12 En İyi WordPress Barındırma Sağlayıcısı Karşılaştırıldı (Mayıs 2020)

WordPress barındırma dünyasında, sizin için en iyisini nereden biliyorsunuz??


Ezici hissetmiyor mu?

Doğru seçim nasıl yapılır?

Bize göre, barındırma şirketlerine iyi yaptıkları şeylerin lensi ile bakmak en iyisidir.

en iyi wordpress hosting

WordPress barındırma seçenekleri dünyası, giriş düzeyinde paylaşılan barındırma seçeneklerinden kurumsal düzeyde adanmış WordPress barındırma sunucularına kadar her şeyi sunan şirketlerle doludur. İhtiyaçları için en iyi WordPress barındırma yöntemini belirlemeye çalışan kişi veya kuruluş için, bu, bir kişinin seçim sürecini kafa karıştırıcı hissettirebilir.

Bu barındırma incelemesinde, müşterilere en çok önem veren farklı web sitelerinin çeşitli nişlerinde en iyi seçeneği sunanlara bir göz atacağız. İşimiz bittiğinde, endüstride yaygın olarak kullanılan bazı terminolojileri ve bunların barındırma hizmetleri ihtiyaçlarınızla ne ilgisi olduğunu açıklayacağız..

Herkes İçin En İyisi: SiteGround

SiteGround

Giriş Seviyesi Plan Fiyatı: Aylık 11,95 USD

Tepki Süresi: 500 ms

Çalışma Zamanı: 100%

SiteGround Planlarını Görüntüle

SiteGround, WordPress müşterilerine üç set düşük maliyetli barındırma planı sunar. StartUp katmanları tek bir web sitesine ev sahipliği yapar, 10 Gb depolama alanı sunar ve 10.000 ziyaret kabul eder. GrowBig ve GoGeek katmanları, sınırsız sayıda web sitesi ve ayda daha fazla alan ve ziyaretçi sunuyor.

Daha da önemlisi, SiteGround hız, çalışma süresi ve özellikler sunan bir web barındırma sağlayıcısıdır. PHP tabanlı barındırma önceden yüklenmiş olarak gelir ve sistem ayrıca yeniden yerleştirme işlemini hızlandıran bir site geçiş eklentisi içerir. Alan adları da satıyorlar, bir web sitesi URL’sini özel barındırma kurulumunuzla eşleştirme işlemini bir esinti haline getiriyorlar. Ayrıca 7/24 müşteri desteği alabilirsiniz:

 • E-posta
 • Telefon
 • Trouble biletleri
 • Sohbet desteği

Aşağı yönde, SiteGround sadece bir WordPress web sitesine ev sahipliği yapmaya adanmış değildir. Web sitesi barındırma diğer türlerini işlemek ve aynı zamanda yönetilen WordPress site barındırma büyük bir oyuncu değildir. Ancak, bakiye olarak, SiteGround, güçlü kullanıcı seti dışındaki herkes için hız, fiyat ve özelliklerin en iyi kombinasyonunu sunar.

SiteGround incelemesinin tamamını okuyun

Dijital İşletmeler için En İyisi: Kinsta

kinsta

Giriş Seviyesi Plan Fiyatı: Aylık 30 $

Tepki Süresi: 235 ms

Çalışma Zamanı: % 99.8

Kinsta Planlarını Görüntüle

Kinsta, dijital pazarlama ajansları, grafik tasarımcılar, yalın girişimler, girişimciler ve şirket içi tasarım ekiplerinin yararına yetenekli geliştiriciler tarafından inşa edilen bir şirket olarak faturalandırıyor. Şirket, bilgisayar bilimlerinde doktora sahibi olmayan kişiler için erişilebilir bir şekilde barındırma hizmetleri sunarak, pazarlama ve tasarım topluluklarında birçok kişinin kalbinde yer aldı. En önemlisi, Kinsta, yalnızca WordPress’e özel barındırma şirketleri olmaya odaklanan küçük bir sağlayıcı sınıfının bir parçasıdır.

Kinsta’da şunları bulacaksınız:

 • Paylaşılan Evsahipliği
 • Bulut barındırma
 • Yönetilen hesap seçenekleri

Tier 1 desteği hazırdır ve teknoloji meraklısı WordPress uzmanları size yardımcı olmayı bekliyor. Ancak alan adları satmazlar, bu nedenle bir alanı bir siteye bağlamanın biraz dağınık göreviyle uğraşmanız gerekir. Bununla birlikte, parlak tarafta, Kinsta şunları yapmayı kolaylaştırır:

 • Hazırlama sitelerini ayarlama
 • Tek bir siteyi müşterinin hesabına aktarma
 • Otomatik olarak günlük yedeklemeler yapın

Ayrıca, site geçişi gerçekleştirmenize yardımcı olacak teknik kadroya sahiptirler ve bu hizmet ücretsiz olarak sağlanır. Bir tasarımcı olarak, hızlı bir şekilde bir WordPress sitesi oluşturmanıza ve bir başkasına teslim etmenize yardımcı olmaya odaklanmış bir şirket arıyorsanız, Kinsta’yı yenmek zor.

Kinsta incelemesinin tamamını oku

Yüksek Büyüyen İşletmeler için En İyisi: WP Motoru

wpengine

Giriş Seviyesi Plan Fiyatı: Aylık 35 $

Tepki Süresi: 650 ms

Çalışma Zamanı: 100%

WP Motor Planlarını Görüntüleyin

WP Engine, büyük WordPress hosting şirketlerinin en eski şirketi olarak başladı ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, onu benimseyen erken mühendislerin gözünde iyi bir üne sahiptir. Şirket, nispeten yüksek giriş seviyesi fiyat tekliflerinin kanıtı olan, giriş seviyesi kullanıcıdan hedef olarak uzaklaştı. Oldukça hızlı bir şekilde ölçekleniyorlar, bir sonraki katman ayda 115 dolar ve en üst katman ayda 290 dolara mal oluyor ve yüksek trafik gereksinimleri olanlar için üretildi.

Ayda yüzbinlerce ziyaretçiyi hızla ölçeklendirmek istiyorsanız, bunlar gerçekten iyi teklifleri temsil eder. WP Engine içeren tüm paketler çoklu site barındırma içerir ve şirketin küresel veri merkezleri vardır. Yine de başlayanlar için, fiyat biraz dik olabilir.

WP Engine’de müşteri desteği, özellikle en düşük seviyede mükemmel değildir. Şirket, iki üst seviyeye yalnızca 7/24 telefon desteği sunuyor. Bununla birlikte, WordPress uzun süredir pazar alanı barındıran bir ABD şirketidir ve bu, deneyime değer veren müşteriler için çok şey ifade edebilir. WP Engine’den 60 günlük para iade garantisi, çok fazla risk almadan projelere başlamak isteyenler için iyi bir oyundur.

WP Engine incelemesinin tamamını okuyun

Tasarımcılar İçin En İyisi: Volan

volan

Giriş Seviyesi Plan Fiyatı: Aylık 23 $

Tepki Süresi: 700 ms

Çalışma Zamanı: % 99

Volan Planlarını Görüntüleyin

Volan, erişilebilir ve arkadaş canlısı olmaya vurgu yapan yeni WordPress hosting şirketleri sınıfından biridir. Bu durumda, tasarımcılar ve pazarlama ajansları için bir platform sağlamaya odaklanıyorlar. İşletmenin yönetilen barındırma tarafı tamamen onların sorunudur ve harika siteler tasarlamak için tüm enerjilerinizi taahhüt etmenizi istiyorlar.

Fiyatlandırma, aynı sınıftaki benzer katılımcılardan biraz daha iyidir. Katmanlı fiyat yapısı, WP Engine ve Flywheel gibi daha büyük web barındırma şirketlerine benzer bir desen izler:

 • Ücretsiz bir SSL sertifikası
 • Ücretsiz site taşıma
 • Sahneleme siteleri
 • Bir dizi temaya erişim
 • PHP 7 ve WordPress’te bilgili teknik desteği
 • Müşterileri için çok sayıda öğrenme kaynağı

Tepki süreleri, bazı büyük oyunculardan biraz daha yavaş saat yönünde hareket etme eğilimindedir, ancak 700 ms hala önerilen minimum 1.000 ms’den daha iyidir. Ancak büyük bir artı, şirketin sadece yönetilen WordPress barındırma planları sağlamaya kararlı olmasıdır. Bu kadar. Başka bir şey teklif etmiyorlar.

Ajansları hedefleyen ve sahneleme siteleri kullanan diğer rakipler gibi, bir barındırma hesabını bir müşteriye aktarmak çok kolaydır. Kendinizi bir tasarımcı, pazarlamacı veya bir ajansın parçası olarak görüyorsanız, bu, aramanızda ilk önce bakmak isteyeceğiniz barındırma platformudur. Bulacağınız tek tıklamayla WordPress barındırma çözümüne yakın.

Flywheel incelemesinin tamamını oku

WooCommerce için en iyisi: LiquidWeb

liquidweb

Giriş Seviyesi Plan Fiyatı: WordPress için ayda 29 $ ve WooCommerce için ayda 39 $

Tepki Süresi: 152 ms

Çalışma Zamanı: 100%

LiquidWeb WordPress Planlarını Görüntüleyin

WooCommerce, kullanıcıların tam özellikli e-ticaret web siteleri oluşturmasına izin veren WordPress için bir eklentidir. Böyle bir siteyi kurup çalıştırmadaki potansiyel zorluklar göz önüne alındığında, işleri ütülemenize yardımcı olmak için orada yönetilen bir destek ekibine sahip olmak iyidir. Liquid Web ayrıca geliştirici dostu bir hosting çözümü olarak da ün yapmıştır. Bir WordPress web sitesinin somunlarına ve cıvatalarına erişmekten endişe ediyorsanız, Liquid Web çok çekici bir barındırma seçeneğidir.

Böyle bir projeyle uğraşıyorsanız, muhtemelen nasıl kod yazacağını bilen birinin desteğiyle yapıyorsunuzdur. LiquidWeb’in ayrıca şunlara erişim sağladığını duymaktan memnuniyet duyarlar:

 • VPS sunucuları
 • Bulut barındırma
 • Özel sunucular
 • Sunucu kümeleri

Liquid Web, bazı açılardan, Volan ve Kinsta gibi şirketlerin ne olmaya çalıştıklarının antitezidir. Tasarımcılar için her şeyi süper kolaylaştırmak yerine, hız, güç ve düşük seviyeli erişim sunuyorlar. Ellerinizi aşağıdaki gibi şeylerle kirletebilirsiniz:

 • Bir SSH kabuğu
 • Paketsiz bir SSL sertifikası
 • Git sürüm kontrolü
 • WordPress’i çalıştıran MySQL veritabanına doğrudan erişim

Aynı zamanda bir sürü otomasyon ve destek var. Örneğin, eklentiler ve WordPress çekirdeği düzenli olarak güncellenir. Site bakımı da dahildir. Site yönetimini basitleştirmek ve kullanıcılara siteleri için analitiklere erişim vermek için bir gösterge panosu yapısı vardır.

WP motoru ve e-ticaret ile ciddi olmak istiyorsanız, Liquid Web’in sunabileceği çok şey var. Çevrimiçi bir mağazada küçük bir işletme işleten herkes kendi aramalarını Liquid Web’de başlatmalıdır.

Liquid Web incelemesinin tamamını okuyun

Ucuz ve Hızlı için En İyisi: A2 Hosting

Gözden A2Hosting

Giriş Seviyesi Plan Fiyatı: Aylık 3,92 ABD doları

Tepki Süresi: 1730 ms

Çalışma Zamanı: % 99

A2 Hosting Planlarını Görüntüle

A2 Hosting, veri aktarımı veya ziyaretçilerle ilgili herhangi bir sınırlaması olmayan, ucuz bir paket sunar. Daha az ucuz planlar için bile fiziksel bellek, 512 MB ile 2 GB arasında, diğer WordPress barındırma sağlayıcılarının yaklaşık on yıldır kapalı olduğu sayıları acı verici bir şekilde düşüktür. Yönetilen DNS yardımı ve site geçişi dışında, doğrudan sitenizle çalışmak için çok fazla ücretsiz destek yoktur..

Şirket etki alanları satıyor ve ayrıca VPS barındırma ve özel sunucular da sağlıyorlar. Bununla birlikte, yükseltme yolunuz tamamen başa çıkmak için, fiyat için beklenen bir şey.

Sunucuları asla yıldırım hızlı olmakla suçlanmayacak, ancak fiyat için korkunç değiller. E-posta barındırma dahildir ve yöneticileri olarak sunucularına girmek isteyen kişiler cPanel’i kullanabilir. Sitenizdeki WordPress’in yanı sıra farklı bir CMS de kullanabilirsiniz. Ayrıca ABD, Avrupa ve Asya’daki veri merkezlerinden seçim yapma seçeneği de sunuyorlar. Bu gerçeği göz önünde bulundursa bile, sayfa yükleme sürelerinin fazla olmasını beklemeyin.

Eski WordPress koduyla uğraşıyorsanız, A2 Hosting en az bir ilginç seçenek içerir. PHP 5.5 sürümüne geri dönmenizi sağlar. Ayrıca MySQL, Node.JS, SSH GIT, Python ve Ruby için desteğiniz olacak. Bir geliştirici olarak biraz yetkinseniz, bu ucuz bir WordPress site barındırma paketi için sunacak çok şey var.

Bu paketi teknoloji meraklısı olmayan kimseye tavsiye etmiyoruz. Tasarımcılar, pazarlamacılar ve ajanslar rahat çalıştıkları bir kodlayıcıya sahip olmadıkça dikkatli olmalıdırlar..

A2 Hosting incelemesinin tamamını okuyun

Üst Düzey Bulut Barındırma Seçenekleri için En İyisi: Cloudways

cloudways

Giriş Seviyesi Plan Fiyatı: Biraz belirsiz

Tepki Süresi: 580 ms

Çalışma Zamanı: 100%

Cloudways Planlarını Görüntüleyin

Üst düzey web barındırma teknolojisi koymak koyarak geliştirme veya programlama geçmişleri olmayan insanlar için bir sorun olabilir. Cloudways, müşterilerine aşağıdaki teknolojilere kolay erişim sağlamayı amaçlayan bir web barındırma hizmetidir:

 • AWS
 • Google Cloud
 • Dijital okyanus

Tüm bunlar, tasarımcıların, ajansların ve diğer geliştirici olmayanların çalışmak için çok fazla bilgi işlem gücü kullanmasına yardımcı olmak için gereken teknik, idari ve müşteri desteği düzeyiyle desteklenmektedir. Aşağıdakileri kullanan modern bir yazılım yığını elde edersiniz:

 • Hafif Nginx ortamı
 • mariadb

Apache ve MySQL’in eski WordPress ekosistemine bağlı kalmak isteyen kullanıcılar da burada memnuniyet duyacaklar Cloudways de ihtiyaçlarını karşılayan barındırma planları sunuyor.

Cloudways ile büyük bir dezavantajı, şirketin doğrudan fiyatlandırma yapısından belirli bir WordPress web sitesi barındırma planına bir çizgi çizmek için harika bir iş yapmamasıdır. AWS kullanımı gibi bazı seçeneklerin bulut sağlayıcısının ölçüm yapısını izlediğini fark ettiğinizde bu daha da karmaşıklaşır. Örneğin Amazon, fiyatlandırmayı değişken ve öngörülemez hale getirebilecek bir CPU saat saati faturalandırma yöntemi kullanıyor.

Cloud yollarıyla, hem hız hem de kararlılık sağlamak için modern bulut bilişim teknolojilerinden yararlanan bir WordPress web barındırma kurulumu elde edersiniz. Buluttaki WP motoru için mevcut en iyi barındırma arıyorsanız, Cloudways’i yenmek zor. Öngörülemeyen fiyatlandırma yapısı birçok insanı erteleyebilir.

Cloudways incelemesinin tamamını okuyun

Giriş Seviyesi için En İyisi: Bluehost

Bluehost

Giriş Seviyesi Plan Fiyatı: Aylık 7,99 ABD doları

Tepki Süresi: 410 ms

Çalışma Zamanı: % 99.99

Bluehost Planlarını Görüntüleyin

Bluehost, en az bir WordPress blog barındırma hesabı çalıştıran birçok kişi için sektörde eski bir bekleme. İlk yıl için ücretsiz bir alan adı sunuyorlar ve elbette bu da alan adı sattıkları anlamına geliyor. Bunlardan ücretsiz bir SSL sertifikası da alabilirsiniz. Bu, tüm eşyalarını tek bir barındırma hesabında tutmak isteyen insanlar için bir ters.

Düşük uçta, 50 GB SSD depolama alanına sahip olursunuz. Bununla birlikte, fiyatın sadece iki katı için, üst düzey barındırma planlarından birine gidebilir ve tek bir hesapta ölçülmemiş depolama alanı ve sınırsız web sitesi alabilirsiniz. Resimler, PDF ve HTML sayfaları gibi statik dosyaları sunmanıza yardımcı olacak bir içerik dağıtım ağına da erişebilirsiniz. Bluehost ayrıca WordPress.org tarafından ortak olarak önerilen sadece üç hosting şirketinden biridir.

Paranız için çok fazla patlama sağlayan giriş seviyesi bir seçenek arıyorsanız, Bluehost mükemmel bir seçimdir. Sabit hız ve kullanılabilirlik elde edersiniz ve siteniz güvenli ve düzenli olarak güncellenir. Park alan adları gibi şeyler yapmak veya birden çok pazarlama sitesi oluşturmak istiyorsanız özellikle iyi bir seçimdir.

Bluehost incelemesinin tamamını oku

Ucuz Bulut Housting için En İyisi: HostGator WordPress Cloud

hostgator

Giriş Seviyesi Plan Fiyatı: Aylık 5,95 ABD doları

Tepki Süresi: 1400 ms

Çalışma Zamanı: 100%

HostGator Planlarını Görüntüleyin

HostGator, 2002 yılından bu yana beklemede olan bir web barındırma bekleme aracıdır ve birçok kullanıcı tarafından güvenilmektedir. Sağlayıcı fiyatlandırma sunan bulut sunan sağlayıcılar ve planlar küçük bir işletme büyüdükçe kolayca ölçeklendirilebilir. Tepki süreleri çok düşük, ancak çalışma süresi mükemmel.

Adil bir fiyata sıkıcı ve basit bir barındırma planı arıyorsanız, HostGator işi yapmaktan daha fazlasını yapacaktır. Hostgator, gösterge paneli olarak denenmiş ve gerçek cPanel’i kullanır. Geliştirme geçmişi olmayan insanlar için harika bir ortam değildir, ancak en eski web sitesi barındırma sağlayıcıları tarafından kullanılan eski kontrol panellerinde usta olan biri varsa, iyi bir kurulumdur. Çok hızlı bir WordPress barındırma paketi almayacaksınız, ancak iş yapacak.

HostGator incelemesinin tamamını okuyun

Yönetilen Kurumlar İçin En İyisi: Pagely

pagely

Giriş Seviyesi Plan Fiyatı: Aylık 199 $

Tepki Süresi: 1400 ms

Çalışma Zamanı: 100%

Pagely Planlarını Görüntüle

Pagely’nin en ucuz kurulumu için aylık 199 $ fiyat size biraz duraklama veriyorsa, muhtemelen hedef müşterisi değilsiniz. Pagely, kurumsal ölçekli müşterilere WordPress için en iyi VPS’yi sağlama işindedir. Teklifleri ayda binlerce olur ve yüzlerce GB’den başlayan bant genişliği ölçümü sunar.

Yapılandırmanın yüksek düzeyde güvenli ve kapsamlı bir şekilde yönetilmesi amaçlanmıştır. Destek ekibi 7/24 müşterilere yardımcı olmaya hazır.

AWS bulut mimarisine erişmenizi sağlayan üst düzey bir çözüm arıyorsanız, Pagely mükemmel bir seçimdir. Yeni kurulan işletmelerin ve küçük işletmelerin en iyi arkadaşı değiller, ancak talepleriniz arttıkça kesinlikle aklınızda bulundurmak isteyeceğiniz bir şirket. Sonunda, Pagely’nin “ucuz” paketini satın almanın diğer sağlayıcıların üst düzey paketleriyle tırmanmaya devam etmekten daha uygun maliyetli olduğu bir miktar trafiği vurabilirsiniz.

Pagely incelemesinin tamamını oku

Kir için en iyisi: EasyCP by NameCheap

namecheap 2019-Haziran

Giriş Seviyesi Plan Fiyatı: Aylık 3,88 ABD doları

Tepki Süresi: 350 ms

Çalışma Zamanı: % 99.9

Namecheap Planlarını Görüntüleyin

Ucuz sizin için yeterince iyi olmadığında, NameCheap var. Ücretsiz bir alan adı ve site taşıma konusunda ücretsiz yardım alırsınız ve bu hiçbir şey değildir. Beklenen performansı sağlayan paylaşılan barındırma paketleri sunarlar.

Uptime, duyarlılık gibi WordPress barındırma incelemelerinde her zaman adil olmayan bir şirket için oldukça iyi. Temelde dört dolar için çok fazla yardım almayacaksınız, ancak bu fiyat segmentinde daha kötüsünü yapabilirsiniz. Mutlu değilseniz, 30 günlük para iade garantisi sunduğunu bilerek rahatlayabilirsiniz..

NameCheap incelemesinin tamamını oku

Alan Adı Sahipleri İçin En İyisi: GoDaddy WordPress

godaddy

Giriş Seviyesi Plan Fiyatı: Aylık 9,99 ABD doları

Tepki Süresi: 800 ms

Çalışma Zamanı: % 99.8

GoDaddy Planlarını Görüntüleyin

GoDaddy, yıllar önce alan adı pazarının büyük bir bölümünü oydu. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, sundukları arasında WordPress bloglarının barındırılması yer alıyor. Birçok sürükle ve bırak çözümüne sahipler ve bu, zaten onlarla alan adı olan kişiler için zorlayıcı olabilir.

Şirket gerçekten en ucuz ya da en hızlı değil. Hiçbir şeyde birinci sınıf değiller. Bununla birlikte, onlarla birkaç alanınız varsa, tüm çalışmalarınızı bir barındırma hesabında tutmak kendi erdemlerine sahiptir..

GoDaddy incelemesinin tamamını oku

WordPress Hosting Özellikleri Satın Almadan Önce Dikkate Alınması Gereken Özellikler

Farklı barındırma sağlayıcıları ile geliştirilen bazı temalar fark edeceksiniz. Bazı şirketler ham güce ve hıza ihtiyaç duyan insanlara yöneliktir, diğerleri ise hizmetleri ucuza satmaya çalışıyor. diğerleri ajansları ve tasarımcıları hedefleyenler gibi belirli segmentlere hitap ederek:

 • Web siteleri hazırlama
 • Tek tıkla yayın
 • Ücretsiz göç yardımı
 • Ücretsiz alan adları ve SSL sertifikaları

Bir geliştiricinin bir web sitesi üzerinde kontrol düzeyine sahip olmasından endişe ediyorsanız, SSH ve FTP erişimi, Plesk ve cPanel gibi geleneksel kontrol panellerinin kullanılabilirliği, Git sürüm kontrolleri ve altta yatanlara erişim gibi konular hakkında da endişelenmeniz gerekir. veri tabanı.

Önceden yüklenmiş eklentiler de çok önemlidir. WordPress eklentileri asla kendi başınıza halletmek kolay değildir. PHP 5.1’de harika çalışan bir şey olabilir, ancak şimdi sürüm 7.3’te kullanımdan kaldırılan kodu kullanıyor olabilir. Eklentilerin ön kurulumu ve düzenli otomatik güncellenmesi, bu tür çakışmaları önlemenin en basit yoludur.

Fiyat her şey değil, ama önemli. Daha da önemlisi, suya bir ayak parmağı sokabilmek ve deneyimin nasıl olduğunu görmek iyi bir fikirdir. Para iade garantilerine dikkat edin.

Bazı temel kavramları anlamak da yararlıdır. Bunlardan birkaçına bakalım.

WordPress Paylaşımlı Hosting Nedir?

Paylaşılan barındırma, barındırma planlarının mutlak düşük sonu olarak kabul edilir. Paylaşılan bir barındırma sistemi, tek bir işletim sistemi aracılığıyla her web sitesine barındırma sağlayan bir sunucudaki tek bir örnektir. Bu, bellek alanını ve CPU döngülerini başkalarının web siteleriyle paylaştığınız anlamına gelir.

Daha da önemlisi, dosya sistemi alanını başkalarıyla da paylaşıyorsunuz. Bu, tüm kurulumunuzu daha savunmasız hale getirir. Kesinlikle bir e-ticaret sitesi veya paylaşılan kullanıcı barındırma kurulumunda hassas kullanıcı verileri toplayan herhangi bir şey koymayın. Bu yaklaşım yalnızca mümkün olan en ucuz fiyata konulması gereken minimum minimum web siteleri için kullanılmalıdır. Trenler hakkında bir WordPress blogu yayınlamak istiyorsanız, paylaşılan barındırma ile deliye dönün.

Paylaşılan seçenekler de sıklıkla sınırlıdır. Kendi eklentilerinizi ve hatta temalarınızı yükleyemeyebilirsiniz. Çoğu size SSH düzeyinde erişim vermeyecektir, bu nedenle geliştiriciler muhtemelen bunları unutabilir. Özelleştirilebilirlik sınırlıdır ve bir barındırma paketini paylaşılan bir ortamda büyütmek de genellikle zordur.

Ana makinenizin sınırlarını aştığınızda muhtemelen taşınırsınız. Daha da kötüsü, siteniz için yavaş bir günde bile barındırıcınızın sınırlarını keşfedebilirsiniz. Unutmayın, kaynaklarınız herkesin kaynağıdır. Paylaşılan bir ana bilgisayardaki diğer tüm sitelerin yavaşlamasına ve hatta çökmesine neden olmak için yalnızca bir kullanıcının çarpması gerekir.

WordPress Bulut Barındırma Nedir?

İşletme binası, gökdelen yukarıya bakıyor

Bulut barındırma, tonlarca kaynağı görevlere yönlendirmek için büyük sunucu çiftliklerinden yararlanmak üzere tasarlanmıştır. Bu, onu makine öğrenimi kitlesinin sevgilisi haline getiriyor ve Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) sağlayan şirketler arasında da çok popüler. Esasen, WordPress SaaS için başka bir seçenektir.

Bulut barındırma ile ilgili harika olan şey, kaynaklarda hızla yukarı veya aşağı ölçeklenebilmenizdir. Bu, mevsimsel talepleri olan şirketler için gerçek bir fark yaratabilir. Tatil alışveriş sezonunda yoğun trafik bekliyorsanız, bir bulut barındırma çözümü, yükü işlemek için gereken kaynaklara sahip olmanızı sağlayacaktır. Aynı şekilde, yalnızca hesabınızı yükselterek neredeyse anında bir hız artışı elde edebilirsiniz.

Bulut barındırma büyük dezavantajı ölçülü fiyatlandırma olduğunu. Özellikle AWS, öngörülemeyen faturalar için kötü şöhretlidir. Kaydolmadan önce öngörülebilir fiyatlandırma hakkında soru sormak iyi bir fikirdir. Örneğin, tespit edilemeyen tek bir hizmet reddi saldırısı, sizi büyük bir fatura ile asılı bırakabilir.

WordPress VPS Hosting Nedir?

VPS, sanal bir özel sunucunun kısaltmasıdır. Bir VPS aslında bağımsız bir makine gibi davranır, ancak aslında daha büyük bir makinede bölümlenmiştir.

İlk bakışta, bu paylaşılan barındırma gibi gelebilir, ama değil. Buradaki fark, VPS’de sanal makineniz için depolama, bellek ve CPU gücünün bir bölümünün oyulmuş olmasıdır. Kendi işletim sistemi ve dosya sistemi vardır ve bunlar başkalarının hesaplarıyla etkileşime girmez. Bu, barındırma hesabınızın en kötü VPS’de en iyi paylaşılan hesapta olduğundan çok daha güvenli ve istikrarlı olduğu anlamına gelir.

Daha büyük bir fatura için paranız yoksa VPS iyi bir seçimdir. Özel bir barındırma makinesine sahip olmak kadar iyi değil, ancak saniyede yüzlerce istekle bombalanmadıkça farkı nadiren fark edeceksiniz.

WordPress Yönetimli Hosting Nedir??

Bir ton geliştirme deneyimi olmayan herkes için büyük bir anlaşma yapmayı yönetti. Geliştiriciler bile hesapları yönetmeyi sever, çünkü şirkette sorun olduğunda onları kefalet etmeye hazır birileri olduğu anlamına gelir. Yönetilmeyen bir hesapta çalışıyorsanız, ofisinizde bir web sunucusu çalıştırdığınızdan daha iyi durumda değilsiniz.

Yönetilen barındırma hesapları ile akılda tutulması gereken büyük bir şey, destek ekibinin kalitesinin çok önemli olmasıdır. Pek çok şirket, yönetilen destek sunduklarını söyleyecektir, ancak sunucunuzda bir virüs Google tarafından işaretlenirken bir insandan yanıt almanız 40 dakika sürerse yardımcı olmaz..

Genellikle, dünyanın non-techies için kendilerini fatura eden şirketler yönetilen WordPress hosting ile daha iyi bir iş yapmak. Tasarımcılar ve ajanslar uzun süre destek eksikliğine katlanmayacaklar. Onlar sadece hisse çekecek ve başka bir şirkete gidecekler.

Ücretsiz WordPress Hosting Gerçek mi?

Ücretsiz seçenekler var mı? Evet. Onlar Bigfoot ve Loch Ness Canavarı’nın gayri meşru çocukları değil.

Yine de iyi mi? Hayır.

Geri dönün ve paylaşılan barındırma bölümünü okuyun. Şimdi o bölümdeki tüm fikirleri kafanızda tutun ve olası her şeyin daha kötü bir şekilde çalıştığını hayal edin.

Size yardımcı olmayı bekleyen bir yönetilen destek ekibi olmayacak. Aslında, AI tabanlı bir sohbet botundan yardım aldığınız için şanslı olacaksınız. Evet, ücretsiz barındırma ile kötü bir gün geçirin ve gezegenin diğer tarafındaki bir çağrı merkezinde anadili İngilizce olmayan bir konuşmacı ile konuşabileceğiniz günler dilersiniz.

Ücretsiz WordPress hosting zor bir hayır. Bir kere bile değil. Kodunuz bunu hak edecek kadar kötü bir şey yapmadı.

Hız Hakkında Bir Not

hız, münih, ışıklar

Hız da çok önemli. Çok açık olmak gerekirse, dünya çapındaki web siteleri için yükleme süreleri korkunç. Büyük perakendeciler ve otomotiv markalarının yüklenmesi 9 ila 11 saniye süren sitelere sahiptir. Performansa ilişkin çoğu yönerge, kullanıcıların web sitelerini sadece üç saniye. Yalnızca katil içerik, insanları 10 saniye civarında tutar.

Listelediğimiz hızlara baktığımızda, 1000 milisaniye (ms) bir saniyeye dönüşüyor. İlk incelemede, “Harika, tüm bu hızlar üç saniyenin altında. Ben hazırım! Bana en ucuzunu ver! ”

Sorun şu: Yanıt süreleri size yalnızca bir tarayıcının ve sunucunun HELO isteği adı verilen şeyi işlemenin ne kadar zaman aldığını gösterir. Bu yalnızca Chrome, Firefox, Edge, Opera veya Safari’nin özel olarak istenen bir kaynağın mevcut olduğunu ve sunulacağını bilmesini sağlar. Başka bir deyişle, sunucunun telefonu alması ve “Merhaba, LAMP yığınında çalışan bir WordPress sitesine ulaştınız” demesi ne kadar sürer.

Yığına WordPress eklediğinizde, hesaplama süresi eklersiniz. WP motorunun PHP kodu, her görevi gerçekleştirmek için milisaniye sürer. Daha yavaş hale getirmek için bazı eklentileri ve temayı atın. Sayfada çalışan bir site dışı analiz paketi gibi bir Javascript varsa, şimdi tam saniye ekliyorsunuz.

Aniden, 200 ms yükleme süresi ile 1.400 ms yükleme süresi arasındaki fark önemli görünmektedir. Özellikle ağır bir kurulum yapıyorsanız, bu ekstra saniye, içeriğinizi gören veya ayrılan ziyaretçiler arasındaki fark olabilir.

Sonuçlar

WordPress ana bilgisayarını bulmak dengeleyici bir eylemdir. Açıkçası, dolarınız için mümkün olduğunca çok destek, hız ve işlevsellik elde etmek istiyorsunuz. Bu, elbette, belirli bir ayda kaç dolara mal olabileceğinizle sınırlı olacaktır..

Genel olarak, aşağıdaki seçeneklere bakmalısınız:

 • VPS
 • Özel sunucular
 • Özel WordPress Hosting
 • Bulut tabanlı ana bilgisayarlar

Bunların hiçbiri mükemmel bir çözüm değildir, ancak genellikle serbest veya paylaşılan sektörlerde gördüğünüz her şeyden daha iyi performans gösterirler..

Ayrıca gereksinimlerinizin bir envanterini almalısınız. Tek bir web sitesini çalışır durumda tutan bir şirket içi geliştiricinin, bir ajanstaki tasarımcıdan çok farklı ihtiyaçları olacaktır. Geliştirici, SSH, FTP, MySQL ve Git gibi şeyleri almak için çok fazla kontrole sahip olacakları tek bir kurulum yapmak istiyor. Öte yandan tasarımcı, birkaç ay içinde bir müşteriye kilit, stok ve varilden bir hesap vermelerini sağlayan bir kurulumdan büyük ölçüde yararlanabilir..

Kısa bir öz değerlendirme ile gereksinimlerinizi hızlı bir şekilde belirleyebilirsiniz. Yazılı bir kontrol listesi oluşturun ve bu makalenin içeriğini inceleyin. Korkunç bütçe satır öğesini de eklediğinizden emin olun. Kontrol listenizi her bir hosting şirketinin güçlü ve zayıf yönleriyle karşılaştırarak, hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu bir veya iki tanesiyle oldukça hızlı bir şekilde anlayacaksınız..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map