Shqyrtime të Mochahost Maj 2020 – icingmimet dhe Planet Pritëse

Shqyrtime të Mochahost Maj 2020 – icingmimet dhe Planet Pritëse

Shqyrtime të Mochahost Maj 2020 – icingmimet dhe Planet Pritëse

Sa e mirë është Mochahost Hosting?

Ndërsa Mochahost ka tifozët e saj – dhe shkatërruesit – ata kanë qenë rreth e rrotull për vite me rradhë dhe kanë një numër të klientëve.


A janë ato të përshtatshme për ju?

Me çmimin e poshtëm të shkëmbit (duke filluar nga vetëm 1.95 dollarë), një përqindje garancie në 100% dhe një garanci shpejtësie, Mochahost ia vlen të hidhni një sy nëse është në listën tuaj.

Shih Shqyrtimet e faqeve zyrtare të Mochahost 2.3 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (8 vota) Pro

 1. Bandwidth i pakufizuar dhe hapësira e diskut
 2. Ndërtues i thjeshtë i faqes në internet
 3. Garanci pa rrezik prej 180 ditësh
 4. Garancia e zbritjes së jetës
 5. Garancia 100 përqind e kohës së zgjuar
 6. Emër Domain Falas Jetës

Cons

 1. Reklamimi është pak i paqartë
 2. Më pak Opsione Hosting se Shumica
 3. Asnjë opsion i integruar i kopjimit
 4. Panelet e kontrollit Kostoja shtesë
 5. Mbështetje e Jashtme
 6. Disa vlerësime të këqija

Support2Speed2.5Features2.5Value2Transparency2.5

Rishikimi ynë Zyrtar i Hosting Mochahost

Mochahost është një ofrues pritës që u themelua në 2002. Kjo i vë ata në biznes për më shumë se 14 vjet. Në sipërfaqe, Mochahost është një lojtar dhe konkurrencë solide në industrinë e Web hosting. Megjithatë, ka disa njerëz që mund të thonë ndryshe. Siç mund ta shihni në rishikimet e përdoruesve më poshtë, ata nuk marrin shumë dashuri.

Ne rekomandojmë SiteGround si një alternative të ngjashme me mbështetje të mahnitshme dhe kosto të ulët.

Karakteristikat më të mira të Hosting Mochahost

Duart e poshtë, ka disa karakteristika që Mochahost u siguron njerëzve që janë krejtësisht unikë. Vetë tipari nuk është unik, por mënyra se si ata po ofrojnë është.

1. Bandwidth i pakufizuar dhe hapësira e diskut

Mochahost ofron një gjerësi të pakufizuar dhe hapësirë ​​në disk në të gjitha planet e tyre të pritjes. Ndërsa kjo nuk është plotësisht unike, është gjithmonë një karakteristikë e këndshme të shihet thjesht sepse shumë ofrues të pritjes nuk ofrojnë hapësirë ​​të pakufizuar të bandës dhe hapësirë ​​në disk. Disa janë fajtorë për vendosjen e kapelave në këto dy metrikë. Duke mos u brengosur për këtë do të siguroni që përdoruesit kurrë nuk do të marrin një gabim “tejkaluar bandwidth”.

2. Ndërtues i thjeshtë i faqes në internet

Gjithashtu një veçori standarde, aftësia për të ndërtuar faqet e internetit me lehtësi duke përdorur softuerin WYSIWYG është gjithashtu një plus – jo çdo ofrues i mbajtjes së faqes në internet e ofron këtë. WYSIWYG është i shkurtër për “Ajo që ju shihni është ajo që ju merrni”. Me fjalë të tjera, ju nuk keni as aftësi kodimi çfarëdo që të krijoni uebfaqen tuaj. Shtë një redaktues vizual dhe faqja juaj e internetit do të ndërtohet dhe përcakton mënyrën si e shihni në ekran si duke e rindërtuar atë – të gjithë kodifikimi është kujdesur për ju.

3. Garancia pa rrezik prej 180 ditësh

Kjo është padyshim një veçori që e zvogëloi interesin tim. Jo çdo ofrues pritës ofron një garanci të plotë për kthimin e parave prej gjashtë muajsh. Duke lexuar më tej në termat e shërbimit, çfarë do të thotë kjo që ju mund të anuloni brenda gjashtë muajve të parë, por nuk do të merrni një rimbursim të plotë 100 përqind. Në vend të kësaj, ju do të merrni një kthim prorated. Pas gjashtë muajsh, nuk do të keni të drejtën e një rimbursimi që të gjithë. Kjo është sigurisht diçka për të mbajtur në mend.

4. Garancia e zbritjes së jetës

Ky është një tipar unik. Farë do të thotë kjo është se çmimi juaj nuk do të ndryshojë kurrë. Nëse regjistroheni me një normë të zbritur, gjithmonë do të jeni në normën – ata kurrë nuk do të rritin çmimet e tyre mbi ju. Tani për tani kjo do të thotë që ju mund të regjistroheni në planin e tyre më të shtrenjtë për më pak se 2 dollarë në muaj. Nëse do të mbanit Mochahost si ofruesin tuaj të pritjes që do të thotë se nuk do të paguani më shumë se dy dollarë në muaj – kurrë.

5. Garancia e 100 përqind e kohës së zgjuar

Kjo është gjithashtu unike në të ardhmen. Providerdo ofrues tjetër i pritjes që kam parë ndonjëherë, ka më së shumti garanci në kohën e duhur 99.9 përqind. Mochahost ofron një garanci 100 përqind në kohë. Si pjesë e kësaj garancie, ata do t’ju kompensojnë me pritjen falas nëse e gjeni ndonjëherë faqen tuaj poshtë. Enoughshtë mjaft interesante, ata nuk kanë një faqe të statusit të serverit që do t’ju tregojë nëse po përjetojnë një vështirësi teknike apo jo. Sido që të jetë, kjo është një veçori që nuk shihet askund tjetër.

6. Emër Domain Falas Jetës

Kur regjistroheni për një emër domain, kushton rreth 15 dollarë në vit. Sidoqoftë, me Mochahost, ju merrni një emër domain falas. Me fjalë të tjera, jo vetëm që ju merrni një emër domain falas për të filluar, por Mochahost ofron për të paguar tarifën e pritjes së domain emrin tuaj nga viti në vit.

Rrëshqitjet e Hosting Mochahost

Sa tërheqëse mund të tingëllojë Mochahost, ka disa gjëra ku ne i gjetëm ato të munguara.

1. Reklamimi është pak i paqartë

Siç u përmend në garancinë pa rrezik prej 180 ditësh më sipër, unë duhej të zhyten në kushtet e shërbimit për të zbuluar saktësisht se çfarë do të thoshte “pa rrezik”.

Po, nëse nuk ju pëlqen shërbimi brenda 180 ditësh, ju mund t’i merrni paratë tuaja – megjithëse është i vlerësuar me pro.

Nëse dëshironi një rimbursim të plotë, mund ta merrni atë, por vetëm brenda 30 ditësh – dhe duhet të zgjidhni atë opsion.

Ndihej sikur reklamimi i tyre ishte i paqartë ose mashtrues duke konsideruar se kjo është një veçori që shumica e ofruesve të mbajtjes së faqes në internet nuk e kanë.

2. Mundësitë më të pakta të hostimit se shumica

Unë nuk isha i sigurt nëse do ta vendosja këtë si një pro ose koncept. Edhe pse ato kanë më pak mundësi opsionesh pritëse se shumica, çka nëse keni është e përshtatshme për shumicën. Ata kanë gjashtë opsione Linux dhe gjashtë opsione Windows – për pjesën më të madhe, kjo mund të kënaqë atë që njerëzit po kërkojnë.

3. Asnjë opsion i integruar rezervë

Kjo gjithashtu kërkoi disa hulumtime shtesë për ta kuptuar këtë. Mochahost nuk i rezervon të dhënat e tyre, por jo për përdorim të klientit. E vetmja e përdorin atë në rast urgjence.

Me fjalë të tjera, nëse do të prisnit me ta, do të duhet të kuptoni zgjidhjen tuaj rezervë.

Në vitin 2019, kjo nuk është me të vërtetë mjaft e mirë.

4. Kostot e paneleve të kontrollit shtesë

Ky ndjehej sikur Mochahost po mundohej të ju nickel dhe zhytej. Ata kanë zgjedhjen më të lartë në dispozicion kur bëhet fjalë për zgjedhjen e një paneli kontrolli, por këto nuk janë falas.

Përdoruesit e Linux kanë më shumë mundësi sesa përdoruesit e Windows pasi mund të zgjedhin nga cPanel, Easy Web Panel, WHM dhe Plesk.

Përdoruesit e Windows kanë ngecur me Panelin e Uebfaqeve dhe Panelin Plesk, duke pasur parasysh që Plesk kushton më shumë.

5. Ndihma e huaj

Nuk më pëlqeu fakti që shumica e mbështetjes së tyre ndodhet në Belgjikë. Megjithëse janë të ditur, ato duhet të jenë me bazë në SH.B.A. – veçanërisht duke marrë parasysh që qendra e tyre e të dhënave është e vendosur në Chicago në Shtetet e Bashkuara.

6. Disa vlerësime të këqija

Kam lexuar disa komente të këqija në lidhje me Mochahost në internet. Nëse do të ishin vetëm një ose dy rishikime, unë mund ta lehtësoja lehtësisht atë tek një punonjës i pakënaqur ose diçka për atë qëllim.

Sidoqoftë, kur shihni disa komente të këqija në disa site të ndryshme, filloni të pyesni se çfarë po ndodh pas skenave.

Vija e poshtme

Në sipërfaqe, Mochahost duket të jetë një ofrues i qëndrueshëm i Uebit. Sidoqoftë, kur zhyteni dhe bëheni klient, historia duket se do të ndryshojë. Përvoja jonë duket se është e ndryshme nga vlerësimet – nuk ishte gjithçka aq e keqe. Sigurisht, ne po e bënim atë vetëm për qëllimin e një rishikimi, por kemi pasur përvojën e klientit. Ne na pëlqeu fakti që shërbimi ishte 24/7, dhe ato dukeshin se ishin më të shpejta se sa disa nga vlerësimet e pretenduara.

Pothuajse më bën të mendoj sikur të mos ishin aq të mirë në një moment, por duket sikur pastruan veprimin e tyre, që është diçka e mirë për tu parë.

Shikoni Më shumë Karakteristika

Më shumë në Mochahost.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector