Shqyrtime të hostwinds maj 2020 – Prmimet dhe Planet Pritëse

Shqyrtime të hostwinds maj 2020 – Prmimet dhe Planet Pritëse

Shqyrtime të hostwinds maj 2020 – Prmimet dhe Planet Pritëse

Sa e mirë është Hostwinds Hosting?


Shihni Shqyrtimet e Rrjeteve Zyrtare të Faqes 2.4 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (9 vota) Pro

 1. Ofroni çmime të shkëlqyera
 2. Ofroni Karakteristika të shkëlqyera
 3. Oferta e opsioneve të strehimit në të gjitha nivelet
 4. Garancia e kthimit të parave 60-ditore
 5. Hosting me qendër në SH.B.A. & mbështetje

Cons

 1. Mungesa e mbajtjes së menaxhuar të WordPress-it
 2. Numri i kufizuar i planeve të dedikuara të serverëve
 3. Kushtet e shërbimit nuk ishin shumë të qarta

Support2.5Speed2.5Features2.5Value2.5Transparency2

Rishikimi i Pritjes tonë për Hostwinds Zyrtar

Hostwinds është një kompani pritëse me qendër në SHBA që duket se është një shkallë më e lartë se pjesa tjetër. Përveç disa mollëve të këqija që postojnë disa ankesa të dobëta në lidhje me pritjen e Hostwinds, ato kanë shumë gjëra të mira për ta, gjë që i bën ata një lojtar të fortë në industri.

Karakteristikat më të mira të Hostwinds Hosting

Gjërat e para, së pari, le të flasim për tiparet më të mira të Hostwinds. Këto ishin gjërat më të mira që i pashë të këndshme për Hostwinds.

Mime të shkëlqyera

Hostwinds ka çmime të shkëlqyera. Që nga viti 2016, plani i tyre më i lirë i pritjes fillon me 3,50 dollarë në muaj. Shkon lart nga atje, duke ofruar pritje të biznesit dhe rishitje të hostit. Ata kanë disa plane unike të pritjes. Ata kanë një buxhet VPS për $ 7,50 në muaj dhe ata kanë një Minecraft të dedikuar – si në lojën video – opsionin e pritjes në mënyrë që lojtarët të mund të marrin me miqtë e tyre dhe të luajnë lojëra.

Shumë tipare të shkëlqyera

Specifikimet e harduerit nuk janë gati aq të larta sa mund të prisni që ato të jenë, por ato e përbëjnë atë me një çmim më të ulët. Ndër tiparet e tyre, mund të prisni të gjeni:

 • opsionet e menjëhershme të konfigurimit
 • migrim falas
 • llogari të pakufizuara FTP
 • llogari të pakufizuara të postës elektronike
 • nënfushat e pakufizuara
 • llogari të pakufizuara të MySQL
 • gjerësia e pakufizuar e bandës dhe hapësira e diskut

Bashkojini të gjitha këto me mundësinë që pajisja juaj të azhurnohet shpejt dhe lehtë, dhe ju keni një lojtar solid në fushën e ofruesve të pritjes së faqes në internet.

Opsione hostimi në të gjitha nivelet

Në sipërfaqe, duket se Hostwinds ka një larmi opsionesh pritëse – dhe ato i bëjnë, por jo aq sa do të dëshironim të shohim. Ata kanë ndarë pritjen e pritjes, hostimin VPS, opsionet e dedikuara të serverëve dhe madje edhe një opsion të serverit cloud. Shumica e këtyre kanë nivele të ndryshme – ato madje kanë një mundësi VPS për buxhet. Një gjë që është me të vërtetë unike është serveri i tyre Minecraft.

Garancia e kthimit të parave 60-ditore

Ndërsa shumica e ofruesve të pritjes janë të zënë duke ofruar një garanci të kthimit të parave 30-ditore, Hostwinds është i zënë duke ofruar një garanci të kthimit të parave 60-ditore. Kjo është dyfishi i asaj që ofron standardi i industrisë. Shtë e pasigurt nëse ata garantojnë garancinë e kthimit të parave ose jo kushtet e tyre të shërbimit, aq të qarta siç do të më pëlqente të ishin. Kjo do të thotë që ju do të merrni një shans të mirë për të provuar me të vërtetë shërbimin e tyre për veten tuaj ose dy muaj të plotë për të vendosur nëse kjo është një përshtatje e mirë për ju.

Hosting me qendër në SH.B.A.

Ndërsa shumë kompani – madje edhe jashtë industrisë së pritjes – janë të zënë duke dhënë shërbime të biznesit të tyre jashtë shtetit, Hostwinds është akoma plotësisht me bazë në SHBA. Ata nuk janë vetëm duke pritur serverët e tyre në tokën e SHBA, mbështetja e tyre është me bazë në SHBA. Ky është një lajm i mirë për këdo në Sh.B.A që kërkon një pritje me qendër në SH.B.A..

Mbështetje me bazë në SH.B.A.

E gjithë mbështetja për Hostwinds bazohet pikërisht këtu në Shtetet e Bashkuara. Ata kanë shërbim të shpejtë dhe efikas 24/7, gjatë gjithë vitit. Edhe pse mund t’i merrni ato në telefon, mund të paraqisni edhe një biletë mbështetjeje. Sipas kushteve të tyre të shërbimit, ata do t’u përgjigjen të gjitha biletave të ndihmës me email brenda një ore. Përvoja jonë thotë se ata do t’u përgjigjen biletave të postës elektronike brenda 15 minutave.

Downsides e Hostwinds Hosting

Jo gjithçka që shkëlqen është ari, dhe që na përfshin në industrinë e pritjes. Këtu janë dobësitë e pritjes së hostwinds.

Mungesa e mbajtjes së menaxhuar të WordPress-it

Ju do të mendoni se me gjithçka që ofron Hostwinds që ata do të ofrojnë menaxhimin e menaxhuar të WordPress. Ka statistika të ndryshme rreth Internetit në lidhje me atë se sa shumë nga Interneti përdor WordPress, por është një pjesë e konsiderueshme. Do t’i shërbente mirë Hostwinds nëse do ta ofronin këtë.

Numri i kufizuar i planeve të dedikuara të serverëve

Hostwinds ofron disa lloje të ndryshme të planeve të pritjes – të përbashkëta, VPS, të përkushtuara dhe Minecraft. Disa nga këto madje kanë mundësi të zbritjes. Sidoqoftë, ata nuk ofrojnë shumë mundësi kur bëhet fjalë për disa nga këto plane. Plani i tyre i dedikuar i serverëve ka vetëm një mundësi. Plani i tyre VPS ka dy – një të rregullt dhe ai zbrit një. Nëse ata do të ofrojnë një lloj plani, atëherë ata mund të përballojnë të ofrojnë nivele të ndryshme të planit – diçka që Hostwinds nuk e bën.

Kushtet e shërbimit nuk ishin shumë të qarta

Shikoja në termat e shërbimit dhe nuk më pëlqyen ato që pashë. Ka shumë tarifa të fshehura që ato janë duke u aprovuar për disa njerëz që nuk shprehen qartë, siç janë rindërtimi i serverit dhe rimbushjet e OS. Ka shumë raste që ata përdorin gjuhë të hapur, e cila i lë gjërat në ajër për interpretim. Kjo mund t’i lejojë ata ligjërisht të bëjnë atë që dëshirojnë, pavarësisht se çfarë thonë Kushtet e Shërbimit.

Vija e poshtme

Hostwinds ka shumë gjëra për ta. Duket se janë të shkallëzuara, ata kanë hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe gjerësi bandë, email të pakufizuar, dhe llogari FTP dhe më shumë. Nuk ka shumë ankesa që qarkullojnë në Internet rreth mënyrës se si ata bëjnë biznes. Ka disa, por ato duket se janë të pakta dhe shumë larg. Ata nuk duket se kanë shërbim të dobët të klientëve, që ishte e njëjta përvojë që kemi pasur me ta. Në përgjithësi, Hostwinds duket se ishte një lojtar i fortë si një ofrues pritës.

Shikoni Më shumë Karakteristika

Karakteristikat kryesore

 • Mbështetje e shpejtë
 • Cmime te arsyeshme
 • Ton tipare

Vizitoni faqen zyrtare të internetit

5 hostet kryesorë

 • Shqyrtime SiteGround
 • Shqyrtime të motorit WP
 • Shqyrtime për hostet A2 (të vjetra)
 • Rishikimi Bluehost
 • Shqyrtime të Menaxhuara të GoDaddy për WordPress

Më shumë në Hostwinds.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector