14 En İyi Bulut Barındırma Sağlayıcısı ve Hizmeti (Mayıs 2020)

14 En İyi Bulut Barındırma Sağlayıcısı ve Hizmeti (Mayıs 2020)

14 En İyi Bulut Barındırma Sağlayıcısı ve Hizmeti (Mayıs 2020)

En iyi bulut barındırma arıyorsunuz ama nereden başlayacağınız hakkında hiçbir fikrim yok?


Bulut farklı insanlar için farklı şeyler ifade eder. 

Esasen, iyi bir destekle ve işe uygun bir fiyata, hızlı, dağıtılmış, ölçeklenebilir barındırma arıyoruz.

küçük işletmeler için en iyi hosting

Bulut bilişim, barındırma seçeneklerinde bir patlamaya yol açtı. Birçok barındırma hizmeti pazara bulut sunucularıyla girmiştir, ancak bu, müşterilerin gerçekten en iyi bulut barındırmalarını alıp almayacakları konusunda şaşkın hissetmelerine neden olabilir. Pazardaki 14 etkileyici seçeneğe bir göz atacağız ve ardından bulut tabanlı bir sunucunun ne olduğunu ve bir bulut barındırma hizmetleri sağlayıcısına kaydolmaktan nasıl faydalanabileceğinizi açıklayacağız..

Bu araştırma ile Mayıs 2020’de en iyi bulut barındırma seçebilirsiniz.

1. Cloudways Bulut Hosting

cloudways

Başlangıç ​​fiyatı: Aylık 10 $

Tepki Süresi: 710 ms

Çalışma Zamanı: % 99.99

Cloudways Fiyatlandırmasına Göz Atın

Cloudways, makul bir fiyata çok fazla güç sağlamaya odaklanan bir hosting şirketidir. Bulut sunucu barındırma sektöründe mutlak en ucuz değiller, ancak bulut sunucu fiyatlandırması, sistemlerinin sağladığı güç için mükemmel değeri temsil ediyor. Şirket, sitenizi aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok bulut sunucusu barındırma platformunda barındırma seçeneği sunar:

 • Dijital Okyanus
 • Linode
 • Vultr
 • Amazon Web Servisleri
 • Google Cloud platformu

Ayrıca çok çeşitli ölçeklerle eşleşen bulut sunucusu fiyatlarını da bulabilirsiniz. Aylık 10 $ ‘lık planları tek çekirdekli bir örnek sunar, ancak çift çekirdekten 32 çekirdekli çözümlere kadar her yerde sunulan seçenekleri kontrol edebilirsiniz. 32 çekirdekli dünyaya girdikten sonra, elbette, kurumsal düzeyde bulut barındırma çözümleriyle uğraşıyorsunuz, bu yüzden 1.000 doların kuzeyinde ödeme yapmayı bekleyin.

Cloudways, müşteri veya teknik destek için harika notlar almaz. Çoğu durumda, özel kod veya daha az genel çözüm kullanmak istiyorsanız, kendi başınıza olursunuz. Muhtemelen çok az teknik bilgisi olan veya hiç bilgisi olmayan insanlar için harika bir seçenek değildir, ancak AWS yetenekleri isteyebilecek ancak Amazon’un tekliflerinin sıklıkla ihtiyaç duyduğu şekilde yabani otlara girmek istemeyen insanlar için harika bulut sunucu fiyatları sunmaktadırlar..

Cloudways incelememizin tamamını görüntüleyin

2. Liquid Web Yönetilen Bulut

liquidweb

Başlangıç ​​fiyatı: Aylık 51 $

Tepki Süresi: 150 ms

Çalışma Zamanı: 100%

Liquid Web Fiyatlandırmasını Görüntüle

Liquid Web, piyasadaki en iyi bulut hizmetleri arasında kolayca karakterize edilebilenleri sunar. Bulut sunucu fiyatlandırması ilerledikçe, giriş seviyesi müşterilerin bir araya gelmesini zorlaştırıyorlar. Etrafınızdaki en iyi bulut için ödeme yapmaya istekli olsanız bile, hizmetlerini farklı “ürünlere” tükürme eğilimi kafa karıştırıcı olabilir.

Onların bulut web hosting ürünleri kabaca dört çeşit hosting paketleri ayrılmıştır. En az güçlü olandan en güçlü olana kadar olan ölçek sırasıyla:

 • Bulut siteleri
 • Cloud VPS barındırma
 • Özel bulut tabanlı sunucu barındırma
 • Kişisel bulut barındırma

Bulut siteleri seçeneği, işlevsel olarak sınırsız alan adı barındırmasıdır. Ancak pek çok ayda 51 $ karşılığında alabileceğiniz bir hesaba girebilirsiniz. Cloud VPS, bir bulutta barındırılması ve bunun sonucunda biraz daha ölçeklenebilir olması dışında, temel olarak sanal bir özel sunucu veya özel bir sunucu kullanmakla aynıdır. Aynı fikir, ayrılmış bulut barındırma çözümleri için de geçerlidir, ancak bölümlenmiş kaynakları başkalarıyla paylaşmaktan ziyade kendinize tam bir örneğiniz vardır..

Belki de en ilginç seçenek kişisel bulut barındırmadır. Bu aslında tümüyle bir bulut sistemidir. Hayal edebileceğiniz gibi, sadece başlamak için ayda 1.500 doların kuzeyini ödüyorsunuz. Önemli ateş gücü gerektiren şirketler için olsa da, bu birkaç web sağlayıcıları barındırma bir şeydir. Aynı bulutta aynı anda 5 adede kadar sanal sunucunun çalışmasına izin veren düşük seviye planlarla örneğinizi bölümlere ayırabilirsiniz.

Başka bir ters Liquid Web onlar kurumsal ölçekli web hosting sorunları geniş bir yelpazede ile ilgili yardım teklif olmasıdır. Örneğin, aşağıdaki konularda yardım alabilirsiniz:

 • E-ticaret web siteleri için PCI uyumluluğu
 • Sağlık hizmetleri sağlayıcıları için HIPAA uyumluluğu
 • Uygulama barındırma

Bulut bulut sunucularınız, hem depolama hem de güç için birden fazla yedekliliğe sahip veri merkezlerindeki modern SSD sürücülerde çalışır. Mutlak en iyi bulut hizmetleri şirketini istiyorsanız ve bunu yapmak için nakit para ödemeye istekli iseniz, Liquid Web ile eşleşmek zordur. Yine de herkes için, muhtemelen biraz pahalı olacak.

LiquidWeb incelememizin tamamını görüntüleyin

3. A2 Hosting Cloud VPS

Gözden A2Hosting

Başlangıç ​​fiyatı: Aylık 5,00 ABD doları

Tepki Süresi: 1.000 ms’den fazla

Çalışma Zamanı: % 99

A2 Hosting Cloud VPS’ye göz atın

En iyi bulut sağlayıcıları arasında daha ucuz seçeneklerden birini arıyorsanız, A2 Hosting, bu niş içindeki müşterilere hitap etmek için çok iyi bir iş çıkarır. Şimşek hızına ulaşamayacak olsanız da, ayda sadece 15 $ karşılığında root erişimi olan dört çekirdekli bir paket alabilirsiniz. Özellikle, A2 Hosting teklifleri VPS hosting ile paralellik olarak kabul edildi, ancak bu fiyat aralığında ne bekleyebileceğinize dair bir sınır var.

Her şey eşit olsa da, şirket teşvikler sağlamak için iyi bir iş teklifi yapıyor. Para iade garantisi vardır. Her hesap ücretsiz bir SSD sürücüsü ve ayda en az 2 TB bant genişliği içerir. Ayrıca yıl boyunca 7/24 teknik ve müşteri desteği sağlarlar..

Bulut barındırma işlemine başlamak için mümkün olduğunca risksiz bir seçenek arıyorsanız, A2Hosting sizi bekliyor. Bununla birlikte, son derece duyarlı gerçek kurumsal düzeyde veri merkezleri arayan insanlar, özellikle en yüksek tekliflerinin nispeten yüksek fiyatlar için mükemmel bir değer olmadığı göz önüne alındığında, başka bir yere bakmak isteyebilirler. Ancak piyasanın alt ucunda iyi seçenekler var.

A2 Hosting incelememizin tamamını görüntüleyin

4. SiteGround

SiteGround

Başlangıç ​​fiyatı: Aylık 80 $

Tepki Süresi: 710 ms

Çalışma Zamanı: % 99.99

SiteGround Fiyatlandırmasını Görüntüle

SiteGround, iyi olmayan performansı, teknoloji meraklısı havalı çocukların en üst seviyesi olmayan kişilere hitap edecek bir dizi freebies ile birleştirmeye çalışır. Mükemmel çalışma süreleri sunarlar ve yanıt süreleri, en yavaş siteler ve web uygulamaları hariç tümünün makul yükleme sürelerine ulaşması için yeterince iyidir..

Ayrıca şunları da alabilirsiniz:

 • Ücretsiz bir CDN’ye erişim
 • Ücretsiz bir SSL sertifikası
 • Bir WordPress sitesiyle ücretsiz taşıma yardımı
 • Özel bir IP adresi
 • SSH ve SFTP erişimi

Ayrıca, bulut tabanlı sisteminiz için tüm bulut bilgi işlem kaynaklarının yalnızca sunucunuza adanacağını garanti ederler. BT yardımına ihtiyacınız varsa, tam yönetilen hizmetlerle yardım etmek için personel üzerinde adanmışları vardır..

SiteGround, kaynakların alt hesaplara tahsis edilmesini çok kolaylaştırır. Bir pazarlama veya tasarım ajansı yürütüyorsanız, bu, her bir alt hesabın elde ettiklerini özelleştirmeyi çok kolaylaştırabilir. Özellikle müşterilerle uğraşırken, bu özelliği bir dizi paket sunmak için bulut barındırma işleminden beklenen ölçeklenebilirliğin yanında kullanabilirsiniz. Bireysel alt hesaplara ücretsiz DNS hizmetleri de atanabilir.

Şirket ayrıca günlük yedeklemeler de sağlıyor. Bu anlık yedeklemeler dışarıda tutulur ve tek tıklamayla çözüm kullanılarak geri yüklenebilir.

SiteGround, bir bulut sunucusuna giderken elde etmeyi hak ettiğiniz teknoloji gücü ile kullanıcı dostu bir deneyim arasında bir denge kurmak için iyi bir iş çıkarır. Gelişmiş kullanıcılar, sahip oldukları erişim düzeyi ile heyecanlanacak ve dünyanın geri kalanı her şeyi halletmek için yeterli müşteri ve teknik destek alacak.

SiteGround incelememizin tamamını görüntüleyin

5. InMotion

inmotion hosting

Başlangıç ​​fiyatı: Aylık 34,99 ABD doları

Tepki Süresi: 400 ms

Çalışma Zamanı: % 99,95

InMotion Hosting’e göz atın

InMotion’ın tekliflerine dalmakla birlikte gelen küçük bir sıkıntı, şeyleri düz bir şekilde ortaya koymak için iyi bir iş çıkarmamalarıdır. Planlar ajanslar, küçük işletmeler, işletmeler ve uygulamalar için sunulmaktadır. En ucuz plan “uygulamalar” altındadır ve diğerleri gibi barındırma işlemlerinde kullanılabilir.

Önemli bir dezavantajı, tekliflerinin sadece Linux tabanlı olmasıdır. Aynı zamanda bir LAMP yığın ekosistemi de var. Bir Windows bulut sunucusu istiyorsanız, kesinlikle başka bir yere bakacaksınız. Ayrıca yalnızca ABD’de bulunan veri merkezleri var.

WordPress, WooCommerce veya Magento çalıştıranlar gibi dar LAMP yığın uygulamasından memnun olan insanlar, InMotion’ı SiteGround’un daha düşük maliyetli bir sürümü gibi ama daha az freebies ile bulacaklar. Daha az destekle rahatsanız ve özellikle piyasanın alt ucunda fiyattan performansa öncelik vermek istiyorsanız, InMotion’ın yenilmesi zordur. Daha az teknoloji meraklısı kullanıcılar ve Microsoft kalabalık için, en iyi ihtimalle bir öğrenme eğrisi olacak.

Şirket 90 günlük uzun bir geri ödeme süresi sunuyor. Denemek için bir konumda iseniz, yeni bir web barındırma tanımak için risksiz bir fırsat.

InMotion incelememizin tamamını görüntüleyin

6. HostGator

hostgator

Başlangıç ​​fiyatı: Aylık 4,95 ABD doları.

Tepki Süresi: 430 ms

Çalışma Zamanı: % 99.98

HostGator Fiyatlandırmasını Görüntüleyin

Unapologetically ucuz bir şirket için, HostGator biraz sürpriz. Aylık 4,95 ABD doları olarak şunları elde edersiniz:

 • İki CPU çekirdeği
 • İki GB RAM
 • Ölçülmemiş bant genişliği
 • Ücretsiz bir SSL sertifikası

Şirketin ayrıca bir alan adı tescil işi vardır, böylece tüm web sitenizi tek bir hesapta bir arada tutabilirsiniz. En düşük maliyetli hesap, yalnızca bir alan adına izin verirken, bir sonraki seviyeye, ayda 6,57 dolara kadar yükselirken, sınırsız alan adı barındırma ve iki kat daha fazla çekirdek ve iki kat daha fazla RAM sağlar.

Hosting firmalarının alt seviyelerinde olduğu gibi, sınırlı bir yazılım yığını bekleyebilirsiniz. Aşağıdaki gibi uygulamaları destekleyen bir Linux ortamına erişiminiz olacaktır:

 • Joomla
 • Drupal
 • Magento
 • WordPress

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, yönetilen hizmetler olmadan kendi başınıza olacaksınız. Ancak, ucuz bir seçenek için, HostGator’dan çok daha kötü yapabilirdiniz.

HostGator incelememizin tamamını görüntüleyin

7. DreamHost

dreamhost

Başlangıç ​​fiyatı: Aylık 4,50 ABD doları

Tepki Süresi: 720 ms

Çalışma Zamanı: % 99.96

DreamHost’a göz atın

Düşük maliyetli bulut barındırma sektöründe başka bir katılımcı, DreamHost da teklifleri hakkında daha açık olmaktan yararlanabilir başka bir web barındırma hizmetleri sağlayıcısıdır. Müşteri olarak size vuracak ilk büyük sıkıntı, barındırma sayfasında listelediği tek ürünlerin “DreamCompute” ve “DreamObjects” olmasıdır. Bulut bilişim bulut sunucuları ve bulut barındırma hizmetleri arasındaki farkı netleştirmek yerine, bunları makine öğrenimi dünyasında web barındırma endüstrisinden daha alakalı bir terim olan “compute” başlığı altında toplarlar..

Ancak bunu geçtikten sonra, pazarın bu kısmı için hayal kırıklığı yaratan bir teklif bulacaksınız. En ucuz planda tek bir CPU çekirdeği elde edersiniz ve her şey başka seçeneği olmayan açık kaynaklı bir yığına dayanır. İşler, Amazon gibi şirketlerden daha büyük bilgi işlem teklifleri arayan Python, Düğüm.JS ve Ruby kullanıcılarını hedefliyor gibi görünüyor.

Faturalandırma yapısı da garip. Belirli bir ayda 600 saatlik hesaplama döngüsü süresine sahip olursunuz. Aylar bundan daha uzun ve tespit edilmeyen tek bir DDoS saldırısı sizi kolayca faturalandırmaya yol açan bir hesap fazlalığına sokabilir. Açıkçası, bir hesaplama zamanı faturalandırma yapısı istiyorsanız, AWS vardır ve daha büyük ve daha ortalama bir altyapı sağlar.

Öte yandan, Python veya Node.JS hosting isteyen insanlar için sundukları kurmak çok kolaydır. Bu sizin şeridinizse, DreamHost ilginç olabilir. Bununla birlikte, herkes bu fiyat noktasında daha iyi teklifler ve daha az karışıklık bulabilir.

Tam Dreamhost incelememizi görüntüle

8. Bluehost

Bluehost

Başlangıç ​​fiyatı: 36 ay boyunca aylık 9,99 ABD doları

Tepki Süresi: 590 ms

Çalışma Zamanı: 100%

Bluehost Fiyatlandırmasını Görüntüle

BlueHost, 12, 24 veya 36 aylık dönemlerde faturalandırılan hesaplar sunar. Adil bir fiyata barındırma web düşük katmanlarına almak isteyen millet için, bu biraz heybetli olabilir. Sürece para iade garantisinden yararlanabilirsiniz

Şirket mükemmel hız ve rakipsiz çalışma süresi sunuyor. Sağlam performansla ilgileniyorsanız BlueHost, bulabileceğiniz kadar ucuz bir fiyata yüksek performanslı ve istikrarlı bir paket sunar.

Bazı müşterilerin BlueHost tarafından erteleneceği şirketin nikel ve dime ek yapısıdır. Özel bir IP mi istiyorsunuz? Bu, aylık 5,99 ABD doları eklentisidir. Premium SSL sertifikası ister misiniz? Bu yılda 49.99 dolar olacak. Hızlı bir şekilde toplanır.

Ayrıca, bir hesapta sınırsız alan adı almak için bir katman yukarı gitmeniz gerekir. İki CPU temel paketi iyi bir anlaşma. Benzer şekilde, bant genişliği ölçülmez ve SSH’li cPanel ücretsiz olarak dahil edilir.

BlueHost harika bir seçenektir, ancak bazı uyarılar vardır. Aldığınız paketin ihtiyacınız olan her şeyi kapsadığından emin olun çünkü eklentiler sizi oldukça hızlı bir şekilde ezebilir.

Bluehost incelememizin tamamını görüntüleyin

9. 1&1 IONOS

1 ve 1ionos

Başlangıç ​​fiyatı: Aylık 15 $

Tepki Süresi: 330 ms

Çalışma Zamanı: % 99.8

Kontrol 1&1 IONOS Barındırma

Fiyat-performans teklifi ile 1&1 IONOS harika değil. Şirketin bulunduğu yer, yönetilen hizmetler sunmakta olsa da. Teknoloji meraklısı insanlar, açıkçası, tek bir CPU çekirdeğinde başlayan ve sadece bir GB RAM tahsis edilen bir kurulumdan etkilenmeyecekler. Daha az teknoloji meraklısı müşteriler, bir dizi süreç boyunca onlara rehberlik etmek için orada teknik ve müşteri desteğine sahip olmaktan memnuniyet duyacaktır..

Bulut web barındırma sektöründe ayda 50 doların altına düştüğünüzde yaygın olarak Linux ve açık kaynaklı yazılımlara kilitlisiniz. 1&1, bu sınırlı çerçeve içinde biraz daha fazlasını verir ve Python ve PHP ile güzel oynayacak Apache, Nginx ve Tomcat sunucuları sağlar. Tepki süreleri de sınıfının en iyisine yakın.

Mevcut en iyi yükleme sürelerine yakın ihtiyacınız varsa, 1&1 bir göz atmaya değer olabilir. Bir Windows bulut sunucusuyla ilgilenen herkesin devam etmesi gerekecek ve teklifleri donanım açısından harika değil.

Bizim tam görüntüle 1&1 Ionos incelemesi

10. WP Motoru

wpengine

Başlangıç ​​fiyatı: Aylık 35 $

Tepki Süresi: 650 ms

Çalışma Zamanı: 100%

WP Motor Fiyatlandırmasını Görüntüleyin

WP Engine, adından da anlaşılacağı gibi, WordPress müşterilerini hedefleyen bir tekliftir. Ölçekleme kurumsal müşteriler için tasarlanmıştır ve katmanların yüzlerce dolara hızla yükseldiğini göreceksiniz. Düşük katmanlar mükemmel müşteri desteğine sahip değildir ve yalnızca en yüksek iki katman telefon desteği alır. 60 günlük para iade garantisi, seçeneklerinizi keşfetmenin bazı sokmalarını ortadan kaldırabilir..

Her pakette ücretsiz çoklu site desteği bulunur, böylece yalnızca alan adı eklemek için fazladan ödeme yapmanız gerekmez. Gezegenin her yerindeki ziyaretçilere hizmet vermek için küresel veri merkezlerine ihtiyacınız varsa, WP Engine sizi kapsamaktadır. Kendilerini erken WordPress mühendislik uygulayıcıları olarak gören bir şirket ve ekip, müşterilere bu düzeyde teknik destek sağlamaktan gurur duyuyor.

Kesinlikle dar bir teklif. Asla aşağı inen ve hızla ölçeklenebilen sağlam bir WordPress barındırma isteyenler, WP Engine’i takdir edeceklerdir..

WP Engine incelememizin tamamını görüntüleyin

11. Kinsta

kinsta

Başlangıç ​​fiyatı: Aylık 30 $

Tepki Süresi: 230 ms

Çalışma Zamanı: % 99.8

Kinsta Hosting’e göz atın

Google Cloud Platform’dan yararlanarak Kinsta, yalnızca WordPress site sahipleri için en üst düzey bulut barındırma hizmeti sunmak anlamına gelir. Hepsi WP ve başka bir şey değil. Şirket, aşağıdakiler gibi çeşitli ücretsiz ürünler sunar:

 • Sahneleme siteleri
 • Kolaylaştırılmış hesap yönetimi seçenekleri
 • Ajanslar için destek
 • Direct Tier 1, bilgili teknisyenleri destekler

Hesap yönetimi özellikleri önemli bir satış noktasıdır. Buradaki fikir, yaratıcı ajansların müşteriler için siteler geliştirebileceği, bunları dağıtabileceği ve ardından anahtarları müşteriye devredebileceğidir. Her şey çok hızlı çalışır ve çalışma süresi mükemmeldir. WordPress platformuna odaklanmış bir ajans işletiyorsanız, Kinsta’nın eşleşmesi zordur.

Kinsta incelememizin tamamını görüntüleyin

12. DigitalOcean

digitalocean

Başlangıç ​​fiyatı: Aylık 5 $

Tepki Süresi: 360 ms

Çalışma Zamanı: % 99.99

Digital Ocean fiyatlandırmasını görüntüleyin

DigitalOcean, kir ucuz bir giriş seviyesi planı sunuyor, ancak web sitelerinde bulmak ve web sunucusu barındırma yapmak için ayarlamak için bazı uzunluklara gitmeniz gerekecek. Firmanın teklifleri görünüşte kullanıcı dostu olmalarına karşı tasarlanmıştır..

Evet, bir LAMP sunucusunu veya benzer tekliflerden herhangi birini herhangi bir saniyede dağıtmanıza izin verecek tek tıklamayla bir çözüm bulmak mümkündür. İyi şanslar buluyorum. Tamam iyi, işte burada çünkü asla kendi başınıza bulamayacaksınız.

Şirketin “damlacıklar” ve hesaplama örnekleri konusundaki tutkusu, müşterileri barındırmaya özen gösterdiklerine dair fazla güvence sağlamaz. Kendi başınıza olacaksınız. Daha kötü, düşük uçlu seçenekler bu sektör için düşük performansta başlar. Bir CPU ve bir GB bellek alacaksınız.

Büyük bir olumsuz yanı, sunucuları tetiklemek için tek tıklamayla bir yaklaşımdır. MySQL 5.7 ve PHP 5.2 gibi oldukça modern bir açık kaynaklı yazılım alacaksınız. Sert bir teknisyen değilseniz, daha önce bahsedilen Cloudways gibi DigitalOcean’ın ortağından birine gitmek daha akıllıca olabilir..

13. AWS Bulut

aws amazon

Başlangıç ​​fiyatı: Aylık 3,50 ABD doları

Tepki Süresi: 500 ms

Çalışma Zamanı: % 99.99

AWS Lightsail’i görüntüleyin

Lightsail sanal sunucuları, web barındırma ile ilgili olarak tüm AWS Cloud tekliflerinin temelini oluşturur. Amazon etkileyici bir erişim düzeyi sunar ve hem Linux hem de Windows bulut sunucuları için tek tıklamayla çözümler oluşturabilirsiniz. Yük dengeleme tam yerleşiktir ve ölçeklenebilirlik otomatiktir.

İki büyük dezavantajı var. İlk olarak, AWS bulut barındırma, kullandıkça öde kurulumu. Sabit fiyatlı fiyatlandırma almak mümkündür, ancak hesabınızı nasıl yapılandırdığınız konusunda çok dikkatli olmanız gerekir. Ayrıca, en yetenekli teknisyenler hariç hepsi Amazon Bulut’taki seçeneklerde gezinirken umutsuzca kaybolacaklar.

Yine de ücretsiz SSL sertifikası alırsınız ve ilk ay deneme olarak ücretsiz olarak kullanılabilir. Maalesef fatura bilgilerinizi eklemeniz gerekecek. Benzer şekilde, iptal gerekli veya başka bir faturalandırma önümüzdeki ay başlayacak.

Netflix gibi büyük internet şirketleri AWS Cloud’da çalışıyor. Aynı tür bir güç istiyorsanız ve bir barındırma çözümünün bağırsaklarına girmekte rahatsanız, mükemmel bir seçimdir. Rehberliğe ihtiyaç duyanlar için iyi bir teklif değil, ancak fiyat iyi olabilir.

Yine de büyük oyunculardan Amazon, bulut donanımlarında çalışan küçük bir işletmeyi istiyormuş gibi hissettirecek biri olma eğilimindedir. Ancak bu çok düşük bir çubuk.

14. Google Cloud

google bulutu

Başlangıç ​​fiyatı: Aylık 45 $

Tepki Süresi: 300 ms

Çalışma Zamanı: % 99.99

Google Cloud’u görüntüle

Google, küçük oyuncuların bulut sunucusu örneklerinde web hosting kurmasına yardımcı olma konusunda derin ilgisiz görünen sektördeki başka bir büyük isim. Google’dan gelen müşteri desteği son derece korkunçtur ve teknoloji meraklısı müşteriler özellikle şirketin tüm soruları en düşük seviyede başlatma eğilimini hor görmektedir. Google’da, dünyanın en zeki kişisine bile “Onu kapatıp tekrar açmayı denediniz mi?” Sorusu sorulmalıdır.

Başka bir deyişle, Google Cloud yalnızca kendi başınıza bırakan birçok platformdan daha kötüdür. Google Cloud Platform’un üzerine inşa edilmiş diğer birçok hizmet sağlayıcısı vardır ve bunları kullanmanız daha iyi olur. Yüksek performanslı bilgi işlem gücü arıyor olsanız bile, AWS aynı performansı kötü destek deneyimi olmadan sağlar.

Google’ın korkunçluğundan muzdarip olması gereken yalnızca iki grup müşteri var. İlk olarak, barındırılan siteleri G’nin verilerine veya makine öğrenimi platformlarına bağlı olanlar var. İkincisi, nüfusun yoğun olduğu her kıtada yüksek performanslı veri merkezlerine ihtiyaç duyanlar var. Aksi takdirde, ruh ezici destek problemleri olmadan donanıma erişmek için Kinsta veya Cloudways gibi bir alt ortağa bakın.

Bulut Sunucusu nedir?

Bulut sunucusu, Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) paketinin bir parçası olarak büyük miktarda kaynak sağlamak üzere tasarlanmış bir sistemdir. Özellikle, bir bulut sunucusunun ne olduğunu sormak noktanın büyük bir bölümünü atlıyor. Bir bulut sunucusu herhangi bir esneme ile tek bir makine değildir. Bunun yerine, tek bir örnek olarak işlev görmek üzere tasarlanmış birçok makinenin bir koleksiyonudur.

Örnekler müşteriler veya görevler arasında çeşitli şekillerde bölünebilir. Daha da önemlisi, kararlılık ve ölçeklenebilirlik sağlamak için örneklere kaynaklar hızla eklenebilir.

Bu, bulut bilişimi hem şirketler hem de müşteriler için böyle çekici bir seçenek yapan bir şeydir. En iyi bulut sağlayıcısı, müşterinin genişletilmesinden önce talep oluşturmaya devam edebilir ve neredeyse sonsuz ölçeklenebilirlik sağlar. Sonundan itibaren müşteri bulut web hosting için ödeme, güvenli bir şekilde ölçeğin alt ucunda hizmet satın almak ve sadece hosting kontrol panelinde bir seçeneği tıklayarak saniyeler içinde güç ekleyebilirsiniz.

Bulut Barındırma Nedir?

Bulut barındırma çözümleri, makine öğrenimi, dosya barındırma, veri madenciliği, uzaktan BT, VPS barındırma ve hatta acil durum hizmetleri gibi şeylere ek olarak bulut sektörü pastalarının sadece bir parçasıdır. Bulut bilişim dünyasında başka pek çok şey olduğunda, “Bulut barındırma nedir?” Diye merak ediyor olabilirsiniz.

En iyi bulut barındırma sağlayıcıları, bulut barındırma hizmetleri daha kararlı ve kullanılabilir olma eğilimi dışında, özel bir sunucu veya VDS kullanmaktan ayırt edilemez bir deneyim sağlamak için gerekli kaynaklara sahiptir. Bazı sağlayıcılar, müşterilerine kendi bulut hizmeti sağlayıcıları olmalarına izin veren bireysel bulut örnekleri bile sunacaktır..

Ölçeklenebilirlik, benzer seçeneklere karşı bulut barındırma ile büyük bir artıdır. Özel ve sanal özel sunucular kesinlikle paylaşılan barındırma gibi daha az seçeneklerden bir adım yukarı olsa da, hepsinin sınırları vardır. Özellikle, kaynaklarınızı en üst düzeye çıkardıktan sonra, her şeyi yeni ve daha güçlü bir sunucuya taşımak için tek çözüm.

Bununla birlikte, bulut bilgi işlem alanında, örneğinize daha fazla kaynak yönlendirilebilir. Birkaç saniye içinde daha fazla CPU çekirdeği, RAM ve hatta depolama alanı elde edebilirsiniz. Bu, en iyi ihtimalle, fiziksel bir sunucu veya sanal makine ile çalışırken çok daha karmaşık bir girişimdir..

Farklı Bulut Barındırma Hizmetleri Türleri

Birlikte hareket eden bir şirketten bulut tabanlı bir sunucu kullandığınızda, gerçekten sadece web barındırma daha iyi bir sürümünü satın alıyorsunuz. Uygun bulut barındırma planlarını seçtiğiniz sürece, WordPress veya Magento gibi sistemlerinizde istediğiniz her şeyi çalıştırabilirsiniz..

İşletim sistemi düzeyinde, birçok Linux dağıtımı sunan şirketler bulacaksınız. Bazıları Windows sistemleri de sağlar ve Microsoft agresif bir şekilde bulut platform alanına ilerlemeye devam ettikçe sayıları artar.

Ayrıca, Linux, Apache, MySQL ve PHP gibi standart teklifler de dahil olmak üzere birçok yazılım yığını bulacaksınız. Birçok şirket aynı zamanda hafif Nginx web sunucuları, Python tercümanları ve hatta Node.JS barındırma seçenekleriyle pazara girdi. Bulutta tamamen özel bir örnek veya sanal özel sunucu ile, projenizin gerektirebileceği her şeyi yüklemenize izin verecek kök erişimine sahip olacaksınız..

En iyi bulut barındırma sağlayıcılarının çoğu da dar uyarlanmış çözümler sunuyor. Örneğin, hosting firmalarının çoğu artık kutudan yönetilen desteği içeren WordPress barındırma hizmeti sunuyor. Basitçe barındırma kontrol panelinde bir hesap oluşturun, gerekli tüm yazılımları sağlarlar ve daha sonra diğer herhangi bir web sunucusunda başka bir WordPress web sitesinde olduğu gibi üzerinde çalışabilirsiniz. Herhangi bir endişeniz varsa, müşteri desteğine başvurun ve işleri halletmenize yardımcı olacak bir teknik uzmana sahip olacaklar..

Sonuç

Bulut barındırma dünyasında küçük işletmeleri önemseyen şirketler (en sevdiğimiz küçük işletme ev sahiplerimize bakın) ve yapmayanlar arasında mutlak bir uçurum var. Sayfalarından birini her yüklediğinizde farkı fark edeceksiniz. “Barındırma” gibi terimler kullanırlar ve fiyatlandırmaları ön plandaysa, iyi bir yerdesiniz demektir. Eğer “compute” kelimesini kullanıyorlarsa ve AI’den akışa kadar her şey hakkında konuşmakta ısrar ederse, kendi başınıza çok fazla iş yapmakta sıkışacaksınız..

Dengede, çoğu müşteri, Google, DigitalOcean ve AWS gibi büyük oyuncuların sunduğu gücü kedere değmeyecek. Neyse ki, zor kazanılan dolarınızı isteyen çok sayıda küçük oyuncu var. Önceliklerinizin ne olduğunu, özellikle düşük fiyata kıyasla büyük ölçeklenebilirliğe ne kadar ihtiyacınız olduğunu belirleyin ve faturaya çok iyi uyan üç şirketi hızla belirleyin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector