2020 yılında En İyi Ucuz VPS Hosting Şirketleri – Power on a Budget

2020 yılında En İyi Ucuz VPS Hosting Şirketleri – Power on a Budget

2020 yılında En İyi Ucuz VPS Hosting Şirketleri – Power on a Budget

VPS, paylaşılan barındırma işleminden bir adım önde, ancak bütçenizi güçlü bir şekilde yükseltmek için bazı sağlam fırsatlar bulabilirsiniz.


Yüksek hacimli bir site işletiyorsanız veya yalnızca bu ekstra performansa ihtiyacınız varsa, VPS barındırma.

küçük işletmeler için en iyi hosting

Ucuz bir VPS hosting seçeneği bulmak biraz dikkat gerektiren bir iştir. VPS fırsatları için sektördeki gidiş oranı ayda yaklaşık 30 $ ‘dır, ancak nereye bakacağınızı biliyorsanız ucuz bir VPS sunucusu elde edilebilir.

Yine de, bir siteyi barındırmak için sahip olduğunuz belirli gereksinimlerin bazılarını düşünmek akıllıca olacaktır. Örneğin, sormaya değer:

 • Windows barındırma ihtiyacınız var mı, yoksa yeterince iyi bir Linux işletim sistemi mi?
 • Barındırma yönetimi şart mı, yoksa sunucuyu kendi başınıza koruyabilir misiniz??
 • Sitelerinizin ne kadar bant genişliğine ihtiyacı var??
 • Kök erişimi, bir kontrol paneli, bir SSH kabuğu ve bir FTP istemci / sunucu yapılandırması ile çalışan genel beceri düzeyiniz nedir??

Örneğin, yönetilen VPS barındırma yardımı da içeren düşük maliyetli bir VPS sağlayıcısı bulmak mümkündür. Sunucu yöneticisi olarak çok yetenekli değilseniz, VPS planlarına göz atarken bunu bir öncelik haline getirmeniz gerekir. Kesinlikle neye ihtiyacınız olduğunu ve barındırma hizmetleri sağlayıcısı ne sunuyor keskin bir göz ile, bütçenizi kırmayacak VPS hosting planları bulmak mümkün olmalıdır.

1. A2 Hosting

a2 hosting vps hosting

En düşük fiyat: Tamamen yönetilmeyen bir VPS için aylık 5 ABD doları

Tepki Süresi: 279 ms

Çalışma Zamanı: 99.66%

A2Hosting Planlarını Görüntüleyin

Bu listedeki seçeneklerin birçoğu gibi, A2’nin en ucuz VPS teklifi, doğrudan bir sisteme uzaktan erişim sağlamak ve yardım almadan korumak için gerekli teknik becerilere sahip kişileri hedeflemektedir. A2 Hosting’den yönetilen bir hizmet seçeneği var, ancak aylık 35 $ ‘dan başlayan, çok daha pahalıya mal oluyor.

Düşük kaliteli teklif performans açısından oldukça sınırlıdır. Yalnızca bir CPU çekirdeğine erişiminiz olacak, ancak daha fazla çekirdek, disk alanı ve RAM gibi ek kaynaklar elde etmek için biraz daha fazla ödeme yapabilirsiniz. A2’nin en düşük katmanında yüksek performanslı bir site çalıştırmanızı önermiyoruz, ancak yalnızca statik sayfaları alması gereken veya PHP’de temel dinamik komut dosyası kullanması gereken herkes için sağlam bir değer teklifi temsil ediyor.

Bu, performansın korkunç olduğu anlamına gelmez. Planınızla birlikte ücretsiz bir SSD sürücüsü alacaksınız. A2 ayrıca, ek kararlılık ve güvenlik sağlamak için Cloudflare’ye erişim sunar. Sunucu yapılandırması da çok hızlı ve sadece birkaç dakika sürüyor. CPanel gibi birçok özellik de eklentilerdir.

Fiyat için, hızdan şikayet etmek de çok zor. 300 ms’den daha düşük bir yanıt süresiyle, yükleme süreleriniz vasat hale gelmeden önce sunucuya WordPress’in oldukça büyütülmüş bir sürümünü koymanız gerekir. Sadece 5 $ ‘lık check-in yapan A2, uygun fiyatlı VPS teklifleri listesinin başında haklı bir yer kazanıyor. Para iade garantisi de vardır.

A2Hosting incelemesinin tamamını görüntüle

2. iPage

ipage vps hosting

En düşük fiyat: Aylık 19,99 ABD doları

Tepki Süresi: 708 ms

Çalışma Zamanı: % 99.75

İPage Hosting Planlarını Görüntüle

İPage millet kesinlikle barebones kir ucuz planları barındıran ile taşınmaz. Bunun yerine, şirket en iyi ne iyi bir seçenek olarak VPS için ayda 30 $ web hosting endüstri standardı yener yeterince iyi bir seçenek olarak tarif edilebilir sağlamaya odaklanır.

İPage’i kullanmanın en büyük tersi, fiyatlarıyla yönetilen teknik ve müşteri desteği sunmaktır. Eğer bakımını yapamayacağınız bir sunucu ile vahşi doğada kalmaktan endişe ediyorsanız, bu büyük bir sorun. Bu nedenle, iPage, teknoloji harekete geçmeye başladığında biraz yardıma ihtiyaç duyan pazarlamacılar, tasarımcılar ve ajanslar için ideal olabilir.

20 paranız için tek çekirdekli bir sunucu, 40 GB depolama alanı, bir TB bant genişliği ve ücretsiz cPanel kurulumu elde edersiniz. Aşağı yönde, hiçbir Windows sunucusu sunulmuyor ve Linux teklifleri bile CentOS ile sınırlı. Ayrıca PHP 5 üzerinde ortalanmış biraz tarihli bir LAMP yığın kurulumu ile de ilgileneceksiniz..

İPage’in sundukları, grafiklerden düşük bir performans teklifine ihtiyaç duyan insanlar için muhtemelen en iyi seçenek değildir. Sadece makul bir fiyat için temel barındırma ve dinamik komut dosyası yetenekleri almanız gerekiyorsa, kötü değil. Ücretsiz yönetilen hizmetler desteğini kullanın ve iPage, zaman zaman biraz yardıma ihtiyaç duyan fiyat bilincine sahip müşteriler için mükemmel bir seçimdir.

Tam iPage incelemesini görüntüle

3. Hayalgücü

dreamhost vps hosting

En düşük fiyat: Aylık 10 $

Tepki Süresi: 418 ms

Çalışma Zamanı: 100%

Dreamhost Hosting Planlarını Görüntüleyin

Dreamhost en büyük güçlerinden biri oldukça tam hizmet web hosting şirketi yakın olmasıdır. Etki alanı adlarını satıyorlar ve tamamen ölçülmemiş bant genişliğini içeren 10 dolarlık bir VPS barındırma paketi sunuyorlar. IPv4 bloğunda bir IP adresi satın almanız gerekirse, onlar da sizi ele geçirir.

Daha yaygın hale geldikçe, sitenizin çok duyarlı SSD sürücülerde de çalışmasını bekleyebilirsiniz. Temel plan yalnızca 10 GB disk alanı içerir, bu nedenle çok sayıda medya içeren daha fazla siteye sahip olan kişiler başka bir yere bakmak isteyebilir.

Dreamhost ayrıca tamamen yönetilen bir hizmet sağlayıcısıdır ve ayda 10 $ bunun için bulabileceğiniz en ucuz fiyattır. Müşteri destek personeli de 7/24 saha görüşmeleri için hazırdır..

Büyük bir artı, şirketin WordPress siteleri için ücretsiz otomatik yedekleme teklifidir. Yine de bir Windows sunucusu almayacaksınız. Üstte, sanallaştırılmış örneklere RAM eklemeyi oldukça kolay hale getiriyorlar, ancak bu açıkça bir maliyetle geliyor.

Çalışma süresi kaya gibi sağlamdır. Ayrıca sisteminizin çok duyarlı olmasını bekleyebilirsiniz. Yönetilen hizmetler, hız ve fiyat arasındaki mutlu ortamı arıyorsanız, Dreamhost çok güzel bir denge kurar.

Dreamhost incelemesinin tamamını görüntüle

4. Hostwinds

hostwinds vps hosting

En düşük fiyat: Yönetilmeyen, Linux tabanlı barındırma için aylık 4,49 ABD doları

Tepki Süresi: 1.093 ms

Çalışma Zamanı: 100%

Hostwinds Barındırma Planlarını Görüntüle

Fiyat skalasının en düşük ucundaki bir diğer girdi Hostwinds. Şirket, yönetilmeyen hizmetler için 4,49 dolarlık bir katman sunuyor, ancak yönetilen web barındırma için de 10,99 dolarlık bir teklif var. Sistemlerin alt katmanı, VPS ile tek çekirdekli bir CPU, 30 GB SSD tabanlı disk depolama alanı, tek bir TB bant genişliği ve bir GB RAM içerir.

Hostwinds’in en büyük olumsuz yanı, Linux’a ek olarak Windows sistemleri de sunmalarıdır. 7/24 müşteri desteği sağlıyorlar, ancak şirket kullanıcıların canlı sohbet sistemine geçmesini tercih ediyor. Ücretsiz transferler yapabilir ve bununla ilgili yardım alabilirsiniz..

İlk yanıt süresi tam bir saniyenin biraz üzerinde olacak şekilde performans kabul edilemez bir sınırda. Kurumsal düzeyde bir güvenlik duvarı içerirler ve dinamik komut dosyası oluşturma ortamı modern bir PHP 7 sistemidir. Güvenlik sizi Hostwinds’e yönlendirebilir ve yönetilen barındırma hizmetlerine ihtiyaç duyabilir, ancak aksi takdirde müşterilerin aynı fiyat katmanlarında daha iyi teklifler bulabileceğini düşünüyoruz.

Hostwinds incelemesinin tamamını görüntüle

5. 1 ve 1 IONOS

1 ve 1 ionos vps barındırma

En düşük fiyat: Yönetilmeyen, Linux tabanlı barındırma için aylık 2 ABD doları

Tepki Süresi: 918 ms

Çalışma Zamanı: 100%

Görüntüle 1&1 IONOS Hosting Planları

Fiyat, iş bulacağınız kadar ucuz ve bu muhtemelen yakalamak ne olabilir merak var. Şimdiye kadarki en büyük yakalama, sadece tek bir sanal CPU’ya ve yarım gig RAM’e erişebilmenizdir. Ayrıca, depolama alanı şaşırtıcı bir şekilde sadece 10 GB’dir, ancak en azından SSD’dir.

Sadece 2 $ için ortak Linux işletim sistemlerinin bir listesini alıyorsunuz. Etkileyici bir şekilde, Amerika, Almanya veya İspanya’daki veri merkezlerini seçebilirsiniz.

Tam 1&1 IONOS incelemesi

6. AWS Bulut

amazon deniz feneri

Başlangıç ​​fiyatı: Aylık 3,50 ABD doları

Tepki Süresi: 500 ms

Çalışma Zamanı: % 99.99

AWS Bulut Barındırma Planlarını Görüntüleyin

En katı anlamda, Amazon’un teklifi gerçek bir VPS barındırma çözümü değildir. Ancak şirketin büyük bulut mimarisini kullanan AWS Cloud, neredeyse normal bir VPS gibi çalışan sorunsuz bir deneyim sunuyor.

Her ne kadar yakalama% 100 yönetilmeyen bir ortama giriyor olsanız da, aylık 3,50 dolar fiyatını yenmek zor. AWS Cloud, büyük çok uluslu şirketlerde hardcore teknisyenler için üretilmiştir ve kurulum, en azından işletim sistemleri, uzaktan erişim ve diğer bileşenlerle çalışan ileri-orta düzeyde bilgi düzeyindeki insanlara tamamen affetmez..

Kullandığın kadar öde planı, ucuza ölçeklenebilirliğe ihtiyaç duyan insanlar için çok güzel olabilir. Bu, yalnızca işlemci döngüleri için ödeme yapmak anlamına gelir ve kış tatili satış acele gibi şeylerle uğraşan işletmelere çekici gelebilir. Sisteminizi talebi karşılamak için ölçeklendirmek ve sezon dışında bu ölçeği korumak için ödeme yapmak istemiyorsanız, AWS uzun bir görünüme değer.

En büyük tersi, örneğinize istediğiniz her şeyi yükleyebilmenizdir. PHP yerine Node.JS çalıştırmak istiyorsanız, kendinizi eleyin. Bu nedenle, sunucuları uzaktan nasıl kuracağını bilen son derece yetenekli profesyoneller için iyi bir seçenektir. Diğer herkes için, muhtemelen başka bir yere bakmak akıllıca olacaktır.

AWS Cloud incelemesinin tamamını görüntüleyin

7. Alibaba Bulut ECS

alibaba bulut vps hosting

En düşük fiyat: 1 TB veri aktarımı başına 4,50 ABD doları

Tepki Süresi: 2000 ms

Çalışma Zamanı: 100%

Alibaba Cloud ECS Barındırma Planlarını Görüntüle

Alibaba en iyi Çin’in Amazon versiyonu gibi düşünülüyor ve şaşırtıcı değil, şirket de bulut tabanlı VPS ile benzer tekliflere giriyor. Fiyatlandırma kir ucuzdur ve sadece kullanım bazında bant genişliği için ödeme yapmak için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Kullanıcılar bir sanallaştırılmış CPU, bir GB bellek ve 40 GB SSD depolama alanına sahipler. Dolar için çok fazla disk alanı var. Şirket ayrıca E5 serisi Intel Xeon işlemcileri kullanmaya kararlıdır.

Asya dışındaki tepki süreleri oldukça kötü. Yine de Asya veya Avustralya’daki kişiler için sunucular kuruyorsanız, AWS ile gördüklerinize daha yakın rakamlar alabilirsiniz.

AWS Cloud kurulumu kullanıcı dostu görünmüyorsa, Alibaba’nın dürüst kullanıcı-düşman arayüzü için hazırlıklı olun. VPS barındırma ihtiyaçlarınız için tam seçeneği bulmak zor olabilir. AWS Cloud’a bir alternatif arıyorsanız, Alibaba bir göz atmaya değer olabilir. Kurulum sürecini kendi başınıza sıralayacak teknik parçalara sahip değilseniz, avlanmaya devam etmek istersiniz.

VPS nedir ve neden her zaman ucuz değildir??

Dışarıda rekabet etmeye çalıştıklarına göre, VPS hosting aslında ucuz. Ayda 30 $ endüstri standardı, özellikle bulut sunucuları ve paylaşılan barındırma gibi bazı barındırma seçeneklerine kıyasla süper uygun görünmeyebilirken, özel barındırma şirketlerinden göreceğinize kıyasla iyi bir anlaşma. Tamamen özel bir sunucu, barındırma işini yapacak makinenin türüne bağlı olarak ayda birkaç yüz ila birkaç bin dolara mal olabilir..

VPS hosting, birçok yönden, farkı bölmek isteyen insanlara yönelik bir üründür. Özel bir sunucudan daha ucuz bir şeye ihtiyaçları var, ancak yine de onlara tam root erişimi, kendi yazılımlarını yükleme yeteneği ve kapsamlı yönetici kontrolü sağlayan bir şeye sahip olmak istiyorlar..

VPS tam olarak nedir, o zaman?

Sanallaştırma, bir şirketin fiziksel bir makinenin kaynaklarını bir dizi sanal özel sunucuya böldüğü bir süreçtir. Bu sanallaştırılmış örneklerin her biri aşağıdakilerin bağımsız ve tamamen işlevsel bir sürümünü sağlayabilir:

 • Bir işletim sistemi
 • Bir web sunucusu ortamı
 • Tam dosya sistemi

Başka bir deyişle, çok daha büyük bir makinedeki bir bölüm içinde çalışan tamamen işlevsel bir bilgisayardır. Ana makinelerde yüzlerce işlemci çekirdeği, birçok terabayt depolama alanı ve RAM yüklü olması nadir değildir. Bu kaynakları bir grup sanallaştırılmış sunucuya indirmek, bir şirketin her biri için özel bir makine oluşturmak zorunda kalmadan birkaç yüz müşteriye sunucu sunabileceği anlamına gelir.

VPS’nin neden her zaman daha ucuz olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. VPS sunucularını destekleyen şirketler için en önemli şey, biraz teknik ve müşteri desteği sağlamaları gerektiğidir. Ucuz VPS hosting neredeyse her zaman yönetilmez ve bu denklemin destek tarafının birçoğunu dökmek anlamına gelir. Şirketler ayrıca aşağıdakileri sağlamak da dahil olmak üzere maliyetleri düşürmek için diğer özellikleri sık sık düzeltir:

 • Daha az CPU çekirdeği
 • Daha az bellek
 • Azalan ölçeklenebilirlik
 • Açık kaynak kodlu veya kir ucuz kontrol paneli lisansları
 • Lisanssız yazılım, özellikle LAMP yığını

Ayrıca aşağıdaki gibi şeyler sunmaktan kaçınabilirler:

 • Windows VPS
 • DDoS koruması
 • SSD sürücüler
 • Özel kaynaklar

Bunların hiçbiri doğal olarak korkunç değildir. Bir ton trafik almayan veya çok fazla işlem gücüne ihtiyaç duyan tek bir siteye ev sahipliği yapıyorsanız, paradan tasarruf etmenin mükemmel bir yolu.

Ucuz bir VPS Tedarikçisinden Ne Beklenir

Uygun fiyatlı bir VPS hosting şirketi bulmak imkansız değil, ancak bazı tavizler vermek zorunda kalacaksınız. Çoğu durumda, Windows sunucuları değil Linux VPS çalıştırırsınız. Depolama alanı da oldukça sınırlı olabilir, genellikle 10 ila 40 GB arasında olabilir. Bu, çoğu web sitesi için sorun olmayacak, ancak bir site büyüdükçe sorunları ortaya çıkarabilir. Ayrıca Ubuntu, CentOS veya Debian gibi bir avuç Linux dağıtımıyla da sınırlı olacaksınız..

Ucuz VPS barındırma sağlayıcıları ile yönetilen yardım eksikliği, daha az teknoloji meraklısı veya deneyimli kullanıcılar için bir sorun olabilir. Yönetilen barındırma, kurulum ve sorun giderme konularında yardıma ihtiyaç duyan kişilere yöneliktir. Yönetilmeyen bir ortamda, bir odada oturan gerçek bir makinede olduğu gibi, kendi başınıza olursunuz. Özellikle, sanal makine uzaktan erişmeniz gereken gerçek bir makinede ve SSH ve FTP gibi özellikler yanıt vermiyorsa kendi zorluklarını ortaya çıkarabilir.

Linux yönetici deneyimi olmayan kişiler için genellikle ucuz bir VPS sunucusu satın almaları önerilmez. Yönetilen bir sunucuda katil bir anlaşma elde edemezseniz, pazarlamacı veya bir sunucuyu yönetmeye çalışan bir ajans olarak çalışmak dağınık olabilir. En iyi VPS anlaşmaları, bazı teknik destek olmadan kurumaya takılmayı haklı çıkarmaz. Bir CLI ile çalışmaktan ve PuTTY gibi bir arayüzde çok rahat değilseniz, kesinlikle tam olarak yönetilen bir barındırma planı almak isteyeceksiniz.

Öte yandan, düşük maliyetli bir VPS, korumak için gerekli becerilere sahipseniz, paradan tasarruf etmenin mükemmel bir yoludur. Ucuz VPS sunucuları, özellikle birkaçını çalıştırmanız gerekiyorsa, yüzlerce dolar tasarruf sağlamanıza yardımcı olabilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector