Shqyrtime të Zgjidhjeve të Rrjetit maj 2020: Vdes Dinosauri apo ia vlen?

Shqyrtime të Zgjidhjeve të Rrjetit maj 2020: Vdes Dinosauri apo ia vlen?

Shqyrtime të Zgjidhjeve të Rrjetit maj 2020: Vdes Dinosauri apo ia vlen?

Sa e mirë është Zgjidhja e Rrjetit që pret?


Shqyrtime të Zgjidhjeve të Rrjetit 2.2 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (3 vota) Pro

 1. Plane të Planeve Pritëse të disponueshme
 2. Garanci 99,99% Uptime

Cons

 1. Disa nga vlerësimet më të këqija ndonjëherë
 2. Puna për nevoja mbështetëse
 3. Tarifat e tepruara të anulimit
 4. Përpjekjet e panevojshme në Upsell

Support2Speed2Features2.5Value2Transparency2.5

Rishikimi i hosteve të zgjidhjeve tona zyrtare të rrjetit

Zgjidhjet e Rrjetit kanë qenë në biznes që nga viti 1979. Në një moment në kohë, ato ishin një nga zgjidhjet më të mira të disponueshme për pritjen. Që nga blerja e tyre nga Web.com në 2011, duket se ata kanë shkuar në përpjetë.

Karakteristikat më të mira të hostimit të zgjidhjeve të rrjetit

Në letër, pritja e Rrjeteve të Zgjidhjeve duket të jetë një zgjidhje e zbatueshme.

Plane Programe Pritëse

Me Zgjidhjet e Rrjetit, ju jeni në gjendje të paguani për pritjen tuaj deri në 10 vjet më parë. Shumica e pritjes kanë për qëllim pronarët e bizneseve të vogla. Rrjeti i Zgjidhjeve ofron hostim të dedikuar WordPress, hosting të përbashkët, hosting VPS dhe SharePoint hosting. Planet e mbajtjes së e-commerce dhe faqet e internetit të lëvizshme janë gjithashtu në dispozicion.

Windows dhe serverë me bazë Linux

Qendra e të dhënave të Solutions Network ka të dy serverët me bazë Linux dhe Windows me bazë në dispozicion sipas dëshirës së klientit. Asnjëra nuk është më e mirë se tjetra – vjen me preferencën personale. Disa njerëz gëzojnë opsionet e personalizimit në dispozicion me Linux ndërsa të tjerët gëzojnë familjaritetin e serverëve me bazë Windows.

Garancia e orarit

Nëse zgjidhni Linux-in si opsionin e serverit tuaj, Rrjeti Zgjidhje ofron një garanci në kohë 99,99 përqind. Për serverët me bazë Windows, Rrjeti i Zgjidhjeve ofron një garanci në kohën e duhur 99.9 përqind. Unë gërmova pak më thellë dhe hapa kushtet e tyre të shërbimit për të parë se çfarë lloj garancie po ofrohet. Për fat të keq, nuk u dha asnjë informacion në lidhje me kompensimin që u ofrua në lidhje me këtë garanci.

Opsione me porosi dhe të përparuara të disponueshme

Zgjidhjet e Rrjetit fillojnë si një zgjidhje e përballueshme për nevojat tuaja të mbajtjes në internet, por me të gjitha zgjidhjet e përparuara në dispozicion, ato mund të bëhen shumë të shtrenjta. Ato ofrojnë disa pako unike, siç është një paketë e veçantë e marketingut në Facebook dhe do të ofrojnë që të ndërtojnë plotësisht faqen tuaj të internetit për ju. Rrjeti i Zgjidhjeve është i mjaftueshëm me shtesa duke përfshirë paketat e marketingut ku ata paraqesin faqen tuaj në regjistrat vendorë, si dhe në motorët e kërkimit Google, Yahoo dhe Bing, një paketë dyqanesh e cila ju lejon të shisni gjëra në faqen tuaj dhe një paketë të plotë për tregtinë elektronike. . Secila prej këtyre paketave po shitet veçmas.

Përfshirë softuer ndërtimi në internet

Secila nga paketat e tyre të pritjes përfshin mundësinë e përdorimit të softverit të tyre të internetit për ndërtimin. Ne ishim të befasuar këndshëm nga aftësitë e tij. Ju mund të tërhiqni formularët, hartat, lidhjet e mediave sociale dhe elemente të tjera direkt në ndërtuesin e faqes në internet. Mund edhe të tërhiqni kodin si JavaScript në HTML. Kompanitë e tjera paguajnë shtesë për disa nga këto aftësi. Ishte një ndryshim i bukur i ritmit për të zbuluar se ne mund të bënim shumicën e kësaj falas.

Dobësitë e hostimit të zgjidhjeve të rrjetit

Web hosting është një biznes serioz. Kudo që të shikoni, mund të gjeni se Rrjeti Zgjidhje është një platformë e dobëtWeb hosting.

Disa nga vlerësimet më të këqija ndonjëherë

Ky është i detyruar të vijë në zdrukthëtari. Rrjeti i Zgjidhjeve ka disa nga vlerësimet më të këqija që kam lexuar ndonjëherë kur bëhet fjalë për një kompani Web hosting. Duket se mbështetja si shaka, ata ju bëjnë të kaloni nëpër gurë për të transferuar fusha larg tyre, dhe ata kurrë nuk bëjnë siç premtohet. Njerëzit kanë humbur domene, po ngarkohen shuma të mëdha parash, dhe mund të duhen disa javë – ndonjëherë muaj – për të marrë mbështetje, vetëm për të zbuluar se mbështetja nuk ka qenë këtu për të filluar.

Puna për nevoja mbështetëse

Kur shikoni faqen e mbështetjes së Solutions Network, do të gjeni mbi 26 zgjidhje të ndryshme mbështetëse. Gjysma e tyre janë për shitje gjysma e tyre janë për mbështetje. Kjo faqe është konfuze dhe mund të duhet shumë kohë që ata t’i përgjigjen pyetjes tuaj. Disa nga zgjidhjet mbështetëse madje kërkojnë që t’i dërgoni me email. Shumë nga zgjidhjet mbështetëse kanë disa kanale të ndryshme, gjë që thjesht shton konfuzionin. Zgjidhjet e Rrjetit pretendojnë se kanë mbështetje 24/7, por shumë prej zgjidhjeve janë në dispozicion vetëm gjatë orarit të biznesit të SH.B.A. Mbështetja 24/7 e-mail nuk është saktësisht një pikë shitje. Ju mund të dërgoni me email këdo në çdo kohë të caktuar dhe të mos merrni një përgjigje deri ditën tjetër të punës.

Tarifat e tepruara të anulimit

Rrjeti i zgjidhjeve ka disa tarifa anuluese të egër. Sa më gjatë të jetë kontrata juaj fillestare, aq më shumë tarifa e plotë. Për një vit, ata do t’ju paguajnë më pak se 40 dollarë për të anulluar. Për një kontratë 10 vjeçare, ata do t’ju paguajnë deri në 180 dollarë për të anulluar. Kjo nuk do të fillojë të gërvishtë sipërfaqen kur bëhet fjalë për reagimin ndaj kërkesave tuaja të anulimit. Ata do t’ju bombardojnë me përpjekje të vazhdueshme dhe premtime për tarifa më të ulëta nëse anuloni kërkesën për anulim, shumica e të cilave nuk nderoheni.

Përpjekjet e panevojshme në Upsell

Ishte një kohë kur ju mund të shëtisni në restorantin e ushqimit të shpejtë dhe do t’ju jepej mundësia e një hamburgeri, skuqjes dhe një pije. Kjo ishte e gjithë menuja. Kohët kanë ndryshuar. Zgjidhjet e Rrjetit kanë një sasi të panevojshme të opsioneve të shitjes. Me të vërtetë ndjehen sikur po përpiqen të ju nickelojnë dhe ju zbardhojnë çdo hap të rrugës. Nëse doni një veçori të veçantë, kushton ekstra. Për më tepër, çdo shitje e vetme që ata bëjnë është vënë në një plan të pajtimit automatik të rinovimit pa i treguar klientit përpara.

Vija e poshtme

Unë kam shqyrtuar një shumë të host -eve të uebit. Unë e bëj këtë sepse kam përvojë me të gjithë këta host. Zgjidhjet e Rrjetit është një zgjidhje e mbajtjes së faqes në internet, të cilën mund ta rekomandoj sinqerisht kundër. Në një moment në kohë, ata mbajtën një monopoli në regjistrimin e domenit në Ueb dhe u pa si një zgjidhje e mirë për nevojat tuaja të mbajtjes në internet. Tani, edhe me mbështetjen e Web.com, është alarmante të zbuloni se sa njerëz po përpiqen të largohen nga Zgjidhjet e Rrjetit.

Karakteristikat kryesore

 • Mbështetje e shpejtë
 • Cmime te arsyeshme
 • Ton tipare

Vizitoni faqen zyrtare të internetit

5 hostet kryesorë

 • Shqyrtime SiteGround
 • Shqyrtime të motorit WP
 • Shqyrtime për hostet A2 (të vjetra)
 • Rishikimi Bluehost
 • Shqyrtime të Menaxhuara të GoDaddy për WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector