WPX Hosting (Ishte Planet Traffic Planet) Shqyrtime Maj 2020 – Prmimet dhe planet e Hosting

Sa i mirë është mbajtja e WPX (Planet Traffic Planet)?

WPX Hosting është një shërbim pritës që specializohet në disa nga shpejtësitë më të shpejtë të pritjes të shënuara në vend. Planet fillojnë me 24,99 dollarë muaj, që është pak i kushtueshëm për disa përdorues, por ky plan mbulon hostimin deri në pesë uebfaqe. Në krahasim me hostet me çmime më të larta, ju merrni shumë për paratë tuaja këtu!


Sidoqoftë, ne rekomandojmë disa hoste të tjerë sipër WPX. Nëse jeni duke kërkuar vlerën më të mirë të përgjithshme të WordPress-it, shkoni me SiteGround. Nëse jeni duke kërkuar për shpejtësi super të ngarkuar, shkoni me A2 Hosting. Nëse dëshironi një pritës premium WordPress me mbështetje të nivelit 1, shkoni me WP Engine ose Kinsta.

Shqyrtime të hostimit të WPX (ishte planeti i trafikut) 3.1 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (5 vota) Pro

 1. Koha e shpejtë e ngarkimit
 2. Shërbim i përgjegjshëm i klientit
 3. Plani themelor pret deri në pesë faqe në internet
 4. Migrim falas në sit
 5. Mban kopje rezervë
 6. Ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur
 7. Mund të përdoret për sisteme të tjera të menaxhimit të përmbajtjes përtej WordPress

Cons

 1. Pointmimi më i lartë fillestar i planeve
 2. sa më shumë karakteristika në ndërfaqe sa konkurrentët

SummaryTraffic Planet është përqendruar në përdoruesit që drejtojnë faqet e internetit të WordPress dhe po kërkojnë të marrin një shërbim që është më i efektshëm për këtë lloj uebfaqeje. Ata po ofrojnë shpejtësi për përdoruesit e tyre pasi që ata e përqendrojnë këtë në WordPress. Support3.5Speed3.5Features2.5Value3Transparency3

Rishikimi ynë zyrtar i hostimit WPX

Hosting WPX synon përdoruesit e WordPress dhe i tërheq ata nga shpejtësitë që ata mund të ofrojnë. Shpejtësia e tyre në kombinim me shërbimin e tyre të klientit duket se është ajo që i mban njerëzit të mbledhin të përdorin shërbimin e tyre të pritjes. Dëshironi të dini më shumë rreth shërbimit të tyre? Vazhdoni të lexoni për më shumë njohuri.

Ky është një përmbledhje editoriale bazuar në përvojat e përdoruesve nga rishikimet në internet. Kur mendoni për marrjen e vendimit tuaj përfundimtar, duhet të lexoni gjithashtu në përshtypjet që mund të gjeni së bashku me detajet në faqen e tyre të internetit.

Karakteristikat më të mira të hostimit WPX

Këto janë tiparet që përdoruesit i pëlqejnë absolutisht rreth WPX Hosting.

1. Shpejtësia

Shumica e rishikimeve të përdoruesve vërejnë se shpejtësia e tyre në uebfaqe është rritur nga hostimi i mëparshëm që ata kishin përdorur. Në mentalitetin e sotëm që shumë njerëz kanë tendencë të kenë sot, kjo mund të jetë me të vërtetë e rëndësishme për sa mirë do të bëjë faqja juaj e internetit kur bëhet fjalë për mbajtjen e klikimeve që keni tërhequr në faqen tuaj.

wpx botët cdn më të shpejtë

Ata madje kanë CDN më të shpejtë në botë WordPress, me shpejtësinë e faqes suaj deri në 3x.

2. Shërbimi ndaj klientit

Kjo ishte ndoshta karakteristika e dytë e preferuar që përdoruesit kërkojnë për këtë shërbim. Ata janë shumë të kënaqur me shpejtësinë e përgjigjes së biletave pasi të dërgohen.

Ata madje do të rregullojnë malware që mund të sulmojnë faqen tuaj!

3. Uebfaqe të shumta

Shërbime të tjera shpesh lejojnë përdoruesit vetëm të kenë një faqe në internet për planin e tyre themelor, dhe pastaj çmimi rritet mjaft për planet që do të mbulojnë pritjen për disa faqe interneti. Me WPX Hosting, ju do të jeni në gjendje të presni pesë faqe në internet në planin e tyre bazë. Plani i tyre profesional do të mbulojë deri në 15, dhe elita e tyre do të mbulojë deri në 35.

A jeni një tregtar i filialeve, apo dikush që thjesht do të heq dorë nga faqet e reja? Pastaj shkoni me WPX!

4. Migrimi i sitit

Një nga gjërat që zakonisht mban një person me të njëjtin shërbim pritës është se ata nuk duan të shqetësohen për të bërë migracionin nga një server në tjetrin.

wpx hosting migrim falas

Na beso, kjo është një dhimbje në A!

Kjo nuk është një çështje me WPX Hosting. Ata trajtojnë migracionin e faqes tuaj falas, dhe do ta bëjnë atë brenda rreth 24 orësh. Disa përdorues raportuan se ishte bërë edhe më shpejt se ajo për faqet e tyre.

5. Kopje rezervë

Ata mbajnë kopje rezervë ditore të faqes suaj të internetit me vlerë dy javë. Nëse diçka shkon keq, ata do ta rikthejnë atë në rezervë pa pagesë.

6. Ndërfaqja

Ndërfaqja që ata kanë instaluar për përdoruesit për të menaxhuar faqet e tyre të internetit është shumë e lehtë për t’u përdorur. Kjo mund të jetë një plus për njerëzit që ende mësojnë.

7. Sistemet e menaxhimit të përmbajtjes

WPX nuk ju kufizon kur bëhet fjalë për sistemet e menaxhimit të përmbajtjes pasi disa host të tjerë që përqendrohen në WordPress do, kështu që ky shërbim pritës mund të përdoret për sisteme të tjera të menaxhimit të përmbajtjes përtej WordPress. Kjo mund të jetë e dobishme nëse tashmë keni sisteme të ndryshme në përdorim.

Rrëshqitjet e Hosting Planet Traffic

Tani, megjithëse ka shumë vlerësime pozitive për këtë shërbim pritës, ai nuk është një 100 përqind i përsosur. Si me çdo kompani, përdoruesit do të kenë disa gjëra që ata dëshirojnë t’i shohin të përmirësuara ose të ndryshuara. Ka vetëm disa për WPX Hosting.

1. Pricemimi

Plani më i ulët është plani i biznesit, dhe do t’ju kushtojë 24,99 dollarë në muaj. Kjo nuk është shumë e keqe në krahasim me disa konkurrentë duke marrë parasysh që vjen me pritjen deri në pesë uebfaqe, por për dikë me një uebfaqe shumë më të thjeshtë që nuk kërkon shumë shpejtësi, ekzistojnë disa shërbime pritëse që nuk janë aq të shtrenjta.

2. Karakteristikat

Disa përdorues mendojnë se konkurrentët më të shtrenjtë kanë një avantazh ndaj WPX Hosting pasi ofrojnë më shumë veçori të ndërfaqes për faqen tuaj të internetit..

Vija e poshtme

Në fund të fundit në WPX Hosting është se duket shumë e vështirë të gjesh edhe shumë përdorues të pakënaqur me këtë shërbim.

Vibila e përgjithshme për këtë shërbim pritës është shumë pozitiv.

Përdoruesit e duan sa më shpejt mbështetja u kthehet atyre, dhe shumë raportojnë me shpejtësi shumë më të shpejtë në faqet e tyre pasi të shpërngulen. Pika e çmimit mund të jetë pak e lartë për dikë me një faqe interneti më të thjeshtë që është thjesht duke kërkuar një prani në internet, por përdoruesit me më shumë se një faqe në internet do të duan kursimin që mund të shohin çdo muaj me këtë host.

 

WPX Hosting vs WP Engine vs HostGator vs Pagely

WPX Hosting është krahasuar shpesh me mbajtjen e WP Engine me peshë të rëndë, HostGator të markës së madhe dhe Faqe me prekje të lartë. Si e krahason?

wpx hosting vs motori wp vs hostgator vs pagely

Ajo që na pëlqen WPX për shumicën është përqendrimi i tyre në shpejtësinë, shërbimin ndaj klientit dhe veçoritë, ndërsa ende ofrojnë tarifa të përballueshme për pronarët me shumë faqe.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map