Shqyrtime të Shërbimeve Ueb në Amazon Maj 2020 – AWS është më e mira?

Sa e mirë është Hosting i Shërbimeve Ueb në Amazon?


Shqyrtime të Shërbimeve Ueb Web 4 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (8 vota) Pro

 1. Magazinimi automatikisht i shkallëzuar
 2. Ofroni një model page-për-përdorim me kosto të ulët
 3. Opsione të shkëlqyera mbështetëse
 4. Një plan falas për përdoruesit e rinj
 5. Fotografi të mëdha terabit

Cons

 1. Paketat standarde nuk janë në dispozicion
 2. Mimet ndryshojnë sipas vendndodhjes
 3. Ju duhet të vlerësoni dhe llogaritni përdorimin tuaj
 4. Mbështetni më shumë për të kontaktuar

Support3Speed4.5Features4.5Value4.5Transparency3.5

Rishikimi ynë i Shërbimeve Zyrtare të Shërbimeve Ueb në Amazon

Shërbimet Ueb Amazon, më shpesh të quajtura Amazon S3 për “zgjidhje të thjeshtë ruajtjeje”, është më shumë një zgjidhje për ruajtjen e cloud dhe më pas një zgjidhje pritëse. Edhe pse ata nuk kanë paketa tipike që mund të shihni në ofruesit e pritjes, ato kanë mundësi të tjera, ndonjëherë edhe më fitimprurëse, në dispozicion.

Karakteristikat më të mira të Shërbimeve Ueb në Amazon

Amazon është një kompani e madhe. Ajo që filloi si një librari e thjeshtë në internet u shndërrua me sukses në Wal-Mart në internet. Për çdo produkt të prekshëm që shitet, Amazon ndoshta e shet atë. Këtu janë tiparet më të mira të Shërbimeve Ueb në Amazon.

Magazinimi automatikisht i shkallëzuar

Amazon ofron ruajtje automatikisht të mundshme. Kjo do të thotë se pa marrë parasysh sa i zënë mund të marrë faqja juaj në internet ose sa hapësirë ​​ju nevojitet, Amazon rregullon automatikisht llogarinë tuaj për t’u përshtatur. Kjo do të thotë që ju kurrë nuk do të merrni një gabim “tejkaluar bandwidth”. Kjo është një nga karakteristikat unike të Amazon pasi nuk keni nevojë të shqetësoheni se çfarë mund të ndodhë me të dhënat tuaja ose vizitorët tuaj nëse përdorimi juaj rritet.

Pay-per-përdorim; Çmim i ulët

Shërbimet Ueb në Amazon ofron një model page-për-përdorim. Kjo siguron një model me kosto më të ulët sepse paguani vetëm atë që përdorni. Nuk ka asnjë çmim të sheshtë ose model në muaj në dispozicion. Shërbimet Ueb në Amazon kërkojnë që t’i vendosni të dhënat tuaja në ato që i quajnë “kova”. Si përdorues, do t’ju ngarkohet me një normë “për gigabyte” dhe “për kërkesë” për të vlerësuar për transferimin e të dhënave brenda dhe jashtë kovës suaj.

Lajmi i mirë është se Amazon akuzon këto kërkesa nga mijëra. Ata nuk janë paratë e uritur që kërkojnë të bëjnë nikel dhe të zhyten në çdo hap të rrugës.

Opsione të shkëlqyera mbështetëse

Amazon ka ngritur shiritin kur bëhet fjalë për mbështetjen e klientëve. Siç mund ta dini, Amazon shet shumë më tepër sesa thjesht hapësirë ​​pritëse. Ata shesin pothuajse çdo produkt fizik, të prekshëm të imagjinueshëm në botë. Ata krijuan një model të shërbimit ndaj klientit që të tjerët përpiqen të imitojnë. Punonjësit e tyre janë të autorizuar të trajtojnë një larmi kërkesash të klientëve, duke i lënë klientët të lumtur pa një bandë shiritash të kuq burokratikë në rrugë. Ekzistojnë katër nivele të shërbimit që mund të përdorni me Shërbimet Ueb në Amazon. Këto përfshijnë themelore, zhvillues, biznes dhe ndërmarrje. Mbështetja themelore përfshihet me të gjitha llogaritë. Në nivelin bazë, ju merrni 24/7 mbështetje gjatë gjithë vitit me qasje në shërbimin e klientit, qasje në forume, qasje në mbështetje teknike për kontrollet shëndetësore, një qendër burimesh për vetë-ndihmë dhe FAQ.I produktit. Vetëm përmirësohet prej andej.

Një plan falas për përdoruesit e rinj

Amazon ofron një plan falas për përdoruesit e rinj me karakteristikat e mëposhtme:

 • 5 GB hapësirë ​​në disk.
 • 20,000 kërkesa GET (shiko modelin “kovë” më lart)
 • 2000 kërkesa PUT (shiko modelin “kovë” më lart)
 • 15 GB transferime të të dhënave dalëse për një vit.

Një llogari plotësisht e lirë dhe e përdorshme është një gjë e rrallë midis ofruesve të pritjes së faqeve në internet.

Fotografi të mëdha terabit

Një tipar me të vërtetë i këndshëm i Shërbimeve Ueb në Amazon është fakti që ju mund të transferoni skedarë deri në 5TB në madhësi. Shumica e hard diskeve as nuk afrohen me atë madhësi – dhe ato trajtojnë të gjitha llojet e të dhënave. Sinqerisht, kurrë nuk kam parë një skedar 5TB në madhësi ose më të madhe. Ndoshta nëse keni krijuar një imazh të një hard drive 5TB, ai limit mund të arrihet. Pointështja është kjo. Shërbimet Ueb në Amazon do të trajtojnë pothuajse çdo skedar që hidhni në të – madje edhe fotografitë dhe videot me rezolucion më të madh.

Dobësitë e shërbimeve të internetit në Amazon

Shtë e padrejtë të krahasosh Shërbimet e uebit të Amazon me ofruesit e tjerë të pritjes. Ata nuk janë kompania juaj tipike e mbajtjes në internet.

Paketat standarde nuk janë në dispozicion

Krahasimi i Shërbimeve Ueb në Amazon me shumicën e ofruesve të tjerë të tjerë të pritjes është si krahasimi i mollëve me portokallet. Kur hostoni uebfaqen tuaj me Shërbime Ueb në Amazon, ju jeni në gjendje të ekzekutoni skriptet nga klienti, por skriptet nga ana e serverit nuk janë të disponueshme. Ata mbështesin vetëm faqet e internetit statike. Nëse keni ndërmend të drejtoni çdo lloj uebsajti të tregtisë elektronike, Shërbimet Ueb në Amazon nuk do të funksionojnë për ju.

Mimet ndryshojnë sipas vendndodhjes

Amazon është një kompani globale. Pritet plotësisht që ata të ngarkojnë çmime të ndryshme në Australi se sa Shtetet e Bashkuara. Sidoqoftë, brenda një vendi, do të prisja që çmimet të mbeten konsistente. Me Amazon, nuk do ta marrësh gjithmonë këtë. Për shembull, nëse jetoni në rajonin e Virxhinias së Veriut të Shteteve të Bashkuara, mund të merrni shërbime falas përbrenda Amazon, por jo kudo tjetër.

Ju duhet të vlerësoni dhe llogaritni përdorimin tuaj

Modeli i pagës për përdorim ka një dobësi. Kur paguani një tarifë të sheshtë në muaj, ju e dini se sa paguani dhe çfarë paguani. Kur vazhdon një model page-për-përdorim, duhet të vlerësoni dhe llogaritni përdorimin tuaj në mënyrë që të mund të buxhetoni siç duhet.

Vija e poshtme

Shërbimet Ueb Amazon janë ose një nga më të mirat ose një nga ofruesit më të keq të web hosting në varësi të mënyrës se si e shikoni atë. Ato nuk janë një zgjidhje e mirë për drejtimin e faqeve të internetit të tregtisë elektronike. Sidoqoftë, nëse keni ndërmend të keni një uebfaqe statike të përdorur kryesisht për ruajtjen e cloud, Amazon Web Services ka shpinën.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map