Shqyrtime të Site5 – A është Site5 Hosting E Drejta për Faqen Tuaj?

Farë është Site5 Hosting?

E themeluar në vitin 1999 gjatë bumit dot-com dhe me qendër në Dallas, Texas, Site5 është një kompani webhostuese nën ombrellën e Endurance International Group. EIG gjithashtu posedon Bluehost dhe HostGator ndër të tjera. Site5 specializohet në një përvojë të hostit në internet butik, i cili synohet për dizajnuesit dhe zhvilluesit.


Sa e mirë është Site5 Hosting?

Site5 është një kompani primi pritës me kohë të garantuar, shpejtësi dhe mbështetje teknike. Ajo që i ndan vërtet nga konkurrentët e tyre është se ata ofrojnë një plotësisht provë falas 30 ditë. Këto janë të gjitha pikat solide të shitjes, por në të gjithë Site5 nuk është jashtëzakonisht inovative dhe ka çmime më të larta se shumica e konkurrentëve. Disa nga avantazhet e tyre mund t’i bëjnë që ata të vlejnë kur jeni në raste specifike, por për pjesën më të madhe shumë pritës të tjerë bëjnë të njëjtën ose më mirë për të lirë.

Shih Shqyrtimet Zyrtare të sitit55 3 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (3 vota) Pro

 1. Planet e shkallëzuara
 2. Bandwidth i pakufizuar dhe hapësira e diskut
 3. Uebfaqe të Shumëfishta Pritëse
 4. Certifikatat SSL vijnë standarde
 5. Përzgjedhja e vendndodhjeve të shumëfishta të serverëve
 6. 30 ditë provë falas

Cons

 1. Asnjë Magazinim i Shtetit të Ngurtë
 2. Më i kushtueshëm se shumica
 3. Vetëm një fushë në planin më të lirë

Përmbledhje Nuk ka asgjë që bën Site5 kjo është domosdoshmërisht e gabuar, ne thjesht presim më shumë për çmimet e primit dhe marketingun në qendër të zhvilluesit. Në përgjithësi, shpejtësia, koha e duhur dhe mbështetja janë krejtësisht të përshtatshme. Por nëse aftësitë multi-admin ose një përzgjedhje e disa lokacioneve janë pika të mëdha shitje për ju, Site5 mund të jetë një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ata që kërkojnë pritës të buxhetit ose një përvojë me të vërtetë premium duhet të duken diku tjetër. Support3.5Speed3Features3Value3Transparency2.5

Rishikimi ynë zyrtar i faqeve 5 të hostimit

Me shumë përvojë dhe shumë premtime titulluese që synojnë projektuesit dhe zhvilluesit, Site5 ka shumë karakteristika tërheqëse që u kanë fituar atyre një reputacion të fortë dhe bazë të klientelës. Por, a ofron realisht host5 Site5 duke marrë parasysh çmimet premium që ata ngarkojnë?

Karakteristikat më të mira të Hosting Site5

Site5 definitivisht jep pamjen e ditur se çfarë bëjnë. Kontrastoni faqen e tyre të shkëlqyeshme me pëlqimet karikaturë të HostGator ose GoDaddy dhe me të vërtetë ju duket sikur po zgjidhni opsionin më të sofistikuar të pritjes. Dhe ka shumë për të pëlqyer!

Zhvilluesit e vërtetë, shumë përvojë

Nëse keni një prapavijë teknike, Site5 përdor programet që flasin për zhvilluesit që me të vërtetë mund ta bëjnë atë të ndjehet sikur më në fund keni gjetur një ofrues pritës që flet gjuhën tuaj. Ata pretendojnë se ruajnë shpejtësinë e serverit të tyre sepse nuk i ngarkojnë kurrë serverët e tyre të përbashkët me shumë të dhëna të klientëve. Stafi i tyre mbështetës është plotësisht i brendshëm, i rrjedhshëm në anglisht, dhe në të vërtetë posedon vetë përvojë teknike. Inxhinierët e tyre inhouse ndërtuan portalin Site5 Backstage me porosi të përshtatshme për nevojat tuaja të zhvillimit. Ata fillojnë me supozimin se edhe ju e dini se çfarë jeni duke bërë, dhe ai lloj besimi tek ju si klient po freskon (me siguri, me siguri që ju vërtet dini se çfarë jeni duke bërë).

Planet e sitit5 janë të shkallëzueshme

Planet e Site5 fillojnë mjaft themelore me më pak se pesë dollarë në muaj. Pas kësaj ka disa opsione të azhurnimit, duke ju lejuar të kujdeseni për planin tuaj ndërsa e shihni të arsyeshme ndërsa faqja juaj e internetit rritet. Në sipërfaqe, ata kanë tre plane themelore, duke filluar me hostBasic me 4,95 $ në muaj, hostPro me $ 8,95 në muaj, dhe më në fund duke lëvizur në Shpejtësinë e Rrufeve me 11,95 $ në muaj. Kjo është vetëm për planet e tyre të përbashkëta të pritjes. Ju mund të shkoni lart në host hosting shitës, hosting VPS dhe madje edhe serverin tuaj të dedikuar.

Bandwidth i pakufizuar dhe hapësira e diskut

Anydo ofrues i web hosting që mund të sigurojë një bandë të pakufizuar dhe hapësirë ​​në disk, vlen gjithmonë për një vështrim të dytë. Ka shumë ofrues të mbajtjes së faqeve në internet atje që përpiqen të vendosin kapakun se sa të dhëna mund të transferohen midis vizitorëve tuaj, vetes dhe vetë faqes. Për më tepër, gjithmonë është një dhimbje koke shtesë kur shikon sasinë e hapësirës në disk që po përdor nga afër. Shumica e faqeve të internetit nuk do të përdorin 10TB hapësirë ​​në disk, kështu që të kesh një mendje që mund të përdorësh aq sa të duash është gjithmonë një veçori e bukur të kesh me ofruesin tënd të pritjes. Gjerësia e bandës së pakufizuar do të thotë që kurrë nuk do të duhet të shqetësoheni për përdoruesit tuaj për të marrë një gabim që e keni tejkaluar kufirin e brezit tuaj.

Shtëpia5 Në prapaskenë lejon aftësi shumë-administratore

Një tipar i shkëlqyer në lidhje me planin hostPro të Site5 është se ato ju lejojnë të pritni shumë faqe në internet nga një llogari e vetme. Secili prej atyre faqeve të internetit do të vijë me panelin e tij të administratorit në prapaskenë të Site5 që ju lejon të mbani këto informacione të organizuara. Ju nuk e merrni këtë me planin hostBasic, i cili lejon vetëm një domen. Sigurisht që kjo do të thotë që ju duhet të përdorni planin hostPro ose më të lartë, por kjo është një veçori e shkëlqyeshme që në thelb ju jep aftësitë e një llogari shitësi për një pjesë të çmimit. Vetëm kjo veçori mund të jetë e mjaftueshme për t’ju tërhequr drejt Site5 nëse kjo aftësi është një avantazh i madh për ju.

Pritni faqen tuaj nga një përzgjedhje e serverëve në të gjithë botën

Me një duzinë servers të vendosur në katër kontinente të ndryshme, të gjitha afër metroplekseve kryesore, Site5 ju jep avantazhin e shtuar për të qenë në gjendje të zgjidhni se ku faqja juaj është pritur globalisht. Kjo mund t’ju japë një avantazh shtesë në SEO nëse renditja në vend është përparësi për biznesin tuaj.

Certifikatat SSL vijnë standarde

Anydo webmaster që ka një sit të tregtisë elektronike e di rëndësinë e certifikatave SSL, si dhe sa irrituese mund të jetë nëse hosti juaj në internet ofron aftësi falas për tregtinë elektronike, por tarifat për sigurinë e tyre themelore. Certifikatat SSL kodojnë dhe mbrojnë transaksionet në internet, duke ju siguruar besimin dhe paratë e klientëve tuaj. Nëse planifikoni të përfshini tregtinë elektronike në faqen tuaj, do t’ju duhet të merrni certifikata SSL në një mënyrë apo tjetër. Refshtë freskuese të dini se me Site5 nuk do të duhet të skedoni para shtesë për këtë kur nuk mund të keni buxhet për të.

Integrimi i WordPress-it në sit5

Ashtu si shumë faqe në internet, Site5 ofron instalime me një klikim për WordPress, plane të shkallëzuara të pritjes së WordPress-it dhe shërbim ndaj klientit i cili është i përgatitur mirë në problemet dhe jashtë këtij CMS-të të njohura. Sidoqoftë, ata nuk ofrojnë skenë të WordPress, e cila është një dobësi serioze duke marrë parasysh se sa e rëndësishme mund të jetë kjo mjet për projektuesit dhe zhvilluesit, demografia e synuar e vetëshpallur e Site5..

Plotësisht provë falas 30 ditësh

Shumë ndërmarrje të mbajtura në internet ofrojnë një garanci për kthimin e parave, por Site5 është një nga hostet e vetëm të uebit që në të vërtetë ju lejon të provoni shërbimet e tyre për një muaj të plotë pa pagesë. Kjo është pothuajse shumë njëbrirësh në botën e web hosting.

Dobësitë e Site5 Hosting

Shumica e ankesave tona për Site5 zbriten në çmim. Ato janë thjesht më të shtrenjta se kompanitë e tjera pritëse që ofrojnë të njëjtat nivele shërbimi (ose ndonjëherë edhe më të mirë). Për një host primi premium që synon zhvilluesit, ne presim mjete më inovative.

Ata nuk bëjnë rimbursime të vlerësuara

Shtë një gjë të kesh një garanci të kthimit të parave deri në një pikë të caktuar – standardi i industrisë është 30 ditë. Site5 ka një garanci të kthimit të parave 45-ditore. Sidoqoftë, çdo ofrues tjetër i pritjes që kam parë ndonjëherë do të ofrojë një rimbursim të priftuar pasi të tejkaloni markën e përcaktuesit, i cili në këtë rast është 45 ditë. Site5 nuk do të sigurojë një rimbursim. Nëse keni paguar për strehimin me vlerë prej gjashtë muajsh dhe anuloni në ditën e 46-të, ata nuk do t’ju japin një rimbursim. Plus, për të marrë çmimin më të mirë në shumicën e planeve, ndonjëherë do të duhet të paguani përpara për dy vjet shërbim me vlerë. Kjo është një shumë e madhe e parave të gatshme për të hedhur poshtë, prandaj përfundimisht përfitoni nga ai gjyq falas para se të blini.

Ata nuk kanë disqe të shtetit të ngurtë

Asnjë SSD nuk do të thotë që e tërë operacioni juaj në uebfaqe shkon nga disqet e vjetër mekanikë, të cilët mund të ngadalësojnë ndjeshëm faqen tuaj të internetit. Pothuajse çdo ofrues tjetër i mbajtjes në internet me vlerë kripa e tyre ofron disqe të gjendjes së ngurtë si një pjesë standarde e pajisjeve. Sigurisht, Site5 nuk mbingarkon asnjëherë serverët e tyre me shumë klientë. Por kjo mund të ndodhë thjesht sepse pajisja e tyre e vjetër e ndryshkur fjalë për fjalë nuk mund ta marrë atë.

5mimet e Site5 janë mjaft të Hefty për atë që ju merrni

Site5 është mirë. Por ne nuk shohim asnjë arsye pse ata kanë çmim ashtu siç janë. Për pothuajse të njëjtin çmim, A2 Hosting siguron shpejtësi dhe kohëzgjatje që tejkalon sitin5. Një tjetër mundësi me çmim të ngjashëm është SiteGround, i cili ofron një mbështetje të jashtëzakonshme të klientit që fryn Site5 jashtë ujit. Ose, për rreth gjysmën e çmimit, HostGator ka të gjitha karakteristikat e njëjta të Site5 plus disa kambana dhe fishkëllima të shtuara.

Vija e poshtme

Site5 është një host i përkryer i përshtatshëm me një rimeso estetikisht të këndshme dhe të kursyeshëm që është i sigurt për t’u apeluar projektuesve dhe zhvilluesve. Shërbimet e tyre kanë disa pasoja të mëdha që i bëjnë ata një vlerë të shkëlqyeshme për webmasterët me kërkesa të ngrohta. Por nëse jeni një webmaster fillestar që kërkoni një host buxheti, nuk ka asnjë arsye të pësoni një çmim çmimi për shërbime mesatare. Designers dhe zhvilluesit, gjithashtu, duhet të bëjnë kërkime të konsiderueshme para se të zgjedhin Site5. Ekzistojnë mjaft bujtina në internet të butikëve që do t’ju japin më shumë veçori për paratë tuaja.

Shikoni Më shumë Karakteristika

Karakteristikat kryesore

 • Mbështetje e shpejtë
 • Cmime te arsyeshme
 • Ton tipare

Vizitoni faqen zyrtare të internetit

5 hostet kryesorë

 • Shqyrtime SiteGround
 • Shqyrtime të motorit WP
 • Shqyrtime për hostet A2 (të vjetra)
 • Rishikimi Bluehost
 • Shqyrtime të Menaxhuara të GoDaddy për WordPress

FAQ5 Pritëse për Hosting

Sa kohë ka qenë Site5? Cili është misioni i kompanisë?

Gjatë bumit dot-com, dy shokë filluan një kompani pritëse bazuar në filozofinë se pritja duhet të jetë argëtuese, e lehtë, e besueshme dhe e arritshme – mbi të gjitha, nuk duhet të jetë e dhimbshme. Matth Lighter dhe Rod Armstrong filluan Site5 në 1999, dhe ndërsa ata u shitën kompaninë në vitin 2008 pronarëve të tanishëm, ata mbeten të përfshirë ngushtë me kompaninë, duke punuar me dorë për të përfunduar projekte më të hollësishme

Site5 vendos një përparësi të lartë në pesë fusha të dallueshme, të cilat përfshijnë:

 • Asnjë server i mbingarkuar: Filozofia e kompanisë pritëse është e bazuar në performancën e garantuar nga serverat e tyre të linjës.
 • Asnjë mbështetje e jashtme: Të gjithë teknikët dhe anëtarët e shërbimit dhe ndihmës janë punonjës të Site5.
 • Nuk ka xhinse: Site5 është krenar për mbajtjen në internet të qartë, të lehtë për t’u kuptuar dhe veçoritë që ato ofrojnë.
 • Garanci për kthimin e parave; Site5 ofron një garanci të kthimit të parave për 45 ditë pa probleme.
 • Zhvilluesit dhe inxhinierët në shtëpi: Ashtu si teknikët e tyre të ndihmës janë të gjithë punonjës të Site5, ashtu janë edhe zhvilluesit dhe inxhinierët e tyre, të cilët punojnë për të përmirësuar shërbimet që ata ofrojnë.
Cilat janë planet e pritjes së Site5?

Site5 ofron një larmi të planeve dhe programeve të pritjes, të cilat përfshijnë:

 • Web hosting
 • Pritja në internet në re
 • Shitësi i shitësit
 • Pritësi i shitësit të cloud
 • Menaxhuar plotësisht VPS
 • VPS pa menaxhim
 • VPS cloud

Të gjitha planet përfshijnë shumë karakteristika të ndryshme, duke përfshirë gjerësinë e brezit të pa-matur, hapësirën e pashlyer të diskut, migrimet falas, rezervimet e rimëkëmbjes së katastrofës dhe mbështetjen 24/7.

Ku janë të vendosur serverët e Site5? Locationsfarë lokacionesh mund të zgjedh për hostimin e faqes time?

Serverat e Site5 janë të vendosura në të gjithë botën, duke lejuar klientët të zgjedhin se ku janë pritur faqet e tyre. Site5 zotëron serverë në qendrën, lindjen dhe perëndimin e Shteteve të Bashkuara; Montreal, Toronto dhe Vancouver, Kanada; dhe Joao Pessaoa dhe Sao Paulo, Brazil, si dhe Amsterdam, Bukuresht, Paris, Singapor dhe Hong Kong.

Whatfarë planesh të përbashkët të pritjes ofron Site5?

Site5 ofron tre nivele të ndryshme për planet e mbajtjes së faqes në internet, të gjitha këto përfshijnë hapësirën në disk të paketuar dhe bandën, bandat instaluese me një klik, si dhe migracionin falas dhe një garanci të kthimit të parave 45-ditore.

Të pa-matur në Site5 do të thotë që nuk ka ndonjë kufi të caktuar për sasinë e hapësirës në disk ose përdoruesit e brezit që kanë përdoruesit në llogaritë e tyre. Kjo ishte krijuar për të lejuar klientët paqen e mendjes të ndërtojnë Uebfaqet që u duhen pa u shqetësuar për arritjen ose tejkalimin e kufijve të tyre. Për sa kohë që klientët ndjekin kushtet e shërbimit dhe politikën e përdorimit të burimeve, ata qëndrojnë mirë brenda përdorimit normal; kompania thotë se .1 përqind që bien jashtë përdorimit normal janë zakonisht shkel kushtet dhe marrëveshjet.

Konsumatorët e përbashkët të pritjes së uebit mund të zgjedhin nga një prej 13 lokacioneve të ndryshme për vendndodhjet e serverit të tyre, i cili është ideal kur merren parasysh vendet gjeografike të shumicës së përdoruesve të vet të secilit klient. Ekziston një kosto shtesë prej 1 $ çdo muaj për klientët që zgjedhin një sit jashtë Dallas, megjithëse.

Secili plan i përbashkët i mbajtjes së uebit përfshin gjithashtu rezervë të plotë për çdo natë të secilit skedar dhe janë lehtësisht të arritshme kur të jetë e nevojshme. Ndërfaqja e Site5, Backstage, u jep përdoruesve një hyrje të shpejtë dhe të efektshme, ku ata mund të gjejnë të gjithë informacionin e tyre të rëndësishëm, si regjistrimi i domain, faturimi dhe llogaritë e bashkëpunimit, midis fakteve të tjera. Ata gjithashtu i japin secilit përdorues të faqesAdAdmin, lëkurën me porosi cPanel që lejon përdoruesit të marrin informacionin që u nevojiten për serverët e tyre, bazat e të dhënave, llogaritë FTP, domenet dhe të shikojnë statistikat e faqes në internet.

Planet e përbashkëta fillojnë me hostBasic, e cila fillon me 4,95 dollarë çdo muaj kur klientët zgjedhin një plan dy-vjeçar; për ata që duan një plan njëvjeçar, ata do të fillojnë me një kosto mujore prej 5,95 $.

hostPro, niveli i dytë i planeve të përbashkëta të pritjes së sitit5, fillon me 8,95 $ në muaj për një plan dy-vjeçar; një plan njëvjeçar fillon me 9,95 dollarë çdo muaj, dhe, në këtë shkallë, klientët mund të zgjedhin një kontratë mujore që fillon me 10,95 dollarë në muaj. Përveç çdo gjëje të përfshirë në hostBasic, përdoruesit marrin uebfaqe të pakufizuara.

Niveli më i lartë i kompanisë është hostPro + Turbo, e cila fillon me 11,95 dollarë në muaj për një plan 24-mujor. Një vit me këtë paketë kushton 12,95 dollarë në muaj, dhe një kontratë mujore fillon me 13.95 dollarë në muaj. Konsumatorët në këtë nivel marrin një IP të dedikuar, si dhe një kontroll MultiAdmin, i cili i jep secilës faqe në internet llogari një panel kontrolli të veçantë.

Plansfarë planifikon Web Cloud ofron Site5?

Tri planet e faqeve të pritjes në Cloud Web të Site5 u krijuan të gjitha për të minimizuar kohën e ndërprerjes për funksionimin e postës elektronike dhe faqes në internet, të drejtuara drejt klientëve me buxhete të vogla të TI-së por nevoja të nivelit të lartë. Site5 u jep klientëve të Cloud një hap më lart se pritja e përbashkët e uebit me të njëjtën cilësi të pajisjeve dhe uptimes si një server VPS.

Të gjithë klientët e Cloud marrin faqe interneti të pakufizuara, IP të dedikuar, rezervë dhe backstage. Customerdo klient gjithashtu ka qasje në të dy SiteAdmin dhe MultiAdmin.

 • Plus plani fillon me 20 dollarë çdo muaj në një angazhim 12-mujor. Plus ofron 10 GB hapësirë ​​në disk dhe 100 GB bandwidth. Për një plan muaj-pas-muaj, përdoruesit mund të presin të fillojnë me 25 dollarë çdo muaj.
 • Niveli i nivelit të mesëm, i përparuar, fillon me 27 dollarë në muaj për një plan 12-mujor, dhe 30 dollarë kur klientët duan të paguajnë çdo muaj. Plani i përparuar u jep përdoruesve 20 GB hapësirë ​​në disk dhe 200 GB bandwidth.
 • Niveli i lartë i Site5, prim, u ofron përdoruesve hapësirë ​​në disk 40 GB dhe gjerësi bandë 500 GB, me një kosto mujore 36 $ kur një përdorues blen një plan 12-mujor, dhe kushton 40 dollarë çdo muaj në një plan mujor.
Cilat janë opsionet VPS të Site5?

Site5 ofron një numër mbresëlënës të opsioneve VPS, me 10 mundësi të ndryshme të menaxhuara plotësisht. Ata punojnë për ta mbajtur të freskuar softuerin, të sigurojë monitorim të vazhdueshëm dhe të marrin përgjigje të menjëhershme, proaktive ndaj problemeve ose sulmeve. Ata gjithashtu do të trajtojnë çdo rregullim të sigurisë.

Planet e menaxhuara plotësisht fillojnë me $ 55 çdo muaj VPS2, e cila përfshin një adresë IP, SiteAdmin / MultiAdmin dhe Softaculous ose cPanel / WHM dhe Softaculous, 2 bërthama, 1 GB memorie, 50 GB hapësirë ​​në disk dhe 800 GB bandwidth. Zgjedhja ndërmjet paneleve të kontrollit kushton 10 $ shtesë në muaj, por zgjedhja cPanel / WHM u jep përdoruesve 2 adresa IP falas. Konsumatorët gjithashtu mund të shtojnë kopje rezervë të largët për 30 ditë me 7 dollarë.

Shkalla më e lartë, VPS11, përfshin 16 bërthama, 20 GB memorie, 1000 GB hapësirë ​​në disk dhe 7TB gjerësi bandë për një adresë IP me zgjedhjen e SiteAdmin / MultiAdmin dhe Softaculous. Përsëri, zgjedhja midis dy opsioneve të panelit të kontrollit kushton 10 dollarë, dhe përdoruesit cPanel / WHM dhe Softaculous do të marrin dy adresa IP falas. Kopje rezervë të largët për 30 ditë mund të shtohen për 125 dollarë çdo muaj.

Nëse klientët dëshirojnë qasje në rrënjë, ata mund të zgjedhin njërën nga 11 opsionet e ndryshme të pa-menaxhuara VPS. I pari, UVPS1, fillon me 25 dollarë çdo muaj për 2 bërthama, 1 GB memorie, 50 GB hapësirë ​​në disk dhe 800 GB bandwidth. Aksesi i plotë i rrënjëve është i përfshirë, si dhe zgjedhja e një modeli të sistemit operativ CentOS, Debian, ose Ubunto. Zgjedhja e cPanel / WHM shton 10 dollarë për licencën, dhe klientët mund të shtojnë një licencë Softaculous për 1.25 $ çdo muaj.

Niveli i tyre më i lartë i pa-menaxhimit VPS, UVPS11, përfshin shumë nga të njëjtat karakteristika, duke përfshirë modelet e sistemit operativ, një adresë IP dhe të njëjtat kosto licencimi për cPanel / WHM dhe Softaculous, por shton 16 bërthama, 24 GB memorie, 1200 GB hapësirë ​​në disk dhe 8tb bandwidth, duke filluar nga 600 dollarë secila muaj.

11 opsionet e Cloud VPS gjithashtu menaxhohen plotësisht, me shumë shtesa të njëjta të menaxhuara: kopjet rezervë në distancë shtojnë 5 dollarë çdo muaj, dhe opsioni i panelit të kontrollit kushton një shtesë prej 10 $ në muaj. Shkalla e tyre më e ulët, CVPS1, u jep klientëve 2 bërthama, 768MB memorje, 15 GB hapësirë ​​në disk dhe 600 GB bandwidth, duke filluar nga 60 dollarë çdo muaj. Niveli më i lartë, CVPS11, ka 16 bërthama, 20 GB memorie, 400 GB hapësirë ​​në disk, dhe 7TB të bandës, dhe fillon me 1.490 dollarë çdo muaj.

A ofron Site5 planet e shitësit?

Site5 ka tre plane pritjeje të shitësit, i cili fillon me 23,95 dollarë në muaj, dhe përfshin tre adresa IP, cPanel / WHM, emra serverë me porosi DNS, softuer faturimi dhe kopje rezervë, si dhe 50 GB hapësirë ​​në disk dhe 500 GB bandwidth çdo muaj. Shkalla më e lartë kushton 49,95 dollarë çdo muaj për të njëjtat karakteristika, por siguron 120 GB hapësirë ​​në disk dhe 1000 GB të gjerësisë së bandës.

CloudOne, një opsion i shitësit të Cloud reseller, kushton 50 dollarë çdo muaj, dhe përfshin 50 GB hapësirë ​​në disk dhe 500 GB bandwidth, së bashku me të njëjtat karakteristika si planet jo-Cloud.

Site5-së hostPro plani i përbashkët i pritjes ju jep gjithashtu mundësinë e menaxhimit të domeneve të shumëfishta nga një llogari, të cilat gjithashtu mund të përdoren si një llogari shitës shitjeje nëse jeni me buxhet.

Më tregoni për garancinë e kthimit të parave të Site5.

Site5 ofron një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh, me një rimbursim të plotë në Web-in e tyre të përbashkët dhe mbajtjen e përbashkët të Cloud Web, si dhe shitësin dhe shitësin në Cloud. Ata nuk premtojnë asnjë kapje ose njoftim të përparuar. Të gjitha planet e VPS, duke përfshirë të menaxhuara, të pakontrolluara dhe Cloud, vijnë me një garanci 15-ditore të kthimit të parave. Garancia nuk vlen për regjistrimin, transferimin dhe rinovimin e emrave të domain, dhe fillon kur aktivizohet llogaria.

Site5 gjithashtu ofron një garanci në kohë 99.9 përqind, dhe do të japë një kredi pro-vlerësuese për serverët e përbashkët, shitës, gjysmë të përkushtuar, të menaxhuar dhe menaxhuar serverë të dedikuar, me një kredi 100 përqind për faturat e ardhshme për asgjë më pak se 95 përqind në kohën e duhur. Opsionet e tyre në cloud (të përbashkëta, shitëse dhe menaxhim të VPS-ve) vijnë me një garanci prej 99,99 përqind për kohën e duhur, dhe në çdo gjë më pak se 99.5 përqind në kohën e duhur, klientët mund të marrin një kredi 100 përqind të vlerësimit.

Për më tepër, kreditë për incidente u jepen klientëve që kanë pritur më shumë se gjashtë orë për një përgjigje të mbështetjes teknike. Mesatarisht, përgjigjet jepen brenda disa minutash, por nëse një biletë duhet të zgjasë më shumë se gjashtë orë, klientët mund të kërkojnë një kredi 1 $ për biletë.

Më shumë në Site5.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map