Shqyrtime të tempullit të mediave maj 2020 – ia vlen për kohën tuaj?

Shqyrtime të tempullit të mediave maj 2020 – ia vlen për kohën tuaj?

Shqyrtime të tempullit të mediave maj 2020 – ia vlen për kohën tuaj?

Contents

Sa e mirë është Pritja e tempullit të mediave?


Shih Shqyrtimet e Tempullit të Mediave Zyrtare 3.8 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (0 vota) Pro

 1. Garancia e orarit
 2. Garanci për kthimin e parave
 3. Fleksibiliteti i postës elektronike

Cons

 1. Asnjë host i bazuar në Windows
 2. Mungesa e mjeteve të ndërtimit të faqeve në internet
 3. Issueështja e kohës së përgjigjes

Support4Speed4Features4Value3.5Transparency3.5

Rishikimi ynë zyrtar i hostimit të MediaTemple

Pritja e MediaTemple ka qenë rreth e rrotull që nga viti 1998. Që atëherë, ata kanë fituar veten e tyre mbi 125,000 klientë dhe kanë pritur mbi 1.5 milion faqe në internet, përfshirë disa ndërmarrje të mëdha si Starbucks dhe Toyota.

Ata janë pak më të shtrenjtë se disa nga ndërmarrjet e mbajtjes së faqeve në internet atje, por për shumë njerëz, ata ia vlen të holla. Opsioni më i popullarizuar që zakonisht shkojnë zakonisht kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet është opsioni i përbashkët i pritjes. MediaTemple ofron vetëm një mundësi të përbashkët të pritjes duke filluar nga 20 dollarë në muaj. Sidoqoftë, nëse zgjidhni planin vjetor, prisni të paguani vetëm 16.57 dollarë në muaj.

Karakteristikat më të mira të Hosting MediaTemple

1) Garancia e zgjuar

Garancia në kohë e MediaTemple tejkalon të gjitha pritjet. Ata garantojnë se faqja juaj e internetit do të jetë 99.9999 përqind e kohës. Nëse faqja juaj e internetit është gjithnjë e poshtë – për ndonjë arsye – ata ofrojnë një zbritje në tarifën tuaj mujore. Për çdo 20 minuta që faqja juaj e internetit është ulur, ata ofrojnë një zbritje prej 20 përqind. Në bazë të saj, kjo është një kompani që merr përgjegjësi për veprimet e tyre. Ata premtojnë se nëse nuk mund ta mbajnë faqen e internetit tuaj të lartë, ata do t’ju kompensojnë. Kompanitë kanë një zakon të keq të bëjnë gabime dhe të mos i mbajnë ato. Të gjithë bëjnë gabime – madje edhe kompanitë. Ky lloj i përgjegjësisë së korporatës nuk është diçka që vetëm dikush do t’ju ofrojë.

2) Opsionet e mbështetjes

Pika kryesore e çdo ndërmarrje që pret Web është mbështetja. Shumica e njerëzve në botë nuk janë geeks teknikë. Në fakt, shumica e njerëzve që përfundojnë të jenë klientë të ndërmarrjeve që janë në internet hosting janë pronarë të afarizmave. Kjo do të thuhet, kompanitë duhet t’i mbështesin ata. Nëse nuk e bëjnë, pronarët e afarizmave do të bëjnë atë që do të bëjë çdo person me mendje biznesi – ata do të lëvizin tek dikush që do t’u japë atyre përkrahjen e duhur.

MediaTemple krenohet me një bazë të dhënash KB (bazë të njohurive), një wiki miqësore për përdoruesit dhe madje edhe burime të statusit të sistemit të gjallë. Blog-u i kompanive të tyre azhurnohet rregullisht, dhe ekipet e tyre mbështetës janë me qendër në SHBA – me të cilët mund të kontaktoni përmes postës elektronike, telefonit dhe një sistemi të biletave me premtimin se do t’i përgjigjeni brenda 24 orësh.

3) Fleksibiliteti i postës elektronike

Emaili po e tejkalon shpejt popullaritetin e postës kërmijtë, dhe lejon konsumatorët të kursejnë letër dhe të zvogëlojnë gjurmët e tyre të karbonit. Me tempullin e mediave, ju keni mundësinë të krijoni llogari të shumta në email në mënyrë që të menaxhoni më mirë komunikimin në faqen tuaj. Plando plan i përbashkët i pritjes vjen me të dy adresat e emailit të Google Apps for Work dhe 1.000 adresat.

4) Politika e anullimit

MediaTemple ofron një garanci standarde për 30 ditë kthim të parave për shumicën e planeve të tyre. Sidoqoftë, planet e tyre të dedikuara të serverëve ofrojnë vetëm një garanci të kthimit të parave prej shtatë ditësh. Këto lloje garancish janë gjithmonë një plus. Sidoqoftë, ato duket se janë të kufizuara. Garancia e kthimit të parave 30-ditore vlen vetëm për tarifat e pritjes. Nuk vlen për shërbime të tjera siç janë tarifat e regjistrimit të emrit të domain.

5) E përkryer për shitje

MediaTemple ofron një program bashkëpunimi. Kjo është e shkëlqyeshme për blerjen e klientëve të rinj, por ajo që e bën MediaTemplegreat është që ata ju ofrojnë mundësinë për të rishitur hapësirën tuaj të pritjes. Me fjalë të tjera, nëse keni dashur të shkoni në biznesin e cloud computing, MediaTempleprovides një mënyrë. Mimi më i ulët në planet e tyre të dedikuara të serverëve fillon rreth 2000 dollarë në muaj. Sidoqoftë, nëse do të rishitni pjesën më të madhe të kësaj hapësire, ju mund t’i kthyeni paratë tuaja me një fitim. Rishitja e hapësirës së serverëve nuk është e njohur vetëm për MediaTemple por mbrohet nga ata.

Dobësitë e Hosting MediaTemple

1) Koha e shpejtë e reagimit

Kishte një studim të bërë jo shumë kohë më parë që rendiste disa nga gjërat që mund të krijojnë një përvojë të mjerueshme të shërbimit të klientit – kohët e gjata të përgjigjes ishin afër kryesuesit të listës. Në fakt, kompanitë që e bëjnë zakon të kërkojnë shumë kohë për t’iu përgjigjur, shpesh humbasin klientët në këtë mënyrë.

MediaTemple garanton një kohë përgjigjeje 24-orëshe për shumicën e pyetjeve. Përvoja jonë thotë se ata do të përgjigjen në më pak se 12 orë. Për shumë njerëz, kjo është perfekte. Sidoqoftë, MediaTemple është ideale për kompani më të mëdha. Nëse do të isha anëtar i një prej këtyre kompanive më të mëdha, dhe do të kisha nevojë për mbështetje, do të prisja mbështetje shumë më shpejt se kaq. Së paku, nëse unë jam duke paguar çmimet e primit, unë pres mbështetje premium.

2) Nuk ka mundësi të hostimit të bazuar në Windows

MediaTemple ofron vetëm mundësi të hostimit me bazë Linux. Për shumë njerëz, ky është një lajm i mirë. Ata e shohin Linux-in si një sistem operativ më të fuqishëm që mund të përshtatet për nevojat e tyre. Sidoqoftë, MediaTemple duket se ka harruar që Microsoft ende mban 90 përqind të pjesës së tregut të sistemit operativ me Windows. Shumica e njerëzve ende përdorin Windows – përkundër ankesave – dhe do të ishte mirë nëse MediaTemple do të ofronte opsione hostimi të bazuara në Windows.

3) Liritë standarde nuk janë të lira

Shumë kompani të mbajtjes në internet ofrojnë një seri standarde të freebies. Kjo përfshin një karrocë blerjeje, softuer blogu dhe, në disa raste, kredi Google AdSense. MediaTemple nuk ofron asnjë prej tyre falas. Ata janë më se të pajtueshëm me të gjitha këto – por pritet që të jenë. Shumë nga freebies standarde janë “grepa” për të tundur një klient në drejtimin e tyre. Nëse MediaTemple filloi të ofrojë freebies zakonshme, ata mund të përjetojnë një nxitje të vogël në bazën e tyre të konsumatorëve.

4) Duhet më shumë mjete për ndërtimin e faqes në internet

Shtë thelbësore të keni të gjitha mjetet në dispozicion për të rregulluar faqen tuaj të internetit për ta bërë atë unike. Disa klientë mendojnë se këto mjete janë të kufizuara kur bëhet fjalë për Media Temple.

Disa tipare të mbuluara mund të jenë irrituese
Konsumatorët janë ankuar se disa tipare të mbyllura të cilat aplikohen automatikisht janë më shumë bezdi sesa ndihmë.

Linja e Fundit:

Jo për rishtar. Nëse jeni duke kërkuar një kompani të thjeshtë për mbajtjen e faqeve në internet për një blog personal, atje janë më të mirat atje. Sidoqoftë, nëse jeni duke kërkuar për një server të fuqishëm të dedikuar me një kohë të garantuar sepse keni një biznes për të drejtuar, MediaTemple ka shpinën.

Shih Faqen Zyrtare

Tempulli i Medias Q&A

Kur jeni duke kërkuar të gjeni një host perfekt për Uebfaqen tuaj, duke treguar atë me karakteristikat dhe përfitimet që dëshironi ndërsa ende merrni pikën e çmimit që mund të përballoni mund të ndjeheni si një detyrë mbizotëruese. Me miliona njerëz për të zgjedhur nga e gjithë bota, duket se ka mundësi të pafundme. Ndërsa ne nuk mund t’i rishikojmë të gjithë ata, vendosëm t’ju japim faktet për lojtarët më të mëdhenj, si Media Temple, një kompani me bazë në Kaliforni me një histori të gjatë dhe reputacion të mirë.

Kur filloi tempulli i mediave?

Demian Sellfors nisi Intergress Technologies si një ofrues biznesi dixhital në 1998, dhe për vitin e ardhshëm, kompania ishte përqendruar në ofrimin e një shërbimi cilësor për klientët e tij – përfshirë Media Temple. Në vitin 1999, kompanitë u shkrinë, duke mbajtur emrin Temple Media. Sellfors u bë CEO, duke themeluar kompaninë e njohur të pritjes në internet. Kompania, e vendosur në Los Anxhelos, u rrit me shpejtësi, duke lançuar disa programe të ndryshme që përmirësuan shërbimin dhe veçoritë që ofronte.

Në vitin 2006, Media Temple krijoi Grid, një shërbim publik me bazë Cloud që menaxhon faqet e internetit në shumë serverë të ndryshëm të grupuar, në vend të një serveri të vetëm. Në gusht 2013, ata e përditësuar këtë funksion.

Në qershor 2013, Media Temple lançoi CloudTech, e cila u jep klientëve premium, shërbim rreth orarit nga inxhinierë të aftë, azhurnoi platformën e tij virtuale të pritjes së serverit privat, dhe filloi të ofrojë LiveChat për bashkëveprim në kohë reale me klientët. Kompania u zgjodh nga Wall Street Journal për të audituar një Uebfaqe qeveritare. E gjithë njohja dhe rritja që përjetoi Media Temple çoi në blerjen e tij eventuale nga GoDaddy, një nga kompanitë më të mëdha të mbajtjes në internet, në 2013.

Farë do të thotë Temple Media?

Media Temple thotë se ndërsa ata kanë përjetuar një rritje të madhe në 18 vitet e tyre të fundit, “një gjë nuk ka ndryshuar kurrë: angazhimi [i tyre] për suksesin e [klientëve] të tyre”. Kjo, thonë ata, është forca shtytëse e produkteve të tyre.

Duhet të ketë ndikim, pasi ata tani strehojnë më shumë se 1.5 milion faqe në internet të përhapura në më shumë se 100 vende të ndryshme, dhe të shohin më shumë se 125,000 individë dhe kompani që përdorin pritësit e tyre, WordPress, Cloud dhe serverat e tjerë.

Kompania rendit katër çelësa të suksesit të tyre në Uebfaqen e tyre:

 • shërbim
 • Produkte
 • vlerë
 • risi

Media Temple krenohet për t’u dhënë klientëve më shumë për paratë e tyre, duke vërejtur se ndërsa ato mund të kushtojnë “disa dollarë më shumë”, paratë e shpenzuara ia vlen për pajisje më të shpejta, programe më të zgjuara dhe mbështetje me cilësi të lartë. Ata gjithashtu e punojnë atë si novatorë në të gjithë botën për të krijuar produkte dhe shërbime të reja dhe tërheqëse, së bashku me partneritete, si puna e tyre për të krijuar Helix, shërbimin e parë të hapur Cloud me energji elektrike OpenStack me Dell dhe MorphLabs.

A ofron tempulli i mediave një pritje të përbashkët?

Media Temple krijoi strukturën e vet të përbashkët të pritjes me publikimin e Rrjetit në vitin 2006. Arkitektura unike e grumbulluar u krijua për t’u dhënë klientëve më të besueshëm, opsione më të shpejtë të pritjes që ofroheshin nga të tjerët në industri. Disa veçori janë standarde në secilin plan.

 • Ruajtja e SSD
 • Mbrojtje nga DDoS dhe ndërhyrje të tjera
 • Backup 30-ditor dhe restaurim i dosjeve
 • 1.000 kuti emaili
 • Aplikacione të menaxhuara, si WordPress, Drupal ose ZenCart
 • Paneli i kontrollit miqësor për përdoruesit

Ata ofrojnë tre plane të veçanta të përbashkëta të pritjes; nëse paguani koston vjetore, ju merrni dy muaj falas.

personal (20 dollarë në muaj): 100 Uebfaqe me 100 baza të dhënash, 20 GB hapësirë ​​memorie SSD, 1 bandë brezi të shkallëzueshme dhe 2000 GPU, ose Grid Performance Unit, i cili mat çdo hit ose kërkesë të bërë në një shërbim Grid.

pro (30 dollarë në muaj): 500 Uebfaqe, 500 baza të dhënash, 100 GB SSD ruajtje, 2 bandë e bandës së shkallëzueshme, 2000 GPU, CDN globale për një sit, dhe zbulimin dhe heqjen e malware për një sit.

agjenci (120 $ / muaj për tre muajt e parë; 150 dollarë / muaj çmim të rregullt): 2.500 Uebfaqe, 2.500 baza të të dhënave, 500 GB memorje SSD, 5 bandë të bandës së shkallëzueshme, dhe 4,000 GPU. Ju gjithashtu merrni CDN globale, zbulim dhe heqje të malware, dhe firewall të aplikacionit në internet për pesë site, së bashku me një regjistrim domain dhe një çertifikatë SSL për një sit.

Si është strukturuar hostimi i VPS i Temple Media?

Media Temple garanton një kohë 99,999 për qind për pritjen e tyre në VPS, që do të thotë që faqja juaj do të ulet më pak se një minutë çdo muaj. Ata janë pritur në serverat SSD, të cilët tregohet se janë opsionet më të shpejta, dhe u japin klientëve fleksibilitetin për të zgjedhur midis serverëve të menaxhuar ose të vetë-menaxhuar.

Vetë-menaxhuar:

Secili plan përfshin SSH të plotë dhe aksesin rrënjësor, sigurimin e menjëhershëm, dhe një zgjedhje midis sistemeve operative të mëposhtme: ubuntu, debian, fedora, dhe CentOS.

 • VPS i vetë-menaxhuar fillon në nivelin 1 30 $ në muaj për 2 GB RAM, 20 GB ruajtje dhe 2 TB të bandës.
 • Shko te niveli 2 me 50 dollarë në muaj për 4 GB RAM, 40 GB hapësirë ​​ruajtjeje dhe 3 TB të bandës.

Planet kryesore ju marrin një zbritje prej 20 përqind për tre muajt e parë.

 • Niveli 3 kushton 80 dollarë në muaj për tre të parat para se të arrijë çmimin e rregullt prej 100 dollarë në muaj. Ju merrni 8 GB RAM, 80 GB depozitim dhe 5 TB bandwidth.
 • Niveli 4 (200 dollarë në muaj për tre muajt e parë, dhe 250 $ / muaj pas kësaj): 16 GB RAM, 160 GB ruajtje, dhe gjerësia e bandës 6 TB.
 • Niveli 5 (400 dollarë në muaj / tre muajt e parë; 500 dollarë / muaj pas kësaj): 32 GB RAM, 250 GB ruajtje, gjerësia e brezit 7 TB.
 • Niveli 6 (800 / muaj tre muajt e parë; 1000 $ / muaj pas kësaj): 64 GB RAM, 500 GB ruajtje, dhe gjerësia e bandës 8 TB.

VPS të menaxhuara plotësisht

Me të njëjtën 99,999 për qind garanci në kohë, Plesk Onyx ose cPanel dhe panel kontrolli WHP 11.5, rezervë ditor, migrim dhe vendosje të faqeve, dhe një sërë karakteristikash të ndryshme, VPS-ja e tyre e menaxhuar fillon me 249 dollarë në muaj. Prmimi i shkallëzueshëm ju lejon midis 2 dhe 128 GB memorie, 30 GB dhe 1 TB të ruajtjes, dhe midis 2 dhe 10 TB të brezit..

A mund të marr një pritje të dedikuar nga Media Temple?

Tri plane të ndryshme të dedikuara për një qiramarrës të ndryshëm, përfshijnë një sërë shërbimesh, duke lejuar një pritje të pakufizuar të domain, bandë gjerësia mujore prej 10 TB, 128 GB DDR3, RAM të bufferuar, procesorë me shumë bërthama Intel Xeon, 1 ruajtje të TB SSD, dhe bateri dhe flash- mbështetur shkruaj-cache. Softueri vjen para-instaluar në të tre planet bazuar në nevojat e klientëve.

 • Vetë-menaxhimi fillon me 2,000 dollarë në muaj, me menaxhimin e serverit të linjës së komandës, qasje të plotë në rrënjë dhe pa shërbime të menaxhuara.
 • Serverët e dedikuar të menaxhuar fillojnë me 2.500 dollarë në muaj. Ju mund të merrni qasje rrënjësore sipas kërkesës, një panel kontrolli miqësor me përdoruesit dhe menaxhimin e fushave të mëposhtme: performancën themelore, kopjimet ditore, përditësimet e sistemit operativ dhe aplikacionet, skanimin për sigurinë dhe malware, dhe heqjen, nëse është e nevojshme
 • Serverët e dedikuar të menaxhuar plotësisht kushtojnë 2,699 dollarë në muaj. Menaxhimi i sistemit dhe qasja rrënjësore menaxhohet e gjitha nga SysAdmin, dhe ju merrni përgjigje prioritare 24/7. Të gjitha aspektet e hostimit tuaj menaxhohen plotësisht nga Media Temple.
A po mban Cloud një shërbim të ofruar nga Media Temple?

Si një partner në WebService në Amazon, Media Temple do t’ju ndihmojë të lëvizni dhe të ndërtoni Uebfaqen tuaj, e cila do të menaxhohet plotësisht nga SysAdmin dhe DevOps. Planet fillojnë me 499 dollarë në muaj dhe përfshijnë mbështetje të çertifikuar 24/7 të SysAdmin. Një konsultë falas do të ndihmojë reps e tyre të mësojnë më shumë rreth projektit tuaj dhe të zgjedhin opsionin më të mirë për nevojat tuaja të pritjes në Cloud.

Ata gjithashtu ofrojnë hostim të specializuar në WordPress në Amazon Cloud, me një arkitekturë unike që përfshin shtresa të shumta të tepricave që sigurojnë një 100 përqind kohë. Web të tepërt, baza e të dhënave dhe serverat e skedarëve janë shpërndarë nëpër qendra të shumta të të dhënave. Shkallëzimi ndodh brenda disa minutash, faqja juaj është jashtëzakonisht e sigurt, dhe ju punoni me një person gjatë gjithë kohës për t’u siguruar që faqja juaj është gjithmonë ashtu siç dëshironi. Ata ofrojnë dy plane të veçanta të WordPress, secila me pesë site, shkallëzim të bazuar në trafik dhe një larmi karakteristikash shtesë. Planet fillojnë me 2.500 dollarë çdo muaj.

Cilat karakteristika të tjera i ofron Media Temple klientit të saj?

Media Temple punon me një shumëllojshmëri të platformave të ndryshme, si Magento, për e-commerce, së bashku me më shumë se 20 aplikacione të tjera të menaxhuara. Ju mund të blini certifikata SSL për faqen tuaj të tregtisë elektronike nëse nuk blini një nga planet e përbashkëta që përfshin çertifikatën.

Planet e përbashkëta përfshijnë CloudFlare, i cili është përfshirë si pjesë e infrastrukturës së Rrjetit. Shpejtësia dhe besueshmëria e CloudFlare, së bashku me nivelin shtesë të mbrojtjes, do ta mbajnë faqen tuaj të sigurt.

Si është mbështetja e klientëve të Temple Media?

Media Temple krenohet me shërbimin e saj për klientët, dhe ata janë jashtëzakonisht të shpejtë, të ditur dhe të përgjegjshëm. Shtë e rëndësishme të mbani mend që Biseda në internet dhe mbështetja e telefonit është vetëm për pyetje mbi shitjet. Mbështetja teknike është e kufizuar në mesazhe në qendrën e llogarisë, por përfaqësuesit përgjigjen shpejt me përgjigje të ngurta. Ata ofrojnë shërbim ndaj klientit në Twitter dhe e-mail, si dhe.

Ju gjithashtu mund të përdorni bazën e të dhënave të pyetjeve dhe informacioneve të tyre, dhe mund të instaloni SideKick, një plugin WordPress që ju jep mundësi të ndryshme për të marrë rrugëdalje për pyetje të zakonshme.

Për një tarifë shtesë, ju mund të përmirësoni mbështetjen tuaj dhe do të punoni me inxhinierë të certifikuar.

Ku janë qendrat e të dhënave të Temple Media dhe sa janë të sigurta ato?

Temple Media ka dy qendra shumë të sigurta të të dhënave. E para, e cila u përfundua në vitin 2007, është VA-IDC4, e vendosur në Ashburn, VA. Dizajni fleksibël përfshin një fuqi më të mirë dhe kapacitet ftohës, dhe secila nga 20 dhomat e kompjuterave funksionon në mënyrë të pavarur.

E dyta, EL-IDC3, është e vendosur në El Segundo, CA. Ai plotëson specifikimet e nivelit IV, ofron hapësirë ​​për rritje dhe siguron një nivel edhe më të thelluar të sigurisë.

Si është koha e tyre?

Media Temple garanton kohën e tyre për serverët e dedikuar, dhe ata vendosin paratë tuaja atje ku është goja e tyre. Ato janë jashtëzakonisht të qëndrueshme, me shumë pak kohëzgjatje – një shenjë e mirë për faqen tuaj të internetit. Sitet e pritura në rrjetë nuk kanë të njëjtën garanci dhe kanë tendencë të kenë më shumë kohë joproduktive. Ata janë akoma mbi mesataren 99.9 përqind, por për 20 dollarë në muaj, do të pritej një kohë më e mirë.

A do të më ndihmojnë specialistët e tyre për të lëvizur Uebfaqen time?

Disa site përfshijnë migracionin në sit, por për ata që nuk e bëjnë, inxhinierët e CloudTech do të lëvizin faqen tuaj për 150 dollarë në sit. Ata do të lëvizin çdo faqe që është në përputhje me produktet e tyre dhe do të kthejë paratë tuaja nëse nuk janë në gjendje të lëvizin faqen tuaj.

A kanë ato shpejtësi të mira të ngarkesës në faqe?

Media Temple vëren se Grid i bën faqet deri në gjashtë herë më shpejt; shumë klientë aktualë nuk pajtohen domosdoshmërisht me atë shpejtësi, por vini re se, për pjesën më të madhe, faqet e tyre janë më të shpejta se sa kishin qenë me hostet e tjerë.

A garantojnë ndonjë nga shërbimet e tyre?

Ndërsa ka shumë kompani pritëse që ofrojnë garanci jashtëzakonisht të gjata për kthimin e parave, ndonjëherë duke arritur 97 ditë, Media Temple ofron 30 ditë, që është koha e mjaftueshme për ju për të përcaktuar nëse hosti është për ju.

Cilat janë pengesat e zgjedhjes së tempullit të mediave?

Konsumatorët kanë gjetur disa kundër për të pritur me Media Temple.

 • Ata nuk ofrojnë serverë me bazë Windows
 • Ndërsa të gjitha planet e tyre janë më të shtrenjta se shumë nga opsionet më të njohura të pritjes, çmimet për VPS dhe planet e tyre të dedikuara të serverëve kanë një kosto mujore dukshëm më të madhe.
 • Më shumë mjete për ndërtimin e faqeve në internet do të ishin shumë të dobishme për klientët e rinj në hartimin e Uebit. Opsioni i tyre Virb, i cili ka një kosto shtesë, ju lejon të bëni faqe të mprehta, të përgjegjshme me celular. Përsëri, megjithatë, kushton më shumë çdo muaj dhe nuk ka temat e njohura të tërheqjes dhe tërheqjes që po bëhen më të njohura.
 • Shumë prej opsioneve të tyre janë ideale për ata me përvojë dhe njohuri për zhvillimin e uebit; individë ose kompani pa këtë mund të zbulojnë se ata kanë një kohë më të vështirë në fillim duke mësuar të përdorin Media Temple.
Pse duhet të zgjedh tempullin e mediave?

Media Temple ka një listë të gjerë të opsioneve të pritjes, me shumë mundësi të ndryshme për të rritur planet tuaja sipas nevojës. Ata ofrojnë një instalim me një klik në disa aplikacione në internet; ka një sasi të kufizuar në planet e organizuara nga Rrjeti, por klientët e dedikuar për pritje kanë një mundësi më të madhe. Përfaqësuesit e tyre të shërbimit të klientëve janë me përvojë, profesional dhe të sjellshëm.

Media Temple është një kompani pritëse idesh për zhvilluesit me përvojë që duan pritje të mirë, me cilësi të lartë dhe nuk shqetësohen për buxhetin. Për ata që janë të rinj për pritje ose me një buxhet të ngushtë, çmimet e Temple Media mund të duken kufizuese; aftësia për t’u rritur dhe aftësitë në secilin plan, megjithatë, mund ta bëjnë Temple Media një zgjedhje e parë e mirë.

Më shumë në MediaTemple.net

Karakteristikat kryesore

 • Mbështetje e shpejtë
 • Cmime te arsyeshme
 • Ton tipare

Vizitoni faqen zyrtare të internetit

5 hostet kryesorë

 • Shqyrtime SiteGround
 • Shqyrtime të motorit WP
 • Shqyrtime për hostet A2 (të vjetra)
 • Rishikimi Bluehost
 • Shqyrtime të Menaxhuara të GoDaddy për WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector