Shqyrtime të iPower maj 2020 – Prmimet Pritëse dhe Planet

Shqyrtime të iPower maj 2020 – Prmimet Pritëse dhe Planet

Shqyrtime të iPower maj 2020 – Prmimet Pritëse dhe Planet

Sa e mirë është iPower Hosting?

iPower Hosting është një nga udhëheqësit e vendosur për të ndihmuar bizneset e vogla dhe të mesme të kenë sukses. Plani i tyre themelor përfshin hapësirë ​​të pakufizuar dhe gjerësi bandë. Mund të vendosni menjëherë bloge, forume dhe galeri. Ndërtimi i faqes së tyre të shablloneve është i thjeshtë dhe i thjeshtë për tu bashkuar. Plani i tyre pro, i cili është një nga planet më të mira që ata ofrojnë, është me një çmim të arsyeshëm prej 5,95 $ në muaj. Ju duhet të keni një abonim të gjatë për një vit kur përdorni iPower Hosting. Nëse keni një kompani të madhe, ju mund të dëshironi të shikoni një sit të ndryshëm të hostimit për të ndihmuar në mbështetjen e kërkesave të pritjes së faqes në internet.


Shqyrtime iPower 2.2 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (3 vota) Pro

  1. Një sit pritës i mirë-rrumbullakosur
  2. Lehtë për t’u përdorur
  3. Shtimi i dyqaneve është i lehtë

Cons

  1. Mund të ketë nevojë për një angazhim një vjeçar për disa plane
  2. Mund të mungojnë shërbimet e Windows
  3. Jo ideal për sipërmarrje komplekse

Përmbledhje Nëse jeni duke kërkuar për një shërbim të mbajtjes në internet që ju lejon të punoni në faqen tuaj të parë, iPower ka të ngjarë të jetë basti juaj më i mirë. Ndërsa nuk është ideale për bizneset me një vijim të gjerë, mjetet e thjeshta dhe të thjeshta për t’u përdorur janë perfekte për fillestarët. Ndërsa angazhimi për një vit nuk është në interesin më të mirë të bizneseve të vogla, kjo ju lejon të njiheni me shërbimet e tyre. Support1.5Speed3Features2.5Value2Transparency2

Rishikimi ynë Zyrtar i Hosting iPower

Megjithëse iPower ka qenë një nga faqet më të përdorura në internet të pritjes, ato nuk janë pa çështjet e tyre. Ata kanë qenë në biznes që nga viti 2001, dhe ata i tregtojnë produktet e tyre për bizneset e vogla dhe të mesme. Shtë e shkëlqyeshme për ata që duan një shërbim pritës për një kompani që sapo fillon, por nëse po kërkoni një shërbim të zgjeruar të mbajtjes në internet, mund të dëshironi të shkoni në një drejtim tjetër. Dizajni i tyre i thjeshtë për krijimin e një uebfaqeje e bën më të lehtë për këdo që të marrë internet, dhe të zgjerojë praninë e tij në internet.

Karakteristikat më të mira të iPower Hosting

Ndërsa iPower ka disa çështje mospërputhjeje, ata janë përpjekur të rindërtojnë shërbimet e tyre për të trajtuar ankesat e klientëve. Ato zakonisht shihen si terreni i mesëm midis shërbimeve të lira dhe të shtrenjta në internet, dhe konkurrenca është e ashpër. Ndërsa përpiqen të mbajnë ritmin me konkurrencën e tyre, planet e tyre me çmime të ulëta nuk mund të jenë të mjaftueshme për të vazhduar më tej.

Ata ofrojnë çmime të ulëta

Një nga arsyet më të mëdha pse njerëzit përdorin iPower është sepse planet e tyre themelore nuk do t’ju lënë të prishen. Normat e tyre hyrëse janë të lira, dhe është e lehtë të zbuloni se ku janë normat e çmimit të rinovimit. Ju mund të paguani muaj pas muaji për disa plane, dhe mund të kurseni më shumë para nëse dëshironi të angazhoheni në iPower. Plani i tyre për Fillestar është themelor, dhe vjen me 5.95 dollarë në muaj, së bashku me një angazhim një vjeçar. Do të merrni 5 GB hapësirë ​​në disk, 250 GB transferime mujore të të dhënave dhe një domen. Një llogari me email është përfshirë me planin themelor.

Nëse jeni duke parë planin Pro, fillon me 7,95 dollarë në muaj dhe ofron hapësirë ​​të pakufizuar në disk, transferime mujore të pakufizuara, domene të pakufizuara dhe 2500 llogari të postës elektronike. Pro Plus fillon me 11,99 dollarë, dhe përfshin gjithçka në planin pro, dhe përfshin tre llogari falas të URL-ve dhe llogari të pakufizuara të postës elektronike. Ndërsa azhurnoheni, planet bëhen më të shtrenjta, veçanërisht nëse do të përdorni Windows. Plani i Windows Pro fillon me 83,40 dollarë në vit, dhe ju merrni një URL falas, 25 domene, 1000 llogari me email, ruajtje të pakufizuar dhe karakteristika të tjera.

Paketat VPS

iPower ka paketa VPS të bazuara në Linux, gjithashtu. Paketa e tyre VPS Basic fillon me 24,99 dollarë në muaj, me një URL, 1 GB RAM, 40 GB ruajtje, 1TB transferime të të dhënave mujore, dhe email të pakufizuar të përfshirë. Nëse jeni duke kërkuar për një plan më të lartë, plani i tyre i nivelit të lartë të përbashkët të pritjes është 79,99 dollarë në muaj. Ju merrni 8 GB RAM, 120 GB ruajtje, 4TB transferime të të dhënave mujore dhe mundësi të tjera të pakufizuara. Ndërsa është një nga paketat më të shtrenjta, të gjitha ato mund të jenë edhe jashtë në planin afatgjatë.

Lehtë për t’u instaluar WordPress

WordPress është një nga thelbësoret për një faqe në internet, dhe iPower e lehtëson instalimin e WordPress në faqen tuaj të internetit. Ju mund të instaloni WordPress në serverin standard me bazë Linux, ose të regjistroheni përmes faqes së menaxhuar të WordPress-it. Ekzistojnë çmime të ndryshme për secilin plan, dhe plani WP Starter është 3,75 $ në muaj, dhe përfshin një URL falas, panel kontrolli të personalizuar, tema të para-instaluara dhe një plug-in. Rikthehen të dhënat e faqes çdo ditë, dhe ka transferime mujore të të dhënave, ruajtje dhe llogari të postës elektronike për planin fillestar.

Nëse jeni duke kërkuar për një plan të ndryshëm, paketa WP Essentials fillon me 6,95 $ në muaj dhe jep një makinë të shpejtë. Paketa e sigurisë së lartë dhe mbështetja e specializuar për klientët e bëjnë atë një nga opsionet më të mira. Meqenëse iPower është dizajnuar posaçërisht duke instaluar WordPress, kërkon shumë punë për ta instaluar atë. Ajo ka gjithçka që ju nevojitet për të filluar faqen tuaj të internetit, dhe për të krijuar faqet dhe postimet tuaja. Shtë një zgjedhje e shkëlqyeshme për ata që nuk kanë përvojë me WordPress ose bashkojnë një faqe në internet.

Dobësitë e iPower Hosting

Ndërsa ka disa çështje që dalin jashtë me iPower, dhe nuk është e përsosur, por është e dobishme. Ju mund të mos dëshironi të shpenzoni shumë kohë duke u përqëndruar në këtë sit pritës, por është më mirë të keni një ide për disa fusha që mund të vijnë të shkurtra.

Vendosja e një Uebfaqe

Një nga pengesat më të mëdha të iPower është vendosja e tij. Includedshtë përfshirë një tarifë prej $ 10, e cila mund t’ju tërheqë roje nëse nuk po i kushtoni vëmendje. Nëse doni siguri shtesë, mund të shtoni intimitetin e domain për një shtesë prej 9,99 $ në vit, duke shtuar në koston totale. Ai heq informacionet e kontaktit tuaj nga faqja e internetit. Pasi ta kaloni atë, do të futni në faqen e konfirmimit, ku dy shtesa tashmë janë kontrolluar. Nëse nuk i doni ato (një mjet i automatizuar i kopjes rezervë ditore dhe e sigurisë), do t’ju pyetet nëse dëshironi një çertifikatë SSL, privatësinë e domenit dhe mundësi të tjera.

Ndërsa lundroni nëpër këtë garzë, mund të bëhet shqetësuese dhe dhimbje. Nëse doni të merrni një çertifikatë SSL, është 49,99 dollarë në vit, që është më e lirë se sa ofrojnë paketat e tjera. Shtë e vështirë të kalosh përmes procesit të konfigurimit, veçanërisht nëse nuk dini se çfarë të bëni ose të kërkoni kur bëni një blerje. Shtë një sistem kompleks që ka pothuajse shumë mundësi në dispozicion, por ato ofrojnë shumë projekte të WordPress. Pasi të keni kaluar të gjitha informacionet e pagesës, ajo bëhet më lehtë nga atje. Kërkon durim dhe shumë lexim.

Shërbimi ndaj klientit

Nëse duhet të telefononi shërbimin e klientit, mund të prisni disa minuta. Ndërsa dikush do të përgjigjet brenda pak minutash, nuk ka një periudhë pritjeje. Pra, mund të shpenzoni deri në gjysmë ore duke pritur dikë, por kurrë nuk do ta dini. Përfaqësuesit mund të jenë të informuar për produktet e tyre, por mund të mos dinë disa përgjigje. Ndërsa çdo agjent i shërbimit të klientit nuk do të dijë gjithçka, ata të paktën mund t’ju drejtojnë tek personi i duhur dhe t’ju lidhen drejtpërdrejt. Nuk është shërbimi më i keq i klientit dhe mund të jetë marrja e ndjeshme.

Paragjykim Linux

iPower ofron vetëm serverë të mundësuar nga Linux, gjë që e bën të vështirë hostimin e Windows. Ndërsa mund të zgjidhni të përdorni Windows hosting, duhet të jeni të gatshëm të shpenzoni më shumë para. Nëse nuk është problem, nuk do të keni më shumë shqetësim kur vendosni uebfaqen tuaj. Sidoqoftë, nëse doni të përdorni Windows, do të ishte më mirë të përdorni një sit tjetër të hostimit që nuk do t’ju kushtojë krah dhe këmbë për krijimin e një faqe në internet.

Në fund të fundit

Nëse po filloni të mbledhni një faqe në internet, iPower nuk është zgjidhja më e keqe në dispozicion. Ajo funksionon mirë me WordPress, duke e bërë më të lehtë postimin e blogjeve dhe përmbajtjes. Sidoqoftë, nëse dëshironi një sit web hosting, mund të dëshironi të shkoni në një drejtim tjetër. Ështja më e madhe duket se vjen nga njerëz që e dinë se çfarë hosti në internet duhet të jetë i aftë, dhe iPower nuk duket se ka funksionalitetin për të mbështetur ata përdorues me përvojë. Ka pasur ankesa për shërbimin e tyre ndaj klientit, por kjo nuk do t’ju pengojë të përdorni ato.

Nëse jeni një kompani më e madhe, mund të dëshironi të përqendroheni në një shërbim të ndryshëm të mbajtjes në internet që mund t’ju ofrojë gjithçka që ju nevojitet. Ndërsa iPower është i aftë, ata nuk kanë forcë për të trajtuar uebfaqe të mëdha. Ata do të bëjnë, por nëse nuk ndjeheni sikur ju mund të angazhoheni për një angazhim një vjeçar kur të regjistroheni, ju mund të dëshironi të kërkoni diku tjetër. Nëse dëshironi një shërbim pritës për të trajtuar çdo produkt të WordPress, iPower është një zgjedhje e shkëlqyeshme, pasi ato ofrojnë gjithçka që ju nevojitet nga WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector