Shqyrtime të WebHostingPad – Po kërkoni për hostin më të lirë të internetit?

Shqyrtime të WebHostingPad – Po kërkoni për hostin më të lirë të internetit?

Shqyrtime të WebHostingPad – Po kërkoni për hostin më të lirë të internetit?

Contents

Farë është WebHostingPad?

WebHostingPad u themelua në vitin 2005 dhe tregje për administratorët e buxhetit, si fillestarë ose pronarë të bizneseve të vogla, duke kërkuar një ofrues të ultë të kostos së ulët të pritjes. WebHostingPad është një nga faqet e internetit më të lira në treg.


Sa e mirë është Hosting në WebHostingPad?

Hmimet e WebHostingPad janë çmendurisht të ulta, me planin e tyre më themelor që fillon me më pak se dy dollarë muaji. Dhe për çmime kaq të ulta, ju merrni atë që paguani kur bëhet fjalë për shërbimet e tyre. WebHostingPad mbulon nevojat tuaja themelore, të tilla si mbajtja e WordPress, email, dhe veçoritë e sigurisë. Por do të ishit mashtrues nëse do të prisnit që ata të shkonin sipër e më tej për të mbrojtur të dhënat tuaja ose ta bëni përvojën tuaj vërtet të jashtëzakonshme për një çmim kaq të lirë. Pra, po regjistroheni në WebHostingPad një katastrofë në pritje të ndodhë, apo është një veprim i zgjuar për një webmaster me një buxhet? Ne themi, është pak nga të dy.

Shih Faqen Zyrtare Shqyrtime në WebHostingPad 2.8 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (2 vota) Pro

 1. Ndoshta Pritësi më i lirë i Uebit atje
 2. Garancia e kthimit të parave 30-ditore
 3. Klientë besnikë historikisht

Cons

 1. Mënyra nën mesataren e kohës & shpejtësi
 2. Vetëm kopjon të dhënat tuaja "liri veprimi"
 3. Pa rimbursim nëse e anuloni pas Periudhës së Rimbursimit 30-ditor
 4. Shërbimi ndaj klientit nuk është yjor

Përmbledhje Ju merrni atë që paguani. Shtë e vështirë të ankoheni shumë kur shpenzoni më pak se 2 dollarë në muaj. Por a është WebHostingPad një pazar i përgjithshëm, apo është një katastrofë e mbuluar me hollësi? Lexoni për të vendosur që mund të jetë për ju. Support2.5Speed3Features3Value3Transparency2.5

Rishikimi ynë Zyrtar i Hosting në WebHostingPad

Nëse jeni duke e lexuar këtë përmbledhje, me siguri jeni tërhequr në WebHostingPad për çmimet e tyre tepër të ulëta. Pra, pyetja juaj është ndoshta, a është kjo shumë e mirë për të qenë e vërtetë? Detyra jonë me këtë përmbledhje të WebHostingPad është të menaxhojmë pritjet tuaja.

Karakteristikat më të mira të Hosting WebHostingPad

Ka vërtet disa arsye mjaft bindëse për tu regjistruar në WebHostingPad. Ata nuk janë hosti më i mirë në çdo kategori karakteristikash, por për çmimin pakoja me të vërtetë nuk është e keqe. Konsideroni çmimin e ulët si të lidhur pazgjidhshmërisht me çdo aspekt të shërbimit të tyre, dhe ju mund të gjeni disa surpriza të këndshme. Por së pari, le të flasim për çmimet e WebHostingPad …

Hmimet e WebHostingPad janë super të përballueshme

Na falni nëse ndjehet sikur po rrahim një kal të vdekur në këtë pikë, por WebHostingPad është shumë, shumë i lirë. Ju nuk do të gjeni një shërbim më të lirë të mbajtjes në internet në WebHostingPad. Në fakt, ato janë aq të lira sa reklamojnë në faqen kryesore që nuk e fiton atë që paguan – merr më shumë se sa paguan. Me vetëm 1.99 dollarë në muaj për paketën e tyre më themelore, ne ju sfidojmë të gjeni një shërbim më të lirë të mbajtjes së faqes në internet. Ne jemi të gatshëm të betojmë se çmimet e ulëta janë ato që ju kthyen në radhë të parë në WebHostingPad.

Klientë besnikë historikisht

WebHostingPad ka një shkallë qarkullimi shumë të ulët. Shumica e klientëve të tyre kanë qenë me ta për një kohë shumë të gjatë. Kjo mund të jetë një arsye pse ata janë kaq të përballueshëm – ata nuk duhet të merren me hapjen dhe mbylljen e llogarive gjatë gjithë kohës. Ata hapin më shumë llogari sesa mbyllin. Ata kanë mbi 75,000 klientë të qëndrueshëm. Kjo është në të vërtetë duke thënë pak, duke marrë parasysh që ata hapën dyert e tyre në 2005. Ata kanë qenë të hapur për 11 vjet, që do të thotë që nëse e matni rritjen e tyre në një normë lineare, ata kanë fituar mbi 6000 klientë në vit – çdo vit që nga ata kanë hapur.

Planet WebHostingPad Përfshijnë cPanel

Fakti që ata paraqesin këtë aftësi standarde të industrisë me një kosto kaq të ulët është një plus i madh. Pasja e cPanel në majë të gishtave tuaj bën një tranzicion të shpejtë, të lehtë dhe të njohur për dikë që është në kërkim të ulur kostot nga webhosti i tyre më i vjetër, më premium. cPanel është i besueshëm, ka aftësinë të ofrojë një instalim me një klikim (me skriptet e duhura), dhe punon pa probleme me WordPress. Edhe disa hoste super të kushtueshëm, butikë të menaxhuar si Rackspace nuk ofrojnë cPanel.

Garancia e kthimit të parave 30-ditore

Shtë gjithmonë një gjë e bukur të shohësh një kompani që ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore. Edhe pse kjo është standarde, disa kompani nuk e ofrojnë atë. Nëse hidhni një sy në bazën e tyre të klientëve – baza e tyre në rritje e klientëve – klientët që kërkojnë rimbursim janë ndoshta disa dhe larg në mes. Ndoshta sepse për nën dy dollarë në muaj, pse të mërzit anulimin?

Siguria e shkallës ushtarake vjen standarde

Isshtë një gjendje mashtruese dhe kufijtë mashtruese e kufijve që kaq shumë kompani të mbajtjes në internet ngarkojnë ekstra për të siguruar sigurinë themelore për të dhënat tuaja. Kjo zakonisht është e vërtetë për kompanitë e pritjes së buxhetit në internet, por jo WebHostingPad. Me planet e tyre të WordPress do të merrni një skaner automatik të malware dhe karantinë dhe heqje të malware.

Ndihma për WebHostingPad nuk është gjysma e keqe!

Ne u befasuam këndshëm kur gjetëm që mbështetja e WebHostingPad ofrohet përmes bisedës live. Ne ishim edhe më të kënaqur kur zbuluam që ata iu përgjigjën pyetjeve tona brenda një minutë. Dhe përsëri ne ishim të kënaqur kur përgjigjet e shpejta që morëm ishin në të vërtetë mjaft të dobishme. Thënë kjo, ne nuk do të pretendonim në asnjë mënyrë që mbështetja e WebHostingPad është e shkëlqyeshme, thjesht mesatare. Mbështetja 24/7 është pretendimi i tyre, por ata janë shumë më të vështirë për t’u arritur gjatë orarit të lirë. Dhe kur serverët e tyre do të bien (ne do të zgjerohemi më vonë), arritja e tyre është pothuajse e pamundur. Ata nuk janë SiteGround, kjo është e sigurt. Por çmimi, mbështetja e WebHostingPad është shumë më e mirë se sa prisnim.

Dobësitë e Hosting në WebHostingPad

Ka disa zhgënjime të mëdha me WebHostingPad që, megjithë çmimet seriozisht të ulëta, ka të ngjarë të jenë tregtarë për shumë përdorues të mundshëm.

Disa nga kohët më të ngadalta të ngarkesës që kemi parë

Mesatarisht, faqet e pritura në WebHostingPad marrin dy herë më shumë për të ngarkuar sesa për ofruesit e tjerë të pritjes. Kjo është jashtëzakonisht shqetësuese kur e konsideroni këtë gati gjysmën e përdoruesit e uebit do të kërcejnë nga një faqe që zgjat më shumë se dy sekonda. Nëse po përpiqeni të fitoni para nga faqja juaj, pritja me WebHostingPad mund të prishë në mënyrë dramatike normat tuaja të konvertimit. Në atë rast, ne rekomandojmë pa rezervë të shkoni me një host të shpejtë, më premium të uebit. Ju mund të paguani pak më shumë, por ju do të bëni më shumë sesa të bëni atë me vizitorët e faqes që nuk do të kërcejnë. Për shpejtësinë më të mirë në tregun e webhosting, shikoni A2 Hosting.

Uptime është abysmal – Garancia e Uptime është e pavlefshme

WebHostingPad premton një garanci 99% në kohë. Kjo tingëllon si një garanci solide derisa ta bëni matematikën dhe të kuptoni se 1% e joproduktive përkthehet në më shumë se 87 orë joproduktive çdo vit, ose rreth 7 orë çdo muaj. Për t’i bërë gjërat më keq, WebHostingPad do t’ju kompensojë vetëm në formën e një muaji shërbimi falas për çdo 8 orë kohë joproduktive më shumë se garancia e tyre 99%. Kjo do të thotë që faqja juaj në internet do të duhet të ulet për 15 orë brenda një muaji përpara se të merrni para. Ky numër është i vështirë për tu gëlltitur kur konsideroni se shumë ofrues të tjerë të buxhetit shpesh përjetojnë vetëm 8 orë joproduktive gjatë gjithë vitit.

Nëse varet nga faqja juaj e internetit e mundshme për të fituar para, si për një biznes të tregtisë elektronike, ia vlen të paguani për një ofrues të shërbimit me kohë më të mirë. Më mirë akoma, zgjidhni atë që do t’ju kompensojë sapo të zhyten nën garancinë e tyre, jo 8 orë joproduktive më vonë. Një dollar e gjysmë më shumë në muaj mund të marrë një rekord rekord 99,99% me HostGator.

Domeni “Falas” vjen me shumë paralajmërime

Ashtu si shumë ofrues të pritjes, WebHostingPad do të hedhë një emër domain falas me rastin e regjistrimit. Por ka shumë tela të bashkangjitur që na bëjnë të këshillojmë kundër përfitimit të këtij promovimi. Për një gjë, duhet të përdorni një kod kuponi dhe ky kod pavlefëson çdo promovim tjetër që mund të dëshironi të aplikoni. Së dyti, emri i domain është vetëm falas për një vit. Pas vitit të parë të shërbimit, do t’ju duhet të paguani një tarifë vjetore të ri regjistrimit të përsëritur prej rreth 15 dollarë. Duke marrë parasysh që shumica e emrave të domain mund të blihen vetëm një herë për më pak se 15 dollarë, ky emër domain-i “falas” nuk është aspak një pazar. Nëse dëshironi të përdorni WebHostingPad, ju rekomandojmë të përdorni një kupon të ndryshëm dhe të blini emrin e domain-it diku tjetër. Do të kurseni më shumë para në planin afatgjatë.

Të dhënat rezervohen vetëm në “diskrecionin” e tyre

Rezervat e lira të të dhënave tuaja tingëllojnë shkëlqyeshëm, apo jo? Por lexoni nga afër:

WebHostingPad, sipas gjykimit tonë, do të marrë kopje rezervë javore të llogarive të klientit, deri në dhe përfshirë 1GB skedarë të faqes në internet. Ky rezervë nuk përfshin adresat e postës elektronike, llogaritë e postës elektronike, bazat e të dhënave ose ndonjë gjë tjetër përveç skedarëve të faqeve të internetit. Anydo llogari që është më e madhe se 1 GB nuk do të përfshihet në asnjë shërbim të automatizuar rezervë të siguruar nga WebHostingPad. Në rast se një klient kërkon që të rivendoset një kopje rezervë, WebHostingPad mund të ngarkojë një tarifë të shërbimit të rivendosjes së një kopje rezervë prej 39,95 $.

E shoqëruar me ligj, në fillim mund të mos jetë e qartë se sa e keqe është një marrëveshje. “E vetmja diskrecion” i tyre do të thotë që ju nuk mund të kopjoni manualisht faqen tuaj nëse do të ishit, duke thënë, duke e ridizajnuar atë. Për më tepër, 1 GB skedarë është i vogël, dhe është i kufizuar vetëm në skedarë në internet, do të thotë që ju mund të humbni të gjitha emailet dhe informacionin e bazës së të dhënave. Tejkaloni 1 GB skedarë dhe faqja juaj nuk do të mbështetet kurrë. Dhe së fundi, nëse do të keni nevojë për një rikthim të rivendosur, ju do të duhet të pirun mbi $ 40 dhe kjo as nuk do të rivendosë emailet tuaj.

Ky lloj dhimbje koke duket të jetë relativisht e zakonshme në mesin e pritësve të pazar. Konkurruesi GoDaddy, për shembull, është gjithashtu i kriptuar me frekuencën e tyre rezervë dhe gjithashtu do t’ju ngarkojë tarifa të tepruara për të rivendosur faqen tuaj. Nëse planifikoni të mbani një pjesë të madhe të të dhënave të rëndësishme në faqen tuaj, bëni studimin tuaj përpara se të zgjidhni hostin tuaj.

Politika kufizuese e transferimit

WebHostingPad reklamon transferime falas të të dhënave për klientët që duan të lëvizin faqen e tyre të internetit në shërbimet e tyre. Por në të vërtetë kjo është vetëm falas për faqet me një sasi të vogël jashtëzakonisht të dhënash: 2 GB. Dhe si me ups ups e tyre, ky transferim nuk do të përfshijë email, adresa FTP, nënfusha ose ndonjë fushë shtesë që mund të keni.

Vija e poshtme

Natureshtë në natyrën e shumë njerëzve që të tërheqin automatikisht drejt opsionit më të lirë të disponueshëm. Dhe nëse çmimet e ulëta janë përparësia juaj numër një në kërkimin tuaj për një host në internet, atëherë WebHostingPad është në të vërtetë një vlerë mjaft e mirë për atë çmim të ulët. Por për webmasterët që japin përparësi në shpejtësinë, kohën e duhur ose rezervimet, WebHostingPad do të shkaktojë vetëm zhgënjim. Pagimi edhe i një dollari më shumë në muaj diku tjetër do t’i shpëtojë këtyre njerëzve një ton pikëllimi.

Shikoni Më shumë Karakteristika

Karakteristikat kryesore

 • Mbështetje e shpejtë
 • Cmime te arsyeshme
 • Ton tipare

Vizitoni faqen zyrtare të internetit

5 hostet kryesorë

 • Shqyrtime SiteGround
 • Shqyrtime të motorit WP
 • Shqyrtime për hostet A2 (të vjetra)
 • Rishikimi Bluehost
 • Shqyrtime të Menaxhuara të GoDaddy për WordPress

WebHostingPad FAQs

Kur filloi WebHostingPad, dhe cilat janë vlerat e tyre?

WebHostingPad u themelua në 2005 në Illinois nga drejtuesit e industrisë dhe veteranët që donin të siguronin një pritje të besueshme dhe të përballueshme. Kompania vendos një përparësi të lartë në kënaqësinë e klientit, duke u ofruar klientëve saktësisht ato që u nevojiten, në mënyrë që ata të mos duhet të paguajnë për shërbimet që nuk duan. Mbajnë disa çertifikata, verifikime dhe miratime nga disa nga kompanitë më të mira të rishikimit në internet. WebHostingPad garanton një shërbim të shkëlqyeshëm me çmime të përballueshme.

Kindfarë lloj planesh të përbashkëta pritjeje ofron WebHostingPad?

Të gjitha planet e WebHostingPad përfshijnë përfitimet e mëposhtme të pakufizuara:

 • Hapësirë ​​pritëse
 • Bandwidth
 • Llogaritë e postës elektronike
 • Llogaritë FTP
 • Addon dhe nën-fusha
 • Baza e të dhënave MySQL

Ata gjithashtu ofrojnë klientëve të tyre regjistrim ose transferim falas të domenit, si dhe një krijues të faqes në internet, cPanel. Do të merrni gjithashtu një listë të përparuar të skanimit të sigurisë dhe drejtorive të biznesit.

Kompania ka dy plane të ndryshme të përbashkëta, Planin e Energjisë dhe Planin e Energjisë Plus. Dallimi më i madh midis dy është disa karakteristika shtesë në Planin e Energjisë Plus, i cili përfshin një filtër të përparuar të spamit, çertifikatë falas SSL, qasje në SSH dhe statistika të përparuara të Uebit.

Mimet bazohen në kohëzgjatjen tuaj të shërbimeve, me një vit të Planit të Energjisë në 3,99 $ në muaj, dhe një vit të Planit të Energjisë Plus kushton 6.99 $ në muaj. Nëse vendosni të regjistroheni për tre deri në pesë vjet në nivelin e Planit të Energjisë, do të paguani 1.99 $ në muaj; kostoja e Planit Power Plus bie në një të ulët prej 3.99 $ në muaj për klientët që regjistrohen për katër ose pesë vjet shërbim.

A ofron WebHostingPad planet e shitësit ose VPS?

WebHostingPad ka gjashtë plane të ndryshme për ata që janë të interesuar në planin e shitësit / VPS. Serverët e tyre virtualë privatë mundësohen nga VPSDepot, i cili lejon të njëjtin funksionalitet pa të njëjtat shpenzime si serverët e dedikuar tipik.

Plani i tyre fillestar, i cili fillon me 29,95 dollarë në muaj për gjashtë muaj, ju jep 20 GB hapësirë ​​në disk, 100 GB bandwidth dhe 1 GB RAM. Konsumatorët marrin një adresë IP dhe një CPU .5 CORE.

Niveli i tretë, plani premium, siguron 160 GB hapësirë ​​në disk, gjerësinë e brezit 1TB dhe RAM 4 GB, për 49,95 dollarë në muaj për një plan gjashtëmujor. Do të merrni gjithashtu tre adresa IP dhe 2 CPU CORES.

Niveli i tyre më i lartë, plani i menaxhuar, kushton 99,95 dollarë në muaj për gjashtë muaj shërbim, dhe ju jep tre adresë IP, 3 CPU CPES, dhe nivelin më të lartë të ruajtjes: 300 GB hapësirë ​​në disk, gjerësia e bandës 3TB dhe 8 GB RAM.

Ka plane midis këtyre, që ju lejojnë të gjeni specifikimet që ju nevojiten. Accountdo llogari VPS përfshin shumë karakteristika falas, si:

 • cPanel / WHM
 • Softaculous
 • Setup
 • Migrimi i faqes në internet
 • firewall
 • Llogaria e shitësit

Të gjitha llogaritë VPS gjithashtu ofrojnë llogari të pakufizuara cPanel, domene dhe nënfusha, llogari email dhe dërgim, llogari FTP dhe bazat e të dhënave MySQL.

Isfarë është si WebHostingPad WordPress hosting?

Planet e kompanisë WordPress përfshijnë transferimin falas, skanimet automatike të keqdashjeve dhe heqjen e tij, si dhe llogaritë e pakufizuara të postave elektronike, fushat e parkuara dhe hapësirën e ruajtjes.

Planet e WordPress janë krijuar për të ndihmuar përdoruesit e WordPress për të gjitha aftësitë, dhe përfshin një shumëllojshmëri të përmirësimeve të shpejtësisë, siç janë performanca Cloud Linux, ruajtja e SSD dhe Global CDN. Plani themelor, me një cPanel të krijuar rreth WordPress, fillon me 2.99 dollarë në muaj.

Plani themelor u jep klientëve pesë site, me fuqi kompjuterike 1x.

Plani i mesëm, WP Pro, i cili kushton 3,99 $ / muaj, ka 10 site, fuqi kompjuterike 2x dhe gjithashtu përfshin kopje rezervë automatike falas.

Plani më i lartë i hostimit të WordPress në WebHostingPad, WP Premium, përmban falas një certifikatë SSL, rezervë automatik falas dhe kopje rezervë të kërkesës, ndihmë të ekspertit të WordPress dhe 25 site me fuqi kompjuterike 3x. Ky plan fillon me 5,99 dollarë në muaj.

A ka WebHostingPad një garanci në kohë?

WebHostingPad ka një garanci 99% në kohë, por vetëm do të kompensojë klientët për çdo 8 orë joproduktive përtej normës së garantuar.

Doesfarë do të thotë hapësirë ​​e pakufizuar në disk për mua?

WebHostingPad ofron të gjitha llogaritë pritëse të brezit të pakufizuar dhe hapësirën e diskut, por rrit hapësirën e nevojshme në faza. Accountdo llogari fillon me një kufi si për hapësirën e diskut, ashtu edhe për gjerësinë e brezit, por ndërsa faqet kanë nevojë për rritje, një kërkesë e thjeshtë me email në WebHostingPad është gjithçka që është e nevojshme për të zgjeruar të dy. Për shkak të këtij sistemi kompania është në gjendje të zgjedh funksionimin e serverit, pasi vetëm hapësira e nevojshme është ajo që përdoret. Si rezultat, shërbimi për klientët është më i shpejtë dhe më efikas.

Para se kompania të rrisë hapësirën e brezit ose hapësirën e diskut, ata kërkojnë që kuota aktuale të përdoret plotësisht, dhe pronari i faqes në internet të jetë në përputhje me termat dhe kushtet e WebHostingPad.

Si qëndron aktuale WebHostingPad?

Kompania siguron një blog të kompanisë që nxjerr në pah shumë pjesë të ndryshme të informacionit që klientët dhe përdoruesit do të gjejnë interesante, nga diskutimi i mete dhe mënyrat për t’i rregulluar ato, mënyrat për të rritur sigurinë dhe duke folur për ndryshimet dhe azhurnimet e kompanisë, përfshirë nivele të ndryshme të shpërblimeve dhe përgjigjeve për nevojat e klientit.

Udhëheqja kohët e fundit ka ndërmarrë hapa për të adresuar disa nga shqetësimet më të mëdha të klientëve të tyre, por jo vetëm vendosja e një sondazhi për të parë se sa menaxherët e llogarive të verifikimit do të dëshironin në llogaritë e tyre, por edhe duke bërë azhurnime në sistemin e tyre.

 • Sistemi i azhurnuar i faturimit: Sistemi është ridizajnuar për të rritur funksionalitetin dhe ta bëjë kontabilitetin e pritur edhe më të lehtë për tu menaxhuar.
 • Ndërtues i faqes Weebly: WebHostingPad është duke punuar në një partneritet me Weebly që do t’ju lejojë klientëve qasje në një sistem ndërtimi të lehtë për t’u përdorur.
 • Përditësimet cPanel: Ndërsa zhvendosja e temave aktuale cPanel në temën Paper Lantern është një kërkesë për funksionimin e duhur, ata po u tregojnë gjithashtu klientëve se si një lëkurë retro e bën ndërfaqen më të re të cPanel ndryshimet më të ngjashme me ndërfaqen x3.
 • Serverat e azhurnuar: Të gjithë serverët janë duke u përmirësuar në versionin më të ri të qëndrueshëm të CentOS, një ndërmarrje e madhe që do të sigurojë një përvojë edhe më të mirë për klientët.
Si i mirëmbanë WebHostingPad serverët e tyre?

Qendra e të dhënave N + 1 është në agoikago, dhe ofron siguri në vend 24/7, si dhe sisteme ventilimi HVAC. Ata rezervojnë qendrën e të dhënave çdo javë, por gjithashtu ofrojnë mbështetje më të shpeshta bazuar në planin e zgjedhur të pritjes. Rikthimi i përjavshëm përfshin llogaritë dhe deri në 1 GB skedarë të faqes në internet, dhe nuk përfshin adresat e postës elektronike, llogaritë e postës elektronike, bazat e të dhënave ose skedarët jo të faqes në internet. Llogaritë më të mëdha se 1 GB nuk përfshihen në rezervën javore, por kompania ofron një restaurim rezervë një herë për një tarifë. Ata gjithashtu ofrojnë një kopje rezervë të shërbimit të kërkesës për një tarifë shtesë.

Nëse do të ketë ndërprerje të energjisë, WebHostingPad mirëmban karburantin gjenerator që do t’i mbajë faqet tuaja lart dhe në funksionim.

Kindfarë lloj mbështetje ofron WebHostingPad?

Programi i shërbimit të klientëve 24/7 të kompanisë mbulon nevojat e mëposhtme të shërbimit:

 • Shërbime të bazuara në internet, si FTP, SSH, cPanel, e-mail, MySQL, dhe php. Ata do të sigurojnë që shërbimet të funksionojnë normalisht dhe do të kontrollojnë nëse klientët besojnë se ka një problem.
 • Menaxhimi i serverit do të përfshijë mirëmbajtjen, sigurinë dhe konfigurimin e të gjithë softverëve që banojnë në serverët e tyre, përfshirë Apache, MySQL dhe php.
 • Mirëmbajtja e pajisjeve me monitorim të rregullt dhe riparime sipas nevojës
 • Instalimi i skriptit për skriptet e palëve të treta, i cili nuk përfshin mbështetje, informacion mbi përdorimin, veçoritë, shtesat ose personalizimin.
 • Rikthimi i të dhënave nuk garanton disponueshmërinë e të dhënave të humbura nga kopje rezervë të rregullt. Konsumatorët duhet të jenë të sigurt që ruajnë rregullisht kopje rezervë aktuale.
 • Konfigurimi themelor i postës elektronike dhe lidhja themelore FTP

Konsumatorët janë përgjegjës për njohjen e bazave të Internetit, si dhe për regjistrimin e emrave të tyre të domain-it dhe funksionimin e të gjitha skenarëve dhe aplikacioneve.

Ata ofrojnë bisedë të drejtpërdrejtë, e-mail dhe mbështetje telefonike, si dhe një tavolinë ndihmëse që ju lejon të paraqisni një biletë mbështetjeje. Kompania mban një bazë të dhënash me pyetje në lidhje me një larmi të gjerë temash operative, si dhe përgjigjet për komentet në faqen e Facebook dhe llogarinë në Twitter.

Po sikur WebHostingPad të mos jetë për mua?

Kompania ofron një garanci 30-ditore të kthimit të parave për klientët e rinj, me një njoftim paraprak minimal tre-ditor përpara anulimit.

Anulimi i VPS duhet të bëhet brenda pesë ditësh, dhe përfshin vetëm paratë e paguara për shërbimet e pritjes; Shërbime të tjera, si licencat, ndërtuesit e faqeve ose adresat IP nuk janë përfshirë.

WebHostingPad është një mundësi ideale për një klient që kërkon shërbime me kosto të ulët, të zhveshur, për pritjet e përbashkëta dhe VPS. Në mënyrë ideale, klientët do të kenë një njohuri pune mbi Internetin dhe bazat e kompjuterit, por mbështetja e klientëve të kompanisë mund të ndihmojë në shumë situata të zakonshme

Më shumë në WebHostingPad.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector