Shqyrtime të One.com Maj 2020 – Prmimet Pritëse dhe Planet

Shqyrtime të One.com Maj 2020 – Prmimet Pritëse dhe Planet

Shqyrtime të One.com Maj 2020 – Prmimet Pritëse dhe Planet

Sa e mirë është të presë One.com?


Shqyrtime të një.com 3.2 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (2 vota) Pro

 1. Lista mbresëlënëse e tipareve
 2. Më shumë se sa e përballueshme
 3. Uptime e shkëlqyeshme
 4. Viti i parë falas për Paketën Themelore
 5. Mbështetje për Raundin 24/7

Cons

 1. Vetëm oferta e përbashkët e hostimit

Support3Speed3.5Features3Value3.5Transparency3

Rishikimi ynë zyrtar i një hostimi në një.com

One.com është një nga ofruesit kryesorë të pritjes së Evropës në Evropë. E themeluar në Danimarkë në 2002, One.com është rritur në mbi miliona klientë dhe 149 vende.

Karakteristikat më të mira të një.com Hosting

Le ta shohim nën kapuç, do të jemi? Në fund të fundit, ata u rritën nga asgjëja në mbi 1 milion klientë në 15 vjet. Ata duhet të bëjnë diçka të drejtë.

Lista mbresëlënëse e tipareve

One.com ofron disa veçori që janë konkurruese me zgjidhje të tjera pritëse dhe disa veçori që janë unike. Ata ofrojnë zgjidhjen unike Bix me çdo paketë pritëse. Zgjidhja Bix ju siguron sinkronizimin në kohë reale, veçoritë e transmetimit të muzikës, veçoritë e filesh, dhe veçoritë gjithnjë mbresëlënëse të qasjes në celular.

Thjesht fakti që kjo vjen standarde me çdo paketë është mbresëlënëse në vetvete. Sidoqoftë, disa nga karakteristikat më konkurruese përfshijnë Google AdWords. Nëse shpenzoni 25 dollarë dhe kredi të Google AdWords, një.com do t’ju japë një kredi shtesë me vlerë 75 $.

Ata janë më se të përballueshëm

One.com është mbresëlënëse e përballueshme. Në fakt, kurrë nuk kam parë një të tillë si të lirë. Kjo nuk do të thotë se ata janë një shërbim i lirë – kjo është vetëm për të thënë se ata nuk paguajnë shumë.

Paketa e tyre e fillimit fillon me 0,25 dollarë në muaj. Kjo është një e katërta e një dollar – jo një typo.

E përkryer për faqet e internetit themelore, bloget dhe pritjen e postës elektronike, ky $ 0,25 në muaj do t’ju marrë 15 GB ruajtje, një bazë të dhënash të vetme, një domen të vetëm dhe aftësi SSL – diçka thelbësore për faqet e tregtisë elektronike..

Edhe paketa e tyre e biznesit, e cila është një nga paketat e tyre më të shtrenjta, fillon me 6 dollarë në muaj. Nuk mund të mendoj për askënd tjetër që ofron mbi 500 GB hapësirë ​​ruajtjeje, tetë bërthama CPU (për një llogari të përbashkët pritjeje), baza të të dhënave të shumta, domene të shumëfishta, dhe aftësi SSL dhe SSH për atë çmim.

Uptime e shkëlqyeshme

Për shumë njerëz, para se të vendosin për një kompani pritëse, ata duhet të dinë për kohën e duhur. Shumë shpesh, shumë kompani pritëse janë fajtorë që nuk ofrojnë kohën më të mirë. Kur një uebfaqe është në rënie – posaçërisht një uebfaqe e tregtisë elektronike – të kesh një uebfaqe që është poshtë do t’u kushtojë njerëzve para. Kur u kushton njerëzve para si kjo, ju përfundoni me klientë të pakënaqur – çdo mënyrë që t’i shkurtoni. Farshtë shumë më mirë që dikush të ngarkojë ekstra kur tejkalohet gjerësia e brezit sesa që të mbyll faqen. Sidoqoftë, One.com nuk do ta mbyllë faqen tuaj sepse ato ofrojnë një bandë të pakufizuar.

One.com nuk reklamon kohën e duhur. U desh pak të gërmosh për të gjetur, por zbulova se në vend të një garancie në kohë, ata postuan statistikat e tyre të kohës. Gjatë një periudhe prej 979 ditësh, ata kanë përjetuar 99,99 përqind në kohën e duhur.

Viti i parë falas për Paketën Themelore

Tani, unë kam mbuluar tashmë se sa e përballueshme është me të vërtetë One.com. Sidoqoftë, një gjë që nuk e përmenda është se nëse shkoni në paketën Themelore, ata do t’ju japin vitin tuaj të parë falas. Shtë e drejtë – $ 0,00. Nëse ndonjëherë keni nevojë për më shumë motivim për të shkuar me një kompani pritëse, kjo është ajo. Asnjë kompani tjetër hosting nuk e ofron këtë.

Mbështetje për Raundin 24/7

Kjo është kjo një kritikë kritike për të bërë biznes ndërkombëtarisht. Ndërsa shumë kompani pritëse ofrojnë këtë veçori mbështetëse gjatë gjithë vitit 24/7, shumë prej tyre jo. Në fakt, disa prej tyre ofrojnë mbështetje vetëm gjatë orarit të tyre bankar lokal. Me fjalë të tjera, nga 8 e mëngjesit deri në 5 p.m. koha lokale – kudo ku mund të gjenden. Kjo është e papranueshme për shumë njerëz që janë klientë ndërkombëtarë që kanë nevojë për mbështetje. Nëse faqja juaj e internetit është në rregull dhe keni nevojë për ndihmë, gjëja e fundit që dëshironi të bëni është të jeni në orën 3 të mëngjesit vetëm sepse kjo është kur ato janë të hapura.

Dobësia e vetme për këtë është se ajo është e bazuar në internet, vetëm chat live. Sigurisht, për shumë njerëz që nuk janë problem – biseda live është më e preferuar për kohën e mbajtjes së gjatë në telefon. Sidoqoftë, mos ofrimi i mbështetjes përmes telefonit mund të jetë një pengesë për disa njerëz.

Downsides e One.com Hosting

Sa mahnitëse sa është një hostim i një.com, ne gjetëm disa zona që mungojnë rëndë. Në fakt, shumë prej këtyre janë shkelës të marrëveshjeve.

Vetëm i përbashkët i hostimit

One.com ofron vetëm pritje të përbashkët. Kjo do të thotë që ju nuk mund të merrni opsione të dedikuara të serverit, opsione të serverit VPS ose ndonjë mundësi të pritjes së cloud. Shumë nga këto karakteristika janë kritike për këdo që ndërton një sit të tregtisë elektronike dhe duhet të zgjerohet.

Nëse po ndërtoni një sit të tregtisë elektronike dhe planifikoni të zgjeroni, mund të dëshironi të kërkoni diku tjetër vetëm sepse kur lind nevoja, do të detyroheni të ndërroni ofruesit e pritjes. Sidoqoftë, nëse planifikoni të mbani një blog të vogël, atëherë kjo me të vërtetë nuk është çështje.

Vija e poshtme

Në të vërtetë nuk ishin shumë për të mos pëlqyer në lidhje me hostimin e One.com. Unë madje nuk i kam mbuluar disa gjëra – si ato që dukesh lista e tyre tipare mbresëlënëse (22 tipare të mrekullueshme dhe duke numëruar – kontrolloni ato këtu). Këto janë vetëm tiparet falas që vijnë standarde për çdo llogari. Në përgjithësi, One.com do të kishte fituar zemrën time nëse nuk do të ishte për faktin se ata nuk ofrojnë asnjë lloj tjetër opsionesh të hostimit, përveç atij të përbashkët të pritjes.

Karakteristikat kryesore

 • Mbështetje e shpejtë
 • Cmime te arsyeshme
 • Ton tipare

Vizitoni faqen zyrtare të internetit

5 hostet kryesorë

 • Shqyrtime SiteGround
 • Shqyrtime të motorit WP
 • Shqyrtime për hostet A2 (të vjetra)
 • Rishikimi Bluehost
 • Shqyrtime të Menaxhuara të GoDaddy për WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector