Vlerësime të DreamHost – Hosting të lirë, WordPress? Maj 2020

Vlerësime të DreamHost – Hosting të lirë, WordPress? Maj 2020

Vlerësime të DreamHost – Hosting të lirë, WordPress? Maj 2020

DreamHost: I shpejtë, i lirë, i mirë?

DreamHost ka disa nga mesataret më të mira në kohë dhe shpejtësia e ngarkesës së faqeve për çdo pritje të përbashkët në treg.


Plus, ata ofrojnë një bandë të pakufizuar, emra pa domain, çertifikata falas SSL, dhe ju kompensojnë për ulje në kohë. Ata me të vërtetë ofrojnë një nga marrëveshjet më të mëdha të nivelit të shërbimeve në dispozicion.

Pra, çfarë është kapja? Dreamhost është më i kushtueshëm se kompania juaj mesatare e përbashkët e pritjes, dhe ju mund të faturoheni vetëm çdo vit. Kostoja e prapme largon shumë njerëz.

Por lexoni më tej për të zbuluar pse ne mendojmë se ia vlen.

Shih Shtëpi Zyrtare DreamHost Rishikimi Redaktues 3.9 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (1 votoni) Pro

 1. Bandwidth i pakufizuar dhe hapësira e diskut
 2. Instalimi i një aplikacioni me një klik
 3. Garancia e kthimit të parave 97-ditore
 4. Opsioni i shumëfishtë i hostimit
 5. 100% Garanci e Uptime

Cons

 1. Mbështetje për Ndarjen e Ndaruar jashtëzakonisht të kufizuar
 2. Nuk ka mjete për krijimin e faqeve në internet
 3. Më e kushtueshme se Pritja më e Ndarë
 4. Faturimi vetëm vjetor

SummaryDreamHost mund t’ju kushtojë dyfish ose më shumë se sa do të paguani për pritjen e përbashkët diku tjetër. Por kjo nuk do të thotë se janë me çmim të lartë! Me bandë të pakufizuar bandë, SSL falas, siguri të shkëlqyeshme, dhe shpejtësi yjore dhe kohën e duhur, vlera është mjaft e lartë. Ne rekomandojmë DreamHost për përdoruesit e përbashkët të fuqisë pritëse, të cilët e dinë se mund të marrin një zhurmë të shkëlqyeshme për miqtë e tyre. Support3.5Speed4Features4Value4Transparency4

Rishikimi ynë i ëndrrave të editorialit 

E themeluar në vitin 1997 nga studentë të studimeve në Harvey Mudd College, DreamHost është ndër veteranët e kompanive amerikane të pritjes në internet. Kompania në pronësi private pret 1.5 milion site në të gjithë botën dhe është me qendër në Los Angeles, California me zyra në Portland, Oregon.

Ndërsa DreamHost është ndër opsionet më të shtrenjta të disponueshme të pritjes, ato ofrojnë një vlerë të jashtëzakonshme.

Me shpejtësi të shkëlqyera, kohë të mbaruar, karakteristika, mbështetje dhe bandë të pakufizuar, do të merrni vlerën e parave tuaja. Thënë kështu, pulti i tyre personal nuk është i preferuari i të gjithëve, dhe ata nuk janë as hosti më i lirë dhe as cilësia më e lartë në treg, megjithatë ato kanë një ekuilibër të shkëlqyeshëm për shumicën e njerëzve..

Karakteristikat më të mira të planeve të DreamHost

DreamHost ofron një nga paketat më të mira të mbajtjes së faqes në internet. Ata janë jashtëzakonisht të besueshëm, përdorni program me burim të hapur dhe ju japin bandwidth të pakufizuar.

1. Të reja për vitin 2019: Planet e DreamHost janë shumë të lira

Përditësimi për vitin 2019: DreamHost ka disa nga planet më të lira dhe me çmime më të mira në pritjen e përbashkët:

çmimi fillestar i ëndrrave

çmimi fillestar i ëndrrave DreamHost ndau planet dhe çmimet

Dikur ishte sikur të donit të shkonit me DreamHost, do të ishit të përgatitur të dilnit pak më shumë në muaj sesa plani juaj mesatar.

Jo me gjate.

DreamHost ka përputhur çmimet e djemve të mëdhenj si BlueHost, HostGator dhe GoDaddy. Dhe ata po luftojnë shumë.

Tani ne nuk mund të argumentojmë se kur debatoni për çmime të pastra, plani 1 muaj / muaj i GoDaddy është mjaft i lirë, por ju dëshironi të rrini me një host për një afat të gjatë, jo për çmimet e nënprimave që shndërrohen në një karrem-dhe-kaloni.

Ne patjetër do ju rekomandojmë DreamHost, duart poshtë, për njerëzit që kanë konsideruar avancimin në një opsion më të shtrenjtë të pritjes së përbashkët, pasi faqja e tyre rezulton nga fundi i pritjes së bodrumit. Karakteristikat ofruan shumë rivalë të planeve premium që ofruesit e tjerë të pritshëm të programeve të ngarkuar shtesë. Por nëse thjesht dëshironi një sit të thjeshtë me një çmim të lirë dhe nuk keni ndërmend të përdorni një ton hapësirë ​​disku ose bandë, ndoshta do të jeni më mirë të shkoni me një mundësi më të lirë që ka kufij të qartë.

Ja gjëja. Nëse i krahasoni ato me më shumë hoste “premium” si WP Engine dhe Kinsta, do të zbuloni shpejt që DreamHost është jashtëzakonisht i përballueshëm.

2. Bandwidth i pakufizuar dhe hapësira e diskut

Shumë faqe në internet thonë se ato ofrojnë hapësirë ​​të pakufizuar të bandës dhe hapësirë ​​në disk.

Por ajo që ata me të vërtetë nënkuptojnë është se ata nuk vendosin një kufi të qartë për ju; ata mund të vendosin në çdo kohë të caktuar nëse përdorni shumë hapësirë.

Një shumë e shumë pikave në trafik dhe mund të gjeni se llogaria juaj është pezulluar për abuzimin me kapacitetin e serverit të përbashkët. Ose, kompania juaj pritëse mund të insistojë në mënyrë pasive në mënyrë agresive që të përmirësoheni në një plan më të shtrenjtë të pritjes. Bluehost është një shembull i mirë i një kompanie që ka irrituar shumë klientë për të bërë vetëm atë.

DreamHost ka vetëm një plan të përbashkët pritës, dhe ata me të vërtetë ofrojnë një bandë të pakufizuar dhe hapësirë ​​në disk.

Nuk ka pezullime për përdorim të tepërt.

Asnjë plan më i kushtueshëm për t’ju detyruar.

Nëse planifikoni të rritni një sit të njohur, kjo është e madhe.

Dhe pajisja për të mbështetur në të vërtetë trafikun e rëndë. Kur çiftëzoheni me faktin se gjithmonë mund të azhurnoni në një server VPS ose një server të dedikuar, atëherë qielli është kufiri.

3. Instalimi i një aplikacioni me një klik

DreamHost drejton shkrimet e tyre në atë mënyrë që të mund të instaloni WordPress – së bashku me shumë aplikacione të tjera të ndryshme – me një klik të një miu. Këto aplikacione të tjera përfshijnë galeritë e fotografive, programet e shportave të blerjeve, aplikacionet e softuerit CMS dhe më shumë.

Gjëja e bukur në lidhje me skriptet është se ju mund të përdorni skenarin e dikujt tjetër pa qenë e nevojshme të njihni ndonjë kod çfarëdo. Merrni shkrimet – shumë prej tyre janë falas – dhe instaloni ato në faqen tuaj në internet me një klik të vetëm. Si një webmaster, ju mund të shijoni faktin që ju mund ta bëni faqen tuaj të duket dhe të ndjehet sidoqoftë që dëshironi që ta ketë me këtë veçori.

4. Garancia e kthimit të parave 97-ditore

Kjo është në të vërtetë më e gjatë se shumica e ofruesve të pritjes.

Standardi është një garanci e kthimit të parave 30-ditore. DreamHost ofron një garanci të kthimit të parave 97-ditore – nuk është diçka?

Garancia e kthimit të parave 97-ditore funksionon si kjo: nëse në çdo kohë anuloni brenda 97 ditëve fillestare pas regjistrimit, ata do të kthejnë 100 përqind të parave që keni paguar.

Ytdo herë që të anuloni pas 97 ditëve, ata do t’ju kthejnë një shumë të çmuar. Kjo është me të vërtetë bujare, dhe gjithashtu duket veçanërisht e rëndësishme për DreamHost duke pasur parasysh që ju mund të duhet të paguani para për të paktën një vit (por më shumë për atë më vonë).

Ata rrahën garancinë e kthimit të parave të 90 ditëve nga InMotion Hosting dhe WebHostingHub brenda një jave shtesë.

5. Garancia 100% e gjumit

Ndërsa shumica e ofruesve të tjerë mburren me një garanci 99% në kohë, DreamHost ofron një garanci 100% në kohë. Nëse për ndonjë arsye, faqja juaj e internetit është në rregull, ata do të kreditojnë llogarinë tuaj me një ditë mbajtje falas për çdo orë që është në rregull.

Por me fat për ju (dhe për departamentin e faturimit të DreamHost), ato nuk bien shumë shpesh.

DreamHost ka një mesatare prej 99.98% në vit në vitin e fundit.

E vetmja kompani pritëse që bën më mirë sesa ajo është A2 Hosting, me 99,99%

6. Liritë e ëmbla

Ndoshta ata me të vërtetë nuk mund të quhen të lirë pasi ju paguani për planin, por ne na pëlqen që DreamHost përfshin një mori karakteristikash shtesë në planin e tyre standard të pritjes së pritjes që shumica e pritësve të tjerë paguajnë shtesë për.

Do të merrni skanimin e malware, një çertifikatë SSL, domene të shumëfishta, një emër domain falas, adresat dhe aftësitë e pakufizuara të emailit dhe një kredi 100 $ në Google AdWords për tu bootuar.

7. Web Hosting Falas për Jofitimprurësit

Ky është një tipar unik për një kompani web hosting. Nëse jeni në Shtetet e Bashkuara dhe keni një biznes jofitimprurës, të tilla si një bamirësi ose një kishë, DreamHost do ta presë atë falas. Duke siguruar dokumentacionin e duhur nga IRS, gjegjësisht, letra përcaktuese e lëshuar nga IRS 501 (c) (3), DreamHost do të punojë me ju dhe do t’ju ofrojë një pritje falas.

Rëniet anësore të DreamHost 

DreamHost ka disa nga karakteristikat më gjithëpërfshirëse në treg, por ka disa kapje. Konsideroni këto pika me kujdes përpara se të tërhiqni këmbëzën.

1. Shërbimi i Klientit në DreamHost ka mungesë të mbështetjes telefonike

Sigurisht, sistemi i tyre i biletave të postës elektronike është mjaft i mërzitur dhe ata janë të shpejtë për të ndihmuar përmes mbështetjes së bisedës. Por ndonjëherë me të vërtetë thjesht dëshironi të bisedoni me një person të vërtetë me një zë të vërtetë. Nëse jeni tipi që ju pëlqen të merrni të njëjtin agjent në telefon çdo herë, DreamHost nuk është për ju. SiteGround është udhëheqësi ynë larg dhe larg në departamentin e shërbimit të klientit (plus ju mund t’i telefononi ata!).

Dëshironi më shumë hoste të shkëlqyera të shërbimit ndaj klientit? Shikoni listën tonë të më të mirave nga më të mirat.

2. Vetëm një plan i përbashkët i strehimit

Në disa mënyra, ky është një përfitim. Duke pasur vetëm një plan, merr një pjesë të madhe të paralizës së analizës së zgjedhjes midis niveleve të ndryshme të planeve të përbashkëta të pritjes, dhe ju mban juve të paguani ekstra për veçoritë që nuk ju duhen vetëm në rast. Sidoqoftë, jo të gjithë janë në gjendje të shfrytëzojnë sa më shumë nga brezi i pakufizuar i DreamHost dhe shumë karakteristika. Një sit me vetëm 100 vizita në muaj do të paguajë njësoj si një sit me 100,000. Sigurisht, faqja e internetit e zënë po merr një marrëveshje të madhe. Por jo aq shumë vogëlushja.

3. Dashuria cPanel? DreamHost A Jo.

DreamHost ka panelin e tyre të kontrollit dhe nuk përdor cPanel standardin tipik të industrisë. Kjo nuk është aq shumë si një çështje preferenciale. Pulti i DreamHost-it është dukshëm më modern sesa cPanel, por gjithashtu mund të jetë frikësues për të paditurit. Dhe nganjëherë mund të jetë thjesht irrituese të kesh për të mësuar një ndërfaqe të re, veçanërisht nëse tashmë bashkëvepron me dhjetëra të ndryshme në baza ditore. Nëse jeni vërtet të kënaqur me cPanel dhe nuk dëshironi të miratoni diçka të re, DreamHost mund të zhgënjejë.

Vija e poshtme

Nëse e dini se çfarë po bëni, DreamHost mund të bëhet një ëndërr.

Hapësira e pakufizuar në disk dhe gjerësia e pakufizuar e bandës së shoqëruar me një server të dedikuar do të thotë që uebfaqja juaj mund të rritet nga fillimi në një bllokues të vërtetë pa pasur nevojë të ndërroni kompanitë pritëse ose të azhurnoni planet.

Ne e duam që DreamHost ka qenë rreth e rrotull që nga viti 1996, ata janë të pavarur dhe ofrojnë mundësi të shkëlqyera për fillestarët. Nëse vendosni midis DreamHost dhe pritës të tjerë të tregut masiv, shkoni me DreamHost.

Shih faqet zyrtare më shumë në DreamHost.com

Pyetje dhe përgjigje të Dreamhost-it

Pyetja 1
 • Jam e rehatshme duke përdorur një sistem operimesh hostesh të bazuar në Linux. Typefarë lloj sistemi pritës ofron Dreamhost?
 • Ju jeni me fat sepse Dreamhost nuk u ofron klientëve të saj mundësinë të përdorin një sistem pritës të bazuar në Windows. Konsumatorëve u jepet qasje vetëm në shërbimet e mbajtjes në internet të bazuara në Linux. Me këtë sistem ju merrni një numër kambanash dhe bilbilash që punojnë për të siguruar që llogaria juaj e re e pritjes të funksionojë sa më shpejt që të jetë e mundur.
Pyetja # 2
 • Sa është e vlefshme çmimi hyrës?
 • Pricemimi hyrës që ju paguani Dreamhost kur regjistroheni për një llogari të re pritëse është e vlefshme deri në fund të periudhës suaj të përtëritjes. Në atë kohë, çmimi që paguani rritet çdo vit që ju mbeteni një klient i Dreamhost.
Pyetja # 3
 • A do të jem në gjendje të marr një server të dedikuar dhe shërbime të menaxhuara kur të zgjedh të bëhem një klient me Dreamhost?
 • Dreamhost ju ofron një shumëllojshmëri të gjerë të platformave të dedikuara të serverëve që janë mjaft të larmishme për të përmbushur çdo nevojë pritëse që keni në mendje. Në të njëjtën mënyrë, kompania pritëse gjithashtu ofron plane të menaxhuara të shërbimeve që ju ofrojnë një përvojë të ngjeshur falas të pritjes.
Pyetja # 4
 • A ofron Dreamhost ndonjë emër domain falas me planet e tyre të pritjes?
 • Po! Dreamhost ju siguron emra falas të domeneve kur regjistroheni në ndonjë nga planet e tyre të përbashkëta të mbajtjes në internet. Ju keni mbi 350 shtesa të ndryshme të domain-it në internet për të zgjedhur, gjë që ju jep më shumë mundësi për një emër unik në internet që shkon përtej tradicionale .com ose. Net që të gjithë e shohin zakonisht në internet.
Pyetja # 5
 • A mund të regjistroj një emër domaini në Dreamhost në kohën që unë regjistrohem për një nga planet e tyre të pritjes?
 • Po! Dreamhost u ofron klientëve të saj, klientëve potencialë dhe anëtarëve të publikut mundësinë për të blerë emra domenesh për regjistrim. Ju keni mundësinë e zgjedhjes së një .com, .net., .Info, dhe më shumë kur krijoni planin tuaj të pritjes. Të gjitha regjistrimet e emrave të domain vijnë me mbrojtje të intimitetit të domain pa ndonjë kosto shtesë për ju.
Pyetja # 6
 • Nëse nuk jam i kënaqur me shërbimin pritës që po marr pasi të regjistrohem me Dreamhost, a ka ndonjë shans që do t’i marr paratë e mia?
 • Po! Dreamhost u ofron të gjithë klientëve të tij një garanci të kthimit të parave 97 ditë. Nëse pas kësaj kohe nuk jeni të kënaqur me shërbimin që merrni, mund të kërkoni një rimbursim. Kompania ju dërgon shumën e plotë që keni paguar pa bërë pyetje. Nuk ka mundësi të rimbursimit në dispozicion për blerjet e emrave të domain ose produkteve të tjera që ofron kompania pritëse.
Pyetja # 7
 • A më ofron Dreamhost mundësinë e të pasurit një Server Virtual Privat (VPS)?
 • Kur vendosni një plan pritjeje me Dreamhost, ju keni katër mundësi VPS të veçanta që janë në dispozicion në llogarinë tuaj. Eachdo opsion mundësohet nga SSD i cili ju mundëson të merrni performancë të lartë me përpunimin e CPU, konfigurimin e hard drive, memorjen dhe gjerësinë e brezit në llogarinë tuaj. Teknologjia e fundit ju lejon të merrni gjithashtu një server të shpejtë për lexim dhe shkrim gjithashtu.
Pyetja # 8
 • Cilat janë opsionet e mia në dispozicion për të kontaktuar mbështetje teknike sa herë që lind ndonjë problem me llogarinë time të pritjes?
 • Ju keni tre opsione kryesore për të zgjedhur kur keni nevojë për mbështetje teknike. Ekziston një program për mbështetjen e kthimit në telefon ku vendosni thirrjen fillestare, lini një mesazh që përshkruan problemin tuaj dhe një teknologji mbështetëse kthen thirrjen tuaj. Ju gjithashtu keni një mundësi të mbështetjes së postës elektronike dhe një opsion të sistemit të biletave të klientëve në internet ku mbështetja teknike do t’ju ndihmojë online.
Pyetja # 9
 • Kur kontaktoj ekipin e ndihmës së klientit në Dreamhost, me cilën gjuhë mund të pres që teknikët të flasin?
 • Të gjithë teknikët e shërbimit ndaj klientit dhe teknikët e mbështetjes teknike për Dreamhost flasin anglisht. Kjo përfshin çdo email, përgjigje të biletave mbështetëse ose çdo lloj komunikimi verbal dhe të shkruar që do të keni me kompaninë. Secili prej ekipeve të tyre të shërbimit ndaj klientit dhe ndihmës teknike janë në dispozicion 365 ditë në vit, 24 orë në ditë, 7 ditë në javë. Ju gjithashtu mund të gjeni mbështetje përmes kanalit të mediave sociale të Twitter.
Pyetja # 10
 • Sa kohë ka qenë Dreamhost në biznes?
 • Ndërmarrja hapi dyert e saj në 1997 kur katër miq të kolegjit vendosën të merreshin me sferën në internet të biznesit. Ata e filluan kompaninë nga një dhomë konvikti kolegj dhe kishin për qëllim të ndihmojnë njerëzit të gjejnë një vend në komunitetin online. Shpejt përpara për sot, ku kompania është shtëpi përafërsisht 1.5 milion faqeve të ndryshme të internetit që ofrojnë blog, aplikim, e-commerce dhe më shumë në botën virtuale. Ata aktualisht u shërbejnë afërsisht 400,000 klientëve në të gjithë globin çdo ditë.
Pyetja # 11
 • Ku i mban Dreamhost serverat e qendrës së të dhënave?
 • Dreamhost mirëmban rrjetin e tij të serverëve të qendrës së të dhënave në një vend të largët në Los Angeles, California. Qendrat kontrollohen nga temperatura dhe sigurojnë rreth orës për të siguruar të dhënat tuaja dhe ato të klientëve të tjerë mbeten të sigurt në çdo kohë.
Pyetja # 12
 • A do të kem një larmi gjuhësh programimi për t’i zgjedhur kur përdor Dreamhost për shërbimet e mia të pritjes?
 • Po! Dreamhost ju ofron mundësinë të përdorni një nga disa gjuhë të njohura të programimit kur vendosni llogarinë tuaj. Ju mund të zgjidhni nga PHP, Perl, Ruby on Rails dhe Ruby language për nevojat tuaja të programimit.
Pyetja # 13
 • A do të kem ndonjë mundësi të shitësit në dispozicion duke përdorur Dreamhost?
 • Dreamhost ka një program të vlefshëm të shitësit që ju me siguri do të dëshironi të përfitoni kur vendosni llogarinë tuaj të pritjes. Secila prej opsioneve të tyre të shitësit ju jep mundësinë të fitoni të ardhura shtesë përmes opsioneve të ndryshme me porosi të DIY.
Pyetja # 14
 • A do të kem mundësinë të përfshihem në një program bashkëpunëtor me krijimin e një llogarie me Dreamhost?
 • Absolutisht! Dreamhost me krenari u ofron përdoruesve të interesuar mundësinë për të fituar të ardhura shtesë nga faqet e internetit të tyre që banojnë në rrjetin e serverëve Dreamhost. Ju mund të vendosni linqe teksti në të gjithë përmbajtjen e faqes tuaj të internetit dhe sa herë që një vizitor i faqes klikon në atë lidhje, ju fitoni para. Sa herë që referoni një mik apo anëtar të familjes në Dreamhost për nevojat e tyre të mbajtjes në internet, do të merrni 97 dollarë për çdo llogari të re që mbetet pranë kompanisë.
Pyetja # 15
 • Isfarë është përfshirë me regjistrimin e emrit tim domain nga Dreamhost?
 • Do të ndjeheni si mëngjesi i Krishtëlindjes kur regjistroni një emër të ri domain në Dreamhost. Përveç që ju keni zgjedhur mbi 350 shtesa të domain, ju gjithashtu merrni menaxhimin DNS, duke e bërë më të lehtë për të azhurnuar serverat e emrit tuaj dhe drejtuar vizitorët tuaj në internet në drejtimin e duhur. Ju do të keni mundësinë për të rregulluar ata serverë të emrave në diçka që pasqyron personalitetin tuaj ose emrin e biznesit tuaj. Ju mund ta përcillni atë emër domaini në çdo kompani tjetër të hostimit në internet që dëshironi dhe të keni mundësinë për të bllokuar domenin tuaj si mbrojtje kundër përhapësve ose hakerave sipas nevojës.
Pyetja # 16
 • Unë do të doja të përdor WordPress për uebfaqen time që dua ta pres në një server Dreamhost. A është ky opsion në dispozicion për mua apo më duhet të zgjedh një mundësi tjetër?
 • Do t’i pëlqeni shumë mundësitë e pritjes që Dreamhost i vë në dispozicion për ju dhe përdoruesit e tjerë që duan të përdorin mjetet e një faqe WordPress. Për të krijuar një llogari pritëse të WordPress, thjesht regjistroheni në një plan të përbashkët pritës ose një plan pritjeje të DreamPress. Secili plan vjen me aftësinë për të pasur mbështetjen e një stafi të njohur teknik të ndihmës, i cili është i disponueshëm 24/7 dhe mund të ndihmojë në çdo çështje që lind. Ju gjithashtu merrni kopje rezervë automatike të sistemit dhe azhurnime dhe qasje në një rrjet pritës që është në dispozicion 100 përqind të kohës që ju nevojitet shërbim. Kur krijoni llogarinë tuaj WordPress, mund të shtoni në çdo temë ose shtojcë që dëshironi brenda disa minutash.
Pyetja # 17
 • Dua të hap një llogari pritëse me Dreamhost, megjithatë, aktualisht kam një uebfaqe që është në një server tjetër pritës. A do të transferojë Dreamhost informacionin e llogarisë time të vjetër në serverat e tyre kur të hap një llogari të re me ta?
 • Fatkeqësisht Dreamhost nuk kalon në hapat e migrimit të faqes tuaj në internet nga lokacioni aktual i tij i pritjes. Sidoqoftë, ata ju ofrojnë qasje në një ekip mbështetës teknik miqësor dhe të dobishëm, i cili do t’ju ndihmojë të lundroni në rrugën tuaj nga vendndodhja e vjetër e pritjes në vendin tuaj të ri në serverat Dreamhost. Ju gjithashtu keni qasje në forume të klientëve, ku do të gjeni informacione dhe këshilla të vlefshme nga përdoruesit e tjerë që kanë transferuar me sukses llogaritë e tyre pa asnjë problem. Dreamhost ju jep ndihmë shtesë duke bërë një bibliotekë të skedarëve të ndihmës që mund të shkarkohen, të cilat mund t’ju ndihmojnë në detyrën e transferimit të faqes tuaj..
Pyetja # 18
 • Unë dua të drejtoj disa faqe në internet për hobi të ndryshme, interesat personale dhe ndërmarrjet e biznesit. A është e mundur kjo me një llogari të Dreamhost ose do të më duhet të hap disa llogari për të akomoduar secilin emër domain?
 • Dreamhost operon një rrjet të gjerë të serverëve në internet që lejojnë kompaninë t’u ofrojë klientëve të saj mundësinë për të zotëruar dhe operuar sa më shumë emra domenesh siç dëshirojnë. Ju mund të keni lehtësisht një emër domain për çdo interes, hobi ose sipërmarrje biznesi që ju vjen në mendje. Namedo emër domain merr trajtime të ndara t, duke e bërë atë të pranueshëm për një mori përfitimesh të emrit të domain-it që ofron Dreamhost. Do të keni mundësinë të zgjidhni nga mbi 350 shtesa të ndryshme për secilin nga emrat e domain. Ju mund të shtoni emrat e nënfushave në secilën faqe pa ndonjë kosto shtesë nëse dëshironi dhe secili emër do të ketë mbrojtje të intimitetit, duke mbajtur të gjitha llogaritë e domenit tuaj sa më të sigurt nga sa është e mundur nga kërcënimet në internet.
Pyetja # 19
 • Më pëlqen të përdor programin Prestashop në faqet e mia të internetit sepse është i lehtë për t’u përdorur dhe plotëson nevojat që kam për drejtimin e një uebsajti të ecommerce që merr një sasi të konsiderueshme trafiku. A do të jem në gjendje të vazhdoj të përdor prestashop nëse kaloj gjithçka në një llogari të Dreamhost?
 • Po ju do të jeni në gjendje të vazhdoni të përdorni Prestashop me lehtësi në llogarinë tuaj të sapo pritur në Dreamhost. Dreamhost ka aftësinë të mbështesë këtë lloj programi dhe t’ju sigurojë të gjitha mjetet e nevojshme për të lejuar me sukses faqen tuaj të internetit të funksionojë siç duhet në proces. Uebfaqja juaj e e-commerce do të korrë përfitimet e hyrjes në një infrastrukturë të shpejtë të përpunimit. Do t’ju pëlqejnë aftësitë e sistemit të rrjetit dhe platformën e përbashkët të pritjes së rrjetit që Dreamhost ofron për llogarinë tuaj të re.
Pyetja # 20
 • Një nga arsyet që unë jam duke kërkuar për një kompani të re pritëse është opsionet e panelit të kontrollit. Kompania ime e tanishme e pritjes nuk ofron një veçori të panelit të kontrollit miqësor ndaj përdoruesit dhe e gjykoj se do të jetë shumë irrituese kur jam duke u përpjekur të bëj ndryshime në faqen time të internetit. Typefarë lloj paneli kontrolli ofron Dreamhost?
 • Sigurohuni që nuk do të keni një problem zhgënjimi kur përdorni panelin e kontrollit që Dreamhost ofron në llogarinë tuaj. Duke përdorur një sistem operativ të bazuar në Linux, Dreamhost ju jep një qendër kontrolli të panelit c nga i cili mund të menaxhoni me lehtësi çdo aspekt të llogarisë tuaj të pritjes. Paneli c ju lejon qasje në të gjitha skedarët e llogarisë tuaj, informacionin e bazës së të dhënave, instalimet e programeve kompjuterike dhe gjithçka tjetër që ju nevojitet për të menaxhuar me sukses llogarinë tuaj.
Pyetja # 21
 • Ofruesi im aktual i pritjes i mungon departamentit të mjeteve. Shpesh e gjej veten duke kaluar orë të tëra në internet në kërkim të shtojcave dhe opsioneve të tjera të rëndësishme që do të ndihmojnë ta bëjnë më lehtë punën e faqes time. Nëse kaloj te Dreamhost, çfarë mund të pres që të marr që do të ndihmojë ta bëj jetën time të pritjes pak më të lehtë?
 • Qielli është kufiri për sa i përket asaj që mund të prisni të merrni nga llogaria juaj e re e pritjes në Dreamhost. Ju do të jeni në gjendje të menaxhoni me lehtësi llogarinë tuaj përmes sistemit funksional të kontrollit të panelit c që shërben si qendër qendrore për të gjitha faqet e internetit dhe aktivitetet pritëse. Ju keni mundësinë të instaloni ndonjë aplikacion plug-in ose uebsajti me klikimin e një butoni falë programit të instaluesit të tyre ‘1-klikues’. Ekzistojnë çertifikata të nivelit më të lartë të SSL-së që i mbajnë hakerët dhe kompanitë e spam-it që të mos qasen në informacionin tuaj të internetit. Ju jepet mbrojtje e mëtejshme nga skanimet e vazhdueshme të malware që ndodhin prapa skenave. Kur gjithçka tjetër nuk arrin në llogarinë tuaj, ekziston një ekip me reputacion të shërbimit të klientëve dhe anëtarëve të mbështetjes teknike që qëndrojnë në 24/7 për t’ju ndihmuar me gjithçka që ju nevojitet.

Shih faqet zyrtare më shumë në DreamHost.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector