Ton tipare

Vizitoni faqen zyrtare të internetit

5 hostet kryesorë

 • Shqyrtime SiteGround
 • Shqyrtime të motorit WP
 • Shqyrtime për hostet A2 (të vjetra)
 • Rishikimi Bluehost
 • Shqyrtime të Menaxhuara të GoDaddy për WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector